i BBITEELAP8CHE TIJDINGEN. - 1 Januarij 1821, Arnhem 21 Mei. Gisteren voormiddag is zekere C. van iankt of veranderd Roden, milicien van dit jaar en ingedeeld bij het le regement e besturen. infanterie in de kazerne alhier, zijne soep gebruikende, ges'ikt. cha en Belgische Hij wilde het vleesch dat er in lag in eens inslikken, niettegen- ijzereu spoorweg, staande een zijner makkers hein nog een mes had aangeboden. Zijn dood was bijna onmiddelijk. Ommen 22 Mei. Dezer dagen is alhier in de rivier de Kegge, door een zoon van de wed. W. L. O. de Wit, gevangen een buitengewoon zware visch, naar men zegt een steur, lang 22 palmen en wegende 67 pond. t tot Woensdreclit naar Viissingen, etboek hebben in tgen en geschrijf, an notariële testa- [registratie W. de De jurisprudentie! [tboek enz., bij de alt Bommel, een vragen, waartoe |andeld en de reg- hebben, worden jen en anderen van te Nieuwediep ter lip achtergebleven oos. De lijk waged ksche buksendra-! kkorps, een gees- nilitair kostuum];! ier slippendrageti het Oostenrijkse» )ostenrijksche ei Frankrijk. Statistiek der vorsten van Europa. Men telt tegenwoor dig in Europa 42 regerende vorsten. Yan dat getal regeren 28 (30 zelfs, als men de koningen van Denemarken en de Neder landen wil mede rekenen) in Duitsphland. Er zijn nog slechts vier vorsten in leven wier aanvaarding van de teugels des bewinds van voor het jaar 1830 dagteekent; deze zijn: de hertog Bernhard van Saxen-Meiningen, die den 21 December 1803 met de waardigheid van regerend vorst be kleed werd, de prins van Schwartzenburg-Kudolstadt, koning Wilhelm van Wurtemberg en de hertog Leopold van Anhalt. Zeven vorsten regeren sedert het jaar 1830 de keizer van Brazilië, de hertog vaii Brunswijk, de koning van Belgie, de koningin van Spanje, de prins van Sehwarzenburg-Sonderhau- ein werd ireslntei l«cn> de koningin van Engeland en de hertog van Nassau, em uc-ru gesiotei i„ 1701 Koning Wilhelm van Wurtemberg, in 17SI geboren, is de deken der regerende vorsten. Op hem volgt de landgraaf van Hessen-Homburg: hij is SO jaar oud en delaatste telg uit zijn stam huis. De Paus Pius IX, koning Leopold van Belgie en Hendrik jXXVII van Reuss-Schleiz, zijn allen boven de 70 jaren. Er n Vlieland is daai pii11 zeven vorsten die tusschen de 60 en 70 jaren oud zijn; vijf wind pen sPlJ^'an50tot60jaren oud> dertien vanlOtotSO jaren; negen van 30 tot 10 jaren; twee van 20 tot 30 jaren. Na den prins van Reuss-Greiz, die nog onder voogdij van zijne moeder staat, is koning George dér Hellenen de jongste van al de regerende vorstenhij telt niet meer dan 17 jaren. Volgens eene correspondentie aan het Journal d' Anvers zou eeu Ho'llandsche grijzaard, Blockmann genaamd, die sinds lang te Parijs woonachtig is, in den persoon van den tolk der Japans che ambassade, zijn zoon teruggevonden hebben. De jonge Blockmann was voor ongeveer twintig jaar naar Batavia (vertrokken en van daar was hij in Japan fortuin gaan zoeken; riveerd en in kf z'-!ue kimilie had sinds dien tijd niets meer van hem gehoord. Volgens l'Ahe'üle Cauc/ioise, heeft een tuinier een eeu- j voudig middel uitgevonden om rupsen te dooden. Een lapje wollen stof, door den wind op een boom van zijn tuin gewaaid, Jwas des anderen daags overdekt met dit ongedierte. Hij plaatste toen verschillende wollen lapjes op andere boomen en vond ze insgelijks des anderen daags overdekt met rupsen. Door dit middel zuiverde hij in korten tijd geheel zijn tuin van dit onge dierte. Bij een proces tot echtscheiding in Frankrijk viel dezer dagen het volgende voor: „Uw echtgenoot, mevrouw! heeft u evenwel, gelijk van algemeene bekendheid is, uit liefde gehuwd en u zeer bemind," zeide de president. „Ja," was het antwoord, „ik kan het niet ontkennen; maar er is iets in dien toestand veranderd. Eerst was het alleen zijn hart dat sloeg, later zijne hand." Engeland. uwediep liggendi e konsulaire agen: Jzelde, namens dei Dankt, voor de ee: ennadere berig-] Uandsohe boden» an een zeker zot p van liet Oosten-, jjijna een man va- had afgelaten, oi n hier nog gen,: [it afgeleid, dat i -te herwaarts liee: Gebs. Zurmuhle |eschikbaar stelle der, omgedurent ren einde die hei igheid der boeri (ezer maand wori |omschip Bom» ,e stadgenoote, uw de douairièi Iaornemen hebb t—Afrika) te vest pesche mogend! tot heden sleclt zich aan de Wit ging en wapenin ^logt onze lands ypte eene gewis d te openen zij te brengen in i den Sennar. er werd gisteren verpleging op! huw en vijf kind] ilden doodhoasj ïoeftigen toesta! t heeft het hicn aardappelen 1 geheel zijn nieuw wordenf Een correspondent uit Chicago van de New-York Times schrijft van den 18 Maart: „Een heer, deze week uit Idano alhier aangekomen, zegt dat men, toen hij vertrok, rekende dat er I 15,1)00,060 dollars in goud in handen van de mijnwerkers 1 waren, die alleen wachten op middelen van vervoer. Beur deze ontdekkingen van goud en andere kostbare ertsen, die de algemeene aandacht getrokken hebben, aangezet, wil men wetten daarstellen, aangaande de meer stelselmatige en volkomene ontwikkeling van onze rijkdommen en mineralen en de regten, zoowel van het publiek als van de bijzondere per sonen op deze schatten." Binnen kort zal men een aanvang maken met den spoor weg van Moskou naar Sebastopol. De heer Hope, de repre sentant der Engelsche huizen welke deze concessie verkregen hebben, met eene waarborg van 9 ten 100, zal met dit doel deze week te St. Petersburg aankomen. De stad Georgetown, in Engelsch Guyana is bijna geheel en al vernield door een brand; meer dan 300 huizen, talrijke magazijnen met koopwaren zijn de prooi der vlammen gewor den. Onder de verbrande eigendommen telt men 49 der voornaam ste handelshuizen. Het verlies aan eigendom en koopwaren wordt geschat op een millioeu pond sterlings, of 25 millioen francs. Meer dan 130 jonge lieden zijn ten gevolge van die ramp zonder betrekking, terwijl het getal slagtolfers ïiog niet bekend is. Een Engelsch huis alleen heeft 29,000 zak rijst ver loren, een Ainerikaansch huis 1000 vaten bloem behalve de andere levensvoorraad. Deze verschrikkelijke ramp heeft den prijs der eetwaren 50 pet. doen stijgen. Op de lersche stoomboot Leinster Laas, van Drogheda naar Liverpool heeft dezer dagen een vreesselijk ongeluk plaats gehad. Bij haar vertrek uit eerstgenoemde plaats brak de zui ger van het stoomwerktuig eu viel op den bodem van het schip, waarin het een gat sloeg, zoodat het water in groote massa bin nenstroomde. De passagiers, door een panischen schrik bevan gen wierpen zich in de reddingsboot, die in een oogenblik zoo vol was dat zij omsloeg. Vijftig personen verloren daarbij het leven. De overige passagiers werden door een der stoombooten tusschen Dublin en Liverpool, die door een sein van het gevaar onderrigt werd, opgenomen en gered. Duitschland. Omtrent het geprojecteerde kanaal ter verbinding van de Noord- met de Oostzee verneemt men het volgende. Het zal aanvangen nabij Eek endorde, langs Kendsburg loopen naar St. Margaretha aan de Elve en zoodanig worden aangelegd, dat alleen te Margaretha eene sluis behoeft te worden gebouwd. Het kanaal zal ten allen tijde ruim 30 voet water hebben, zoo dat het voortdurend geschikt zal zijn om de grootste koopvaar dijschepen door te laten. De commissie voor den aanleg van het kanaal houdt zich thans ijverig bezig met het opmaken van de noodige staten met betrekking tot de vermoedelijke vaart op den bedoelden waterweg, de te heffen tollen, enz., ter beoordee ling van de vermoedelijke baten, welke het zal opleveren. Men leest in de Westf. Merk. het volgende Sedert 1S59 dienden met den rang van officier bij het le garde-regement drie broeders, de graven von SK. De oudste dezer broeders gaf in een vertrouwelijk gesprek met een ander officier zijne mee ning omtrent het duel te kennen, en zeide, dat hij nimmer zoo- danigen strijd zou aangaan. Toen hem de reden daarvan werd gevraagd zeide hij„omdat onze kerk zulks verbiedt." Dit kwam den regeinents-kommandant ter oore, die den luitenant SK tot zich liet komen, eu hem vroeg of het waar was, dat hij uit een godsdienstig grondbeginsel het duel misbillijkte. Zijn antwoord luidde toestemmend. Daarop werden de beide jongere broeders voorgeroepen eu gelast hunnemeening over hetduelte kennen te geven. Hunne verklaring stemde volkomen overeen met die van hun broeder. Eindelijk werden zij uitgenoodigd hunne meening omtrent het duel schriftelijk in te zenden, waaraan zij voldeden. Een en ander is aan het ministerie overgebragt, en dezer dagen hebben de drie officieren bij kabïnets-orde hun ontslag bekomen. Volgens eene specifieke opgave in de Schlesw. Holst. Zeitung, is het verlies door de Denen, sedert het begin van den veldtogt geleden, als volgt: 1280 dooden en gewonden, 1693 krijgsgevangenen, 5000 zieken en 167 stukken geschut. Leipzig 23 Mei. Volgens de Russische registers bedraagt het aantal naar Siberië gedeporteerde Polen 87,500. Amerika. Men meldt uit Mexico, dat na het ontvangen van de verblij dende tijding, dat de aartshertog Mazimiliaan de keizerskroon van Mexico onherroepelijk had aanvaard, mgr. de aartsbisschop van Mexico, bijgestaan door den aartsbisschop van Guadalajara en den bisschop van Potosi, een plegtig Te Deurn heeft gezon gen, waarbij de leden van het regentschap, de generaal-opper- hevelhebber, markies de Montholon, die pas den vorigen avond van zijne zending terug was gekeerd en verder al de hooge mili taire der burgerlijke overheden tegenwoordig waren. De kerk was prachtig versierdde uiexicaansche troepen waren onder de wapenen en de Fransehe artillerie loste 101 kanonschoten ter eere van keizer Maximiliaan I. De vreugde van alle weldenken- den is opregt en algemeen. Bevolking van let Mexicaansche keizerrijk. De opper vlakte der staten en gewesten van dit rijk mag men begrooten op omstreeks 111,872 vierkante Mexicaansche uren, gelijk staande met 196,110,000 Fransehe hectaren of bunders; dit is nagenoeg viermaal zoo veel als de oppervlakte van geheel Frank rijk bedraagt.

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 3