1865. N°. 116. Zaturdag 15 April. 3de Jaargang. D Iklm i. T. METZ. VLISS1NGEN. POLITIEK OVERZIGT. DIMNLAPSCllE TIJDINGEN, uos aan f 8,50 verlaten, 7,50 naar deugd. VLISSINGSCH WEEKBLAD. 1, dat aau f 13,50 we^l vat op 6 weken od co: I 7,50, Rospjc f 5,10 i j.,20, Boekweit f paardenboouci, wteu a f a f en. si1}2 pet. 62'U 3 72'6li 4 r. 96 '1, 4»/* -— 93'/, 4 H 67 'L 5 u SDI, 6 v 44s Is 187 ±xu 87 4 6S3/8 2M4 41'! 3 43 5 v nn'i 5 79 '1 5 n 65'/ 30'/ 2 3 844 8»/, Vlissingen zal op maand Mei aan- Beer- en Gremeente zeven ach- Aren. Brieven franco Annonces 0 en 27 Maart 11 pillen te Haarlen .che Apotheek Depothouders voc G. T. METZ. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs, per drie maanden, 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nonuners 10 Cent. Men abonneert ziek bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aau den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten S ure; de prijs van 14 regels is 40 Ceuts, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Ceuts zegelregt voor elke plaatsing. UYSEN te 's Hf G. MOSMASS, n en alom ver- Li vEEK. met eene toeliob dag, tekst en rubriek elderd door Z. lOETË-, C0M5ICS'e' jrderd. linnen band. E VLISS1KG®. Eiken dag komt meer en meer de rampzalige toestand uit, waarin het jonge Italië gebragt wordt, door de overheerschiug van Victor Emmanuel. In het blad, genaamd Italia van Turijn lezen wij het volgende: „de tijdingen, die ons geworden van Panna en Modena, zijn zeer treurig, van dag tot dag gaan deze twee schoone plaatsen achteruit en verhezen van haren vroege re» luister. Het gras groeit in sommige straten van Modena, die zoo goed als verlaten zijn. Parma reeds beroofd van hare militaire school, loopt gevaar hare universiteit te verliezen. De industrie kwijnt, eu de rijke familiën nemen de wijk naar elders. De drukkerijen van Parma, eertijds zoo beroemd en zoo bedrijvig, staan stil. De driemaal hoogere belasting vermeerdert de algemeene ellende. Ook spreekt men veel van comités van verhuizing naar Amerika, waar men gelukkiger hoopt te kunnen leven." Zietdaar wat het jonge Italië gemaakt heeft van eene zoo gelukkige en bloeijende stad onder het bestuur eener hertogin. Op Sicilië winnen de ongeregeldheden meer en meer veld, niemand is daar meer veilig, roof en moord dringen overal door, roovers en boeven groeijen met den dag aan en plegen de ongehoordste en de stoutste misdrijven. Te Rome, schrijft men, gaat alles rustig. Duizende vreemde lingen stroomen er heen. De Paus geniet voortdurend eene ?oede gezondheid, en neemt aan alle godsdienstige plegtighe- Jtn deel. De tijdingen van het groote oorlogstooneel in Amerika zijn zeer uiteenloopend. Twee telegrammen van New-York beves tigen, dat op den 25 Maart een groote slag is geleverd voor Petersburg, welke geduurd heeft vau zonsopgang tot des avonds iuren. De Noordelijken bekennen, dat zij in het begin van den strijd het fort Steadman hebben verloren, maar zij voegen er bij, (lat zij den vijand hebben teruggeslagen, en een gevoelig ver lies hebben toegebragt, dat zij in den omvang hunner liniën ■1000 man hebben gedood of gevangen genomen, terwijl zij zelve 2000 man hebben verloren. Volgens het officieel rapport van generaal Lee daarentegen, hebben de A'oordelijken zijne toepen niet kunnen verdrijven uit het fort Steadman, in weêr- t'il van twee hevige aanvallen; wel zegt de generaal dat hij het fort verlaten heeft, maar vrijwillig, omdat het nemen van andere forten een te groot verlies zou hebben veroorzaakt. Daarbij Meldt Lee, dat hij negen kanonnen genomen en 500 man krijgs gevangenen heeft gemaakt. Zelf, zegt hij, weinig verlies te heb- ien geleden. De uitkomst van den slag, dit is zeker, heeft niets Wist, en men ziet eiken dag nieuwe veldslagen te gemoet. In üuitschland staan groote gebeurtenissen voor de deur. Zij Wrelfen eene op handen zijnde breuk tusschen Oostenrijk en "missen. De redevoering door den Pruissischeu minister den W vou Boon gehouden, waarin de verklaring werd afgelegd, jet Pruissen besloten heeft, om de haven van Kiel voor zich te "ttden, zonder zich te bekommeren om de toestemming van j'JNen bondgenoot, die regt heeft op de helft der gemaakte buit, Frit eene groote verontwaardiging bij het hoi' en het volk van IWenrijk veroorzaakt. Oostenrijk heeft dan ook een einde ge- aan zijne toegevenheid jegens Pruissen op eene wijze, die doet veronderstellen, dat er eene groote verwijdering bestaat tusschen de twee groote Duitsche mogendheden, die leiden kan tot zeer ernstige verwikkelingen. De Duitsche dagbladen heb ben eenen brief openbaar gemaakt, door den Oostenrijksehen minister, den heer Mensdorf, geschreven aan den gezant te Ber lijn waarin ophelderingen gevraagd worden over en krachtig geprotesteerd wordt tegen de gedane uitdrukking van den minis ter van oorlog in Pruissen. Op deze vraag en op dit protest van Oostenrijk heeft de heer von Bismarck zich voorbehouden later te antwoorden. Wat het gevolg zal zijn, zal spoedig blijken. Zeker is het, dat Pruissen door zijne stoute handelwijze tegen over Oostenrijk, dezen staat heeft gedwongen, zich meer aan de zijde der Duitsche midden-staten aan te sluiten, die tamelijk vijandig tegenover Pruissen stonden. Vlissingen 14 April. De stalen stoomkanonneerboot Nimrod, heeft in den loop dezer week verschillende proeftogten op de rivier gedaan en is heden morgen naar Neuzen vertrokken, en in den namiddag teruggekeerd; genoemde kanonneerboot zal aanstaande week naar Rotterdam vertrekken alwaar dezelve door den minister van marine zal worden geïnspecteerd. Heden morgen is uit het dok in de marine-voorhaven ge haald, het Nederlandsch barkschip Stad Middelburg, kapitein D. D. Ouwehand, om daar het detachement kolonialen, sterk 150 man, in te schepen, welke morgen hier verwacht worden en bestemd zijn voor het leger in Oost-Indië. Van het 6e regement infanterie alhier, is bij het 5e rege- ment infanterie te 's Hertogenbosch, overgeplaatst de officier van gezondheid 2e klasse H. Meijerink, die zal worden vervan gen door den officier van gezondheid de klasse C. Ripping, dienst doende bij het hospitaal in deze vesting. Door den minister van marine is aan den 2den stuurman in het vaste corps dek- en onderofficieren J. Kalander, dienende op Zr. Ms. schroefstoomschip Vice- Admiraal Koopmanliggende alhier, toegekend de gouden medaille, ter zake van zijnen vijf tigjarigen diensttijd. Het heeft Z. M. den koning behaagd de eeresabel met het opschrift: Koninklijk eereblijk voor betoonde dapperheid, toi te kennen aan den kapitein der infanterie G. E. de Ravallet. ^\.in.sterflanx. Een der heeren uit den vreemde, die bij gelegenheid der tentoonstelling van bloemen en planten in het nijverheids-paleis gehouden, herwaarts was geko men, professor Péeleeraar in de kruidkunde aan den plantentuin te Straatsburg, heeft bij een diner jl.,zaturdag de volgende ver- ïneldingswaardige lofwoorden.aan pps Vaderland gebragt: „Messieurs!. 'W „II est en Europe un pays qui semblailj hostile h l'homme et que l'homme a conquis, non par les armeri mais par le travail. „Ce pays, petit de territoire, mais gsjmd de renommee, a su résister li 1'oppression, aux guerres iiijüstes, li des voisins puis- sants qui le crovaient faible, et qui Font trouvé fort; non seule- ment il s'eft dcfendu glorieusement contre les hommes, mais

Vlissings Weekblad | 1865 | | pagina 1