mm. er zee 2e klasse W,| ichtsehip alhier op| en, en daarentegeid sebree Moens, vanji itst. den diepstan rousl van Heeke, deken eer dan 52 jaren in den grootsten ij vet t iselingen dood out] onder den toevloeit a alle pastoors van lesteld. De menig- gestort, getuigden len,zoo protestan-j iherdertoedroegeni men dat de directie! eentebestuur alhieir ler dienst tusschenl n platboomvaartui-| lam (kamer van but-l die voor dc schuld- tbloot is. Bij vowiiil erklaard door eentj jdoorderegtbankit] loud, op de aeheejis- ■ft namelijk overwo- der wet houdemlt ;ht op koopvaardij ;agesten eenenmalt oor den scliepelini maar dat bet leggei ad-at de gelden vai 1 te zijn verbonden n voor den schuit net het door mr. conclusiën van het reffende den nood Bakker, die zich oj Parijs 2 October. Aan geruchten ontbreekt het hier niet; zij hebben betrekking op Italië, en ofschoon de meesten, zoo niet •allen, ongegrond zijn, geloof ik toch enkele ter kennis van uwe lezers te moeten brengen. Ziehier een vijftal: 1°. Prins Hum bert zon ijlings naar Turijn terugontboden zijn. 2". Victor Emmanuel zou afstand doen van den troon. 3°. Een leger van 200 000 man zou te Novara gevormd en langs de Mincio-linie geëcheloneerd worden. Prins Napoleon zou aan het hoofd dier krijgsmagt staan en de generaals Cialdini en la Marmora onder zieh hebben. 4°. De heer Rattazzi zou weder lid vau het Itali- aansche kabinet worden, ofschoon hij sedert zijn huwelijk met gravin Solms al zijn crediet en al zijnen invloed verloren heeft. 5". De heer Nigra zou uit Turijn wijzigingen vau liet tractaat herwaarts hebben overgebragt, krachtens welke zijn schoonva der niet den 15 October a. s., maar in Maart 18ti5 zijne residen tie te Florence zal vestigen. Parijs 3 October. Het nieuwe Italiaansche ministerie is hier ter beurze niet gunstig opgenomen; met uitzondering van generaal la Marmora en den heer Lanza, zijn de nieuwe minis- lers bijna onbekend. Bovendien is men ongerust, daar de heer Sella, die de portefeuille van financiën heeft aanvaard, niet in staat is dezen ministerpost waar te nemen. In I860 betrad hij liet eerst de politieke loopbaan als secretaris-generaal bij het [departement van openbaar onderwijs; later werd hij minister van financiën in het kabinet Kattazzi, en de maatregelen toen fluor hem genomen, verraden een wankelbaar menscli niet bij magte om aan de eischen van het oogenbiik te beantwoorden. l)at Parijs zich hierover bekommerd maakt is niet te verwonde ren, want het bezit voor 2000 millioen Italiaansche waarden; »een portier, geen huisknecht, of hij heeft voor zijne spaarpen ningen Italiaansche fondsen gekocht. Het voornemen om eeue nieuwe leening te sluiten wordt outkendhet zij zoo; maar toch leeft Ernile de Girardin voor een paar dagen in de Presse zeer uist uiteengezet, dat Italië, wil het rondkomen tot het einde van iet jaar 18ti5, een leening van 810 millioen behoeft. Wie zal ze verschaffen? De verkoop der staatsdomeinen en die der spoor wegen zullen hoogstens 200 of 300 millioen opleveren. Men leest in het Journal de Toulouse: Sedert eenigen tijd hadden er teBlagnac baldadigheden plaats óór het huis van zekeren Meilhorat. Deze ongeregeldheden amen dusdanig toe, dat de policie zich de zaak moest aantrek- zeer miliciens in dsj en. Eenige personen werden deswege vóór de regtbank gedag de keel is getroffen, aan boord van Zr. □nauwkeurig onder- ie seinen en baken: -orgeschreven voor- naaderende officier :r is uit dien hoofdt te hebben schuldi(| gesteld. ng te 's Hertogen- vechten met messet ezer den militaire» academie te Breda, istraf en twee maan- met wien hij ovei bedachten rade aan gevaarlijke, meteen t-5 in deze uitspraak -toep bij het hof It bet huis van cor- Weringh, zich ooij ichte liefhebber van viel mede te nemen- t magazijn gekomen! i'azijnmeester mede- van de schalen, op| >bcn laten zakken, ijk, nabij deze ge- Puriner inbraak ge- itaat met bovenver-l i er in geslaagd d Bi handen te krijgen- de Avis/eri/o11']. aard en veroordeeld. Onder deze bevonden zich Gaiinbaut 'ader en zoon. Gaimbaut, vader, om zich over die veroordee- ing te wreken, wachtte Meilhorat af, legde op hem aan, dreef lem eenen kogel door den regter schouder en wierp zich vervol gens op deszelfs moeder om haar te vermoorden. Doch hij nam lierin door een nabuur belet, de vlugt in zijn huis, sloot er zich -p met zijnen zoon en toen de gewapende magt aankwam om 'ien in hechtenis te nemen, vuurden beiden door een venster op ie agenten van policie. De geheele gendarmerie van Toulouse en eene kompagnie jagers te voet werden ontboden, ten einde e beide mannen te dwingen om zich over te geven. Het huis, aarin de twee Gaimbauts zich bevonden, geraakte door het ugdurig schieten in brand; beiden echter bleven dit niettegen staande hardnekkig en woedend in hun verzet volharden. De :apitein der gendarmerie, drie jagers en twee agenten van poli- te werden gewond; een gendarm ontving een schot in de borst viel dood op de plaats. Gaimbaut, zoon, werd eindelijk door 'en kogel van eenen jager doodelijk getroffen en de vader tende, dat alle weerstand onmogelijk was, beproefde om door li pistoolschot een einde aan zijn leven te brengen, maar mist |>jn doel en -sprong vervolgens door het venster op straat, waar hij door de gendarmen nog levend werd in hechtenis ge- iomen. Allengskens begint de crinoline minder in den smaak te l-'illeiiIn Frankrijks hoofdstad ziet men haar gebruik dag aan g verminderen, en in de zeeplaatsen is zij bijna geheel en al !'t de mode. Binnen een jaar zullen zij, zoo voortgaande, in tankrijk geheel in onbruik zijn. In Canada beeft men goudmijnen ontdekt, die de Austra lië verreweg overtreffen. Men verwacht, dat hierdoor eene be lting derwaarts zal gelokt worden, zoodat Neder-Canada, 'mus minder bevolkt dan Opper-C'anada, hot laatste weldra in iwoticrs zal overtreffen. Evenwel wordt door eenige bladen de tces geopperd dat het alleen een middel is, uitgedacht oin meer "idvgrhuizers daar heeu te voeren ten einde hen welligt ook 't den krijg te gebruiken. Kngeland. In de volgende maand zal te Londen een aanvang wor den gemaakt met de werkzaamheden tot aanleg van een nieu wen onderaardschen spoorweg, 40 voet dieper dan de onder- aardsche spoorweg van Hammersmith naar de City. Deze linie is getraceerd in de rigting van het noorden naar het zuiden, en wei van Charing Cross tot Hampstead, zullende de weg op dit traject bij Enston-road onder den reeds aangelegden spoorweg doorloopen en een nieuw station regt onder het daar aanwezige worden aangebouwd. Daar dit laatste op eene diepte van 30 voet beneden den beganen grond is aangebouwd, zal alzoo het nieuwe station in eene diepte van 70 voet worden opgetrokken. De passagiers zullen bij het vertrek van den trein op den bega nen grond de wachtkamers binnenstappen, die vervolgens door middel eener machinerie worden nedergelaten, terwijl even zoo bij de aankomst van den trein die localen vol reizigers zullen worden opgehaald. De werkzaamheden tot dezen aanleg zullen op acht verschillende punten worden aangevangen en bin nen twee jaren moeten zijn afgeloopen. In verband met den aanleg eener geheel nieuwe straat beeft liet gouvernement aan dit plan eene subsidie van 2'Js millioen toegestaan. De kosten voor het werk zijn berekend op 28 millioen. De lengte van den weg is ruim 4'/i mijl. De ingenieur Fowler, die met de directie van het werk belast is, heeft reeds concessie verkregen tot den aanleg eener tweede nieuwe lijn, die van het oosten naar het westen, en wel van Marble Arch naar Norbon zal loopen. Over de aanleiding van het ongeluk te Erith weet men slechts de volgende bijzonderheden, waarbij betook blijven zal, daar er geen ander spoor gevonden kan worden. Een man die op een der ligters aan de rivier werkzaam was, terwijl twee kruidschepen hunne lading om de 5 of 10 minuten loste voor de twee kruidmagazijnen van de heeren Hall Zoon, wier molens te Darsford liggen, zag omstreeks zeven of kwartier voor zeven uren een flikkering op een der kruidschepen, waarop hij tegen zijnen makker zeide: „Zie, het weerlichtNaauwe- lijks waren deze woorden geuit, of de ontploffing wierp hem ongeveer twintig of dertig ellen in de lucht; hij viel op het dek cn van daar in de rivier. Terwijl hij naar de oever zwom, be zeerde een vallend stuk hout zijne heap, zoodat hij moeite had den wal te bereiken-; dit gelukte hem echter, doch kermende bleef hij eene geruime tijd liggen alvorens men hem ontdekte. De ontploffing was drievoudig: eerst de twee kruidschepen, toen een -der magazijnen en spoedig daarop het tweede. Hoeveel kruid er aanwezig was is nog niet naiuwkeurig bekend, doch volgens de laatste berigten zou de hoeveelheid 70 a 75 ton ge- wigt geweest zijn, of tusscheu de 120 en 150,000 pond. Wan neer men bedenkt, dat de uitwerking der ontploffing op 10, 12, zelfs 15 Eng. mijlen (elke mijl is 17 minuten) aan die van een aardbeving gelijk was, zoodat de veusterglazen braken, bet huisraad op den grond viel, deuren open sprongen en zelfs mensclien waggelden, dan kan men nagaan hoe groot de voor raad kruid geweest moet ziju. J >ui tstHiIiincl. De Köln. Zeil. vergelijkt Napoleon III bij Tiberius: de Romeinsehe keizer bragt zijn geheel leven door met liet maken van toebereidselen voor zijn vertrek uit Rome; de Fransche kei zer spreekt, zoolang bij bet hoofd vau den Eranschen staat is, van niets anders dan van het terugroepen der Fransche militairen uit Rome. Na deze vergelijking herinnert genoemd blad de op Romes ontruiming betrekking hebbende feiten, die ook in den aanhef der dópêche van den beer Drouyn de Lliuys vermeld worden, en vervolgens oppert het twijfel, of zelfs nu nog Napo leon de zaak ernstiger meent dan Tiberius in zijnen tijd. „Het bezetten van Rome," zegt de Köln. Zei/., „is uit een militair oogpunt voor de Fransclien van hoog gewigt; maar Napoleon III heeft ook blijkbaar de bedoeling, in plaats van Karei den Groote, als beschermer van den Pauselijkeu Stoel op te treden. Tot het sluiten der conventie met Italië moeten de ongunstige tijdingen hebben bijgedragen, die de keizer over den gezondheids toestand van Pius IX ontvangen heeft, en men mag aannemen dat het vermoeden bestaat dat de achtenswaarde, zwaar be proefde Pius IX binnen twee jaren liet einde zijner doornige loopbaan bereikt zal hebben. In ieder geval beeft Frankrijk in de Romeinsehe kwestie, die ook van den kant der buitenlandsche mogendheden moeijelijkheden berokkent, een paar jaar uitstel gewonneu, en men weet dat Napoleon III den grondregel komt tijd komt raad niet versmaadt. Inmiddels gebeurt ten minste wat, vooral als men over zooveel middeleu beschikken kan om iets te doen gebeuren." Na vele pogingen is het in de Oostenrijksche beroemde papierfabriek van den lieer Sclilagelmuhl te Weenen gelukt, oin eene uitmuntende kwaliteit van papier te maken van de bladen

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 3