Stad en Land f i Engelman ATTENTIE!! Advertenties Extra Service van Texaco. Vlissingen Joop SilviuE Variété Maandagavond vond in de Schel dehal een herhaling plaats van dc Variétévoorstelling van Joop Sil- Het programma van deze avonc was, evenals de vorige uitstekend verzorgd, Mocht het een meer in de smaak van het publiek vallen dan het andere, het geheel kon toch zeker de waardering wegdra gen Nog willen wij even de aandacht vestigen op het optreden van An- dré du Lancelle met zijn telepa- tische gaven. Zoals du Lancelle verklaarde, vormt in zijn gedachten zich een negatief van het op te sporen ol te beschrijven voorwerp of perso nage. Zonder de nonsens die doorgaans door „telepathen" gebruikt worden vertelde du Lancelle op ogenschijn lijke gemakkelijke wijze t hem gevraagd werd. Gedurende zijn optreden heerste in de zaai een haast pijnlijke stilte In een kort gesprek vertelde Lancelle op een vraag die door ons werd gesteld en waarin wij hem vroegen of hij zijn gave niet In dienst van de recherche wilde stellen, dat hij bij de Contra-spion- nage werkzaam is geweest doch dat dit werk te veel van hem verg de en hij er geestelijk te vermoeid van werd. Het gezelschap zal in October nog een bezoek aan Z. Vlaanderen bren gen o.m. aan Axel en Terneuzen. Collecte- Zaterdag 28 September a.s. z; hier een E-H.B.O.-collecte worden gehouden- Noord-Beveland W1SSEN.KERKE APOLLO. Zaterdag werd door het muziek gezelschap Apollo en de zangver eniging Zang en Vriendschap in de reeks openluchtconcerten het laat ste concert van dit seizoen gege ven. waarvoor veel belangstelling bestond. Bij deze gelegenheid werd tevens een geldinzameling gehou den voor het zwaar getroffen mu ziekgezelschap van Westkapello. AFSCHEID. Zondag werd door. Ds. Six Dijk stra van Kamperland, die geduren de geruime tijd als consulent bij de N. If. Kerk alhier werkzaam was, in verband met zijn vertrek naar Vriezenveen afscheid geno men van de gemeente. Namens den kerkeraad sprak ouderling F. Meu- lenberg den scheidenden predikant toe. terwijl de heer Geuze namens de kerkvoogdij een woord van dank sprak. Namens de burgerlijke ge meente sprak burgemeester van der Maas een woord van dank voor hetgeen Ds. Dijkstra in het belang der gemeente heeft verricht. KAMPERLAND- Afscheidsavond- Vrijdagavond j-1. werd door de Ned. Herv. Gem. aan den scheiden den predikant Ds- P. Six Dijkstra, ten afscheidsavond aangeboden, waarbij o.a. de Burgemeester en .Wethouders aanwezig waren- De avond die ht teken van humor stond werd gevuld met zang en declamatie- Het hoofd der school, de heer E. Sieeboer, gaf blijk dat hij als de clamator In humoristisch genre een waar kunstenaar is, terwijl ook de heer Kramer blijk gat van bijzon dere kivaliteiten op dit gebied- In naam van de gemeente sprak dhr. I Liglbart Schenk en dank te Ds. en Mevr. Six Dijkstra voor het vele goede, dat zij op ons dorp verricht hebben en waarbij hij te recht opmerkte, dat de stempel van hun werk gedrukt staat op het gees telijk leven van Kamperland. Door de meisjesvereniging weid een in alphabetische volgorde op gestelde dank uitgebracht, ook door de knapenver- werd dit op een zeer pittige wijze gedaan. Uit dank voor de door hem be wezen diensten werd hem een ra diotoestel aangeboden. Ds. Dijkstra gaf een overzicht van zijn komst en werk in ons dorp en dankte de gemeente voor hetgeen ze voor hem geweest is, waarna hij al'en opwekte trouw te blijven aan de afgelegde belijdenis-" Hierna namen de gemeenteleden persoonlijk afscheid van Ds. an Me vrouw Six Dijkstra- Serenade en collecte. Zaterdagavond gaf het Fanfare- gezelschap „Ons Genoegen" van Kamperland op verschillende plaat sen in het dorp een serenade, ter wijl dames een collecte hielden ten bate van de Muziekver. van West kapelle. De opbrengst, die vanaf de muziektent werd bekend gemaakt, bedroeg f 125. Afscheid Ds. P. Six Dijkstra Zondagmiddag nam Ds. P. Six Dijkstra. Ned. Herv. predikant al hier, in een overvolle kerk afscheid van zijn gemeente wegens vertrek naar Vriezeveen. Als tekst voor deze middag had hij Jesja 44, vers 21, tweede hcltt, waar staat: „Israël, gij zult van mij niet vergeten worden". Hij legde er de nadruk op, dat, hoewel de gemeente zijn predikant misschien spoedig vergeten zal, er een God is, die de Gemeente van Kamperland niet vergeten zal. Na de predicatie richtte hij aller srst het woord tot den burgemees :r van Wissekerke, die door zijn aanwezigheid blijk gaf van zijn op rechte belangstelling. De predi kant bedankte verder Kerkeraad, Kerkvoogdij enz. waarmee hij steeds hartelijk mocht samenwer ken. Aan Ds. Versteeg van Kort- gene werd in eer. opwekkend woord het consulentschap van de gemeente opgedragen. Hierna dankte de Burgemeester den predikant voor de wijze, waar op hij de geestelijke belangen van de gemeente heeft gediend. De Con sulent brengt verder dank over van het Ned. Bijbelgenootschap, afd. Noord-Beveland, waarvan Ds. Dijkstra voorzitter was, benevens an de Ring. Namens de Kerkeraad sprak de Heer A. Flikweert, die de gemeen te den scheidenden predikant toe liet zingen gez. 96, tweede helft. Namens de Kerkvoogdij en nota belen sprak de Heer J. Flikweert. Zuid-Beveland N1SSE KerkcoDccrt Zaterdag 28 September om half acht zal in de Ned. Herv. Kerk een concert plaats hebben. Op dit concert, het eerste in de eens zo zwaar gehavende kerk, zal dhr. Gommert de Kok het Ned. Herv. Kerkkoor uit Nisse, begelel den op het nieuwe orgel. B1EZELINGE- Aanrijding. Maandagmiddag had op de hoek Nieuwe Kerkstraat—Hooldstr- een aanrijding plaats tussen een vracht auto en een kraanwagen van de Firma de Dreu, welke met enige lichte schade wondergoed afliep. De verkeerspolitie, die in laatstge noemde auto aanwezig was kon het geval direct in onderzoek nemen. Kerknieuws. Ds- J. Tijmes van Kolhorn heeft voor het beroep naar de Chr. Ger. Kerk alhier bedankt. HEINKENSZAND. INSTALLATIE NIEUWE BURGEMEESTER. Zaterdag 21 September werd de nieuwe burgemeester, de heer B. Funk uit Middelburg, lot burge meester onzer gemeente geïnstal leerd- Om 10 uur werden de school kinderen getracteerd en om half één arriveerde de nieuwe burge meester aan de grens der .gemeen te, waar hij werd verwelkomd dooi de muziekvereniging „Euterpe" er. een grote stoet met ruiters. Aan het gemeentehuis werd hij ontvangen door Wethouder Nijsse, die hem naar de raadszaal geleide. De voorzitter opende de vergade ring en verzocht de notulen aan te houden tot de volgende vergade ring. Daarna las de secretaris de benoeming voor. Hierna nam Wet houder Nijsse het woord en zeide, dat we thans gekomen zijn aan de installatie van den nieuwen burge meester, wat ons aller belangstel ling heeft. Hij hoopte dat de burge meester spoedig in het midden zij ner gemeente komt wonen- De ge meente is noodlijdend, maar de be volking leeft in een zekere wel stand- Op gebied van onderwijs i: nog veel te doen- De school heeft door de oorlog veel geleden- On derwijzend personeel is haast niet te krijgen, U kunt ten volle op de steun rekenen van wethouders en raadsleden en gemeentepersoneel en wij hopen dat U met Gods hu'.p een open oog mag hebben voor de belangen onzer gemeente- Na deze rede hing de waarnemend burgemeester de ambtsketen om bij den nieuwen burgemeester en gaf hem de voorzittershamer over. De nieuwe burgemeester bracht naast God, dank aan de verschil lende personen, die medewerkte aan zijn benoeming in deze gemeen te. Hij vraagt of hij kan rekenen op de steun van alle ambtenaren, want we zullen elkander nodig heb ben. Hij zal iedere godsdienstige overtuiging respecteren en noopt een goed burgervader te zijn. Vervolgens namen verschillende sprekers het woord namens de di- ■erse verenigingen en instanties, en allen hoopten op aangename wijze samen te mogen werken met den nieuwen burgemeester. De burgemeester dankte alie sprekers en hoopte een waardig op volger te zijn van burgemeester Mes- Na afloop van de raadsvergade ring brachten de schoolkinderen den heer en mevrouw Funk een zanghulde- Van 1.30—2 uur was er receptie ten gemeentehuize en om 2 uur trok de optocht door het dorp- Ve le verenigingen waren hierbij ver tegenwoordigd en trok veel volk, begunstigd door het mooie weer. Om 4 uur begonnen de volksspe len op de weide van den heer Rijk- Hier was ook een grote belangstel-; ling voor. Des avonds gaf de mu ziekvereniging een concert oo de tent en met een prachtige verlich ting en een mooie lichtstoet werd deze welgeslaagde feestdag beslo ten. Stormschade. Door de hevige storm, die Vrij dagnacht woedde, is de schuur van den heer B. Verbiest ingestort. Een koe werd met een gekneusde poot uit de ruïne gehaald- Verdere on gelukken hadden niet plaats- Wijkzuster krfjgt nieuwe auto Een dezer dagen werd er te Hein kenszand een lijslcollecte gehou den om de wijkzuster van een auto te voorzien. Dat dit initiatief weerklank heeft gevonden bewijst wel het bedrag dat werd opgebracht, n.l. f2099.52. Zonder twijfel is dit een initiatief, dat navolging verdient. Walcheren WESTKAPELLE STORM VERNIELD CARAKKEN. Tengevolge van de storm, die van Vrijdag op Zaterdag over ons dorp woedde, is een barak van 60 m. voor twee derde gedeelte vernield. Dakschotten en spanten lagen circa 150 m. vorder in een weiland totaal versplinterd. Van een andere barak in hetzelfde kamp werd een gedeelte dak weg geslingerd. Ook aan de barakken van het Zwits kamp was nog enige schade van uitgewaaide schotten. KOÜDEKERKE- Zangkoor. Naar wij vernemen worden hier pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een ge mengd koor- St. Philipsland KERKNIEUWS. Naar vernomen wordt zal Ds. P. Holst. Ned. Herv. predikant alhier. Zondag 20 Oct. van zijn gemeente afscheid nemen, wegens zijn ver trek naar Woerden. De beroepen predikant Ds. S. de Lint uii Sluipwijk, zal binnen en kele maanden in de Ned. Herv. Kerk, alhier, zijn intrede doen. Tholen THOLEN A.s. Zaterdag grote muzlckmiddag A.s. Zaterdagmiddag zal, van 7 uur, door niet minder dan 7 enigingen een muziekfeest gehou den worden. Men verwacht dan ook grote belangstelling. Toneeluitvoering Zaterdagavond werd in Tholen door de Toneelvereniging uit Sint Maartensdijk een uitvoering gege ven, voor zeer vele belangstellen den. De voorzitter dankte na af loop voor de medewerking. Over 3 weken hoopt het gezelschap terug te keren. VOETBAL, De Tholense Boys speelden Za terdag 21 Sept. j.l. een voetbal wedstrijd tegen Val Aan I te De Heen, welke wedstrijd met 54 door Tholen werd gewonnen. ZWART HANDELTJE. Door rie Rijkswaterpol itie is Vrijdagmiddag een scheepje in be slag genomen van A. K., alhier, welks inhoud een partij zwarte kolen was. verborgen onder een stapeltje hout. Het was niet de eerste reis. die zij deden. De kolen werden dan in den gif handel ver kocht of verruild. De schipper F. K. alhier en zijn knecht van St. Maartensdijk werden overgebracht naar Middelburg, doch werden later weer op vrije voeten gesteld. Het scheepje is te Wemcldinge aan de ketting geflegd. STORING IN DE LICHTLE1DING. Zaterdagavond was het voor vele mensen in Tholen een avond met hindernissen, daar er tot tweemaal toe een storing ontstond in de licht leiding van het electrisch licht. Gelukkig duurden de storingen niet al te lang, zoodat een ieder weer zijn bezigheden kon vervolgen. DANKDAG NED. HERV. KERK. In een vergadering van ringpre- dikanten der Ned. Herv. Kerken op het eiland Thoüen en St. Philips land werd besloten den Dankdag voor het Gewas zooveel mogelijk in alle gemeenten tegelijk te hou- dgn en wel op Woensdag 6 Nov. a.s. SCHERPENISSE SCHEPEN OP DRIFT. Van Vrijdag op Zaterdagnacht werden door de storm drie werk schepen van de firma van Zanen- Verstoep bij Gorishoek losgeslagen en geraakten op drift. De werk- bakken zijn inmiddels teruggevon den. de schade viel -noga1, mee. ST. MAARTENSDIJK f15.000 STORMSCHADE. Door de storm in de nacht var Vrijdag op Zaterdag werd den ko renmolen van den heer Robbe. al hier, aan kap en wieken zwaar be schadigd. Naar schatting bedraagt de schade ongeveer f 15.000. Schouwen en Duiveland ZIERIKZEE GESLAAGD. Aan de gemeente Universiteit te Amsterdam slaagde voor het docto raal examen geneeskunde onze stadgenoot de heer H. G. Gerritsen. BOMEN ONTWORTELD. De storm van Vrijdagnacht deed alhier van de weinige bomen, die nog over zijn van na de inudatie er nog enige ontwortelen- Ook verscheidene daken moesten het ontgelden. Andere ongelukken kwamen niet voor. RENESSE Schade storm van Vrijdagnacht heeft de fruitkwekers grote schade ver oorzaakt. In sommige boomgaar den bedraagt het aantal valappels plm. 60 procent van het totaal. Voetbal De voetbalver. Renesse heeft haar elftal uit de competitie le klasse afd. Zeeland teruggetrokken we gens gebrek aan spelers. Het toe val wil, dat van de 18 spelers er nu juist 7 de wapenrok aantrekken. Deze winter zullen vrlendschappe lijke wedstrijden gespeeld worden en een grote leden werfactie op touw worden gezet. Vooral voor jongeren van 15 jaar, opdat we in het seizoen 1947'48 weer in com petitie-verband zullen uitkomen. FILMNIEUWS Grand Theater Onder de titel „Do gevangene van Feng-Wu", heeft Albert Simon Rogell een film van goede kwa liteit afgeleverd. Het is de historie van een ver wende rijke jonge dame, dochter van een petroleum-magnaat, die verliefd is op een van papa's vlie geniers. Het begin is al goed. U ziet, hoe de jongedame er alleen met een vliegtuig vandoor gaat tot grote woede van de bewuste vliege nier, die haar in zijn hart liefheeft maar ais onbemiddeld aviateur zijn verstand mee laat spreker.. Papa maakt nu een eind aan deze affaire door de vliegenier met een expeditie naar China te zenden, waar hij enige olievelden bezit. De dochter reist haar geliefde ach terna en tijdens deze reis vallen zij samen in handen van een Chinese bende, die hen o.l.v. Feng-Wu hel eveneens op de olie voorzien heeft. Na tal van spannende avonturen raken ze toch weer vrij. Het zou onsportief zijn wanneer wij nog meer over de inhoud van deze spannende film zouden ver tellen. Het verdere verloop moet U zelf maar gaan zien. U zult dan kunnen constateren, dat de gevangene van Feng-Wu, een film is, die behou dens enkele psychologische onwaar schijnlijkheden, toch volkomen de naam „goede sensatiefilm" recht vaardigt. Sport Dinsdagavond wist de Hagenaar Jan Klein een kleine punten-over- winning te behalen op den titelhou der Dorus Elten, waarmede hij het kampioenschap voor Nederland in het zwaargewicht heeft behaald. WIELRENNEN. Dcrkscn—Scnfllcben definitief- Naar wij vernemen zal de wed strijd tussen Derksen en Senftleben welke ontmoeting destijds moest worden afgebroken wegens een val partij van den Fransman en waar bij de titel van wereldkampioen der professional sprinters op het spel staat, definitief op 6 October te Zürich plaats vinden. VOETBAL. Voetbalwedstrijd tussen Engeland en de rest van de wereld. Naar de Daily Graphic mededeelt zal in Augustus 1947 een wedstrijd gehouden worden tussen Grool- Brittanië en de rest van de wereld. Het Britse team zal bestaan uit spe Iers uit Engeland, Schotland en Wa les, terwijl men verwacht, dat in de ploeg van de rest o-m- ook Rus sische spelers zullen worden opge- WEDSTRIJDPROGR. K.N.V.B. AFD. ZEELAND Zaterdag 28 September 1946. KattendijkeNieuwdorp Krabbendijke—Wemeldinge Rilland BathBevelanders ArnemuidenKloetinge 2e klasse: 1-Ieer Arendskerke 2—Kapelle Kruiningen 4— Rilland Bath 2 Nieuwdorp 2Ierseke 3 Colijnsplaatse Boys I—Arnemuid. 2 Wemeldinge 2Krabbendijke 2 Wissekerke 1—Wolphaartsdijk Zondag 29 September 1946. le klasso A: Heer Arendsk.Kwadendammc Volharding 1932—Zonnemaire Patrijzen—Cortgene Dreischoi>~Luctor lo klasse B: Hansw. BoysRapenburg KoewachtGroede Sluis—D.S.W. VogelwaardeKruiningen Res. le klasse A: Zierikzce 2—Zeelanóia 2 Robur 2Ierseke 2 Rcs. le klasse B: Sluiskil 2—Aardenburg 2 Hulst 2—Steen 2 Axel 2—Clinge 2 Hontenisse 2Corn Boys 2 Schoondijke 2Hoofdplaat 2 Yzendijke 2—Oostburg 2 2e klasso A: Middelburg 3Goes 3 Terneuzen 3—Biervliet 2 Lewedorpse Boys 1Vlissingen 3 Scheldeboys—Kats 2c klasse B: Luctor 2—Koewacht 2 Kwadendamme 3Lewed. Boys 2 Patrijzen 3RCS 3 Kruiningen 3De Noormannen 1 Vlissingen 4De Zeeuwen 4 3e klasse B: Axel 3—Hontenisse 4 Sluis 3Koewacht 3 Hontenisse 3Sluiskil 3 Rapenburg 3Steen 3 Offic. Publicaties Hel Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat aan instellingen voor het gebruik gedurende de 11e en 12e periode 1946 toewijzingen voorzien van de letter X zullen worden uitgereikt. Deze toewijzin gen blijven geldig tot een nader ie bepalen datum. Uitgereikt wor den de volgende toewijzingen: voor versnaperingen X 001: voor suiker X 002; voor cacao X 003; voor koffie X 004; voor thee X 005; voor brood X 006; voor bloem X007; voor rijst X 008; voor bo- Radioprogramma DONDERDAG 26 SEPTEMBER HILVERSUM I, 301.5 m.: 7.00 Wivs. 7.15 Gym., 7.30 Morgengebed, 7.« Gram.. 8.00 Nws., 8.1S „Pluk de dag 3.00 Vrouwenspiegel, 9.05 Veivolg PI. d. dag. 3.45 Voor de kleuters, 10.01' Strijkorkest, 10,15 Morgend- 10,45 Gram., 11.00 „De Zonnebloem", 11.45 Fam. ber. uit Ind„ 12.00 Angelus. 12.03 Pianorecital, 12.25 Zonnewijzer, 12.20 Lunchconcert, 13.00 Nws., 13.15 v\ >•- volg lunchconcert, 13.45 Voor dc vrouw. 14.00 Stafmuziekcorps, t' 10 Voor de vrouw. 15.00 PlanoreclLd, 15.30 Zangrecilal, 10.00 Bijbelle.:.: 16.45 Planokwartet, 17.15 Orgelopt - men. 17.45 Celesta Ensemble, 11:21 Ned. Slrijdkr.. 19.00 Nws., 19.15 L"i St. Orkest, 19.45 „De Vaart der Vol keren". 20.00 Reg. voorl. dienst, 20 05 Het weer, 20.08 Stud. Sier Tocht. 21.45 Gram., 22.00 Nws.. 22.15 Na het nieuw 22.30 Concert. 22.45 Avondover denking. 23.00 Viool en plano. 27 2; Avondconcert. HILVERSUM II. 415.5 m.: 7.00 N 7.15 Gym., 7.30 Gram.. 8.00 Nws., 9.15 Gram., fi.45 Gram.. 9.15 Morgenv/.j- ding, 9.30 Waterst. en Pol. ber., 9.30 Gram., 10.30 Van vrouw tot vrouw, 10.35 Viool cn plano, 11.00 Nuttig en nodig. 11.10 Ensemble, 12.00 fluit, v- ool en alt-viool, 12,30 In 't spionnetje 12.35 Orgelbesp., 13.00 Nws., 13.15 En semble, 14.00 Sprookjes v. overal., 14,20 Aeolian-Sextet, 15,00 Voor zie ken en gezonden, 15.20 Ensemble, 10.15 ,,De camera loopt", 17.00 Kaleidos- coop, 17.20 Welk dier deze week? 17.30 Pianospel, 17.50 Het rijk over zr... 18.00 Nws., 10,15 Metropole-orkei". 18.40 Sportpraatje, 18.55 En nu na.ir bed, 19.00 „De slem v. d. viool", I".r- Ultz. O. I. G. W„ 19.30 Musetteorke -, 20.00 Nws., 20.05 Concert. 21.15 Hom- spel, 22.00 Gram.. 22.15 „Als de bla deren gelen", 23.00 Nws,, 23.15 „Tbc Skymasters", 23.45 Gram. Veilingberichten Coop. Veilingsver. WALCHEREN W.A. te Middelburg Marktbericht van 20 Sept. 1946. Groenten: Andijvie 6-15 ct- Bonen Dubb. Princes 53-58 ct. Renlcgevci s 52-61 ct. Stoksnijbonen 52-66 ct. Pronkbonen 36-39 ct. Uien 3-10 et. Spinazie G-25 ct. Rode Kool 8-10 cl.. Savoije kool 8-23 ct. Boerekool 6-8 ct. "Witte kool 2.8-5 ct. Prei 11-22 et. ales per kg. Bospeen 8-16 ct. Radijs 2-3 ct. al les per bos. Bloemkool IA 52-73 ct. idem I 31-58 ct. Idem II 16-30 ct. Idem III 9-12 ct. Komkommers II 2-9 ct. idem III 2-4 ct. ales per st. Fruit. Meloenen: Net 20-89 e'. Suiker 07-93 ct. Ananas 46-90 i". alles per stuk- Tomaten 10-23 per kg. ter X 009; voor margarine X 010; voor spijsolie X 011; voor kaas X 012; voor melk X 013; voor huishoudzeep X 014; voor scheer zeep X 015; voor waspoeder X or vlees X 017; voor vlees- X 018; voor aardappelen X or tabak X 020; voor zachte zeep X 021; voor eieren X 022; voor zuidvruchten X 023. Op de toewijzingen X 002 kan des gewenst jam, op de toewijzingen X 010 desgewenst vet betrokken worden. Op de toewijzingen voor vleeswaren X 018 mogen uitslui tend vleeswaren, vervaardigd door vleeswarenfabrieken. worden gele •erd, op de toewijzingen voor vlees X 017 uitsluitend vlees of door slagers vervaardigde vleeswo De thans in omloop zijnde B-loe •ijzingen blijven geldig voor in stellingen enz. t.m. 5 October, voor grossiers t.m. 12 October. Produ centen en daarmede gelijkgestel- den kunnen de B-coupures voor het laatst in de week van 13 t.m. 19 October als geldige toewijzingen inleveren. Heden overleed te 's-Iïer togenbosch na langdurig lijden nog geheel onver wachts, onze geliefde oud ste Zoon, Broeder, Zwa ger en Oom, de Heer NIC. THÏERY in den leeftijd van bijna 49 jaar- Namens de familie, F. J. Thiery. Goes, 23 September 1940 Magdalenastraat 3._ 07429 Heden overleed zacht en kalm, nn een kortstondig lijden in het ziekenhuis te Goes onze geliefde Va der-, Behuwd- Groot- en overGrootvader den heer JOHANNIS VERBOOM in den ouderdom van 82 jaar en bijna 7 maanden- Dat hij ruste in Vrede. Kapelie: J. J. Nijsse-Vcrboom D- C. Nijsse 's Gravenpolder: Joh. Verboom C- Verboom-Klap Wollaartsdijk: Wed- J. Verboom- Flipsc Kruiningen: A. Dek. Kleinkinderen en achter Kleinkind- Wolfaartsdijk, 23 Septem ber 3946. 07420 TERSTOND GEVRAAGD een flink gevorderde of halfwas Bakkersknecht bij: J. H. Everaers Hoogstraat 25, Tholen- 07427 Gouden Verlovingsringen alléén de beste kwaliteit Merk H D Z Wij hebben weer een sorteering als voor den oorlog DOET UW VOORDEEL KOOPT BIJ ONS C. JOOSSE, St. Adriaacstraat 11, Goes Tel. 2728 IE1DSCHE OHDERWIJSIN S TELLINGEN JOHAN DE W1THSTIÏAAT 115—149, LEIDEN- Mag. „De Magneet" KAN U LEVEREN: BREI- en KOUSENNAALDEN met en zonder knop. Diverse prijzen en maten. H. Joosse, L. Vorststraat 53 GoesTelefoon 2486 07440 TANDHEELKUNDIGE INRICHTING weder spreekuren te Bergen op Zoom, Stationsstraat 42a. Donderdags van 9 tot 12 uur. Nieuwe patiënten kunnen nu weer worden ingeschreven. Verder alle inlichtingen dage lijks. Antwerpscheweg 431, Bergen op Zoom. Gebitten di rect leverbaar. "Wie ruilt zijn MIDDENSTANDSWONING te Goes voor KLEIN HEERENHUIS? (Huur f 40,p. m.) te Middel burg- Brieven onder no. 973 Bur- v- d. Blad te Goes. 07430 voor andere bladen kun nen wij door bemiddeling van onze administratie doorgeven aan andere bladen ZONDER verho ging van kosten- TE KOOP: V.O. BL- MANTEL en GEBLOEMDE JAPON Brieven onder no. 968 bureau v. d. blad. 07422 Naaister kan weer een kleine hoeveel heid werk aannemen- Thuis werk. (In Goes). Brieven on der no. 969 Bur. v- tl. Blad te Goes- 0'423 Ouders! Geeft Uw zoon, -wanneer hij daar ver weg in de rim boe zit, een krant, waar hij z'n Zeeuwse hart aan kan ophalen. Neem voor hem een aoon- nement op „VRIJE STEMMEN, Hèt Zeeuwse blad. Geeft ons 2ijD adres op, en wij zorgen voor de toezending. GEVRAAGD: NAAISTER (aan huis-. Barak Ooststraat, Kapelle. 07439 NET MEISJE GEVRAAGD- J- D- DE JONGE, Opril, Gro(c Marfcf 9, Goes. 07436 Twee ambtenarenfamilies in 's-Gravenhage zoeken per 1 October a.s. twee vriendinnen als inwonende Hulp in dc Huishouding- Loon 60 tot 70 gulden per maand. Eventueel maandelijks bezoek aan familie in Zeeland in onderling overleg te rege len. Brieven te richten aan Fam. Beijerinck, van Lennep- weg 39 of aan Fam, Nienhuys, Nassau Ouwerkerkstraat 3, 's-Gravenhage- 07443 MUZIEKAVOND in de Ned- Herv- Kerk Nisse op Zaterdag 28 Sept. a.s. oin Koor: 07438 Ned. Herv. Kerkkoor van Nisse- Toegang fO-35- Verloren i Drie- Zondag 15 Sept. t wegen en Borssele een zwarte regenjas. Terug te bezorgen bij E. van Sluys, Borsselsedijk 37, Borssele. 07423 TERSTOND GEVRAAGD: Huishoudster bij man van middelb. leeftijd of samenwonen met een vrouw- Brieven onder no. 970 Bur. v- d. Blad te Goes. 07424 TE KOOP aangeboden: 2 FIETSWIELEN 20 x l'/t met binn. en bui- tenb. en 1 KOFFERGRAMMOFOON Brieven ond- no. 967 bur. v- d. blad. 07420 Service-Station Gebr. de Baar Tel. 2304GOES E Wij vuloaniseren Uw banden, terwijl U wacht. B Wij kunnen U helpen aan gebruikte banden, alle maten. Accu's, voet- en handpompen, zonder bon. Voor Uw smeermiddelen cn vloeibare brandstollen wordt U nergens beter, vlugger of goedkoper bediend dan bij ons- E U belt cn wij zijn zo bij U met onze eigen bestelauto. 07425 GEVRAAGD: Bakkersleeriing Bakkerij I. R00SE GEVRAAGD: BAKKERSKNECHT OP AANKOMENDE. BAKKERIJ VLEUGEL, GOES. 07446 In de Gieterij van de N.V- Kon. Mij. „DE SCHELDE" te Vlissingen kunnen geplaatst worden EENiGE AFBRAMERS of zij. die daarvoor opgeleid wenschen te worden- Loon 75 cent per uur plus tarief bij ouder zijn dan 25 jaar- EENIGE SJOUWERS loon 70 cent per uur boven de 24-jarige leeftijd. Persoonlijke aanmelding op het Hoofdkantoor. Noord-Beveiand Op Donderdag 26 Sept. a-s. zal in het Gymna stieklokaal te Kortgene vertoond worden de film: S.O.S. voor het dier. uitgaande van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Niemand verzuime deze belangrijke film te gaan zien- Aanvang 7.30 uur. Busverbinding aanwezig 07428 E5S3£LL2 In donkere dagen moet men naar verlichting vragen Wjj hebben ruime sortcering: KRONEN, HUISKAMERKAPPEN (zijde en perkament*, L SLAAPKAMERVERLICHTING, GANGLANTAARNS, E STAANDE LEESLAMPEN, TAFELLAMPEN, WAND- R- VERLICHTING, ENZ., ENZ. 074?7 fc, Voordcclig slaagt U altijd bij den vakman! Ook Uw adres voor Elcctr. Installaties cn Reparaties- p J. A. STOKMANS, KEIZERSTRAAT 9 GOES TELEFOON 2512 tj Erkend Installateur- Schouwburg «Prins van Oranje» TELEFOON 2463 GOES- HEDENAVOND ACHT UUR: „De Kuise Suzanna" Bezoekt vooral deze le klas voorstelling. 07431

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 2