Jiingsrcde, het is volstrekt onbekend, wat de keizer zal zeggen bij gelegenheid der opening van het wetgevend ligchaam/t geen ook bezwaarlijk anders zijn kan, als men nagaat, dat Z. M. de rede cenig en alleen overweegt niet den secretaris van zijn kabi net den lieer Mocquarf, dien hij zijne hoofddenkbeelden aan geeft en ter bewerking opdraagt. De secretaris stelt daarop den keizer een ontwerp ter hand, 't welk Z. M. naar goedvinden wijzigt, zonder verder daarover met iemand te spreken. Zelfs radende naar de zaal waarin de kamers vergaderd zijn, heeft de- keizer een potlood in de hand en wijzigt hij nog hier en daar somtijds de uit te spreken rede. In de omgeving des keizers wordt verzekerd, dat deze zelf vrij bezorgd is nopens den afloop der Mexicaanscbe expedi tie. Naar men zegt, heeft de minister van oorlog namelijk dezer dagen, nanr aanleiding eener mededeeling van den generaal Forey, te verslaan gegeven, dat men tusschen de terugroeping onzer troepen of het verlengen onzer bezetting welligt tot 1S-70 moest kiezen. Daarbij begint men allengs in te zien, dat het schier onmogelijk zal zijn de voorwaarden te vervullen, door den aartshertog Maximiliaan voor zijne troonsbestijging gesteld. De combinatie, bestaande in het huwelijk van een' spaanschen prins met de prinses Anna Murat, ten einde die beiden den Mexieaanschcn tioon te doen beklimmen, is klaarblijkelijk onge grond. Bij het verblijf dier prinses met de keizerin in Spanje is toch gebleken, dat men daar niet vergeten heeft, dat Joachim Murat, Tiaar oom, den 2 Mei 1 SOS aan het hoofd van liet fran- sche leger in Spanje stond. En sedert dien tijd is de naam van Murat bij de Spanjaarden een schrik gebleven. Men schrijft uit Marseille: Een driedubbele moord werd maandag avond bedreven in de omstreken der Are, arrondissement Dragniguan. De berigten over dezen verschrikkelijken moord luiden als volgt: Een Pie- montees, genaamd Antoine Meinardi, oi d 25 jaar en beambte aan den spoorweg, nam liet middagmaal bij de familie Lombard, die hem gedurende drie maanden voor niet gehuisvest had. Tan tafel gaande doorstak hij koelbloedig en zonder eenige aanhitsing den vader, zoon en dochter en vlugtte vervolgens, daar li ij bemerkte, dat cene buurvrouw ontsnapt was om hulp te halen. Men denkt dat diefstal de voornaamste beweegrede van den misdadiger was, hoewel hij den tijd niet gehad heeft dien uit te voeren door de nabijheid van de keuken waarvan liet geheele personeel kwam toegeloopen, ongelukkiglijk te laat! De vader is dood de zoon heelt eene dolksteek gekregen, die onder den kin dringende, tot aan de hoogte van liet oog is gegaan. Het meisje heeft haar leven behouden door de dikte harer kleederen, waarop het mes stuitte. Zij heeft slechts eenige ligte wonden gekregen. Men verhaalt dat na dezen driedubbelen moord te hebben gedaan, deze ellendeling stil het huis uitging, zeggende tot iemand, die op het terras was gevlugt: „Gij zoudt beter doen hen te verzorgen." Men is den moordenaar niet op spoor. Ijverige nasporingen worden evenwel in alle omstreken gedaan. De regering schijnt met opzigt tot Polen een' geheel nieuwen weg tc willen inslaan, nu hare handelingen niet meer •door Oostenrijk en Engeland worden belemmerd. De keizer wil namelijk en dat wel naar men verzekert op aansporing van Pruissen, alleen met Rusland in onderhandeling treden om eene toenadering tussclien den czaar en den opstand te bewerken Men wil zelfs weten, dat de graaf von Kisseletf, russisch gezant te Rome, met dat doel per telegraaf door Napoleon III is uitge- noodigd onverwijld naar Parijs te komen. Die diplomaat zou namelijk den last ontvangen te trachten Pius IX te bewegen daartoe zijnen invloed in Polen te doen gelden. Men verwacht, dat de keizer van deze nieuwe poging iets in de troonrede zal doen blijken tegelijk met het afleggen der verklaring, dat het verbond der drie mogendheden opgehouden heeft te bestaan. Engeland. Londen 1 November. In de hooge kringen heeft de politiek voor een oogenblik haar plaats aan gesprekken ingeruimd over medcdeelingen uit de Chroniqeu Seandaleuse. Het geldt niet meer of minder dan eene aanklagt van een Ier, den grijzen staatsman, den taclitigjarigen Palmerston aangedaan wegens ■overspel. Er heerscht sedert donderdag op de engelsche kust een zware storm. In verschillende gedeelten des rijks zijn door den hevigen wind ongelukken voorgevallen. Op den spoorweg naar Brighson aan het station New-Crots, is eene loods van 170 voet lengte ingestort. Het dak dier loods, dat sterk ineen zat, is een geheel eind voortgeslingerd, vijf lokomotieven, welke daarin stonden, wer den tegen den grond geslagen. Een der twaalf in den omtrek zijnde arbeiders is gedood en twee zijn gevaarlijk gewond. In Hijde-park, St. Jaines-park en Green-park zijn zware verwoes tingen aangerigt, en langs den weg Old- Kent- Road, zijn ver scheidene daken en schoorsteenen vernield, waardoor eenige personen zijn gewond. Een telegraafdraad bij de bank, sprong door de drukking van den wind met zulk een' zwaren slag, dat iedereen meende, dat er eene gasontploffing plaats had. Van ongelukken van schepen op de kust is nog niet veel vérnomen, doch men vreest, dat er verscheidene rampen plaats gehad heb ben, en er gaan reeds geruchten dat achttien schepen vergaan en verscheidene lijken zelfs van vrouwen drijvend gezien zijn. De Times zegt dat de vijandelijkheden tegen Satsuma zich kunnen uitbroidcu tot eenen oorlog met eenen volkrijken staat, dat wij, alvorens een stap verder te doen, behooren te weten, of die vorst in de daad alleen staat in zijn verzet tegen ons, dan of de japanschc regering het met hem eens is. j De ministeriële Moruing-post gaat verder; na verklaard te hebben, dat de overw inning bij Kngosima van twijfelachtigen en weinig voldoenden aard is, en dat gemis aan genoegzame strijd- krachten der expeditie belet heeft het doel te bereiken, zegt dat bladVermoedelijk had onze vlootvoogd door de op den eersten dag van het gevecht verkregene uitkomsten gezien, dat zijne mag! tc goring was. Hij zal ersterkingen afwachten en vervol gens den aanval herhalen. Doch de vertraging is reeds nadeelig voor onze belangen. De vorst van Satsuma zal het gcledene verlies zekerlijk betreuren; maar het is niet groot genoeg om hem tot. onderwerping te dwingen. Er schiet voor ons nu niets anders over, dan den alzoo aangevangen oorlog krachtig door te zetten; doch het zal geenc ligte taak zijn dien tot een goed einde te brengen. Te Londen loopt liet gerucht dat lord Palmcrstön mis schien eerstdaags de portefeuille zal moeten nederleggen, als een gevolg van een schandaal waarin hij, de SOjarige premier, een der hoofdpersonen moet zijn. Men spreekt n. 1. van eene echtscheiding ter zake van echtbreuk. De dame, wier medeplig- tige de grijze staatsman zou zijn,'behoort, naar men zegt, tot den deftigeu standi» Ierland, en ofschoon liet volgens sommigen te verwachten is, dat de zaak niet tot een proces zal leiden, daar de man dier vrouw zich met cene schadevergoeding van 20,000 tevreden zou stellen, twijfelen velen toch zeer of lord Palmer ston, nu zoo in opspraak gebragt, langer het roer van den staat zal kunnen in handen houden en de eerste raadsman der konin gin blijven. Dnitschland. Berlijn 2 November. De feudale Berl. Revue geeft de rege ring in haar jongste nommer den raad om „niet langer to dreigen maar het rattennest met krachtige hand uit tc roei jen." Onder liet rattennest verstaat men in de feudale kringen de voorname ambtenaren, de geheimraden en dergeliilcen die tot de liberale partij behooren. „Er zijn toch ook middelen voorhan den," zegt de Revue, „om leden van de rcgterlijke rnagt te straffen Op welk middel men hierbij het nog geslagen heeft, laat zich moeijelijk bepalen, inaar hoogstwaarschijnlijk ligt het in de bedoeling dier partij om bij dc regering aan te dringen op hel afzetten der ambtenaren die aan do feudale» een doorn in het oog zijn. Gisteren heeft eene huiszoeking plaats gehad hij den heer Steinitz. vroeger referendaris bij eene der regtbanken alhier, inaar uit zijne betrekking ontslagen uithoofde van zijne betrek kingen met de liberale partij. Men heeft vele papieren in beslag genomen, den heer Steinitz echter op vrije voeten gelaten. Volgens het officiële blad te Warschau zou behalve de geheime drukkerij in dc Janastraat bij een lithograaf ecu aantal stukken in beslag genomen zijn, onder anderen: 1. Het bevel tot lithograferen volgens een bijgaand plan tot eene gedwongene leuning van 10 milliocn florijnen door de bewoners van Polen. 2. Obligation dier leening. 3. Een betreffende instruction tot liet vormen van commission in elk district, belast, met liet toczigt dier leening enz. Men meldt uit Warschau dat sedert eenige dagen ver scheidene zoogenaamde crinoline-koeriers in hechtenis zijn genomen. Men bedoelt hiermede dames, die onder bescherming van het bedoelde kieedingst.uk depêches en andere voorwerpen, van het revolutionaire bewind afkomstig, naar de plaats hunner bestemming overbrengen. De generaal Berg is ten hoogste ver gramd over de voortdurende verraderlijke aanvallen en moorden op die wijze gepleegd, zoodat na men verhaalt, krachtige maat regelen zullen genomen worden om het verder bezigen van dat allerschandelijkste middel tegéirte gaan. De Russische Invalide, een half officieel dagblad, berigt, dat de Abadsecheu, een der volksstammen in den Kaukasus, welke in der tijd dc wapenen tegen het russischc gezag hadden opgevat, zich thans hebben onderworpen. Frankfort! November. Gisteren ochtend ontstond alhier brand in de paardenhaarfabriek van de heeren Blutnenthal, waardoor het gebouw in de asch werd gelegd. De fabriek met toebeliooren is verzekerd voor 300,000 fl. Uit Göttingen wordt het volgende gemeld: In den loop van dit jaar is liet aantal dolle honden ter dezer stede en omstre ken buitengewoon talrijk geweest. Eergisteren heeft professor Sartorius van Waltcrshausen hot ongeluk gehad dooreen' dollen hond te worden gebeten. De wonde is echter niet groot en onmiddellijk nadat zij was toegebragt gebrand, zoodat men de hoop koestert, dat allé verdere nadeelige gevolgen zijn afgewend. Polen. Lemberg 3 Novemher. Czaohowski heeft gisteren in liet ge bergte St. Krzijz waar hij zich had verschanst, gestreden tot dat zijn corps tot op IS man was verminderd, waarna hij retireerde. In het Lublinsche zijn drie nieuwe corpsen opstandelingen ver schenen, die onder bevel staan van Konofowski, Sienkiwicz en Madar. Het opperbevel wordt'gevoerd door Kruk. Waarlijk een onheilspellende naam volgens onze hollandsche opvatting. - Red. Op donderdag 12 November des middags ten half een ure, op het Vlissingsche Wagenplein te Middelburg van paar den, barouchet, glazen wagens, vigelantes, stalgereedschap enz. Hublielie Yérjióopingen. Op dingsdag 10 November, aan de haven te Breskens van eene aanzienlijke partij eiken palen, ribben, platen, sponden en balken. Op dingsdag 10 en woensdag 11 November op de Noord zijde van den Dam te Middelburg van een zindelijken inboedel, gemaakt goud en zilver, juweelen enz. Zeetij di n ge ii. Zaturdag nacht verloor liet Engelsche driemastschip genaamd Lancaster, kapitein Smith, dat op dc reedt alhier voor anker la?, door de hevige stormen zijne ankers, en is dien tengevolse ge strand, nabij het fort de Ruijter. Gelukkig is men er in geslaagd, door middel van de sleepboot Union no. 2 het schip eraf te halen cn in de Marine-haven binnen tc brengen, oui de geledene schade te herstellen. Het schip is geladen met stukgoederen en 150 landverhuizersnaar Amerika. 5 November. De Engelsche sloep Ann Charlott, kapitein Eastwood, van Duinkerken naar Dundee bestemd, heeft in den Ratsten storm zeilen verloren en averij aan tuig en verschansin gen bekomen, en is dien tengevolge hier binnen gekomen om te worden nagezien. De Fransche logger Beinfaisant, kapitein Jolivet, van Nantes naar Schiedam, heeft twee ankers verloren, is van andere voor zien en heeft de reis toen vervolgd. Het Amcrikaansclie driemastschip Elvira Owen, kapitein Alexander, en de Hamburger bark Fanny Marianne, kapitein Paulsen, beide van Antwerpen ui ballast naar Cardiff bestemd, hebben in de laatste storm een anker verloren, doch zijn weder van een ander voorzien. Hoogwater te Ylissingen. V. M. U. M. 7 Nov. 9 45. 11 Nov. 12 31. 8 10 47. 12 1 12 13 1 57. 10 12 09. Hargerlijlie Stand. Van 21 tut 31 October 1863. Vlissingf.n. Gehuwd: S Kortcnbout, wciluwn. van J. Koster, 44 j J. van Hoven. wed. van S. de Voogd. 46 j. Bevallen: A P. Dekker, geb van Essen, z. M. Sterher, geb Muller, z. W. Perseuairc, geb. Trijsclaar, C H. van Sprang, geb. Palier, d. I,. J. van Boccop, geb. van den Boscli, d L. Mans, geb. Gielin, d. L Janssen, geb Okkcrsc, d. S. Hartog, geb. Andriessc, W. J. ISckker, geb. Haadewijn, d. J. C. E. Kortleve, geb. Snijder, z. Overleden: C. Thcune, d. 18 d. L. P vnn der Jagt, d. 2 j. J C. P. van Duy- venboden, d. 3 j. J A. T. Herkenrath, •/.- 7 j, P. J van Don, 12 d. Haridelsberigfteii. ROTTERDAM, 2 November 1S63. Tarwe en Koolzaad 20 ccut, Rogge 10 cent lager. W'ittebooncn 50 cent hoogi Puike Zeeuwsche Tarwe (1862)f a f (1863)- 8,40 a Rogge- 5,60 Nieuwe winter Gerst- 4, dito- 4, - 2,75 8,70. 6,15. 5,—. 5.—. 3,25. 3,75. 6,50. 7,25. 10,75. 7,75. 9,—. 10,75. Nieuwe Inlandsehe lange Haver. Zccuwschc Paarclenboonon- 5,95 Nourd-brab. Boekweit-197. Puike blaauwe Erwten (18C3)6,50 grootc - 8, Bruine Boonen (1863)- 6,75 XVitte - 8,— Kanariezaad- 7,50 ■rh Koolzaad, .C 623/„. Meekrap veel aangeboden, iet9 lager met gocdea handel. AMSTERDAM, 2 November. Granen stil. KoolzaadSeptemberOctober 1864 66'/3. Raap-olie vliegend f 38' op 6 w. f 37J/H. Lijn-olio f43 Nov, f42 - 38. Metallieken 5 en dito 21/., G2n/S u zilveren cn nationalen 5 67'la- AMSTERDAM, 4 November. Tarwe en Rogge bij partij iets hooger Gerst en Haver zonder handel. Kool/.nnd s lagci. LONDEN 4 November. Granen ferm. MIDDELBURG 5 November. Door het plaats gehad 'hebbende stormweder, cn nog hard waaijendeu wind, iren er bijna geeue onzer gewopc iiiaikt-cliuitcn aan, en al/oo was de aanvoer ■der onbeduidend. En daar er cene levendige vraag vooial naar Erw ten cn Wit- tebouncii bestond cn er weinig ter veil waren, zoo heeft men voorde Erwten 25 cents, en voor de Wittehoonen 50 5 70 cents boven vorige weekprijs inucten beta len. Tarwe was niet ah 10 u 20 cents lager tc verkoopen incl 'eer wciuig omgang. Rogge bij uitslijting aan ruim vorige wcekprijs vei kocht Gei.-t vooral dc puike zware sourtcu ruim prijshoudend. Nieuwe Paardenbooncii hadden genegen koopers. Jarige Paardciibooncn zoudcr handel Koolzaad niet gevraagd. Puike nieuwe Zccuwschc Tarwe f8,30, mindeie naai rato. Puike jarige Walcherschc Tarwe f 8,30 verlaten, mindere f8 verkocht. Puike nieuwe Walchorsclie Tarwe f 8,75 n f8,50, mindere niet begeerd. Puike nieuwe Zccuwschc Rogge f 6,25 5 f 6. Puike Wint erge ret f 5,60 Dito Zomergcrst f 5,80, ligte soorten naar ïato Puike Walcheiachc Wittehoonen van f 10,50 tot f 10.75 met drift gekocht. Dito Bruinebooncn f 10 a f 9,75- Walcherschc Pnardenbooncn f 6 a f 5,75. Jarige Paardcuboonen hield men op f 5,75. Tuikc nieuwe Walchcrsche Groene erwten meestal f 7,25 voorts f 7,10 cn f 7 dc mud. Koolzaad noteert men f 13 de mud. Raap-olie f39,75. Patent-olie f 41,75. Lyn-olie f48.25 per vat op 0 weken, op contant f 1 lagor. GOES 3 November. Granen met weinig handel tot nagenoeg onveranderde pryzen. Jarige Tarwe f7 75 5 f8 Nieuwe dito f7 75 a f8,25 Kopze f 5,50 5 f 5,75. Wiutergerst f 5 Af 5,25. Zomer dito f4,75 a f5. Haver f 2,75 A f 3,25. Groene erwtea f 6,50 A f6,75. Paardciibooncn f 5,25 b f 5,50. Koolzaad f 12,50. Meekrap stil. Boter f 1,10 o f 1,15 het Xcd. pond. Eijcren f 3,20 A f 3.40 de 100 stuks. OOSTBURG, 4 November. Nieuwe Tarwe f7,75 h f8.25. Jarige dito f 6.75 A f 7,25, Rogge f5,50 a f 5,75, Wintcrgerst f 4,70 a f 5,40. Zomergcrst f4,70 a f5,- a f Haver f 2,60 a f 3,10, Bruincboi Paardcnbooncu f5,40 a f5,70. Diiivebooncn f a ftA f Groene Erw ten f6,f6,50, Graauv Boekweit f 4 f f Witte Erwten c dito f a f DRUKKERIJ VAN F. H. SCH1FFEK TE VLISSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1863 | | pagina 2