daar de Solferino voor dien tijd niet zal voltooid wezen. De keizer vertrekt alsnu in de eerste dagen van Julij naar Vichy, om aldaar tot den 23 of 2-F*dier maand verblijf te houden. 21 Junij. De Moniteur meldt bet volgende: De heer Bil- lault is benoemd tot minister van staat, in vervanging van den lieer Walewski; bij het dekreet ontvangende ministers van staat de bevoegdheid en regten, welke de ministers zonder por tefeuilles bezitten; het departement van eeredienst is gesteld onder den minister van justitie; Baroche is benoemd tot minister van justitie, Boudet van binnenlandsche zaken, Durny van openbaar onderwijs; Behic van landbouw, koophandel en open bare. werken. Rouher is benoemd tot voorzitter van den raad van state, de Morny tot voorzitter van liet wetgevend ligchaam. Een minister in werkelijke dienst zal voortaan de betrekkingen der regering met de staatslrgcliamen onderhouden. Dezer dagen zat eene zeer fijn gekleede jongevrouw, in gezelschap van eenige jonge lieden, aan een tafeltje voor het Café du Palais, te Parijs, toen een vodderaper voorbijkwam. Deze man beschouwde eenige oogenblikken met opmerkzaam heid de elegante dame, naderde baar toen en bragt haar met zijn haakstok een slag op het hoofd toe, die eene kleine wond veroorzaakte. Onmiddelijk was alles in opschudding. De stu denten, die de dame vergezelden, vielen op den voddenraper aan en bragten hem bij den commissaris van policie. Op het po- licie bureau werd de zaak opgehelderd. De man, 33 jaren oud, had voor vier jaren een Idjarig meisje gehuwd. De jonge vrouw verliet kort daarna haar man, omdat haar stand haar te nederig toescheen. Deze zocht haar eerst doch haar niet vindende, troostte hij zich met het verlies zijner wederhelft. Plotseling kwam zij hem nu onder de oogen. Hij verklaarde dat hij haar hoegenaamd geen kwaad had willen doen en zijn eenig doel was geweest, haar den mooijen hoed van het hoofd te halen, om dien in zijne voddenzak te steken. De jeugdige vrouw harerzijds ver klaarde, dat zij bij haar man niet kon blijven, omdat hij niet bij magte was in haar onderhoud te voorzien. De grieven van den voddenraper tegen zijne echtgenoot waren zoo onbetwistbaar, dat hij dadelijk op vrije voeten werd gesteld. Op de internationale tentoonstelling voor den landbouw te Rijssel, was ook uit Nederland fraai vee ingezonden, zoodat de roem van den Hollaudschen veestapel, welke in het buiten land hoofdzakelijk om zijne melkrijkheid in groot aanzien is vol doende werd gehandhaafd. In weerwil dat ook uit Belgie en EAnkrijk fraaije hollandsche stieren werden ten toon gesteld, verwierven de dieren, uit Nederland regtstreeks ingezonden, bijna al de prijzen, welke evenwel niet zonder ernstige mede dinging toegekend werden. Een Eranschman heeft eene wagon gemaakt van zeer nieuwe vorm en voor een nieuw doel, n. 1. voor de verzending van vochten, en kan 7300 kan bevatten; 50 zulke wagens, be stemd om van drinkbaar water de bevolking der woestijn te voorzien, zijn door den onderkoning van Egypte besteld voor den spoorweg van Suez. Engeland. Londen 23 Junij. In de zitting van het huis der gemeenten heeft de heer Hennessy verklaard, dat hij zijne motie betredende Polen zal uitstellen, tot na ontvangst van het antwoord van Rusland op de voorstellen der mogendheden. Lord Palmerston zeide, dat hij 2ich tegen de voorgestelde adressen zou hebben moeten verklaren, omdat daardoor de onderhandelingen onmo gelijk zouden zijn geworden. De heer Disraeli gispte de staat kunde der regering. Berigtcn uit Shanghae van 7 Mei deelen mede, dat men in Japan van oordeel is, dat de oorlog zal uitbarsten. Volgens een gerucht levereu de Amerikanen wapenen en ammunitie aan de Japanezen. DxxitselilarKl. Berlijn, 23 Junij. Volgens particuliere berigten uit War schau van 21 Junij jl., heeft de revolutionaire chef van het burgerlijk bestuur van gemelde stad den I9den eene proclamatie uitgevaardigd, waarin wordt gezegd, dat de lijst der gestolen pandbrieven aan de Poolsche bankzoo als die door de Russische regering is bekend gemaakt, is on volledig en valsch. Den vorigen dag is te Warschau ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Szamanski, een der opstaudelingen, die aan de gevolgen zijner wonden was overle den; de lijkbaar werd door meer dan 20,000 personen gevolgd. Uit Praag meldt men, dat Mejufvrouw Pustowojton, de voormalige adjudant van den ex-dictator Langiewicz eens klaps van daar is verdwenen, zonder dat men tot heden weet waarheen zij zich heelt begeven. Te Posen is het berigt ontvangen, dat het aan Langie wicz was gelukt uit Josephstadt in Bohemen te ontvlugten. De voormalige dictator is geboren in West-Pruissen en be hoort tot den tweeden ban van de landweer, en is vroeger als zoodanig ingelijfd bij eenartillerie-regement. Of het eerste gedeelte van dit berigt juist is, zal spoedig blijken. Polen. Krakau 21 Junij. De opstand is in het gouvernement van Smolensko uitgebroken, een der rijkste grondbezitters heeft zich aan het hoofd geplaatst. De Russen zijn door de insurgen- ten geslagen. Eene correspondentie van den Czas meldt eene vreeselijke slagting onder eene bende Polen, aangerigt in Augustowo in 't laatst der vorige maand, ten gevolge van het verraad geplee door den voorinaligen russische officier Szajeeki die eerst tot insurgenten was overgegaan. Szajeeki had order ontvangen om zijne bende met het voornaamste korps insurgenten te vereeni gen, maar de verrader die zich reeds met den Russischen gou verneur van Lomza had verstaan, deed zijne benden in een veld kamperen, waar zij eensklaps van alle zijden door Russen om singeld werd. Te vergeefsch smeekten de ongelukkigen om ge nade. Toen had er van 's morgens 10 tot namiddags 1 ure een schrikkelijk schouwspel plaats. Men liep op de omsingelde in surgenten in, als op wilde dieren; die men pakte werden ont kleed, met de bajonet doorstoken en het ingewand uit het lijf gerukt; zij die ligt gewond waren werden aan de staarten der paarden gebonden en voortgesleept tot zij den geest gaven. De grond was bedekt met afgehouwen hoofden, en metlijken vreese- lijk verijiinkt; slechts enkele zijn aan die slagting levend ontko men, en bijna honderd Polen zijn op die wijze afgemaakt. Een ander detachement bespeurde tijdig het verraad en ver- mogt te ontvlugten. Dat beulenfeit is eenige dagen later in de grieksche kerk van 1 omza als eene groote overwinning feeste lijk gevierd. De correspondent voegt er bij dat de insurgenten na twee dagen Szajeeki in handen kregen en hem dadelijk ophingen. De Kosakken van don Don zeggen luidkeels dat zij lang genoeg den Czaar gediend hebben, en dat zij zich van Rusland willen scheiden, oin een onafhankelij ken staat met een eigen hetinan te vormen. Meer en meer deserteren dan ook de Kosak ken uit het russisch leger. Men leest in de CzasRusland bezigt thans 220,000 manschappen in kleine korpsen afgedeeld, in het uitgestrekt gebied tusschen de Oostzee en de Dnieper, de Wartha en de Dwina. Men weet niet waarover meer verwonderd te staan over den heldenmoed van ongeoefende, slecht gewapende insurgen ten, of over de onmagt van een staat die de barbaarschte maat regelen neemt om een kwaad uit te roeijen dat hem inwendig verwoest. Italië. Rome 20 Junij. De minister van financiën heeft bekend gemaakt, dat op nieuw een gedeelte der schulden van de voor malige republiek is gedelgd en dat met 1. Julij de halfjarige rente van de geconsolideerde schuld zal worden betaald. Ia verscheidene oorden van den Kerkdijken Staat is groot gebrek aan handen in den tegenwoordigen oogststijduithoofde er geene veldarbeiders uit de geanexeerde provinciën kunnen gewacht worden, heeft de minister van oorlog, de Mérode, een besluit genomen, krachtens hetwelk een gedeelte der troepen mag ge bezigd worden tot het inzamelen van den oogst. De generaal Lamarmora heeft eindelijk het plan opgevat om naar de grenzen van den Kerkdijken Staat te vertrekken, ten einde zich te verstaan met den bevelhebber der fransche troepen aldaar, met betrekking tot de nieuwe maatregelen in het belang van de rust des lands te nemen. In de golf van Napels is voor eenige dagen een klein vaartuig, dat voor anker lag, door de reactionnairen overvallen; de bemanning is gevankelijk weggevoerdhet schip heeft men doen zinken. Belgie. Brussel 23 Junij. Naar men verneemt heeft koning Leopold in de kwestie tusschen Engelaud en Brazilië, waarin hij tot seheidsregter was gekozengrootendeels ten gunste van Brazi lië uitspraak gedaan. Men schrijft uit "Verviers: Zekere Jules Fassotte leefde gescheiden van zijne vrouw; en begaf zich voor eenige dagen na hare woning. Haar man ziende naderen, sloot de vrouw de deur en weigerde hem toegang. Fassotte wist met geweld de deur te openen, wierp zich op zijne vrouw en na eenigen tijd worstelens, wist hij haar op te heffen en haar uit het venster der tweede verdieping op de straat te werpen. Na zich aldus van zijne wederhelft te hebben ontdaan sprong Fassotte op zijne beurt uit het venster. Terwijl de buren zich haastten de onge lukkige vrouw ter hulpe te snellen, rigtte zich de woeste Fassotte op liep naar boven om zich andermaal naar beneden te werpen, maar nu waren zijne wonden en kneuzingen van dien aard dat hij naar het hospitaal moest vervoerd worden. Bixi-gerlijlte Stand.. Vlissingen. Bevallen: C. Kokclanr, geb. Bouwens, d. J. J. Marrc, geb. van der Weijdc, z. L. Koops, geb. Torré, z. C. Tomro, geb. Adamsc, (1. J. dcMvtte- Daere. geb. Lagaaij, d. (levenloos). Overleden C. Kaan, man van M. Mulder, 46 j. A. D. Raff, man van A. de Bok, 25 j. M. Swcnnc, weduwn. van F. Jansen, 74 j. J. van Hoore», man van (J. A. Brenilonk, 60 j. L. C. M. Toebaerts, z. 6 w. 2ofTE STAATS-LOTERIJ. P RIIZ E N. Op Maandag 15 Junij Eerste trekking. 1771 f 400. No. 12359 f 5,000. Op Dingdag 16 Junij. Tweede trekking. 12153 f 200. No. 1347 f 400. No. 12339 f 1,000. 19714200. 12704 - 400. 19147 - 1,000. 16978 400. 10758 1,000. 17412 1,500- Op Woensdag 17 Junij. Derde trekking. o. 18086 f 200. No. 3001 f 1,000. No. 17012 f 1,500. 12689 - 200. 5313 - 2,000. 1263420,000. 2975 - 200. Op Donderdag 18 Junij. Vierde trekking. o. 15747 f 400. No. 302 f 1,000. Zeetijdingen- Het barkschip Walcheren, gez. D. N. van der Heijden, is dingsdag uit het dok naar de reede gehaald, en den volgenden dag van daar naar zee gezeild, met bestemming naar Indien. Het Hanoversch kofschip Maria kapt. J. Engelken ko- -mendein ballast van Antwerpen bestemd naar Archangel, is donderdag morgen op de hoogte van Zoutelande aan den grond geraakt doch met behulp van de sleepboot Union No. 2 vlot gekomen en heeft verder de reis voortgezet. f 10,15 k f 10,50. - 6,85 - 7,50. 4,70 - 6,50. - 4,70 - 6,—. 7,— - 9,—. 9,50 -11,—. 7,50 - 9,50. Ha.ndels"bei*igten. ROTTERDAM, 22 Junij 1863. Rogge 10 cent hooger. Boekweit 50 lager lager. Puike Zeeuwsche Tarwe (1862) Zeeuwsche Rogge Zeeuwsche Gerst, ptiike Winter ii ,i dito Zomer Zeeuwsche lange Haver korte- 3,S Zeeuwsche Paardenboonen6,- Noord-brab. Boekweit-186. Puike blaauwe Erwten. - 7,- graauwc Bruine Boonen (1862) Witte Kanariezaad Koolzaad Zeeuwsche en Overmaasch- Inlandsch Hennepzaad- Meekrap. De handel nas gering; de prijzen bieren onveranderd. AMSTERDAM22 Junij. Tarwe vast. Rogge onveranderd. Koolzaad (nominaal). 76 Raap-olie vliegend f 49* op 6/w. f43'/s. Lijn-olie - 46 433/„. Metallieken 5 °/0 en dito 2°/0 63'/8 32*i,e. o zilveren en nationalen 84 673/4. LONDEN 22 Junij. Tarwe Paauw. MIDDELBURG, 25 Junij. Bij voortduring komt er nit onze naburige eilanden weinig graan ter markt, ook wordt er van de landman nit Walcheren weinig geveild, doch van de zolders waren er heden puike partijen Walchersche Tarwe en dito Wal- chersrbe en Zecuwïrhe Paardeboonen, als ook goed kok code Walchersche Groen© Erwten ter veil, doch daarin ging niets om. omdat de vraag van de Bakkerijen zeer beperkt was, cn voor uitvoer was geen vr3ag. Er werd heden betaald voor; Puike Zeeuwsche Tarwe f 10,25 gewone flO, Jarige Walchersche Tarwe hield men te vergeefs op [10,50 vast. Puike Nieuwe Walchersche Tarwe f 11.en f 10,75 gehouden, dorh koopers boden slechts enkele f 10,75 en f 10,50 gewone en mindere f 10,25. Puike Zeeuwsche Rogg© f7,60 a f7,50. Pnike Zware Zeeuwsche WintQrgarst niet geveild. Puike Zeeuwsche Zomergarst f5,50 a f5,30. Puike Walchersche Witteboonen f8,75 gehouden, men bood f8,50 k f8,25 de mud. dito Bruineboonen f9,75 5 f 9,50. Puike Walchersche Paardeboonen f6,75 a f6,50 de mud. Puike Walchersche kook-Erwten hield men op f8,50 de mud. Zeeuwsche Paardeboonen alleen van de zolder ter veil, doch werden na koopers keuze te hoog gehouden, dito Erwten niet getoond. Raap-olie f 50,Patent-olie f 53,Lijn-olie f 50,per vat op 6 weken, op contant f 1,lager OOSTBURG24 Junij. Goede Tarwe f 10,50 a f 10,25, Gewone dito flO,— l f9,50, Rogge f7,30 a f6.50, Wintcrgerst f6,10 f5,25, Zomergerst f5,70 a f 5,50Boekweit fa fHaver f3,50 a f3,10, Bruineboonen fn f Paardenboonen f6,10 a f5,90, Dni\cboonen f-5 f Witte Erwten fa fGroene Erwten fa fGraan we Erwten f—k f— Brij zen van effecten. Amsterdam 24 Junij. Nederland. Certifikaten werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handel inaatschnppij Oblig. 1798/1816 Certifikaten Hope en co. dito dito 1855, 6de s dito Aand. Spoorweg. Leening 1860 Schatkistobligaticn Obligatien dito binnenlandsch Amortisnble schuld Credict instelling Oostenrijk. Obligatien Wcener metalliek dito Amstcrdara5che dito Nationale dito 1847/1852 Bank aetien Belgie Certifikaten bij Rothschild Rusland Polen Spanje. 2'/a pet. 63s/9 4 99 >lt 1 IS lui",', 4 7S'U 5 90 6 54* 204,1, 4'/j - 4 2 48-1/, 3 513 la 5- 63'/, 5 84'/., 5 673/4 2>l3 n 2 V, - ADVEHTENTIEN. De ondergeteekende slijter in Sterke Dranken, handelaar in KoffijTheeTabak cn Sigaren, heeft ontvangen eene aanzienlijke partij Engelscïie Betrolertm- en ~VV inkel-lampen, G anglantaarns enz. Ook is bij hem verkrijgbaar beste witte Protrolene-olie. W. JANSEN, Vlissingen 26 Junij 1863. Nieuwstraat H, 251. KONINKLIJKE f f GEOC'I ÜOUKKlïBE CHEMISCHE STOOSIZMIXG VAN BEDDEN EN MATRASSEN, VAN D. J. PENNOCK. MIDDELBURG VLISSINGEN Xangendolft B, 148. Groote Morkt C, 68. Gortstraat I, 341. Ontvangen eene groote partij nieuwe Russische Bedde- vederen, in verschillende soorten; is mede ruim voorzien van "vvelg'evxxlde Heelden in alle grootte en kwa liteit, Oost-Indische Capok, Wol, en Paardenhaaren, Fare-, Alpengras- en Zeegras-Matrassen, Sprmgveeren-Matrassen a f 9, f 10 en hooger; chitsen Dekens en Spreijen; echte linnen Turnhoutsche Tijken, bekroond op de Nationale ten toonstelling te Haarlem van 18lil, gemaakte Beddokleeden en onderscheidene soorten van lVIanxLfactxi.i*en- Verkoopt alles tot zeer billijke prijzen, en beveelt zich bij voortduring minzaam aan. DRUKKERIJ VAN F. H. SCHIFFER TE VLISSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1863 | | pagina 2