Cochin-China, reeds zou de bevelhebber Saigon hebben verlaten. -- Madrid 24 Mei. In eene bij den heer Madoy gehou- dene bijeenkomst der progressisten wordt de houding van generaal Prim in Mexico en de door hem genomene maat regelen, om de spaanscke troepen te doen terugtrekken ge prezen. Engeland. Londen 2 4 Mei. De times meldt dat 2 schepen met hunne lading op reis Öost-Tndièën naar hierdoor den kaptein van den Allabama zijn in brand gestoken en de manschappen te Fer nando Novonha zijn aan land gezet. Pc ladingen waren niet alleen door Engelsche onderdanen verladen maar aan de II. II. Croshaw en Co. alhier geconsigneerd. Maakt die han deling het niet noodzakelijk dat het goevernement er zich on- iniddeli/k mee bemoeid? Pe équipage van het te Liverpool liggende schip Ma jestic van de Koninklijke engelsche marine stond dezer dagen op het dek, om de strafoefening bij te wonen van een ma troos, die getracht had een anderen matroos, die onregtvaardig 'door deti kapitein van het schip was veroordeeld, te doen ontsnappen. Pe kapitein gebood stilte en las het vonnis voor, waarnü hij deii equipagemeester beval, den matroos twaalf slagen te geven. Pe matroos werd op den zoogenaainden bok vastgebonden. Pe equipagemeester nam het eindje touw (cat o'uine tails) en begon te slaan. Pe ongelukkige matroos kermde vreeselijk en riep: „Moeder, yioeder! wat zoudt ge zeggen, wanneer gij wist, hoe men mij mishandeld."" Toen het twaalftal slagen was gegeven, gebood de kapitein, nog maals een twaalftal toe te tellen, waarop de matroos riep //Kapitein, wees barmhartig, denk aan uwe eigene kinderen Lagchende gebood de kapitein, met de voltrekking der straf voort te gaan. De matroos kermde thans niet langer en moedigde zijn beul aan, harder toe te slaan. De kapitein werd woedend en liet nog twee dozijn slagen geven. Ein delijk werd de matroos losgemaaktzijn rug was slechts eene wond, waaruit het bloed tappelings gudste. De ongelukkige is bovendien nog tot twee jaren dwangarbeid veroordeeld. Zoodanige wreedheid wordt, met toestemming der regering bedreven in een land, waar diezelfde regering wetten uit vaardigt tegen het plagen van dieren en tegen de slavernij. New-York. De bekwame generaal der Zuidelijken, Sto- newalle Jackson is aan de gevolgen eener arm-amputatie overleden. Pe zuidelijken zouden bij Port Hudson eene ne derlaag geleden hebben. Diiitscliland. Eerlijn 24 Mei. De khriicr der afgevaardigden heeft tot het adres aan hunnen zeer doorluchtigen en magtigen koning, hunnen genadigen vorst en lieer aangenomen. Daarin wordt gezegd dat er sinds het adres Vati 29 January geen terug keer tot den konstitntionelen toestand heeft plaats gehad, en er geen waarborg is dat zulks in de toekomst zal ge beuren. De ministers gaan voort hunne anti-constitutionele bpginsels toe te passen, weigeren hunne medewerking tot eene wet op de verantwoordelijkheid van het ministerie, onder een nietig voorwendsel onttrokken zij zich aan de beraad slaging, en stellen een voorwaarde die een nieuw geschilpunt kan worden. Hunne beginsels hebben de verwachting op herstel van Duitschlands magt en eenheid verijdeld, door hunne buitenlandsche politiek en ongrondwettige handelingen naar binnen is het vertrouwen der volken verbeurd, Pruissen staat bijna alleen in Duitschland ja in Europa. Het huis heeft geen middel om zich te verstaan met dit ministerie, tusschen de natie en de raadslieden der kfoon is een klove die niet alleen door verandering van personen maar slechts door verandering van stelesl is te dempen. De Neue Preuss. Zeitung, het hoofdorgaan der jonker- of adellijke partij, zegt in haar jongste nommer omtrent het besluit van het huis der afgevaardigden, met betrekking tot het aanbieden van een adres o. a. het volgende//Het-huis der afgevaardigden durft zich te verstouten om eene deputatie te zenden naar den koning, om hem zulk een adres aan te bieden. Er blijft thans weinig te doen overig voor de heeren van den vooruitgang; het eenigc is dat zij kort en bondig verklaren dat Pruissen een republiek is." Berlijn 27 Mei. In de zitting der kamer van afgevaar digden is het antwoord des konings op het adres ingekomen, welk antwoord door geen minister is gecontrasigneerd. De koning zegt dat 's lands toestand hem bekend is en de kamer de hoop verijdeld heeft om gemeenschappelijk te werken. Hare houding ten opzigte van het buitenland heeft Z. M. bedroefd, de ministers hebben het vertrouwen des konings en zijne toe stemming op hunne handelingen. Graaf Eulenberg, minister van koophandel, heeft vervolgens medegedeeld dat de kamer ten 2 ure in de witte zaal van het paleis zal gesloten worden. In de sluitingsrede heeft de heer von Bismarck gezegd, dat de tweede kamer zich door haar adres van 29 January 11. zich scherp tegenover de regering heeft gezet, en niettegenstaande konings antwoord is hare houding nog steeds van dien aard, dat elke schikking onmogelijk werd, zij heeft door hare debat ten over de buiteulandsche politiek de handeling der regering trachten te verlammen, de agitatie in de aan Polen grenzende provincies bevorderd enz. De regering behoudt zich voor de beslissing hoe zij de onafgedane financiële wetten zal ten einde brengen, en hoopt ter eeniger tijde zich nog met de vertegen woordigers- te verstaan. Te Lauterbach (Opper-Hessen) is dezer dagen een kind geboren, welks o ver-ov er-grootmoeder, over-grootmocder, grootmoeder en natuurlijk zijne moeder, nog in leven zijn. Een voorbeeld van-" vijf geslachten, dat tot de grootste zeld zaamheden behoort". r- De Badenscbe regering heeft, besloten, dat met het- einde van het bad-saizoen, up 81 Oct. 1860, de speelbank te Baden- Baden zal worden opgeheven. De pachtsom, welke de Heer B.enazet tot. dien tijd jaarlijks aan de badkos moet betalen, is meer dan verdubbeld; zij is namelijk op 700,000 fr. gebvagt.. Het getal tier \rouwelijke dienstboden te Weenen bedraagt nitt minder dan 10,000. Jaarlijks verander en deze, naar eene gematigde berekening, 90,000 maal van dienst. - Men meldt uit Ilelsingfors, dat ambtenaren in verschil lende steden des lands pogingen in het werk hebben gesteld om adressen van vertrouwen in de regering te doen teekenen, na tuurlijkerwijze met het. oog op de. tegenwoordige politieke om standigheden. De senaat en de stedelijke regering hebben ge weigerd om dergelijke adressen Ie onderteekenen; het. studenten corps heeft verklaard geene aanleiding te vinden om daartoe over te gaan, en door de bevolking van Alio en Tammersfors is het zelfde geant woord. Polen. Nadat in Lijfland de raskolniki den 28 en 29 April ge moord en geplunderd hadden, en vooral geestelijken en grond bezitters hadden gemarteld, verklaarde den 30 April de gou verneur van Wilna, een van die mannen die Rusland bij de hand heeft om als beul op te treden, aan dc lithauwsche edelen dat hen een dergelijk lot wachtte, en hij bij het eerste schot in Wilna niet den eenen steen op den anderen* zou laten. Korten tijd later dronk de gouvernement^ kommissaris, generaal Schouvaloft. op de gezondheid der raskolniki en gaf 3 roebels voor het hoofd van. een grondbezitter, tot. meer dere glorie der zoogeroemde goedertierenheid van zijnen doorluchtigen opperheer. In eene korrespondentie blijkt dat de opstand aan de andere zijde van den Dnieper is uitgebroken in de gouver- menten van Charkow, Pultawa, Tshernigow; bij Chorkow stonden 1000 opstandelingen door Russische officieren gecom mandeerd. Het schijnt, zelfs dat de beweging zich doet gevoelen tot aan Odessa, Cherson en Nicolaiew, te Odessa is het telegraaf kantoor verbrand. Maandag is cr eene ontmoeting geweest bij Katniouska, waarin de Russen voor de opstandelingen moesten wijken. Czernowitz 25 Mei. Te Kamniecpodolsk is oproer ontstaan, russische troepen zijn in geforceerde marsck daar heen gezonden. italie- Turijn 25 Mei. Victor Emmanuel heeft de zitting van de kamers met eene troonrede geopend; de koning geelt een paar woorden van lof aan Chvoui- zegt dat eenige linndvlstraktaten reeds gesloten zijn, andere met Engeland en Nederland zullen gesloten worden. In dien de opchbal'e veiligheid afdoende maat regelen noodig maakt, zal de regering niet in gebreke blijven die hooge pligt te vervullen. Met hetzelfde doel is de t'ran- sche regering bereid, met ons militaire schikkingen tc maken waarvan zij het raadzame in alle provincieen van het ko ningrijk erkent. Een gedeputeerde Reeft den 13 iu de kamer gezegd dat de ontevredenheid in Italië onmetelijk is. Als een staaltje van voortrekken van Piemontezcn boven andere Italianen, toonde hij eene statistiek der beambten bij het ministerie van oorlog. Van de 281 beambten zijn 187 Picjnontezen; cr zijn van 30 hoofden der sckties G4 Piemontezcn, dan de 26 hoofden van af- deeling zijner 24 piemontezcn. De verhouding der bevolking van Piemont, tot overig Italië is van 1 tot 5. Zoo volgt na het anexeren der provincies, liet aiiexerên der posten. 33elgie. Brussel, 26 Mei. In den Senaat zijn heden aangenomen met algemeene stemmen, min eene, de drie verdragen met Nederland aangegaan, betreffende de aftappingen van de Maas, den Schel- detol en het handelsverdrag. Men leest in een belgisch blad. Engeland wil van Antwerpen een tweede Gibraltar maken, en deze sterkte door de haven van Ostendé en Nieuwpoort die beide versterkt, blijven, terwijl men bijna alle vestingen heeft ontmanteld, aan de zee verbinden. Het is heden bewezen dat zulk plan onuitvoerbaar is, wijl wij eene oorlogs marine werlen en niet genoeg artilleristen hebben, benoodigd voor die ontel bare stukken geschut. Dit militaire systeem werd door de kamers onder onmiddellijke of middellijke pressie van Enge land gevoteerd. Sinds echter heeft er iets plaats gehad wat voor ons eenige hoop kan opleveren. De onzettende uit breiding der oorlogs marine in de Vereenigde Staten, deze doen de vrees voor overheersehing van plannen voor Engeland verminderen, wijl groot Brittanje zich de schepter over de zeeën ziet ontvallen. In i 860 hadden de Vereenigde Staten 41 oorlogsbodems; Frankrijk had er 116, Engeland 211-. Maar thans telt de vloot der Noordelijken 127 bodems waarvan 104 zeil- en 328 stoomschepen, metende 840,038 tonnenlast en met 8268 kanonnen gewapend. Deze vloot die de gezamelijke zeemagt van Frankrijk en Engeland over treft, is met 40,000 koppen bemand. Matrozen ontbreken aan de vloot niet terwijl Engeland die in andere landen moet rekruteren. Höe1 de uitslag zij van den in Amerika ge- voerden oorlog, altijd toch zal de vloot der Noordelijken ontzag gelijk zijn. Indien ooit Amerika Frankrijks bondsgenoot wordt, waar dan blijft Engelands overwigt op cfe zeeën, en de versterkingen van Antwerpen, wier grootst gewigt is uit een maritiem standpunt, kunnen tegen Engeland gebezigd worden. Eenmaal zal Engeland iu de vesting Antwerpen eene be dreiging zien, gelijk bet zulks in 1814 zag. Maar wat te doen bij een eventuelen oorlog, wijl Eelgie geene vloot hoeft noch manschappen genoeg voor de artillerie. L'echo de Licge zegt, men zal Engeland roepen ter verdediging; wil men dan vreemdelingen roepenlaten wij dan Amerika roe pen om ons te helpen, dat land is vijandig aan Engelaud en zoo verre van ons, dat de bescherming nooit, eene over heersehing zal worden. Burgerlijke Stand.. (Van 16 23 Mei 1853.) Vlissingen. Gehuwd: I. P. Collet, jm. 27 j. met C. I. E. de Koning, jd. 24 j. Bevallen -. L. Eldcrficl, geb. van Vlaanderen, d. C. de Swart, gcb. Tielroov, z. R. M. Kestcloo, geb. Minderaa, z. M. de Jong, gcb. Mors, z. (doodgeb Overleden: N. F. Bodart, weduwenaar van J. C. Galwa, 64 j. S. Elderfitl, d. 3 d. R. Zwaan, jm. 27 j. Hoogwater te "Vlissingen- U. M. 30 Mei. 10 53 31 11 42 1 Junij. 06 2 56 V. M. 3 Junij. 1 43 4 2 32 5 3 19 Zeetijdingen. Vlissingen 24 Mei. Heden morgen ten 8 ure passeerde alhier naar Antwerpen II. M. Engelsch stoomjagt Victoria and Albert, aan boord hebbende de prins van Pruissen en gemalin. 25 Mei. Heden avond kwam ter rcede ten anker II. M. stoomjagt Victoria and Albert cn vertrok den volgende morgen. 27 Mei. Heden is op de stadswerf gehaald het Nederlandsche schoollef schip Clemens kapt. II. Meuldijk. Dc a Ilandelsberigten. MIDDELBURG, 28 Mei. is heden zeer gering Tarwe werd algemeen hoogcr golioudcn, ducli weinig 5 Puike Ni er in om. Puike Zecuwsche Tarwe 1" 9,00, f 9,40 11 f 9 dc mud. Puike Zecuwsche Rogge bij uitslijting f 7,25. Puike Wintergerst niet icr veil. Puike zware Zomergerst f 5,60 a f 5,25. Paardenboonen f 6,22. Erwteil niet aangevoerd. Raap-olie f 49.50. Patent-olie f 51,50- Lijn-olie f 6 weken, op contant 1" 1 lager. Harde Lijnkoeken f 10.50 per 104 siuk< OOSTBURG, 27 Mei. Goede Tarwe f9,n f9,40, Gewone dito f8,h f8,75, 4 f6,60, Wintergerst f5,50 0 f6,10, Zomergerst fö,ét.5,' f_,_ k Haver f3,10 a f3,50, Bruinebooncn f— Paardenboonen f5,75 n f6,Duivcbuoncn fa f fa fGroene Erwten f5 fGr; i f- IPrijzen van effecten. Amsterdam 27 Mei. Polen. Spanje. Certifikaten werkelijke schuld. 2>/s pet. 63'/. dito Nationale dito 3 75'/; dito dito dito 4 99'/, Aand. Handelmaatschappij - 4'/., - 148 Ollig. 1798/1816 5 lOl'/j Certitikaten Hope en co 4 77'/. dito dito 18556de serie 5 90'/s 6 Aand. Spoorweg '- 4'/j 203-1/, J.ecning 1860 '■Wis SchatkLtobligatien - 4 75'/, Obligatien 2 47 'Is dito binnenlandsch 3 50 Amortisablc schuld Obligaticu Weener metalliek 5 Wl, dito Anoterdamschc S3 67'/; dito 1847/1852 2'/3 32' Bank actiën 3 834 Certifikaten bij Rothschild 2'/j n ADVERTENTIES Getrouwd Mr, IV. VAN DER OS M. W. J. E. VADER. Wissenkerke 28 Mei 1863. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijnen Echtgenoot, den WelEd. Ge- strengen Heer H. SCIIOÜTEN, betuig ik bij deze aan allen zoo wel binnen als buiten de stad mijnen hartelijkcn dank. Wed. II. A. SCHOUTEN, Vlissingen 30 Mei 1S63. geb. Clarenberg. UT'BBILGIIQUI. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ VAN VERZEKERING TEGEN BRAND, TE BRUSSEL. Verzekert, tegen eene vaste en zeer gematigde premie, alle roerende en onroerende, eigendommen, enz. welke door brand kunnen vernield of beschadigd worden. Hoofd-Agent te Hulst: J. P. M. HAAK. DRUKKERIJ VAN F, SCHIFFER TE VLISSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1863 | | pagina 2