In de Argus een dagblad van Melbourne leest men het volgende: Dienstboden buiten betrekking. Aan den uitgever van de Argus. Mijnheer! In een paragraaf van uw vorig nommer lees ik met de grootste verwondering, fatsoenlijke dienstboden buiten betrekking kunnen huisvesting vinden in het Mel bourne verzorgings gesticht." Ik zeg met verwondering, daar het mij onmogelijk voorkomt dat deze klasse van personen genoodzaakt zouden zijn zoolang buiten dienst te blijven dat zij in een dergelijk gesticht zouden moeten opgenomen worden. Ik woon 200 mijlen ver op het land het Murray district en daar ik hier geene vrouwelijke bedienden kan vinden dan personen die alle publieke huizen zijn doorgeloopen, zoo ben ik verpligt er uit Melbourne te lateu komen. Ik heb eene advertentie in uwe kolommen geplaats en op den be paalden dag vertoonden zich vele concurrenten bij mijn agent te Melbourne. Ik bood 40 (480 gulden) 's jaars en de beta ling der reiskostenmaar zoodra was het woord /land" niet uit gesproken of al de kandidaten zagen er tegen op om van al de genoegens, welke Melbourne oplevert, afstand te doen. Ik vraag u dus of het opnemen van dienstboden, die buiten betrekking zijn, in een dergelijk gesticht niet veeleer dient om het verkrijgen van dienstboden te bemoeiielijken. (De redactie van de Argus kan niet nalaten met de aanmer king van dien lieer in te stemmen). Volgens de laatste berigten uit Melbourne is de vrede tusschen de engelsche kolonisten en de inlanders op Kieuw- Zeeland verbroken door bet verraad der laatsten, die geheel onverwachts «enige engelschen hebben dood geschoten. De kolonie verkeert in groote bekommering. De Illustrated Melbourne post geeft ons een denkbeeld van de snelle toename van bevolking in de kolonie van Victoria (Australië), door de volgende beschrijving van Emerald IIill. Voor 10 jaren was deze. stad nog geheel bouwland. Nu telt zij 882*2 inwoners, en bevat de volgende gebouweneene angli- kaansche kerk, twee presbyteriaansche, eene rooipsck katho lieke, vereenigingsplaatsen voordewesleyaansche, doopsgezinde en andere gezindheden, twee uitgebreide weeshuizen (protes- tantsch en katholiek), drie openbare scholen, bureau vanpolicie, werktuigkundig instituut, spoorweg station enz. Er zijn onge veer 2200 woningen. Volgens de Argus, een ander dagblad, worden er in het protestantseh weeshuis 178 en in het katholiek 12S kinderen verpleegd. Het is bekend hoe in weinige jaren tijd Sydney eene stad is geworden met 60,000 inwoners en Melbourne zelve er 53,000 telt. üuitselilan <1. Te Keulen logeert sedert eenige maanden een En- gelschman in een hotel nabij den Dom, alleen om het oogenblik af te wachten, waarop dit gebouw zal afbranden, hetgeen, vol gens het idee fixe van den jongen man, weldra gebeuren moet. Zoodra de Dom is afgebrand, zal hij vertrekken. Tegenwoordig zit de zonderlinge gentleman, die steeds in een opgewonden toestand verkeert en dus weinig slaapt, een goed gedeelte van den nacht voor het raam, de oogen gevestigd op den Dom en wachtende op het teeken van ziju vertrek! Polen. Men schrijft uit Wilna, dat in de ellendigste kotten, waarin de gevangenen zich bevinden, de afgrijselijkste midde len aangewend worden om aan dezen bekentenissen af te persen. De oude inkwisitie maatregelen van Nicolaas, honger en ligcha- melijke kwellingen zijn in vollen gang. Onderscheidene gevan genen zijn als een gevolg dezer behandeling krankzinnig ge worden. Eenige uren vóór de strafoefeningen zendt men den halfdooden eu afgemartelden gevangenen een priester, en men geeft hem bevel zich tot den dood voor te bereiden. Afgefolterd wachten de gepijnigden in zijne laatste oogenblikken nog de verschrikkelijkste folteringen, als hij eindelijk voor den paal wordt gebragt. Twaalf karabiniers geven dan op een kleinen afstand vuur. Het slagtoffer heft dan gewoonlijk het hoofd op, omdat hij in den regel niet doodelijk getroffen wordt. Allen die ter dood veroordeeld zijn, bekomen eerst eenige wonden in den buik. Wanneer men zich aan de smart en het bloed van den ongelukkige eenige oogenblikken verlustigd heeft, dan wordt door de beulen het teeken gegeven op nieuw te laden en dan wordt op de borst aangelegd. "Vervolgens wordt hetligchaam, dat nog warm is, in een kuil geworpen, die men met onge- bluschte kalk vult. Zoo schrijft men hebben de fusillades plaats; echter nog vreesselijker worden zij, die veroordeeld zijn om gehangen te worden, behandeld. Derussische regering had eene belooning van 3000 zil veren roebels uitgeloofd aan dengene, die binnen een bepaalden termijn de drukkerij der nationale regering uitvond en daarvan aan de russische politie kennis gaf. Dit bragt de geheele politie op de been, doch weder te vergeefs. Eindelijk meldde zich bij den opperdirecteur van politie een in dienst der nationale re gering staand boekdrukkersgezel aan, die voor de uitgeloofde belooning aanbood te verraden waar zich de geheime drukkerij bevond. Nadat hem de 3000 zilveren roebels en eene aanstel ling in het buitenland van .Rusland toegezegd waren, gaf hij straat en huis op, waar zich schijnbaar eene schoenrnakerswerk- plaats bevond, doch waar onder dit masker bijna eiken avond van 11 uren al proclamatiën en plakkaten der nationale regering gedrukt werden. De russische politie besloot, nog denzelfden avond tot de arrestatién en de daaraan verbonden inbeslagne mingen over te gaan, en tot dat oogenblik het aangewezen huis heimelijk te bewaken. Na 11 ure, toen de politie reeds alle ge compromitteerd en bijeen waande, drong zij het huis binnen en vond op de derde verdieping, naauwkeurig volgens de beschrij ving, de pers en eenige gedrukte bevelen der nationale regering, die in bet vertrek te droogen waren gehangen, doch an de werklieden geen spoor. Deze mo ten, nog tijdig gewaarschuwd, eeuige oogenblikken te voren de werkplaats verlateA hebben, daar de vorm nog niet lang geleden met inkt bedekt scheen te zijn. Op welke wijze zij zich aan liet oog der politie hebben weten te onttrekken is onverklaarbaar. Rij nader onderzoek vond men in liet huis behalve een hoop oude laarzen in den hoek van een ander vertrek een bedekte kist. Nadat liet dek kleed er van was afgenomen, vonden de politic-beambten tot hunne groote ontsteltenis daarin het lijk van den verrader, met het vonnis der nationale regering op de borst, waarin hii, onder opgave van nadere omstandigheden, wegens verraad ter dood veroordeeld werd en de autoriteiten uitgenoodigd werden, het uitgesproken vonnis onverwijld, waar hij aangetroffen mogt worden aan hem te voltrekken." Italië. Uit Rome meldt men, dat liet revolutionair comité weer van zich doet hooren en in het geheim een dagblad verspreidt. Ook schijnen de brandstichtingen wederom te beginnen; den 6 jl. zijn drie graanzolders eene prooi der vlammen geworden, waarbij een Franscli soldaat is omgekomen. De telegraaf berigtte dezer dagen den goeden uitslag der rekrutering in Sicilië, terwijl de piemontescbe dagbladen zich onmiddelijk daarop aangordden om te doen uitkomen dat de krachtige regering van Victor Emmanuel had doen slagen, wat Frans II noch zijne voorgangers hadden kunnen tot stand bren gen. Sedert dien is evenwel weder een ander licht opgegaan over de zoogenaamde offervaardigheid der Sicilianen, en de Italia militare, die ten deze goed ingelicht kan zijn, heeft ge meld dat de rekruten als wilde dieren gevangen zijn gewor den, terwijl men hen vervolgens geboeid en aan elkander ge bonden naar Palermo inscheepte. Het getal dezer onwillige rekruten steeg in een enkelen togt tot 560. De berigtgever voegt er bij dat Palermo schier dagelijks het schouwspel an zoo danig transport onder de oogen kreeg en dat telkenmale daarbij eene menigte vrouwen figureerden, die builden en Picmont ver vloekten. Belgie. Brussel 22 Julij. De heer Fontainas, burgemeester, is eer gisteren overleden. Op zijn verzoek heeft hij tijdig de laatste Sacramenten der II. kerk ontvangen. Algemeen is de droefheid. De koning heeft zich gehaast aan de familie van den overledene zijn leedwezen over het smartvol verlies te betuigen. Uit. Luik meldt men, dat in eene steenkolenmijn te Fle- malle-Grande zeven werklieden, tengevolge van li* t 1 reken der ketting van den bak, waarin zij opgehaald werden, den af grond gestort en ellendiglijk omgekomen ziin. Burgerlijke Stand.. Vlissingen. Gehuwd.- t F. Fanov. jm. 24 j. met a. c. Fitters, jd. 23 j. J. Bossehaart. jm. 24 j. met C. Stroo, jd 26 j Bevallen: C' S. Smith, geb van Mna-c, A dc Klerk. geb. Hausen, z. A. J. Renier, geb. Smit, E. Jansen gel). Ticlrooy. d. 1, Uakkegeb But, z. J. Klui- kert, geb. Swenue, z. A. L. Belderok, neb. Bouverir, Overleden: A. van den Buuh-, d 3 m. P. Stnn laart, z. 18 m F. R. Zwaan, vrouw van G Verbeet, 29 j \V. J Ekkcrs, z 7m J. G. Bouvcric, man van J C. Boekhoff, 73 j. J. Jansen, z. 22 m F-. C van Hoek, d. 6 m. A. A. Gcijsen, z. 2 m. Zeetijdingen. Vlissingen 21 Julij. De belgische schooner Alpine, kapt. Beuiest, in ballast van Antwerpen naar Newport, is heden morgen gestrand bewesten het fort de liuijter en des namiddags weder zonder schade vlot gekomen. 22 Julij. De engelsche bark Portia, kapt. Taylor, met graan van Alexandrie naar Antwerpen bestemd, dreef lieden ochtend tegen het Oosterhoofd der Dokhaven, en kwam door adsistentie der sleepboot Union no. 1 vrij, met ligte schade en heeft onmiddelijk de reis voortgezet. '2ölSTE SUA TH-LOTERIJ. P R IJ Z E N. Op Maandag 13 Julij. Eehste trekking. No. 6137 f 1,000. No. 2885 f 1.000. No. 175G2 f 2.000. Op Dicig-dag 14 Julij. Tweede tkfkki.ng. No. 9623 f 2U0. No. 3629 f 200. No. 10602 f 400. 2209 - 1,000. 19786 - 25,000. Op Woensdag 15 Julij Derde trekking No. 13062 f 200. No. 10u41 f 200. No. 4988 f 400. 11321 - 400. 5875 -- 400. 16467 1,500. 1338 - 1.500. 2271 - 5,000. Op Donderdag 16 Julij. Vierde e.v j,aaiste trekking No. 8680 f 1,000. No. 9339 f 1,000. Uanclelsbei'ig'ten. ROTTERDAM, 20 Julij 1863. Graten onveranderd. Van Nieuwe winter Gerst 30 last aan cn f 4,75 4 f 6,20 betaald Kool/aad aangevoerd 200 last, JÈ 5 liooger. Puike Zeeuwsche Tarwe (1862)f 9,60 4 f 10, Zeeuwsehu Rogge 6,70 - 7,30. Zeeuwsche Gerst, puike Winter- 4,75 - 6,20. dito Zomer- 4,60 - 6, Zeeuwsche lange Haver- 3,- 3,80. korte- 4,- 4,60. Zeeuwsche Paardenboonen- 5,90 - 6,50. Noord-brab. Boekweit- 210. Puike blaauwe Erwten- 6,80 - 7,80. graauwe - 10.80 -11,30. Bruine Boonen (1862)- 7,50 - 9,—. Witte n - 7,- 8,50. Kanariezaad- 7,— - 10,—. Nieuw Koolzaad, Zccuwsch eu Ovcrmoaseh 200 last aau, L 5 bcioger. Meekrap. Onveranderd, stil, AMSTERDAM20 Julij. Tarwe onveranderd. Koolzaad71,/a. Raap-olie vliegend f 48'/3 op 6 w. f4l3/4. Lijn-olie - 46'/2 -44. Metallieken 5°/0 en dito 2'/2 °/0 64'/16 323/4. zilveren eu nationalcn 853/4 68' LONDEN 20 Julij. Granen zonder handel. MIDDELBURG, 23 Julij. De aanvoer van Tarwe was heden zeer gering, doch van de zolder werden puike partijen Walchersche Tarwe geveild: de vraag was echter zoo onbe duidend, dat daar nagenoeg niets in omging, enkele beuoodigden kochten voer dadelijke behoefte, dorh noch voor binnen—en noch voor buitenlandsche verzending bestond niet de minste vraag. Men kocht: Puike Zeeuwsche Tarwe f9,75 a f9,50. Jarige Walchersche Tarwe werd vruchteloos aan f 10,50 verlaten. Puike Nieuwe Walchersche Tarwe f 10 a 9,75 van de zolder werd die mede aau f9,75 verlaten. Puike Zeeuwsche Rogge f7,20. Puike Nieuwe "Wintergarst waarvan eenige partijtjes ter veil werden gekocht de Zeeuwsche f 5,50 en dito Walchersche 1 5,75 de mud, de kwali teit is mooi en vvigtig. Walchersche Witteboonen zonder vraag, men noteert die f9,4 f8,50 de mud: dito Bruineboonen waren niet beneden de f9,50 te koop. Paardeboonen, van de zolder ter veil weiden aan f6,50 de mud verlaten, doch bleven onverkocht. Nieuw Wol hersche Groene Erwten waarvan ecu partijtje ter veil is om het nieuwtje aau f9,gekocht. Walchersche Groene Erwten puik kokende van vorig Jaar hield men op f 8,50. Koolzaad waarvan nagenoeg 100 Last ter veil, hiul genegen koopers van f 13,50 tot f 13,80 dc mud Raap-olie f43,73 Patent-olie f45,75. Lijn-olie f 50,25 per vat op 6 weken, op contant fl,lager. GOES, 21 Julij De hoofdaanvocr bepaalde zich heden tot Tarwe en Koolzaad. Van nieuwe Granen was nog niets aan, in dc volgende week wacht men dc aanvoer van nieuwe Gerst en Rogge. Alleen van puike Tarwe werd iets voor consumptie gekocht. Men noteerde Tarwe f9,5n/,J0. Jnrigc Rogge f7,a f7,25 Paardcuboouen f6.Kool/aad fl3,50JJs. Meckiaq in een doeu. Boter fl,a f 1,10 het Ned. 1È. Eijercu (kippen) f 1,80 4 f2.de 100 stuks. OOSTBURG22 Juiij. Goede Tarwe f 9,— 4 f 9,50, Gewone dito f 8.— 4 f8.75, Rogge f6,20 u f6,70, Wintergcrst f5,4 fC,Zomergev.-t f5,20 4 f5,60, Boekweit fafHaver f4 fBruineboonen f4 f Paardenboonen fC,a f6,25. Prijzen van effecten. Amsterdam 21 Jnlij. Nederland. Ccrtifikalcn werkelijke schuld V' f 64'/4 dito Nationale dito 77'ls dito dito dito 4 100 Aand. Handelmaatschappij t'/a Hl'/j Rusland. Ohlig. 1798/1816 101'ls Ccrtifikatcn Hope en co 4 78 dito dito 1855, 6de serie. 5 893/s 6 Aand. Spoorweg 197'/4 Polen. Schatkistobligatien 4 Spanje. Obligation 2' lt i, 483/„ dito binnenlandsch Amortisable schuld 3 Bl'.'j Oostenrijk Obligatieu Weener metalliek 5 64'/, dito Am.-terdnmsche dito Nationale 5 85'/, OS'/., dito 1847/1852 2'/a 832 i België Certifikaten bij Rothschild 2 ADVERTENTIES GROOT FRANSCÏÏ PAARDFASPFL. De ondergetekende Directeur neemt de vrijheid zieh hij Vlissingsch ingezetenen bij voortduring, gedurende de Kermis, aan te bevelen, tol. het bezoeken van zijn Paarden spel, terwijl hij de. verzekering geelt, dat niets zal wor den verzuimd het. publiek vermaak en genoegen te versohaffen. De gelegenheid te baat nemende de ingezetenen dezer stad te bedanken voor liet ruime bezoek, dat hij iederen avond heelt, en twijfelt dan ook geenzins of de voldoening welke men hier ondervindt, zal hem ook tot recommandatie verstrekken op de aanstaande Kermis te Mi delburg, alwaar hij zal geplaatst zijn op de Groote Markt over het Stadhuis. W. SCHOUTEN. GROO rË~MENAGEHIE VAN MILAAN. OF DE GROOTE MARKT TE VLISSINGEN. De ondergeteekende Directeur acht het zich verpligt zijnen hartelijken dank te beluigen aan liet geëerd Vlissingsch publick voor het drukke bezoek zijner JVIena-grerie en vermeent te mogen hopen bij voortduring door eene drukke opkomst te worden vereerd, tevens de verzekering hebbende dat ook zijne Menagerie op de aanstaande Kermis te Mid delburg, alwaar hij op de Groote Markt zal geplaatst zijn, dezelfde eer zal te beurt vallen, die hij hier zoo ruimschoots geniet. De Directeur, UPPELI FAMAILY en Madame CHEVROER. G ROOT A VO N1)-V E K MAAK, IN DEN PRINSENTUIN. bestaande m: BIOLOGIE IA HOOIT MSZIAIlli TORRS III! ADRESSEN. Op Maandag den 27 Julij des avonds ten S'/s uur. Entrée 49 Cent. Kinderen 30 Cent. H. P. MULLENS, Professor. DRUKKERIJ VAN F. H. SCHIFFER TE VLISSINGEN

Vlissings Weekblad | 1863 | | pagina 2