1804. N°. 03. Zaturdag 9 April. 2de Jaargang. TERIJ. VL1SSINGEN. POLITIEK OVERZIGT. BlMEftLASDSCHE TIJDITO. n. ten 8 uur is een matroos, j achtig te Stettin (Pruis- elitiff, kapt. van Wijk,» iar Bristol, liggende ter en van den kluiver over lj en gekomen liet Nederl, amende van Groningen 2pet. 3 4 4'/-, 5 4 5 n 0 4'/.» 4 i, 2'/s 3 2'!, 63 76»/, W|3 147'/j 100'/, S0i/9 lS5>/.3 80"/, 69M, 4Ss/s 49»/, S7'/s 81 CS'ls 29'/, 764 Zoon C. M. KNUP- ÏAN DALSUM. Fe VX.ISSIKGEN. VLISSINGSCH WEEEBLAD, taricl- j. en L. Soetens j<l. 26 j. ise, geb. de Klerk, z. T. van eb. Sn vaal, d. P. S. Rekkers, Jnsperse, z. 17 j. I. C. van 17 m. J. W. Schwarz, z. 7 a. farisen, z. 3 j. perste Trekking, no. 7466, 2294, 73,12234, alien. Op no. 2534, 4722 en I'eede Trekking, f 400 gevallen, Op no. 9641, Jv alien. - Trekking. van f 200 gevallen. Op no. gevallen. Op no. 15859, lierde Trekking, no. 17905, 3259 en 16871 is 16974 is de prijs van f 1000 /Jjl'de Trekking, lillen. Op no. 7437 en 19454 I is de prijs van f 1000 ge- pstle Trekking. 6396, 9787 en 18937 is dc l@3 is de prijs van f 1000 ge- j2 Ben aan dc beurs weinig aan- j Ijcs omgezet. •d. Tarwe f 8 a f 8,50. Rogge 1 f 4,50 li f 4,75. Haver f 3 ul ueu f 5 a f 5,30. Koolzaad a f 7,SO, Rogge f5,30 I f 5ja f 4,70, Boekweit Jeboorien fa f a f 5Witte Erwten, |anuwe dito f 11 f scten. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs, per drie maanden, 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich. bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 cents zegclregt voor elke plaatsing. Onder de geruchten, waarmede de revolutionaire wereld zich ill den lnatstvcrloopen tijd blijde gemaakt heeft, behoorden vooral diegenen, welke betrekking hadden op de gezondheid van Pans Pius IX. Er werd gemeld, dat deze zoo zeer aan het afnemen was, dat men dagelijks de tijding van het overlijden van 7,. H. kon te gemoet zien. De waarheid echter bestond niet dan in de verbeelding diergenen, die den dood van den tegen- woordigen Paus verlangend afwachten, wijl zij meenen daarin een keerpunt te zullen zien voor de verwezenlijking hunner ijdele verwachtingen. Wat immers wordt er gehoopt bij den val van Pius IX? Dat Napoleon, wien misschien maar al te waar vijandige gezindheden ten opzigte van het wereldlijk gezag te Rome worden toegeschreven, uit het feit van het ledigstaan des Pausselijken troons aanleiding zou nemen, om de eeuwige stad aan "Victor Emmanuel over te leveren en zijne troepen terug te trekken. Iliertoe zou niets anders noodig zijn, dan dat de Eroti sche autoriteiten te Rome een oogenblik liet gezag aan de Paus- sclijke ministers uit de handen namen, een soort van vourloopig bewind aanstelden, en daarna de Romeinen tot eene aigemeene stemming opriepen, waarhij zij hunnen wil zouden hebben ken baar te maken of zij voortaan door den als dan nieuw te benoe men Paus of door Victor Emmanuel zonden willen worden gere geerd. Er is geen kwestie van of onder den invloed van het meest ,-umoerzieke gedeelte der bevolking, en door vreesaanjaging van het meer rustig en ordelijk gedeelte der inwoners van Rome, zou deze stemming geheel ten voordeele van Piemont uitvallen. Het is er echter verre van af, dat de zaken kans hebben in deze rigting door Napoleon te worden gestuurd; vooreerst omdat hij te luisteren heeft naar de stem van het Eransclie volk, dat nog oor een groot gedeelte aan zijne oude godsdienst sterk gehecht door de berooving van het wereldlijk gezag gevoelig in zijne sympathie» zou gekwetst worden, en ten anderen, omdat de Eransclie bezetting uit Rome terug te roepen zou zijn het opge ven van den invloed, dien Frankrijk in liet middenpunt der christenwereld uitoefent. Het meest waarschijnlijk is dus, dat de verkiezing van eenen nieuwen Paus op de gewone wijze door de kardinalen in konklave onder bescherming van Frankrijk zal plaats hebben. Wij hopen dat dit in lang nog niet noodig zal zijn de tegenwoordige Paus heeft bewezen zoo zachtzinnig mogelijk tezijfr door in het begin zijner regering zooveel mogelijk zich naar de oihstandiglieden des tijds te schikken. Toen hij desniettemin door'de revolutionaire bende, wien het om geheel iets anders te doen is dan om opregte verzoening met het priesterschap, met smaad'en hoon werd bejegend en later tegenspoed op tegenspoed te verduren had, is hij een toonbeeld geweest van lijdzaamheid, zonder daarom een haar breed van zijne regten af te wijken. 7oo ook betaamde het den plaatsbekleeder van Christus, niet ligtelijk zon een waardiger man voor zijn opvolger kannen ge vonden worden. Wat echter ook door de Voorzienigheid moge besloten zijn en al mogt zulk een Paus buiten de muren van home'in ballingschap de kerk besturen, daartoe door de revolu tie gedwongen, dit kan niets afdoen aan de onverbreekbaarheid 'Ier baiiden, waarmede het grootste gedeelte der christenheid met haar opperhoofd zal verbonden blijven. Deze te schokken nu is het groote doch verborgen doel, waarheen de revolutie streeft. Men schrijft uit Berlijn, dat de door Engeland voorgestelde conferentie over het Duitsch-Deensclie conilict schijnt door te gaan. De dag van zarnenkomst moet reeds bepaald zijn op den 12 dezer maand. Aangaande den uitslag van de conferentie wordt algemeen zeer ongunstig geoordeeld. Wat zal ook de con ferentie uitwerken ten gunste eener schikking tusschen de.oor logvoerende partijen en tot oplossing van het verschil tusschen Duitschland en Denemarken? Elk der velen die deel zullen nemen, komt met een van de anderen zeer verschillend beginsel, waarop onderhandeld moet worden. Men is geenzins overeenge komen op een grondslag, waarop de onderhandelingen moeten begonnen en voortgezet worden. En wie zal eenige toenadering jrerwachten tusschen de oorlogvoerende Duitschers en Denen onder de onderhandelingen, terwijl geen wapenstilstand gesloten is, maar terwijl de strijders op liet heetste van den gang des strijds zich bevinden; en de zwakste partij eetiig voordeel be haald heeft op de sterkste, die zich wreken wil en een schitte rend wapenfeit ter vergoeding der geleden schade noodig acht. Garibaldi is op Malta geweest, en is daar zoodanig ontvangen, dat hij het niet weer wagen zal voor eene tweede maal dat eiland aan te doen. Bij het binnen komen van het schip in de haven, waarop hij zich bevond, begaven eenigen Garibaldisten van het eiland zich aan boord van het schip, en ontvingen den Italiaan met allerlei eerbetuigingen; maar de geheele bevolking gal' luide hare ontevredenheid en verontwaardiging te kennen over de komst van den gelukzoeker. Het gouvernement verbood tot handhaving der orde, alle demonstratie» voor en tegen Garibaldi. De deuren van het hotel, waarin hij zich bevond werdm-gjfslo- ten, en twee wachten geplaatst aan den ingang, die niemand toelieten dan Engelsche familien en Maltezen, die bekend ston- I den om hunne revolutionaire denkwijze. Garibaldi durfde zijn hotel niet verlaten. Om liem in veiligheid te doen vertrekken, 1 verspreidde men het gerucht, dat hij des middags ten vier ure op den 23 Maart van Malta vertrekken zou, terwijl hij ten i twaalf ure te voren, als de straten van Malta gewoonlijk ledig j zijn, de terugreis aannam. Men kon geen koetsier vinden,.die J Garibaldi wilde rijden. De Engelsche admiraal was genoodzaakt om Garibaldi plaats te geven in zijn rijtuigen hem aan boord van het schip te brengen ter beveiliging tegen gevaar van de verontwaardigde inwoners. De ontvangst aan Garibaldi te beurt gevallen te Southampton heeft eenigermate vergoed, wat hij te Malta ondervond. Vlissingen 8 April. In den morgen van donderdag den 7 April overleed alhier de WelEd. heer Dirk Uyttenhooven in den ouderdom van ruim 70 jaren. Eene korte schets vhn 's mans leven en betrekkingen achten wij voor deze stad zeer belangrijk. Na in zijne jeugd zijne oplei ding voorliet notarisambt alhier ontvangen te hebben, werd hij spoedig benoemd tot procureur bij de arrondissements regfbank

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 1