Dome Egberts Stad en Land BLONDONA BRUNETTA Concertzaal NOLET Yerseke Monteur Leerling monteur fflj.jerem iasse Verstelwerk gevraagd SCHILDERS Joh. JANSEN Smidsknecht Leerling Naar't MODEHUIS Goes Maandag vergaderden de inge landen van liet Waterschap „De brede Watering bewesten Yerseke in de „Prins van Oranje". De heer P.J.J Dekker, Dijkgraaf opende met een welkomswoord. Hel Bestuur is er in geslaagd voor de uitvoering van het werk te Kattendijke n.l. het maken van een inlaagdijk met wachtsluis, een geldlening aan te gaan van 250.000 gulden tegen een rente van 3'/». De voordracht van de gronden, werd door het bestuur openbaar aanbesteed. Het bouwen van twee bcton- bruggen nan de 's Gravenpolderse straatweg en aan de Plasweg heeft door materiaalgebrek enige ver traging ondervonden. Het werk werd gegund aan de fa. H. Timmen ga te Vught. Door de Rijksdienst van Land- bwiwherstel zijn verschilïende be dragen, van door uitgevoerde her stelwerken, gemaakte kosten, ge restitueerd. De afwateringskwestie van de Willem-Annapolder. is nu van de baan, omdat er voor een nieuwe sluis gezorgd zal worden. De rekening over het jaar 1945/ 46 werd goedgekeurd met een sal do van 119.313.83 gulden. Hierna werd door de ontvanger griffier de heel' A. Moi een ver zoekschrift aan H.M. de Koningin voorgelezen, hetwelk gedaan moet worden bij het vaststellen der ta rieven tot het heffen van rechten- aan het haventje te Kattendijke. Er werd aan het bestuur mach tiging verleend om de verhoging van de bezoldiging van Rijksper soneel van overeenkomstige toe passing te verklaren t.a.v. het per soneel van het Waterschap. Ook zal het personeel van het Waterschap een invasietoelage toe gekend worden. De Wijzigingen en aanvullingen in de ambtenaren-voorschriften werden goedgekeurd. Nadat de heer P. J. J. Dekker, dhr. H. B. Pilaar dank had gezegd voor het door hem in de financiële commissie, verrichte werk, werd de vergadering gesloten. MARKTCONCERTEN Naar we vernemen zal het ziekgezelschap ..Euphonia" Zater dag het laatste zomer-concert ge- De stichting „Vrienden van Engeland" Enige maanden geleden is opge richt de stichting „Vrienden van Engeland", welke stichting, in sa menwerking met een Engelse zus tervereniging, zich ten doel heeft gesteld de banden tussen Neder land en Engeland nauwer aa: halen en naast een ruimer v lichting aan het Nederlandse volk over alle aspecten der Engelse sa menleving, een samenwerking met Engeland op velerlei gebied te be werkstelligen. Hiertoe is een be stuur samengesteld waarin verte genwoordigers van bijna alle poli tieke richtingen en vele levensge bieden zitting hebben. De stichting, die nog niet eerder naar buiten is opgetreden heeft de regeling op zich genomen van het bezoek der Engelse gasten van d( „Arnhem Pilgrimage" aan Amster dam en Rotterdam. ?n op de Groote Markt. Het muziekgezelschap „Hosanna" zal bij gunstig weer Donderdag volksconcert op de Groote Markt geven. „Town Planning" Leden van het Engelse Town Planning Institute, die een bezoek Zeeland hebben gebracht, ar riveerden gisteren in hotel de Ko ■enbeurs. Nadat zij ec-n diner hadden ge bruikt heeft Mr. M. de Vink uit Middelburg een lezing gehouden /er Walcheren. Mr. de Vink behandelde op dui delijke wijze de opbouw van Wal cheren, naar aanleiding van het rapport, door de Snelcommissie Walcheren, opgemaakt. Daar dit rapport nog door Gedeputeerde Staten in behandelingQnoet wor den genomen, is het ons niet mo gelijk iets hierover te publiceren. Wij hopen onze lezers hierover later uitvoerig in te lichten. Opbrengst Zonnestraal Collecte De Collecte voor „Zonnestraal" bracht te Goes op het bedrag van f 873.75 Het Comité zegt gevers en Col- lectrices hartelijk dank voor de bijdragen en de verleende hulp. HENGELSPORT. Onder begunstiging van prachtig herfstweder hield de Goesse Hen gel Sportvereniging haar eerste grole wedstrijd in het kanaal door Zuid-Beveland, waaraan door 30 hengelaars werd deelgenomen. De prijzen werden behaald als volgt: de eerste vis: le prijs M. Imanse, Goes. De grootste paling: le prijs J. de Neef. Kapelle. De grootste bot: le prijs J. v. Hekke. Goes. De meeste vissen de heer M. v. Son, Goes, die tevens koning werd. POSTDUIVENSPORT. De P.V.D. De Zeeuw maakte Zondag een wedvlucht vanuit Neu viüle. De eerste zes aankomende waren: L. Baert met 134; H. v. d. Broek met 2; P. C. Kerkhove met 5; J. Schrijver met 6. CHR. LYCEUM. Naar wij vernemen heeft de ver eniging voor Clir. Middelbaar- en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland, gevestigd te Goes, in beginsel toezegging ontvangen van den Minister van O., K. cn W. om per 1 Sept. 1947 een Lyceum te openen te Goes. Op de bestuursvergadering van j.l. Zaterdag is besloten onmiddel lijk met tie voorbereidende werk zaamheden te beginnen. Tevens zijn Zaterdag bestuurs leden benoemd uit verschillende kerkgenootschappen. In het Dag. Bestuur zijn benoemd de heren: J. Laporte, Goes, voor zitter; Ds. W. C. Burgeier, Ove- zande, vlce-voorzitter; Ds. A. H. Oussoren. Middelburg, secretaris; Ds. J. S. Post. Axel. 2e secretaris; C. Duvekot Lzn., Goes, penningm. Uit de Ned. Herv. Kerk werden de volgende bestuursleden geko zen: Ds. Casimir. Terneuzen; Ba ron F. W. v. d. Feltz, Middelburg; Ds. W. C. van Burgerier. Ovezan- de: Dr. Bruinzeel. Wissekerke: Burg. A. A. van Eeten. Nieuwer- Uit de Geref. Kerk: Ds. A. H. Oussoren. Middelburg: J. B. Fonse Oostburg: J. Laporte, Goes; Ds. C. A. Vruegdehil. Oud-Vossemeer; Ds. A. Greving. Zierikzee. Uit de Chr. Geref. Kerk: Ds. R. Slofstra. Vlissingen; J. C. Spaans. Zierikzee. Uit het Kerkgenootschap Geref. art. 31: Ds. J. S. Post, Axel; G. Venhuizen, Middelburg. Uit de Vrij Evang. Gemeente: de heer C. Duvekot Lzn Goes. Uit de Evang. Luth. Gem.: de heer A. C Wijsveld, Vlissingen. Voor andere kerkgenootschappen bestaan nog vacatures. Middelburg PROVINCIAAL CONGRES NED. MÏÏ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Naar men het mededeelt, ligt het Dep. Zeeland der Nederlandse Mij. voor Nijverheid en Handel, om op 4 en 5 October oen Provinciaal Congres te organiseren. De economische en sociale moei lijkheden. waarin Zeeland is ko men le verkeren, zowel door de oorlog als door de structuur van zijn samenleving op economisch ge bied. eisen een dringende bespre king, Daar de regering zeer veel belang in onze provincie stelt, zal het Congres, dat gehouden wordt in het Schuttershof, door een ot' meer ministers worden bijgewoond Na opening door den voorzitter, de heer Ir. M. de Vink, zal minis ter Drees een inleidend woord spreken, terwijl als andere leiders zullen optreden de heren Ir. C. Staf. wna. directeur-generaal van Landbouw, Ir. den Hollander, lid der directie van de Nederiandse Spoorwegen, Drs. Kohnstamm. chef-afdeling technische en econo mische vraagstukken van het Dep. voor Handel en Nijverheid, Ir. C. Staf zal spreken over „De ontwik- kelings mogelijkheden op agrarisch gebied", terwijl Ir. F. Q. den Hol lander een inleiding zal houden over ..Het Verkeer". Dr. Kohn stamm spreekt over de mogelijk heden op industrieel gebied. Het departement Zeeland heeft nr goed aan gedaan dit congres ie organiseren want niet alleen wrijgt Zeeland de beste voorlich ting van deze drie sprekers, doch ook de personen, van wie voor de toekomst van ons land veel af hangt, zijn genoopt zich terdege te orienteren in de problemen welke zich speciaal voor Zeeland voor doen. OVERLEDEN. Op 62-jarige leeftijd is op 15 dezer in het Gorthuis te Middel burg overleden de heer G. W. Graafhuis, oud-administrateur der N.V. Prov. Zeeuwse Electr. Mij. DAMMEN. De te Goes gespeelde 3e en 4e ronde van de voorwedstrijd groep A om het damkampioenschap van NederJand leverde de volgende uit slagen op: 3e ronde: W. Roozenburg (Rot terdam)—J. Blom, Yerseke 1—1; Vos (Amsterdam)—v. d. Staay (Rotterdam) 2—0:: Metz (Amster dam)—Kirmegin (Waddinxveen) 0—2; Lighart (IJmuiden)—v. Doorn (Limburg) 2—0; Huisman (Leiden)- de Graag (Heusden) 1—1. 4e ronde: Biom—de Graag 1—1; v. Doorn—Huisman 0—2; Kinnegin —Lighart 1—1; v. d. Staaij—Metz 0—2: Roozenburg—Vos 1—1. Het scheelde niet veel of de Zeeuwse kampioen J. Blom be haalde op eigen bodem een over winning. Vooral tegen W. Roozen burg verkreeg hij door fraai spel belangrijk voordeel, doch R. wist nog juist remise te maken. De sterke IJmuidenaar Ligthart heeft nu in deze groep de leiding, met 7 punten, gevolgd door den veteraan Vos met 6 punten. Doordat scherp op winst ge speeld werd waren de partijen zeer interessant. De organisatie was In goede handen en de Zeeuwse Dam bond kan op een succes terugzien. Vlissingen VOETBALLERS IN ENGELAND. Zaterdag speelde de Vlissingse voetbalclub te Bromley tegen de gelijknamige club gelijk. De stand werd 2—2. Sparta uit Rotterdam verloor met 6—3 van Romford. Tholen KERKNIEUWS. In de vacature van Ds. J. Bate laan is in deze gemeente beroepen Ds. A. J. de Jong van Ederveen. Ds. J. Wagenaar te Willemstad heeft bedankt voor het beroep bij de Geref. Kerk in deze gemeente. BEVESTIGING EN INTREDE DS. VAN LEEUWEN. Na des morgens door Prof. t d. Meide uit Apeldoorn bevestigd le zijn deed Ds. H. v. Leeuwen Zondagavond in een overvol ge bouw zijn intrede bij de Chr. Ger. Kerk te Tholen. Na de dienst volg den de gebruikelijke toespraken tot Kerkeraaad, gemeente, organist koster. Burgemeester en Wet houders van Tholen. afgevaardig den van de zusterkerken, Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerk en tot de familie. Daarna voerden nog het woord ouderling van Bemdcn namens de gemeente en kerkeraad: Prof. v. d. Meide, afgevaardigden van Oud- Vossemeer. Zierikzee en Ermelo cn een broer van Ds. van Leeuwen, waarna de leeraar staande werd toegezongen. In zijn slotwoord bracht Ds. van Leeuwen dank aan alle sprekers. Kerknieuws- Bij de Ned. Herv. Kerk te Tho rn is beroepen Ds. A- J. de Jong te Nederveen. OUD VOSSEMEER. Ruiterfeest- De in het voorjaar opgerichte paardensportvereniging „De Een- drachtruiters" hield Zaterdagmid dag 14 Sept. j.l- haar eerste lande lijk ruiterfeest op het terrein van den heer P. van Westen, alhier. Dit hippisch feest werd officiel geopend door den burgemeester van Oud-Vossemeer, Mr. J. J- Versluis met de volgende rede: Gaarne voldoe ik aan het ver zoek dit eerste landelijk ruiterfeest te Oud-Vossemeer te openen- Wij zijn hier samen gekomen om de prestaties der Eendrachtruiters, de jonge vereniging te bewonderen. Zowel het paard als zijn ruiter ;al onze volle aandacht boeien. Onze ruiters zullen ons deze middag la ten zien wat oefening en dressuur vermag. Dat de naam „Eendracht ruiters" waarborg zij van het ont breken van elke wanklank op dit feest van deze middag. Uw eerste optreden in hef openbaar moge be antwoorden aan uw verwachting, mede werken tot meerdere bloei van uw vereniging, uw leden tal moge doen stijgen- Onder leiding van den comman dant, de heer J. Ooms Czn., volg den nu de demonstraties van de „Eendrachtruiters" en werd vervol gens het programma vlot afgewerkt zoals aangespannen trekpaard, ring steken met dames in rijtuig, aange spannen tuigpaard, aangespannen trekpaard (tweespan), attractienum mers, Tally-Ho, enz- enz. Voor het publiek werden mooie staaltjes van ruiterkunst te zien gegeven, waarvoor de ruiters meer dere malen een dankbaar applaus ontvingen. Voorts werd er nog gesproken door Ir. Geuze van Poortvliet, de voorzitter van de Z.L-M., die eveneens aanhaalde, dat deze jonge vereniging in ee.i korte spanne tijds krachtig geoe fend heeft om deze middag goed te doen slagen en hun prestaties zeer goed noemde. De heer Geuze stelde, namens de Z.L-M. een me daille beschikbaar voor den win naar van het hoofdnummer van dit feest, de Tally-Ho. Tevens zegde hij toe, dat bij het volgend concours de Z.L-M. een wisselbeker beschik baar zal stellen. DURE SHAG. Door de Rijkspolitie werd proces verbaal opgemaakt tegen A. A. D. alhier wegens het onbevoegd ver voeren van 2 kg. Belgische shag. UITSLAGEN RUITERFEEST. De uitslagen van het landelijk ruiterfeest van de Eendrachtrui ters is a'., volgt: Aangespannen trekpaard. 1 H. Brooijmans, 2 Gebr. v. Til- beurgh, 3 J. Brooijmans, 4 M. Geuze. 5 S. Wisse. Ringsteken met dames in rijtuig. 1 Chr. de Wit Azn. 4 ringen; 2 J. Ooms Czn., 4 ringen; 3 M. v. En gelen, 3 ringen; 4 A. Ooms 3 ringen Aangespannen tuigpaard. 1 S. Wisse Z J. Ooms Czn., 3 J. Ak kermans 4 A. Timmermans, 5 Iz. Hage. Poprijdrn 1 J. Ooms Czn, a. de Wit Czn.. 3 M Geu^e, 4 H. Brrwl'mans, 5 Chr. de Wit, 6 H. H-.ge. Poprijdcn (ji-nioien). 1 W. van Gorsel, 2 jv. Ooms 3 Jac. Geluk. Aangespannen tr'Upaard (twecsp.) J. Brooijmans. 2 j. Wisse, 3 M. Geuze Lzn., 4 G- M- Geluk, 5 H Brooijmans, 6 M. Geuze Jzn., Stoel rijden. 1 Iz. Hage, 2 H. Brooijmans, 3 M. van Engelen, 4 M. Geuze. 5 A. de Wit Czn., 6 W, van Gorsei. Drafkoers voor ruiters cn paarden. 1 G. Steijns 2 C. de Wit Azn.. 3 A. Ooms. 4 M. Rombouts, 5 H. Brooijmans, 6 A. de Wit Czn. Attracticniimmcrs. 1 G. E. Steijns, 2 Chr. de Wit Azn.. 3 A. de Wit Czn., 4 H. Hage, 5 M. Geuze, 6 H. Brooijmans. Tally-Ho. 1 J. Ooms Czn. 2 M. Geuze, 3 G. C. Steijns. 4 H. Brooijmans. 5 H. Hage. Tally-Ho (junioren). 1 W. van Gorsel. 2 Jac. Geluk, 3 A. Ooms. ST. MAARTENSDIJK Schip met kolen gezonken Vrijdagavond is het schip van den heer J. de Korte, afkomstig van Oude Tonge, bij de havenin gang wegens lekkage gezonken. Hot schip, dat tot aan de ijk met kolen was afgeladen, is' met be hulp van een sleepbootpomp. een pomp van de motorboot van de fa. Zanen-Vcrstoep en de motorpomp van de Brandweer te St. Maartens dijk drijvende gehouden, waarbij alleen de roef van het schip boven water bleef en in de haven ge bracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Des nachls is men direct met het lossen begon nen en bet lek provisorisch te stoppen. Na de lossing wordt het schip naar een werf gebracht voor defitieve herstelling. Zuid-Beveland CONCOURS. Zaterdag hield de Handboog So ciëteit Willem Teil alhier, een con cours, waaraan door 66 schutters van 16 sociëteiten werd deelgeno men. De uitslag is als volgt; le zijvogel: A. de Jonge. Willem Teil, Ovezande; 2e Jac. Rijk, W.T., Overzande. le hoofdkal: Jacob Korstanje, Zorgvfliet, EUewoutsdijk; 2e C. Na- gelkerke. VZOS, Kwadedamme. le Kleine Kal.: J. Priem, Vrije Schutters, 's Heerenhoek; 2 C. Hoo Offic. -Publicaties AFHALEN VEEVOEDERBONNEN De veevoederbonnen voor de periode 29 Sept,-26 Oct. 1946 kun nen bij de P.B.H.'s worden afge haald in de periode van 19 t.m, 26 Sept. a.s. In verband met de in het Voed- selvoorzii.-ningsblad no. 63 van 11 September j.l. afgekondigde erken- gsreglementcn voor den vee handel kunnen degenen, die niet in het bezit zijn van een zakboekje of erkenningskaart voor het uit oefenen van enigerlei tak van vee handel en dientengevolge nog geen aaanvraagf.irmulicr voor hel ver krijgen van een nieuwe erkenning veehandelaar hebben ontvan gen, thans bij de vakgroep Groot handel in Vee. Nassauplein 13. Den Haag, dit formulier aanvra gen. Voor hen. die voorheen nimmer _.i den veehandel werkzaam zijn geweest, is het nutteloos een for mulier a3n te vragen. Finan. Berichten Koersen van meest actieve fondsen per einde vorige weck. Bank- en Credietinstellingen: Amsterdamse Bank 125''", Holl- Bank Unie 190, Incasso Bank 131, Koloniale Bank 97'/<, Ned- Ind. Hap deisbank 90, cert- Ned. Handel Mij- 118, Robavc-r 133, Twentse Bank 142 Nat. Herstelbank 101 1/16, Holl. Dis conteringsbank 110'/'. Industriële ondernemingen: A.K.U. 120'/». van Berkel 97, Cal ve Delft 143, Centrale suiker 190, Fokker 260, Leverbros 257, Ford 323 Philips 290' v- d- Bergh 234, Delft- se leerlooierij 141, Electrozuur 168, v. Gelder 108, Heinekens Bier 234, Hol- Meel 128'-=, Holl. Beton 230, Kon. Zout 330, 7'/o Leverbros 15aV«, 6% idem 137, Ned. Gist en Spiritus 350, Ned. Kabel 241, Rott- Droog dok 262, Werkspoor 176, Wilton 142'/», Wyers 138, Vredestein 123, Petroleum Maatschappijen: Gew. Dortse Olie 431, pref- idem 447, Kon- Olie 389. Rubberondememingen: Amsterdam rubber 187'/», Bandar rubber 133, Deli Batavia rubber 135 Kendeng Lemboe 112, Lampong Su matra 59, Majanglanden 60, Oost- Java rubber 100, Serbadjadi 88, Si- lau Sumatra 70, Sumatra rubber 150, Vieo 110, Java Caoutchouc 70, Linkungan Borneo 27, Preanger rubber 53, Rotterdam tap. 48, Sala- tri 50- Scheepvaart: Holl. Am. Lijn 139 Japan Lijn 102, Kon- Ned. Stoomboot 162, Kon- Paketvaart 126, Ned. Scheepvaart Unie 138'/', Rott. Loyd 127'/«, Stoomv Mij- Nederland 136. Suikerondernemingen: H.V.A- 281, Java Cultuur 140, Ned Suiker Unie 140, Vorstenlanden 637». Tabak: Deli Batavia 146, Deli Maatschap pij 157, Senembah 144- Electr. Gas. Telegr. Waterl-: Alg- Ned. Ind. Electr. 142, Ned- gesteger, Wlilem Teil, Kapelle, (bij loting). Meeste vogels Ant. Westveer. Edele Handboog, Oudelande (met medaille): le Klep: C. Hoogesteger, Willem Tell, Kapeile (met medail le); 2 J. Rijk, Willem Teil, Ove zande; 3 II. A. Mol, Willem Teil. Kapelle; 4 A. Mol. Edele Hand boog, Oudelande. Radioprogramma voor Donderdag 19 Scpt HILVERSUM I 301,5 m. 7.00 Nws 7.15 Ochtengym. 7.30 Morgengebed 8.00 Nws. 8.15 Pluk de dag. 10.00 Gramm. 10.15 Morgendienst, 11.00 De Zonnebloem, 11.45 Fam. ber. uit Indië. 12.03 Zangrecital 12.30 Lunchconcert, 13.00 Nws. 14.00 En semble, 14.40 Voor de vrouw 15.00 Omroepsorkest. 16.00 Bijbellezing, 16.45 Kamerorkest, 17.00 Vrij cn blij, 17.30 HARK. 17.35 Mariniers kapel, 18 30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nws. 19.15 Walsen van Strauss. 20. Nws, 20.08 Grónnegers zingen dragen voor, 21.45 Marsmuziek. 22-00 Nws-, 22.30 Piano, 22-45 Ovei- denking; 23.00 Beethoven cyclus, 23.25 Concert, 23-57 Sluiting. HILVERSUM II 415.5 m 7.00 Nws. 7.30 Concert. 8.00 Nws. 8.15 Gramm. 9.15 Morgenwijding, 9.50 Arbeidsvitaminen, 10.30 Vrouw tot vrouw, 10.35 Zang en piano. 11.10 Orgelspel, 11.30 Poëzie, 12.00 Me- tropole orkest. 12.35 De papavers, 13.00 Nws. 13.15 The Romnnchers. 14.20 Viool en piano. 15.00 Voor zieken en gezonden. 15.20 Operette 16.20 Ensemble, 17.30 Charles Tre net. 17.50 Riik over Zee. 18.00 Nws 18.15 The Skymasters, 18.45 Sport praatje, 19.00 Piano. 19.15 Stich ting Herstel Zeeland 1945. 20.00 Nws. 20.05 Philharmonisch orkest 21.00 Hoorspel. 21.50 Pierre Palla. 22.30 Neurenberg. 22.40 Bing Cros by. 23.00 Nws. 23.15 Ensemble. 23. 45 Gramm. 24.00 Sluiting. Ind- Gas 139. Handelsondernemingen: Borneo Sumatra 977«, Curacaose Handel Mij. 228, Intern. Crediet en Handelsv- 137, Linde Teves Stokvis 122, Nw. Afrikaanse 147. Mijnbouw: Alg Exploratie 56'/», Billilon I 422'/>, Billiton II 364, gew- Oost Bor 130, pref. idem 163, Singkepdn 120- Thee: Amsterdam thee 42, Banjoewan- 1 33, Sedep 153, Telega Patengan Diversen: Amsterdamse ballast 118, Blaauw hoeden, Vriesenveem 79'/', Bijen korf 212, Ned. Mij. Havenwerken 50, claims Kon- Olie 768, claims on der aand. Kon- Olie 77, Part. bewij zen Belegging Nederland 503, idem binnenland 185, idem Overzee 162. (Ingezonden Me-'ede'ing.) Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje PIETERNELLA JANNA CORRIE BHy M- A. de Regt J- C. de Regt-de Ruyter Anky Kootje. Waarde, 15 Sept. 1946. 07313 Voor de zeer vele blijken van deelneming ons betoond na het smartelijk verlies van on zen geliefden Zoon CORNELIS betuigen wij onzen oprechten dank Souburg, Vlissingschestr- 32. JONGENS BROEKEN Iblauw jeans) 6 t-m. 12 jaar- t 8.33. 5 punten. De Goedkoope Simon Telefoon 2447- Vereen, voor Ziekenhuis- verpleging Z. en N. Beveland De Alg. vergadering besloot de uitkeeringen over het 2e halfjaar (zonder contributie- verhooging) met t 0-50 per lig dag te verhoogen en te bren gen voor de A. verz- van f 2-75 op f 3.25 en voor de B. ve van f 4.25 op f 4.75 per d Leden, die na 30 Juni 1946 een ziekenhuis zijn verpleegd en recht meenen te hebben op deze- f 0-50 per ligdag, kunnen hun ziekenhuisnota's, met melding van hun kaart-n mer, inzenden tot uiterlijk 5 Oct- a.s- bij don secr.-penn. A- de Lange, Wilhelminastraat 9 te Goes. 07312 TE KOOP: JONGENSWINTERJAS leeftijd 16 jaar z.g-a.n. prijs f 36Adres te bevragen bu reau van dit blad. 07322 let charmantevolletjes, lin ten en stoften vruchtjes In het opfleuren van de nieuwe domesbocdjea. Hier ziet U een gekleed Amerlkaansch modelletje, dat zich uitslui tend leent voor een hoog kapsel. Het spreekt vanzelf, dat bij zoo'n opvallend hoedje onberispelijk verzorgd, glan zend haar hoort. Verzorg ook Uw haar op de eenlg juiste maniermet Blondona of Bru- netta. Dan blijft het gezond, glanzend en veerkrachtig. vraag niet naar voor blond haar voor donker haar een vinolia product Donderdag 19 Sept- presenteert Arousements- gezelschap „LEVENSVREUGD" DE LACH-REVUE LEVENSVREUGD Medewerking van o.a- JAN VAN LOENHOUT de gevierde Brabantsche Revue-komiek HENRY FORMANNOY de bekende Accordeon Vir tuoos van Radio-omroep Brussel JOHN BRUYLANTS in nieuw eigen repertoire LENY ROELS 100"/» temperament CORINE MARINE de oharmante Cabarettièfe Na jaren weer een programma van gezonde Hollandsche humor- Oerkomische Revue-scènes Een Lachork-ian van begin tot eind. Entréeprtfzen f 1.25 en f 1.75. Plaatsbespreking vanaf heden aan de zaal- AANVANG 8 UUR- 07325 Koopt GOUD en ZILVER voor Uw geld Wij verkoopen ook met bijbetaling, dus inlevering niet meer noodzakelijk- 07011 EEN MOOIE COLLECTIE GOUD EN ZILVER, Uitsluitend uit eerste klas fabrieken. Inkoop, ruiling en taxatie van oud goud, zilver, diamant, enz- aan de hoogste waarde- DOET UW VOORDEEL. KOOPT BIJ ONS C. JOOSSE, St. Adriaanstraat 11, GOES Tel. 2728 Wij kunnen U een aardige sortering Potjes, Flesjes en tuben /BRILLANTINE to nen van bekende huizen, zoals: DRALLE BOLDOOT NURIEL MAY BAUDART en andere firma's. Drogisterij Schutte 8. Thieme IN HET HUIS MET DE ROODE PILAREN. GEVRAAGD Volwassen of aankomend en een Rijwielen Motoren- 07317 Voor het eerst sinds de bevrijding zijn er weer edele thee soorten geveild, afkomstig uit Britsch-Indiê. De keuze in D.E-thce is nu ruimer, de kwaliteit nóg beter. Ook voor de koffie- is er goed nieuws. Door de ruimere aan voer kan een aubbel rantsoen worden verstrekt. Uw bon geeft per 4 October recht op 200 gram pittige D.E.-koffie, in verschillende fijne melanges, een en al geur en smaak! Opgericht 1753 TE KOOP: EEN KARRETJE OP MO TORBANDJES en een BAKKERSBAK voor een driewieler. Bij D- v. d- BERGE- 's-Heer Arendkerke. 07320 TE KOOP: 8 Bereide KONIJNENVEL LEN, FOTOTOESTEL en POSTZEGELVERZAME LING- Vroonland B 80c, Kapelle. 07331 ECHT INTERLOCK JONGENSBROEKJES 8 t.m- 12 jaar, f 1.39, 5 punten. De Goedkoope Simon Telefoon 2447- GEVRAAGD: werk Wederopbouw. Loo plus prestatiegeld- Aannemers. Dorpsstraat 7, Nisse- 07316 TE KOOP: Eetservies Tafellaken met 6 vingerdoekjes, en Blauwe Overall alles nieuw. 07321 Adres: Kamperfoeliestraat 68, Goes. Terstond gevraagd: een bekwaam of vergevorderde Hundersmarck Smederij, Ovezande. 01121 Adres te bevragen bureau vanj dit blad te Goes. 07323' KRAAGJES, GALONS, PLISE'S CORSAGES enz. WJ. DOMINICUS K. Kerkstraat 13, Goes- 67274 t

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 2