pchen ijzeren cliep 05,252 van goederen riino Januarij 'gers en 1 statistiek, zifn fcn de helft in PO, in Rusland ssen 284,500, In Frankfort leden en Noor- 0,000, Neder- •3,2.00 Israëlie- nderlinge wijze gang, wordt'de n bij het begin Iken aan en be- ordfc cle da*? in of ligter weegt, lieid in Belgie's che plannen te ieuwen van ge el e plaatsen op fee liederen over godslasfcerend van dien dag, frier en zestig- f en der na tien |n vervullen, en twee deelen te jiien, opdedrem- rgesehoven een n zeven strofen, en Jesus Chris- oord dat vleesch en om haar uit met ons te ster- draagt, wordt ie uit zijn bloed rbaren getemd, elie van drie en tene beschaving i voorgesteld als De hoofdwaar- Jntwoordelijkheid regtvaardigheid tse"> b'j gevolg, at alles wordt in Jrvangen door de Jdat godslasterend ;er nog dan dien us Christus /ge nu moord aan alle edzuiger, die liet bloed der volkeren drinkt, voorgesteld tp bben; C'est pourquoi je te liais, vil et sombre genie I Courti^an des vautours, et l'ame des corbeaux! Je te hais daus ton temple et datis ta simonie! Je ïi'osc remuer les cendres des tombeaux! Pendant que tu te meurs au Congres de Malines Oü le franc solidaire est traité de bandit, Tu ralesVive Die a qu'ojj couroune d'épiues! Je cbaute: A bas ton Jésus-Christ I De hel zou niet beter kunnen zeggen, en het refrein is het ^•erige waardig, door de practische conclusie dier met zoo veel todslasteringen opgevulde leerlingen: - Faisous, vaillants penseurspour venger nos ancètres, Le serment d'Annibal coutre ces faineants: Que le dernier boyau du dernier de nos prétres Serve a peudre, utt beau jour^ le dcruier des tyrans. BlITENLANDSCDE TUDIJiliEN. Franlsrijli. In de militaire kringen loopt het gerucht, dat Frankrijk besloten heeft zijn protectoraat over het regentschap van Tunis uitte oefenen, in overleg met een bey en op zekere voorwaarden den Fransclien belangen zeer bevorderlijk. De keieer heeft audiëntie verleend aan de deputatie der industriëlen van Kouaan. De rampen die de katoenfabriecatie treffen, werden hem, namens den ganschen nij veren stand, ge- Jietst, en Napoleon was door hetgeen hij hoorde wel wat verlegen Jet zijn antwoord; hij gaf echter blijk van goeden wil. Dezen rèrschrikkelijken toestand der fabrieken in Frankrijk moeten wij ons niet ontvijnzen, zij lijden zwaar, en nu de werklieden aau hunne patroons de wet voorschrijven, kuunen wij ons voor bereiden op een crisis, nog veel erger dan die welke wij thans forstaan. Amsterdcour.) Engeland.. De I,Handig Vlug," voor rekening der Nederlandselie gering voor de dienst in Oost-Indië in Engeland afgebouwd, een vaartuig, dat geheel eigenaardig is door de schuinsche 'ting der pantsering; het heeft slechts 9 palm diepgang, is el lang, 6 el breed en voert in het midden een koepel-bat tij. Rondom de koepel, waarin 6 geschutpoorten, is eene irstwering. Met 2 twaalfponder grauaatstukken en 50 gewe- !u kan liet groot effect hebben, liet schip, dat 10 knoopen opt, heeft bij den proefvaart van Gravesend goed voldaan. In liet jaar 1864 zijn uit Liverpool 3TO schepen, te prnen met 105,456 landverhuizers, naar de Vereenigde Staten [ui Koord-Amerika vertrokken. - Mogt Amerika tot nu toe beschouwd worden, als liet fenige land, dat ons petroleum verschaft, thans heeft men in feopa ook sporen van deze zelfstandigheid ontdekt. Het Polij- Jilinisch dagblad spreekt van eene nieuwe oliebron in het lh en verafgelegene vorstendom Wallachije. Eene lading van ton is reeds voor Londen bestemd, en de compagnie dezer hinen heeft een contract gesloten om in het jaar 1865 zeven- iilttizeud ton te leveren. Na dit contract is reeds eene tweede Mlacliijsche petroleum-compagnie gevormd. Proefnemingen ilr. Otto Buchner hebben bewezen, dat deze olie een zeer (ichikt product is voor handel en nijverheid, ofschoon zij van uiler kwaliteit is, dan die van Pensylvanië. Eene nieuwe soort van buitengewoon krachtig electrisch iltis uitgevonden, en beantwoordt ruimschoots aan de ver ding. Te midden van den donkersten nacht en den zwaar- 'lugen, was het dok van Lovieut, meer dan honderd Engel- i|kellen lang, even helder verlicht als door de zon bij dag. De '"hij/a liggende op eenen afstand van 100 Engelsche ellen anker, en de Panama een weinig digter, antwoordden ■lijk op signalen gegeven door electrisch licht. Een duiker Rtlde zich op eenen afstand van 6 el ruim 10 el diep in zee, p aldaar kleine cijfers zeer goed lezen. XFu.itsclila.ntl. ih een telegram uit St. Petersburg, te Amsterdam ont- "8en, wordt gemeld, dat grootvorst Konstautijn, gewezen «ouder van Polen, tot voor/.itter van den rijksraad van lius- "lohnoeind is. lu Italiaanse!; Tyrol schijnt alles rustig voor het oogen zoo wordt uit limspruck gemeld; men behoeft echter niet ponder naauwkeurig toe te zien, om te bespeuren, dat dit «U oppervlakkig zoo toeschijnt, want weldra ontwaart men, 1111 diepe stilte toebereidselen worden gemaakt voor den It, na haar als eenen ■fcrenffeil strijd. iemand, die niet niet alleen onder Jdaarenboven nog jrkplaatsen, in de ;ft den verachtekj- nieren te hechten. :t schandelijk stuk men leze dan wat tot den geest der ilori/t ■st cendre, I morts. jas de God van liet een monster uitge ven, maar onze pen uitgebraakt wonlt- Inde en (en, .ystèrc bieul Te Halle had voor een paar dagen het volgende voorval plaats. Een winkelier in die stad gevestigd, Meijerding gehee- ten, begaf zich naar de woning van den hofraad professor IIoll- tnaitii, die reeds een zeer hoogeu leeftijd heeft bereikt. Naau- welijks in de kamer toegelaten, waar laatstgemelde zich bevond, haalde hij een mes uit den zak en dreigde den heer Hollmann het leven te benemen, indien deze hem niet onverwijld eene aanmerkelijke som geld ter hand stelde. Hieraan niet voldaan wordende, bragt Meijerding den heer II. verscheidene messte ken toe. Op het hulpgeschrei des laatsten naderden eenige huisgenooten en vlugtte de boosdoener. Na lang zoeken vond men hem iu den kelderhij hail zich door ophanging van het leven beroofd. De gewonde bevindt zich reeds buiten gevaar. De exti a-trein, waarmede de Fransche keizerin hare laat ste reis door Duitschland deed, bestaat uit negen achtereenvol gende rijtuigen, die door zeven overdekte kleine bruggen zoo danig onderling waren verbonden, dat men uit het eene rijtuig in het andere kan gaan. Het middenstuk is eene opene zaal, door een bulcon van gegoten ijzer omringd. Deze zaal is lang werpig rond en behangen met tapijten van de Gobelins, die men naar verkiezing op eu neer kan laten. De deur is met het Fransche wapen en de keizerskroon, in brons gegoten, versierd. Het mobilair van dezen salon is eenvoudig en prachtig. Langs het hekwerk zijn divans aarigebragt. Regts vindt men de eet zaal, waarvan de schotten met leder zijn bekleed. Ook de stoe len hebben lederen zittingen en zijn overigens van gedreven eikenhout gemaakt. Eene aan den grond bevestigde en opslaande tafel staat in liet midden en is liet eenige meubelstuk dat men daarin vindt. Achter deze spijskamer is een kleine buffetkamer inet aauregtkamer en kasten. Daarachter volgt een eenvoudig ingerigte wagen voor het gevolg. Links naast de open zaal is het prachtigste vertrek, dat een gróen met goud ameublement heeft. Divans en stoelen van vergald bont eu met kostbaar beeldhouwwerk voorzien, dienen tot zitplaatsen. De vensterglazen zijn van geslepen glas en met groene zijden gordijnen behangen. Een kostbaar gobelin tapijt ligt op den grond. l)e deuren zijn uitwendig met den keizerlijken adelaar, het naamcijfer des keizers en met bijen, een hoofdliguur in 's keizers wapen, beschilderd. Ook de deurknoppen of krukken van dit rijtuig zijn vergulde bijen. Thans komt men aan het slaapvertrek van den keizer en de keizerin, dat een blaauw satijnen ameublement heeft. Het uitschuivend ledikant der keizerin is van palissanderhout gemaakt eu slechts anderhalf voet boven den grond verheven. De keizerin heeft de gewoonte om zoo laag bij den grond te slapen aangenomen van het oogenblik af, dat de wieg van den keizerlijken prins voor haar bed stond en zij hem, indien dit uoodig is, eene spoedige en ge makkelijke hulp kon verleenen. Daarop volgt eene prachtige kleedkamer met de aan het schot bevestigde waschtafel, waarin alle benoodigdheden van beschilderd wit porcelein vau Sèvres bestaan. Al het glaswerk, zoo als glazen, ffesschen, enz, is van geslepen kristal. Verder is er een rijtuig, dat voor de hofdames tot slaapvertrek dient, terwijl de daaropvolgende wagen voor de kamerheeren beschikbaar is gesteld. Deze beide rijtuigen heb ben een grijs zijden ameublement en in het midden staat een palissanderhouten klaptafel. Voor eenige dagen zouden de leden eener sociëteit zich vereenigen aan een diner, te houden in een der hotels nabij Dusseldorf. Hiervoor was een kostbare reebok gekocht. Op hetzelfde oogenblik dat liet gezelschap zou plaats nemen aan den maaltijd, liet de burgemeester bet wildbraad in beslag nemen, omdat niet behoorlijk bewezen was, dat de reebok vóór de sluiting van den jagttijd geschoten was. De magistraat liet het in beslag genomene vervolgens in het openbaar verkoopen. XXelgie. Het dagblad van Brugge meldt: ,/Een jeugdig Nederlandsch officier is dezer dagen te Brugge de dupe geweest vau den overdreven ijver der policie dier stad eii van eene onvergeeflijke vergissing, door haar begaan. Deze officier, te Sluis, in bet, vierde district van Zeeland, in garnizoen, kwam zeer dikwijls te Brugge, waar hij vriendschapsbetrekkin gen met de meest geachte familiën had aangeknoopt. Zoo be vond hij zich op den bedoelden dag met eene dame in een rijtuig voor een der magazijnen van de stad, toen een kommissaris op hem toekwam en hein verzocht zich naar het bureau van policie te begeven. De officier vraagt naar de reden daarvoor; de kom missaris vnii policie geeft daaromtrent geene verklaring, maar dringt aan op het gevolg geven aan zijne uitnoodiging; de offi cier noemt zijn naam, zegt welken rang hij bekleedt en geeft te kennen, dat hij, zich niets te verwijten hebbende, niet aan

Vlissings Weekblad | 1865 | | pagina 3