- 1865. ADVERTENTIE!. VERK00P1N6 VAX SCHEEPS AFBRAAK, maal meester van het fregat zijnde, begaf Montero zich naar Islaij, om zich van de korvet Tumber en vervolgens naar Pisco, om zich van de America meester te maken, hetwelk hem op beide plaatsen gelukte. In eerstgenoemde haven maakte hij zich bovendien meester van dc voortvlugtigeofficieren der Amazona die zich aan boord bevonden van het mailstoomschip Bolivia der Engelsche maatschappij, met oogmerk om zich naar Lima te begeven, en die door hem met geweld van het stoomschip werden gehaald. Dixttsehland.. Een aantal hoogadelijke dames uit Oostenrijk en andere Duitsehe staten, waartoe zelfs eene geboren hertogin behoort, heeft eene oproeping tot vestiging van eene katholieke universi teit gedaan, op grond dat, volgeüs de naar hare bewering alge- meene klagt, de geest die thans op de universiteit heerscht geen christelijke is, wat, zeggen zij, wel niet anders zijn kan, nu de leerstoelen van staatswege door mannen bezet worden, die, wegens de moderne theorie zoo onchristelijk zijn, dat zij met Joden en Heidenen gelijk staan. Iu de kerk der gereformeerde gemeente te Wetter aan de Roer werden dezer dagen bij het schoonmaken van een der wan den, muurschilderingen ontdekt met het jaartal 1137. Zij wer den van de daarop aangebragte kalklaag met de meeste zorg ontdaan. Uit Stockholm wordt gemeld, dat de telegrafist-adsistent Kugleustjerna een toestel heeft uitgevonden, waardoor men een photografisch portret, visitekaartformaat, 4 a, 6 malen te gelijk kan verveelvoudigen. Hetgeen nog meer waarde aan de uitvin ding geeft, is de bijzonderheid dat men de standen der portret ten kan regelen naar verlangen, hetzij in face, in profiel, enz., onverschillig in welken stand de prototype is genomen. Uit Bucharest wordt gemeld dat de bestaande redenen van onvergenoegdheid bij de bevolking in niet geringe mate zijn vermeerderd door de genomen maatregel, betredende de invoering van het tabaks-monopolie en de wijze, waarop die maatregelen ten uitvoer zijn gelegd. Ieder, die in het bezit was van tabak, moest die op een bepaalden dag bij de regering inle veren. In plaats van hiervoor de getaxeerde waarde te ontvan gen, verkreeg men niets anders dan een voorloopig bewijs van ontvangst, met de belofte, dat men later met bons op de schat kist zou worden voldaan, welke echter nog gelitliographieerd moesten worden. De Russische consul gaf aan de Russische onderdanen den raad om hunnen voorraad tabak niet af te geven, maar dien te verzegelen en later uit te voeren. Welke voor deden de regering van haren arbitairen maatregel mag ver wachten, laat zich hieruit opmaken. Het gebruik van tabak is voor de bewoners van Rumenie tot eene zoo noodzakelijke be hoefte geworden als hun dagelijksch brood. Ieder rookt er voort durend van den ochtend tot den avond, en de in beslag genomen .sigaren worden niet eene verhooging van 100 pet., de tabak met bijna 300 pet. afgezet, hetgeen voor een groot gedeelte der bevolking uiterst knellend is. Met dat al heeft men geen ver trouwen in de regering en wint het gerucht veld, dat de schat kist de belofte tot betaling niet zal nakomen. Reeds hebben de handelaars in tabak te Galacz en Jassy zich tot de regering ge wend niet het verzoek om de later af te geven bons, door een der voornaamste bankiers te Bucharest te doen guaranderen Rusland. Zie hier een opgave van de branden die in de laatst verloo- pen dagen te St. Petersburg hebben gewoedIn het gouverne ment Mohilewzijn in de stad Hommel drie branden achtereen volgens uitgebarsten; het klubhuis aldaar, toebehoorende aan prins Pashewitcb, is een prooi der vlammen geworden. - In het gouvernement Pultawa werd de spinnerij van prins Baria- tinsky te Dobroff door het vuur vernield; de schade wordt op 240,1)00 roebels geschat. Deze spinnerij was een model-inrig- ting, die bestemd was om aan onze vlasindustrie en aan onzen landbouw een tijdvak van bloeien welvaart te openen. De suikerfabriek van den lieer Unruck, in het gouvernement Lublin, is insgelijks door de vlammen verteerd. Wat van de stad Rossicni, reeds door den eersten brand zwaar geteisterd, was overgebleven, is door een tweeden verwoest. Aan herbouw wordt niet gedacht; zelfs de puinlioopen zullen niet weggenomen worden, daar de inwoners voornemens zijn zich te Jurburg, aan de nieuwen, te vestigen. Bij den brand te Siedlce in Polen is opgemerkt dat de brandspuiten niet konden werken. Soldaten hebben den voortgang der vernieling gestuit, maar ondanks hunne pogingen werden 104 huizen door het vuur verteerd. Te Pilica, ook in Polen, zijn drie geheele straten en 15 lmizei) in een vierde afgebrand. Burgerlijke Stand. Van 1219 Augustus. VLrssrxGKN-. Gehuwd: J Onstein, jin. 38 j. en J. Larnbrecht, wed. van J p. Verbrngge, 32 j D. B. Bijleveld, jm 23 j. en D. P. Landmeter, jd. 21 j: Bevallen: J. de Lange, geb. Wanjon, z. T. J.Sicgmuud, geb. Haastu)t Overleden: L. Vos, jm. 20 j. iMarlitberig-ten. Rotterdam 21 Augustus. Rogge en Gerst 10 cent lager. Nieuwe Tarwe f 6,30 a f 8'. Koolzaad 200 la.t aan Overmaasch 64,50-69. Zeeuwsch 6870. Brielsch 5558. Flaj.. j keesch 55—60. Meekrap Aanbiedingen ruimer, met iets levendiger handel. Nieuwe racing i kwaliteit voldoende, doch te hooge vraagprijzen om tot zaken te komen. Middelburg 24 Augustus. Bij minder aanvoer zoowel uit onze naburige eilanden, als ook uit WalcW ging er echter in den handel nog al wat om. Tarwe puike van 1864 werd algtiI gevraagd en daarvoor met graagte 10 a 15 cents boven vorige weckprijs gekuy Be weinige partijtjes nieuwe Tanve die ter veil waren, vielen algemeen bom nog niet goed droog, weinig koopers waren daarvoor. Rogge met weinig ha een doen. Gerst was weinig ter veil, met genegen koopers. Walchersche Gros I erwten meer dan vorige week ter veil, zeer verschillend van kwaliteit en over; f algemeen niet mooi. Koolzaad waarvan de aanvoer afneemt, had iu de beste soor. I weder genegen koopers, meestal ter verzending, onze olieslagers kochten wei.; I Zeeuwsche Tarwe (1864) f 8,30 a f 8. Puike jarige Walchersche Tarwe f 8,50 f8,30 a f 8,25. Nieuwe Walchersche Tarwe f8 betaald. Jarige Zeeuwsche Rogge f 6,25. Nieuwe Zeeuwsche Rogge f6 af 5,40. Nieuwe Wintergerst f 4,90 a f 4,50. Nieuwe Zomergerst f 4,50 a f 4 25. Be beste Walchersche Groene erwten f8 met willige koopersr raindereul begeerd Paardenboonen niet ter veil. Koolzaad werd van f 11 tot f 13,25 naar deugd gekocht. Harde Lijnkoeken f 11 zachte f 14 per 104 stuks. Raapolie f 43. Patentolie f 45. Lijnolie f 39 per vat op 6 weken op contantil Oostburg 23 Augustus. Jarige Tarwe f 7,a f 8,25, Nieuwe dito f7,a f 8,25, Rogge f 5,-i f 6 Wintergerst f 4,70 a f 5,10, Zomergerst f 4,50 a f 4,70,"Boekweit f - a f Haver f 3,a f 4,Bruineboouen f a f Paardenbot j f Q}a f6,50, Duivenboonen fa f Witte Erwten fa i- Groene Erwten f 6,a f 6,50, Koolzaad f a f Prijzen van effecten.. Amsterdam 24 Augustus. Nederland. Certifikaten werkelijke schuld 21/„ pet, dito Nationale dito 3 dito dito dito4 Aand. Handelmaatschappij. 4'n Rusland. Oblig. 1798/1816 5 Certifikaten Hope co4 dito dito 1855, 6de serie 5 dito 6 Aand. Spoorweg Leeuing 1860 41 /2 Polen. Schatkistobligatien4 Spanje. Obligatienn dito binnenlandsch3 Amortisable schuld Oostenrijk. Obligatien Wecuev metalliek5 dito Amsterdamsche 5 j dito Nationale5 n dito 1847/1852 2'ls j Bank actiën Belgie. Certifikaten bij Rothschild21/., u VI Dit Blad wo Abonuementsp per post 95 C jlfen abonneert directeuren. Getrouwd C. J. GEIJSEN C. J. HUIJSDENS. Vlissingen, den 23 Augustus 1865. op Dïngsdag 29 Augustus 1865, 's morgens 10 ure»: de IPaauw, in het Beursstraatje te Vliss'Ilc' DRUKKERIJ VAN F, H. SCHIEFER TE VLISSINGEN fissen,

Vlissings Weekblad | 1865 | | pagina 4