Stad en Land De staking bij Radio-Nederland BREIB0EKEN ,,'t Interlockhuis" Vrij te koop: Nlemeijers Koffie hebben voorraad in Firma H. DANE SCHEERMESJES GILETTE NACET! Cor van Biemen Engelmai Firma H. DANE Ingezonden Mededeling. Neen geen risico, Moeilerl De oude, vertrouwde LIGA- voeding in de ROODE pakken van 35 cent, staat borg voor een gezond en krachtig kind. let op de échte I Tweedehands autobanden voor paardentractie De persdienst van het Ministe rie van Economische Zaken deelt ons het volgende mede: De aandacht wordt er op ge vestigd, dat de geimportcerde en nog te importeren tweedehands autobanden zijn voor paarden tractie. Het zal wel kunnen voorkomen, dat er zich bij de partijen tweede hands autobanden een kleine hoe veelheid bevindt, die voor motor- tractie geschikt, of bruikbaar te maken zal zijn. Over hel algemeen zijn deze banden echter voor motortractie ongeschikt, zodat voor een be paalde levensduur niet kan wor den ingestaan. Paiaies Frites-verkopers zwaar beboet Voor de tuchtrechter voor prijzen te 's-Hertogenbosch ston den Dinsdag een aantal personen terecht, dat in de Bossche patates frit es-kringen hun waren tegen te hoge prijzen aan de man hadden gebracht. Enkele hunner liepen hoge boe tes op. Zo heeft de tuchtrechter onmiddellijk uitspraak doende ze kere H. veroordeeld tot ƒ1000.- boete en 4 weken sluiting der zaak met publicatie van het vonnis. De verkoper van O. kreeg ƒ250. en v. d. V. werd veroordeeld tot ƒ1500.- boete met publicatie het vonnis. In verband met het hangende conflict tussen de Stichting ,.lta dio Nederland in overgangstijd" en de radiomusici deelde liet be stuur van dc Federatie van ora rocpvcrenigingen ons mede, dat tussen dc omroepvcrenigin gen en dc Stichting geen ver schil van mening bestaat over de ontworpen reorganisatie van het orkestwezen en de proefne ming met nieuwe dirigenten. Omtrent de wijze, waarop een e ander werd doorgevoerd hebben de omroepsverenigingen geen oor deel, daar zij hiermede geen enke le bemoeienis gehad hebben. Het geen door personen uit de kring der omroepverenigingen is ver klaard, aldus het federatiebestuur blijft voor de persoonlijke rekening van deze heren en moet worden gezien ais een reactie op uitingen uit andere kringen. Tot zover het bestuur van de Federatie. Nader wort nog vernomen, dat er pogingen zullen worden gedaan, om in dit conflict te bemiddelen. Woensdagavond hebben nog een aantal ensembles, die niet direct in dienst der Stichting Radio Neder land zijn, o.a. de kapel van dc Ko ninklijke Marine, de Ramblers 'der leiding van Theo Uden Mas- )man, het dansorkest de Sky mast eis I het Ufrchts Strijkkwartet met AI- I bert Dana, verschillende koren er i de kleinere ensembles, die voor d( microfoon zouden concerteren, ver- I klaard, voorlopig niet meer vooi de microfoon op te treden. In een Woensdagavond gehouden bijeenkomst van de stakende sici werd van de zijde van het kingscomité opgemerkt dat het be stuur der Stichting Radio Neder land aan alle musici een brief had gezonden waarin werd gevraagd of deze bereid waren het werk te her vatten. Bet stakingscomité adviseerde alle musici deze brieven bij het co mité in (e leveren en hierop niet te antwoorden. De staking der radio-musici is nog in volle gang, hetgeen betekent dat het in de verschillende studio- gebouwen aanmerkelijk stiller is dan normaal. Het stakingscomité heelt vanmid dag een communiqué uitgegeven, waarin wordt geconstateerd, „dat de eerste dag der staking zeer goed geslaagd is". Er was vrijwel geen „levende muziek" in de aelher, dank zij ook de sympathlestaking van vele orkesten en artlsten, d:e In dienst der omroepverenigingen zijn of voor de microfoon zou optreden. De radioprogramma's worden vrijwel geheel, voor he! muzikale gedeelte, gevuld met gra- motoonplaten. Het ligt In de bedoeling van d< stakende musici om de uitzendin gen voor de jongens in Indië, ker kelijke uitzendingen en zlekenunr- tjes niet te verhinderen, In haar communiqué wijst de stakingsleiding erop, dat het op non-actief stellen der 4 dirigenten, die jarenlang hun beste krachten hebben gegeven, de aanleiding tot de staking is geworden. Er zijn echter nog vele onbevredigd geble- eisen en verlangens der musi ci, welke tevens een rol In dit con flict spelen. Hierin zijn belang-ijke factoren: de tot nu toe totale rech teloosheid der 'musici, bet on breken van behoorlijke contracten en medezeggenschap in belangv.Jke orkestaangelegenheden. Daardoor voelen de musici als een dreiging dat hetgeen thans de 4 dirigenten overkomt die terzijde worden geschoven evengoed een musicus kan overkomen. Bovendien leeft er nog een grote grief: de collectieve zuivering met een schorsingsstraf van 5 maanden, zonder hoor en wederhoor met alle nadelige gevolgen van dien voor alle musici, onder wie velen be langrijk illegaal werk hebben ge daan en anderen, die door gedwon gen deportatie naar Duitsland al voldoende geleden hebben. Van vele zijden ontvangen dc sta kende musici naar zij meedelen, bc tuigingen van sympathie en solida riteit. Zo hebben o.a. verschillende schouwburgexploitanten hun zalen reeds gratis aangeboden, opdat dc stakende musicier concerten kun nen geven voor hei steunfonds van de stakingsactie. 1000 H.A. BOS VERWOEST Antara deelt mede, dat meer dan 1000 ha. van een groot woud, in Kawah Idjen (Oost-Java) op 23 October Jl. door vuur geheel zijn verwoest. Volgens nadere rapporten zijn de telegraaf- en telefoonverbin dingen volledig vernield, terwijl de seismograaf niet meer functio neert. Men vreest dat de brand een nadelige invloed zal hebben op de landbouw ln dit gebied Kawah Idjen is een nog ln wer king zijnde vulkaantop van de Id- Jen-vulkaan, welke bekend werd door de grote uitbarsting van 1812. RODE KRIUS-N.I.W.I.N. Enige maanden geleden begon het Rode Kruis op Zuid Bevclaud de Boeken Actie Rode Kruis (Bark) met het doel boeken tijdschriften te verzamelen v Nederlanders in Indië. Thans is de Nationale Inspanning Welzijnverzorging Indië (NIWIN) opgericht, die beoogt de activiteit der verschillende regeringsinstan ties en die van het particulier ini tiatief op het gebied van „Welfa re" in de ruimsten zin van het woord ten behoeve van onze mill tairen en de burgers in Indië te stimuleren en coördineren. Het werk van dc BARK cn de Tjjdschriftendicnst van het Neder landse Rode Kruis wordt hierbij geheel ingeschakeld terwijl ook ar dere instanties ais Prot. Christe lijke Unie, het R.K. Thuisfront en U.V.V. zich inzetten om aan dii mooio werk de behulpzame hand to bieden. Het Bestuur van de afdeling Zuid Beveland-West van het Ne derlandse Rode Kruis doet daar om opnieuw een beroep op eenie der om met alle macht mee te helpen boeken, tijdschriften, dag en weekbladen, spelen en/of sport artikelen bijeen te brengen, op dat deze zo spoedig mogelijk het bezit van onze jongens landgenoten in Indië komen. De Directie van de Stoomwasserij „De Zon" is bereid om haar op haaldienst hierbij behulpzaam te doen zijn. Hebt U dus wat voor Indië, geeft het dan aan de man mede. Is U geen klant de Zon geeft het dan aan buurvrouw die er wel wast, r zorgt er ln ieder geval voor dat de wagens van de Zon nooit zon der boeken, spelen of sportartike len thuis komen. Aangezien de actualiteit van riodicken van zeer veel belang wijst het Rode Kruis op de moge lijkheid om alle weck-, maand- dag-, streek- en gciliustrecrdo bla den portvrij to verzenden aan de: Rode Kruis Tijdschriftcndicnst te Den Ilaag, die voor doorzending per vliegpost zorgt. Stuurt veel.'.' Stuurt vlug!! De prijzen van schoenreparaties Het Directoraat-Generaal van Prijzen vestigt er de aandacht dat iedere schoenhersteller in bezit moet zijn van een prijs-lijst waarin de voor hem geldende prij zen voor schoenreparaties zijn op genomen, welke hij verplicht is duidelijk zichtbaar op le hangen. Aan het publiek wordt dringend geraden deze lijst te raadplegen voor de juistheid van de berekende prijzen. Mochten zich moeilijkhe den voordoen, dan kan men zich wenden tot het plaatselijk afdellngs bureau van de prijzencontrole of de Economische dienst van de Plaat selijke politie. De plaatselijke ptij- zen-commissies zullen dienaangaai de gaarne inlichtingen verstrekken. SCHOENHERSTELLERS RICHTEN ZICH TOT MIN. HUYSMANS De Vakgroep Schoenhersteller, heeft zich met een telegram tot den Min. van Economische Zaken gewend en verzocht onmiddeliike aandacht te schenken aan de vol gens haar onhoudbare toestand bij de schoenherstellers, tengevolge de stijging der lederprtjzen. Het Bestuur, zo wordt gezegd. Icon zijn leden niet langer over'.u'gor dat zij verplicht zijn zich te hou den aan de vastgestelde maximum prijzen. Zij gaan er immers finan cieel door ten gronde. Er dreigt zo zegt de Vakgroep, verder een chaos te ontstaan in de prijzen van schoenreparatie waarvan het pu bliek in ernslge mate de dupe zal worden. Kleine brand op de „Karei Doorman" De Marine voorlichtingsdienst deelt mede, dat op 4 November het begin van een kleine brand op het vliegtuigmoederschip „Karei Doorman" werd ontdekt, dat thans op de rede van Soerabaja ligt. Het vuur werd onmiddellijk ge blust. Er Is slechts geringe schade. Goes DE SPOOKBRUILOFT Voor een goed bezette Schutters hofzaal bracht gisterenavond Siem Nieuwenhuyzen's gezelschap het blijspel „De Spookbruiloft", dat door hem zelf is geschreven. Het optreden werd evenals in de Re vueklucht „Baron Kneut" een sue ces. Op werkelijk onnavolgbare wijze vertolkte Nieuwenhuyzen de rol van Manus Pil, de geniepige oom, die het huwelijk van zijn nichtje wil verhinderen. Hij liet de zaal door zijn komische frat sen buideren van het lachen. Ook voor de andere spelers niets dan lof. Mag de entréeprijs wat aan de hoge kant zijn, een be zoek aan het Schuttershof is het envolle waard. Het gezelschap be zorgt U een paar prettige ure TRIBUNAAL GOES Uitspraken van de zitting van 24 October 1046. Jan Saaman, grondwerker te Wol phaartsdijk, 37» jaar Internering, eindigend op 7 Mei 1950, ontz. reeh ten. Jacob |dc Keizer, landarbeider, Kapelle, l'/i jaar internering eindi gend op 7 Mei 1948, ontz. rechten. Louis de Roo, kantoorbediende uit 's Heer Abtskerlce. Geen ver dere internering opgelegd, verb, verkl. schrijfmachine, ontz. rech ten. Maria Jacoba Lokerse, uit Put te, 1 jaar en 4 mnd internering ein digend op 7 Maart 1948, ontz. rech ten. Middelburg INSTITUUT VOOR BESTUURS WETENSCHAPPEN Enige tijd geleden Is door het Instituut voor Bestuursweten schappen, staande onder auspiciën van de Vereniging van Nederland se Gemeenten het initiatief geno men tot het oprichten van studie kringen voor overheidspersoneel. Nadat in de loop van de maand October de openingsvergadering van het District Zuid, omvattende de provinciën Zeeland, Brabant en Limburg, te Tilburg werd gehou den, is Woensdag jl. de openings vergadering van de afdeling Zee land gehouden. Deze eerste vergadering welke werd gehouden in het Schutters hof te Middelburg mocht zich ver heugen in de belangstelling van ruim 100 ambtenaren uit geheel Zeeland. Ter inleiding van deze vergade ring welke was belegd door de af delingen Goes en Middelburg van de sectie „Algemeen Financieel Beheer en Administratie" en de afdeling Zeeland van de sectie De prijzen van peulvruchten De prijzen van peulvruchten van do nieuwe oogst, uitgezonderd die van groene en spliterwten, zijn belangrijk hoger dan in het vorige winterseizoen. De stijging van de prijs vindt haar oorzaak in de geringen oogst aan fijner peulvruchten, zoals bruine bonen, capucijners. enz., waardoor het aanbod zeer klein is, zodat de vrijgelaten prijs omhoog is gegaan. Deze kleine oogst is een gevolg van de weersomstandighe den en van de geringe beteelde op pervlakte. De teelt van peulvruch ten lokte nJ. niet erg aan, omdat de prijzen voor zaaigoed hoog wa ren, hetgeen grotere risico's mee brengt. Alleen groene en spliterw ten vormen een gunstige uitzonde ring en zijn in voldoende mate voorhanden om op normale wijze tegen de vastgestclden maximum prijs van 34 cent per k.g. te wor den verkocht. Doordat de handel ln groene- en spliterwten aan zekere voorschriften is gebonden, was het mogelijk voor deze pro ducten maximumprijzen vast te stellen. Voor de andere, schaarse, soorten zou het noodzakelijk zijn een distibutie op bon in te voeren om prijsvoorschriften effectief te maken en daarvoor is de oogst te gering. De oogst zou het n.l. niet eens onmógelijk maken per per soon eenmaal een half pond ter beschikking te stellen. „Ontvangers- administratie" werd een lezing gehouden door Mr. G. W. Toebes, referendaris van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten over het onderwerp „De Gemeente-financiën na de oorlog". In deze Inleiding besprak de in leider de toestand van de Gemeen te-financiën, zoals deze thans zijn en de oorzaak van de deplorabe le toestand. Vervolgens behandelde spreker de verschillende maatregelen wel ke na de bevrijding zijn tot stand gekomen met betrekking tot de gemeente-financiën. Hierbij gaf de heer Toebes een overzicht van de Rijksbegroting voor 1947 voor zo ver deze betrekking had op de fi nanciële verhouding tussen Rijk en Gemeenten. De verschilende be lastinguitkering zoals de onderne mingsbelasting en de vennoot schapsbelasting werden hierbij e- ven nader onder de loupe geno- Tot slot van zijn lezing gaf spre ker nog enige suggesties ter ver betering van de deplorabele toestand van de gemeentelijke fi nanciën. Hierna werd gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen, waarvan echter niet veel gebruik werd gemaakt. De voorzitter dankte vervolgens de heer Toebes voor zijn bereid willigheid om de lezing, welke hij reeds in Tilburg voor de afdeling Zuid had gehouden, nogmaals te hebben willen houden voor de af deling Zeeland. In de nu volgende huishoudelij ke vergadering werd besloten de afdeling Zeeland te splitsen in 2 a'fdelingen en wel de afdeling Middelburg, omvattende Walche ren en Westelijk Zeeuws-Vlaande- ren en de afdeling Goes, omvat tende de rest van Zeeland Bij de nu volgende verkiezing werd in het bestuur van de afde ling gekoien voor Goes de heren B. Burger, A. Kerkhof en D. Lod der en voor de afdeling Middel burg de heren J. van Dijk en S. A. van Leverink. Hierna werd de vergadering ge- OUDERAVOND RIJKSLEER- SCUOOL. Voor het eerst sedert 1939 is Dinsdag 5 November 1940 in de Rijksleerschool, alhier, een ouder avond gehouden. In zijn openingswoord memoreer de het hoofd der school, de heer Almekinders, "de zeer moeilijke tijd, die de school ln de bezettings jaren en ook na de bevrijding, door vordering e.d., heeft moet doorma ken. Thans is men weder in het eigen gebouw en alles gaat met rasse schreden vooruit. Tot leden van de Ouderscomrais sie werden gekozen: Mevr. Doets, Mevr. Springer en de heren Ab- spoel, Laroes en Matthijssen. Er werden een tweetal school- films vertoond, waaruit nog weer eens duidelijk bleek, welk een gro te opvoedkundige waarde deze films hebben. Tenslotte was er ge legenheid het werk der leerlingen te bezichtigen. Deze ouderavond was zeer druk bezocht. N oord-Beveland KATS Woensdagavond werd door de varkensvereniging Draagt elkan ders lasten te Kats een vergade ring gehouden. Als voornaamste punt op de agenda was het toetre den der vereniging tot de Bond van Varkenshouders en Varkens handelaren. Besloten werd om niet toe te tre Zuid-Beveland HEINKENSZAND BEROEPEN Beroepen als predikant bij de Ned. Herv. gem. te Asch (Betuwe) G. D. Otte, candidaat tot de Heili ge Dienst, te Heinkenszand. Tholen DAMMEN De uitslagen van de 5e ronde der onderlinge damcompetitie wel ke Dinsdagavond 5 Nov. j.l. werd verspeeld luiden als volgt: J. LabanA. Labruyere 20 K. J. Schot—A. Geluk 0—2 A. Noorthoek—M. Schot 02 C. J. de KorteB. W. Schot 11 J. Verboom—M. C. Meerman 0—2 ST. MAARTENSDIJK KORFBAL De ai/lier gespeelde beslissings wedstrijd om het kampioenschap korfbal 3e klasse D afd. Tholen tussen I.V.O. en Eendracht werd door I.V.O. met 41 gewonnen. Hiermede is dus IVO afdelings kampioen geworden. De eindstand luidt als volgt; IVO 9 13 Eendracht 9 19 WHS 8 21 SVO 8 49 SVS 8 34 VOETBAL Zaterdag 9 Nov. a.s. zal hier een voetbalmatch worden gespeeld tussen „Vrederust" uit Bergen op Zoom tegen „Smèrdiek" uit St. Maartensdijk. Schouwen en Duiveland RENESSE DAMCOMPETITIE. De Damcompetitie der Damver eniging Renesse is in volle gang. Er is hevige strijd om. de leiding Tafeliand heeft 3 verliespunten, Boot en Geleynse 4. De andere vol gen op geringe afstand. COLLECTE. De collecte gehouden door de plaatselijke D.E.L.-commlssie van het T.B.C. bestrijdingsfonds der Christelijke vakbeweging, bracht te Renesse f64.06 op. De gevers- (sters) en collectanten zij hierbij hartelijk dank gezegd. HERSTELRAAD TEXTIEL. De herstelraad Textiel voor de gemeente Renesse bestaat uit de dames: Perduin en Scholder en de heren H. de Feyter, W. Hooger- huls, J. W. de Jonge, ds. Kleln- man. A. A. M. Krijger (voorz.). UITSLAGEN BILJARTKLASSE C. Renesse IConcordia III 24, de Greef (110)—Argelo (90) 88—90, Hause <100)—Volkerl (80) 100—14. v. Sluys (90)—Crombeeke (80) 85-80 Walcheren BIGGEKERKE LANTAARN STUKGEREDEN Zaterdagmiddag is de lantaarn an de electrische straatverlich ting, staande op de hoek Station straatMiddelburgse straat, door een vrachtauto stuk gereden. ZUIVERING Bij beschikking van den Minls- er van Binnenlandse Zaken is op grond van het Zuiveringsbesluit 1945, ontslag uit hun functie verleend aan: N. G. v. d. Heuvel, als gemeentewerkman en school- schoonhouder met Ingang van 1 Nov. 1942 en 22 Jan. 1946, P. Kie vit, brandweerman, bij de Gem. Brandweer, G. Melse, brandweer man bij de Gem. Brandweer, O. J. Mulder, tuinbaas, C. T. H. Wolden, Wethouder, allen met ingang van 6 Nov. 1944. D. de Putter, klerk ter gemeente secretarie, A. L. C. Goethals, lei der van de distributledienst, N. J. M. Minnebo, lid van de luchtbe schermingsdienst, C. J ,H. Mos, lo ketambtenaar bij de distributie- dienst, allen met Ingang van 20 September 1940. Mej. E. F. Lij- baars, loketambtenaar bij de distri butiedienst, met Ingang van 1 Sep tember 1944. Finan. Berichten medegedeeld door INCASSO-BANK N.V. GOES Amsterdamse Effectenbeurs. Bij beschouwing van het stem mingsbeeld ter beurze kan men slechts vaststellen, dat de tendenz vandaag minder ongeanimeerd was dan gisteren. Verschillende fond sen bewogen zich om het vorige niveau, doch dit nam niet weg, dat het merendeel der aandelen verder in koers afbrokkelde. Van de Industriëlen liep do no- Radioprogramma Zaterdag. HILVERSUM I 301.5 m. 7.00 8,00 Nws., 8.15 Johan Jong, Gram.. 10.00 Morgenwijding. 1 Radiofeuilleton. 10.35 Uitzènc voor arbeiders, 11.45 Fam bar. Indië, 12,00 Gram., 12,35 Êddy lis, 13.00 Ned. Strijdkr,. 13.30 K Carillon klanken. 13.40 Van H Strijktrio, 14.00 Rotterd. Phil, leest, 14.30 Sportpraatje. 14.45 K tor Berlioz, 15.50 Van boek boek. 16.05 Beoefening der hi muziek, 16.30 Lezing, 16.45 Gra 17.00 Kunst, 17.30 Om en nabij twintig. 18.00 Nws., 18.15 Gra 18.30 Ned. Strijdkr.. 19.oo Pia recital, 19.30 Is het vrede? 1! Uitzending voor Ned. in Duitsla 20.00 Nws., 20.08 Dingen van dag, 20,20 En nu., okay, 21,30 Vrije Volk. 21.45 Gram., 21.55 A sterd. Politie Stalmuziekko: 22.25 Hoorspel, 23.00 Nws., 2' Hobby Hoek, 23.30 Nachlvoors ling, HILVERSUM II 415.5 m. 7.00 8.00 Nws., 8.15 Gram.. 9.30 Wate en Pol. ber., 9.50 Volksliede:- 10.20 Gram., 10.45 Sprookje. 1 De Zonnebloem, 11.45 Gram., 1' Pianorecital, 12.30 Gram., 1: Zonnewijzer, 13.00 Nws.. 1 Lunchconcert, 13.45 De Toneel ker, 14.00 Gram., 14.15 Engelse 14.45 Gram., 15.00 Kiosk, 15.15 F no en zang, 15,45 Kwintet, 16,15 Vliegende Hollander, 16.30 Cav rie, 17.00 De Wigwam. 18.00 Din muziek, 18.15 Journ. Weekoverzi 18.35 Dinermuzielc (verv.), 1 's Avonds als ik slapen ga, 1 Nws., 19.15 Gram.. 19.30 Bufi Bill, 20.00 Nws., 20.05 De gew man, 20.15 Hoe heet deze plf 20.30 Henri de Greeve, 21.00 1 chaetli's Rhapsodie, 21.25 Vc dracht. 21.35 Michaelli's Rhapsc 22.00 Nws., 22.20 Opvoedkunc Problemen, 22.35 Avondgebed. 2: Gram., 23.05 Klaas van Beek. 2' Gram. tering van aand. Philips van tot 276'/«°/o terug. Aand. K Ford golden 299 (300), van Be: 95 (96), eert. Leverbros 208 (210) idem Calvé 126 (125L). Aand. F ker werden niet verhandeld. G aand. v. d. Bergh golden 234 (23 Holl. Meel 115L (118). Holl. Be onveranderd 260L en Kon. Par idem 180. Kon. Zout 355 (300), N Kabel 234 (241), Rott. Droog 265 (272), Wilton Fijenoord (127) en Wijers 130 (132). Cla Leverbros onveranderd 209.-. Bankaandelen verdeeld Amst Bank 1227» (v.k.), Incasso-B- 1327» (1317»), Robave 132 (1 Herstelbanken 102'/i« (102'/i), H Disc. Bank oud lil1/» (112) nieuw 108'/» (109). Holl. iBank U oud 1867» (167) en nieuw 160'/. Van de petroleumwaarden de koers van aand. Kon. Olie 328 tot 325a/o terug; ree. ic 3177» (324), terwijl gew. ar Dordt-se Olie 288 (2887») noteerc In de prefs idem kwam men tot zaken. Claims Kon. Olie ƒ6 (ƒ646.-) en idem Dordtse C ƒ286.- (ƒ289.-). In de rubberhoek ging een kei stukje om ln Amsterdam R ber 1427» (146) en Oost Java R ber 80 (78). Bandar Rubber de 1I0B (115L), Dell Bat. Rubber 1 (114L) en Vico 100L (103L). Bij de sulkers bedroeg het z lies bij H.A.V. Spnt. bij een kc van 234'/o. Java Cultuur onver derd 115 en Nisu 117 (118). Tabakken zwakker voor 1 Batovia Mij. en Deli Mij.: 118 en 133 (135). Senembah echtei pnt. hoger bij een notering 123°/o. Scheepvaarten waren evenc wat zwaarder. Holl. Am. Lijn (125), Kon. Boot 147 (151), F Pakket 1187» (120), Scheepv .1" 121 (1247») en Stoomv. Neder] 1327» (v.k.). Staatsfondsen vaster voor de Nederland 1940: 101 (100'/.), 8" idem 41-43 1007» (100*/-). lots h voor de 3'/o Nederland 1 99 13/16 (99 15/16) en d e3-37.7. 1938: 100 9/16 (1007.). Voorts waren van de gemeei leningen de 37Amsterdam Vi'/o lager bij een notering 1017terwijl de 37»°/» Rotter» 1937 onveranderd 1017» noteerc Part. Bew. Bel. Nederl ƒ478.- (ƒ484.-), Binnenland 3 (ƒ177.-) en Overzee ƒ146.- (ƒ14 Spaarcertlficaten lOlVg (1017»), het Heden overleed na kortstondige ziekte i Ziekenhuis te Middel burg onze lieveling JAPIE In Zwaar valt ons dit verlies. Zijn diepbedroefde ouders en zusje J. M. Eversen M. P. Everscn-RUn Matti. Goes, 5 November 1916. Molendijk 28. 08131 Zoo juist ontvangen DE ALLERNIEUWSTE met prachtige modellen van Baby- en Kinderkleeding. Prijzen vanaf 30, 75 en 35 ct. 8t. Jacobslraat 46 Goes Wij maken voor U heerlijke Wit Speculaas Bruin Speculaas Banketletter Bakkerij I. R00SE sterke. waterdichte, dubb. Fietstassen, Actetassen. Schooltassen, Stuurtassen, Sportriemen, Kofferriemen. Padvindersriemen, ïffotorlassen, Motorhandschoenen, Stofbrillen, Renkappen, Werkhandschoenen, Batterijen, Anode-Batterijen. Compl. Hulzen met batterij f 2,40, Verschil!. Rijwieldelen, Ijzerwaren. Gereedschappen, Een prima stuk zoolleer. Rubberplaten. Zolen en Hakken, Schoenspijkers, Schoenmessen, Enz. Enz. Verwacht weer enkele Hand wasmachines. Prima Autopeds f 17.50 De beste Petroleumvergasser voor f 9. Aanbevelend: „Hei Bandenhuis" Zij lijken precies op eikaar, deze negerinnetjes, bruin als koffieboonen. Van koffie gesproken, ook de verschillende koffiesoorten lijken veel op elkaar. Br is een jarenlange ervaring voor noodig, om direct de beste soorten er uit te halen. Bij Niemeijcr beslissen vaklieden, welke koffiesoort zóó goed is, dat ze gebrand kan worden tot de fijnste, geurigste koffie - de Niemeijer's Koffie. Probeert U ze eens en mocht U het verschil met andere koffie niet direct zien, U proeft het duidelijk! Damesrokken Mclsjesmantels (Ift. 58 Jr.) Mcisjesjaponncn Regen capea Herentruien Jongens-winterjassen (Ift. 1214 jr). Stof voor rokken en mantelcostuums. 499 STE NEDERLANDSCHE STAATSLOTERIJ Trekking beginl 18 Nov. 1946 Loten verkrijgbaar bij L. A. VAN WESTEN Commissionnair in Effecten, Dam 32, Middel burg. A. LAERNOES, Collectrlce. 08128 ALLE MERKEN vanaf 45 cent steeds in voorraad Zo nu en dan ook Parfumerie KLOKSTRAAT GOES TANDHEELKUNDIGE INRICHTING weder spreekuren te Bei op Zoom, Stationsstraat Donderdags van 9 tot 12 1 Nieuwe patiënten kunnen weer worden lngeschre Verder alle inlichtingen d; lijks. Antwerpscheweg Bergen op Zoom. Gebitten reet leverbaar. A.s. Moeders Uw bon voor luiers nemen wij gaarne in ontvangst Vanzelfsprekend verzorgen wij dan ook Uw andere textieibenodigdheden. 08124 NISSE j VRIJE STEMMI Beestenmarkt 2, G< Aan de Administratie Dagblad voor Zeeland - Hiermede verzoek Ik U, mij met ingang vai ln te schrijven c week-, maand-, kwariaal-abonné van uw blo ADRES PLAATS:w- Leest, adverteert cn abonneert U op Zealand's Dagbl „Vrije Stemmen". De meest actueele krant. Abonnemen prijs f 0.26 per week.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 2