1000 1 wigtje op 1 kan met e Parijsche inrigtingen t eene gewenschte uit- 'jarige, kloeke boeren- aldadigheid... 43 bor des avonds dood bij 'keerde in zeer zorge- d met eene koe gaan l'l« Ned. "B, om liet is dan een paard. Deze te Groshuizen, nabij IJ DINGEN. nieuwen aanslag op met een pistool gewa- s genomen hebben op en wandeling te doen. aamheid. Reeds vódr n papier droegen, uit- nde te bewijzen dat er leden ontbreken voor de keizer den heer die namens keizer icatie over te brengen eigenhandig schrij ven le lieer Hidalgo aan uis der orde van Gua- buitengewoon gezant der Tuileriën. n lord Clarendon, die omen gelukt kan wor- oaden in de gewigtig- letreffende in overeen- behoort het bepaalde Lord Clarendon zal, Napoleon, dezen zomer en Garibaldi een vaan- met deze woorden ie blijkbare tevreden- nder anderen aan het mijne landgenooten, ontvangen hebt. Gij nkbaarheid jegens de e hulp die zij ons ge- :lke zij mij heeft ont- toejuiehingen. „En- elukkige als in ramp- in den oorlog van n de gasthuizen van an Engeland. Ik zeg :elsch gouvernement, (toejuichingen), lord Ier veel gedaan voor mrden zijn, door de Denemarken te ver- ssen hun best te zien or niemand bijgestaan erweldiger weerstand irdt benijd door alle igers der wereld heeft, ligers, en indien het soo zouden de vrijwil- en dappere burgers, .chten piet voldoende ■rweldiger, indien ons wij altijd gereed staan geholpen heeft." iph naar zijne plaats, n hem eenen rolstoel ïlaats gekomen zijnde toejuiching op. n paleis, de adressen Ier werklieden ontvangen. Daar er ongeveer 40 zijn, zoo heeft neu wijsselijk besloten, ze niet te lezen, maar den generaal ileckts ter hand te stellen. De Tablet brengt ter gelegenheid van de Londensche jaribaldi-feesten in herinnering, dat Garibaldi een openlijk lereerder en belooner van den sluipmoord is, zoo als blijkt uit iet dekreet, dat hij voor een drietal jaren in zijne hoedanigheid ran dictator van Zuidelijk Italië uitvaardigde, en waarbij aan de noeder van Agesilas Milano (denzelfden die getracht had koning ferdinand II van Napels bij eene wapenschouwing onverhoeds net een bajonetsteek van liet leven te berooven en diensvolgens [00r de regtbank ter dood veroordeeld werd) een levenslang jeusioen werd toegekend, terwijl ieder zijner zusters een huwe- ijksgift van twee duizend dukaten ontving. De considerans van lit schandelijk dekreet, dat in het officieel dagblad van het revo lutionaire gouvernement van Napels dd. 28 September 1860 werd openbaar gemaakt, luidde letterlijk als volgt: „Overwe- jende dat de nagedachtenis van Agesilas Milano voor het land geheiligd is, als hebbende hij zich zeiven met een „heldenmoed" '.onder wedergade geslagtofferd op het altaar des vaderlands, om let te bevrijden van den tiran die het onderdrukt, stelt vast enz. Get. Garibaldi." Blijkens berigten uit Ierland neemt de landverhuizing in ille deelen des lands op schromelijke wijze toe. Geheele dorpen sijn thans verlaten. Naar men weet, genieten de Ieren vrijen avertogt naar Amerika, en worden zij onder allerlei schoone be loften daartoe aangemoedigd. Men vreest dat deze ongelukkigen, lie door Amerikaansch geld worden gekocht, spoedig den ge- danen stap zullen beweenen, wanneer zij hulpeloos op Ameri- kaansehen grond staan cn geen andere uitkomst weten dan zich in het leger der Noordelijken te doen inlijven. Dezer dagen had een wandelaar in Trafalhar road (Lon den) het ongeluk met een zijner voeten in de crinoline eener hem voorbijgaande dame verward te geraken en omgeworpen te wor den, met dit ongelukkige gevolg, dat hij zicli het achterhoofd tegen het trottoir verbrijzelde en in weinige oogenblikken den geest gaf. In een Amerikaansch blad wordt melding gemaakt van een nieuw vernielingswerktuig, waarvan men met den besten uitslag eene proef genomen heeft. Men neemt een ijzeren balk, voorzien met 50 stukken keten; aan elk stuk keten hangt een kogel van twee a drie pond. Aan elk uiteinde van dien ijzeren Bik is een grootere kogel met eene keten vastgeklonken. Deze twee hoekkogels worden in twee ontzaggelijke kanonnen gela den. Branden nn die kanonnen juist gelijktijdig los, dan wordt die ijzeren balk met zijne kettingen en hunne kogels voortge dreven, en zeker blijft geen enkel hoofd over van het regiment dat getrolfen wordt. Om die twee kanonnen juist op hetzelfde oogenblik af te schieten, heeft de spitsvondigheid onzer dagen een nieuw middeltje uitgedacht. Men gebruikt daartoe drie muziekantende eene slaat de maat en de twee anderen steken gelijktijdig de lont aan het nieuwsoortig speeltuig dat zulke ge weldige rol vervult. Nadat de eerste proef te Washington genomen was, werd een groot feestbanket aangerigt, en zeer Zeker heeft inen daarop de gezondheid gedronken van den „menschlievenden" uitvinder, die de lieve muziek zoo eigenaar dig heeft weten toe te passen Hier en daar heeft men beweert, dat de Pruissen, in fitrijd met de gebruiken in den oorlog, Sonderburg gebombar deerd hebben zonder voorafgaande waarschuwing, en, naar inen meldt, heeft zelfs een der leden van het Engelsche parlement deswege eene interpellatie tot de regering gerigt. Doch het blijkt thans voor goed, dat de Pruissen vóór het bombardement den gebruikelijken vorm hebben in acht genomen. De Kopenhaag- sche Berlingske Tidende maakt namelijk een berigt van den minister van oorlog van 3 dezer bekend, volgens hetwelk de inwoners van Sonderburg behoorlijk uitgenoodigd zijn geworden landwaarts te trekken, terwijl hun tevens derigting werd aan gewezen, welke zij te vermijden hadden; betgeen doet denken, dat de Pruissen die rigting wilden vrijlaten voor een mogelijken aftogt der Denen. Het schijnt evenwel dat de bevolking die waarschuwing in den wind lieeft geslagen, zoodat het bombar dement een honderdtal slagtoffers heeft gemaakt. UitKufstein (Hongarije) wordt gemeld, dat het beruchte rooverhnofd R.ozza Sandor, die gedurende twee jaren aldaar ge- Tangen heeft gezeten, eensklaps spoorloos is verdwenen. Ver oordeeld tot de doodstraf, was deze in levenslange gevangenis straf veranderd en had men in de vesting Kufstein' met inacht neming van de meeste voorzorgen, eene cel voor Sandor inge-. rigt en, ten einde nog zekerder te gaan, hem handen en voeten door middel van ketenen aan elkander geklonken. Niettegen staande al deze voorzorgen, is hij in den nacht van den 7 op 8 dezer ongemerkt uit zijne gevangenis ontkomen. Italië. Turijn 17 April. liet gouvernement had de onbeschaamdheid om naar Parij s te telegraferen dat 's Pausen dood elk oogen blik kon verwacht worden; dat dan onmiddellijk te R.ome een revolutie zou uitbreken en Pieraont, dat het bloedvergieten verafschuwde, er dus bij Frankrijk op aandrong om zich met elkander te ver staan, ten einde maatregelen te nemen tegen die revolutie en eindelijk de eenheid van Italië te verzekeren. Volgens inlich tingen uit goede bron moet liet fransche gouvernement geant woord hebben: 1. dat de geruchten aangaande de slechte ge zondheid van Z. Heiligheid meer dan overdreven waren; 2. dat in geval de Paus kwam te overlijden Frankrijk alleen wel in staat was om eene revolutie te Rome te beletten en het H. Kol- legie te beschermen, dat in konklave tot de keus van een nieuwen Paus zou overgaan. Men voegt hierbij dat Z. Heiligheid, wiens gezondheid al die berekeningen reeds in duigen stoot, over het gegeven antwoord van Frankrijk zijne tevredenheid heeft be tuigd. Belg-ie. De voorbereidende maatregelen voor de groote internati onale tentoonstelling van bloemen, vruchten enz. te Brussel, welke daar gebonden zal worden van 24 April tot 6 Mei, wor den met ijver voortgezet op la Place dn Tróne. De oppervlakte van het gebouw de l'exposition der Beaux- arts zal ongeveer verdubbeld zijn door de aangebragte vergroo tingen. De geheele oppervlakte zal ongeveer 4000 vierkante ellen zijn, eenen grooten tuin vormende, voorzien met de kost baarste planten. Een afzonderlijk verwarmd gebouw is gemaakt voor de war mere planten; aldaar zal men voornamelijk dc prachtige bloemen der orcliidéen kunnen bewonderen. Den lieer II. Fuchs is opgedragen dezen tuin te organiseren en te verdeelen. In dezen tuin zullen geplaatst worden tenten, tuinsieraden, vruchtboomen, enz. Het aantal inzenders zegt men, is zeergroot. Frankrijk, Duitschland, Engeland en Nederland zullen verschil lende voorwerpen inzenden. Uit de omstreken van Parijs zal men er prachtige rozen zien. De kweekers van Gent zullen vele gewassen inzenden; nog nooit zullen te Brussel zoovele rijkdom men van tuinbouw vereeuigd zijn geweest als op deze tentoon stelling. Van 24 tot 26 April wordt een groot congres gehou den in het Palais-Ducal, waar verscheide botanisten uit verschil lende landen zullen bijeenkomen. Eergisteren waren de inwoners van Ostende getuigen van een belangwekkend schouwspel. Het oorlog-scbroefstoomschip Kearsearch, der Noord-Amerikaansche Unie, geraakte in de haven op het drooge, ten gevolge van de te groote voorzigtig- lieid van den loods, die een botsing met kleine visschersvaartui- gen wilde vermijden. Gedurende eenigen tijd meende men, dat het schip, aanmerkelijk beschadigd, zou zinken, maar het heeft zich nog kunnen houden, ofschoon het in zeer gevaarlijken toe stand verkeert. Sedert twee en een halfjaar kruist de Kearsearch om jagt te maken op de zuider-kapers; zij heeft een inhoud van 1000 ton, voert vijf stukken geschut van zwaar kaliber en is bemand met 170 koppen en 22 officieren. ICommandant is kapi tein Winslow, die verklaard beeft dat hij de Belgische regering verantwoordelijk zal stellen vour betgeen bij de onhandigheid van den loods noemt. Mexico. Toen generaal Bazaine vernomen had dat de oude president toen hij pas ontscheept was, aan het volk een manifest wilde geven, had hij zulks doen voorkomen, wijl het regt om proclama- tiën uit te vaardigen alleen toekomt aan het Mexicaansche volk, aan den opper-generaal en aan het regentschap van het rijk, terwijl men de aankomst van den souverein afwacht. In weerwil van eene officieuse waarschuwing, vreesde Santa-Anna niet te Orizaba een manifest te laten drukken, en het op eene listige wijze te verspreiden dat, terwijl het de weldaden van het nieuwe regeringsstelsel en zijnevolkomene onderwerping aan hetnieuwe bestuur verkondigt, niets anders is dan eene verdediging van zijn vorig gouvernement en van den zoogenaamden uitmunten den maat regel, ten uitvoer gebragt, onder zijn presidentschap. Bij deze ongehoorzaamheid of schending der militaire wet ten, heeft de oppergeneraal gemeend de wederinscheping van Santa-Anna te moeten commanderen. Qp het zelfde oogenblik werd gepefaal Miramon bevolen in -1

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 3