)V Duitschland. "Herlijn 12 Januarij. In zijn avond-editie deelt de National Zeitnng mede, dat Frankrijk aan de midden en kleine staten van Buitschland eenc circulaire dépêche heeft gezonden, waarin de houding van den staat wordt verklaard ten opzigte der engelsche voorstellen lot het houden eener conferentie. In die dépêche wordt gezegd, dat de londensche conferentie niets heeft tot stand gebragt dan een magteloos door de feiten reeds ver deeld werk; eene tweede conferentie moet dus steunen op de grondslagen van behoorlijke voorwaarden, welke den bestaan- den staat van zaken in Slees wij k-Holstein tot. uitgangspunt hebben; maar mag zich vooral niet in tegenspraak stellen met den duitschen bond, vermits daarin zaken zullen worden behan deld, welke welligt reeds feitelijk zijn opgelost. Frankrijk zal cok eene vertegenwoordiging van den bond in de conferentie wenschen, maar wenscht alvorens te weten of de bond, die tot dusver alle inmenging der mogendheden, die het protocol onderteekenden, heeft van de hand gewezen van deze ziens wijze is teruggekomen. Volgens een partikulier berigt uit Friederichstndt is de ont vangst des konings aldaar, toen hij die stad op den 5en j. 1. be zocht, verre van vleijend geweest. De leden der stedelijke rege ring en de overige civiele autoriteiten waren niet tegenwoordig, toen hij in de stad aankwam en werden door agenten van policie //uitgenoodigd" om zich zoo spoedig doenlijk naar het stadhuis te begeven. De straten welke de koning passeerden bleven ledig, met uitzondering van de militairen cn agenten van policie. Wijders meldt men dat het 13de regement infanterie voetvolk hetwelk bijna uitsluitend bestaat uit Zuid-Sleeswij kers, aan de regering zoo wreinig vertrouwen inboezemt, dat zij het niet waagt om bedoeld regement naar het zuiden des lands te zenden. Het vormt een gedeelte der bezetting van Sondenburg. Dage lijks verneemt men dat desertien plaats hebben. Ten opzigte van het onheil dat dezer dagen te Pesth heeft plaats gehad, verneemt men liet volgende. Eergisteren had eene geduchte ontploffing plaats in eene woning, staande op den hoek van de Waitznerstraat, ten gevolge waarvan het gansche gebouw in een puinhoop werd herschapen. Ten 8 ure des och tends stortte het huisin en ten 10 ure had men reeds 6 lijken gevonden. Aan de overzijde der straat stond eene vrouw, hare koopwaren uitventende op het oogenblik dat de uitbarsting plaats had. Zij werd door een steen brok derwijze getroffen, dat het hoofd van den romp werd afgescheurd. Eene andere vrouw met haren zuigeling te bed liggende op de eerste verdieping van liet ingestorte huis, viel met haar bed zoodanig tusschen de nedervallende balken, dat zij als door een wonder bewaard bleef; haar kind leed evenwel eenig letsel bij den val. Italië. Men schrijft uit Turijn: //Tijdingen uit Napels en Palermo aan het gouvernement gezonden, melden een ophanden zijnden opstand. De generaal I.a Marmora heeft geseind, dat hij bewij zen in handen heeft, dat de legitimisten en de republikeinen overeengekomen zijn, om in de volgende week een opstand te bewerken. Zich niet durvende vertrouwen op de nationale garde, vraagt hij eene algemeene ontwapening, de toezending van aanzienlijke versterkingen en de verwijdering van prins Humbert, wiens persoonlijke veiligheid bedreigd wordt. De generaal Pallavicini voert de zelfde taal/' Belgie. Te Brugge, waar de verkiezingen door de Belgische kamer nietig verklaard waren, hebben de candidaten der behoudende partij andermaal een schitterende zegepraal behaald. Onge hoorde lasteringen waren tegen de katholieke partij uitgekraamd en de stad was eenige dagen voor den strijd het tooneel van onbeschrijfelijke opgewondenheid geweest, zoo als in Belgie de verkiezingen dat kunnen opleveren. Antwerpen 12 Januarij. Een hevige brand barstte giste ren avond uit in een huis, in de Leerlooijerstraat. Men vreesde in den beginne voor groote onheilen, omdat liet. brandende huis aan deneenen kant grenst aan het lokaal van de Bank en aan den anderen kant aan liet meubel-magazijn van den heer Slaat; evenwel zijn de ijverige pompiers er in tijels in geslaagd, het ver der voortgaan der vlammen te stuiten. Onder de personen, die zich bijzonder onderscheiden hebben, noemt men behalve de eigenaresse van het perceel, van de Werve Uilens, den lieer Goubau, maritime commissaris van Antwerpen, denzelfden, die een geruimen tijd hier te Vlissingen bij het Belgisch loodswezen doorgebragt heeft. De aangérigte schade wordt op 4000 francs begroot. Men schrijft van Nivilles, dat te Brainc-le-Chateau de rijksontvanger de heer Aurys, op den weg werd gevonden met eene diepe wonde met een mes toegebragt in zijne zijde; twaalf uren lang had hij met die wonde en daarbij nog gebonden en meteen keisteen in den mond, zonder hulp moeten blijven lig gen. Prestraatroovers hadden hem aangevallen en hem eene som van tien duizend francs ontstolen. De justitie doet onderzoek. De regtbank van Verviers heeft de graven Branicki en Wielopolski bij verstek veroordeeld tot twee maanden gevan genisstraf en 200 francs boete, wegens overtreding der wet op het tweegevecht, door op 4 Junij 1863 te Spa in het bosch der Sauvenière met de pistool te duelleren. Burgerlijke Stand. Van 2 tot 9 Januarij. Vlissingen. Gehuwd: T B. Malipaart, jm. 27 j. en P. C Jaeger, jd. 28 j. Bevallen: M. L van Homelrijck. geb. Regout, z P. de la Houssaije, geb. Poortvliet, d. E. L Faveur, geb. Odem, d. J. lan Loock, geb. Goosens, z. J. Roe.it, geb de Beer, d 11. W. Ducardus, geb. Willemse, A C. van Olm, geb. Stelles, z. P. Koopman, geb. de Wee, d. (levenloos.) M. J. de Boer, geb. Handc- ler, z. Overleden: J Melse, z. 5 d C Bakker, man van J. van Sprang, 60 j. G. van dei Spoel, z. 3 m. F. Meijer, weduwnaar van S. Germers, 69 j. A M. de Kok, weduwe van P. J de Kok, 65 j. P J. Mortier, vrouw van P, G. de Koster, 65 j. M S. Prince, d. 19 m. J. P. Prinsse, z. 14 m. Zeetijdingen. Vlissingen 13 Januarij. De engelsche brik Fuchsia, kapitein Mann, van Parr naar Antwerpen, is hier in de haven gekomen. De schepen mogen volgens order van het loodswezen, niet meer naar Antwerpen opgaan zonder sleepboot. Marktberigten. ROTTERDAM, 11 Januaiij 1S64. Granen en Meekrap zonder aanvoer, waardoor er geen notering der prijzen i3. AMSTERDAM, 11 Januarij. Granen onveranderd. KoolzaadApril October!: 70. Kaap-olie vliegend f 40:i/4 op 6 w. f 39:</4. Lijn-olie - 40 363/4. LONDEN, 11 Januarij. Granen gedrukt. OOSTBURG, 13 Januarij. Goede Tarwe f8,10 5 18,Gewone dito f 7,75 a f 7,50, Rogge f5,40 a f5,25, Wintergcrst f 5,10 a f 4,60, Zomergevst f4,75 a f4,60, Boekweit f a f Haver 1' 3,a f 2,35, Bruineboonen fa f Paardenbooucn f5.a f 4,SO. Duiveboonen fivf-Witte Erwten f a f Groene Erwten f -,1'-,Graauwe dito f a f Prijzen van effecten. Amsterdam 14 Januarij. Nederland. Certifikatcn weikelijke schuld 2>/o pet. 68>»| dito Nationale dito 3 Te5/. dito dito dito 4 99'/s Aaud. Handelmaatschappij 4'/.. IS»»/, Rusland. Oblig. 179S/1816 5 101'!. 4 72'/, dito dito 1855, 6de serie. 5 S71/, 6 51'/, 18S 4 69 Polen. Scliatkistobligatien 4 Spanje. 21/, 40'/, 3 50'/, Amortisable schuld Oostenrijk. Obligation Wccner metalliek 5 56'/, dito Am-terdamschc 5 8 1=/, dito Nationale 5 6 2V, dito 1S47/1852 2 29'/, 3 Belgie Certifikatcn bij Rothschild 2l/s Bij J. BE EREN DONK te Amsterdam, is uitgegeven: De tweede vermeerderde en verbeterde Druk van het voor de Leden der Congregatiën van de A. Mariavereenigd met de Hoofd-Congregatie Boodschap te Rome. IS1110 IX en 148 bladz. In linnen band met vergulden stempel. hoofd-inhoud Oorsprong en voordeelen der Congregatiën. Af alen. Alge meene regelen der Hoofd- Congregatie. Bijzondere regelen. JJagelijkscl/.e OefeningenGeleden in de vergadering. Lita- niën en geleden. Antifonen. Aanleelcenivgen, benevens eene reeks van Gezangen. II. Maagd van Maria 0,30. - 0,55. dreigen Terstond eene Dienstmeid, het bureau dezer Courant. noodig. Adres aan DRUKKERIJ VAN F. H. SCHIFFEK TE VLISSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1864 | | pagina 4