se), uit.- 2 vice-admiraals, 4 ter zee, 116 luit;,, lite kl. 2 majoors, 4 kapts. •kolonel militaire 'tierxu., 1 eerste luit - heel telt dit korps 45 van dit korps is be- Alzoo ontbreken nog roude officieren, 14 off. apotheker, ifficieren van adm. der irateurs en 43 schecps- list en 16 machinisten 7 Ópperkonstabels, directeur vati den der 2de kl., 4 aspi- dirccteur der Ncder- lijk instituut voor de L-ling, 36 der tweede i in5 fregatten met rmogen, 1 transport- rijvende batterijen, 2 kl., 4 korvetten der ïooners, 1 transport- - en 3 klein—model-, smsoord. tlandsche dienst 15, ■Iridic 4, naar West- naar Afrika, enz. 2. .5903 koppen. Ten Indie volkomen neld, dat bij de van pracht en ls zoodanig een d. De vrouwen ren met zwarte rt gekleed met zeemagt op 1 dat aan zijn verzoek niet kon worden voldaan, dan nadat hij legheden mede voor een oostenrijksohen krijgsraad te regt gestaan zon hebben. Dit antwoord trof hem als een donderslag, en deed een vreese- lijk besluit in zijn gemoed rijpen. De bloedverwanten van het meisje gaven hem te kennen, dat alle betrekkingen moesten worden afgebroken, tot dat zijne zaak ten volle zou zijn beslist, en bij de hem wachtende straf zou hebben ondergaan. Niet verre van de woning, waar hem dit besluit was medegedeeld, en van waar hij in den avond het meisje naar hare woning terug zou geleiden, vond men baar den volgenden morgen met afge sneden hals liggen, en nevens haar Lijk het zijne. Na haar ontzield te hebben met een scheermes, dat ter plaatse gevonden werd, had hij zich door een pistoolschot van het leven beroofd. Een landhuis bij Marseille is totaal door dieven uitge plunderd. Het opmerkelijkste bij dit ongehoorde feit is, dat zij hun misdrijf niet op eens, maar in verschillende reizen achter een volbragt hebben. Zij hebben eerst al de schilderijen ont voerd, vervolgens al de meubelen, behalve een ledekant. Bij het uitgebreid onderzoek waartoe dit zeldzaam stoutmoedige wanbedrijf aanleiding gaf, is gebleken, dat de dieven door een raam in het buitenverblijf kwamen, en aldaar ongemerkt hun hoofdkwartier hadden opgeslagen zoolang de expeditie duurde. Men heeft kunnen nagaan, dat zij er minstens vijftien nachten moeten hebben doorgebragt. Het geheele huis is letterlijk leeg gehaald. Meubelen, vaatwerk, spiegels, linnengoed en behalve de reeds genoemde schilderijen, hebben zij alle voorwerpen van kunst, waaronder kostbare geschilderde porseleinen vazen 111 antieken stijl, weggevoerd. De Gazette du Midi voegt er bij dat men, hoe ongeloofelijk dit schijne bij een dergelijken dief stal, nog geencrlei spoor gevonden heeft noch van de daders, noch van het gestolene. T>uitseUl:vii<l. Berlijn 8 Februarij. De drie oorlogsbodems Basilisk, Blitz en Adler, welke op bevel der regering uit de Middellandsche Zee zijn teruggekeerd ten gevolge van de tegenwoordige omstandigheden, liggen reeds in de haven van Hastings. Waar schijnlijk zullen zij het Kattegat niet kunnen passeren zoolang de betrekkingen tusschen de regering en die van Denemarken niet op geregelden voet zijn gebragt. Alle berigten van liet tooneel des oorlogs stemmen over een ten opzigte van den buitengewonen moed door de Denen bij de verdediging hunner positien aan den dag gelegd. Zij werden, het is waar, binnen korter of langer verwijl uit liunne stellingen verdreven, maar de dooden en gekwetsten die geval len zijn bij de inneming der batterijen, getuigen van hunne hardnekkige verdediging. De indruk, te Kopenhagen te weeg gebragt door het be- rigt van de ontruiming van de onneembaar geachte positie der Dannewirke, gaat alle beschrijving te boven. De zitting van den rijksdag werd geschorst, de beurs gesloten, in een woord, alle zaken staan stil. Men verwacht, dat in noordelijk Sleeswijk insgelijks her tog Friedrieh tot wettig vorst des lands zal worden geprocla meerd, zoodra de Denen van daar zijn verjaagd, want de stede lijke bevolking bestaat voor ruim een derde uit Duitschers en pel van Keizer de duitsche partij zal daar stellig de bovenhand erlangen, j doen kennen, Weenen. Het ministerie heeft eene groote overwinning |md. behaald door het verwerpen der voordragt van de financieële ltel voor haren commissie met 103 tegen 59 stemmen. Dit heeft de verwach- Ig op 2 milioen tingen bekoeld van de democratische partij in gansch Duitsch- land, welke op de oppositie in de kamer van vertegenwoordiging J a. s. zijn rap- in Oostenrijk groote hoop gevestigd had. Zij heeft ecliter haar Ifregatten aan streven niet opgegeven en verbreidt nu lasterlijke geruchten zijn comman- als van het herstel van het heilig verbond van 1815, en van ge heime overeenkomsten die tusschen Oostenrijk en Pruissen I, die in 1S59 zouden gesloten zijn. 1 Bohemer van Hetgeen verwondering baart is dat de gezant van Denemar- r-t sluiten van ken aan het bof van Oostenrijk, baron Bulon, hoewel sinds lang Jid sloeg, bleef zijne paspoorten gevraagd en verkregen hebbende, nog steeds jolang tot ver- te Weenen vertoeft. Dit feit heeft tot allerlei uitleggingen aan- lux en wel op leiding gegeven. I'ti geworden. De conclusien van den heer van der Pfordten betreffende ja hem zelfs erfopvolging in de hertogdommen strekken 0111 niet alleen 1 eene liefde- l'let regtmatig bezit van Holstein maar ook Sleeswijk aan den hangeknoopt. 'hertog van Augustenburg toe te kennen. Alleen bet kleinere goedgekeurd. IBauenburg laat hij onbeslist. Hieruit volgt dat de bond weldra I onvoorziene j®1' te beslissen hebben 1. dat het tractaat van Londen niet Jibassade aan- haar erkend kan worden; 2. erkenning van hertog Frede- oord, dat hij, r'k als wettig vorst van Sleeswijk-Holstein; 3. verwijdering uit uwd werd en de vergadering van den deensehen gevolmagtigde en toelating itie is gisteren maand Januarij hoofdzakelijk .en het gehucht vorige maand B. zijne vrouw rouw naar den tevens verzoe- e mishandelin- s verhaalde zij dat het kind daad gepleegd en onderzocht van den heer de Moll, tot heden vertegenwoordiger voor Baden, als voorzien van de volmagt van den hertog Frederik. Geen twijfel of alle deze punten zullen door den hondsdag worden aangenomen, doch de afgevaardigden wachten eerst de volmagt van hunne respectieve gouvernementen. Men verhaalt het volgende van den generaal Meza: Maandag voor dat de vijandelijkheden een aanvang zouden nemen vertoonden zich te Sleeswijk aan hem drie officieren van het Pruissische leger, om hem te verwittigen dat hij den vol genden ochtend zou aangevallen worden, indien hij de stad niet ontruimde. /Sleeswijk behoort tot den Deensehen bodem,'" ant woordde Meza, //en de laatste Deen zal er liever sneven dan wijken." Maar dat wij morgen zullen vechten, voegde hij er bij, is geen reden om heden niet zamen te dineren. Gij zijt mijne gasten, vergun mij u eene plaats aan mijne tafel aan te bieden." - Wij danken u, generaal, luidde het antwoord, dit aanbod kunnen wij niet aannemen. - Zoo waarlijk, welnu dan zijt gij mijne gevangenen, zeide hij op sehalksehen toon, en in deze hoedanigheid zult gij wel met mij moeten blijven dineren. De officieren bogen terwijl zij glimlachten; men sprak vro lijk onder een glas wijn, maar geen vier en twintig uren later viel een hunner gevaarlijk door een Deensehen kogel getroffen. - Als eene bijzonderheid wordt uitRendsburg het volgende medegedeeld Eergisteren werden op een wagen alhier binnen- gebragt drie gewonde militairen. Een Oostenrijksch husaar had een Deensehen dragonder met een fikschen sabelhouw buiten gevecht gesteld en hem gevangen genomen. Een infanterist dit bespeurende, poogde den kavalerist te bevrijden, maar werd zelf derwijze door den husaar gewond, dat hij zich moest overgeven. Alvorens dit plaats had, loste hij zijn geweer op den Oostenrij ker en schoot hem door den arm. Deze drie strijders lagen nevens elkander op stroo op denzeLfden wagen. Italië. Een brief uit Mantua houdt in, dat de maarschalk Alfred Kenikstein tot commandant van het 2de oostenrijksche leger corps benoemd, tot zijne officieren een toespraak zou gehouden hebben, waarin hun aangezegd werd dat zij zich gereed te hou den hadden, want dat Oostenrijk aan twee zijden te gelijk kon aangevallen worden. Van den eenen kant neemt Oostenrijk zijne maatregelen van voorzorg in Veuetie, van den anderen kant heeft men dezer dagen de tegenwoordigheid van den generaal Cialdini en den admiraal Persano na eene lange afwezigheid te Turijn opge merkt. 33elg-ie. In Belgie zijn de wensehen van de behoudende partij niet vervuld, om een gemengd ministerie aan het bewind te zien, in de verwachting dat eene versterking liarer partij bij nieuwe verkiezingen in 1865 haar zouden veroorloven het roer van staat in handen te nemen. Nadat de regterzijde te regt gewei gerd had om, bij liet bestaande evenwigt van de twee partijen die dat land verdeelen, de verantwoordelijkheid van den toe stand door het liberale ministerie te weeg gebragt, over te nemen en ook door de ontbinding der kamers en liet uitschrij ven van nieuwe verkiezingen, niet andermaal het geheele land in rep en roer wilde brengen, heeft het oude ministerie Frere- Orban en Rogier de kans waargenomen, om zich als slagtoffer der omstandigheden voor te doen en door zijne organen te ver kondigen dat het tegen zijn wil den koning en liet vaderland zijne diensten zal blijven wijden. In elk ander land waar ook liet begrip van volksvertegenwoordiging heersclit, bij voorbeeld in Engeland of in Nederland, zou door eene ontbinding der kamers een beroep op het volk zijn gedaan, om dit te laten be slissen door wien het geregeerd zou willen worden. De be houdende partij wilde ecliter dezen maatregel niet zelve toe- passen, daarentegen wilde de liberale partij, (daar te lande juister de revolutionaire partij te noemen,) van geen ministerie weten waarin eenigen barer leden naast die der katholieken zitting zouden hebben. Zulk eene combinatie biedt ook trou wens weinig kans op duurzaamheid aan en naar onze wijze van zien bood alleen eene eerlijke toepassing der constitutionele instellingen, door het vormen van nieuwe kamers een uitweg aan om uit de bestaande moeijelijklieid te geraken. Koning Leopold van Belgie heeft in de laatste dagen een belangrijk besluit genomen. Op voordragt van zijn minister van binuenlandsche zaken, heeft hij eene commissie van letter kundigen benoemd, belast met een onderzoek naar de in de laatste jaren aangebragte wijzigingen in de Vlaamsche spelling, om daardoor tot de noodige eenparigheid te geraken. Ongetwij-

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 3