VLISSINGSGH VEEEBLAD. |865. N°. 130. Zaturclag 22 July. 3de Jaargang. STMTg3P@@BWI(!I!^ POLITIEK OVERZIET. MMLANMEBE TIJDINGEN. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zatuvdags uitgegeven. Abonnementsprijs, per drie maanden, 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Alen abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Jjijn F Sectie 3. GEDEELTE VAN MIDDELBURG TOT VLISSINGEN. De Burgemeester van Vlissingen, Maakt bekend: dat de bezwaren tegen de tot den S Augustus aanstaande ter Gemeente Secretarie ter inzage gelegde stukken betrekkelijk den Spoorweg van Middelburg tot "Vlissingen en het kanaal door Walcheren, voor zooveel de ge meente Vlissingen betreft, door de belanghebbenden mondeling of schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders behooren te worden opgegeven vóór den 9 Augustus aanstaande. Vlissingen den 19 Julij 1865. De Burgemeester van Vlissingen, WINKELMAN. Wethouder. Het is bekend, dat de goede verstandhouding tusschen Oos tenrijk en Pruissen van dag tot dag afneemt ten gevolge van beider verschil ten aanzien der Elbe-hertogdommen. Er zijn er, lie de verkoeling tusschen beide rijken zoo hoog opnemen, dat daaruit ligtelijk openlijke vijandigheid, oorlog zelfs, volgen kan. ilen hechtte veel gevvigt aan het gerucht, dat het kabinet van herlijn de sterkten van Silesie ging wapenen, en aan de bedrei ging, die de Boersenhalle laat hooren in de volgende woorden: «het Oostenrijksche gouvernement zal, ten einde zijne positie in Duitschland te verzekeren, aan Pruissen beginnen te toonen, dat het ernstig eene vermindering van bezettingstroepen in de hertogdommen wil; en wanneer Pruissen ook in dit punt met Oostenrijk niet instemt, zal Oostenrijk niet langer zijne brigade in de hertogdommen onder het kommandement laten van een Pruissischen opperbevelhebber, en daarenboven zal Weenen als dan zijn bezettingsleger zoodanig versterken, dat liet zijn regt op liet mede bezit van het veroverde land kan doen gelden." Meer algemeen wordt het er evenwel voor gehouden, dat noch te Weenen noch te Berlijn het eerste signaal tot oorlog zal worden gegeven. Eene andere tijding, waaraan evenwel niet veel geloof kan worden gegeven, meldt, dat liet kabinet van Berlijn dat van Weenen zou hebben uitgenoodigd, om tegen den Franschen keizer Napoleon III zaam te handelen ter verdediging van het legitimiteits—beginsel. Hieruit zou moeten worden opgemaakt, dat Pruissen in plaats van verwijdering, eerder toenadering tot Oostenrijk zoelit. Wel schijnt het te blijken, dat terwijl de heer 'on Bismarck zich stout op de voorgrond plaatst tegenover Oos tenrijk, het koninklijke hof van Berlijn vreest, om met Oosten- ijk te breken. Hoe 't zij, het tooneel der politiek is zeer afwis selend en op eeneu dag kunnen beide tijdingen, de eene, die seu op handen zijnde vijandelijkheid aankondigt, en de andere 'heriaauwere vriendschap voorspiegelt, waar zijn. En dit kan te meer in Pruissen, waar de koning en zijn kabinet in een dobbe lden toestand verkeeren, waarin zij zoeken naar middelen, om de inwendige verdeeldheden te heelen en de partijen zaam te brengen, hetgeen tot nu toe niet heeft mogen gelukken. Wij voor ons gelooven, dat Pruissen meer bedacht moet zijn op bin- nenlandsche maatregelen ter voorkoming van burgertwisten dan op verovering en uitbreiding van grondgebied ten nadeele van Oostenrijk. Over de Vereenigde Staten van Amerika is te vermelden dat vier personen, die als schuldigen aan den moord op den heer Lincoln veroordeeld zijn, op den 7n dezer hunne straf aan de galg hebben ontvangen. De bloedige verdeeldheden, die voor eenig e weken aldaar uitgebroken zijn tusschen blanken en zwar ten, worden met den dag erger. Gedurig worden er botsingen medegedeeld tusschen beiden, die aan menigeen het leven kosten en die eindigen zullen, zoo verneemt men, als alle negers in de Vereenigde Staten zullen zijn uitgeroeid. De politiek, dit zien wij ook in Amerika, is wel afwisselend. Uit belangstelling en liefde voor de negers, die geen slaven maar vrij en gelijk- regthebbende wezen moesten, ging de groote republiek ten oorlog tegen het Zuiden en vergoot het bloed van millioenen; pas is de oorlog geëindigd en het bloed opgedroogd van de ontelbaren die er vielen, of de jagt op de negers, de slagting der zwarten nemen een aanvang. De arme negers zouden zoo doende veel liever in de slavernij wederkeeren, dan op den dag hunner zoogenaamde vrijheid te moeten sneven. In het jonge Italië wordt de verwarring, de wanorde, de rege ringloosheid en de moordenarijen bij den dag grooter. Uit Palermo onder anderen wordt geschreven, dat de verschillende mobile colonnes, die uitgetrokken waren, om jagt te maken op verschillende benden, die het land onveilig maken, wederge keerd zijn zonder iets te hebben kunnen uitrigten. De roovers vertoonden zich in te groote benden en te paard, zoodat zij niet te bereiken, veel minder te overwinnen waren. Hun getal neemt zoodanig toe, dat niet lang geleden eene sterke patrouille van cavaleristen in de vlakten van Baïda eene zoo sterke bende roovers ontmoette, dat de cavaleristen in allerijl het hazepad kozen. Vele personen worden gevangen gezet, maar de benden houden het veld, gaan hun gang en vermeerderen bij den dag; en de onschuldige gevangenen vergrooten de verbittering tegen het geliaatte Piëmont. De gevangenissen alleen van Palermo, die slechts 600 personen bevatten kunnen, zijn opgevuld met 2000 gevangenen, en de toestand dezer ongelukkigen is zoo danig, dat men elk oogenblik de vreesselijkste tooneelen van be smettelijke ziekten vreest. Vlissingen 21 Julij Woensdag is gebleken dat bij de verkiezing van vijf leden voor den gemeenteraad alhier, ter vervulling der gewone aftre ding, 195 stembriefjes waren ingekomen, waarvan 3 van on waarde. De volstrekte meerderheid was dus 97. Daarvan zi n uitgebragt op de heereju Th. vanUije Pietóse^tredeoil lidy^feteimnife\ W. deKruijif, afeettend-sléftfonen;JèL J. G. Hector, 35/stl(imen;

Vlissings Weekblad | 1865 | | pagina 1