Stad en Land DANSEN nette werkster LINNENKAST „Lyberty" Fa. C. L. V. I VREEDE WERKSTER gevraagd net 2e meisje ONDERWIJZER Goes Fietsendiefstallen De laatste maanden zijn er ver scheidene gevallen van zwijntjes- jagerij voorgekomen en velen zijn reeds geneigd te denken, dat hier een vaste persoon of een aantal personen de hand in hebben. Daar echter door de politie reeds vier heren ingerekend zijn is dit denkbeeld .-.eer te verwerpen. Wil men echter zijr. rijwiel be houden dan raden wij iedereen aan Uitspraken der zitting te 's Hertogenbosch De officieren-fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te 's Hertogenbosch voor Zeeland hebben de volgende personen voorwaardelijk buiten vervolging gesteld: J. Dingemanse, geb. Verweij. Middelburg; J. J. v. d. Sluis. geb. Schot, Goes; J. Donze. Terneuren: C. de Jonge. geb. Heijnsdijk Axel: G. M. V. Dhaeze, Sas van Gent: J. Dussel. Haamstedg; J. M. van Dijke .Zierikzee; A. H. R. Fluyt, Kcrkwcrve, aJlen onder toezicht- stelling van de S.T.P.D. en ontzet ting rechten M, J. Hooftman. E. van Overbe- ke. beiden Middelburg; M. E. van Kempen. H. J. Vissèr. beiden Goes D. Vader, Kwadendamme; J. Dage vos, Yerseke; C. Hondsmerk. Ka- - jelle: J. A. de Silva. B. J. de Silvn. heiden IJzendijke: E. A. van Boven en L. M. B. Dhaeze. beiden Sas van Gent; G. v. d. Keelen. Clinge: M. C. A. Eggermondt. Hulst; G. J. Aarnoudse, Amsterdam; W. P. Ne- lisse, Noordwijk Binnen, onder toe yichtstelCing. verplichting tot belden en ontzetting rechten. De volgende personen worden der toezicht gesteld en ontzet rechten, terwijl zij het acher hun naam genoemde bedrag moeten betalen; M. H. Breijaart, St. Jansteen. J 500: M. Bril geb. Bron, Zuidzan- de i 5000; E. K. Dieleman. geb. Dieleman, Zaanslag. f 8000; B. M. A. Abroscheer, Philippine, f250; en P A. Faasse, St. Annaland. S 10.000. Hetzelfde en bovendien verplich ting tot arb-.iden: J. de Bruyn, St. Jansteen, f3000; H. J. Proveniers, 's Hertogenbosch f 150. Onder toezichtsielling. arbeiden, 3 maanden voortdurend verblijf houden in het Jeugdhuis Hans- weert, f 1250 betalen en ontzetting rechten: Chr. Janse. St. Laurens. Onder tcezichtstelling storten van een waarborgsom van f 500 en ontzetting rechten: G. A. Mabe- soone. Oostburg... Onder loezightstelling. arbeiden afstanddoen van zijn radio en ont zetting rechten; C. de Roeck, St. Jansteen. Onder nezichtstelling. afstand doen van ha;*- radio, f200 betalen <n ontzetting rechten: E. van Kc-oyen geb. de Causemacker, Over slag. Onvoorwaardelijk zijn builen ver volging gesteld- L. .Toosse, J. J. Bal. C. 1. Kieviet, geb. Wesdorp, allen Middelburg; C. Kerpestein, Vlissingen; E. de Rooy geb. de Feijter en J. C. de Ruiter geb. de Rooy. beiden Oostburg; F. v. d. Berg. St. Annaland. De gerezen verdenkingen zijn niet ongegrond gebleken, doch de schuld is van zodanige aard, dat oplegging van straf of maatregelen niet gerecht- vervaardigd zijn te achten. J Verder: J. Schrier en G. Schrier geb. Geiseler. beiden Middelburg; H. Kerpestein geb. Schieman, Vlis singen; A. M. v, d. Est. Terneuzen; J. P. Boer geb. Hoofd. Hulst, De gerezen verdenkingen zijn onge grond gebleken. Een slot of ketting mag misschien stevig eruit 2ien, voor een gcrouti neerde fietsendief is het een klein karweitje het open te breken. 5 OCTOBER HEROPENING GOESSE LEESBIBLIOTHEEK Morgen zal de Goesse Leesbiblio theek welke gevestigd is boven in het Beursgebouw haar werkzaam heden weer beginnen. Deze bibliotheek, die uitgaat van de stichting voor Goesse Leesbi bliotheken, is geopend van 4— Wij kunnen onze lezers medede len, dat tal van nieuwe boeken zijn aangekocht en doen een greep uit de !)0 nieuwe werken. Zij, die gaarne op de hoogte wil len komen, wat zich hier in cle oorlogsjaren heeft afgespeeld zul len aan de boeken „Nacht over Ja va" van Johan Fabricius, „Achter de Schermen" van „Oome Gerrit' (G. J. P. de Vries), „Land in Mist' van Marja Roe en „Engelandvaar ders" van K. Norel, hun hart ze ker kunnen ophalen. Verder zijn er tal van goede ro- deteetive-stories, meisjes- en jeugdboeken. Middelburg Gemeenteavond Door de Ver. van Vr. Hervormde alhier zal op Dinsdag 8 October as. in het Senuttershof een gemeen teavond worden gehouden, Ds J. H. Hanneman zal spreken over de verandering die zich in de Hervormde"Kerk heeft aangekon digd en de houding die de Vrijzin nigen ten opzichte daarvan kunnen nstig aanzien, maar dank zij het er snélle optreden van de vrijwil lige Brandweer met een minimax kon de werkplaats behouden blij- en behoefde de motorspuit geen water te geven. Zeeuws» Vlaanderen TERNEUZEN Zuivciing Polderbesturen Bij beschikking van den Minister van Openbare Werken en Wederop bouw is, op grond van de bepalin gen van het Zuiveringsbesluit 1945 ontslag uit hun functies verleend A. Dees, ie Terneuzen, dijkgraaf, aan de Oude Zevenaar en de Kleine Zevenaarpolder en lid van het da gelijks bestuur van het waterschap Hulster en Axel en ambacht, met ingang van 24 September 1946. D. Dekker, te Axel (Saning) lid van de dijkraad van de waterke ring van de Calamiteuze polders Scr-Leippens c.a. met ingang van 22 Juni 1948 Tholen Zuid-Beveland IIEINKENSZAND Bij de P.T.T. technische dienst te Goes is geslaa'gd voor het exa men Instrumentmaker, gehouden te Den Haag den heer A. J. Boo- kclaar te Goes en de heer Iz. G. Franse te Heinkenszand. Dinsdag kreeg de landbouwer G. v. d. Does toen hij zijn paard voor de wagen spande een klap, zodat hij zijn been brak. Met een zieken auto werd hij naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. WOLPH AARTSDIJK OPRICHTING REIS VERENIGING Alhier werd opgericht de plaat selijke reisvereniging De Trekvo gels. welke zich ten doel stelt, door het innen van een maandelijkse contrilut.ie. éénmaal per jaar een reis te ondernemen. Er gaven zich ongeveer 60 leden op. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dina J d. van P. Boone- Poortvliet; Sara C. d. van G. Re- mijnse— Ossewaarde; Maarten z. v. H. JanseNoorjlhoek. Getrouwd: P. Goldof 29 j. en J. Bliek 22 j.; M. W. van de Vrede 31 j. en M. Sandee 30 j.; H. Krui- derink 25 j. en J. P. Haartsen 30 j. Overleden: J. Verboom 82 j. wedn. van E. Krijger; S. C. Remijnse 3 d. Ingekomen: C. Nieuwenhuijtre van Ellewoutsdijk; J. Slabbekoorn van Anna Paulowoa; G F. Raams- donk, wed. Hollebrands van Vlis singen; W. Verhoef van Nisse; W. de Fouw van Nijmegen; A. B. Koert van Den Haag. Vertrokken: J. A. Eggebeen naar Den Haag; H. P. Mol naar Breda: J. Bliek naar Hilversum: M. A. v. Liere naar Sluis: J. J. Bebelaar naar Kapelle; J, P. Haartsen naar Amersfoort. Noord-Beveland KORTGENE Brand .werd geblust! Van Dinsdag op Woensdag nacht ongeveer om half twee, ontdekte men brand in de schilderswerk plaats van J. C. Maas, welke werk plaats geheel uit hout is opgetrok ken. Het geval liet ïich dan ook Tentoonstelling in de Huishoud school Dinsdag en Woensdag werd Huishoudschool, alhier, een ten toonstelling gehouden van het ko ken en naaien. Het gehsel werd. opgeluisterd door een film en mag dan ook geslaagd genoemd worden, heeft dan ook gedurende die dagen aan belangstelling niet ontbroki Dinsdagmiddag 1 Oct. j.l. kwam hier de gemeenteraad in vergade ring bijéén, afwezig waren met ken nisgevlng de heren Klompe Hond. Na opening werden de notulen an de vorige vergadering goed gekeurd en vastgesteld. Als ingekomen stukken w •angen een schrijven van Dr. Duin ;er, waarin deze verzocht een per soonlijk onderhoud te mogen heb ben met de Raad, zulks in verbind met een nu al jaren hangende kws over de salarisregeling. B. e stelden voor, daar deze zaak door hen is behandeld, eerst over leg te plege% voor een nader ad- 'es aan de Raad. Hierna werd overgegaan tot het opnieuw benoemen van een leer kracht aan de U.L.O. School, daar de heer Slabbekoorn te Zwolle, die verleden week als zodanig was be noemd, voor deze functie heeft be dankt in verband met een benoe ming te Zwolle. In diens plaats werd nu benoemd de heer M. Hen- drikse te Zaltbommel. De heer de Heer informeerde of er nu een Brugcommissie in het leven zal worden geroepen. voorzitter achtte dit nog steeds nodig, doch wilde deze zaak nog we! eens nader bezien. Verder in formeerde dezelfde spreker of de Juliana van Stolbergstraat zijn oude benaming terug zou kunnen krijgen, ril. Julianastraat, zoals dit voor de bezettingstijd was. De heer Goedemondt sloot zich hierbij aan. Besloten werd deze straat weer zijn oude naam te geven. De heer Verduit stelde de vraag of het verkeer over de veerpont over de Eendracht niet in betere banen kon worden geleid b.v. door toepassing van motorkracht, daar men met auto's soms uren moest wachten, voordat men overgezet kon worden. De voorzitter merkte op, dat dit punt op de vorige ver gadering in overweging was geno men, maar dat er nog steeds geen .uitweg is gevonden. Ook de heer C. v. d. Berge gaf toe, dat het veer moeilijkheden met zich mee bracht, doch dat er nog geen op lossing voor vlugger verkeer was gevonden. Ook het inleggen van een tweede pont voor passagiers stuit op moeilijkheden. De heer Ber revoets wees er nog op, dat er zwaardere vrachten dan 16 ton wer den overgezet, wat wel eens ver keerd kan uillopen. Verder informeerde hij nog of er geen verkeersborden geplaatst kon den worden, die dc richting naar het veer aangaven en ook witte bor den naast de loods van Oerlemans voor afsluiting van de waterkant. Het verkeer door de Verbrande- straat bij de bakkerij van Deurloo oorzaakte ook stagnatie. De voorzitter deelde mede, dat de bor den hiervoor reeds in aanmaak zijn, terwijl het verkeer door bedoelde straat zal worden verboden. Hierna sluiting. POORTVLIET BURGERLIJKE STAND Geboorten: Francina, d. H. A. Jansen-Anthonisse, bcl- :n wonende te Bergen op Zooir.; Johannes A. z. v. Joh. A. Nteu- wenhuijzen-Vogelaar. Blijken: Krijn M de Groen 28 j. en Dingena M. de Rij ke 20 j. 1 ij d e n Elisabeth C. Bij- nagte, 79j., weduwe v. Joh. Dekker; eerder weduwe van A. Laoan. komen: Maatje J. Kop- penhol uit Zeist: Jacob Poot uit Krabbendijke; Maria I. Noom uit Ede. Vertrokken Neeltje Keste- io naar 's-Gravenhage; Johannes Qulst en gezin naar St. Maartens dijk. STAVENISSE INSTALLATIE BURGEMEESTER De installatie van den nieu burgemeester, den heer L. A. Ver burg uit Zierikzee, zal plaats heb ben op Woensdag 16 Oct. a.s. ST. ANNALAND BURGERLIJKE STAND over de maand September 3946 Geboren Huibregt z. v. L. Dijke-Goedegebuure; Abramina v. J. A. Kaashoek-Heijboer; Johan- nis L. z. v. C. v. Iwaarden-Scher- penisse; Johannes H. M. z. v. J. T. M. Akkcrmans-v. 't Westeinde; Thona H. d. v. C. Rijnberg-Sloot- maker. Gehuwd: J. Burgers 40 j- en J. M. de Later 34 j.; J. Boon 25 j. en N. Boogaard 25 j.; J. de Waal 43 j. en H. H. v. Moort 38 j.; M de Graaf 22 j en H. A. v. Schou wen 26 j. Overlijden Katharina var Schouwen 72 j. (wed. C. A. Weyler) Martina Leinse 57 j (eehtgen. v Koster); Jacob den Engelsman 76 j. (weduwn. M. Gunter); Cornelia J. Hage 6 j. Ingekomen; Johannes de Waal v. Bruinisse; Pieter A. Fase v. Hazerswoude; Pieter v. Iwaar- den en gezin v. Hoog Blokland; Ma- rinus C. v. d. Wcele v. Sas v. Gent; Teo J. v. d. Weele v. Sas v. Gent. Vertrokken Franz J. Dreis en echtgenote n. Vlissingen; Corne lls de Witte n, Hilversum; Cornelis Q v. d. Weel n. Oud-Vossemeer; Martha v. Vossen n. Arnhem; Theo- dorus H. Sirre en echtgenote n. Poortvliet. Walcheren OOSTKAPELLE Kerknieuws Op Zondag 6 October a.s. hoopt Ds. E. R. O. Richard intree te doen in de Herv. Gem. van Oostkapelle des namiddags half drie, na des morgens 10 uur bevestigd te zijn door den consulent Ds H. A. van Loon van Grijpskerke. Schouwen en Duiveland NIEUWERKERK Botsing Dinsdagavond omstreeks 9 uur heeft zich in deze gemeente een ernstige botsing voorgedaan tussen een goederentram van de RTM? en een vrachtauto, welk ongeluk nog wonderlijk goed is afgelopen. Een goederentram komende uit de rich ting Nieuwerkerk kwam bij melkfabriek ..De Duif in botsing met een vrachtauto van de firm; van der Wekken, die juist van he terrein van die fabriek afkwar en de spoorbaan moest oversteken De oorzaak van dit ongeluk is nog onbekend, daar de tram voldoende signaal gaf en het uitzicht vanaf het fabriensterrein voldoende De vrachtauto werd net bij de bine gegrepen en een gedeelte van deze cabine werd verbrijzeld. De chauffeur werd met een lichte her senschudding naar zijn huis in Scha rendijke vervoerd. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. Het tram verkeer weru door dit ongeluk ruim een uur vertraagd. Sport Europese kampioenschappen en Olympische spelen Nu hei bestuur van het N.O.C. het besluit heeft genomen gelden voor de training der diverse sport bonden ter beschikking te stellen, blijkt dat erschillende plannen, welke op papier reeds waren uit gewerkt, verwerkelijkt kunnen wor den. De commissie Zwemwedstrij den van de KNZB heeft richtlijnen vastgesteld in verband met de uit te zenden ploegen naar de Europe se kampioenschappen (1947) en naar de Olympische spelen (1948) Naar hei AN F verneemt, zal bin nenkort aan de verschillende krin gen worden gevraagd, welke "trai- ningsgelegenheden er zijn en welke zwemsters en zwemmers met at>n leg in aanmerking komen om naast de uitstekende krachten, waarover dè bond op het ogenblik reeds be schikt, zich voor te bereiden voor de Europese kampioenschappen en de Olympische spelen. Heeft de commissie Zwemwedstrijden een overzicht verkregen, dan zal de training voorlopig kringsgewijs, dus gedecentraliseerd worden be gonnen. Na enige tijd zal een selee tie worden gedaan en zullen in en kele plaatsen in Nederland trai ningscentra worden ingericht met het doel om enkele maanden voor de Europese kampioenschappen 'n centrale training in te stellen, waaruit de definitieve ploeg worden samengesteld. Deze plannen zijn over lange ter mijn gemaakt. Een belangrijke maatregel zal dan ook zijn. dat het wedstrijdwezen straffer zal worden georganiseerd. Er worden n.l. te veel wedstrijden uitgeschreven en in dit verband zal voor de eerste drie maanden van 1947, in overleg met de kringen een wedstrijd pro gramma worden samengesteld, waardoor dit euvel zal kunnen worden voorkomen. lar het ANP verder verneemt, overweegt de commissie Zwemwed strijden om een soort gesloten sei- i af te kondigen en wel December as. tot 1 Februari 1947 ■aardoor de wedstrijdzwemmers i zwemsters letterlijk en figuur lijk weer op adem zullen komen. Het spreek) vanzelf, dat in die pe riode dan ook geen waterpolowed strijden zullen kunnen worden ge speeld. Met de polocommissie zal in dit opzicht overleg worden pleegd en men mag aannemen, het bestuur van de KNZB zijn sanctie zal hecten aan de bovenge noemde maatregel. Ook de kwestie van een centrale trainer heeft de volle belangstel ling van de commissie Zwemwed strijden. doch een beslissing in de ze is voorlopig niet te verwachten. VOETBALOVERZICHT VOOR ZONDAG 6 OCTOBER. Afdeling IV le klasse. Het programma luidt: Willem II- BVV. Vlissingen—Helmond. Hel- mondia—RKTVV. NAC—Baronie DNL, Longa—NOAD. De vierde competitie-Zondag staat voor de c^ur en alleen NAC de kampioen van vorig jaar is nog zonder punten-verlies. Ook Zon dag a.s. kunnen zij op een over winning rekenen. Of EVV te Til burg weer beslag op de punten zal leggen is niet zeker, terwijl RKTVV aan Helmondia een harde te kraken krijgt. Longa-Noad n derby, waar wij Longa dé meeste kans geven. Vlissingen speelt Zondag v.oor de eerste maal is op haar nieuwe veld. Het "dt tegen Helmond een wed strijd van twee clubs met zwakke c/mvalslinies. Wanneer het in de achterhoede van Vlissingen een beetje wil kloppen. zo, dat de backs aansluiten met de halflinie. zien wij winst in deze partij. Blij ven de backs echter zoals wij reeds enige malen zagen, wanneer de halltinie achter de'voorhoede aan trekt. in de buurt van hun eigen strafschopgebied, dan zal evenals tegen Noad de vijandelijke voor hoede teveel bewegingsvrijheid krijgen en speelt Vlissingen a.s. Zondag een verloren wedstrijd. klasse luidt: De stand BW 3 2 1 0 5—2 5 NAC 2 2 0 0 NOAD 2 110 VVV 3 111 Helmondia 2 10 1 Helmond 2 10 1 1—7 2 RKTVV 3 10 2 5—6 2 Willem H 3 1 0 2 5—7 2 Longa 10 10 11 1 Vlissingen 10 0 1 1—7 0 Baronie DNL 2 0 0 2 1—8 0 Afdeling IV .2e klasse A. RBC—Breskens. TSC—Middelburg, Dosko—Hero. Goes—Alliance, Bier vlietde Zeeuwen, InternosTer- In deze vooral in het begin voor de Zeeuwse clubs zware competi tie, zij waren immers meerdere jaren vrijwel op zichzelf aangewe zen en elk contact met Brabant ontbrak, is geen enkdie club meer zonde rverliespunten. Voor de voor lopige bezetting van de bovenste plaats is de wedstrijd GoesAlli ance van belang. Goes heeft hier. wanneer zij niet te veel met on volledigheid heeft te kampen de beste kansen. De tot nu toe be- haalde#overwinningen waren ech ter niet erg overtuigend en vooral het gelijke spel in Terneuzen. de eerste wedstrijd in deze competitie stemt tot nadenken. Vorig jaar begon de competitie ook met een gelijk spel en werd daarna geen punt meer verloren. Dit jaar zal deze opgave echter moeilijker zijn. Breskens zal te Roosendaal wel ten derde male aan het kortste eind trekken, terwijl Middelburg weinig vreugde van haar trip naar Oosterhout zal beOeven, de TSC- ploeg is niet voor de poes. Dosko Hero, zal niet ver van een gelijk spel afliggen. InternosTerneuzen kan winst voor de Oost Zeeuws Vlamingen geven, vangt de Zeeuwen. Spelen de Vlis singers Zondag zo als voor de rust tegen TSC Zondag, dan bren gen zij de punten mee naar Vlissin gen. Wij houden hel op de Zeeu wen. Oppassen blijft echter de boodschap. De stand in de klasse luidt Radioprogramma voor Zaterdag HILVERSUM I 301,5 m. 7.00 Nws 7.15 Gym 7.30 Gram 8.00 Nws 8.15 Gram 10.00 Tvlorgenw. 10.20 Pianore eital 10.45 Operapr, 11.45 Fam ber. uit Indië 12.00 Eddy Walis 12.30 Kalender 12.35 Jan Corduwener 13 00 Ned str. 13.30 Metro-Sax-Quin- tet 13.40 Mimosaork. 14.00 Chopin 14.30 Sportpr. 14.45 Radio philh ork 16.15 De Minotaurus leeft 16.30 Men vraagt wij draaien 17.00 Winterplan nen van cle AJC 17.30 Zweedse volksmuziek 18.00 Nws 18.15 Cul tuur en socialisme 18.30 Ned sir. 19.00 Ned kamerkoor 19.15 Reporta ge 19.30 Jeugduitz. 19.45 Dep. uitz 20.00 Nws 20.08 Dingen van de dag 20.20 Vaudeville ork. 21.00 Het vr volk 21.15 Warschau 1944 21.35 Gev progr 22.15 Honderd dagen uit en thuis 23.00 Nws 23.15-24.00 Sluiting HILVERSUM II 415.5 m. 7.00 Nws 7,15 Gym i 30 Morgengebed 7.45 Maria ter ere 8.00 Nws 8.15 Pluk de dag 9.30 Waterst. en pol. ber. 9.50 Gram 10.15 Brahms 10.45 Von del en Maria 11.00 De Zonnebloem 11.45 Gram 12.00 Angelus 12.03 So natine 12.30 Lunchconcert 12.55 Zon newijzer 13.00 Nws 13.15 Luncheon sert (verv) 13.45 De toneelkijker 14.00 Nw platen van overzee 15.00 Hand in hand door kinderland 16. 00 Het Stradivarius kwartet 16.30 Causerie 17.00 Kiosk 17.15 Jonge kunstenaars stellen zich voor 17.45 Gezinsmaand van de KA. 18.00 Di nermuziek 18.15 Journ. weekover zicht 18.35 Dinermuziek (verv) 18. Avonds als ik slapen ga 19 00 19.15 Reportage 19.30 Gram 20.00 Nws 20.15 Hoe heet deze plaat 20.40 Pa Pinkelman 21.00 Radlopot pourri 22.00 Nws 22.20 Opvoedk. problemen 22.35 Avondgebed 22.50- 24.00 Toscanini en het Symph ork NIEUWERKERK Collecte voor de blinden Dezer dagen in deze gemeente ge houden collecte voor de blinden heeft het mooie bedrag van f 135.32 opgebracht. Gymnnstiekafd. D8S Bij voldoende animo zal de korf balvcreniging DSS deze winter een gymnastiekafdeling oprichten, met 4 afdelingen n.l. meisjes, juniores en seniores en heren juniores en seniores. Wij hopen, dat dit streven van deze actieve vereniging succes zal hebben mede in het belang van de lichamelijke opvoeding. BRUINISSE GESLAAGD De heer C. Bolijn, alhier slaagde voor het examen Godsdienstonder wijzer. Alliance TSC RBC Terneuzen de Zeeuwen Breskens Middelburg Internos Biervliet 2 1 0 12—4 3 2 1 15—7 3 2 0 1 7—6 3 111 11—10 3 2 10 1 5—5 2 10 1 2—5 3 1 0 2 6—9 2 0 0 2 2—4 2 0 0 2 3—8 3 0 0 3 3-13 0 V eilin gberichten VEILINGSVERENIGING ZUID- BEVELAND-GOES. Veiling van Woensdag 2 October. Druiven f 138164 per 100 kg.. Me loenen f 7—64 per 100 stuks. Groenten: Bloemkool I A f 1527, idem I f9—15 idem II en III f 0.50- 10. Komkommers f 5.50. Kropsla f 14. alles per 100 stuks. Dubb. rrincessebonen f 20—47, Pronkbonen f 30—39. Witte kool 1 2.80—3.50. Roode kool 14.20—9.50, Offic. Publicaties DISTRIBUTIED1ENST GOES. Uitreiking bonkaarten KA'KE 612 QA 612 tabak. QB 612 versnape ringen en QC 612 tabak'versnapc- ringen. De uitreiking zal op de navolgen de dagen worden voortgezet in het Beursgebouw, ingang Stalstraat, telkens van 9.10 tot 11.45 uur en van 13.40 tot 16.40 uur, volgens de stamkaartnummers van het gezms hoofd. Woensdag 9 Oct. v.m. TD num- ..iers 4101—4500. n.m. 4501—5000; Donderdag 10 Oct. v.m. 5001—5400. nm. 5401—5900; Vrijdag 11 Oct. vm 5901—6300. n.m. 6301—6800: Maan dag 14 October v.m. 6801—7200. n.m. 7201—7700: Woensdag 16 October v.m. 7701—8000, n.m. 8001—8500; Donderdag 17 Oct. v.m. 8501—8900. n.m. 8901—9400; Vrijdag 18 Oct. v.m. 9401—9800. n.m. 9801 10300; Maandag 21 Oct. v.m. 10301- 10700 n.m 10701—11200; Donderdag 24 Oct. v.m. i201—11600. n.m. 11601 12100: Vrildag 25 Oct. v.m. en m. 12100 en hpoger Savoye kool f4.20—15, Kroten f3.50. Andijvie f 3.50—7. Tomaten f 050—31. Uien f8.50. Prei f 12-17. Koolrapen 7-9.50, Peen «4.20-16. Augurken f 42—96. alles per 100 kg. Peen f 7—24, Radijs f 150—2.50 alles per 100 bos. COOP VEILINGSVERENIGING WALCHEREN W.A. TE MIDDEL BURG. Marktbericht van 2 October. Groenten: Andijvie 3'/»—17 et.. Uien 6—9 ét.. Bonen: dubbele Prin ces 55—;71 'M.. Saxa 00—61 cl., Pronboiien 45 ct.. Glas Postelein 41—42 et.. Spruiten 24—60 ct.. Spi nazie 22-2.6 ct.. Rode kool 13—15 ct., S.tvoöe kool 5—17 ct-, Boere kool 2—3 ct.. Witte kool 2.8—6 ct., Prei 8—20 ctalles per kg. Bospeen 20-28 ct.. Radijs 1—4 ct.. alles per bos. Sla 1 4—6 ct., idem II 1—3 ct., Bloemkool I A 27-32 ct„ idem I 12—24 ct.. idem II 5—9 ct., idem III 2—7 ct.. Komkommers I 14—15 idem II 12 ct.. idem III 11- 10 alles per stuk. Fruit: Tomaten Natuur 10—15 et.. Kastomaten 29-46 ct. per kg. Drui ven "Alicant 1.19-1.53 et. per k.g. -13 ct.. JANNIJ P. NAARTSEN HENK KRU1DERINK betuigen hierdoor, mede na mens wederzijdsche ouders, bun hartelijken dank voor de gclukwenschen en belangstel ling ter gelegenheid van hun huwelijk, Wplphaartsdijk. Oct. 1946- TE KOOP: Prima werkpaard, 8 jaar oud, bruine merrie met een prima luig- Prima veerwagen, draag vermogen 2000—3000 kg. en 13 poeljes en een haan. Johan de Witte, Fruithandel, St. Ja- cohstraat 34, Goes. 07578 TE KOOP: NIEUW HEERENRIJWIEL zonder banden. TE KOOP: Een toonbank met eiken blad, 3 m- lang.- Drie etalage schijn werpers. Een kamerlamp fkap).. 't Modehuis, W- J. Do- minicus, Goes, Korte Kerk straat 13. 07585 TE KOOP: Een leegstaand Woonhuis Goessche Korenmarkt No. 1 Middelburg Adres: Ribbens, Telefoon 17, Hansweert. 07587 TE KOOP VOEDER BIETEN Adi. de Regt E 12 Biezelinge W. A. Polder 07596 DANSEN!! DANSEN!! GEVRAAGD Het dansen begint weer op Donderdag 10 October- Ook U kunt meegenieten van onze gezellige DANSAVONDEN MET VELE ATTRACTIES- Wij vormen clubs voor beginners en gevorderden. Ook privé-les- 0754-1 Inlichtingen en inschrijving Maandag 7 Oct. van 710 uur in dc zaal Nolet-Yerseke. Let wel: niet ingeschrevenen hebben geen toegang. G. MINNEBOO, GEDIPLOMEERD DANSLEERAAR. IEDERE ZATERDAGAVOND CAFE FLORA, GROTE MARKT 22, GOES. Er kunnen enkele TIMMERLIEDEN en Leerjongens geplaatst worden bij W.l.B.O. voor kantoor een Jullrouw J. A. v. d. Goeskade 3, Tel. 2583, Goes. De Stoomwasserij ,DE ZON" te Goes vraagt voor spoedige Indiensttreding eer KANTOORBEDIENDE (Vr.) het bezit van het M.U.L.O.-diploma. Veevoederfabriek Poldersc eg 6. Goes 07529 s-Oravenpolder Mevrouw van der Rest, Lan ge Kerkstraat Goes vraagt te gen 1 November of eerder een flinke hulp in de huishouding zelfstandig kunnende werken Prettige werkkring .Goed loon 07541 Haarnetten voo^ de nacht f 1.35 en f Haarnetten voor de dag. ked en dubbel geweven Diverse soorten krulspelden Schuifspelden prima kwali teit. •"i- v. tarnt 12 ,t groot 50 centj Pento Haarcreme 95 cent Prima Brillantine diverse prijzen Koningstraat Goes 07593 GEVRAAGD: 3 Neite Jongens Grote Kade 6, Goes Nieuwe Rijwielen zonder vergunning door Uw oude rijwiel bij ons le klas te laten MOFFELEN voor slechts f 25.— (binnen 8 d. terug). Wij moffeleft ook MOTORRIJWIELEN, HAARDEN en KACHELS enz. Te vens het adres voor VULCANISEEREN, NIKKELEN en CHROMEN, ook voor huish. art. Op Uw rijwiel- en ban- denbonnen wordt door ons binnen het uur geleverd. HAN DELAREN KORTING! KEES DE BAKKER BLOEMSTRAAT 60 ROTTERDAM Tel. 30518. Voor Zaa èzaa u ontsmettki NAT OF DROOG uit voorraad leverbaar LANDBOUWBUREAU WIERSUM-GRONINGEN TEL 20441 Goese Leesbibliotheek Bovenzaal Beursgebouw Uitgifte Boeken: elke Zaterdag van 4—5 uur. Vanaf 5 October a.s. Prijs 5 cent per bock. NV P.Z.E.M. Aanmelden 's morgens tussen 9 en 10 uur aan het kantoor Singelstraat 15 Goes 07897 GEVESTIGD Mr. I. SEPERS Advocaat en Procureur Grote Kade 42 Goes 07598 Tegen 15 October of 1 No vember. gevraagd voor dag en nacht Mevr. Dr. v. Leeuwen Rozenburglaan 25 Rotter dam-Oost, Telefoon 22785 Gevraagd In kl. gezin van 2 personen een Huishoudster die geheel zelfstandig de lel ding op zich kan nemen. Hulp voor zwaar werk aan wezig. Brieven onder no. 1040. bur. Pr. Zeeuwsch Cou rant. Middelburg 07592 Adverteren doetverkopen Gevraagd aan de Openbar» ARENDSKERKE (dorp) per Lagere School te 1 Januari a.s. een Stukken vóór 1 November i i den Burgemeester.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 2