TLISSIie No. 26. li leer lbdenspel, Zaturdag 25 Julij. POLITIEK 0VERZ1GT. lil\MM\MISr.!IE TI.ISIIM.EI li LIT E L ii (i II ET 11 I GE dom, jd. 24 j. "erreniaii, geb. Nijland, 7. S. Eijt. geb. Hutchison, d e Sande, d. M. C. Mcus, Iragt maakt magt" te an den 9 Julij 1S63 mteraad verkozen LS, EN, voor den gemeente- >G3 als zoodanig w or der Vereeniging, ZENBERG. ONK. UBMEK. e geachte ingezetenen ten, dat hij gedurende rkade, regt over den laar is uitgepakt met •nfijne Groepen en Eloemdragers, Busten, heuse en K unstvoor- mim enz. Alles tegen STAADE, briekant te 's Hage. an de ingezetenen zij met bare zindelijke i jaren geplaatst v< op de Groote Markt iboterde en gesuikerde •id is bestellingen aan trer steeds eene goede, J. VISSER. berigt bij dezen aan jaar weder, even als te Wafelkraam op dc dagelijksch voorzien gesuikerde Wafelen, it gedane bestellingen terwijl ook ruime ge- zal zijn. Belooft cning, waartoe hij be- ter kennis te brengen ZUURKRAAM weder lelijk aan lot het leve- en bij dc ingezetenen rigte Kraam ook gele- n dezelve. Belooft SCHOUTEN, op de Groote Markt bekend te maken, dat Paardenspel, terwijl nader bij kaarten en sullen worden vermeld, rijk bezoek vereerd te ;aam aan. SCHOUTEN. cb TE VLISSINGEN. BUREAU: H. SCHIFFER. Dit Bind wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs, per drie maanden, 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommera 10 Cent Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren eu Postdirecteuren. •c Nieuwendiik H no. 1 VLISSINGEN. Advertentiên gelie derdag avond ten 8 regel meer 10 Cents e men aan dcu Uitgcv ire; de pi ijs van 1—4 behalve 35 cents lenden "uiterlijk Dun intSj voor elfen De westmogendbeden zijn over het antwoord van Rusland geenzins voldaan. Ofschoon Rusland de zes eerste punten aan neemt, verwerpt bet den wapenstilstand. De geruchten zijn dus geenzins vredelieven b Keizer Napoleon zou verklaard hebben dat langs diploinatieken weg alles beproefd is, en de mogendhe den na verder moeten weten hoe zij aan de poolsche kwestie de gewenschte oplossing zullen geven. Zeker is het dat indien men Polen wil redden men zich moet haasten, meer dan onder- handsch den opstand te ondersteunen. Zoo niet, dan zal Rusland, dat slechts tijd zoekt te winnen, liet ongelukkige Polen door zijn overmagt verpletteren. Intusschcn wat zoekt Engeland? Veeleer Rusland's overheer- schingszacht in Turkye te breidelen, dan aan Polen de vrijheid te geven. Oostenrijk zou gaarne de vrijheid voor de katholieke kerk in Polen bevorderen, maar liefst niets meer. Alles hangt dus af van de plannen des Franschen keizers. Volgens een brief aan de Morning post zou Napoleon, hoe vreedzaam hij en zijn ministerie en het fransche volk ge stemd zijn, echter vast besloten zijn de goede zaak der Polen niet los te laten. Des noods, zoo eindigt deze brief, zal de keizer, indien Engeland niets wil doen, nog wel andere weten-te vinden die hem zullen bijstaan, want in geen geval is hij voor nemens oin Polen door de Donsche kozakken te dom uit moorden. Het incident te Genua is geëindigd met de uitlevering der vijf gevangenen van Frankrijk, waardoor aan de Fransche vlag volkomen© voldoening is gegeven. In Mexico zijn eindelijk de Eranschen overwinnaars; doch wat zal Frankrijk mot dit veroverd land aanvangen? Niet onwaarschijnlijk is het dat de keizer zelf het niet weet. Teregt inerkt men aan, dat men ondanks het vergoten bloed en ver spilde geld, nog meer moeite hebben zal, om er met goed fatsoen uit te komen, dan men had om er in te komen. In Noord-Amerika lacht de fortuin den Noordelijken toe. Vicsburg is in hunne handen, door gebrek aan levensmiddelen. Te Gettysburg hebben zij de overwinning behaald, die zoo zij van de zuidelijken 30,000, hun 20,000 mannen zou gekost hebben. De laatste tijdingen echter melden dat twee Noorde lijke generaals in hun aanval op Williams-point zijn terugge slagen, de eene generaal zou zelfs gesneuveld zijn; zeker is het dat de zuidelijken terug trekken. Carpreau met 61 en E. von Leschen met 60 stemmen, van de 108 ingeleverde stembiljetten. De aftredende wethouder C. Galon ontving 46, R. van den Heuvel 41 en P. J. Vermast 43 stemmen. Te Hoofdplaat werden tot leden van den gemeenteraad gekozen de heeren: L. F. Wijffels met 21, J. B. Tas met 20 en Gli. Serrarens met 19 stemmen van de 34. De overige waren verdeeld. Te Hontenisse waren 91 stemmen uitgebragt voor de verkiezing van leden voor den gemeenteraad. Aan de beurt van aftreding waren de heerenP. van Remortel, E. Pateer, J. de Nijs en J. A. Dnwooz. Herkozen zijn de heeren P. van Remor tel met 66 en E. Pateer met 55 stemmen. Er moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren W. Staal, Th. Buijsrogge, J. J. Verdunnen en J. de Nijs. Vlissingen 24 Julij. Heden is bij Marine aanbesteed het daarstellcn van eene ijzeren overdekkingskap op Zr. Ms. fregat Adolph Hertog van Nassau, voor welk werk de minste inschrijver was de heer Figee van Haarlem, voor f12,300. Middelburg 22 Julij. Bij de opening der stembus op heden, bleek dat van de 766 stemgeregtigden 170 hunne bil jetten hadden ingeleverd, waarvan 7 van onwaarde. De vol strekte meerderheid bedroeg alzoo 82. Daarvan zijn uitge bragt op de heeren dr. M. ff. Damme 154, mr. P. J. G. van Diggelen 149, J. Ph. van Visvliet 144, P. van de Graft. 133, jhr. mr. A. W. Snouck Hurgronje 128, W. Borsius 23, J. J. de Kanter 11, mr. D. A. Berdenus van Berlekom 10, en op een aantal personen 2 stemmen en eene stem. De aftredende leden zijn alzoo herkozen. Te Vlissingen zijn 211 geldige stemmen uitgebragt. De volstrekte meerderheid bedroeg alzoo 106. Daarvan zijn her kozen de heeren: dr. J. W. Callenfels inet 158, D. l'yttenhoo- ven met 149, A. Ruysch met 126 en W. van der Os met 107 stemmen. Er moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren C. J. van der Heijden, die 99, en J. C. Ockers, die 73 stemmen op zich vereenigde. Verder bekwamen de heeren B. J. Tideman 42, K. Blonk 23, A. Scliraver 21 en B. van Lier 17 stemmen, terwijl de overige over 46 personen verdeeld waren. Te Oostburg hebben van de 86 kiesgeregtigden 30 hunne biljetten ingeleverd, waarvan zijn uitgebragt op de aftre dende raadsleden J. F. Hehuequin 25, Th. van Houte 19 en 3. Otto Risseeuw 25 stemmen. Te IJzendijke zijn verkozen tot leden van den gemeen teraad de heeren H. W. F. van 't Groenevvout met 08, A. B. Oostburg 21 Julij. Op de veemarkt, gisteren alhier gehouden, waren aangebragt: 22 paarden, 64 stuks ruudvee, 17 groote en 250 jonge varkens, benevens 4 schapen. Op zeer enkele uitzonderingen na is al dit vee verkocht. De goede kwaliteiten tot vrij hooge prijzen, de afwijkende daaren tegen laag, vooral de biggen die niet puik waren zijn in jaren niet zoo goedkoop geweest. Hontenisse 22 Julij. Zondag 11., tusschen 6 en 7 uur na den middag, ontdekte men brand in een bakkeetje, naast den stal des mels laars C. du Bois te Groenendijk, welke stal almede spoedig in brand geraakte. Door de krachtdadig en spoedig pangebragte hulp slaagde men er in ora den brand in zijnen kring te bepalen, zoo zelfs dat de woning van B., onmiddellijk aan den stal verbonden, grootendeels behouden bleef. Een en ander was tegen brandschade gewaarborgd. Men schrikt bij het denkbeeld dat de brand een dag vroeger had plaats gehad. De afwisselende windvlagen van zaturdag I hadden het vuur ongetwijfeld naar de naburige stroodaken overgevoerd, waardoor, bij de scliaarschheid aan water, liet onheil vreesselijk in zijne gevolgen had kunnen worden. Door de commissie, belast met het eindexamen aan i 's rijks veeartsenijschool, is o. a. tot veearts bevorderd de kwee- keling dier school J. M. F. Kegelaer. 's Gravcnhage. Op 4 Augustus a. s. zal door de commissie voordestaats-spoorwegen worden aanbesteed: het maken van afsluitingen langs het gedeelte van Rooseudaal tot Bergen-op- Zoom van den spoorweg, strekkende van Roosendaal naar Goes, en het beplanten met opgaande boomeu en hakhout van een gedeelte glacis van de vestingwerken te Bergen-op-Zoom. Rotterdam 20 Julij. Terwijl de kapitein van het fransche schip Providence, liggende aan dc Punt om boekweit te lossen, aan den wal was. had de stuurman het toezigt over schip en lading. Deze echter door drank verhit, kweet zich zeer slecht van zijne taak. De kapitein aan boord komende ontstak daar door in drift en wierp den stuurman met zóó veel kracht tegen de verschansing, dat. deze voor dood bleef liggen en alle verdere pogingen oin hern bij te brengen, vruchteloos bleven. De policie heeft zicli de zaak aangetrokken. Hellevoetsluis 20 Julij. Nadat Zr. Ms. stoomschip Ard- joeno heden morgen door den directeur en kommandant der marine was geïnspecteerd is deze bodem in den namiddag van hier gestoomd naar Brouwershaven, om van daar naar zee te gaan ter opvolging zijner bestemming naar Batavia. Als eene bijzonderheid meldt men uit Delft, dat eene Cochin-China-hen aldaar, die op den 9 Junij 11. hare kuikens uitbroeide, op den 7 dezer weder eijeren begon te leggen en zelfs'op den 12 dezer twee eijeren legde, een des morgens ten acht en een des namiddags ten een ure. Intusschcn vergeet de hen bij al die drukte niet hare mocderpligten omtrent haar kroost met de meeste naauwgezetheid waar te nemen. De laatste berigten uit 's Bosch van dezen morgen (21 Julij) melden, dat de toestand van Z. D. TI. mgr. den aarts bisschop nog gunstiger is dan de vorige dagen, alhoewel men nog niet van alle vrees is bevrijd. Gisteren avond is op den huize Gerra aangekomen mgr. Oreglia di San Stefano, internuntius van Z. II. Pius IX bij het hof van Nederland. Mgr. Wilraer, bisschip van Haarlem, was gisteren uit de provincie Zeeland, waar Zijne Hoogwaardigheid het H. Sa- kraraent des vormsels had toegediend, te 's Bosch afgestapt, om mgr. den aartsbisschop te gaan bezoeken. Reeds vroeger heeft mgr. de aartsbisschop een bezoek ontvangen van mgr. Schaepman, mgr. van Genk, den hoogwaardigen heer pre sident Canoy, namens mgr. Paredis, door ongesteldheid ver hinderd. Voortdurend wordt de grootste belangstelling en deelneming aan den dag gelegd. (De Tijd N. H. C_) Uit 's Hertogenboseh wordt onder dagteekening van eergisteren, het volgende gemeld //De zaak van den aartsbisschop maakt hier nog steeds liet onderwerp van veler gesprek uit, vooral dewijl er zooveel geheimzinnigs in de gansche gebeurtenis is, en men hoort dan ook allerlei tegenstrijdige en dwaze geruchten. De jus titie werkt zeer ijverig om eenig spoor magtig te worden, maar tot nog toe zonder gevolg. Monseigneur moet de ge- heele zaak hebben wille n stil houdenvan daar dat eerst 12 uren na het plegen der misdaad dc justitie alhier er kennis van kreeg, terwijl Hauren slechts op een groot uur rijdens van bier ligt. Men zegt dat de aartbisschop den dader kent, maar hein niet wil noemen. Kortom, als ikual de men zegts wilde mcdedeelen, zou ik lang aan den gang kunnen blijven, en zij zijn toch niet van dien aard, dat gij ze voor dé Courant kunt gebruiken. Verneem ik uit goede bron iets zekers dan meld ik het u." Heden is per telegraaf tijding ontvangen over Z. H. den aartsbisschop dat de kogel er door chirurgijn Deckers en doctor Landmann ter zijde der bovenste lendenwervel is uitgehaald, het gevaar is geweken; de dader steeds onbekend. Frankrijk. Men zegt, dat een aantal beroemde fransche advokaten een advies hebben uitgebragt ten gunste der bisschoppen, die wegens hunne mandementen betreffende de verkiezingen, voor den raad van state ziin gedaagd. In dat advies wordt betoogd, dat de bisschoppen in het geïncrimineerde stuk niet van den wettelijken weg zijn afgeweken. Men verzekert, dat het verblijf van het fransche hof te Fontainebleau, in weerwil van de. vele aldaar gegeven feesten, ditmaal zeer weinig genoegelijk is geweest. Het is der keizerin dezen zomer niet gelukt 's keizers gemelijkheid tc verdrijven en uit sommige gezegden van den jongen kroonprins wordt opge maakt, dat hetgeen diens vader vooral ontstemde de poolsche kwestie was. Bij gelegenheid, dat de jonge prins, zijnen vader nabootsende, weder met peinzend gelaat door de kamer schreed, gaf hij aan eene hofdame, die hem schertsend naar de reden van zijne bezorgdheid vroeg, ten antwoordIk zou gaarne iets voor de Polen doenik zou gaarne om hunnent wil aan Rusland den oorlog verklaren, maar ik weet niet hoe ik liet zal aanleggen, want alleen mag ik niet. Engeland. Den prins van Wallis heeft men dezer dagen het eere- lidmaatschap van het zijdchaiiddaarsgilde, het oudste dat in Londen bestaat, aangeboden. Nadat den prins onder toepas selijke aanspraken het document in een prachtig gouden kistje was aangeboden, nam hij deel aan een dejeiïner, dat geheel op gouden schotels, den eigendom van liet gild, werd voorgediend. Onder meerdere toasten stelde de SOjarige voorzitter den dronk in: Op de gezondheid van 'L. K. II. den prins van wallis, bur ger eu zijdehandelaar." Het protokcl betreffende Griekenland is hier den 1-Lden door de vertegenwoordigers van Frankrijk, Engeland, Rusland en Denemarken onderteekend. De kaper der geconioedereerden Alabama heeft eene van New-York komende amerikaansche stoomboot weggenomen, aan boord waarvan zich een inillioen dollars bevond. Berigten uit New-York van 3 en 4 Julij behelzen: z/De Noordelijken onder den generaal Reynold zijn bij Get tysburg door de geconfoedc-reerden aangevallen. Aanvankelijk behielden de ecrstgenoemdeii de overhand, doch later werden zij overvleugeld en moesten voor de overmagt wijken. De gene raal Reynold, Gettysburg bezet hebbende, heelt eenige audere korpsen aan zich getrokkenden volgenden dag verwachtte men hervatting van den strijd. z/Yan den generaal Meade is berigt. ontvangen, dat hij den 2den dezer door de geconioedereerden is aangevallen, en dat hij hen na een wanhopigen strijd op alle punten heeft teruggesla gen. Het boudsleger heeft veel geleden; het aantal dooden en gekwetsten is zeer groot. z/T)c president Lincoln heeft openlijk bekend gemaakt, dat hij berigten van don generaal Meade, van den 3den des nachts, ontvangen heeft, volgens welke het bondsleger groote voordee- len behaald heeft.

Vlissings Weekblad | 1863 | | pagina 1