BU1TENLANDSCIIE TIJDINGEN. din" heb gade geslagen, welke bij en tusschen de verschillende wapenen heeft geheerscht. Vaarwel officieren! Vaarwel militai ren van alle rangen 1 U dank ik het dat het kamp van 1S64 mij ten allen tijde eene aangename herinnering zal zijn, en mogt gij geroepen worden tot de toepassing onzer oefeningen in de ure des gevaars, mijne overtuiging zegt mij dat koning en vaderland op u vertrouwen kunnen." Middelburg 9 September. Gisteren morgen ten 7 uur zou de 19jarige dochter van den kleedermaker B. alhier een einde aan haar leven hebben gemaakt door zich zelve in de vest te verdrinken, zoo niet een paar menschen in de nabijheid het geraas in het water hadden gehoord en naar de plaats waren toegesneld oin het ongelukkige meisje nog bij tijds te redden. Heden zon alhier voor het provinciaal geregtshof worden behandeld de zaak van J. Ilebbelynck Henuefreud, voormalig commissaris van policie ter dezer stede, die onlangs in Belgie gearresteerd, naar het het huis van burgerlijke en militaire ver zekering alhier is overgebragt als beschuldigd van het allcggen van valsche getuigenis in strafzaken. Vermoedelijk zal hij de eerste wezen, die met het cellulaire rijtuig, dat dezer dagen alhier is aangekomen, van het huis van arrest naar het hof zal worden vervoerd. Vrijdag den 16 dezer zal, onder nadere goedkeuring, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg worden aanbesteed: Het leveren en storten van steen en uitvoeren van eenige verdere werken tot voortzetting van de oeververdediging weder zijds de liavendijken van liet kanaal van Neuzen; en Het maken van buitengewone verdedigingswerken aan de oevers van de calamiteuse polders Stavenisse, Flaauwers, Brui- nisseen Eendragt, en zulks in 4 perceelen van aanbesteding. Ilontenisse 5 September. In den afgeloopen nacht ge raakten de schippersgasten C. de Mul en L. Strootman, die bei den in hoogst beschonken toestand verkeerden, in zoo hevigen twist, dat de M. zijnen tegenstander meteen nies aan hoofd en borst zoo vreesselijke verwondingen toebragt, dat diens leven in gevaar is. Tot nog toe is het der policie niet mogen gelukken den dader in handen te krijgen. Delft 5 September. Gisteren had alhier het volgende plaats. De timmermansknecht H. Westerman aan wieu ooglui kend was toegestaan met zijn gezin, bij zijne moeder boven de stadswaag zijn intrek te nemen, moest dit verblijf verlaten, daar die localiteit tijdelijk tot stedelijk gymnasium zou gebruikt wor den. Daarvan de schuld werpende op den heer wethouder van der Manuele, begaf hij zich vol wrevel ten diens huize omstreeks half vijf ure, maar werd uitgenoodigd een uur later zich aan te melden. Ten half zes ure meldde W. zich aan, maar zijn verzoek om te blijven wonen kon niet ingewilligd worden, en op het oogenblik dat de heer v. d. M. hem de voordeur uitliet, bragt IV. aan den wethouder onverwachts eene wonde toe niet een steekbijtel van eene halve Nederlandsche duim breed. Gelukkig heeft de gezondheidsgordel het dieper indringen van het instru ment belet, zoodat hoewel aanvankelijk liet bloedverlies groot was, de wonde niet gevaarlijk is. Iieeds des avonds heeft de man die, na eenig omdwalen, in de stad was teruggekeerd, zich in de handen der politie gesteld, zijn misdrijf bekend en de plaats aan gewezen waar hij den steekbijtel had weggeworpen. W. is naar liet huis van burgerlijke en militaire verzekering te 's Graven- hage overgevoerd. Kampen 5 September. Heden namiddag gebeurde alhier een scliroomelijk ongeluk. Terwijl men bezig was eene der zware deuren van de sluis in de buitenhaven op te hijsehen, ten einde die in te hangen, op 'het Oogenblik dat eene hoogzwangere vrouw, om den wég te bekorten, niettegenstaande voorafgegane waarschuwing, daar voorbij ging, brak de ketting, de vrouw kreeg hetgeheele gevaarte op het lijf en bleef deerlijk verminkt op de plaats dood. F ranltrij li. Parijs 4 September. In strijd met het beweren van de meeste dagbladen wordt verzekerd dat generaal von Poon, de Pruissi- sche minister van oQrlog, die het kamp van Chülons bezocht, met met eene zending door zijnen souverein belast is geweest. Jbizex Napoleon had hem uiigenoodigd te Chalons te komen, om de manoeuvres in het kamp bij te wonen, maar liet v are oog merk van Napoleon was hem te onderhouden over de wapening van het Pruissische leger en over de Wahrendorfl'-kanonnen, die zulke goede diensten in den Deenschen veldtogt hebben ge daan en waartegen onder .de militaire genie zoo veel oppositie bestaat. Generaal von Poon heeft zich rondborstig uitgelaten en voor den keizer niet verholen dat hij onze geweren, zoo al niet gebrekkig, dan toch minder goed vindt dan die waarvan de Pruissische soldaten zich bedienen. Wat de zamenkomst van den keizer der Pranschen met den koning der.Pruissen betreft, de een noch de ander dezer souve- reinen heeft tot dusverre een oogenblik zelfs gedacht, dat zij elkander in de tegenwoordige omstandigheden kunnen ont moeten. Men verzekert dat de minister van marine heeft bevolen, dat de bevelhebber van het smaldeel in Mexiko onverwijld twee fregatten naar Nieuw-Grenada zal zenden, ten einde den eisch om voldoening door den Pranschen konsul wegens het beleedi- gen der Pransche vlag te Panama gesteld, te ondersteunen. Kngeland. Er zal een standbeeld opgerigt worden voor den heer D. II. Lie weilij n, geneesheer van de Alabama, in het Charing- Cross-hospiiaal, waarbij zich als student zoo zeer onderscheiden heeft, en een ander in de kerk der parochie Easton in Engeland. In zijne jeugd onderscheidde hij zich zoodanig in zijne studiën dat hij tweemaal de zilveren medaille in de scheikunde verwierf. Aan boord was hij door allen geacht en bemind. In den laatsten strijd van de Alabama, toen het schip op zinken lag, waren nog twee bij hetzelve behoorende booten onbeschadigd; deze werden te water gelaten, om er de gewonden in te plaatsen, terwijl de heer Puilain belast werd om ze naar de Keursarge te brengen. Een ongewonde wilde er instappen, doch de doctor hield hem tegen. De ollicier Pullam verzocht den geneesheer in de boot te treden, doch deze wilde het leven der gewonden niet in gevaar brengen. Hij weigerde het dringende verzoek en zonk eenige minuten daarna met de overige bemanning, zijn leven opoffe rende om dat zijner gewonde scheepsgezellen niet in gevaar te brengen. Eenigen tijd geleden doodde een Engelsch matroos een zijner kameraden. Onmiddelijk daarna sprong hij over boord. Na eenige oogenblikken kwam hij weder boven en rieji de sche pelingen toe: Is hij dood? Toen de vraag bevestigend beant woord werd verdween hij in de diepte en maakte een einde aan zijn leven. Al de laatstelijk uit Amerika ontvangen berigten zeggen, dat de president Lincoln, lettende op de wending der publieke opinie in het Noorden en vooral in de Noordwestelijke staten, niet ongeneigd zijn zou zijne staatkunde te wijzigen, ten einde zijne kans op herkiezing te verbéteren, en dat hij omging met het plan om commissarissen naar Richmond te zenden met ket> voorstel van eenen wapenstilstand en van eene nationale 'con ventie tot overweging der geschilpunten. Dit gerucht wordt door dagbladen, die als organen van het Washingtonsche bewind gelden, min of meer bevestigd. De National Intelligencer van Washington zegt, dat een wapenstil stand geen verwerpelijk denkbeeld zou zijn, mits daarbij elke van de oorlogvoerende partijen in het bezit barer tegenwoordige position wierd gelaten. Het livening Journal vaii Albany zegt, dat het wel mogelijk zou zijn dat Lincoln tot eenen vernederenden vrede genoodzaakt wierd door de weigering van het volk om soldaten te leveren. De Times van New-York, mede een orgaan van de Washing- tonsche bewindslieden, vreest echter dat eene wapenschorsing voor liet Zuiden alleen voordeelig zou zijn en dat het Noorden, eenmaal de wapenen uit de hand gelegd hebbeude, moeijelijk tc bewegen zou zijn om ze weder op ie vatten. Aan den anderen kant zegt delixaminer van Richmond: //Er zijn in het Noorden lieden die aanraden vredesonderhandelingen aan te knoopen en eene conventie van al de voormaals Ver- ecnigde Staten tot gezamenlijke overweging der geschilpunten te beleggen, zich vleijende met de gedachte dat zoodanig over leg eer dan wapengeweld tot herstel der Unie zou leiden. Een met die hoop en bedoeling gedaan voorstel zou ook door de confederatie niet worden verworpen; doch zij zal in geenerlei vredesonderhandeling treden tenzij het Noorden vooraf het regt van afscheiding, het regt der souvereine Staten om uit de Unie te treden, Onvoorwaardelijk erkënne en zijne land- en zeemagt van ons grondgebied en uit onze wateren ver Wijdere." Voor eenige»dagen is-in de Jaeobskerk te Londen een vreemdsoortig huwelijk gesloten. De bruid was de vermaarde Bella Boyd, de heldin van zooveel avontuurlijke wapenfeiten ge- ■dirende den Noord-Amerikaan schen burgeroorlog en vooral tijdens de schitterende veldslagen van generaal Stonewall Jack- sou, in het dal der Shenandoah- Zij is pas 20 jaren oud, zeer zacht van inborst, met vele voortreffelijke eigenschappen be- i gaafd' en door' vermaagsehapping met eenige der invloedrijkste

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 3