VLISSINGSCH WEEEBLAD. Zaturdag 24 December. 2tle Jaargang. POLITIEK OVERZIGT. ITimmpsciiE TUDTMËNT 33 Napelsrhe Ali -.arï :i Pal tul l'r. 42 a 44. >rgaande weck, en daar ;e w eekpvij/tni voor vlc oudeud. Puike nieuwe ijshoudend, weiuig waj ag eu vorige weekprij* ïaar minder driftig ge- e w «►•kprijs waren die udel, Zoiuer-lvoolzaad 0. Nieuwe dito f 5,25 de a doch mper dan f 4,75 Walchersche f 4,25 ud. cht. f 13 en f 12. per vat op 6 weken, op f7,-Rogge f4,90 4,50, Boekweit fI Paard enbooneii irwten f -,a f Koolzaad f J864. N". 100. en. 2M, pet. 3 4 4'/, 5 4 5 n 6 4 'I, 4 2'/, 3 5 5 5 3'la 3 2'/. eo>i. 8 l»/, 94'/.. 94*1, 67 79'/a 132 82' f, 39'/. 42'I, 56'), 81'/, 627J3 88»/, 'heid mijn geliefde KUS CARPREAli, CARPREAU, de Gitoor. (ecember 1804. I mededeelen dat de zoo Burgerlijke als leeft doen kennen, jenlieid openstelden tdeeling van warm ad, gedurende drie einde voor de som waarvan 26 malen et Gasthuis, zullen ï>or de kommer van aat voortdurend HMIDT. KERS. IN GOETHEM. 5 vlissingen. Jh? BUREAU: F, H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs, per drie maanden, 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nomraers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Adverlentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Het blad, de Messager du Midi, deelt in zijne corresponden- tiën uit Turijn, onder dagteekening van den 16 dezer het vol gende mede: belangrijke geruchten gaan er op 't oogenblik rond. Men spreekt van een aanval van beroerte, welke den koning zou getroffen hebben in zijn kasteel van Pollenzo waar bij verblijft; er is zelfs een oogenblik spraak geweest van zijn dood. „Ofschoon deze tijdingen," zoo voegt de correspondent er bij, „verspreid zijn en door velen bevestigd worden, geloof ik niet, dat zij in ernst moeten worden opgenomen. Ik zal u zeg gen waarom. De koning vertoont zich niet in't openbaar, vooral te Turijn, alwaar de bevolking, sedert de overeenkomst van 15 September, hem vijandig is; en ik veronderstel dat de omgeving konings er zich niet veel over bekommert, dat er zulke ge ruchten rondgaan. Aldus wordt eenigermate de afzondering 1 "Geklaard, waarin Victor Emmanuel leeft." Zoover gaat dan de populariteit van den koning, zelfs te Turijn! En zoover gaat dan het besef, hetwelk Victor Emmanuel zelf van die populariteit heeft, dat hij zich verbergt voor de inwoneren eener hoofdstad, die eertijds zoo trouw en zoo kinderlijk gehecht was aan haren koning De verschillende berigten uit Rome bevestigen: 1°. dat in iveêrwil van tijdingen van het tegendeel, het hof van Rome eene volmaakte bedaardheid behoudt, en weigert, in weerwil van [pogingen van sommige diplomaten, zich uit te spreken over de I overeenkomst van 15 September; 2°. Dat de Paus eene vol maakte gezondheid geniet en vele audientiën verleent aan allen, (lie verlangen, hem te naderen; 3". dat er nog meer inhechtenis nemingen, dan die der drie mannen van Ferrara hebben plaats jgehadinhechtenisnemingen van gewapende mannen, die komen uit liet noorden van.Italië. De policie is onvermoeid werkzaam en verijdelt eiken dag de bewegingen van de partij, |diemreele? middelen gebruikt, om Romein bezit te krijgen! Rij circulaire van 0 dezer maakt de beer minister van bin- oenlandsche zaken in het zoogenaamde koningrijk Italië aan ieprefekten bekend „dat de partij van de daad besloten schijnt He hebben om in de aanstaande lente een nieuwen aanval te I'loen op Venetie. Die partij gaat voort met geld, wapenen en [krijgsbehoeften te verzamelen, met de ligtzinnige jeugd in be weging te brengen, de schare barer aanhangeren te vermeerde- l'en, en een genoegzaam getal vrijwilligers te werven, die een pval zullen moeten doen in Venetie." De minister verklaart dat lit regering altoos besloten blijft om zich krachtdadig tegen [dergelijke ondernemingen te verzetten. Ondertusschen weet |®en, dat de hoofdman van de laatste beweging in Friaul, de kapi- Iteiii Tolazzi, zich begeven heeft naar Caprera bij Garibaldi, [len verzekert, zoo meldt de Messager du Midi, dat dit bezoek 'n verband staat met het plan, om in de volgendelente den strijd l'o hervatten. De officiële berigten uit Amerika bevatten, dat generaal Sher- 'oan der Noordelijken, die eene stoute onderneming waagt in beorgia de rivier Oconee nog niet heeft bereikt, hij bevindt zich P°8 m het hart van genoemden staat. De onderneming van den generaal moest gelukken met snelheid en' in 't geheim. Nu even wel het geheim is bekend geworden, schijnt men te vreezen, dat de onderneming mislukken zal, indien ten minste de president van het Zuiden in staat is, om een genoegzaam getal soldaten in Georgia tegenover Sherman te plaatsen. In New-York evenwel heeft men geen vrees, maar alle hoop op het welslagen der onderneming. Vlissingen 23 December. Het Noord-Ainerikaansehe oorlogschip Niagara dat in den loop van den zomertijd nu eens te Antwerpen en dan weder op de reede alhier liet anker wierp, zal gedurende den wintertijd alleen te Vlissingen station houden, ten einde ook onder den felsten vorst, elk oogenblik, zoo noodig, zee te kunnen kiezen. Deze week werd door een der bazen van de marinewerf alhier een voorstel gedaan, om eene collecte te houden ten be hoeve van den ongelukkigen man Put, die de vorige week zijn been heeft verloren. In de smederij ging een inteekeningslijst rond, waarop is geteekend voor f 27,30, en op de werf heeft men met eene bus geloopen, waarin is ontvangen 25, dus het geheel der ontvangst voor den ongelukkige is f 52,30; een schoon bewijs van edelmoedige liefdadigheid der mannen van 's rijks marinewerf. -De heer mr. S. baron van Heemstra, vroeger commissaris des konings in dit gewest, thans lid der tweede kamer der staten generaal, is op 57jarigen leeftijd op zijn buitengoed te Maartens dijk in de provincie Utrecht overleden. Door Z. M. is de hoofd-ingenieur der marine H. A. van der Speck Obreen met den laatsten dezer maand, onder toeken ning van wachtgeld, eervol uit die betrekking ontslagen, en de paardenarts le klasse J. P. C. Smit, van het le regement dra gonders, op pensioen gesteld, ten bedrage van /1005 'sjaars. Z. M. heeft tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd den heer J. F. W. Conrad, ingenieur 1steklasse bij den waterstaat, gestationeerd te Alkmaar. Gepraaid den 12 dezer op de hoogte van Bevesier, Zr. Ms. korvet F alias. - Den 11 October 11. is aan boord van Zr. Ms. schroef- stoomschip Metalen Kruis, reede Yokohama, overleden de wel edele gestr. heer J. J. lloogenstraateu, administratie-officier lste klasse. -De Amsterdamsche courant van woensdag meldt het vol gende: „Het eerste „huis van zusters van liefde," dat hier ter stede ontstond het gesticht St.-Bernard vierde maandag het heugelijk feest van zijn 25jarig bestaan. I)e Tijd levert over deze instelling en de bedoelde feestviering een opstel, waaruit o. a. blijkt dat aan ds. Stuart in zekeren zin het ontstaan van dit gesticht te danken is. Sinds de oprigting zijn er opgenomen 436 vrouwen en 84 mannen. Het getal verpleegden is thans 430. Bij de feestelijke gelegenheid van maandag werd aan den bekwamen heelmeester F. H. op den Ende, die van den beginne tot op den dag van heden, altijd met de voorkomendheid en de loffelijkste welwillendheid, èn aan de zusters èn aan de mannen en vrouwen al die diensten heeft verstrekt, die zij konden be hoeven, door hen een theeservies iu zilver aangeboden, waarop

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 1