I 1864. N°. 71. Zaturdag 4 Junij. 2ie Jaargang. u n F. H. SCHIFFER. VLISSINGEN. POLITIEK OVERZIGT. BIJmLANDSCM TIJDINGEN. 10,14469 en 7228 f20ö ;relcking. No. 7488 f 400. ooger. Boekweit f 8 i f 8,60 a - 5,40 - 4,40 - 4.40 - 3,— - 3,80 5,50 240,—. - 6,50 - 6,75 - 7,50 - 9,75 - 11,— 4,4f) - 5,90, - 7,25. - 9,25, - 9,50.. I - 12,50.1 -12,75, •rig, daar er in den han- in de prijzen was op te omging, zoo achten wij eens mede te deelen. k uit Walcheren waren le consumptie bestond, :n. Rogge bleel'bij klei end; ligte soorten waiveI raagd, doch werden uietj. na niet gevraagd. Kool-' jaten. -ue f 8,50. doch boven de f 5,85 en 55. .0 hebben opgebragt. ,80 a f 5,75 werd daar- handel daar houders te vat op 6 weken, op con- emeen vrij gunstig, en regen veel bijgekomen; inig zoodat sinds onze itstaan. Men noteerde a f 5,40. Zomergerst iboonen f 6,75 a f 7- nzaad onveranderd. f 7,90, Rogge f5,60| f-,Boekweit ren f a f Witte Erwten, dito f a f ÏH. 2'/, pet. 633/lf, 3 745/8 4 41/, 148 5 4 5 SVIi 6 Wh 190 n 83 i/s 2'( 1 II 45 3/h 3 493/4 5 59 5 79 5 65 2 'f. 3 0»/a 3 793 2 'Is n 55 VLISSINGSCH WEEKBLAD. - 5,soB 5,20, 1 - 5,20, I 3,73, I BUREAU: Bit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs, per drie maanden, 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. USSINREN. Geene bijzonder gewigtige nieuwstijdingen betreffende den stand der Duitsch-Deensche kwestie zijn deze week bekend ge worden. In de zitting der conferentie van laatsleden zaturdag zouden door den Oostenrijkschen gevolmagtigde, graaf Apponyi de gronden ontwikkeld zijn, waarop de verbonden strijdvoe- reade mogendheden genegen zijn tot het herstel van den vrede over te gaan. Deze zouden hierin bestaan dat de hertogdommen definitief van Denemarken gescheiden, onder den hertog van Augustenburg als onafhankelijke staat in den bond zouden worden opgenomen. Frankrijk heeft voorgesteld dat Sleeswij k hierbij in twee deelen zoude gesplitst worden, waarvan het noordelijk gedeelte aan Denemarken zou blijven behooren, eu het zuidelijk deel met Lauenburg en Holstein den bovenbedoel den staat zou vormen. Engeland zoude tot dezen voorslag toe getreden zijn, doch de gevolmagtigden van den Duitschen bond, met den heer van Beust aan het hoofd, hebben zich tegen elke verdeeling van het hertogdom Sleeswijk verklaard. Nopens het eindigen van den wapenstilstand op 12 Junij wordt verhaald dat Denemarken ongeneigd zou zijn om dien te doen voortduren en derhalve de vijandelijken hervatten wil en de blokkade op nieuw invoeren. Het komt ons ongeloofelijk voor dat het kleine rijk dit ernstig kan meenen; het waarschijn lijkst toch is dat het in dit geval al spoedig door zijne veel mag- tiger tegenstanders geheel zal overweldigd zijn. In het belang der raenschheid en der onderhandelingen die door het bloedvergie ten slechts kunnen bemoeijelijkt worden, zouden de gevolmagtig den der verschillende staten instructiën aan liunne goeverne- nienten gevraagd hebben, om in de zitting, die op donderdag den 2 Junij moest gehouden worden, de verdere staking der vijandelijkheden na den 12 Junij voor te bereiden en de wapen schorsing in een definitiven wapenstilstand te doen overgaan. De aan het bestaan der wereldrijke magt des Pausen vijandig gezinde pers houdt niet op betreflende de gezondheid van Pius IX allerlei ongunstige berigten mede te deelen. De Paus moge zoo veel men wil zijne gewone bezigheden hervat hebben, zij blijft hardnekkig volhouden dat zijn dood ieder oogenblik kan te gemoet gezien worden. Indien het waar is wat in de volks taal gezegd wordt, dat iemand, wiens dood men verbalen wil, lang blijft leven, dan zal de Paus nog lang de kwalijk ver borgen hoop van zijne vijanden te leur stellen. In ieder geval de Paus sterft, maar niet liet Pausschap. Van het oogenblik af dat het God behagen zal den zwaar beproefden en gehoonden Pius IX uit dit leven weg te nemen, staat het conclave gereed een opvolger te kiezen, en deze treedt dadelijk in al de reg- ten van zijn voorganger en zal die voorzeker met evenveel vast beradenheid handhaven en verdedigen. De hoop waarmede de revolutie zich derhalve vleit, is minst genomen al zeer klein geestig, ja belagchelijk, gezwegen van het onedele wat er in ge legen is om op den dood van iemand verwachtingen en hoop te boawen. In Frankrijk is liet wetgevend ligchaam uiteen gegaan, nadat het niet minder dan 7 maanden bijeen geweest is. De heer de Morny heeft de sluitingsrede uitgesproken. Men houdt zich naar aanleiding van een geding, waarbij de jury voor iemand die zijne moeder vermoord had, de verzachtende omstandigheden aangenomen had en dien tengevolge niet tot de- doodstraf ver oordeeld is, thans aldaar Veel bezig met het streven van onzen tijd om die straf voor alle misdaden geheel af te schaffen. Wat is dat anders dan den schuldige in bescherming nemen tegenover den welgezinde? Zal de misdadiger niet minder van liet vol brengen zijner euveldaad afgeschrikt worden, wanneer de straf die hem wacht, kleiner gemaakt worden? De maatschappij heeft het regt om, tot afschrik voor anderen, den boosdoener dien het leven van zijn medemensch niet heilig was uit haar midden weg te nemen, en het verkeerd geplaatste medelijden voor boosdoeners is slechts eene ziekelijke flaauwheid, waar door alleen de misdadiger en niet de maatschappij zelve kan gebaat worden. Het vooruitzigt van door de handen van den beul op een schavot te moeten sterven, kan nooit anders dan krachtig van het bedrijven van een moord afschrikken, en alle andere straffen, hoe zwaar ook, zullen nimmer zoo diep in 's inenscben verbeelding ingrijpen. Vlissingen 3 Junij. Naar men verneemt zal Zr. Ms. korvet 2e klasse Pallas tegen September alhier worden in dienst gesteld, tot het doen van kruistogten met adelborsten le klasse. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Zeelandonder bevel van den kapitein t-er zee G. C. C. Pels Rij eken, is woensdag namiddag ter reede van Texel aangekomen. Dingsdag is alhier bij liet lossen van een tjalkscliip met ainunitie een kanon van ongeveer 2S00 Ned. pond, dat reeds ter hoogte van de kant was opgeheschen, door het breken van een naaigaren naar beneden gestort. Het is neergekomen in het gangboord, met de druif door het vlak gevallen en daarna voorover gestort met een der tappen op eene andere plaats door het vlak. Het vaartuig is dien ten gevolge belangrijk bescha digd. Gelukkig zijn er geen menschen bij gewond geraakt. Volgens den Précnrseur zou het vooruitzigt bestaan, om binnen weinige maanden eenen aanvang te maken met den spoorweg tusscben Antwerpen en Vlissingen, naar het station \Voensdrecht. Volgens hetzelfde blad, hebben de concessiona rissen voor den spoorweg MechelenNeuzen in de afgeloo- pen week eene vergadering gehouden met den gemeenteraad van Stekene. Men vleit zich, met de werken te zullen aanvan gen, zoodra de ondersteuning der gemeenten, door het nemen van actiën, zal gebleken zijn. Het is niet onbelangrijk, onzen lezers een stuk mede te deelen van den heer Paul van der Maesen, gewezen minister van buitenlandsche zaken, waarin hij zich als kandidaat stelt voor het lidmaatschap wan de tweede kamer der staten generaal. Het stuk luidt alrVolgt? 'Aan de heeren kiezers van liet kiesdistrict- VJ Maastricht. Mijne Heerlen i/Ybor de aanstaande verkiezing van een lid der tweede kamer van de staten generaal, in het kiesdistrict Maastricht, neem ik

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 1