Stad en Land ssjfffsa w* Mensch of Aap Goes Bloemententoonstelling in Beursgebouw. Al zijn wij de laatste tijd wend, wat bloemententoonstellin gen belrett, toch namen wy we^r mcntentoonstelling te houden, waar aan door verschillende kwekers en bloemisten, zal worden deelgeno men, zullen het vooral de Danlia_s ziin die opvallen, aangezien hier voor een wedstrijd is uitgeschreven Ijsfabriek „De Noordpool" verdwijnt* Naar wij vernemen heeft de firma C J v. Liere en Zn. alhier beslo ten de ijsfabriek „De Noordpool met October a.s. voor goed te slui ten. Door de verminderde omzet der laatste jaren en de verhoog de productiekosten is het niet mo gelijk de zaak rendabel te maken, terwijl de prijsbeheersing geen vey- 1 hoping wil toestaan. Dit is voor de afnemers, zoals ziekenhuizen, ijs- bereiders en de twee kreeftenpar ken te lerseke, die voor verzending van hun kreeften veel ijs nodig hebben, een strop. Zij moeten nu hun ijs van andere plaatsen betrek ken wat veel moeite en kosten met GRAND THEATER. Dc laatste kans. Gisteravond draaide hier voo eerste maal de Zwitserse film „De l laatste kans" die overal in Europa 1 een zeer gunstige beoordeling heeft gekregen. Terecht is deze film, gepresen teerd door de Zwitserse Praesens, meer dan een debuut. Men kan wel zeggen, dat het een var beste films is, welke tot nu to in dit genre vertoond zijn. Ontvluchte krijgsgevangenen, joden en politieke vluchtelingen van al lerlei nationaliteiten, schuilen ang stig samen in een Italiaans dorpje, waar de komst van Hitler's gemo toriseerde kolonnes hen de bergen injaagt. Dwars door de sneeuw en onder moordend vuur dor Duitse patrouil les pogen ze de veilige Zwitserse grens te bereiken. Met voortreffe- lijk gebruik van de cinematografi- sehc mogelijkheden, die het scena- rio bood. ontroerend en sober. I wordt het verhaal van het smarte 1 lijk liiden van deze verschoppelin gen verteld. Merkwaardig is het dat men in deze film de mensen ir 1 hun eigen taal hoort spreken, er. bepaald verrassen^ is het er ook de eigen taal in te beluisteren. Middelburg MIDDELBURG I 50-JARIG BESTAAN. Maandag 2 Sept. j.l. was het 50 jaar geleden dat de Ned. Bond van Gemeente Ambtenaren die zijn Zetel heeft te Middelburg, werd opgericht. GEVELTOERISME. Dezor dagen kregen we in Mid delburg: knappe staaltjes van ge- veltoerisme te zien. Een schoor steenbouwer is n.l. bezig de stenen fabrieksschoorsteen van de Zuivel fabriek Walcheren, aan de Poelen- dalensingel alhier die door oorlogs handelingen beschadigd was. te herstefllen. Van onderen begonnen, werkt de bouwer geleidelijk naar boven. Hij verricht zijn werk op eon twee" planken breed steigertje, hangende aan c\ stalen banden, die op afstanden van plm. 1.25 m. om de schoorsteen liggen. Is een vak gereed, dan breekt hij het steigertje onder zijn voeten af en bevestigd hij het aan de vol gende band. Zo werkt hij rustig op enkele tientallen meters boven de begane grond en bezorgt meni ge voorbijganger koude rillingen. Verkeersongeval. Bij het afrijden van de Stations- brug brak Vrijdagmorgen de ver bindingsbout van een traetor met een zwaar geladen aanhangwagen. De wagen reed rechtsaf, reed te gen een ijzeren paal met het bordje „Rijwielpad" op de hoek Stations straat—Loskade, welk paaltje af knapte en kwam tegen een boom tot stilstand. Alhoewel het daar ter plaatse «eer druk is In verband met de halte der autobussen, zijn geen per soonlijke ongelukken gebeurd. De poldtie maakte proces-verbaal op. Vlissingen Alhambra-theatcr. In Alhambra-t'heater te Vlissin gen draait deze week ,,'n Brug over de Atlantic". De Amerikanen komen in Engeland en worden daar bij de burgers Ingekwartierd. In het begin is de verslandhouding feuilleton. ALDER MATIN-MAGOG „Dat wil dus zeggen, dat u nog hetzelfde voornemen koestert?" „Waarom wilt u spreken over een onderwerp dat zoo pijnlijk is voor mij'" „Als ik he»ï doe is het in uw belang en niet omdat ik onbeschei den wil zijn. U zult moeten beken nen dat u een zekere episode niet geheel kunt begraven." „Sommige gevoelens zijn niet gemakkelijk te begraven, Maar nog eens. wat voor nu't kan dit ge sprek hebben?" „Houd u niet van de domme. U weet wel waar ik heen wil. U be grijpt dat zekere gebeurtenissen mij tot andere gedachten hebben gebracht. Ik veronderstel dal u utt kieschhcid geaarzeld hebt uw voor stel te hernieuwen. Ilc wil het u gemnkkciiik maken en verklaren, dat 'k geheel aan uw zijde sta. in tussen de Amerikanen en de Engel sen niet erg best, maar door hun hoffelijkheid tegen de Amerikaner weten de Engelsen hun hart *u veroveren; ook door het Rode boek je waar enige nuttige wenken vor de Amerikanen in staan, helpt hi: aan mee. Een meisje dat als kor poraal in dienst is en verkering heeft met een Engels vliegenier en toekomstig parlementslid, wordt verliefd op een Amerikaans genier. De Engelsman die merkt zorgt ervoor dat zij bij el kaar komen. Hij zelf vertrekt naar het front, maar ook de Amerikaan se vliegenier had zich al opgege ven om naar het front te gaan, maar hij sneuvelt. Dan zien wij de plechtige begrafenis van den Arac- rikaansen vliegenier. Luxor-theatcr. In het Luxor-theater draait deze week „The Charli Chaplin Festi val". Wij zien Charli als violist, ilij speelt een serenade welke wordt overstemd door de ketelmuziek een stelletje straatmuzikanten. Als hij klaar is, haalt hij het geld op dat voor zijn collega's bestemd is. Dan volgt natuurlijk de befaamde vechtpartij. Charli redt zich op de meest dolle wijze uit zijn moeilijke situatie en dan zien wij zijn lief desavonturen met de dochter van een Zigeuner. Vervolgens maken wij de avonturen mee als landver huizer. Dan zien wij hem weer ah galeiboef. Hij ontsnapt aan zijn be wakers en hierdoor ontstaat we derom de meest dwaze verwikke lingen. Zijn beroemde creatie als pseudo-graaf en daarna als politie agent Is een opeenvolging lachsalvo's. Het is een film vol beroemde kluchten van Charli, die zijn naam van de beste komiek over de hele wereld behouden heeft. APOTHEKEN Geopend van 15 t.m. 22 Sept. 1910. Vlissingen: Apotheek Engering. Middelburg: Apotheek v. d. Harst. Goes: Apotheek La Porie. Zuid-Beveland HANS WEERT LICHTING MISLUKTE. Dinsdagmorgen 11 Sept. heeft men met 1 bokken n.l. de Bevrij ding van de Nederlandse Spoor wegen, de Sperwer van de Schelde de Assistent van v. d. Graaf's ber gingsbedrijf en de Havik van de Rijkswaterstaat, getracht om het wrak van de bok Kolossus te lich ten. De Kolossus werd in Sept. 1944 tesamen met een viertal sche pen en de bok Sperwer van de Schelde in de haveningang te Hans weert door de Duitsers tot zinken gebracht, 'teneinde de haven te versperren. De Sperwer is reeds lang gelicht en hersteld en neemt thans deel aan de bergingswerk zaamheden, De Kbloïbus was eer der beste bokken van Nederland en behoorde in eigendom toe aan v. d. Tak's bergingsbedrijf De po gingen om het wrak, wat reeds van zijn gehele bovenbouw was ontdaan, te lichten zijn mislukt daar de bokken ca. 60 ton draag vermogen te kort kwamen. Ver moedelijk zal het wrak nu ir stukken worden gebrand of door middel van dynamiet uit den weg worden geruimd. Wanneer dit ge schied is zal er weer een belang rijk en zeer hinderlijk obstakel voor de scheepvaat't uit den weg zijn geruimd. HET MUZIEKFEEST. De Hansweertenaren zijn full speed bezig hun dorp in feesttooi te brengen in verband met het a.s. muziekfeest. Ons muziekgezelsifiap bestaat 60 jaar en is een der bes'ce gezelschap pen van Zeeland, wat een pracht prestatie genoemd mag worden. Tevens viert de heer Polderman zijn 25-jarig directeurs-jubileum. Er wordt door 24 muziekgezel schappen aan dit groots opgeze'tte feest deelgenomen. ONGELUK. De heer v. K. had terwijl hij met een electrische hoor aan het werk was aan de Middensluis te Hansweert, het ongeluk dat er kortsluiting ontstond, waardoor hij onder electrische slroom kwam te staan en hij daardoor de boor niet los kon laten. Hij verloor het be wustzijn en doordat hij viel is waar schijnlijk het contact er uit ge trokken. Er was niemand in de na bijheid en na verloop van tijd kwam hij uit zichzelf weer bij ken nis. Met de schrik en wat spier pijn kwam hij er gelukkig nog goed af. V/OLPHAARTSDI.TK COLLECTE ROODE KRUIS. De collecte ten behoeve van het Rode Kruis heeft in deze gemeen te opgebracht f 191.40. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Calhavina d v J. W. He dien u nog niet van gedachten ver anderd bent." „Wat?" riep Borsetli ontroerd .t. „U slaat mij toe om nog maals uitdrukking te geven aan mijn innigs'ie gevoelens." „Wel zeker, waarom niet. Het eenige bezwaar, dat er was, is er nu niet meer. Een droeve gebeur tenis heeft de situatie geheel ge wijzigd. Iemand moet er garen bij spinnen. En het is onnoodig 'te zeggen dat ik gaarne had dat u die persoon was." ,Ik ben nooit van gedachten ver- andei'd." zei Borsetli, schijnbaar in grole verwarring. „Ik had niet de moed te spreken uit piëteit voor v dochter". „Mijn dochter kan niet altijd blij ven treuren. Hel is erg genoeg dat één leven verwoest is door deze resetijke onvoorziene gebeurte- „Ze schijnt het zich erg aan te trekken." „Dat doet ze- De arme kerel is haar speelkameraad geweest, ze heeft hem eigenlijk heel haar leven gekend. Maar ze kon gaan over drijven. Jonge meisjes zijn nu een maal zo. In ogenblikken van ver voering zweren ze. dat ze nooit zul mert en C. A. Bolier; Jacobus z v F. de Rijke en J. Hage; Daniël z v H. C. Recders en C. Quaak; Wil lem z v A. D. Zwagemaker en S. J Hage; Pieter C. M. z v P. J. Jansen en J. J. Harlog; Cornelis D. z v D. C. Vermeulen en J. J. Poot. LEWEBORP OVERREDEN. Woensdagavond geraakte het 13- jarig zoontje van den heer J. van Zwaluw bij het uitsiappen van een bus onder een luxe wagen. Het ven'.je liep een vrij ernstige hoofd wond op en is in het ziekenhuis opgenomen. NISSE RAADSVERGADERING. In de laatstelijk gehouden raads vergadering werden na de beëedi- ging van de nieuwe leden de heren I. Jansen en 1. Lulcijn tot wet houders gekozen. De politie verordening voor dezt gemeente werd in dier voege ge wijzigd dat Bet in het vervolg ver boden is om op de trottoirs te stoeien. Voorts werd besloten om de gen welke indertijd met wegenteer producten zijn behandeld opnieuw grondig te verbeteven. De Grindweg naar Heinkenszand is daarna aan de beurt om verbe terd te worden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Andries z. var V. d. Poest Clement—MollNeeltje M d. van J. Bosman—de Jonge. Huw.-Aang.: P. C. Raas 31 J. te Ootburg en T. Vette 30 te Nisse: J. P. Bos 20 j. te Nisse en M. Cramer 19 j. te Pathhead Ford Mid Lothion (Schotland). YERSEKE. „World Friendship Association" Woensdag j.l. brachten een 150- tal jongelui, die in het kader var de „World Friendship Association" in Zeeland vertoeven, een bezoex aan Yerseke. Des morgens oir uur werden zij officieel door burge meester A. C. Willemsen op het ge meentehuis ontvangen en in hun moedertaal begroet. Er werd een boottochtje gemaaict op de Schelde en de oesterputten en het mosselbedrijf van de firma de Leeuw-Geluk werden bezichtigd In hotel Nolet werd den gasten een lunch aangeboden, waarbij ook mosselen werden geserveerd. La ter op de middag bood men de jon gelui aldaar een thé met gebak aan, waarbij wat muziek de stem ming verhoogde en een dansje werd gemaakt. Ook hier werd door den burgemeester gesproken, terwijl de Engelse leider bedankte voor het goede en aangename wat Yer seke geboden had. Persoonlijk spraken wij diverst deelnemers aan deze excursie, die eenstemmig verklaarden dat dit hun mooiste dag in Zeeland ge- Dit kan de naam van Yerseke ir het buitenland slechts ten goede komen en mag een voldoening zijn voor allen, die tot het welslagen van een en ander hun medewe: Icing hebben verleend. Nieuw orgel. Donderdagavond vond ln het kerkgebouw van de Vr. Ev. Gem. alhier de inwijding plaats van hot nieuwe orgel. De avond stond der leiding van Ds. Werges Wemeldinge, terwijl muzikale dewerking verleend werd door den heer de Kok uit Goes en het Klos- tingse familiekoor. Schouwen en Duiveland RENESSE KINDERFEEST. Maandagmiddag had op de weide van de heer Gaanderse het jaar lijkse kinderfeest plaats voor de leerlingen van de openbare lagere school. Dit feest, dat ieder jaar wordt georganiseerd door het Max imilgian en Louise Braam herden- kingsfonds en waarvan de kosten worden bestreden uit de rente van het legaat, geschonken door de heer Braam, is steeds een pret'tige middag voor de kinderen. Ook de ze middag was alles weer goed ge regeld en hebben de kinderen zich vermaakt met spelletjes, waaraan veel mooie prijsjes waren ver bonden, terwijl zij volop zijn ont haald op limonade, koeken, appels en peren etc. De leiding van deze middag was in handen van leden het Fonds, onderwijzend per soneel en leden van de Oudercom missie. bijgestaan door enkele da- die voor de bediening van de kinderen zorgden. RAADSVERGADERING, a nieuwe Raad hield haar eer ste vergadering. Na het afleggen der eden en geloften, ging men tot de verkiezing der wet houders. Gekozen werden de heren \V. v. Klooster met 4 stemmen en M. M. Krijger, eveneens met vier De voorzitter, burgemeester W. H. Scholder. dankte de heer Ste- ;e voor de wijze waarop hij het wethouderschap in de noodgemeen teraad heeft uitgeoefend. Aan de schoolartsendienst voor Tholen en St. Philipsland zal wor den deelgenomen. len vergeten. Maar de lijd verloopt, de wond is geheeld en alles is voor bij Violet geneert zich te erkennen dat ze nog van het leven genieten kan Ik moet als vader het initia- nemen. Ze zal er mij eens voor danken." „Ik kan nauwelijks geloven, dot mijn droom ooit werkelijkheid zal kunnen worden!" zeide de Corsi- caan mei vuur. „Geef mij niet te veel hoop. Bedenk hoe wreed liet zou zijn, hoe dubbel wreed, als ze mij. voor de twede maal zou afwjj- Savill haalde de schouders od „Ze kan geen geldig excuus voor zulk e endaad vindon. Ik zai dat niet dulden. Die dwaze aanstelle rij moet haar en inv geluk niet ver ietigen. Daarvoor ken ik mijn plicht als vader te goed. U hebt ïiin woord. Borsetli-" De Corsicaan greep de handen in den bankier. „Dat is het top punt van geluk! Maar ik smeek u, laten wij voorzichtig zijn. Ik zal geduld hebben. Ik ben veel te bang een bron van ergernis voor haar te worden." „Heb geen vrees. Ik zal met haar spreken-" Een wijziging op de verordening hondenbelasting werd aangenomen De 6 nieuwe woningen zullen gebouwd worden door de firma v. Wijnen te Dordrecht, voor f 66.400. De Raad besluit de daarvoor be nodigde grond op Klein Grol voor f l per cm2 aan te kopen. Besloten Werd voorts een voorschot „Bouw- woningen" Bouwplan 1946 aan te vragen. Over een eventueel te plaatsen Barakkenkamp voor de Wederop bouw op het voetbalterrein Duin polder. wordt uitvoerig gesprok: Indien dit kamp er komt zijn er twee mogelijkheden: 1. Hel Icarnp wordt tijdelijk voor 3 jaar gehuurd. 2. Het kamp wordt permanent, waarna de gemeente het na 3 jaar voor f 50,001) kan overnemer) zodoende in exploitatie kan op laten brengen. Een sportterrein wordt er door de wederopbouw bij aangelegd. Teneinde een en ander te bestu deren wordt een commissie ge vormd. waarin zitting krijgen: weth. Krijger, de heer Stevense, de heer Hogerland, de districts-op- zichter de heer Rozeboom, de ge meente-secretaris de heer de Jonge on nog twee door V.V.V. a: Wijzen personen. Bij de rondvraag steil de heer Hogerland voor de slachtrijpe bo men, staande aan de Kromme Ree- ke te rooien, gezien van medische Zijde verklaard is. dat liet aldaar ongezond is. door de grote vochtigheid der huizen bij gebrek aan zon. De Rand besluit alzo met 6 tegen 1 stem. Een en ander moet eerst aangevraagd worden, gezien het kapverbod. De heer Westhoeve verzoekt de rioolput in de Zandstraat op te hogen. De heer Hogerland verzoekt een deksel aan te brengen op de diepe cementen punt in de weg bij Zee- rust. De Raad besluit de Kleuterschool commissie te bestendigen en de heer Stevense dringt erop aan, dat deze commissie blijft doorwerken om alsnog de Kleuterschool tot Stand te brengen. De heer W. v. Klooster wil grond aankopen achter het Gemeente huis. De Raad gaat hiermede ac- coord. Een en ander zal uit de re serve betaald worden, waarvan jaarlijks een gedeelte wordt terug gestort. Öp een vraag van de heer Hoger land betreffende het uitbreidings plan. deelt de voorzitter mede. dat dat dit tot stand gebracht wordt door Ir. de Kom ter en dat deze al thans wat de gemeente Renesse be treft, bijgestaan wordt door tw personen uit deze gemeente. Hierna sluiting. WETHOUDERS GEKOZEN. Tot wethouders dezer gemeente werden gekozen de heren W. van Klooster (R. v. d. A.) en M. M. Krijger (Chr. P.). BURGERLIJKE STAND. Geboren: Anna P. d. van J. Wandel en S. Oost. Overleden: H. Franken echtg. van S. W. Kruulc te Den Haag. DAMVERENIGING. Tot bestuursleden van de Dam vereniging Renesse werden geko zen de heren J. v, d. Werf. voor zitter; C. B. Hogerland. secretaris en W. C. Boot, ppuningmeester. ZIERIKZEE CONCOURS HIPPISCHE FEESTEN. Uitslag Concours Hippische leesten te Zierifczee op het Sport- Dvcssuurproeven 8-taUen. park Bannink. 1 Julianaruiters, Zaamslag. 2 Oran jeruiters, Axel. 3 De Paardebloem. Goes. 4 Schouwseruiters. Drei- schor. 5 Schelderuiters, Terneuzen 6 Noord Beveland, Wissekerke. 7 Eerste Walcherse. Middelburg. Jiiiïïviiluccle dressuur, 1 A. den Exter Robbij. 2 C. Ver hulst Tobbie. 3 'Jac. Mol Blacky. Veclzijdigheïilsproef. 1. A den Exter Robbij. 2 Jac. Mol Blacky. 3 C. Verhulst Tobbie. Drcssuurproef S-tallen. 1. Julianaruiters^ Zaamslag. 2 Oran jeruiters. 3 Schouwseruiters. 4 De Paardebloem. Individuele dressnurproct. Mej E Panny Reckley. 2 G. Wage naar Hans. 3 A. Karelsche Corry. 4 A. J. de Feyter Puck. 5 L. Vis Cora. 6 C. Steendijk Frits. 7 S. Jans Karei. 8 G. de Klerk op Prins. Drcssuurproef 4-tallen. De Vlietruiters. 2 De Sehouwse ruiters. Eenspannen trekpaarden. 1. Floris vos bles eig. S. Wisse se Anna Jacoba Polder. 2 Corra bles eig. idem. 3 Ella vos bles eig. idem. 4 Edith van Sirjansland merrie eig. J. A. de Rijke. 5 Ada merrie eig. 'P. J. v. Schelven, Dreischor. Vrijheidsdressuur. 1 Sehouwseruilers 2 Juliana rui ters 2de ploeg. 3 Julianaruiters le ploeg. Tweespannen trekpaarden. 1 Ella en Irene vosbles eig. S. Wis se Amora, Jacoba Polder. 2 Corra cn Fanny vosbles idem. 3 Eily en Flora vosbles eig. idem. 4 Astrid van Sirjansland en Edith van S jarsland eig ,T. A. de Rijlce. Schoonste landbouwrijpaard. 1 W. Kakebeke Zil3. 2 S. Wisse Alex. 3 P. Klompe Vanina 4 S. Janse Karei. 5 H. C. de Kater Frank. 6 Jac. Mol Blacky. Patrouille springen. 1 Noord Beveland 1ste groep. Oranjeruiters 1ste groep c-n Schel deruiters 2 de groep. 3 Vlietruiters lste groep. Eenspannen tuigpaarden. d Durabile eig. L. J. Boone. 2 Max eig. Swisse. Anna Jacöbapolder. 3 Qwick C. Lammerts, Kruininge. 4 Irene eig. C J. v. d. Velde, Kam perland. 5 Alex eig, Swisse, Anna Jacobapolder. Springconcours. 1 J. Snoep Wornïx. 2 A. Visser Margriet 3 H. Wisse-Nysse Maple Leaf 4 M J. Maris Dory 5 W. Kakebeke Zita. 6 J. J. M. v Oeve- ren Harry. 7 J. P. Stols Irene. Tally-Ho. 1 D. Scheele Bobbie. 2 Jac. J. Huyssen Jacky. 3 A. Visser Mar griet. 4 G. de Clerk Prins. Tholen OUD-VOSSEMEER. Proccs-verbaal. Tegen A. A. D. alhier werd door de Rijkspolitie proces-verbaal op gemaakt wegens het onbevoegd vervoeren van 2 kg Belgische shag. Zeeuws Vlaanderen AXEL Bevoegdheid verloren. Bij besluit van Geöupuleerde Staten van Zeeland is verklaard, dat II. S. E. M. Joukes, gewezen hoofd der openbare lagere school te Axel, met ingang van 8 Juni 1945 zijn bevoegdheid tot het gev HARDDRAVERIJEN. Ter gelegenheid van de herden king van de bevrijding van Axel zullen op Donderdag 19 Sept. hier grote harddraverijen worden gehouden. De coursen zijn deeld als volgt: a. beroeprenners, onder den man; b. beroepsdravers, aangespannen of onder den man: e. drafcoursen voor paarden eigen omgeving, aangespannen of onder den man. OUWERKERK. Ned. Ilerv. Gem. 10 u Ds Brijlcer. OOSTERLAHD Ned. Herv. Gem. 10 c-n 3 u Ds C. L. v d Broeck; Ger. Kerk 10 en 3 u Ds. Greving. Ger. Gem. 3 x leesdienst. Oud Ger. Kerk 3 x leesdienst. THOLEN Ned. Herv Kerk 10 Ds. van Oost. 3 u Ds. van Griet- huijsen. Gerot. Kerk 10 u en Ds. Scheele uit Kapclle-Biezelinge Chr. Ger. Kerk 10 u Bevestiging van Di H. van Leeuwen door Prof v t! Meide uit Apeldoorn. 2,30 u Prof. v. d. Meide; 6.30 u Intrede Ds. II. ven Leeuwen. Geref. Gem. 10. 2.30 en 6 30 u Leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 u Ds. S. G. J. Goverts. 2.30 u Ds. Goverts (H. Catech.). Gerei. Kerk 10 en 2.30 u Ds. Vrcug denhll. ST. ANNALAND Ncd. Herv. Kerk 9.30 u Ds. v. Griethujjsen, 2 u Leesdienst. Geref. Gem. 3 Leesdienst. STAVEN1SSE Ncd. Herv. Kerk 10 u Ds. P. Holst, 6 u Leesdienst. Geref. Gom. 3 x Leesdienst. ST. MAARTENSDIJK Ncd. Herv Kerk v.m. en n.m. Ds. de Bres. P.ehoboth. des avonds 7 uur I Mantz uit Rotterdam. Oud. Geref. Gemeente (Richting Ds. Biaak) 9.30 2 en 6 u Leesdienst. SCHERPENISSE Ned, Herv. Kerk 10 en 2.30 u Ds. N. Koore man. Geref. Gom. v.m. en n.m. Ds Visser 's avonds Leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Kerk v.m. en n.m. Ds. Vroegindeweij. Geref. Gem. v.m. en n.m. Lees- diensl 's avonds Ds. Visser. Geref. Kerk 10 en 2.30 u Ds. Allaard uit ST." PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 10 u Leesdienst, 2.30 u Ds. Holst. Kerkdienst op Dinsdag 17 Sept PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 15 SEFT. '46. WESTKAPELLE. Ned. Herv. Gom. 9.30 leesdienst; 2.30 Ds. W. Reus. Ger. Kerk 9.30 en 2.30 lees dienst. Ger. Gem. 2 x leesdienst. GOES. Ver. v. Vrijz. Godsdienst 7.— Ds. J. H. Hnneman. Ned. Herv. Gem. 9.30 Ds. v. d. Waa; 5.30 Ds. BAARLAND. Ned. Herv. Gem. 9.30 Dhr. Heijboer; 2.— Dhr. Heij- boer. BIEZELINGE. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 2.— Ds. F. L. v. 't Hooft. Chr. Ger. Kerk 2 x leesdienst. HANSWEERT. Ned. Herv. Gem. 9.30 Dhr. de Jager; 6.30 Ds. Mor tier. HEINKENSZAND. Ned. Herv. Gem. 10.— en 2.30 Ds. Renting. Ger. Kerk 10.— en 2.30 Ds. Booy. IERSEKE. Ned. Herv. Kerk. 11 Ds. B. Baks; 4 u. dhr. N. de Zwart. Geref. Kerk: 0.30 en Ds. F. J. v. d. Ende le Kamperland Geref. Gcm. 9.30 2 en G u Ds. A. Stuijvenberg. Vrij Ev. Gemeente: 10 en 2.30 u dhr. cl Lang te Brus sel: 5.30 u Bidstond. Leger des Hells: 10 u heiligingssamenkomst en 6 uur verlossingssamenkomst; Zondagsschool. Gem. 10 u Dhr. C. D. Dilo, 2.30 u 's H. ARENDSKERKE Ned Herv Gem. 9 u Ds. P. A. Elderenbosch. II. HENDRIKSKINDEREN Ned. Herv. Gem. 10 u Ds. de Roos 2 u Ds. de Roos. KLOETINGE. Ned. Herv. Gem. 10.30 en 2.30 u Ds. Elderenbosch. KATTENDIJKE. Ned. Herv. Gem. .9.30 en 2 u Ds. Breek. WAARDE Ned. Herv. Gem. 9.30 U Ds. G. de Boer, 2 u Dhr. L. Over gauw. Ger. Gem. 3 x leesdienst. BORSSELE. Ned. Herv. Kerk 9.30 dhr. Overgauw, 2 u Ds. Huls bergen. Ger. Kerk 10 u Leesdienst. u Ds. Booy. Ger, Gemeente 9.30, 2 en 5.30 u. Leesdienst. WILHELMINADORP Ned. Herv Gem. 10 u Dhr. Kraak en 6 u Ds. de Roos. WOLF. DIJK. Ned. Herv Gem. 10 u dhr. N. de Zwart, 2.30 u dhr. D. H. v. d. Vrede. Het conflict dal Violet zo vreesd had, was eindelijk geko men. Ze raadde het al uit de eer ste woorden die haar moeder uit ii van den bankier tot haar sprak. De laatste wilde liefst alle onaangename scènes vermijden. Hij slechts tussenbeide komen, zo dra zijn dochter, afgemat door een reeks aanvallen van de zijde van haar moeder te uitgeput zou zijn zijn vaderlijke macht te wcer- grond Maar ofschoon hij op de achtergrond bleef, leidde hij de ope raties zelf- Zijn vrouw was als ge woonlijk zijn spreektrompet. Violet herkende al haar vaders argumenten, hoewel ze door haar moeder geuit werden, en daar ze iets gebiedends hadden, begon voor allen een tijdperk van vijandelijk heden. Deze stand van zaken bleef enige tijd ongewijzigd, want het meisje wegjstond vleierijen, zowel als bevelen' met alle macht. Haar enig antwoord aan haar moeder 'as, dat ze vast besloten was nooit le trouwen. Eindelijk werd ze op zekere dag in haar vaders studeerkamer ge roepen, dezelfde kamer," waar ze enige maanden geleden, de slnja tegen Borselti gewonnen had. Deze dag voelde ze wel, dat de kans te gen haar was- Ze had geen enkel sterk argument om tegenover haar vaders wens te stellen. En hij was niet de man om de verkleefdheid aan een zoete herinnering te waar deren. Ze trad op haar vader toe, bleek en ontmoedigd. Deze nam haar handen liefko zend in de zijne en trok haar naast zich neer. '„Ik wil een heroep doen op je gezond verstand, lief kind," begon hij. „U hebt dat eens tevergeefs ge daan," antwoordde ze ellendig. „De gebeurtenissen hebben aan-, getoond dat ik had moeten volhou den-" „Wat bent u wreed om zo iets te zeggen!" protesteerde ze. „Maar je zult toch deze kans niet laten voorbijgaan nu je eenmaal bijnamet een krankzinnige was getrouwd!" „Vader!" „Je kunt ons niet de vreugde wei geren, je moeder en mij. die we zouden genieten bij het zien van je eeluk." „Hoe kan ik zo spoedig Roland vergeten." Finan. Berichten medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Amsterdamse effectenbeurs. Wanneer wij hel huidige beurs- verloop aan een beschouwing on derwerpen, dan constateren wij. dat de afdelingen der aandelen van de overzeese-ondernemingen zich in een vaste stemming moch ten verheugen, terwijl dc overige aandelen een afwisselende tendenz te zien gaven. De omzetten waren over de gehele lino wederom mi nimaal. I Scheepvaartwaarden trokken wel speciaal de aandacht, doordat deze gezocht waren op hogere prijzen. Aand. Hoii. Am. Lijn golden 131 (129'/t), Kon. Boot 161 (155). Kon. Palcct 121 (119). Scheepv. Unie 130 (123'/:) en Rott. Lloyd 121'/» (113). Stoomvaart Nederland niet geno teerd. Suikers werden opnieuw op hogere prijzen uit de markt geno men H.V.A 270% (268%), Java Cult- 128 (126), Nisu 130 (129) en Vorstenlanden 63 (62V2). Bij de rubbers vielen aand. Deli Bat. Rubber od door een Icoersver- betering van 9 pnt. bij een koers van 129%. Amsterdam Rubber 184 (179). Piindar Rubber 127'/: (124). Sumatra Rubber 148 (145). terwijl Vico's met 7'/r pnt. tot 105% kon den verbeteren. Bij de tabakken waren de koers- verbeteringen geringer. Deli Bat. Mij. 136 (135). Deli Mij. 150 (149) Senembah 336 (135). In mijnbouwwaarden ging goed als niets om. Singkeptin 120 (123). Biiliton I en II niet geno teerd. Bij de cëicwaarden kwam alleen in aand. Kon. Olie noteering tot stand en wel op 377 (376). Groole claims idem f749 (747). kleine claims idem f 75.50 (75). De industrieeion waren meren deels weinig veranderd. Cert. Le- verbroswaren 4 pnt. in herstel 255 (251), Aku- 118 (119%), van Berkel 99 (100%), Centrale Suiker 190 L (190 GL). Fokker 261 (262). Philips 291% (291), Nederl. Ford onveran derd 322 en cert. Calvé 141% (144%) Gew v. d. Bergli 228% (230), Elec tro Zuur 160 (170). Heinekc-ns 230 (234%), Holl. Meel 126'/» (129). Ned. Gist 341 (353), Nederl. Kabel 236 (243). Rott. Droogdok 260 (259>/2). Wilton 142 (147%), Wijers 140 (138) en Vredestein 123% (124%). Kon. Zout niet genoteerd. Banken verdeeld. Amsterd. Bank 128 (128%). Incasso-Bank 132 (133%) Robaver 134 L (135). Herstelbanken onveranderd 101%. Holl. Disc. Bank 110% (110), en cert Twentse Bank 143 (143%). Holl. Bank Unie 197 (196claims idem f172 (171). Staatsleningen beter voor de 4% Nederland 1940 I 101 13/16 (101%), 3idem 1941 t.m. 1943 onveran derd 101% en de 3—3'/:% idem 1938 1/16 pnt. lager n.l. 102 15 T6 Ge-1 meentc-leningen zwakker: 3%% Amsterdam 1937 lager n.l. 102, terwijl de 3%% Rotterdam 1937 daalde van 102% tol 102'/'%, Part. Bel. Nederland f 500 (500 B-530 L), Binnenland f 200 L (f 195) :n Overzee f 160 (170 L). Spaarcertificaten 101 1/16 (101). Radioprogramma ZONDAG 15 SEPTEMBER HILVERSUM I: 8 Nieuws. 8.15 v. man tot man 8.30 Prot. dienst 9.30 Nieuws 9-45 Koorzang 10.15 Hoog mis 11.30 Trio, 12.00 Angelus 12.03 gram. 12 15 In 't Boeckhuys 12 30 conc. 13.00 nieuws 12.15 opera's 13.40 apologie 14.00 kamerkoor 14 30 Toscanini 16.15 Er dreigt een we reldramp 16.30 ziekenlof 17.00 kzrk dienst 18.30 FNIO 19.00 concert 19.45 act. 20.00 reportage 20.15 Iloe laat is het? 2!,00 lezing over Jndië, 21.15 opera. 22,00 nieuws 22.15 nieuws 22 40 gram. 22.45 or kest 23.J5 Slotaccoord. HILVERSUM II: 8.00 nieuws 6 15 lezing 8.30 gram. 8.55 postduivcn- ber. 9.00 dichters 9-15 Ned. progr. 9.45 lezing 10.00 Zondagshnlfeur 10.30 Prot. kerkd. 12.00 gram. 12.30 Zondagsclub 12.49 koor, 13.00 nieuws 13.15 ork. 13,50 De Snoo. ws gc-n 14 conc. 14.05 boekenhalfuur 14.30 conc. 15.45 filmpraatje 16 Sky masters 16 30 sportflitsen 17.30 Oo- me Keesje 18 Nieuws 18,15 ork. 18.-:5 sport 19 potpourri 20.05 act. 20.15 ork. 21.29 hoorspel 21.45 orgel 22.'5 hoorspel 23.15 cab. 23.45 Nocturne. MAANDAG 16 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7 nieuws 7.15 koor 7,30 gram. 8 nieuws 8,15 conc. 9.30 gram. 10 piano 10.30 morgond. 11 koor 11.35 gram. 11.45 fam.bcr. Indië 12 M0H0 Cantabile 12.20 or gel 12.40 Molto Cantabilé 13 nieuws 13.15 Weens progr. 14 vonr jonge moeders 14.20 fluitrecital 14.45 pis- 10 15.15 strijkkwartet 16 bijbel 16'5 'iool 17.15 koor 17.30 sextet 17.45 rijk overzee 18 sextet 18 30 Ned. strijdkr. 19 nieuws 19.15 piano 19.29 sportpr. 20 nieuws 21 ork. 22 nieuws 22.30 Bachprogr. 23 kamer muziekwerken. HILVERSUM II: 7 nieuws 8 nieuws 8.15 gram. 8.45 kwartet 9.15 morgenwijding 9.50 arbeidsvit. 10.30 van vrouw tot vrouw 10.35 ork 11 Op den uitkijk 11.15 orgelconc. 12 sonates 12.35 ork. 13 nieuws 13.15 ensemble Bandi Bnlogh 14 cantate 14.20 reportage 14.35 gram. 15.07 sonate 15.32 voordr. 15.42 piano 15.52 Anita 16.02 gram. 16.30 conc. 17.30 muz. 18 nieuws 16.15 MuscUe ,'k. 18.45 gram. 19.05 Renova-sep tet, 19.45 boekensch. 20 nieuws 20.05 conc. .20.45 hoorspel 21.50 Foei dames 22 piano 23 nieuws 23.15 bal letmuziek. Sport ,Wie eist dat je hem vergeten zult. Maar je moet den man accep teren dien ik voor je gekozen heb." „Dat zou trouweloos zijn ver klaarde Violet boos. Meer dan ooit woog het geheim haar zwaar- Maar hoe kon ze zeggen wat in haar om ging! Savill haalde de schouders op. „Wees niet zo dramatisch. Het is niet trouweloos als je het leven neemt zoals het is. Als het moge lijk was Rolands raad te vragen h(j zulk een opoffering aan jou kant zeker afkeuren." Violet zuchtte diep. Al de ellen de en tragiek van de maanden die verloopen waren drukten haar heer en verlamden haar. .Ik heb je eenige maanden gele den uitgelegd waarom ik wilde dat te'i Borsetti zou trouwen," ver volgde haar vader. „Dezelfde mo tieven zijn nog van kracht. En er geen reden uit te denken waar- 1 je hem van de hand zoudt wij- Violet bleef zwijgen. Hij werd ongeduldig. „Het is louter een gril van ie! Noem nu eens één bedenking, die steek houdt. Da"t kun je niet! Luisler. mijn kind, mijn fortuin KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van den Nederlandse Dambond zullen in een Zeeuwse gemeente wedstrijden om heb per soonlijk kampioenschap van Ne derland worden gehouden. Op 14 eh 15 Sept, a.s. worden te Goes de 3e en 4e ronde van dit kampioen schap gespeeld in De Pool. De volgende Interessante partijen staan op het programma: Zaterdag 14 Sept., 17 uur, W. Roozenburg (Rotterdam)—J. Blom (Yerseke); J. H. Vos (Amsterdam)- D. v. d. Staay (Rotterdam): J. Metz .(Amsterdam)—H. de Jongh (Am sterdam); Kampioen N. Holland? J. v, Doorn (Beek L.); W. Huis man (Leiden)— A. de Graag (Heus den). Zondag 15 Sept.: Blom—de Graag; v. d. Staay—Metz; v. Doorn—Huis man; RoozenburgVos; H. de JonghKampioen N. Holland. Bovengenoemde spelers vormen groep A. In groep B komen uit: R C. Keiler (Amsterdam), B. Du- kêl (IJmuiden). P. Beers (N. Schoc- woude), B. Speivyer (Den Haag). D. Kooymans (Utrecht), G. v. Dijk (Wageningen). F. Verhoeven (De venter). C. Drent (Euwer-compas- cum). J. "Waster (Groningen) en M. Bandsten (Huiszum). De als nummer 1, 2 en 3 eindi gende dammers uit beide groepen komen in de finale. De winnaar daarvan is kampioen van Neder land en gerechtigd den wereldkam pioen Glestens (Frankrijk) uit K dagen. Van het tournooi zelve hopen wij u ln deze crfliek vele Interessante partijfragmenien te kunnen bie den. IVTet belangstelling zien wij do partijen in Goes tegemoet. Blom. die de Zeeuwse kleuren hoog moet houden, heeft een sterken tegen stander in Wim Roozenburg. broer van den beroemden P Roozenburo. met wien hij niet alleen ziin naam maar ook een behoorlijk deel van speelsterkte en spelsysteem ge meen heeft. Een bekende figuur is J, H. Vos (match om het wereldkampioen schap met Raichenbach), alsmede H. de Jongh, die jarenlang in Pa rijs woonde en in Frankrijk tot de sterkste spelers behoorde. Metz. Huisman en de Graay hebben even eens een behoorlijke staat van dienst. Aa nvoorspellihgen durven Wij ons dan ook niet wagen; daar- is het dambord overigens le hangt van jouw beslissing ai. Ter- Wijl jouw geluk op het spel staat kan ik geruïneerd worden. Maar wat zou dat een ramp zijn en zoo gemakkelijk 'te voorkomen! Wat hen je tegen Borsetti. Ant woord me nu eens." „Geef mij tijd. Misschien laicr." Savill was het gesprek even moe als Violet en stelde zich hiermee 'tevreden. Hij meldde Borsetti kort af dat zijn dochter er in toestem de met hem te trouwen op voor waarde dat hij niet aandrong op het bepalen van een da'tum. Borsetli antwoordde dat hü en gelengeduld bezat en hij er tevre den was te kunnen droomen vnn geluk, al was dat nog zoo ver ver wijderd. Slechts smeekte hij or de gunst te mogen doorgaan voo de aanstaande echtgenoot van hc' meisje. Korf voor het diner werd b- Violet meegedeeld dat Borsc"' haar dien avond een verlovin-* ring zou schenken. Van haar z;: dat wist ze. zou deze hande'; zonder beteekenïs zijn. Moest zich daartoe leenen? Ze scb" terug voor meer sccnes. meer g sprekken en boog dus even Wordt verve'

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3