iTbTTEiTANDscnE nniïxm gelieele bemanning Libau, in Husland, lp het wrak rondge- |ft aan den boots- :hip te Viissingen, m zijn vijftigjarige ter kennis van he llingen, betreffende Ite bepalen tijdstip, [ij de maritime zee- ?tsluis. zeeplaatsen, uit de uilen, zich laat op- de ter reede en in Ijbaar worden ge- itschip, op zooda- is voor ieder schip, vart-zeildoeksche Ider wordt van alle gel als een zwarte )e beteekenis der lp ven den cilinder, jeschen onder den ;orm dt; beteek ent hij e waarschijnlijk- '"estelijke winden Ienzij het, tenge- rd moet worden, bet Storinsein te irs aan één raam het de punt naar litnaar beneden Iitoombootdiensfc rigt, in verband G-. J. Sprenger, heeft verzocht betrekking hij int-kolonel. De ij den komman- i. n en Moerdijk opend kan wor- trgen van Mid- 20 minuten te noet. Ider Belgische drukt. Op het »orten betaalde ivers per steen ontvanger der a. aan den lieer liet ondienstig veer alhier op iedt, zoodat de :eren. Tevens len opmerken, owel voor het piep een boot, illemsdorp te |nen met afko- van de drie moord heeft Ian den Waal ewezen koop- voornamelijk ling gekozen, echter in den laatsten tijd veel beterschap beloofde. De ongeregelde levens wijze van den lieer O., zijne ',ucht tot drank en uitspattingen, gaven maar al te veel aanleiding tot twisten in de huishouding, die soms zoo hoog liepen, dat hij, vooral in dronkenschap, zich niet ontzag zijne ziekelijke vrouw te mishandelen. Hoewel zij tamelijk bemiddelde menschen waren, dreigden de verkwistin gen van den beer D. met een geheelen ondergang hunner finan ciën, zoodat de vrouw, ondersteund door eenige vrienden, bij tijds te rade kwam scheiding van tafel en bed te verlangen. Deze scheiding werd gisteren geregtelijk behandeld en over een paar dagen zou elk eene afzonderlijke woning betrekken. Als naar gewoonte kwam de lieer D. gisteren avond in opgewonden staat ten half elf ure in huis en liet de buiten de deur slapende dienstmaagd ten elf ure uit, zich naauwkeurig verzekerende dat zij vertrokken was. Toen deze dienstmaagd heden morgen ten half acht ure door de openstaande deur binnenkwam en het ledekant der jufvrouw naderde, wachtte haar liet vreesseliikste schouwspel. Zij vond de jufvrouw met een been uit liet bed ge legen, op de wreedaardigste wijze vermoord, het hoofd op eene afgrijselijke wijze gekloofd. Het geregtelijk onderzoek doet ver moeden dat de moord met een bijl is gepleegd, en dat daarbij hersenkas en kaakbeenderen verbrijzeld zijn. De heer D. had zich den zelfden nacht ten half twaalf ure uit de voeten gemaakt, door zich met een rijtuig den weg op naar Bommel te begeven. Te Tiel had men hem in den nacht geweigerd over te zetten, i toen was men zijn spoor bijster geraakt, maar heden middag is het der policie gelukt hein te Utrecht op te sporen. De moord is zoo schielijk en plotseling in zijn werk gegaan, dat de naaste buren er niets van vernomen liebben. Franlirij k Admiraal Jurien delaGravière is tot adjudant van den kei zer benoemd, hetgeen nog al bevreemding wekt, daar tot dus verre nog nooit een hoofdofficier der marine aan 's keizers per soonlijke dienst is verbonden geworden. Opmerking verdient het dat deze admiraal voor anderhalf jaar in ongenade is geval len, omdat hij te veel de waarheid had gezegd in de mexikaan- sehe kwestie en die zelfs in den Moniteur officieel werd tegenge sproken. In de ministeriele kringen blijft men Mazzini mede- pligtig houden aan liet complot der vier Italianen tegen 's kei zers leven. In berigten uit Triest (ot den 20 Januarij wordt gemeld, dat men op de noordkust van de Adriatische zee sedert, nieuw jaar eene ongewone en km-llende koude te verduren beeft ge- ,had, waarbij de thermometer somwijlen tot 10° II. beneden het vriespunt is gedaald. Daarbij heeft eene hevige bora zware ■schade aan de olijfboomen berokkend. De toestand der kustbe woners, die in vorige jaren reeds veel hadden geleden door de ziekte in de wijngaarden, laat derhalve veel te wensclien over. Een industrieel uit de provinciën heeft een procédé ont dekt, dat van groot belang is voor de nijverheid. Mij weet namelijk papier te vervaardigen van eiken,- notenboomen,- denneuliout, enz., van het overschot van appelen, peren, drui ven, beetwortels en zelfs paardenmest, alles zonder eenige pijvoeging van lompen. De monsters van verschillende papier soorten door hem op die wijze verkregen, zijn tentoongesteld in pe bureaux van het Journal des Inventeurs. -Naar men verzekert zijn er stappen bij eenige officieren ran liet fransche leger gedaan, om hen te bewegen den aartsher tog Maxiiniliaan naar Mexico te vergezellen. De inexicaansche toedailleis hier thans ten verkoop gesteld. Zij is van zilver. In not wit moiré lint, waaraan het eermetaal is vastgehecht, is een Keiaar geweven die eene slang doodt., en op een Andréas kruis f geplaatst. Sedert de verschijning van het artikel in den Mom- tour over de brochure van den heer Malespine betreffende de Oplossing der mexicaausche kwestie is de verkoop van dat werkje zoo toegenomen, dat daarvan een tweede druk is ver schenen. I De keizer zendt iederen dag een kamerheer naar het hotel den baron von Rothschild, om naar diens gezondheidstoe stand te vragen, welke vrij voldoende is. Als eene karakteris tieke bijzonderheid kan men aanhalen, dat op denzelfden dag, den bankier het bekende ongeval overkwam, aan één dag- Wad dezer stad niet minder dan 11 levensberigten van dien heer Werden aangeboden, door personen, die eenen treurigen ailoop wachtten. Te Yincennes had dezer dagen een vreeselijk voorval plaats. Eene jufv rouw had in de straat la Prdvoyance eene kamer aan een smidsknecht, van geboorte een Belg, verhuurd. Deze had aan die jufvrouw een goede som gelds te betalen, waarom hij bij herhaling was gemaand. Op een zaturdagavond, toen hij van zijn werk kwam, drong dejufvronw weder op be taling aan en voegde er bij, dat hij, als hij niet betaalde, verhui zen moest. De Belg scheen alles geduldig aan te hooren. „Gij hebt gelijk," zeide hij, „er moet een einde aan de zaak komen. Ga dus met mij naar beneden, naar mijn patroon, dan zullen wij de zaak regelen." De jufvrouw voldeed aan dat verlangen. Toen zij nu beiden in den smidswinkel stonden, zeide hij tot den baas: „Ziehier de jufvrouw van hoven, die mij gevraagd heeft, mijne zaken met haar te regelen; welnu, dit wil ik in uwe tegenwoordigheid doen." Op deze woorden stak hij onver wachts met een mes naar haar hoofd en raakte een der hersen- slagaderen en was zelfs zóó wreed, zijn mes in de wonde her haalde malen om te draaijen. De baas wierp zich dadelijk op den misdadiger, ten einde de jufvrouw bij te staan, maar de woede van den snoodaard keerde zich toen tegen hem. Hij greep een hamer en bragt den baas verschillende slagen op het hoofd toe en gaf hem buitendien nog een messteek. De buren schoten toen op den misdadiger toe, die weldra in handen der policie werd gesteld. De gewonden zijn, hoopt men, buiten gevaar. DDultsohlancl. De aartshertog Ferdinand-Maxiiniliaan bevindt zich te Weenen. In booge en welingelichte kringen te dier stede spreekt men van de aanneming van den keizerlijken kroon van Mexico door den aartshertog als over eene zaak, die reeds lan gen tijd zeker is. Alen zegt ook, dat de graaf Jiechberg, minis ter van buitenlandsche zaken en van het keizerlijke huis, voor acht dagen een onderhond heeft gehad met den toekomstigen keizer van Mexico om de vraag te behandelen van afstand door den aartshertog te doen van zijn regt op den troon van Oosten rijk Hamburg 27 Januarij. De Hamburger Naehrichten melden uit Slee-wijk „De Dellen versterken en wapenen steeds liet fort Dannewrick; dagelijks zijn 6000 man met het opwer pen van schansen bezig. Ter bestrijking van den Raddebyer- straatweg zijn op den Moren berger-schans (eiland Schley) twee kanonnen geplaatst. Italië. Te Napels had onlangs weder een duel plaats tusschen den prins Colonna en den hertog Sant Arpino. De aanleiding was het verzuim der etiquette omtrent zekere prinses de Maliterne. Men vocht met sabels. De prins werd gewond maar ontveinsde het en wilde den strijd voortzetten. Andermaal getroffen ont kende hij dit eerst, maar weldra bewees het bloed, dat hem uit den mouw stroomde, dat hij eene ernstige kwetsuur had ontvan gen. Nog wilde hij voortgaan te vechten, maar de getuigen wierpen zich tusschenbeiden en verhinderden dit; daarop gaven de strijdenden, die sedert twintig jaren vrienden waren geweest elkander de hand. Amerika. Ongeveer dertig mijlen van de grensscheiding tusschen de staten Michigan en Indiana leefde een Duitscher, Kreutzer ge naamd, met zijne vrouw en vijf kinderen. Het oudste was een knaap van 7 jaren, de volgende een zoon van 5 jaren en de drie overige meisjes in nog priller jeugd, het jongste nog slechts een zuigeling. Het landschap is zeer heuvelachtig, zoodat de sneeuw de wegen versperd had voor voetgangers. De diligence van Crown Point, een plaatsje in de nabijheid, daar voorbijko mende, vond de koetsier het huis van Kreutzer afgebrand, naar allen schijn den vorigen nacht, maar geen van het huisgezin was te ontdekken. Een mijl verder vond hij tot zijne verschrik king den vader en twee zonen in de sneeuw, doodgevroren. De vader hield zijne twee oudste zonen in de armen en scheen er mede gevallen te zijn, door de hevige vorst overmand. De koetsier plaatste de drie lijken in de diligence, maar naauw was zij een kwart mijl gevorderd, of het oudste meisje werd ge vonden, gewikkeld in een shawl, waarin de moed 'r het waar schijnlijk nog levend had achtergelaten, in de hoop dut een of ander reiziger het redden mogt. Ook dat lijkje werd in den wagen geplaatst, die op nieuw voortging op den eenzamen weg, en dat slechts om na een kort tijdsverloop de levenlooze over blijfselen van de moeder en de twee jongste kinderen te vindon. Het lijk van de moeder stond regtop in de sneeuw, de kinderen in hare arinen, het jongste aan de borst! De koetsier bragt de geheele familie aan het naaste station, Centreville, waar de ontstelde inwoners de rampzalige slngtolfers eene behoorlijke begrafenis bezorgden.

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 3