Stad en Land Schaakrubriek Tweede Kamer Regering vraagt blanco volmachten voor dienstplichtvoorzieningen Vele tegenstanders ln de cerglster le 11-10 uur aangevangen openbare vergadering van de Tweede Kamer heeft de mini ster van Marine, de heer Schagen van Leeuwen het woord gevoerd Jn verband niet het in-traglschc vliegtuigongeluk te Apeldoorn. Spr. gal uiting aah rijn ontroe ring en medegevoel met de ouders, die door het ontzettend verlies ge- troffen zijn tengevolge van de roe keloosheid en het gemis aan ver antwoordelijkheid van den jeugdi gen sergeant vlieger. DIENSTPLICHTVOORZIENINGEN Aan de orde was daarna het wetsontwerp dienstplichtvoor zieningen In dit ontwerp vraagt dc rege ring machtiging van voorlopig rfle vrije hand te verkrijgen bij net treffen van velerlei voor zieningen, die geen uitstel kun nen lilden, doch afwijkingen van de dienstplichtwet inhou den. Dit in afwachting van het ogen- itlik, waarop de regering in staat zal zijn een herziening van de dienstplichtwet aanhangig te ma- »E VOORSTANDERS. De heer Ruya dc Bcerenbrouek tK.V.P.) spreekt zjjn vertrouwen uit ln bolde ministers en de voorgaande bewindslieden is hij erkentelijk voor wat zij 'n moeilijke omstandigheden heb ben gedaan. Spreker wekte de aandacht voor verschillende problemen, pleitte bij o.m. voor vrijstelling van jon gere dienstplichtigen, in het be lang van het grote gezin, voor ontslaan van het reeds 5 jaren in dienst zijnde Marine personeel, dat niet tot het kader behoort. Voor oorlogsvrijwilligers die de dienst willen verlaten, vroeg hU welwillendheid. Voorts vroeg hij nogmaals de aandacht van de regerfng voor de morele verzorging der troepen en eindigde: de bevolking staat haar zonen af. zy mag ook eisen dat ZU niet zedelUk ten gronde gaan. Si heer TUanus (Cb.) sprak de hoop uit. dat de vragen welke aan do ministers gesteld zijn niet met vaagheden zullen wor den beantwoord, doch positief. Dc machtiging wordt nu ge vraagd tot 1 Juli 1917. Spr. vroeg of de termijn niet te- ■kort is. of 1 Juli de in het voor uitzicht gestelde wetswijzigingen dan tot stand kunnen komen. Ove rigens verklaarde hij geen reden te hebben voor de ministers zijn vertrouwen niet te schenken. De heer van Dis (S.G.) merkte o», rfaf het ontwerp de rege ring wel zeer grote bevoegd heid geeft. Spr. zou gaarne de toezogglng ontvangen dat de regering zoo spoedig mogelijk aai komen met een ontwerp tot wijziging dor dienstplichtwet. Hij drong - on een behooriyke vergoeding voor -"-Merblljven- fen der dienstplichtigen, DE TEGENSTANDERS. De heer Stokvis (C.P.N.) ver klaarde. dat zijn fractie zich met de strekking van het ont werp niet kan verenigen. Hy wees erop, dat by dit ont werp de uilgever een volkomen blanco machtiging van het uitvoe rend. gezag krijgt. De hier gevolgde gedragsUjn is naar zyn mening ongrondwettig. Verder betoogde de spreker dat de regering de Kamers volledig ln het onzekere laat omtrent haar plannen. Voorts gaf hij te kennen, dat bet wetsontwerp technisch-juri- dlsch onaanvaardbaar is. Mij concludeerde, dat het wets ontwerp een ongezond en hin kend tunphlbisch wangedrocht li. Dc heer van Slecn (P.v.d.A.) verklaarde, dat het ontwerp hem niet sympathiek is. Er wordt een te grote algemene delegatie verleend en naar zijn mening zonder noodzaak. Het systeem deugt niet en be vredigt bet. rechtsgevoel der be volking niet volgens spreker. Hij deed een beroep op den minister om de bcgrenzingsdatum van 1 Januari i«47 te handhaven en vroeg zich af of niet de lichtingen 1940 1944 er in betrokken hadden moe ten worden. "Wat de opleiding der troepen be treft pleitte hij voor lichamelijke ontspanning en tucht. De lichtin gen dienen, volgens hem, in demo cratische zin te worden opgevoed. Hy protesteerde tegen het dictato riaal uitzenden van vrijwilligers, tegen hun verplichtingen in. Zowel Vüor de soldaten als voor hun ach terblijvende naasten bepleitte hij een behoorlijke financiële verzor ging. De heer Roosjen (A.R.) merkte op, dat dc machtiging die de re gering vraagt wel zeer ver strekkend Is. Er Is ln deze tüd zoveel variabel» meende hy. dat men niet kan ver- langen, dat er i'els vast geregeld wordt. De ministers hebben, vol gens hem, nog geen aanleiding ge geven hen van distatoriale buiten sporigheden te beschuldigen. Ook hü vroeg nog meer hulp voor de morele verzorging der troepen en sprak zich uit voor spoedige liquidatie van de oplei ding in Engeland. De heer IHcrcma (P.v.d.A.)-ver klaarde bezwaren te hebben te gen verschuiving van de oor spronkelijke datum, waarop de wet zal vervallen, van 1 Jan. 1947 t«t 1 Juli 1917. De heer Schoonenberg (C.P.N.) vroeg nadere inlichtingen omtrent het oproepen van de lichtingen. Spr. vroeg of uitbreiding van nitsiel in bepaalde gevallen overwogen kan worden, b.v. in het belang van do landbouw. De bezoldiging moet volgens hem lr>overeenstemming gebracht worden met de lonen in het vrije bedrijf. Hy protesteerde togen de wüze van voorlichting der militairen in Indonesië, o.a. tegen het verbieden i het lozen van ..De Waarheid" andere bladen. De Minister van Oorlog, de heer Tieve* verklaarde zfoh ter degc bewust te zijn van de staatsrechtelijke bezwaren te gen het ontwerp, cArcnals zijn ambtgenoot van Marine zich dat 's- Ook hun ambtsvoorgan gers zaten er mee. Volgens hem. is er hier wel de gelijk sprake van noodtoestand. De Minister verklaarde mede namens den Minister van Marine zich nog niet in staat te achten te komen met een wyziging van de dienst plichtwet. Wat ten aanzien der legerhervor- ming gedaan wordt is op het ogen blik niet anders dan het vormen onderdelen voor het vervullen onze zeer verantwoordelijke taak ln Nederlands-lndië, zei hy. Het is onmogeiyk voor 1 Jan. 1947 te komen met een enigszins bevredigend voorstel lot wijziging der dienstplichtwet, volgens hem. Hy erkende de bezwaren, inge bracht tegen de blanco volmacht. Het keuren moet volgens hem goed mogeiyk maar niet geper fectioneerd gebeuren. Wat. het vrij stellen betreft, verklaarde hij. dat dit voorlopig practisch niet rui mer toegepast kan worden. Hij deelde verder mede. dat hij pas een legororder heeft onder tekend. waarin „Dc Waarheid „Geelt Acht" en het blad van Prof. Pootjes ..Vredestichter" voor militairen verboden wor den. LEDEN COMMENTARIËREN. De heer Zandt (S.G.) merkte op. dat de maatregelen welke geno men worden tegen hen. die niet ge vaccineerd zijn, de aard van straf fen hébben. Daartegen maakte hy bezwaar. De beer Stokvis (C.P.N.) ver klaarde. dat de Minister hem on danks zijn welsprekendheid en uit voerigheid, niet bevredigd heeft. Hij had gaarne een grondwettig argument voor deze wet gehoord. De heer van Sleen (P.v.d.A.) zei ,m. zich te hebben afgevraagd, of het verbieden van de ..Waarheid" wel een juiste maatregel is. Bladen als ..Tndle in nood" en het beroem de blad van Prof. Gerritson vindt hli wel zoo gezagsondermijnend. De heer Schoonenberg (C.P.N.M.) vraagt nadere inlichtingen over de mededeling van den Minister inza ke de lichting 1944. Vervolgens lichtte dc heer Ruys de Becrenbronck (K.V.P.) het door hem ingediende aman dement toe, Blijkens de toelichting stelt het amendement zich ten doel, tege moet (c komen aan dc gerezen constitutionele bezwaren tegen de wijze waarop de onderhavi ge aangelegenheid in het voor liggende wetsontwerp is gere geld. FILMNIEUWS VLISSINGEN ALHAMBRA THEATER VAN DE REGEN IN DE DRUP. Deze film is samengevoegd uit viertal avonturen van de bekende komieken Stan Laurel Olivier Hardy. De samenhang cjeze avonturen is in de titel der rolprent besloten; elk onderdeel Is een aparte massa gecompliceerde dwaasheden, waarbij de onnozele helden zich meer en meer in de .nesten" steken. Ze beginnen met een karweitje >p een dak, duiken ln een vijvertje voeaen vol-acrobatlsche toeren uit in een auto, gaan op zoek naar een erfenis en komen in een spook huis terecht. Dan plegen zij een kleine inbraak en komen in de ge vangenis terecht. Doch ook hier ontsnappen zij weer. Dan gaan ze pick-nicken en het verdere avontuur tegemoet dat eindigt in een put met water. Een uiterst humoristische film ondanks de overdreven koddigheid. Het voorprogramma is uitstekend verzorgd. U ziet o.a. flitsen van het Neurenberger-proces en opnamen van dc grote Londcnse tentoonstel ling „Brittain can make it". Een ge noegelijk muziekfilmpje maakt d:t voorprogramma compleet- LUXOR- Voor 15 Mark naar Duitsland verkocht- In deze film krijgt U een beeld an de Russische krijgsgevangenen in Duitsland, die ondanks al hun leed, moord en doodslag hun kop nog omhoog houden en hun ijzeren wil doorzetten, terwijl zij in -.1 hun wedervaren hun Vaderland steeds gedenken. Deze film toont 17 hoe barbaars en onmenselijk de men sen tegenover elkaar staan en zich zelfs niet ontzien om tot het on beschaafde terug te keren, hun mi demensen tot knecht en «laaf te maken en hen af te beulen tot hun vermaak. 'Gelukkig is het dan qojt te SQemeo, wanneer li deze Correspondentie-adres: M. S. Quakkelaar, Nieuwe Kerkstraat 7, Hansweert- Onderstaande partij werd ge speeld in de simultaan-seance van Dr. Eu we te Goes, en is een van de drie partijen, die daar voor Euwe verloren gingen. Wit: Dr- Euwe. Zwart: H- Meijer, Hansweert- Siciliasn.se partij- e2—e4, c7c5. 2. Pgl—f3 In andere partijen, waar Sicili- aans tegengespeeld werd, vervolg de Dr. Euwe ook wel met de niet zo gebruikelijke voortzetting. 2. c3- Pb8c-0- 3. d2d4. c5xd4. 4- Pf3xd4- Pg8—f0. Na 4g6 ontstaat de Maroc- zy-varlant, die echter bij de mees ten niet erg in de smaak valt, daar wit door 5. c4 goed spel verkrijgt. 5. Pblc3 Op 5- f3 antwoordt zwart het best 5.... e6. 5d7—dB. Dit moet eerkt gebeuren. Op di rect 56 kan volgen 6Pc6: en 7e5. 6- Lfle2 Wit had nu met 6. Lg5 tot de z-g. Richter variant kunnen komen, waarna zwart heel sterk moet spe len om niet ln het nadeel te gera ken. Maar, bij goed spel krijgt zwart aardige tegenkansen, ge tuige de partij Szabo-Lundin, waar nee Lundin de schoonheidsprijs •erwierf ln het Staunton-tournool. i-g7—£6. Nu is de Drakenvariant ontstaan. Ook 6 e6 is goed, maar zwart neemt dan al bij voorbaat genoe gen met een gedrukte stelling, ter wijl na 0g6 voor zwart al lerlei tactische tegenkansen kun- ontstaan. 7. 0—0 LI8g7. X Pd4b3 0—0- I. 12— f3 b7b6. 10. Pc3—d5 Pf6e8. 11- c2—c4. c-7-—e0. 12. Pd5—e3. Lc8—b7- 13. Tal—bl Een voorbereiding om Lel uit te spelen. De stollingen staan nu on geveer gelijk. Dr. Euwe heeft de opening niet bijzonder agressief be handeld. Ta8—c8- 14- Lel—d2. a7—a5- 15. Pb3—cl. Pe6d4. 16. Ld2—c3. e6—e5. Dit is een zwakke zet, waarvan wit echter geen gebruik maakt- 17. Pe3c2 Beter was hier 17. Ld4: ed4: 18- Pc2 en pion d4 gaat verloren. Pd4xe2f 18. Ddlxe2. Lb7—a6. Dreigt Lc4: 19. Pc2e3- 17f5- 20. b2b3- f5—f4. 21. Pc3d5. Pc8—16. 22. Pfl—dl. P16xd5- 23- TdlxdS. b6b5. Een aardige wending! 24. c4xb5. La6—b7. 25. Td5d3 De enige zet, daar Lc3 gedekt moest worden. IDd8b6f i. Kgl—hl. Db6xb5. 27. De2—d2 Waarschüniyk beter was 27. Td6: Dc5- I. Dc4.'t: 29. bc4: c4: 30- La5:Tlc8 enz. ILb7—aO. I. J)2h3 Natuuriyk niet 28- Td6:?? wc-gens i. Dll mat! i' Db5—c6. Verovert de kwaliteit, daar Td3 niet kan spelen. 29. Lc3xa5. La6xd3. 30. Pclxd3 Zwart staat de kwaliteit voor, maar wit heelt twee verbonden vrijpionnen. 30- Dc6^c2. 31. Tbl—dl- Lg7—16. La 5b4- Dc2xd2. 33. Tdlxd2. Tc8—c6. 34. Lb4—a3- L16—h4. 35- Pd3—b4. Tc6b0, 36-Khl—gl? Hierdoor gaat het paard verloren. Wit stond echter toch reeds moei lijk. Lh4el)< 37. Pb4d5 Lelxd2. 38- Pd5xb6. Ld2L-e3t 'X Kgl—II. Le3xb6- Zwart staat nu gewonnen- De rest niet moeilijk meer. I. La3xd6. Tfg—e8. 41. a2a4. Lb6—d4- 42- Kil—e2. Tc8d8. 43- Ld6e7. Td8—d7. 44. Le7a3. Td7—b7 45 b3b4. Ld4c3. 46. b4b5- Tb7a7. 47. b5b6- Ta7—b7- Ke2—d3. Lc3a5. 49. La3d6? Hierdoor is alles meteen uit! 9Tb7—d7. r wit gal het op. lilms ziet, dat de krijgsgevangenen huiswaarts keren en dan eindelijk verlost zijn. Het schijnt, dat deze lilms gruwelen en ellende niet meer in tel zijn, want de bioscoop was slechts voor een derde gwuld. GOES. GRAND-THEATER. Soldaten zonder uniform- Deze film, die deze week in Grand-Theater draait, is een i grijpende film, waaraan reeds in de Duitse bezetting werd gewerkl. Wij zien hoe dc Belgisetie illegali teit zich op alle mogelijke manie ren te weer stelt tegen de onmen selijke bezetter. Spionnage en con- tra-spionnage worden op meester)ij ke wijze uitgebeeld en een opeen volging van scènes, afwisselend op gewekt en sentimenteel trekken ons voorbij. Hef is juist de verdienste van deze film, dat aan de humor niet te kort wordt gedaan- De iilm die eindigt op de dag van de in vasie neemt een waardige plaats in, in de verzetsfilms. Wij z{jn er van overtuigd, dat niemand de kans zal willen missen om dit film werk te willen gaan zien. Goes MEISJE AANGEHOUDEN Een minderjarig meisje uit Wol- faarlsdijk, dat het thuis niet al te best kon vinden, was enige maan den geleden de ouderlijke woning ontvlucht. Ze werd gisteren te Goes door de politie aangehouden en naar huls torug gebracht. BILJARTEN In café Baarends werden Don derdag 10 Oct. de competitiewed strijden voor de Ned. Biljartbond begonnen in de klasse B. In deze klasse neemt „A.L.M." Goes, deel mei 2 teams. De uitslag van deze eerste dub bele ontmoeting was 102 in het voordeel van team l. De beste prestaties op deze avond werden geleverd door dhr. Koch en dhr. Bruel. Eerstgenoem de maakte het hoogste gejniddcl- de in één partij n.l. 5, en dhr. Bru el maakte de hoogste serie met 24. A.s. Donderdag 17 Oct. worden de wedstrijden vervolgd. Begonnen wordt dan met Klasse D. Kunstvrienden. Gisteravond had de eerste uitvoe ring plaats van het toneelsnel in drie bedrijven „Kopper en Co" door de toneelvereniging „Kunst vrienden". Hoewel we geneigd zouden zijn op te merken, dat „Kunstvrienden" met het geven, van dit spel niets te hoog zou hebben gerekend, moe ten wij toch ook weer niet vergeten dat hier een amateurs-vereniging op de planken stond. Zodoende va it het toch veel te prijzen in de opvoering van dit moelyke stuk- Mocht de heer P. Biondel dikwijls iets te expressief 2yn, zijn spel was niet slecht. Evenmin als dit mevr- F- Polder- ian-Sturm, terwijl we een woord van waardering moeten uiten voor mevr. P. SchrijVev-v. d. Berge. - Middelburg OPERETTE - OPVOERING Op Woensdag 16 October a.s. zal in het Schuttershof alhier de ope rette „Boemel Baron" worden op gevoerd door het gezelschap Piet Kohier. Zuid-Beveland BORSSELE EEN A.N.W.B.-AVOND Op 15 October a-s- zal de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond A. N.W.B. voor leden en andere oe- langstellenden een Bondsavond or ganiseren te Borssele in de zaal van café Schlkker. Eenzelfde avond zal gehouden worden op 16 October a-s- te Ove- zande in de zaal van café C. Ver beek en op 17 October a.s. te Hoe dekenskerke in het lokaal van de O. L- School. Het hoofddoel van deze avond zal zijn de bezoekers na der bekend te maken met het werk, dat de bond op verschillend toeris tisch gebied verricht, doch het pro gramma is zó samengesteld, dat 'e- gelijkertijd een prettige ontspan ning wordt geboden. Vooral een mooie geluidsfilm zal zeker de aandacht weten te boeien. Een kleine tentoonstelling wordt [gericht en zal een indruk geven an de uitgebreidheid der Bond.s- bemocllngen ten behoeve van alle takken van toerisme. OVEZANDE CONSUMENTENCREDIET Dinsdagavond 1.1. vergaderde in het gemeentehuis de districtsraad voor het consumentencrediet be staande uit J. Oostdijk, voorzitter en de leden: Mevr. Bakker, L. Boonman, A. van Loenhoud, W. A. Mol, G. J. Schuerman en K. L. v. Steenbergen. Voor het voeren van de admini stratie van het consumentencrediet1 werd als comptabele benoemd de ambtenaar ter secretarie K. L. de Jonge, bij wien de aanvraagformu lieren voor het crediet tussen 14 October en 2 November 1S40 moe ten worden ingediend. HANSWEERT ONTSLAG By beschikking van den Minister van Openbare Werken en Weder opbouw is, op grond van de bepa lingen van het Zuiveringsbesluit 1945, ontslag uit zijn functie ver leend aan: H. v. Immerseel, sluis- knecht te Hansweert, met ingang van 9 Februari 1945. ÏERSEKE OESTERVERZENDING. Over September 1946 bedroeg de oester verzending in totaal 1.044.225 stuks (934.547); hiervan gingen naar Nederland 208.000 (900.297) stuks, naar België 742,175 (34.250) stuks, diversen 33.450 (nihil) stuks. De tussen haakjes zijn die over Sep Vmber 1945. Speciaal de export naar België is dus zeer belangrijk toegenomen. Officieel wordt ons medegedeeld dat op 12 October^cje oester-export naar Engeland een aanvang zal nemen. De eerste zendingen zullen nog niet groter zijn dan 50.000 stuks. Dit houdt verband met her feit dat men in Engeland; eerst de aangekochte Franse oesters wil consumeren, zodra deze verbruikt zijn zal de export uit Zeeland ver moedelijk groter worden. DAMKAMPIOENSCHAP. In de laatste ronde om het per soonlijk Damkampioenschap van Nederland wist onze dorpsgenoot J. Blom in een fraaie partij remise te spelen tegen Ligthart. De eind stand is nu in afdeling A: Vos 12. W. Roozenburg, Metz en Ligthart 11. Huisman en v. d. Staay 10, Kinnes!n 9. BHorn en de Graag 8 en van Doorn 0. Hoewel Blom dus de finale niet heeft bereikt is het resultaat van den Zeeuwsen kam pioen toch zeer eervol te noemen in dit illustre gezelschap. Hij heeft in diverse partijen bewezen een gevaarlijk tegenstander te zijn cn bij iets betere start had hij wel licht de finale bereikt. HUWELIJK. Bij hot huwelijk van P. C. dc Koeijer en C. J. de Kooijer alhier werd de huwelijksakte, met uit zondering van de beide moeders uitsluitend ondertekend door de Koeijers, Volgens den ambtenaar van de burgerlijke stand is zulks, voor zover hem bekend is, in deze gemeente nog nimmer voorgelco- Tliolen APOTHEKEN Geopend van 12 Oct. lm. 19 Oct. Vlissingen: Apotheek Ockenburg Walstraat. Middelburg: Apotheek v.d. Harde Goes: Apotheek Laporte. OUD VOSSEMEER In deze gemeente wfrd een ge val van diphterie-roodvonk gemeld PRIJSOPDRIJVING Wegens het tegen te hoge prijs te koop aanbieden-van garen en elastiek werd A. v. d. S. te Steen bergen verbaliseerd. Walcheren ARNEMUIDEN BRAND Donderdagmiddag brak brand uit in een schuur van dhr. J. Corne- lisse aan het z.g. „Schorretje". De schuur waarin landbouwgewassen en gereedschappen waren geborgen brandde ondanks de kloeke pogin gen der brandweer geheel uit. Vermoedelijke oorzaak is het spe len met lucifers door kinderen- De verzekering dekt de schade. Sport VOETBALOVERZICHT Ie klasse afdeling IV. Helmond-Longa. Noad-NAC, VVV- Kelmondia, Baronie DNL-Willem II RKTVV—Vlissingen. Zo langzamerhand begint de competitie weer interessant te wor den en dringen dè koplopers van vorig seizoen zich naar voren. NAC. BW, NOAD de oudere eer ste klassers houden de kop, ge volgd door het naar onze mening boven haar stand levende pas ge promoveerde Helmondia. Wö ach ten Longa, Willem II, RKTVV en VVV beslist sterker, de tüd zal het leren of wij er de juiste kyk op hadden. Gezien het j.l. Zondag door Hel mond te Vlissingen vertoonde spel geven wij haar geen kans tegen Longa. NOAD-NAC is een open wedstrijd, waar een geluk spel wel eens het resultaat kan zijn. Te Venlo zien wij VVV aan hot lang ste eind trekken, terwijl BDNL de punten aan Willem II moet af staan. De voor Zeeland belangrüke wedstrijd Is die van RKTVV tegen Vlissingen, Zondag veroverde Vlis singen de punten, maar Helmond waar tegen werd gespeeld, zal wel een van de zwakste tegenstanders blüken te zijn. Gaat men het v°'~ gens de competitieresultaten uit rekenen, dan moet Vlissingen een kans hebben, want Helmond won van Helmondia. Helmondia won van RKTVV en Vlissingen won van Helmond. De gevolgtrekking is dus. Vlissingen heef* een kans- Wü geloven echter, iat RKTVV Zondag niet het juiste tegenspel lton vinden tegen het met drie backs spelende Helmondia en daar door de verliezende party was. Wij geven ze tenminste tegen Vlissin gen de meeste leans. Vlissingen speelt Zondag met het volgende elftal: Harting, C. en I-I. Burger- hof. D, de Jo ode. L. Butz, J. Ma rijs. Geldof, v. d. Schraaf. Hen- drikse. Ramakers en v, d. Kasteele. 2e klasse A afdeling IV. Breskens—Internos, Middelburg Biervliet. De Zeeuwen—Goes, Al liance- UBC, HeroTSC. Terneu- zenDosko. Deze grote klasse geeft wekelüks zes wedstrijden' en voor de ware voetbal-enthousiast is er kans be rekening genoog. Naar onze me ning kan Breskens Zondag voor de tweede maal winnen, terwijl Mid delburg er Biervliet wel onder zal houden. De Zeeuwen—Goes is een open wedstrijd, temeer, daar Goes niet meer van dezelfde kracht blijkt te zijn als vorig seizoen en nogal met invallers„moet uitkomen, toch geven wij haar in deze wedstrijd de meeste kans. hoewel de uitslag dicht bi.1 het gelijke spel zal liggen. Te Bergen op Zoom is het de wed strijd van de dag en wij geloven, dat een puntenverdeling het resul taat van dit treffen zal zijn. Hero geven wij tegen TSC wel een kans je. temeer, daar TSC met een nieuwe rechtervleugel moet ver- 3chünen. daar de rechtsbinnen naar India, is vertrokken en de rechts buiten Hooymacrs gesehorst is. I" Terneuzen zal de thuisclub fel van zich afbijten maar uiteindelijk niet bestand zijn tegen het betere Dos- kospel. PREDIKBEURTEN VLISSINGEN. Chr. Ger, Kerk 9-30 en 5 u. Ds. R. Slofstra. WESTKAPELLE. Ned. Herv, Gem. 9.30 en 2.30 Ds. Posima; Ger. Kerk 9.30 Ds. J. E. Visser. 2.30 Leesdienst; Ger. Gem. 11 en 4.30 leesdienst. GOES. Ned. Herv. Gem. 9.30 Ds. Odé, 2 u- Ds- Elderenbosch, 5.30 Ds de Roos. BAARLAND. Ned. Herv. Gem. 9.30 Ds. Heymans, 2 u. Ds. Elzenga. BIEZELINGE. Ned. Herv. Gem. 9.30 Ds. F. L. v. 't Hooft. 2 u. de heer Heyboer; Cbr. Ger. Kerk 2 maal ieesdienst. HEINKENSZAND. Ned. Herv. Gem. 10 cn 2.30 Ds. Renting; Ger. Kerk 10 en 3.30 Ds. Bony. 'sH. ARENDSKER'"" Ned. Herv. Gem. 10 u. H. Avondmaal. 2.30 Dankzegging. •s II. ABTSKERKE'. Ned. Herv. Gem. 9 20 Ds. Nutbey. 2 u. Ds. Drost KLOETINGE. Nrtl. Herv. Gem. 10 u Ds. Elderenbosch. 6 u. Ds. v. Voorthuy sen. KATTENDIJKE. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 2 u. Ds. Breek. NIEUWDORP. Ned. Herv. Gem. 10 u. D§. Luuring, 2,30 u. den heer Overgaauw, RILLAND. Ned. Herv. Gem. 's mor gens Hulppr. N. de Zwart, 's mid dags Ds. Mortier; Ger. Kerk 2 maal Ds. D. Kuiper; Ger. Gem- 3 maal leesdienst. ÏERSEKE. Ned. Herv. Kerk U u. Ds. C. Metselaar van Nlgtevecht. 4 Ds. B Baks, Bed. H. Doop; Geref. Kerk 9.30 en 2 u. Ds. C- Meüer van Bevcrwük; Geref. Gem. 3.30, 2 en 6 u. Ds. A. van Stuyvenbcrg; Vrij Ev. Gem. 10 en 2.31' Ds. Timmerman, 5.30 Bid stond' Leger des Heils Zaterdag avond 3 u. Straatzang Dorp. Zon dag 10 u. Heiligingssamenkomst en 6 j. Verlossingssamenkomst door Maj. Bercndsen. 1 u. Zon dagsschool. Donderdag 2 u. Vrou wenbond. WAARDE. Ned, Herv. Gein 9.30 Ds. M. Posima. 2 u. Ds. G. de Boer; Ger. Gom. 3 maal lees dienst. WILHELMJNADORP. Ned. Herv. Gem. c'en heer P. T. de Boer. 6 u. Ds. G. Nutbey. wolf .DIJK. Ncd. Herv. Gcm. 10 en 2.30 Ds. T. G. A. v. Dljlc. OOSTERLAND. Ned. Herv. Gem. 10 en 3 u. Ds. v. d. Brocck; Ger. Kerk 10 u. Ds. Scheeie, 3 u. lees dienst; Ger. Gem. 3 maal lees dienst; Oud Ger. Kerk 3 maal leesdienst. THOLEN. Ned. Herv. Kerk 10 u- Ds. Vroegindeweü. 3 u. Ds. 5. G- J Goverts; Geref. Kerk 10 en 5 'u. Ds. Heida uit Vlnardinrren; Geref. Gem. 10. 2.30 en 630 lees dienst; Chr. Geref. Kerk 10 u. Ds. H. v. Leeuwen, 2.30 leesdienst 6.30 Ds. H. v. Leeuwen. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv- Kerk 10 u Ds. S. G. J. Goverts. 2.30 leesdienst; Geret. Kerk 10 en 2 30 Ds. Vreugdenhll: Chr. Gerei. Kerk 10. 2.30 en 6.30 Ds. BaaiJ (v.m. H. Avondmaal). ST. ANN ALAND. Ned. Herv Kerk 9.30 en 2 u, Ds. W. v. Griethuij- sen; Geref! Gem. 3 maal lees dienst. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk 10 u. Ds. de Bres. 6 u. leesdienst; Geref. Gem. 3 maal leesdienst. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Hcrv. Kerk, v.m. leesd. n-m. Ds. de Bres -Rehoboth des avonds 7 u. Ds. v. Wienngen uit Overschie; Oud- Geref. Gem. 3 maaO leesdienst. SCHEP.PENISSE. Ned. Herv. Kerk 10 u Ds. N. Knoreman (Bed. H. Avondmaal). 2.30 Ds. N. Koore- man Dankzegging H. Avondm.V. Gcrsf. Gem. geen opgave ont vangen. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk v.m. )eesdienst.. 2 30 Ds. W. Vroegindeweij; Geref. Kerk )0 en 2.30 den heer A. Vreugdenhll uit Rotterdam; Geref. Gem. geen opgave ontvangen. ST. PHILJPSLAND. Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 Ds. P. Holst n.m. Bed. H. Doop). BORSSELE. Ned. Herv. Kerk 9.30 dhr. Overgauw. 2 u. Ds. Luu ring: Oer. Kerk 10 u. leesdienst. 5.30 Ds. Booiv: Ger. Gem. 9-30. 2 en 5.30 leesdienst. Finan. Berichten 1 medegedeeld door; INCASSO-BANK N. V. GOES Amsterdamse Effectenbeurs. De beurs had vandaag een wei felend voorkomen. Aanvankelijk golden aand. Kon. Olie weer als waardemeter, waardoor de stem ming over de gehele linie nog al eens wisselde. Middenbeurs va rieerde de advieskoers van aand. Kon. Olie tussen 355 en 360ch>. Uit- eindelük kwam op 350'''» notering tot stand, hetgeen neer kwam op een koersverlies ten opzichte van gisteren van 10 punten. Bij het scheiden van de markt werd de reactie bh gememoreerd fonds niet door de overige aandelen overge nomen. zodat per saldo in het al gemeen -Jine koersen weinig afweken gisteren tot stand Gcw. aano. 'oi-mse Otie golden 315 (314). terwijl de preis. idem 7 punten In herstel waren bij een no tering van 335*'». Claims Kon. Olie werden verhandeld op f 681 (f 701) en idem Dordtse Olie op f301 (f 303). By uiterst geringen omzet waren rubberfontison vast van foon. Am sterdam Rubber 168 (164). Bandar Rubber 121 (119). Deli Batavia Rubber >18 (117) en Vlco 107 b (105 b—107 1). Suikerwaarden iets lager. H.V.A. 254'(255''«), Java Cultuur 127'/» (129) en Nisu 130 (18Qi/2). By de tabakken boekten aand. Senembab het grootste verlies en wel 3"s punt by een.koers van 136'/» Voorts daalde de koers van eert. Ddli Mü. van 146'/» tot 145*>. Aand. Dell Batavia Mij. niet genoteerd. Bij de seheepvaartwaarden bewo gen de koersen zich merendeels om de prijzen van gisteren. Holl. Am. Lb'n en Scheepvaart Unie on veranderd 137 en 136'/s, Kon. Boot 163y2 (163). Kon. Paket 129 (130'/«). Sioomv. Nederland 141'/i (141) en Rolt. Llovö 128 (126). Van de industriëlen onderscheid den aand.. Ned. Ford zich door een koerswinst van 5 punten by een prijs van 331. Aku's golden 127"» (127'/«). van Berkel 101 (99). Lever- bros 259y2 (360'A), eert. Calvó en aand. Philips onveranderd 146 en 289. Voorts noemen wijgew. V. d. Bergh 246 (244). Electro Zuur 182 (180) Keinekens onveranderd 238'/* Holland Meel 130 (129). Wilton 141'/* (143) en wyers 136& (137). Bankaandelen verdeeld: Ams;erd. ]23'/« (123'ii), Incasso-Bank 1331'». (132'/«), Robaver 132 (134 1). Herstel banken 102 (101 15/16). Holl. Disc. Bank oud lloyz <107' en nieuw 107kt,. Holl. Bank Unie oud 173'/« (173'/») en nieuw 164 (165). Staatsfondsen prijshoudend. 4"« Nederland 1940 II cum onveran derd 101 1/16. .3idem 1941-1943 onveranderd 101 Vfe9/16 en 3—3 idem 1938 101 9/16 (101&). Ge meente leningen iets zwakker: 3'/»Amsterdam 1937: 101V» (101'/») en 3y2'lt Rotterdam 1932: 1013/» (101'/.), Part. Bew. Bel. Nederland f 495 (f498). Binnenland onveranderd f 183 en Overzee f 156 (f 157) Spaarcertificaten 101'/" (101 1/16), Met ons heursoverzicht kunnen wij vandaag kort zijn. 2ulks als gevolg van het feit dal noch in obligaties noch in aandelen note ringen tot stand kwamen. Dit wal op zijn beurt weer het gevolg van uitlatingen van Minister Licftinck tijdens de gisteren te Den Haag gehouden persconferentie. Met Radioprogramma voor Zondag HILVERSUM I. 301,5 m. 8.00 Nieuws 8.15 Voor hef platte land 8.30 Grant. 9.00 Aan dichters hand door eigen land 9.15 Men raagt wij draalen 9.45 Geestelijk even 10.00 Zondags halfuur 10.30 Prol. Kerkdienst 12.00 Gram. 12.30 De Zondag club 12.40 Zwols man nenkoor 13.00 Nieuws 13.15 Jetty Cantor 13.50 De Spoorwegen spre ken 14.00 Gram. 14.05 Boeken'na)'- 14.30 Muziekmozafek 15.00 Filmpraatje 15.15 Concert 15.40 Gram. 15.50 Concert verv. 16.10 Or relmuziek 16.30 Sportflitsen 17.00 Ket eigen vers 17.30 Oome Keesje Nieuws 18.30 Ned. Strijdkr. Wim lbo 20 00 Nieuws 20 15 Opcraconcert 21 15 Paul Vlaande- grijpt in 21.85 The Romancer- 22.30 Klank en kout uit Aerden- hout 23.00 Nieuws 23.15 The Skv- masters 23.45 The Kentucky Min streel s. HILVERSUM II, 415,5 m- 8.00 Nieuws 8.15 Van man tot man 8.30 Prot. Studiodienst 9.30 Nieuws Waters). 9.45 Hoogmis 11.30 Trio 12.00 Angelus 12.03 Gram. 12.15 In 't Boeckhuis 12.30 Lunch- ert 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws 13.15 Lunchconcert verv 13.30 Apologie 13.50 Gram. 14.00 Ravell programma 14.30 Nieuwe platen van overzee 16.15 Trio so nate 16.30 Ziekenlof 17.00 Kerk dienst 18.30 Gram. 18.45 Orgelcon cert 19.15 Kent gij uw bijbel 19-30 Nieuws 39.45 Voetbalwedstrijd 20.00 De gewone man zegt er het zijne van 20.05 Engelse madrigalen 10.15 De Verraderspoort 2145 En gelse madrigalen verv. 22.00 Nws 2230 Gezinsmaand van de Kath Actie 22 35 Avondgebed 22.50 Gram 23.00 Klaas van Beek 23.30 Gram. voor Maandag HILVERSUM I. 301,5 m. en 6.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.15 Morgenwyding 9.30 Arbeidsvi taminen 10.30 Van vrouw tot vrouw 10.35 Gram. 11.00 Op de uit kyk 11.15 Het Lyra Trio 11.45 Fam ber. uit 7ndië 12.00 Antonon Dvo rak progr. >2.30 ln 't spionnetje 12.35 The Skymasters 13.00 Nieuws 13.15 Les gars de Paris 13.45 Pierre Polls 14 >0 De kwintetspelers 14.45 Sprookjes. 15.00 Bonbonnierre. 16.30 Viool en plano 17.00 Ook En geland heeft componisten 17.30 Gram. 17.45 Rimboe 18.00 Nieuws 1.15 Gram. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 En nu naar bed 19.05 Pianore cital 39,30 Inleiding tot muziekbe grip 20.00 Nieuws 20.08 Radioscoop Het Concert Kwintet 22.45 Vraaggesprek, 23,00 Nieuws. 23,45 Salon en dansmuziek 23.45 Gram. HILVERSUM H, 415,5 m. 7.00 en 8.00 Nieuws 8-15 Gram. 9.15 Ziekenbezoek 9.30 Waterst. en pol. ber. 9.50 Ned. Kamermuziek 10.20 Gram 30.30 Morgendienst 11.00 Gram. 11.15 Van oude en nieu we schrijvers 11.35 Pianorecital 12.00 Marinierskapel 13.00 Nieuws 13.15 Gooilanders 14.00 Voor jonge moeders 14.20 Orgelmuziek 14.43 Zangrecital 15.15 Utrechts stede lijk orkest 15.30 Jan de Vente, fluit 16.00 Bijbellezing 10.45 Gram. 17.00 Kinderkoor 17.30 Vioolrecital 18.00 Rhapsodia sextet 18.45 Sportpraat- 19.00 Nieuws 19.15 Chopin 19.40 Causerie 20.00 Nieuws 20.05 Hsdio Phll. Orkest 21.05 Moeilijke teksten uit het oude testament 21.25 Am sterdams A Capello koor „Bel Can to" 22.00 Nieuws 22.15 De nood van Walcheren in 1946" 22.45 Avond overdenking 23.00 Ned. Kamermu ziekgroep 22.50 Gram. Offio. Publicaties Dl STR1BUT1EDIENST '•-HEER ARENDSKERKE. Uitreiking Schocncnbonnen Degenen, die. volgens vroeger® publicaties, deze maand in aanmer king komen voor een schoenenbon, kunnen deze week van 13-19 Octo ber 1946 afhalen op het krlngkan- ior of bij de agentbn. De T.D- met inlegvel moet daar bij worden overgelegd- trekking tot de Amerikaanse fondsen verklaarde Z. Excellentie dat er voorlopig geen handel In Amerikaanse fondsen te Amster dam zal plaats vinden. Ter toelichting zeide de Minister dat de algemene landsbelangen hoger worden aangeslagen dan de belangen van een bepaalde groep effectenhandelaren of zelfs van een instelling als de Amsterdamse Ef fectenbeurs. Deze uitspraak bracht de gemoederen van het grootste ge deelte der beursbezoekers in be roering. Als protest werd het plan geopperd vandaag geen noteringen ie maken. Hoewel dit voorstel niel direct averal bijval vond. werd uit eindelijk besloten unaniem het ma ken van noteringen voor vandaag achterwege te laten. Ingezonden mededeling ZE HEBBEN DE HARTEN* ONZER VROUWEN GESTOLEN! Er is wéér ecu zending Nylon kousen in Nederland nange- komen. Amerikaansche kousen, vnn glas gesponnen en toch ijzer- sterk, ragfijn en elegant. Kousen, die het hart van elke vrouw gestolen hebben.' fvfaar Nylon kousen of geen Nylon kousen, een andere hartewensch is voor iederen Nederlander in vervulling gegaan. We kunnen weer gemeten van ons kopje echte thee! Wat heeft de Gruytor ons weer ver rast met zijn vier bekende merken. Zelfs het merk zilver-rood, die bijzonder fijne, geurigo thee is er weer. Luchtdicht verpakt in me taalpapier. Thee zooala alleen de knappe vakmenschen van de Gruyter die kunnen samenstellen. En zoo heeft de Gruyter met zijn thee weer aller hart gestolen. Betere thee - geurig èn verkwik kend als geen andere en zooals alleen bij de Gruyter'nog een belangrijke besparing _door de tien.procent korting)/

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3