üsfüïïi zonder bon Stad en Land K. BAREMAN H.H, Landbouwers!! A u t o-li y itenSsasden nette dagdienstbode üdfasfa^dscursus AVOND-U, L. O. Engelman Goes Woensdagavond werd door de vereniging ..De Ambachtschool" in Hotel Centraal haar algemene en bestuursvergadering gehouden waar de rekening en verantwoor ding over 1945 van de Ambacht school, de Avondschool en de Vak school voor meisjes werden behan deld. Ook werden de begrotingen voor 1917 vastgesteld. BLOEMENTENTOONSTELLING BEURSGEBOUW. De bloemententoonstelling die Zaterdag, onder auspiciën der Ko ninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, Wat lezers ons schrijven Geachte Redactie. Met grote verbazing las ik in uw blad het verslag van de rede, wel ke de directeur van de stichting „Toezicht Politieke Delinquenten", gehouden heelt en waarin hij het voornaamste werk van de stichting uiteenzette. Vooral punt drie wekt mijn ver ontwaardiging op, want dit toch luidt als volgt: „Alle vrijgelatenen materieel hulp te verienen, inzake huisves ting, kleren, meubel- en huisraad voorziening." Is het de heer Le Poole dan niet bekend, dat er nog personen zijn, pas uit de militaire dienst terug gekeerd, welke nog steeds niet voorzien zijn van het hoogst nood zakelijke (vooral kleding) en dat er personen zijn, die dit jaar af het vorig jaar getrouwd zijn (zoals ik zeil) die nog steeds wachten op huisvesting, meubels, enz. enz. Ondergetekende is getrouwd in Mei 1945 en wacht tot heden ten dage nog steeds op huisvesting en meubels, alsmede op mijn aange vraagde 70 punten voor een keu keninrichting. Verschillende malen ls het voorgekomen, dat ik werd teruggewezen omdat ik geen oor logsslachtoffer ben. En nu zou de Ned. bevolking deze „politieke nul len". (welke ons volk toch een trap In de rug hebben gegeven) als i logsslachtoffers moeten ontvangen? Ik ben voor de oorlog lange tijd in het buitenland geweest. 5 Octo ber 1943 heb ik mij aangesloten bij de Brigade „Prinses Irene" en tot heden toe, meet ik alles wat ik hoogst noodzakelijk nodig heb „zwart' kopen. Een wonig is voor mij en mijn gezin niet te krijgen, omdat ik geen oorlogsslachtoffer ben. Zou het dan niet meer lof verdienen als mer eerst die mensen hielp, die ons dierbaar vaderland hielpen bevrij den van de Duitse terreur? Ik ben er absoluut voorstander van, dat de politieke delinquenter worden ingeschakeld in de weder opbouw, maar om deze individuen t? behandelen als evacué's, loopt toch wel de spulgaten uit. Ik hoop dat dit schrijven ook on der het oog van Mr. Le Poole komt, want om het de politieke delinqenten zo gemakkelijk te ken. ais thans het voornemen schijnt le zijn, komt in botsing met dat clccl van ons volk, dat alles gedaan heeft voor de vrijheid Nederland en daardoor toch het recht heeft het eerst te worden ge holpen Met dank voor de verleende plaatsruimte verblijf ik, VAN DE PAS. 2e Bat. T.T. 2e Comp. Oude Alexanderkazerne Den Haag. in hot Beursgebouw is gehouden, heeft tal van bezoekers getrokken. En terecht, dit anders zo kille, ge bouw was herschapen in een vro lijke zonnige tuin. Allereerst trok bij da entree, de zeer smaakvolle stand der gemeentetuinen de aan dacht, waarin een prachtige orchi- de als de Koningin der planten een aparte plaats innam. In de volgende zaal kreeg men trst pas een indruk, wat er op het gebied van bloemen kwekgn te bereiken is. Tal van inzenders, amateurs zowel als kwekers had den hier hun stands. Het geheel was keurig, en warm afgewerkt, met turfmolen en een goed ver zorgde achtergrond van halmplank door de firma de Jager Tolkoch welwillend beschikbaar gesteld. In deze zaal waren het vooral de mooie stands van Gebr. Eversen en firma de Groot die de aan dacht trokken. Terugkerend in de voorzaal kon men nog een prachtige collectie fruit bewonderen, terwijl zelfs een verzameling vlinders, aanwezig Het geheel was van een zomerse sfeer waartegen de buiten neer kletterende regen wel een schril contrast vormde. We laten hier de uitslagen van de tentoonstelling volgen Uitslagen. Rubriek I: Bringe-Duindigt- groep: Ie pr. J. A v. d. Suehte. Kloetingc; 2e pr. K. Goudzwaard, Goes; 3e pr. L. J. PolfJiet, Goes: 4e pr. G. Bruël, Goes. Rubriek II: Vrede-Barbarossa- groep: le pr. D A. Schrijver, Goes: 2e pr. N. rle Regt, Heinkenszand; 3e pr. H. J. Memelink. Goes. Rubriek lil. Bishop-Oranje- groep: le pr. M. J. Eversen. Goes; 2e pr. J. Koster. Kapellc; 3e pr. A. J. Bos Wzn.. Kloetinge; 4e pr. M. F. Herrebond. Goes. Rubriek IV: Inzendingen Ama teurs: le pr. P. Hermes. Goes: 2e pr. J. A. v. d. Guchte, Kloetinge: 3e pr. A. J. Bos Wzn,. KloeUngc: 4e pr! L. J. Polfiiet. Goes; 5e pr. M. F. Herrebond. Goes. Middelhui' GESLAAGD. Geslaagd le 's Gravenhage voor het voorlopig diploma Schceps- werktuigkundige de heren J. Blaase te Goes; G. H, Gillissen te Middelburg, leerlingen van de Ma- chinistenschool te Middelburg. Geslaagd te 's Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerk tuigkundige de heren C. Heuse- veldt, K. Wiessner, beiden te Mid delburg; I. M. Verplanke. te Aar denburg:; A. Wondergem te Ber gen op Zoom. Geslaagd te 's-Gravenhago voor het Voorlopig diploma scheeps- werktuigkundige de heren O. P- L. Kint te Vlissingen en M. Tim merman te Middelburg. Leerlingen van de Machinisten- school te Middelburg. „VITRITE WORKS" J.UBILEERT Dc N. V. The Vitrite Works te Middelburg, de enige fabriek die hulzen voor gloeilampen fabriceert in Nederland en de grootste in haar soort op het continent, zal Maandag a.s. haar 50-jarig bestaan waarvan de viering in 1943 moest worden uitgesteld, herdenken. De ze fabriek, die door de oorlog, vooral in 1940 en 1944 grote schade heeft geleden, heeft haar ups and downs gekend. De fabricage is thans opgevoerd tot 2.3 millioen hulzen per week en men hoopt Januari van het volgend jaar de 3 millioen te bereiken. De voor naamste afnemer is Philips en daarnaast wordt geleverd aan Zwe den, Zwitserland, België en Zuid- Amerika. Vlissinge Cabaret-voorstelling Zaterdag- en Zondagavond gaf een cabaretver- uit Tilburg, na ver scheidene malen in W. Zeeuws- Vlaanderen opgetreden te hebben een uitvoering in de Scheide-hall onder de titel „Sterrenparade". De heer Harry Verhoeven tevens con ferencier, opende de avond, daarna volgden de Palnyra Hawaiians door enkele liedjes ten gehore te brengen. Trui van Daalen en Po- fan, het Slangenmens, dat door een sleutelgat kon kruipen oogst ten een groot succes, evenals de cabaretière Jeanne van Amers- voort. De avond is zeel' in de smaak van het publiek gevallen. UITSTEL VERPLAATSING. De verplaatsing van den inspec teur van 's Rijks Belastingen J. L. Veeren naar Vlissingen is uitge steld tot een nader vast te stellen datum. Tholen ST. MAARTENSDIJK Amerikaanse Oorkonde. De familie Westerweel, alhier, ontving een dezer dagen een Ame rikaanse oorkonde, getekend door de President der V.S. Truman en geconsigneerd door generaal Eisen hower, voor hun hulp aan gealliër- de piloten tijdens de bezettingstijd. Onlangs mocht deze familie van uit Engeland eveneens een derge lijk huldeblijk ontvangen. STAVENISSE Geboren: Hubertus Quirijn, z. v. Jan Janse en Jannetje Dorst: Ma rina J. d. v. Adriaan J. van Oeve- ren en Dina Wesdcrp; Pieternela A. d. v Jan van Bcveren en Janne tje C. Dorst. Overleden: Jacobus Hage, 86 jr. wedn. v. Jannetje den Braber; Sa ra Stoutjesdijk, 51 jr. ongehuwd. Kerknieuws Ds. J. Vermaas van Nederhe- OUD-VOSSEMEER Huwelijksaangiften: W. Plaisier, 39 jr. Dordrecht en M. Lindhout, 26 jr. zonder beroep, alhic-r. Huwelijken: M. J. Bevelander, 52 jr. en A. M. Verschuur,42 jr. beiden te Oud-Vossemeer; M. van Vossen, 61 jr. en G. E. Husemeijer, 43 jr. beiden te Oud-Vossemeer; D, van den Brink, 38 jr., Amerongen en J. Aarnoudse, 26 jr. Oud-Vossemeer; J. G. Steijns, 29 jr. en A. C. van Dorst, 25 jr. beiden te Oud-Vosse- ST. ANNALAND ACCELERANDO JUBILEERT. Donderdag en Vrijdag werd te St. Annaland feest gevierd ter ge legenheid van de 66ste verjaaroag van H. M. de Koningin en het 65- jarig bestaan van de muziekvor. Accelerando. De eerste dag was het feest voor de groten. Na aan kondiging door herauten werd om 11 uur de officiële ontvangst ge houden in een schoollokaal van de O.L.S. De voorzitter van het Oran je-comité opende m?l een wel komstwoord en felicitatie, daarna feliciteerde burgemeester Boo gaard de ver. en tenslotte de heer G. C. Hage van St. Maartensdijk. De voorzitter-directeur M. P. La- nooy dankte alle sprekers en hoop le op een prettige dag. Tien mu- ziekver. namen aan de optocht deel benevens een aantal ruiters te paard, auto's met bestuurs- en ere leden en enkele versierde wagens. Na de middag werden door de ver schillende muziekvor. elk een twee tal muziekstukken ten gehore ge bracht. 's Avonds werden de prij zen uitge'oot; Oosterland had de eerste, f50; Nw. Vossemeer de 2e 140; Oud-Vossemeer 3e 130; St. Philipsland 4e f 25; Bergen op Zoom 5e f20; Tholen. St. Maar tensdijk, Zonnemaire en Nieuwer- kerk ieder f15. Vrijdag was het meer de dag voor de schoolkinderen en werden op een terrein aan de Dorpsweg kinderspelen gehouden. Ondanks het heel wat minder mooie weer, was de belangstelling groot. Voor al de wedstrijd wedloop met hin dernissen vond grote bijval. Op het eind van de middag begon het te regenen en moest het koekhappen nog in de school gebeuren. 's Avonds werd een zeer geslaagd concert gegeven door Accelerando, waarna het feest met een fakkel optocht werd besloten, Zeeuws Vlaanderen AXEL BESLUIT. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 19 Juli 1946 is verklaard dat, H. S. E. M. Joukes, gewezen hoofd van de openbare lagere school te Axel, met ingang van 8 .Juni 1945 zijn bevoegdheid tot he geven van onderwijs heeft verloren. WAARDE PAARD OP HOL. Zondagmorgen sloeg het paard van den melkboer L. v. Houte op hol. Buiten het dorp werd het dier tot stilstand gebracht en liep het on geluk, uitgesloten enige mate riele schade goed af. Schouwen en Duiveland ZIEP.IKZEE Aanrijding Vrijdagochtend had op de Appel markt een aanrijding plaats tussen een militaire auto en de melkwa gen van de melkhandclaar D. v. d. Wekken. Het paard sloeg op hol en een viertal bussen melk gingen verloren, v. d. Wekken werd met j een hersenschudding in het Cornc iiahuis opgenomen. De politie1 heeft de zaak in onderzoek. I Benoeming De heer L. G. Rikkaart waterbouw kundig opzichter aap het water schap Schouwen, is met ingang van 1 November tot waterbouw kundig ambtenaar aan de calami- teuze polder Bruinisse benoemd. OOSTERLAND LONGPEST. In doze gemeente doet zich Long- I pest onder de siachtvarkens voor. Reeds zijn veie gevallen voorgeko- j men. Daar de varkens voor zoute- I rij niet geschikt moeien zij onverwij'd aan de consument wor- den verkocht. Dit betekent voor dc werkende klasse en grqi.e Strop. Walcheren DOMBURG Ontslagen Bij beschikking van den Minis ter van Sociale Zaken is. op grond van het zuiveringsbesluit 1945 ont s'ag verleend aan J.: Overman lei der bijkantoor van het Geweste lijk Arbeidsbureau Middelburg. Zuid-Beveland YERSEKE BURGERLIJKE STAND Geboren: Paulina, d. v. L. van den Boomgaard en J. de Keijzcr. Gehuwd: G. de Dreu, 26 jr. te Vlissingen en M. Kennedij, 23jr. Overleden: F. Hoogstrate 54 jr. echtgen. v. T. Gcertruid den Her der; D Sinke 80 jr. wed. v. J. Wil- lemsen OüDELANDE Raadsvergadering Na de opening werd medede ling gedaan van het feit dat heer Dees zijn benoeming als houder heeft aangenomen. Op de vergadering was aanwezig Ir. van 't Hoofd die he: ui'brei- dings-plan toelichtte. In dit plan is ruimte voor 40 woningen. Binnen enkele weken zal het plan zover klaar zijn dat het aan besteed kan worden. De voorzitter deelde mede, dat dhr. van der Pijl genegen is de grond aan de Doelstraat te ver kopen, verzocht en verkreeg voor B. en W. machtiging tot: a. aanvragen rijksvoorschot voor uitvoering van het bouwplan 1946; b. opmaken verdere plannen en openbare aanbesteding. e. voorbereiding bouwplan 1947 (ongeveer 10 woningen), waarbij eerst ovenleg gepleegd zal worden met de gedupeerden in de gemeen le, terwijl bouw van gemeentewe ge dan allereerst aan de Achter weg zal plaats vinden. Eij de rondvraag werd o.a. gein- formeerd uaar het herstel van de toren. De voorz. antwoorde den heer Lous hierop dat aannemer van der Poel heeft toegezegd het herstel nog in 1946 te voltooien. WOLPH AARTSDIJK Uitbreiding straatverlichting Een dezer dagen werd de elec- trische straatverlichting door de PZEM uitgebreid tot ongeveer de helft van de vooroorlogse capici- teit. Tot nu toe bedroeg dit onge veer een derde. Dit betekent een belangrijke verbetering, die door de inwoners zeer zeker op prijs zal worden gesteld. Diefstal van fiets Donderdagavond werd in deze gemeente de fiets gestolen van mej. D. uit 's-Gravenpolder. De fiets was niet voorzien van een Slot en stond onbeheerd voor een woning in het volle licht van een straatlantaarn. HANSWEERT- „SCHELDEGALM" BESTAAT 60 JAAR. Ter gelegenheid van het 60-jarig beslaan der Harmonie-vereenigmg „Scheldegalm" is te Hansweert Za terdag een groot Nationaal Festival en Marsconcours gehouden. Niet minder dan 25 gezelschappen had den aan de uitnodiging van Schel degalm gehoor gegeven en inge schreven voor dit muziekfestijn. Het muziekfeest werd op Vrijdag avond door ScheRlegalm geopend met een muzikale wandeling. Om 1 uur werd hel programma geopend door een muzikale wande ling door het dorp van alle deelne mende gezelschappen, 2 uur het marsconcours Eij de gehouden marswedstrijd weriien de volgende prijzen be haald: 2e Afd.: Harmonie „St. Cecilia le Kloosterzande 5o p-, 2e prijs. Fanfare „Prinses Juliana" te Baar land 6J p. 2e pr- Harmonie „Con cordia" Axel 6(1 p. 2e pr. Fanfare „Ons Genoegen" Kapelle 64 p- le Tegelijk met het 60-jarig bestaan van Scheldegalm vierde de sympa thieke dorpsfiguur dhr- J. H. Pol derman zijn zilveren jubileum als directeur van Scheldegalm. Behal ve vele bloemstukken werd hem door de leden van „Scheldegalm een Parker-vulpen aangeboden. De vereniging is in en door hem gegroeid tot de hoogste trappen die een dilettantencorps kan bereiken. Het feest werd beslo'en met een vuurwerk boven het kanaal doiu- Zuid-Beveland hetwelk boven het water zeer goed tot zijn recht kwam- Offic. Publicaties In aansluiting op de eerder ge plaatste publicaties over uitrei king van schoenenbonnen, wordt bekend gemaakt dat de uitreiking van schoenenbonnen aan inwoners van Vlissingen wier stamboeknum mer eindigt op 4, wordt voortge zet als volgt: Dinsdag 17 Sept. H en I- "Woensdag 18 Sept. J en K. Donderdag 20 Sept. L en M. Vrijdag 20 Sept. N en O. BRANDSTOFFENKAARTEN EVACUé'S De Distributiedienst kring Vlis singen maakt bekend, dat de te rugkerende evacuees en anderen die nog niet in hei bezit van een brandsto ff enkaart T 606 voor het a.s. stookseizoen zijn gesteld en die daarop recht menen te hebben, zich op het kringkan '^>or. Brouwe- naarslraat 4, loket 5 en tot de agentschappen kunnen wenden om een aanvraagformulier M. D. 323/11. Bij het afhalen van deze formulieren moeten de stamkaar ten van de gezinsleden worden ge toond. Pr. te Eerste afd.: Fanfare O.K-K- Wcmeldinge 63 p. le pr.; Tambours en pijpercorps .Excelsior" Goes 66 p- le pr.; Harmonie „Scheldegalm' 64 p. le pr. Nadat te 3-15 de concerten een aanvang hadden genomen vond te half vier de officiële ontvangst plaats in gebouw „Thalia" welke door den Burgemeester werd geo pend- Tijdens deze officiële ont vangst werden de beschikbare geld prijzen verloot, terwijl alle deelne mende verenigingen een herden- kingsmedaille ontvingen. De extra medaille welke door den Burge meester beschikbaar was gesteld kreeg „St. Cecilia uit Kloosterzan de. De Lauwerkrans voor het hoog- ste aantal punten uit de le afde- ling was voor O-K.K- uit Wemeldin I ge, de medaille voor het hoogste aantal punten uit de 2e afdeling voor „Ons genoegen" uit Kapelle. j Aan de jubilerende Vereniging werd door den Beschermheer Dhr. de Groof een zilveren beker ge schonken, terwijl voorts zowel de Vereniging als de directeur zeer veel bloemstukken werden over handigd- Het Bedrijfschap voor Veevoeder heeft voor de periode 29 Sept. 23 Oct. 1346 vastgesteld, dat voe dertoewijzingen in het algemeen worden verstrekt voor dieren op bedrijven met minder dan 4 ha. bouwland: dit geldt echter niet voor dc mestcontractvarkens. hier voor blijft de thans geldende rege ling gehandhaafd. Als basis voor de toewijzingen wordt het aantal stuks vee genomen, dat volgens de registratie van 8 Sept. 1946 op het bedrijf aanwezig was. Voor rundvee, varkens en geiten zijn de normen gelijk aan die van de voorgaande periode. Voor landbouwwerkpaarden, slee- perspaarden. melkrijderspaarden en hengsten wordt geen mengvoeder verstrekt, indien haver uit eigen oogst beschikbaar is gestold. Met uitzondering van de paarden voor de bereden politie, waarvoor de norm op 140 kg. is gebracht, zijn de normen onveranderd vastge steld. De norm voor de kippen van de fok- en vermeerdcringsbedrljven blijft ongewijzigd. Indien aan de gestelde voor waarden is voldaan, ontvangen pluimveehouders, die een kuiken bon voor 200 kuikens hebben ont vangen voor maximaal 100 hennen (jonge en/of oude) 2.8 kg. per kip. Voor de pluimveehouders met een kuikentoewijziging van 160 stuks geldt voor maximaal 65 hen nen 2.4 kg. voeder per dier. De overige pluimveehouders, niet Sok ot vermeerderaar zijnde, wel ke 10 of meer hennen bezitten, kunnen, mits aan de gestelde voor waarden is voldaan, voor maxi mum 30 hennen 2 kg. voeder per kip ontvangen. Grossiers en kleinhandelaren in fietsbanden dienen, voor zoover zij nog in het bezit zijn van niet ge honoreerde bonnen van de 13e pe- Radioprogramma voor Woensdag 18 September Hilversum I 301,5 ra. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Koor. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.15 Voor jonge zieken. 10.00 Zang recital. 10.30 Morgendienst. 11.00 Musando Trio. 11.45 Fam. ber. uit Indië. 12.00 Orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Sextet. 14,00 Kamerkoor. 15.00 Kamerorkest. 16.15 Knapen koor. 16.45 Voor jongens en meis jes. 17.30 Volksherstel. 17.35 Orgel bespeling. 18.00 Scala sextet. 18.30 Ned. Str. 19.00 Nieuws. 19.30 Zo- merepiloog. 20.00 Nieuws. 20.08 25- jarig bestaan Bachver. 21.50 Gram. 22.00 Nieuws. 22.30 Gram. 22.45 O- verdenking. - 23.U0 Cellorecital. 23.30 Piano. 23.57 Sluiting. Hilversum II 415,5 m. i0 Nieuws. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Edwin Fischer speelt. 9.50 Kamerorkest. 10.00 Morgenwijding. 10.35 Pianorecital. i Pop. opnamen. 11.45 Voor dracht. 12.00 Stafmuziekcorps. 13.00 Nieuws. 13.15 Vaudeville or kest. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Kamermuziek. 15.00 Voor de jeugd 15.45 Orgelspel. 16.15 Voor de jeugd 17.15 Eddy Walis. 18.00 Nieuws. .15 The Ramblers. 18.45 Repor tage. 19.00 Ned. Zangeressen. 19.15 Dep. uitz. Pol. Delinquenten. 20.00 Nieuws. 20.20 Vaeantieherinnerin- gen. 20.45 Omroeporkest. 21.30 Hoor spel. 22.30 Kwartet. 22.45 Geeste lijk leven. 23.00 Nieuws. 23.15 Mo derne klanken. 24.00 Sluiting. V eilingbericliten Bericht van 13 Sept. 1940. Groenten: Andijvie 5-18 ct. Bo en Rentegevers 59-67 ct. Dub bele Princes 46-58 ct.. Uien 6-8 ct„ Prei 16-24 ct.. Spirazie 22-30 ct Rode kool 6-12 ct., Savoije kool 9-21 ct., Boere ko n 6-7 c' IVitte kool S-6 ct., Koolrapen 9-11 ct„ alles per kt,. Bospeen 7-16 ct.. Radijs 5 ct. al len per bos. Sla I 9-11 ct., idem II 6-9 ct„ Bloemkool I A 50-76 ct., idem I 32-60 ct., idem II 16-29 ct.. idem III 10-13 ct.. Komkommers I 11-12 ct., idem II 9-10 ct., idem III 6-7 ct.. alles per stuk. Fruit: Druivc-1 Frankenthaler 1.28-1.53 ct., Alicant 1.31-1.51 ct., alles per kg. Meloenen Net 68-78 ct.. Ananas 76-89 ct.. Oranje 69-87 ct.. Suiker 72-89 ct., al'es por stuk. Tomaten 15-sS :t. per kg. VEILINGS /ER Z U/Ii-llEY ELAND c.or.s Veiling van Maandag 16 Sept. 1946 Druiven 1122-141, Bramen f 107-129 alles per 100 kg. Meloenen 146-62 per 100 stuks. Groenten: Kropsla 13-9, Kom kommers f 3-8, Bloemkool I A f 24- 50. idem I f 10-34, idem II f 3-12. alies per 100 stuks. Dubb. Princessebonen f 43-48, Stokprincessebonen I 60-67. Pronk- bonen 130-34, Savoye kool 14.20-18, Witte kool f 2.80-4.50, Rode kool f 4.20, Augurken f 64-90, Kroten 13.50-5.50, Andijvie f 3.50-5.50, To maten f 10-36, Uien f 4.50-7.50. Wit te rapen f 1, Prei f 20, alles per 100 kg. riode Augustus (geldig voor den verbruiker tot 1 September), er voor zorg te dragen, dat deze bon nen zich uiterlijk op 25 Sept. a.s, bij de bandenfabrieken of impor teurs ter honoreering bevinden, Na 25 Sept. mogen de bandenfa brieken resp. importeurs de hier voor genoemde bonnen niet meer accepteeren. zoodat na 25 Sept. op de bedoelde bonnen door den handel geen banden meer kunnen worden betrokken. Heden overleed in vollen vrede onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader ALEXANDER SNOEP in den ouderdom van ruim 74 jaar- Rotterdam: J. P- Snoep. Biezelinge: M. J- Snoep II. P. Snoep- van den Dorpel- 's-H. H- Kinderen: P. J. Dekker-Snoep. S- Dekker. M. Paardekoper-Snoep. P. Paardekopcr. en Kleinkinderen. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 19 September a.s. te Wol- faartsdijk om 12.30 uur. 'a Heer Hendrikskinderen. 15 September 1946- 07360 Heden overleed geheel on verwachts tot onze diepe droefheid onze lieve en zorgzame Vrouw. Moeder, Dochter en Zuster, me). CORNELIA VAN PAASSEN-GEUZE In de ouderdom van 39 Uit aller van Paassen Gebrs Straub's Levensmidde len Groothandel te Kloetinge vraagt voor direct een pakhuisKnecht •n een juffrouw voor winkel en kantoor. 07300 liet lukraak moet U een gebruikte radio koopen, maar bij een vakman. Op 't oogenblik hebben wij weer enkele geheel compleet, in prijzen van: 1150, tot 1250, En U weet 't: by ons geen zwart, doch uitsluitend normale prijzen. Kom even luisteren of bestel aan 't bekende ZUÏDVLIETSTRAAT 90 GOES TEL- (K1100) no- 2320 TE KOOP: Min of meer beschadigde maat 600 x 16. Zeer geschikt voor bandenwagens. Brieven onder no. 1957 Bur. v. d- Blad le Goes. Wegens plaatsruimte te koop: 2 y. o. Armstoelen leernisseweg ISO, Goeis. 07309 zijn wij in staat Uw SCHOENEN te REPA- REEREN MET LEER rnmsr 5CH0EflHER5Teg\BEDRUF m zeeiai» Vu-/ voorctacUvj! Wegens re-évacuaiie van den tegenwoordige per 15 Novem- 1e knecht gevraagd Woning beschikbaar B. M. van Nieuwenhuijze Noordhock 2 Kloetinge TEGEN HALF OCTOBER SLAGERIJ VAN SABBEN Klokstraat Goes ONTVANGEN: Dozen GezicSitspoeder van COTY in moderne tinten, n.l. bananc, camping, azaléc, aurore, noisette, peche, naturelle, miami, tloride, rose thé, pcrlc rosée, ocre rosée, gitane- prijs f 2.35 en f 3.45 per doos Drogisterij SCHULTE THIEME ATTENTIE Teneinde misverstand te voor komen, deelt ondergeteeken- de zijn geachte clientele hier bij mede, dat de onlangs in de pers gepubliceerde uit spraak van het Tribunaal te Goes ten laste van A. de Co- ninck, koopman te Goes, niet op hem betrekking heeft. Beleefd aanbevelend. Alex de Coninck Jacsz. Paardenhandelaar, Goes Parallelweg 18. Telef. 2197 07303 Nolaris D.C.van Werkum te Heinkenszand zal op Woens dag 18 September a.s, des nam. 1.30 uur op het erf van dhr. Mar's de Wilde, Kraayendijk D. 5 te Heinkenszand om con tant geld publiek verkopen: Ta'eis. stoelen, kasten, spie gels. ledikanten, beddegoed, emmers, potten, pannen, enz. Te bezichtigen 1 uur voor de vérkoop. 07294 GEVRAAGD een HUISNAAISTER Adres: Mevr. WAGEMAKER, 's-Gravenpo"dcrscheweg 20 (tegenover de waterlorcn)- 07308 '4ftóüE BEKENDEN -MEUIENZICH rrr TTTTYVTVTTTVTTTTV^ KWADENDAMME EN OMSTREKEN BEGINT SPOEDIG. Inlichtingen en aanmelding bij de leraren SCHUERMAN TE KWADENDAMME DUININCK TE KAPELLE- 07304 ~aaaaaaaaaaaaaaA A^AJI 2 of 3-jarige opleiding voor het zo vaak vereiste M.U-L-O.-diploma door bevoegde en ervaren leer- - krachten- 07305 Er wordt twee avonden per week les gegeven In de vakken: Nederlands, Frans, Duits, Engels, Handelsrekenen, Boekhouden, Aardrijkskunde, Ge schiedenis en Kennis der Natuur. Aanmelden voor 29 September a-s. b(j J. GELIJNS, Parallelweg 36, Goes. T. STOK, Leliestraat 28. Goes- Naar 't MODEHUIS CEINTUURS Lederen, Snéde en andere prima kwaliteiten. W. I. Dominicus K. KERKSTRAAT 13, GOES 07276 TANDHEELKUNDIGE INRICHTING weder spreekuren te Bergen op Zoom, Stationsstraat 42a. Donderdags van 9 tot 12 ui Nieuwe patiënten kunnen weer worden Ingeschreven. Verder alle inlichtingen dage lijks. Antwerpscheweg 431, Bergen op Zoom. Gebitten di rect leverbaar. Royal Society of Arts London (Kon. Acad. v. Wetenschappen) Twee maal per jaar zullen in Nederland examens worden ge houden tot het verkrijgen van het Vaardigheids Diploma En- gelsch (Certificate of English). Zij die belangstelling hebben voor dit Diploma en voorop leiding Engelsch hebben ge noten, b.v. School Diploma, kunnen in korten tijd hiervoor worden opgeleid. Inl. Secr. J. A. Lammers, Adelbeidstr. 31 's-Gravenhage. 0'

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 2