ftlSSINGSCH WEEKBLAD. v ER II. 1865. N°. 151. Zaturdag 16 December. 3de Jaargang. F. VILSSINGEN. POLITIEK OVERZIGT. BINNENLANDEGHE TIJDINGEN. a ven. teTide trekking. No 4372, llJ651,1038o f 1000. No. 8020 f l,5f)o lade trekking;. 3655 en 9367 f 1000, ttende trekking. )0 en premie van f 30,00(1 mbooncn 20 cent, Bruins eren was de aanvoer leid men op 1'9,75. Jarij, Tarwe f 8,50 a 1' 8,75 iito f 6.75 betaald. Puike zomer dito f 5,1 |i weinig is kunnen ged Lnen op" 1' 12 cu daarbc gewilligd. Igbt zelden voor. Zeeuws: kwaliteit koopers tot f8; f 45,25 per vat keu f 11. Zachte f 14] - a f 8,75, Rogge f6, - a f5,40, Boek weit f-, _af Paavdenbooi jte Erwten af—, a f Kool/.aad f eten. 2*1* pet. 60'! 3 71s! 4 ti 95 41/2 - 5 8 4 - erie 5 81si C 43 1911 4n 8? 4 9.11 /3 36' 3 36' 5 n 55' 5 a 77' 5 a 57' a1/, - 28' 3 89 2'/, I, - N. 7 December 186; te kunnen ver» tenen, zoo burger®, adigheid hebben (fo de gelegenheid ste» Reeling van wa' deze stad, gedut® ot heden voor de dge waarvan 26 ffl leel 1U66 por® orden toebereid e" inenigen arme zal int voordurend de Jl OCK.ERS. van GOEïHliM. KALBFLEISCH' R TB VLISSINGEN. BUREAU H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 C.ents. Afzonderlijke nomraers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Den 10 dezer in den voormiddag is de koning der Belgen, I, overleden, in den ouderdom van 75 jaren, op zes ;n na. In de tegenwoordigheid zijner kinderen en kleinkin deren, der presidenten van de kamers, der ministers, van den heer Jules van Praet, minister van het huis des konings, en van dr. Beeker, hofprediker, blies hij zonder klagt, zonder dood strijd en als het ware zonder dat de omstanders het bemerkten, den adem uit. Het gouvernement te Washington zou, naar luid van half- officiële bladen, berigten van vijandelijkheden tusschen Federale en Fransche troepen aan de Rio Grande ontvangen hebben, doch de tijdingen van Matamoras tot 10 November melden dat de Mexicaansche kanonneerboot Antonio een sterk vuur had te doorstaan van republiekeinen aan den Amerikaanschen oever Ier Rio Grande, ofschoon de boot aan lager wal was geraakt. Twee der Mexicanen werden gewond, doch de Fransche bevel hebber beantwoordde het vuur niet. De republiekeinen zouden de Federale uniform hebben gedragen. Volgens berigten van 15 dezer was de Antonio's nachts door twee kleine booten aan gerand, doch had ze in den grond geboord. Generaal Bazaine had bevel gegeven verscheidene gewigtige punten te verster ken, ten gevolge van een in Mexico heerscliend denkbeeld, dat leVereenigde Staten een inval in Mexico zouden doen. Men ligt dat keizer Maximiliaan een eigenhandigen brief van keizer ïapoleon ontvangen heeft, waarin deze. hem tot krachtiger maatregelen aanspoort. Een Federale betaalmeester was door Cortinas guerillaas nabij Brownsville vermoord en van eene aanzienlijke som beroofd geworden. Hoewel men met de berigten aangaande Mexico steeds zeer behoedzaam omgaat, zoo heeft deindruk daarvan toch de boven hand gehouden op de Parijsehe berigten van de vrede-ademende gevoelens door den Amerikaanschen gezant, den heer Bigelow, en generaal Schofield uitgesproken. Men acht die van minder belang dan de feiten, welke van de Rio Grande berigt worden, en ofschoon president Johnson en zijn bewind, benevens het bezadigde deel der Amerikanen eene interventie in Mexico mogen afkeuren, zoo zal het moeijelijk zijn de bende vrijbui ters en gelukzoekers in Texas in bedwang te houden, gesteld dat er alleen vrijbuiters en gelukzoekers te bedwingen zijn. Volgens de Amerikaanscheberigten, maandag ontvangen, heeft generaal Grant, die groote voorstander van de verdrijving der iranschen uit Mexico, zich naar de Rio Grande begeven, en is van meer beteekenis. In de officiële kringen blijft men het, volgens de verzeke- nilg van personen, die goed ingelicht kunnen zijn, omtrent de ongelegenheden van Algiers steeds oneens. Men acht die toe stand zeer gevaarlijk, aangezien de inlandsche bevolking van dit gewest reeds zeer ontevreden is, dat de hervormingen, Warop de reis des keizers en diens brief aan den hertog van Magenta haar hoop geeft, zoo lang uitgesteld worden. Sommi- Sen zijn zeer beducht voor de gevolgen, die daaruit kunnen toortkoinen. Maarschalk Bandon moet de denkbeelden des kei- zcts omtrent Algiers hevig bestrijden, en daarbij gesteund wor- den door het geheele personeel van het hoofdbestuur van dit gewest. Hij zon in den raad des keizers mede grooten steun vinden tegen maarschalk Mac. Mahon. Onderscheidene geruch ten aangaande die kwestie zijn in omloop, doch sommigen ver zekeren, dat de keizer zijn plan heeft vastgesteld, en in weêrwil van de grootste moeijelijkheden en tegenkanting de hervormin gen zal doen uitvoeren. Het Pruissisch-Italiaanseh handelsverdrag wordt door de bladen van allerlei kleur druk besproken. Het werd gesloten in naam van het tolverbond, waaraan het werd opgedrongen. De Fortschitts-mannen en zoogenaamde protestantsche behoudslie- den zijn eenstemmig om de energie van het gouvernement te prijzen tegenover de Duitsche staten van den tweeden rang. Hunne organen zien daarin het afdoend middel om die staten aan de pólitiek van Pruissen te onderwerpen, of daartoe te dwin gen. In eene beschouwing wordt betoogd, dat Pruissen aan zijn handelspolitiek destelling te danken heeft, die het thans inneemt. Het had daardoor de sympathiën der gegoeden en industriëlen in geheel Duitsehland gewonnen, terwijl Oostenrijk door zijn slechte politiek op dit gebied de gemoederen van zich zou heb ben vervreemd. Verder wordt beweerd, dat de staten van den tweeden rang tot dit. resultaat hebben bijgedragen. Hunne ware belangen niet begrijpende, ondersteunden zij weinig of niet de poging door Oostenrijk beproefd tot een handelsverdrag, waarin geheel Duitsehland zou worden begrepen. De correspondent zegt ten slotte, dat Pruissen door dit verdrag een schakel te meer gebragt heeft aan den keten, waaraan het de kleine Duitsche sta ten gelegd heeft. Door de handelspolitiek beheerschte het deze landen ook in elk ander opzigt. Vlissingen 15 December. Gisteren is door de tweede kamer der staten generaal de spoorweg van GoesVlissingen en het kanaal door Walcheren met 56 tegen 9 stemmen aangenomen. - Zr. Ms. korvetten Prins Maurils der Nederlanden en Pallas zijn dingsdag, onder het lossen van salutschoten, van de reede naar zee vertrokken met bestemming naar Madera. - De plaatsing van den luitenant ter zee 2e klasse M. P. Struick, met den 16 dezer op Zr. Ms. wachtschip alhier, is inge trokken. - Het Pagllad van Zuid-Holland berigt in half duidelijke, half raadselachtige bewoordingen, dat de scheuring tusschen den minister van binnenlandsche zaken en dien van koloniën grooter is dan ooit te voren, en verwacht dat de eerste zal aftreden en de laatste aan het hoofd van het bewind komen zal, waarin dan ook „zekere oude financier" (de heer van Bosse?) plaats zal nemen. Bij de aanstaande behandeling der cultuur wet zal het waarschijnlijk blijken of het blad al of niet jüisK is'i ingelicht. Bij de verkiezing voor een lid der tweede kamerte Maastricht zijn uitgebragt 1608 stemmepcj De Beer van der Maeseu de Sombrelf is gekozen met 1033^ jsjpnmen. De beer

Vlissings Weekblad | 1865 | | pagina 1