VLISSIN6SCH VEEEBLAD. 1864. N°. 68. Zaturdag 14 Mei. 2de Jaargang. F. H. VLISSINGEN. POLITIEK OVERZIGT. oomschip Kearsarge, fc e nit de Noordzee; hetjj gehaald, ten einde eej Stand. ril. j. en J. Walraven, jd. 22 j. A. P. Havers, geb. Guilla- vvereins, geb. vau der Looij, J d. A. van Eek, geb. Naerebot^ gten. Mei. 8,60 i 5,-40 4, UREAU: SCHIFFER. - 3,— - 3,60 - 5,50 - 232,—. - 6,— - 6, - 7,75 - 8,75 - 10,50 -ill -11 Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs, per drie maanden, SO Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 cents zegelregt voor elke plaatsing. valitciten goede kooplust. Vlei. f7,90 a f 8,10, Rogge fS erst f 5,ii f 5,50, Boelit, iruineboonen f a f J a f Witte Enrj Graauwe dito f a f— J fïectexi. 11/2 pet. 3 4 5 4 5 4'/2 4 2l/4 3 5 »!/i 3 2% m. 'heid van mij en mijl .t de Heer ALBERT] Sacramenten der stó Nadat men reeds allen grond had om het tegendeel te ver wachten, heeft deze week het nieuws gebragt, dat de conferentie er in geslaagd is eene wapenschorsing van eene maand tusschen de strijdende legers tot stand te brengen. Het status-quo zal 'inmiddels gehandhaafd blijven, dat wil zeggen dat de Duitsche Kegers de punten en plaatsen, die zij bemagtigd hebben, zullen 62'«blijven bezitten; gedurende dezen tijd versterkingen aan te ?5: [brengen is echter beide partijen ontzegd, doch zal de blokkade ®J| j'der Pruissische havens door Denemarken zoo lang worden opge- 95J [heven. Uit dit alles blijkt dat het kleine rijk al meer en meer begint in te zien dat het geene daadwerkelijke bijstand van Engeland in den oorlog te wachten heeft, en dunkt ons dat een artikel in den Times van deze week maar al te duidelijk de ware "reden hiervoor opgeeft. De Times toch zegt dat Engeland nim mer alleen, dat wil zeggen zonder Frankrijk, tegen Duitschland voor Denemarken mag ten strijde gaan, met andere woorden, Engeland zal nimmer zijn eigenlijke bondgenooten de Duit- sellers gaan bestrijden op het gevaar af van in het noorden van 041IIEuropa zijne strijdmagten bezig hebbende, zijn ouden vijand 29:,Frankrijk de gelegenheid te geven het in den rug aan te vallen. [Engeland weet zeer goed dat een gunstige kans om het voor oude 'Jl' [zonden te tuchtigen bij de Eransche natie stellig een gunstig onthaal zou vinden, en dat het Napoleon weinig moeite zou Ikosten 0111 zijne Eranschen daarvoor in geestdrift te ontvlam men. Zoo veel kans van gunstig onthaal als dit bij het Eransche volk zou vinden, zoo weinig sympathie voor een gezamen- 'ijken strijrl met Engeland. De oorlog in Mexico die aan aren en 6 maanden. den lleer Thiers bij zijne laatste redevoering in het wet- geb. Kbomwijk. lieden, tot diepe dro- ire betrekkingen, mij NNA LAKSEN, in d leht maanden, na et ren en ruim 2 murmel J. BOUMAN. [GING. iergeteekende het vot Sjarige it, die hunne dierbaard n. die hunne deelnemii vezen hem bij vooi de overige dagen I 11 zijn, beveelt hij P. PHIJPE Az. gevend ligchaam een zoo gunstig wapen in de hand gaf om het goevernement te hekelen wegens de daarvoor volgens liern niemand verdacht was, dat derhalve geen enkel snelschrijver bij de hand was om de woorden des Pausen op te vangen, doch dat hij bereid was om aan liet verzoek der Russische legatie te voldoen, voor het geval dat de Paus er in zou toestemmen, om uit het hoofd zijns eigene woorden weer te geven, doch dat zelfs in dit geval woorden in eene opwelling van regtmatige verontwaardiging gesproken, niet letterlijk konden teruggevon den worden. Wij vinden thans onder andere telegrammen dat te Opatow in Polen, zes niets kwaads doende jongelieden, die op straat rondwandelden, zonder vorm van proces op order van den Russischen generaal Belgard aan de zelfde galg zijn opge hangen. Indien dit afschuwelijk nieuws zich bevestigt, zou men haast meenen dat de spijt van den Czaar over bovengenoemde allocutie zich lucht geeft in nog gruwzamer handelingen tegen over de weerlooze, diep te beklagen slagtoffers in liet ongelukkig Polen. Vlissingen 13 Mei. Bij de opening der stembussen op 11 Mei in het lioofd- kiesdistrict Middelburg, is gebleken dat van de 1322 kiesgereg- tigden 424 limine stembriefjes hadden ingeleverd ter verkiezing van een lid der provinciale staten, ter vervulling, der vacature ontstaan door liet overlijden van den heer D. Uyttenhooven te Vlissingen. De stemmen waren verdeeld als volgt: op de heeren H. P. Winkelman, te Vlissingen, 147P. Loeff, te Koudekerke, 121; P. Forbes Wels, te Vlissingen, 89; terwijl de overige op verschillende personen waren uitgebragt. Tusschen de heeren H. P. Winkelman en P. Loeff moet alzoo den 24 dezer eene herstemming plaats hebben. Den 7 Mei 1864 is alhier in het drooge dok geplaatst het onnoodig verspilde uitgaven, zou nog maar eene kleinigheid Noord-Amerikaansch oorlogs stoomschroefschip Ws. Sfcr. Keai- zijn, vergeleken bij hetgeen voor een strijd in vereeniging met Engeland vereischt zou worden, en niet ligtelijk zou het keizer lijk gouvernement het wagen om aldus regelregt tegen de sympathiën van zijn volk te handelen. Het groote oorlogsnieuws van deze week is de zeestrijd, die tusschen drie Deensche fregatten en het Oostenrijksclie eskader tusschen het eiland Heligoland en de monden der Elbe is gele verd. Hetzelve heeft anderhalf uur geduurd en de Oostenrijkers hebben daarbij het meeste geleden. Het verlies aan gesneuvel- w» ('en aau hunne zÜc'e bedraagt volgens de berigten 170 man; betrekkit 'le' ^ostenrijksche fregat Swartzenberg heeft veel gevaar ge- Joopen van geheel verbrand te worden, zijnde men er slechts met moeite in geslaagd den brand te blusschen. De strijdende partijen zijn daarna gescheiden; de Denen hebben zich naar bet noorden terug getrokken, de Duitsche schepen zijn achter de duinen van Heligoland ten anker gekomen. De allokutie, waarin de Paus voor de verdediging van Polen zoo krachtig is opgekomen, heel't eene poging van den Russischen zaakgelastigde bij den kardinaal Antonelli uitgelokt, om van dezen in handen tc krijgen eene officiële tekst van het gesprokene. De kardinaal heeft geantwoord, dat zijne Heiligheid slechts eene improvisatie gehouden had, waarop R TE VLISSINGEN. sarge om zijne geleden schade, die het bekomen heeft aan het koper van zijn kiel en buitenhuid door het aan den grond gera ken bij Ostende, te herstellen; en waaruit het den 10 Mei weder is uitgehaald. Het schip heeft eene lengte op zijn kiel genomen van 198 Engelsche voeten en op liet dek 234 voet, de breedte is 33 voet en 6 duim, en is voorzien van twee getrokken kanons van 200 pond en vijf kleinere van 30 a -32 pond, de kracht van zijn machine wordt berekend op 1200 paardekrachten en wordt voorgestuwd door een vim met vier bladen, en zijne bemanning bestaat uit 190 koppen. Na in het marinedok victalie en kolen te hebben ingenomen om zijne kruistogten te vervolgen, ligt bet nu ter reede om met de eerste gelegenheid de beste te ver trekken. De gemeenteraad alhier heeft besloten tot het invoeren eener veemarkt binnen deze gemeente. In het provinciaal blad 110. 43 wordt kennis gegeven dat, ten gevolge van het overlijden van den Pruissischeifcorssjj'Ne Vlissingen, die voorloppigTiclr-Qpstenrijksche .vwe-consulaal aldaar waarnam, de For.besWyels, secretaris van den ge meenteraad aldaar, tmëlljk belast is' ipet het Pruissische consu laat, en de heer Loitis de Groof, consulair agent van Frankrijk

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 1