BINNENLANDSCIIE TIJDINGEN. BÜITENLANDSCIIE TIJDINGEN. I Een brief uit Turijn bevestigt dat het parlement aldaar beslo ten heeft, om het votum van 1861 met betrekking tot Home, althans volgens den zin, te vernieuwen: en dezelfde brief verze kert dat bet ministerie la Marmora zich hevig verzet tegen de aanzoeken, die gedaan worden, om maatregelen te willen nemen tot eene ontwapening. Te Berlijn beweert men dat de aftreding van den heer van Bechberg uit het Oostenrijksche kabinet aankondigt verbreking van het Oosten rij ksch-Pruissisch verbond. Het stuk van de finale sluiting des vredes tusschen Denemar ken en de beide Duitsche grootmagten, is bepaald geteekend op den 29 October 11. ten twee ure des middags: Drie weken zijn bepaald voorde uitwisseling der ratificatiën, en drie weken daarenboven voor de ontruiming van Jutland. Vlissingen 4 November. Gisteren is alhier in de haven aangekomen een schoon en sterk gebouwd schip, hetwelk dienen moet, zegt men, om hulp te bieden aan schepen in nood, alsmede om ankers te visschen. Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden vertrekt den 15 dezer maand met bestemming naar Oost-Indië. Omtrent het gebeurde met bet nieuwe fregat Adolf hertog van Nassau heeft de Nieuwe Botterdamsche courant het vol gende berigt ontvangen: „Ter voorkoming van alle verdere overdreven verhalen, zal ik u misschien van dienst zijn door een kort verslag te geven van de aanzeiling van Zr. Ms. fregat Adolf met eene Zweedsche bark op den 15 October jl. in het kanaal, daar de Arnhemsche courant een zeer onjuist en overdreven verhaal van die gebeur tenis heeft geleverd, hetwelk daarna door andere couranten is overgenomen. Op dien dag stoomde het fregat Adolf des avonds ten ÏO'ls ure met schoon weder en kalme zee op de hcogte van Zuid-Voorland, toen er eene tegenliggende bark, geene sein lichten voerende, in de nabijheid gezien werd. Eensklaps hield de bark af, in plaats van in haren koers door te blijven sturen, zoo als een zeilschip in zulke gevallen doen moet, met dat gevolg, dat de beide schepen in aanzeiling kwamen en schade aan romp en tuig bekwamen, zonder lek te worden. De bark is des nachts op sleeptouw genomen, tot dat eene Engelsche sleepboot haar des morgens naar eene nabijzijnde haven, des noods, kon slepen, waarvoor de bark echter bedankte en daarop zeil zette en zich verwijderde. Des namiddags is de warmwaterbak van het fregat gescheurd, zoodat natuurlijk de machine gestopt is geworden, en eerst nadat dit zooveel mogelijk gerepareerd was, is het fregat naar Duins gestoomd, en na aldaar tot woensdag morgen de machine, dag en nacht doorwerkende, zoo goed mogelijk gerepa reerd te hebben, is de Adolf naar Sbeerness gestoomd, alwaar het fregat verleden donderdag in het drooge dok gehaald is, ten einde de geleden schade te herstellen, wat binnen eenige dagen afgeloopen zal zijn. Men ziet dus dat er geene kwestie geweest is, dat men dag en nacht in de machinekamer onder warm water heeft moeten werken, evenmin is een hevige schok gevoeld of eeu verward noodgesehreeuw bij de aanzeiling gehoord, daar verscheidene personen, die nog niet sliepen, niets van den schok gevoeld, noch van het geschreeuw of gekraak gehoord hebben, en er dus nog veel minder sprake kan zijn dat de slapende per sonen gewekt zijn." Van geloofwaardige zijde wordt uit Deventer verzekerd, dat er concessie verleend is aan eene Engelsche maatschappij voor een spoorweg van Scheveningen op 's Hage en Utrecht, over Amersfoort en Deventer naar Almelo. Deze verbinding zou dienen tot eene communicatie tusschen Londen en St. Petersburg.. De dienst van Londen naar Scheveningen zou per stoomboot geschieden, cr zou te Scheveningen een haven wor den gemaakt en te Deventer een brug worden gelegd. Voor eenige dagen hebben op het Noorder strand van het eiland Terschelling oefeningen plaats gehad met de op het Westereinde gestationijeerde reddiugboot der Noord- en Zuid- hollandsche Bedding-Maatschappijwelke bij hooge en wilde zee met den besten uitslag bekroond zijn. Het ware tc wenschen, dat er ook eene Zeeuwsche bestond. Aan den heer J. L. Kikkert, notaris en wethouder te Texel, lid der provii)oia}e staten van Noordholland, is door den minister van marine de hoogstvereerende taak opgedragen, om op dingsdag 1 November jl. het eerste licht te ontsteken van den in Eijerland nieuw gebouwden vuurtoren. Deze onderschei» ding is een bewijs van erkentelijkheid voor die inlichtingen en werkzaamheden, welke de regering hebben genoopt tot den aanbouw van dien vuurtoren over te gaan. Ter gedachtenis zul len de volgende woorden in steen worden gebeiteld: l)it licht is op den Ir November 1864 ontstoken door den heer J. L. AH. leert te Texel," welke steen boven den ingang van den toren zal worden geplaatst. De oprigting van dien vuurtoren is een werk, dat den zeevarenden ten zegen zal zijn en menige ramp zal voorkomen. Men schrijft ons uit Nieuwediep. De Oostenrijksche oor. logschepen Badelzky en de Wall die bier waren binnengeloopen hebben uit Weenen orders ontvangen, om zoo spoedig doenlijk naar zee te vertrekken. Het eerste vaartuig is bestemd naar Cadix, bet tweede naar Brest. Ne Wall ondergaat echter eerst de noodige herstellingen in het drooge dok alhier. Te Ingen heeft het volgend treurig voorval plaats gehad, dat wederom tot waarschuwing voor ouders enz. kan dienen. Een meisje van omstreeks 9 jaren, zich alleen ten huize van P. van Wamel bevindende, terwijl bare grootmoeder in het achter- huis werkzaam was, vulde eene blaaspijp met buskruid, en nam dezelve met het boveneinde in haren mond en stak het andere in het vuur. De grootmoeder, die onmiddelijk op de vreeselijke ontploffing naar binnen was gesneld, vond het ongelukkige kind achterover op den grond liggen, dat helaas! weinig of geene teekenen van leven meer gaf. De geheeie mond was schier ver brijzeld, en de tanden waren, als het ware, uit de kaken losge rukt. Uit Antwerpen meldt men, dat terwijl eene huismoeder eenige oogenblikken met andere vrouwen aan de deur stond te praten, een varken uit zijn hok was gebroken en'al dadelijk op een in de wieg liggend kind zijne verslindende vraatzucht bot vierde. Toen het noodgeschrei van het onnoozel wicht ter ooren van de moeder kwam, was de linkerhand reeds geheel verslonden, en naar men meldt, is de toestand van het kind zeer zorgwekkend. Te Luik zijn een aantal valsche gouden stukken van 5 frs. in omloop, die bet jaartal 1S59 dragen en overigens zeer moeijelijk van de echte te onderkennen zijn. Slechts in de zwaarte moet eenig verschil bestaan. Naar men meldt, zouden bij een bankier te Luik in den loop der vorige week niet minder dan zes van die valsche stukken zijn aangeboden geworden. J^iarvlvi-ijlr. De correspondent in Parijs van de Amslerdumsche courant schrijft onder anderen het volgende: „Parijs 31 October. Men is hier alles behalve tevreden over de toedragt der zaken te Turijn, want men zou gaarne de kon- ventie zien aangenomen zonder dat er lang over beraadslaagd wierde. De uitleggingen, waartoe de overeenkomst aanleiding geeft, doen verkeerde oordeelvellingen verwachten, die, zoo wordt gevreesd, de uitvoering zullen kunnen benadeelen. „Tot eiken prijs moet dit voorkomen worden," schreef de heer Droujn de Lliuys aan den heer de Malaret: liet Iitaliaansche kabinet moet blijven binnen de bepalingen van het tractaat zoo als de Pransche regering ze begrijpt." Dit is gemakkelijker gezegd dan gedaan, en ik weet waarlijk niet hoe de heer de Mallarel eenigen invloed op de Turijnsche kamer zal kunnen uitoefenen. Deze (de kamer) toch zoekt naar de redactie van een besluit, dat niet stilzwijgend den afstand van Rome in zich bevat en desniettemin door Frankrijk kan aangemerkt worden als een volkomene goedkeuring van bet tractaat; de ministers van koning Victor Emmanuel zijn bet hierover volkomen eens met de kamer. Hoe moeijelijk ook, hoopte men zulk eene redactie ft vinden. „Met betrekking tot de souvereinen-bijeenkomst te Nizzt wordt mij bevestigd wat ik vroeger schreef. Zij zal zonder politieke resultaten blijven. Het is thans buiten allen twijfel dat Napoleon tot het laatste oogenblik aarzelde te vertrekken, Hij wilde een politiek onderhoud met den czaar, eu kreeg het naar bet schijnt, maar niet zóó als hij gewensebt had, en hierom heeft hij zijn verblijf te Nizza niet tot zaturdag verlengd; bijna onmiddellijk na afloop van het gesprek verliet hij die stad. D' czaar neemt zonder eenig bezwaar het voorstel aan tot het houden van een kongres, mits zijne bondgenoofen even P°\ handelen. Napoleon heeft niets meer van Alexander kunnen verwerven, zelfs niet de gunst over Saint-Clpud terug te reizen, Alexander heeft zich er afgemaakt met de belofte in bet aan staande voorjaar deze residentie te bezoeken, indien de omstan digheden bet hem veroorlooven- Op de Tuileriën wordt aan d' keizerin van Rusland de schuld gegeven van deze koelheid van baren gemaal; men zegt dat zij hem, haren zwakken man («4 mistrouwen tegen Frankrijk inboezemt, want haar afkeer van de Bonapartes moet de keizerin der Fran trekken. „Volgens de Epo. Iten, en hebben Enge koning Leopold, zici geloof het echter n maar naar liet mij alvorens daartoe ove kiene punten. En wa [dood van prins Alb pritsche regering; j ïenige beteekenis. 1 )iii onder een voor jen. Dat Napoleon ,vas zeer natuurlijk ras er reeds. „De heer de Sart itreeks aan den keiz tiging van 's pausen (ich hierover niet, lij het hof van Victc lijnen zoon niet te Til paar Brussel op het lem van daar mede Markies de ï.i Parijs, heeft een bro< %e revolutie? Deze Tilie maken. De mar lezag van den Pau oningi-ijk (zoogenaa Maarschalk de '.ur-generaal van ilonie een alles belu it hem nog een div [inden worde; hij d [visie van generaal 1 jouwen stelt. In het zuiden liten hare oevers g momingen hebben Sedert eenige a (rijs proeven genot] 'T middel van elect naar men meldt, Igens zijn stelsel in i, dat sedert dien tj nootlig was er aan Gedurende het bderlinge voorval p tijn gevolg ieder I 'vingen, waarin vrij waarop de woorde tfdredacteur." Hoi deweten van den h van prins Napolej ver, dat de neef del ntresor vernam da 'gkecr van Nizza 'Zwitserland vertr kondigen, terwijl esteld was. p De kassier der heeft zich uit d, "eemd te hebben iotd Palmerston vi Sag. Hij begon zi Wmiraliteit. Als zi [bombardement van istcriën gedurende *erd bij secre.tar: je betrekking hij b Ihet parlement vo< ster van buitenlar (deen optrad, waari aanvaardde. In hij in 1858 door zijne plaats inru: Inen, was 58 jaren Wsteriën en 16 j

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 2