BUITENLANDSGHfi TIJDINGEN. ginsel der nationaliteiten en de integriteit van Denemarken, terwijl zij ook eene deeling van Sleeswijk zou voorstaan, waarvan het Zuidelijk deel definitief bij Holstein zou worden vereenigd, terwijl het Noordelijke, door het Dannewircke begrensd, aan Denemarken zou verblijven. De Hamburgsche poststoomboot Bavaria, die zondag van New-York vertrokken is, is, luidens een loodsberigt van de assurantie-maatschappij, door de Denen genomen. Te Middelburg zal op 30 April e. k. de afwerping van het Fransche juk feestelijk worden herdacht. Het is dan juist 50 jaren geleden, dat de Nederlandsche vlag weder van den toren werd uitgestoken en het bevel tot ontruiming van het eiland aan de Fransche gegeven werd. Het is te hopen, dat de hoofdstad van Zeeland door dat feest bij deze gelegenheid eens goed hare sympathie voor het Huis van Oranje en voor Neder lands onafhankelijkheid toonen zal. Volgens de N. E. C. hebben vele vrienden en vereerders van wijlen den hoogleeraar J. M. Schrant het plan, een gedenk- teeken op diens graf op te rigten. Volgens berigt van een der officieren op Zr. Ms. schroef- stoomschip Apeldoorn was die bodem bestemd, om in de Chine- sche Zee te kruisen, in eene expeditie tegen de zeerovers in die wateren, en zoude die togt nagenoeg drie maanden duren. Maandag mogt den heer H. W. Roelants, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, officier der orde van de Eiken kroon, luitenant-kolonel, kommandant der schutterij te Schie dam, het zeldzaam voorregt ten deel vallen gedachtenis te vie ren zijner vijftigjarige werkelijke dienst als schutter in die gemeente; een feest, waaraan zeer velen zijner stadgenooten, door het uitsteken der vlaggen, hunne belangstelling deden blijken. Hij ontving verscheidene kostbare geschenken, waar onder een album met fotografische portretten der officieren; een gouden gedenkpenning, hem door de onderofficieren en korpo raals aangeboden, enz. enz. Des avonds werd vuurwerk, met grieksch en bengaalsch vuur, ter zijner eore ontstoken. Bij het provinciaal geregtshof van Noord-Iiolland werd in eene zitting met gesloten deuren de zaak behandeld van het openbaar ministerie, contra M. de Gooijer, beschuldigd van kindermoord, gepleegd voor de eerste maal door de ongehuwde moeder. Na het verhoor van negen getuigen recpiireerde de ad vokaat-generaal, mr. M. Schooneveld Jz., de schuldigverkla ring van de beschuldigde aan het haar ten laste gelegd feit, en hare veroordeeling tot eene tuchthuisstraf van zeven jaren. De advokaat, mr. D. A. Koenen, concludeerde tot vrijspraak, op grond dat niet bewezen zou zijn dat int kind geleefd heeft. Het hof heeft zich echter met die meening niet vereenigd, en in eene openbare zitting de beschuldigde veroordeeld comforin het requisitoir van het openbaar ministerie. Weesp 18 April. In de laatstgehouden vergadering van den gemeenteraad alhier heeft zich een vreemd incident voorge daan. Aan de orde was de verkiezing van een derden ambtenaar van den burgerlijken stand, welke betrekking vacerende was. De burgemeester en de wethouder Lingius bekieeden reeds deze betrekking. Tot stemming overgaande, bleek het dat de meer derheid den heer H. Gudde had benoemd, die echter voor de betrekking bedankte, zonder daarvoor redenen aan te geven. Bij de tweede stemming geene volstrekte meerderheid verkregen zijnde, werd tot eene derde overgegaan, waarbij de heer Ilögg werd verkozen, die echter verklaarde de betrekking niet te kun nen aannemen, uithoofde van de vele werkzaamheden, die hij reeds in het belang der gemeente verrigt als wethouder, lid der commissie van en wel hoofdzakelijk belast met de fabrikaadje der stad, lid der financiële commissie enz. Hij zeide vervolgens te vertrouwen, dat de overige raadsleden zouden beseffen, dat ook op hen de verpligting rustte, een deel der werkzaamheden op zich te nemen, daar zij toch niet wel kunnen veronderstellen als leden van den raad te zijn benoemd, alléén om in de verga dering wat te komen praten. Daarop werd tot eene vierde stem ming overgegaan, waarbij de heer J. H. Schutte de volstrekte meerderheid verkreeg, die echter mede voor de betrekking be., dankte, op grond, zoo hij vermeende, dat de heer Gudde, als de eerste daartoe aangewezen, verpligt was de betrekking te aan. vaarden. De heer Cohen was het geheel met den heer Schutte eens en verklaarde dat hij mede zou bedanken, indien welhgt eene keuze op hem zou worden uitgebragt. Daar echter de heer Gudde bij zijn eenmaal genomen besluit bleef volharden, en ook de heer Epkema de betrekking niet kon aanvaarden, werd ein delijk besloten deze yafcature voor alsnog onvervuld te laten. Door eenige Frapsche geneeskundige bladen is onlangs vermeld, dat het bestp middel om de melk voor het schiften en zuur worden te bewaren, in de toevoeging van bicarbonas sodae bestaat, welke in eene verhouding van 1 wigtje op 1 kan met haar moet worden vermengd. In sommige Parijsche inrigtingen wordt deze methode reeds sinds jaren met eene gewenschte uit komst gevolgd. Dezer dagen hebben twee twintigjarige, kloeke boeren jongens te Heineoord, uit verregaande baldadigheid... 43 bor rels jenever uitgedronken. De een werd des "avonds dood bij zijne ouders te huis gebragt; de ander verkeerde in zeer zorge lijke omstandigheden en kon niet spreken. Op de kermissen zal weldra iemand met eene koe gaan rondreizen, die eene zwaarte heeft van 3000'/2 Ned. <b, om het lijf een omvang van 4ned. ellen enhoogerisdan een paard. Deze koe is van Inlandsch ras en werd geboren te Groshuizen, nabij Purmerend, in het jaar 1860. Ier werkliedel Frankrijk. Parijs 17 April. Men spreekt van een nieuwen aanslag op het leven des keizers. Men zou iemand, met een pistool gewa pend, in de Champs-Elysées in hechtenis genomen hebben op het uur dat Napoleon gewoon was daar een wandeling te doen. De policie ontwikkelt eene groote werkzaamheid. Reeds vóér eenige dagen werden wandelaars die rollen papier droegen, uit- genoodigd om die rollen te openen, ten einde te bewijzen dat er geen wapen in verborgen was. Bijzonderheden ontbreken voor alsnog. Heden namiddag ten een ure heeft de keizer den heer Hidalgo in plegtige audiëntie ontvangen, die namens keizer Maximiliaan in last had de officiële notificatie over te brengen van Zr. Ms. troonsbestijging. Nevens een eigenhandig schrijven van keizer Maximiliaan overhandigde de heer Hidalgo aan Napoleon III de versierselen van Grootkruis der orde van Gua- leloupe, zoo mede zijne geloofsbrieven als buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister bij het kabinet der Tuileriën. Men zegt hier dat de zending van lord Clarendon, die morgen naar Londen terugkeert, als volkomen gelukt kan wor den beschouwd. Frankrijken Engeland zouden in de gewigtig- ste punten de Duitsch-Deensche kwestie betreffende in overeen stemming gekomen zijn, waaronder ook behoort het bepaalde plan om een wapenstilstand te bewerken. Lord Clarendon zal, ingevolge de dringende uitnoodiging van Napoleon, dezen zomer nogmaals Parijs bezoeken. Engeland. Deleden van het Italiaansch comité hebben Garibaldi een vaan del aangeboden in Italiaansche kleuren met deze woorden: Rome en Venetië. Garibaldi heeft met eene blijkbare tevreden heid dit vaandel aangenomen. Hij heeft onder anderen aan het gezantschap geantwoord: „Ik dank u, gij mijne landgenooten, Italianen, voor de wijze, waarop gij mij ontvangen hebt. Gij hebt even als ik, een diep gevoel van dankbaarheid jegens de edele en roemrijke Engelsche natie voor de hulp die zij ons ge schonken heeft,en de plegtigheid met welke zij mij heeft ont vangen." Van alle kanten volgden vurige toejuichingen. „En geland heeft ons bijgestaan zoo wel in gelukkige als in ramp spoedige dagen; het heelt ons bijgestaan in den oorlog van Zuidelijk Italië, en op dit oogenbiik zijn de gasthuizen van Napels gevuld met voorraad, gezonden van Engeland. Ik zeg hetgeen ik weet. De koningin en het Engelsch gouvernement, vertegenwoordigd door lord Palmerston (toejuichingen), lord Russell en M. Gladstone hebben bijzonder veel gedaan voor Italië. Onze ontscheping zou belet geworden zijn, door de despoten die heden beproeven het arme Denemarken te ver pletteren. Droevig is het twee groote kolossen hun best te zien doen, om een klein land te verdelgen dat door niemand bijgestaan wordt, en dat met eigene krachten den overweldiger weerstand ipoet bieden (toegejuicht). Engeland wordt benijd door alle volkeren, Ofschoon het een der dapperste legers der wereld heeft, telt het daarenboven nog 150,000 vrijwilligers, en indien het land ooit dreigde overweldigd te worden, zoo zouden de vrijwil ligers ondersteund worden door millioenen dappere burgers. Verondersteld, dat hunne vereenigde krachten niet voldoende zijn om weerstand te bieden aan den overweldiger, indien ons leven hun dan van diepst kon zijn, zullen wij altijd gereed staan Engeland te komen helpen, gelijk het ops geholpen heeft." Na deze redevoering begaf Garibaldi ziph naar zijne plaats. Hij ging evenwel zoo moeijelijk dat men hem eenen rolstoel bragt waarin hij vervoerd werd. Op zijne plaats gekomen zijnde gingen er van alle kanten luide kreten van toejuiching op. {leden zal Garibaldi, in het kristallen paleis, de adressen nen ilechts ter ha De TaL jjaribaldi-fee: vereerder en iet dekreet, dj ran dictator v noeder van A ferdinand II net een bajon loor de regtl lensioen were ijksgift van t lit schandelijl lutionaire goi werd open bae jende dat de jeheiligd is, a ronder weder; let te bevrijdt Blijken alle deelen de jijn thans vei overtogt naar loften daartoe lie door Anie lanen stap z kaansehen gr in het leger d Dezer den) het onge voorbijgaande den, met dit tegen het troi geest gaf. In een een nieuw vt uitslag eene voorzien met kogel van tw balk is een gi twee hoëkkog den. Brandei! die ijzeren b dreven, en ze dat getrofi'en oogenbiik af een nieuw n muziekanten gelijktijdig di weldige rol genomen was zeker heeft „menschlieve dig heeft wet Hier en atrijd met de deerd hebben meldt, heeft deswege eene thans voor gebruikelijke! sche Beriing minister van inwoners van landwaarts te gewezen, well dat de Pruissi aftogt der Di Waarschuwing dement een h Uit Ku looverhoofd I Vaugen heeft oorcleeld tot Straf verandei neming van t

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 2