Eugelaud. Londen, 6 April. Prinses Alice van Engeland, gemalin des Prinsen Louewijk van Hessen, is te Windsor bevallen. Er zijn te Londen nieuwe gastoestellen uitgevon den, bij hel dames-toilet!! De Engelsche dames, die in het tooijen met edelgesteenten en andere kleinodiën niets nieuws meer kunnen uitdenken, zijn op het denk beeld gekomen kleine gasbekken in duizenderlei vormen op haar hoofdhaar als kapsel te doen dikkeren. Deze gas bekken, geplaatst in keurig gewerkte doorzigtige bolletjes, verbranden nog geen 1/20 duim gas in het uur. De buis jes zijn van goud en verbonden aan een gouden réservoir, die onder de haarvlechten van het achterhoofd verborgen is en door een sterken kam wordt vastgehouden, welks bovendeel een rij vlammetjes vertoont. Door middel van een veer wordt aan den réservoir de noodige drukking medegedeeld. Vóór dat mijnheer en mevrouw naar het bal gaan, opent mijnheer de kraan, steekt zijne gemalin aan, en vertoont haar in dien schitterenden toestand aan het gezelschap!! Den 24 Maart stierf te Newport op SSjarigen leef tijd de heer Thomas Powell, de aanzienlijkste 'handelaar in steenkolen in de geheele wereld. Hij bezat 16 steenkolen mijnen, gal' aan 6000 personen werk en verzond in het vorige jaar meer dan 700.000 ton steenkolen. Voor de policie-regtbank te Londen stond dezer da gen eene üOjange vrouw teregt, beschuldigd van het ver brijzelen eener kostbare glasruit in de woning van lord Palmerstonen dit uit wraak, omdat die minister haar geen onderstand wilde verleenen, ofschoon zij betuigde een kleindochter te wezen van prins Charles Stuart, de preten dent. Vroeger had zij de glasruiten bij sir James Graham ingeworpen. Zij heelt reeds zeven jaren in een krankzin nigen-gesticht doorgebragt. Diittschlaud. Berlijn, 6 April. De kiesgeregtigden alhier hebben eene vergadering gehouden, waarin met eenparige stem men is besloten alles aan te wenden tol bet doen verwer pen van het wetsvoorstel betreffende de reorganisatie van het leger; om te voorkomen dat het gewijzigd door de amendementen van Forckenbek aangenomen zou worden. Berlijn, 7 April. De Breslauer Ztg. meldt dat te Ka- lisch eene groote opgewondenheid heerscht, daar de in- surgenten naar men beweerde, slechts 0 mijlen van de stad waren verwijderd. Den 6dcn waren de kerken geslo te» en werden door militairen bewaakt. Het garnizoen bivakkeerde op de pleineniedere poortwacht had twee stukken geschut. De Nederlandsche verzekerings-maatschappij de Adelaar is met hare herhaalde aanvragen, om in Pruissen tot het aangaan van verzekeringen Ie worden toegelaten, herhaaldelijk afgewezen, en heelt darrdoor, gelijk de Bör- zenzcilung zegt, geheel en, naar men hoopt, voor altijd schipbreuk geleden in hare pogingen om in Pruissen eene positie te erlangen, welke zij in Nederland niet inneemt. De door hare bemoeijingen werkelijk verontrustte verze- keringskringen zullen dit berigt met genoegen vernemen. Eene koninklijke boodschap heeft het hertogdom llol stein afgescheiden verklaard van Denemarken. Sinds 1852 was de koning van Denemarken van meening om alle dee- len dor monarchie te vcreenigen; maar na de eischen van den vercenigden landsdag, en de verwerping door den llolsteinscben Bondsdag van alle koninklijke voorstellen, is de verwezenlijking van's konings plan onmogelijk ge worden. De koning verleent aan llolstein eene afzon derlijke legcrmagt; overigens blijft de gemeenschap lus- schcn Denemarken en llolstein beslaan, of verdere afschei ding moest noodzakelijk worden geacht. W'cenen, 4 April. De ministerieele krisis welke men duchtte is niet verwezenlijkt; de ministers met portefeuil les en dc kanseliers blijven op hunne posten, maar de ju dex curin, graal Apponyi zal door graafAndrassy worden vervangen. Naar men verzekert, zou het Oostenrijksche gou vernement er bij Rusland op aangedrongen hebben, dat aan de Katholieke Kerk in Polen dezelfde reglen en voor deden worden toegekend als aan de Griekschc. Frank rijk zou dezen allezins billijken eisch ondersteunen, ter wijl Engeland, als Protcstantsche mogendheid, zich van elke deelneming aan dezen stap wenscht te onthouden. Poleu. Men schrijft uit Warschau: Onze stad is rustig, maar de policie houdt zich ijverig bezig met huiszoekingen, die sorns arrestaties tengevolge cebhen. liet is echter treu rig voor de policie, dat zij onmagtig is beslag te leggen op de correspondenties van hel geheim comité, dat dagelijks hevelen zendt naar de uiteinden van Polen, maar al was daarop beslag gepleegd, al werden de uttvaardigers in hecht enis genomen, den vijand dien zij wil bereiken was daardoor niet in hare handen. De Polen ook zonder wacht, woord of comi'.ée zijn eensgezind te volharden in den we derstand, lot aan den dood van den laatsten strijder der onafhankelijkheid. Toen in Januarij de opstand uitbrak, zond het ge heim comitée afgevaardigben naar Frankrijk, om zich te verstaan met de Poolsche emigranten. Deze 2 commissa rissen, gingen hunne magl te buiten, endoor zekere partij meegesleept, boden zij aan Mierolawski de dictatuur aan. Dezcopdragt mishaagde aan de meerderheid derPolen en liet geheim comitêe weigerde het gedrag der commissa rissen goed le keuren; deze weigering werd aan Miero lawski, onder bijzijn van getuigen bekend gemaakt. Hij echter telde dit niet spoedde zich naar Polen en bij de eerste ontmoeting' met de Russen liet hij zich verslaan want Mirolawski die de Polen tot de overwinning wil lei den, is zelfs immer verslagen en overal waar hij bevel voerde, llij bleef echter hoe kort ook lang genoeg om tweenragt te zaaijen; aan Langewicz kon hij de aan dezen opgedragen dictatoriale magt niet ontrukken, maar wist cenigc zijner officieren te verleiden. Een der hoofden der Poolsche emigratie te Parijs zeide onlangs, had Lan gewicz eenige dier mannen die de zaak van het Vaderland verraden doen i'asilleren, hij zou nog aan't hoold staan, en Polen zag misschien den dag dereevrijding aanbreken. De popen (priesters der Grieksche kerk in Rusland) heb ben van regeringswege bevel gekregen om al hunnen in vloed Ier fnuiking van den opstand aan te wenden. In zonderheid moeten zij zorgenmet alle mogelijke middelen zooals geschenken, bedreigingen enhet weigeren der Sa cramenten, dat inLitthauen, Volhynië en Ukraine adressen van erkentelijkheid aan den Keizer en van vcrafschuwing van het verzet worden geteekend. Niemand had echter willen teekencn, en nu worden de arme popen met Siberië bedreigd. Verder verneemt men, dat Mgr. Woloneceski, bisschop van Samogetie gevangen genomen is. De Krakauer Zeitung vermeldt het volgende omtrent mejufvrouw Henriëtte Pustowojtoff, deadjudante vanden gevlugten dietater van Polen, Langiewicz. Zij is 18 jaren oud, haar vader was generaal. Tien maanden bragt zij in de gevangenis door, wegens het aandeel dat zij nam in eene der Russische regering vijandige demonstralie. La ter hield zij zich eenigen tijd op in Moldavië. Krakau 3 April. Langewicz is vanhier naar Fichnowics en Moravie vertrokken, hem als residentie aangewezen. Hij zal eene bijzondere woning betrekkenen zich vrijelijk mogen bewegen na zijneerewoord te hebben ge geven, van met te ontvluglcn. De ex-dictator zal in gecnen deele als gevangene worden behandeld. 5 April De Russen hoewel tweemaal sterker dan de insurgenten zijn bij Scyze met een gevoelig verlies terug geslagen. Hel palatinoat von Lublin in volslagen opstand en niettegenstaande eenige punten door de garmzoens ge dekt zijn is het te denken, dat zij voor de benden uit Vol hynië zullen moeten wijken. Reeds moet Rusland de sol daten zijner garde gebruiken tegen Polen en Litthauwen. Een gedeelte echter moest in Polen en Litthauwen verblij ven, een ander te Nowogord en slechts 1000 manschap pen zijn te Warschau gekomen. 8 April. De Czas deelt mede dat Gregorviez op den 1sten Paaschdag met 280 goedgewapende manschappen, bij Olkueyz 500Russen heeft aangevallen, welke laatste na twee uren vechtens zijn teruggeslagen. Czakurski is Radorn binnengeruktheeft zich meester gemaakt van een depot ammunitie en van de regeringskas; na dc kazerne te hebben inbrand gesloken,is hij vertrokken. Italië. Turijn, 8 Maart. De Koning is vertrokken om zich naar Florence te begeven. De prinses van Genua wordt van Na pcis alhier teruggewacht. Dc Discussionebewerende dat de twecdragt in het mi nisterie heerscht, geelt eene niet onaardige opgaaf der ver schillen die ook in de ministerieele pers zijn. De opinione en de stampa, verdedigen wel het ministerie maar vallen st eeds den minister Viscontie-Venosta aan. Het dagblad van Turin maakt uitzondering in zijne ministerieele gezind heid, voor Pisanelli van wien elke daad wordt gehekeld. De Pungolo van Milaan ondersteunt, in het kabinet Pe- ruggi en smaadt Minghetti. Uit deze verscheidenheid van meeningen in de verschillende organen, gesalarieerd door verschillende ministers blijkt genoeg dal de ccndragt niet voorzit. Rome 5 April. De paus heelt lieden pleglig geofficieerd en is met toejuchingen door het volk ontvangen. Het werk der droogmaking derPonlijnschc moeras sen is geëindigd; gedurende 70 jaren heeft de Pauselijke regering daaraan kosten noch moeite gespaard. Zij die thans daarvan genieten, de eigenaars en hunne naburen moeten voorzien in de kosten van onderhoud, op 25°/0 na, welke de regering zal bijdragen; tevens maken zij eene vcreeniging uit, en genieten eenige reglen en eigendom men. Vier honderdduizend bunders zijn voor den land bouw aangewonnen, door hei kadaster voor acht millioen franks aan waarde geschat. België. Brussel 6 April. De Hertog van Braband zal omstreeks 15 ol 20 April alhier terug zijn; naar berigt wordt is zijne gezondheid door de builenlandsehe reis aanmerkelijk ver beterd. De indépendance schrijft het volgende: deprécur- seur en de avenir, twee Anlwerpsche dagbladen, zijn het eigendom geworden eener vereeniging waartoe behooren o. a. de oud-bnrgcmeesler de Loos, Michiels Loos, sena- teur en baron van Notlebohm. De vereeniging stelt zich ten doel, de verdediging der ware beginsels van het libe ralisme, die ter zijde werden gesteld sinds het begin van de zoogenaamde Anlwerpsche kwestie. Het personeel der redactie zal eene geheele verandering ondergaan. Men schrijft uit Peruwelz Voor eenige dagen stierf te B., digt bij onze stad, eene oude vrouw; voor 40 jaren gehuwd had deze vrouw en haar man geen 3000 francs, en als dienstboden bij ecnen landbouwer ontvingen zij' janrlijks slechts 3 a 400 francs. Later stil levende stierven zij beide in den ouderdom van 74 jaren. Daar men wist dat zij gewoon waren hun geld te ver bergen en zocht men in huis, op de zolder, tusschen het dak, cn overal werd iets gevonden. Men verhaalt dat zij hunne besparingen voor elkaar verborgen hielden, ja zelfs dat de een den ander bestal, en dan klaagden zij dat zij door dieven waren beroofd zonder dat zij elkander verdacht hielden. De gevondene sommen bedragen ongeveer 35000 francs. Burgerlijke Stand. (van 28 Maart tot 4 April) Vlissingen. Bevallen: W. Amadio geb. Kelle, d. S. de Pierro geb Suhier, d. J. Schot geb. de Kan, d. .V. J. ran den Buse- gescheiden echtgenoot van C. Wijsvcld, z. H. M Smoels, geb. Pil- lault, d. A M Cramer geb. de Haan d. A. P. Frilz geb. Geij sen, d. C. C. Groen geb Guillaume, d. (doodgeb.). Overleden: S. Anlhcunissen oud 70 jaren, weduwe van C. II. Wille, J. Wolff, 9 m. d. M. de Visser, 56 j weduwe van A. BusqiietJ. van Sprang, 49 j. vrouw van M. Vissers, E SleLcloe, 53 j. vrouw van H Gruz. Gehuwd - Geene. 2508te STAATS-LOTERIJ. P RIJ Z E N in de vijfde of laatste klasse. Vierde trekking. Op den 2Jen April, No. 2820 -ƒ25,000. 11949 1000. 18073 1000. 1013 1000. 19975 1000. 3005 400. s 2781 400. 14524 400. Tweede week. Vijfde trekking. Op den 7den April, No. 19858 1000. 9940 1000. 19808 1000. 10374 1000. 11585 1000. 18950 400. 10041 400. 19078— 400. 3174 400. Haudclsberigtcn. OOSTBURG, 8 April. De prijzen der granen alhier, waton beden Goede Tarwe f 0,— a 9,20, Gewone dito f8,— h ƒ8,80; Rogge f 6,— a f G,50; Wiutergarst 5,26 a f 6,10; Zoraer-dito 4,80 a f 5.50; Boekweit f a f Haver f 3,— a 3,30; Bruiuc- booncu fii f Pnardebooucn f 5,70 a fi,Uuivcnbuoncn <i fKanariezaad fa Witte Erwten a Groene dito n f Graan we dito j 5,50 a Prijzen van effecten. Amsterdam 8 April. Polen. Spunjc C'ertifikaten werkelijke schuld, 27. pet. 63'/, dito Nationale dito 3 dito dito dito 4 991/. Aand. Hnudclmaatschappij 4'/, 1477» Oblig 1798/ISI6 5 1017, C'ertifikaten Hope cn ro 4 77'/. dito dito 1355, Gde serie 5 917, dito 6 Aand. Spoorweg 2047. Lcening I860 4'/. 917, Schatkistobligal ien 4 Obligniien 3 467, dito binncolandsch 3 49'/, Cortifik, coupons bewijzen 107. Krediet instelling' Obligation Wecner metalliek 5 p 647, dito Ainslerdamschc 5 837, dito nationale 5 p 697, Bank akticu 3 p 850 Certifikntoo bij Rothschild 2% p 57 OlbucrfcHtieu. Er wordt te koop aangeboden eene Photogra* phic-mucbino met derzelver toebehooren. *- Inlormatiën en adres bij J. F. LIES0Y Varkenmarkt te Middelburg. Brieven franco. DRUKKERIJ VAN F. II. SCIIIFFER TE VLISSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1863 | | pagina 2