r JEN. HU. ika, tegen het chtpartij heeft jiermeester der oegebragt. r Nederlanden ertoff van Nas- naar het pas ier voorbij ge- ilberta. lehoorende tot offic. van adin. Prins Manri/s laatsten dezer -act. gebragt; Klein geplaatst n Welij, thans en hl. M. van 3de kl. M. C. Asluis, worden aal der marine ibegrip van het nst worden ge- i officieren en en beliep 657, vrijwilligers he inde jaar geene n Millingen en on mineurs en bpagniën vest.- n. |e. den gouver- ij de volgende lehinist, de 2e list-leerling le nacht hebben t 3de regement rnchte Viuger- lemden de over- .itten bereids in dit garnizoen, van hier naai lergebragt. het voornemen irn tot Edaiu in de noodige con- Ils, is het Paleis 0 personen be- d te Schevenin- pyrotechnische it. der artillerie Ireddingstoestel- gd en 't zal dus uit Engeland of tide behoefte aan dat de minste belegen landen, bekocht en ver, jaren, iniiig, naar m®1 arou ItótliscliiW» die zich te Perières bevindt, waar hij niemand bij zich ontvangt, fl-nr hij nog zeer treurt over den dood van zijnen zoon Salomon, In'verwachts naar St. Cloud werd ontboden en de keizer zich met hem onderhouden heeft over de Italiaansche kwestie uit een financieel oogpunt. De baron zou de tot stand gekomen schik king niet onvoorwaardelijk goedgekeurd hebben; hij voegde er bij zoo wordt beweerd dat krachtige maatregelen geno men moeten worden tot herstel van het evenwigt in de schatkist, en dat, geschiedde dit niet, hij voor de toekomst niet kan instaan. ■iEn zoudt gij u thans met eene leening willen belasten?" vroeg Napoleon. „Waarom niet, sire," antwoordde de geldvorst: Kolles hangt af van de voorwaarden. Uwe majesteit moet niet vergeten dat ik reeds meer dan honderd milliocn in voorschot ben en daarom zeg ik: alles zal afhangen van de voorwaarden." Uit dit gesprek mag men opmaken, dat de keizer een buitenge- reen groot belang stelt in Turijn, daar hij zich leent tot het mderhandelen over eeueleeniiig voor Victor Emmanuel. Men wil dat admiraal Willaumez in last heeft gekregen Laar Villafrauca te gaan, niet ver van Genua gelegen; hij moet aar een wakend oog houden over de oeverstreken, waar een nrustbareude gisting heersclit. Geheime instructien zijn van ier den admiraal geworden. Sommige goed onderrigte perso nen gelboven, dat hij hevel heeft te Genua tussehen beide te omen bijaldien daar een oproer mogt uitbarsten. Particuliere telegrammen melden dat het nieuwe Italiaan- ,che kabinet, lettende op de steeds toenemende spanning in geheel Piemont, besloten heeft de kamers niet te Turijn, maar ie Florence te doen bijeenkomen. Garibaldi heeft een ver letterenden brief geschreven aan zijne vrienden in eerstge noemde stad; zijne houding wekt bekommering. Uit Londen schrijft meu dat de prins van Wallis, een soort pan voorgevoel heeft, dat hij, eens koning van Groot-Briltanie lijnde, gedurende zijne regering rampen zal ondervinden hem loor het keizerrijk Frankrijk berokkend. Sedert eenige jaren vordt hij door die gedachte gekweld, en vau dit bijgeloof is hij liet te genezen. Hij ontkent het niet, ofschoon hij zelf er over acht. Zijne gemalin, zuster van prinses Dagmar, bevindt zich aar men zegt, weder in gezegende omstandigheden. De groote prijs van 10,000 fr., uitgeloofd bij de wedren- icn in het bosch van Boulogne, is behaald door het paard Pille ie l'Air, dat den beroemden renner Vermont ver vooruit was. De pogingen, om den katoen-heester in Frankrijk in- leeinsch te maken, schijnen, volgens den Moniteur, te zullen elukken; de teelt van dit gewas heeft dit jaar in het zuiden van frankrijk goede uitkomsten opgeleverd. - Uit Lyon wordt gemeld, dat de zijde-fabrieken aldaar zeer slechte Ditkomsten opleveren en deze taak van industrie en ïandel veel heeft geleden vooral ook door de schuld van de regering, die in hare officiële en half-officiele organen den toe stand in het noorden van Amerika zoo ongunstig heeft doen voorstellen, dat men in Lyon bevreesd is geworden en vele be trekkingen met de nieuwe wereld heeft afgebroken. De Zwit- ersche en Duitsclie fabrieken hebben naar men meldt, hun oordeel hiermede gedaan en die van Lyon zullen moeite hebben au eene plaats weder in te nemen, welke zij uit eigene beive- ;ing hebben opgegeven. Een schrijven door den heer Tempel aan het Journal de Toulouse gerigt, behelst de ontdekking van eene nieuwe komeet, iuhetsterrebeeldde Earn, op 2 graden 57 minuten regte opklim ming, en 18 graden 12 minuten noorder declinatie. Een jong schilder, die met den spoortrein van Parijs naar hj'on reed, was op een der tusschenstations uitgestapt en liet zich dermate bekoren door het schoone landschap rondom hem, dat ktrein wegreed en hij dus een trein moest overblijven. Aan het stationskoffijhuis liet hij zich, om den tijd te dooden, een diner ?even, en even als eenige oogenblikken geleden de prachtige landstreek hem den tijd had doen vergeten, deed de wijn hem nu vergeten, hoeveel geld hij wel rijk was. Toen het uur van vertrek naderde en hij zijne porte-nionnaie met de rekening Vai) het diner enz. vergeleken had, bleek het, dat hij, wanneer l'ij zijn plaatsbriejje had betaald, den kastelein 17,50 fr. moest schuldig blijven. Hij verhaalde dezen openhartig zijn ongeval sn helqofde het geld te zullen overzenden. De kastelein was zeer beleefd, zeide, dat hij den reiziger voor die kleine som volko men vertrouwde, doch verzocht hem evenwel ten slotte, met krijt onder den kapstok aan den muur zijp naam en do verschul digde m te willen schrijven, daar het geheugen van de kaste leins gewoonlijk zoo slecht is. „Maar zeide de jonge schilder p dan zal immers iedereen zien, dat ik u geld schuldig ben ge bleven." „Wel volstrekt niet was het antwoord gij hangt slechts uw overjas over het geschrevene. Zoodra gij mij het geld zendt, veeg ik uw naam uit en zal dan den jas dadelijk aan uw adres doen toekomen." Engeland. Nabij Esmeralda, in California heeft men eene zeepmijn ontdekt. De kloof waaruit deze zelfstandigheid voortkomt is 10 voet breed, 600 voet lang, en is van eene, onpeilbare diepte. Wanneer de zeep pas uit de mijn komt is zij zoo zacht als boter, maar zij wordt harder in de lucht. Een Engelsch blad geeft eene breedvoerige beschrijving van de plaatsen, waar inen tegenwoordig de petroleum aantreft. In Pensylvanië inzonderheid uiaakt zij een aanzienlijk handels artikel uit. Ook in de noordelijke deelen van Azie wordt zij in ruime mate gevonden, zoodat da&rdoor soms verschrikkelijke branden ontstaan zijn, die reeds door oude geschiedschrij vers ge meld werden, doch waarvan de oorzaak toen onbekend was. Ook op het eiland Trinidad, en in West-Canada begint men meer en meer pogingen in liet werk te stellen, om de rijke voorraad, aldaar aanwezig te verzamelen. In sommige streken is de aarde geheel en al doorweekt van deze olie, en een poreus stuk zand of klei levert door het uit te wringen, reeds eene aanzienlijke hoe veelheid op, terwijl sommige bronnen zoo sterk opwellen, dat men de olie niet snel genoeg kan verzamelen. Om de olie gemak kelijk naar de zeehavens te vervoeren, en ook op sommige plaat sen naar de spoorwegen, gebruikt men ijzeren pijpen, waardoor de olie door middel van machines heengevoerd wordt. De Engel- schen en Pranschen leggen zich bijzonder op de bereiding toe, en tegenwoordig is men bezig met het bereiden, ten einde de petroleum geschikt te maken voor de stoommachines, en de steen kolen te vervangen. Voor eenige dagen heeft te Sheffield eene executie plaats gehad van een misdadiger, waarbij een verschrikkelijk incident voorviel. Toen de veroordeelde, op wien de straf van de galg was toegepast, een uur gehangen had, ontdekte de beul, die den misdadiger wilde afnemen, dat hij nog leefde. Eene wond, die de misdadiger zich in de gevangenis na zijne veroordeeling had toe- gebragt, ten einde een zelfmoord te begaan, was onder het ophangen weêr opengegaan, en daardoor had de buitenlucht gelegenheid tot de longen door te dringen. De beul legde, toen hij dit bemerkte, een verband op de wonde, waardoor de buiten lucht afgesloten werd. Spoedig daarna volgde de dood. In verschillende streken van Engeland hebben de mijn werkers ten getalle van vele duizenden het werk gestaakt en luidruchtige optogten gehouden. Volgens latere berigten vol hardden zij nog steeds in het opgevatte voornemen om geen ge noegen te nemen met de vermindering van loon, waartoe vau de zijde hunner meesters besloten was geworden. X)uitschla.ncL. Weenen 25 September. Men verwacht, dat de vredesonder handelingen eindelijk wat vlugger zullen voortgaan dan tot heden het geval is geweest. Met betrekking tot de regeling der kwestie nopens de grenzen is men het eens geworden omtrent de aanneming van een vast punt. In de plaats van de grens te trek ken tussehen Jutland en Sleeswijk van de zuidelijke spits van het district ltipen, hetzij naar de monding van de zoogenaamde Koldinger Bogt of gelijk de Denen aanvankelijk eischten naar Cristiansl'eld zal die grens tussehen de heide laatstgemeldc pun ten loopen, zoodat aan de oorspronkelijke vordering der Denen in zekere mate gehoor zal gegeven worden. Wat de financiële vraagpunten betreft ook ten dezen opzigte bestaat vooruitgang, want de Deensche gevolmagtigden hebben toegegeven dat de domeinen en andere landseigendommen in verhouding van 36'U: 63'h zullen worden verdeeld. Men verneemt omtrent de zending van lord Clarendon o. a. de bijzonderheid, dat de Engelsche regering hem in last heeft gegeven te verklaren, dat het. Londensche kabinet niet zal dul den, dat eene wijziging der grenzen tussehen Frankrijk en Italië in dien geest geschiede, dat Genève in het beffit van Frankrijk kome, Ii> de dagbladen te Berlijn werden vóór eenigen tijd tegen goed loon schuemnakerskneclits gevraagd, die in staat waren fijn werk te leveren. Zij die tengevolge daarvan hun adres bekend maakten, ontvingen kort daarna de uituoodiging om te Londen een zeer voordeelig engagement te sluiten, doch alvorens als proef ecu paar laarzen in te zenden. Er zijn verscheidene van die knechts, door het hooge loon verlokt, in de val geloopen; de zaak was niets dan bedrog, De kwestie van de afschaffing der doodstraf, gelijktijdig in Frankrijk, in verschillende staten van Duifschland en elders door de zoogenaamde liberale pers op den voorgrond geschoven, is, zegt een correspondent uit Weenen, op het wachtwoord der

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 3