Stad en Land TRIBUNAAL GOES Mensch ol Aap C. v. Koeveringe, landbouwer te Waarde. Verbeurd verklaring ver mogen tot f 3000. Verbeurd ver klaring goederen voor zover aan derden in bruikleen gegeven, ontz. rechten, onmiddellijke invrijheid stelling. M. W. A. Hartman, echtgen. van .T. A. Visscher, Lange Kerkstraat Goes. 3 maanden internering eindi gend op 11 Dec. 1946. Verbeurd verklaring vermogen tot een be drag van f 2000, verbeurdverkla ring van inboedel voor zover aar derden in bruikleen gegeven, als mede radiotoestel, ontzetting rech ten. Invrijheidstelling. Chr. J. Arclewijn echtgen. van A. Bruinooge Zaagmolenstraat, Goes. Ontz. rechten, onmiddellijke invrij heidstclling. M. C. v. d, Vliet, echtg. var J. Noels, Hansweert. Verbeurd ver klaring f 2000 alsmede van haar inboedel voor zover aan derden in bruikleen gegeven. Ontz. rechten. P. Schrijver, tuinder-mandenma fcer Goes. 3 maanden internering, verbeurd verklaring vermogen tot een bedrag van 1 500, ontzetting rechten. Colpaert Emericy, Sas van Gent. .J Frangois, J. Pluymers, H. C. Simpelaar, W. de Bukviel, allen te Middelburg. Josephine en Ivonne P. Burm, beiden Hulst. Neeltje L. de Dekker, Nisse. Johanna L. A. Jongman, Sluis. C. de Kraker, A- driana P. F., Elisabeth F., Pleter- nellla A. W. Lijbaart, allen Terneu- Jacoba M. Torbijn, IJzendijke. Dina C. Geense, Goes. Neeltje Ge- leijnse, Haamstede. Adriaantje var Sluis, Renesse. Allen onder toe- zichtstelling van de STPD, ver plichting om te arbeiden en ont zetting rechten. P. Scherpenisse, St. Annaland. onder toezichtstelling, verplichting tot arbeiden, 5000 betalen en ont zetting rechten. Elisabeth Snijders geb. Joosse, Kloetinge, onder toezichtstelling, ƒ2000 betalen en ontzetting rech ten. J. Kayser, Axel, onder toezicht stelling, verplichting tot arbeiden voortdurend verblijf houden Jeugdhuis Hansweert tot I Maart 1947 en ontzetting rechten. Wed. M. J. Kievense geb. de Landmeter, Middelburg, onder toe zichtstelling, verplichting tot beiden, 150 betalen en ontzetting rechten. Dina Vois, Goes, onder toezicht stelling, 5000 betalen en ontzet ting rechten. M. Zoutewelle, Goes, onder toe zichtstelling, verplichting tot beiden, 750 betalen, en ontzetting rechten. J. Postuma, geb. B lokpoel, Haar lem, onder toezichtstelling, f 150 betalen en ontzetting rechten. M. Dieleman, Axel, onder toe zichtstelling, 100 betalen en ont zetting rechten. J. Gehrmaan, Middelburg, onder toezichtstelling, ƒ400 betalen, af stand doen van radio en ontzetting rechten. J. W. Doeleman, Dreischot alleen 500 betalen. A. Hartog, Burgh, onder toezicht stelling, verplichting tot ar beiden, ƒ5000 betalen en ontzett. rechten. J. Heijboer, Wemeldinge onder toezichtstelling, verplichting tot arbeiden, 750 betalen en ontzet ting rechten. I. van Oeveren, Burgh, onder toezichtstelling, verplichting tot a beiden, ƒ2000 betalen en ontz. i P- Noordhoek, Burgh, onder toe zichtstelling, verplichting tot arbei den, ƒ3000 betalen en ontz. recht. Verder zijn de volgende perso nen onvoorwaardelijk buiten ver volging gesteld: Anna P. Eggink geb. Borgers. Vlissingen, Sara le Clercq, Oostburg, J. H. Frangois, Middelburg, P. A. v. d. Heuvel Jacoba M. van der Peijl. geboren van der Peijl, beiden Ter- neuzen, Janneke M. de Jonge, Bres kens, A. Kochmal, E. L. Fermony, Tilly Fr. M. de Heijer, allen Sas van Gent, A. P. Burm, Hulst. M. Hoonderd, Heinkeszand, P. J. V/a- ge, Krabbendijke, H. van Hal, Jo hanna Koster, Louisa Lampo, allen Sluis. Elisabeth v. d. Leek, Koude- kerke, Pieternella v. d. Ketterij geb. Meulmeester, Arnemuiaen, bij allen zijn de gerezen verdenkingen niet ongegrond verklaard, doch de schuld van zodanige aard, dat op legging van een straf of maatregel niet gerechtvaardigd is te achten. A. Geijssels en Erna P. Hoorn- weder, beiden Sluis, Petronella Giiyé geb. Goeman, Middelburg. I- vonne Fr. L. v. d. Mooter, Hulst, J. W. de Regt en Elza E. Standnert, beiden Terneuzen, gerezen verden kingen ongegrond gebleken. Tehuis voor nabestaan den zeevarenden geopend een der mooiste en ongerepte delen van het villadorp Zeist is Zaterdagmiddag het tehuis voor nabestaanden van in de oorlog gevallen zeevarenden De Witte PIul aan den Krakelingenweg officieel geopend. Dit keurig ingerichte, van alle comfort voorziene recreatieoord biedt plaats voor ruim 40 weduwen en wezen van hen, die in dienst van koopvaardij en marine het hoogste offer voor onze vrijheid hebben gebracht. In een gezellige en rustige omgeving zullen zij on geveer een maand de zo noodzake lijke rust kunnen genieten, waar na anderen hun plaats zullen in nemen. Toen de maatregelen van de be zetter de uitkering aan de vrou wen van zeevarenden voor een drastische aanvulling in aanmer king deden komen, hebben tal van vooraanstaande personen in den lande, hierbij krachtig gesteund door de scheepvaartmaatschappijen een fonds gevormd, dat de naam kreeg van de Illegale Zeemanspo'ï. Nietiegenstaande de steeds wassen de stroom van aanvragen, die eerst van de koopvaardij, later ook van de Marine, binnenkwam heeft men met grote solidariteit de t:e- DOOP VAN EERSTE CONSTELLATION VOOR K.L. Generaal-Majoor R. E. Urquhart, bevelhebber der Eerste Britse Di visie Parachutisten, welke deel nam aan de slag om Arnhem, zal a.s. Woensdag het eerste Constella tlon-vliegtuig. dat aan de KLM zal worden overgedragen, dopen. Goes WORLD FRIENDSHIP ASSOCIATION. Dinsdag werden de Engelse kin deren del bijzonderheden van Goes getoond en brachten zij een bezoek aan het Stadhuis en de Grote Kerk. Vol bewondering luisterden zij naar de uiteenzetting gegevendoor de heer van Faassen. hoofd der Openbare U.L.O. school. In cie Grote Kerk werd door den heer Kousemaker een concert op hd;-. orgel gegeven. 's M'Ydags bezochten de kinde ren de Bioscoop van de firma van Liere en Zn., waar ze zich konden amuseren met de film ..Geef-em de sporen, cowboy". Na de film wor den zij door Burg. W. C. ten Kate toegesproken die dei wens uitsnrak dat de banden lussen Engeland en ons land aangeknoopt, steeds tot wederzijds begrip mochten leiden. Namens de Engelse kinderen sprak den heer C. Rhodes, die zcide er zeker -van te zijn. dat er waarachtige vriendschan was re- kweekt tussen Engeland en het Zeeuwse volk. 's Avonds was er nog een dans avondje op Noord-Beveland. PROTESTVERGA DERING ZEEUWSCHE VARKENSHOUDERSBOND, Dinsdag belegde de Zeeuwse Varkenshoudersbond een proiest- vergadering in cató Slot. Oslende. Deze vergadering, waar het vrij rumoerig toeging was bijeengeroe pen. omda'i do varkenshouders op Walcheren, Zuid- en Noord-Beve land en Tholen, het niet eens zijn met het verplicht inleveren van hun varkontje, dat zij deze winter denken op te peuzelen. Deze varkens, die vorige zomer, vrij gekocht konden worden rone- 'ien zij nu afleveren volgens een schrijven van de Prov. Voedsel- oommissaris. Het bestuur van de bond heeft nu een schrijven aan de Prov. Voedsel commissaris gericht van de volgende inhoud: Goes, 10 Sept. 1946. Den Heer Prov. Voedsel- commissaris te Goes. Mijnheer. Gehoord de heden alhier gehou den protest vergadering, waarop aanwezig plm. 350 vertegenwoordi gers van circa 5 k 6000 varkens houders uit de provincie Zeeland, die een dezer dagen berich'i van u ontvingen, hun varkens binnen 14 dagen te moeien leveren aan het Vee- en Vleesaankoonburonu. brengt het. Bestuur van de geza menlijke Bonden van Varkenshou ders het navolgende onder uw aan dacht: 1. Do varkens worden nimmer vrijwillig geleverd. 2 De varkens worden niet door varkenshandelaren afgehaald. 3. Indien de eigenaren van de te leveren varkens binnen 8 dagen niet in het bezit gesteld worden van een slacht vergunning, zal on verwijld het werk door betrokke nen worden neergelegd. Het Bestuur van de Varkens houders-vereniging In de provincie Zeeland. Benoeming. Bij beschikking van den Minister van Landbouw Visserij en Voedsel voorziening is, met ingang van 5 September 19-16, benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op de Rijkslandbouw- en Winterschool te Goes, Joh. van der Bijl te Zon- Vlissingen Tribunaal Th. van Vossen, boekhouder uit Apeldoorn was symp. lid geweest van de NSB en als zodanig werk zaam geweest als boekhouder op de intendance te Utrecht. Verder had hij als slreekbcheer der gewerkt bij de Jeugdstorm en dienst gedaan in een Kriegslazaret te Zuid Laren. Verdachte verklaarde lid te zijn geworden omdat hij een anti-com munistische betoging had bijge woond op een NSB-vergadering, In zijn dossier bevond zich tevens nog een brief welke ondertekend was met „Heil Hitier". Zijn echtgenote, een Duitse werd eveneens nog gehoord, doch bleek niet de drijfveer te zijn geweest voor zijn lidmaatschap. Integen deel, zij verklaarde nl. tegen het lidmaatschap van haar man ge weest te zijn, omdat ze als Duitse precies wist wat Nationaal Soeia- Mr. P. C. Adriaanse vond de re de van 's mans lidmaatschap wel aanvaardbaar. Daar zijn cliënt echter reeds 17 maanden geinterneerd is geweest en tijdens deze internering, tenge volge van een trap een ernstige verminking voor het gehele leven heeft opgelopen verzocht Mr. Adri aanse om invrijheidstelling waar aan het Tribunaal dan ook voldeed. J.. Visser, bloemist uit Goes, stond gisteren eveneens terecht. Hij was lid van de NSB geweest en had zich aangesloten bij de \V. A., NVD, Front van Nering en Am bacht en Economisch Front. Hij verklaarde zich bij de NSB te hebben aangesloten omdat hij een betere samenwerking verwacht te van de diverse landen. Mr. Vlaming merkte op of hij 'dit verwachtte onder de hielen van de moffen. Hoewel hij het niet met de gijze lingen eens was geweest en even min met de WA ranselpartijen had hij zich toch niet teruggetrokken en hoewel hij de inhoud vbo de Zeeuwse stroom niet mooi vond, verspreidde hij dit blad toch. Zijn verklaringen waren verder nogal vaag. Hij had geen verdedi ger. L. J. Groencnberg, houtbewerker uit Goes was blokleider geweest voor da NSB, had met VoVa gecol 'porteerd, had bij de O.T. gewerkt ,cn dienst gedaan bij de Wachab- teilung des Chef. und beun Wehr- machtsbefehlsliaber von den Nie- derlanden. Ondanks het feit. dat de realiteit toch duidelijk genoeg tc zien was tijdens de bezetting, was hij als lid toegetreden. Hij verklaarde vorder, dat hij bij Dekker werkte en 22 gulden in de week verdiende. Zodoende had zijn vrouw geen geld om al de bon den le besteden. Toen bad hij dienst genomen bij de O.T., wat hem niet beviel en zodoende be landde hij tenslotte bij de Wach tdienst. Mr. Vlaming vond dit eigenlijk meer een geval voor het Bijzonder Gerechtshof. i Nadat zijn echtgenote was ge- boord, werd, omdat hij geen ver dediger had, de uitspraak bepaald op 25 September. Uitspraken Tribunaal G. v Koeveringe, zonder beroep Hcinkenszand. Verbeurd verkla ring van 350 gulden. Verbeurdver 'klaring inboedel voor zover aan derden In bruikleen gegeven, ont zetting rechten, onmiddelijke in vrijheidstelling. Buiten vervolging gestelden De Officieren-fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te 's Herlogenbosch voor Zeeland hebben de volgende personen voorwaardelijk buiten vervolging gesteld: P. J. de Ruyter, L. van Nieuwen- huyzen beiden St. Philipsland. Pie ternella M. den Hollander geb. du Burck, Waterlandkerk. Martina den Toonder ge'o. Nielse, Pieter nella M. Bierens geb, Minderhout, beiden Middelburg. Janna M. Qui- ban, Oostburg. Maria J. Heijnsdijk, Axel. Geertruida van de Berg geb. Waterman, Waarde. Elisabeth J. Mculenbcrg geb. v. Dijke, Terncu- feen. J. van Heese. Hontenisse. An na E. M. Birnholt, Rotterdam. A. V. Poepelen, Tholen. Allen onder toezichtstelling van de STPD en 'ontzetting rechten. Jacoba Aarnoudse. M. A. Stols, oeiden St. Philipsland. Wilhelmina J. Swenne, Oosterland. Janna C. en Maria T. Trijselaar. Brouwersha ven. E. A. Cauwels, Oostburg. M. (Ingezonden mededeling) Toiletzeep ol Huishoudzeep *Wat zal het zijn? U boft, indien U Sunlightzeep op U bon kunt ksij- 'gen. Wilt 'U toiletzeep, vraagt dan naar Lux Toilet 2eep. Iets beters kunt U niet op Uw zeep ton nemen! Feuilleton ALDER MATJN-MAGOG Hei vorderde niet veel tijd om de schrijftafel te doorzoeken. Hij .bevatte niets bijzonders: wat schrijfpapier en enkele oude tijd schriften; geen kaartje, geen reke ning, geen handteekening. Teleur- rtelling vervulde Roland. Licht blauw behangselpapier dekte de muren, die geheel kaal waven op twee bijna onzichtbare horizontale lijnen. Hij nam de schilderij weg en ontdekte een geheim paneel en hrt sleutelgat van een kiein slot. Zonder twijfel was dit een berg plaats. „Je mes." zei Roland over zijn schouder tot Gregory. Hij stak het lemmet in de spleet boven het slot en drukte totdat het deurtje losschoot. Ro land keek gretig in de opening en zog een portefeuille liggen op een stapel papieren. De Amerikaan had die waarschijnlijk daar ingelegd juist voordat hij uitging. De aap*monsch nam de brief aan Professor Tringue uit 7-ijn zak. die hij daar zorgvuldig bewaard had en vergeleek het schrift met dat op de papieren die hij juist had ontdekt. Het was hetzelfde! Daar na keek hij de portefeuille door en vond tusschen eenige rekenin gen van juweliers en bloemisten, een krantenuitknipsel. Een naam viel hem direct in het oog. de naam waarnaar hij zocht, de naam va nden man waarvan hij in de kelder een glimp gezien had en die hij vaag had meenen te her kennen. ..Borselti!" mompelde hij, bijna stikkend van woede. „Borsetti, mijnheer Savill's com pagnon." Deze ontdekking deed htm als versteend staan, Het knipsel, nauwelijks drie re gels, gaf hem ook de sleutel tot het heole mysterie: „De heer Pas- qual Borselti zal zich verloven met mejuffrouw Violet Savill, de welbekende bankiersdochter." BORSETTI ONTMASKERD. Toen Violet Roland had verze kerd, dat ze zijn geheim bewaard had. was dit oprecht gemeend. Haar ouders deden geen moe/ie haa rvertrouwen te winnen en zij voelde dat ze niet door haar eigen gereserveerdheid heen kon breken. Bovendien, wat nut zou het gehad hebben om haar moeders rust te verstoren of de schimpende woor denvloed van haar sceptisch aan- gelcgden vader te ontketenen? Ze besefte ten volle dat zij de eenige moest zijn, die wist dat bet drama nic't, uitgespeeld was. Nu en dan hoorde ze haar moeder met een zucht zeggen: „Arme Roland! Wie had dat ooit gedacht! Dan antwoordde vader met zijn lompe philosophic kortaf: ..'fcgen het noodlot Is niets te beginnen. Vergeten is het beste." Vergeten! Dat woord bleef Violet steeds bij Ze had het de laatste tijd zoo dikwijls gehoord dat ze haar verontwaardiging erover niet meer uitte Alle zoogenaamde sym- paihie on troost nam slechts dezen eenen vorm aan: „Op jouw leeftijd is er niets blijvend." „Trek het je niet te veel aan. meisje. Je zuil wel weer gelukkig worden." bevestigde haar vrien din, terwijl haar moeder kort weldige bedragen voor de steun verlening bijeen kunnen brengen, ongeacht de offers en het risico welke men zich moest getroosten. Dat deze risico's niet denkbeeldig waren, bewijst het aantal slacht offers dat de bezetter in dezen kring van illegalen heeft gemaakt. Ook de initiatiefnemer, kapitein Filippo, ex-gezagvoerder van de Nieuw-Amstcrdam, is in handen van de Duitsers gevallen en ge dood. Na den oorlog is men voor het zelfde doel werkzaam gebleven; het recreatieoord De Witte Hul is hiervan het resultaat, dat men mede heeft kunnen bereiken door de medewerking van den ex-minis ter van Marine en Scheepvaart J- M. de Booy en vele anderen, die hun namen niet genoemd wensen, daar zij het vele illegale en helpen de werk als iets vanzelfsprekends beschouwen. Aan de officiële opening ging een reünie van de medewerkers in het Jagershuls te Zeist vooraf, waar oa. aanwezig waren mevr. Filippo. Vice-Admiranl Gladbeck, hoofdbestuurslid van het Prinses Margrietfonds, ox-mtnister O. C. A. van L?th de .Teude. voorzitter van het Karei Doirmanfonds, kapt. A. van Beek. voorzitter van de Blegale Zeemanspot en kol. Varlce- SPORTKRING GEM. PERSONEEL In de op 6 Sept. j.l. gehouden vergadering van gemeente perso neel werd besloten tdt de oprich ting van een sportkring van ge meente personeel van Vlissingen. De eerste voetbalwedstrijd die het gemeente personeel in vereni gingsverband zal spelen is vast gesteld op 14 Sent. a.s. tegen een ell'ial uit Ostende, hetwelk in de bevorderingsklasse van de Kon. Belg. Voetbalbond speelt. Verder vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt aan deze eerste wedstrijd een speciale attractie te verbmden. St. Philipsland INSTALLATIE BURGEMEESTER DE JONGE. Vrijdag had de installatie plaats van den heer de Jonge, als burge meester van St. Philipsland. Do nieuwe burgemeester werd afgehaald aan de boot. waar de oude burgerwacht stond opgesteld. Hij word verwelkomd door den wnd. Burgemeester den heer A. J. van Dijkc. vergezeld door de heren P. Mol. L. Quist en J. Stor- mezand, raadsleden, en de heer J. A. Stols, voorzitter der Oranje vereniging. Om half twee kwam de stoet van elf auto's in A. ,T. polder aan. Hier sprak de heer C. van Strien een welkomstwoord. Bij Buitenlust stond een talrijk publiek te wachten en onder ge juich werd hier halt gehouden, waarna door den heer Stols. voor zitter der Oranjevereniging, een woord van welkom werd gespro ken. Om half drie had op het ge meentehuis de installatie plaats. Tal van sprekers voerden het woord. Allereerst sprak de heer v. Dijke als wnd. burgemeester. Spr. wees op de vele moeilijkheden, die zich voordoen bij het voeren van een goed beleid. Hij hooote. dat de heer de Jonge steeds mrt hulp van God, zijn taak naar behoren mocht vervullen. Na een donkwoord van de heer De Jonge sprak Ds. v. Holst nog enkele woorden en voerden even eens de raadsleden J. A. Stols. P. Mol en L. Quist het woord. Ook de burgemeester van Brui- nisse de heer W. v. d. Berg Dz„ wenschte zijn collega, evenals de burgemeerter van 's Gravenpolder, die zeer lang nvrt hem heeft sa- mennewer'-* ven harte geluk met zijn benoeming. Bij de school werd door de kin- dr'Cn een welkoms-I'M gezom'en en werd de heer de Jonge en zijn echgenote. doemen aangeboden. Zichtbaar ontroerd dankte deze voor de aardicP_ attentie. Na een t.raotafie aan de school kinderen werd de dag in gezellige feestvreugde doorgebraeht. Noord-Beveland KORTGENE VERGADERING. Zaterdagavond om 7 uur verga derde de afd. Korlgene, van de Bond van Arbeiders in het Land bouw-, Tuinbouw- en zuivelbedrijf onder voorzitterschap van den heer G. de Looff in café Havenzicht. Het doel dezer vergadering was het verloten van een groo'i aantal gebruiksgoederen, geschonken door het Amerikaans Vakverbond. Er waren zelfs zeer mooie prijzen, waaronder een splinter nieuwe overall en een paar Zondagse en bondig concludeerde: „De tijd heelt alles-." De tijd had ongetwijfeld de her innering aan Roland Masterley bij haar vriendinnen uitgewischt. Wan neer er over hem gesproken werd in het huis van den bankier, en dat gebeurde hoe langc-r hoe min der, dan was hrt op een toon van berusting, die de verbijstering der eerste dagen spoedig had vervan gen. Alleen Violet vereerde in stil te haar minnaar. Wanneer haar vader eenmaal een besluit genomen had, was hij koppig genoeg om zijn wil op te dringen. Zijn gezond verstand zei hem dat Violet Roland moest ver geten en dat ze na een behoorlijke tijd, die de etiquette eischte, weer aan een ander huwelijk moest gaan denken. Roland was ongenees lijk. Wat moert ze nu nog eigen zinnig aan hem blijven denken? Als vader had hij dc plicht een eind te maken aan zulk een dwaze toestand. Natuurlijk dacht hij onmiddellijk aan Pasquale Borselti. Nu zijn sympathie voor Roland hem nic't langer hinderde, word Savilfl meer en meer bekoord dcor Borsetti'a fortuin. Te trouwen met iemand schoenen. Ook de andere prijzen waren de moeite waard. Er bestond grote belangstelling voor deze vergadering, aangezien ieder lid een prijs had, hetgeen de voorzitter ontlokte dat hij hoopte ook op andere vergaderingen zo een belangstelling te mogen aan treffen, aangezien men daaruiit kan opmaken dat er gewerkt wordt en dat wordt ook gedaan, als men bedenkt dat er in Maart 1945 50 leden waren, thans telt deze afd. ruim 100 leden. De voorzitter prees dan ook de ijver van zijn medebestuurders en leden bij het versterken der afd. Ieder gaf blijk van tevredenheid en betuigde zijn instemming met het bestuur voor deze buitengewo ne vergadering en na het slot woord door de voorzitter ging ieder roet zijn buit (grort of klein) toch opgewekt huiswaarts. Een woord van dank aan onze Amerikaanse medestrijders is hier voor zeker op z'n piaats. Zuid-Beveland Scheepvaart door het kanaal door Zuid Bcveland neemt toe. Uit de cijfers die wij dezer dagen onder de ogen kregen bleek dat de scheepvaart door het kanaal door Zuid Beveland gestadig toe neemt. In vergelijking met het vorig jaar is ze belangrijk toegenomen, hoewel het nog slechts de helft is van wat voor de oorlog passeerde. LEWEDORP Gisteren midag raakte het 8 ja rig dochtertje van den heer A. C. de Kooningalhier, doordat het plotseling de rijks verkeersweg op liep onder de vrachtauto van de Rijkswaterstaat en was op slag dood. Tholen THOLEN Verandering veerdienst. Met ingang van Dinsdag is de veerdienst Tholen St. Annaland van 10.15 uur met drie kwartier vervroegd en is het dus op 9.30 uur gekomen. De andere diensten blij ven hetzelfde. Schouwen en Duiveland OOSTERLAND Aan het station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen slaagde dezer dagen voor het examen Le raar in het Brood- en Banketbak ken, onze dorpsgenoot de heer P. G. Rotte, werkzaam op het Bakke rij-laboratorium der N.V. Zeelan- dia fabrieken H. J. Doeleman, te Zierik.zee. Van de 23 candidaien voor dit examen behaalden er slechts 8 hun diploma. DREISCHOR Zuivering. Bij beschikking van den Minister van Openbare Werken en Weder opbouw is, op grond van de bepa lingen van het zuiveringsbesluit 1945, met ingang van 13 April 1946. ontslag uit zijn functie verleend aan C. J. M. Klompo le Dreischor, gezworene van de polder Dreischor. RENESSE Rijtoer. De rijtoer van tic ouden van da gen georganiseerd door de Oranje vereniging te Renesse werd voor het eerst na 1939 weer gehouden. Ongeveer alle plaatsen van het eiland werden doorgereden. Brui- nisse en Oosterland, beiden zo zwaar geteisterd, werden bezocht. Aan het einde der tocht dankte dhr. Geelhoed, een der deelnemers, voor de perfecte organisatie in een geheel op' rijm gestelde toespraak. Zeeuws Vlaanderen GROEDE Dankbaarheid De Nederlandse militairen, die van 1939 tot 1940 in Groede gemo biliseerd waren, hebben de burge rij' een fontein aangeboden. OOSTBURG Opening De Openbare U.L.O. school zal op 16 September a.s. oi'ficiëel geopend worden. Finan. Berichten medegedeeld door Incassobank N.V. Goes. Amsterdamse Effectenbeurs. Van een interessante beurs kon gisteren weer moeilijk worden gesproken. De aflairc was mini maal bij een voor de meeste af delingen prijshoudende stemming. Een uilzondering hierop vormden de suiker- en tabakswaarden. Van de suikerfondsen konden aandelen H.V.A. met 5 pni;. tot 26C'/« in koers verbeteren. Aand. Java Cultuur golden 123 (119), N.su 129 (120) en Vorstenlanden 62 (59). Tabaksaandelen noleerden als volgt: Deli Bat. Mij. 130 (125), Deli die zooveel millioenen bezat was het meest benijdbare lot d,rt zijn dochter met eenige mogelijkheid kon te beurt vallen, en hij werd doof voor iedere tegenwerping. Drie maanden waren sedert de vrecselijke gebeurtenis verioopen en nog had de Corsicnan zich nieu geuit. Saviil begon zijn bescheiden heid wat overdreven te vinden en hij deed herhaalde pogingen zijn compagnon aan het spreken te krijgen over het onderwerp dat hem zoo na aan 't hart la;:. Toen nog drie maanden op deze' de wij ze voorbijgingen, begon hij zijn geduld te verliezen, 'te meer daar Pasquale alles deed om bij hem in de gunst tc komen, alsof hli de indruk wou vestigen dat hij een uitnemend schoonzoon zou zijn. Hij was altijd verbazend goed geluimd, altijd voorkomend en hof felijk, en handelde met zooveel terughoudendheid en 'tact dat hij zich bijna volmaakt gedroeg, in zaken was hij de rechterhand van den bankier, want hij verstond de kunst zich onmisbaar te maken; na de kantooruren vormde zün on veranderlijk goed humeur een ware tegenstelling 'me; do gedruk te stemming die in het gezin van Mij. 143'/t (145'/«) en Senembah 132'(129). Van de rubbers was alleen het hooldfonds ..Amsterdam Rubber" hoger genoteerd, n.l. 179 (175;. Ban dar Rubber 117 (117'/»), Deli Ba'ia- via Rubber 1161'* (116) en Vico's onveranderd 97V"*/«. Een stukje aanbod in aand. Bil- liton I bracht bij een koers van 422'/iV« een verlies van niet min der dan 17'" pnt. teweeg. Billiton II: 370'.': (370) en Singkeptin niet genoteerd. CMiefondscn waren idls zwakker van toon, Kon. Olie 385 (390), claims idem f760 (f775) en gcw. Dordtse Olie 426 (430), prefs idem niet genoteerd. Bij de scheepvaartwaarden vielen slechts enkele mutaties te regi streren Schcepv. Unie 130 (128''0, Rovtcrd. Lloyd 123'/z (121''0. HoU. Am. Lijn. Kon. Boot. Paketvaart en Stoomv. Nederland onveranderd 13G'/«, 155. 121 en 130°/». Industriëlen merendeels weinig veranderd, Philipsflampen 290 (292) eert. Loverbros 260 (262). idem Calvé 145Vi (144'/«). v. Berkel mVz (101'/')- Onveranderd voor Aku 120. Centr. Suiker 190 en Fokker 268. Aand. Ned. Ford hadden zich een verlies van 10 pnt. te getroorten bij een notering van 315'/». Voorts noemen wij gcw. aand. v. d. Bergh 237 (233), van Gelder Papier 108''« (107). Heinekens 232'ft (237). HoU. Meel 129'/< (126). Holl. Beton 235 (233). Kon. Zout 328 (326). Wilton 147 (147'/!), Wij era 140 (139) en Ned. Gist en Vredestcin onveranderd 354 en 125V». Bankaandeflen idfcs hoger geno teerd. Amst. Bank 129 (128'/>), In casso-Bank 134 (132'/'). Rotterd. Bankver. 136 (135'/«), Herstelbanken onveranderd 101''» en eert. Twentse Bank 143 (142'.'0. Holl. Disc. Bank llO'/t B—111 L. Aand. Hol). Bank Unie niet genoteerd. Claims idem 165. Staatsleningen fractioneel lager voor de Nederland 1940 I en II, 101 "P <101V«), 3idem i 101'/' (101 13/16). De idem 1938 daarentegen beter 103"„°/o. Ge meente-leningen onveranderd voor de 3'/'iV( Amsterdam 1937 II 1025'16 en voor dc 3 R.dam onveran derd 102V Part. Belegging Nederland f 505 (500 B—550 L). Binnenland f 195 GB (185 B—200 L) en Overzee 170 L 160 B—180 D. Spaarcertificaten 100'/' (101). Medegedeeld door Incasso-Bank Sport Voetbal INDELING AFDELING ZEELAND Voor de competities van de afd. Zeeland meldden zich voor de Za- terdngeompetiUe 2e klasse nog aan: Arnemuïden II en Wemeldin ge II. De Noormannen 1 werd van de 2e klasse A der Zondagcompetitie overgeplaatst naar de 3e klasse A, terwijl Noormannen II buiten com petitie-verband werd geplaatst. In de 3o klasse B moest Hoofdplaat IJl worden teruggetrokken bij ge brek aan voldoende spelers. In de le klasse A werd nog op genomen Dreischor I. WEDSTRIJDPROGRAMMA. K.N.V.1I. AFD. ZEELAND. Zaterdag 14 September. 2e klasse. Ingelast: Wemeldinge II—Arnemuïden II. Zondag 15 September, le klasse A. Ingelast: Dreischor I —Schouwen I. 2e klasse A. Afgelast: Kats I— De Noormannen I. 3e kUasse A. Afgelast: De Noor mannen IIMiddelburg IV. Inge last: De Noormannen IMiddel- burg IV. 3e klasse B. Afgelast: Rapen burg IIIHoofdplaat III. Korfbal UITSLAGEN VAN 7 SEPT. le kl. MadjoeZeelandia 50 (regl.). Scolto I—Swift I 4—8, Vol harding I—Unitas 4—2. 2e Id. Vitesse—SIW 5—0, Volhar ding II—Tjoba. Tjoba niet opgek. 3e kl. A. VOPO—Olympia 4—2. Dios—de Poel. de Poel niet opgek. 3e kl. B. DSV—Swift III 2—3. 3e kl. C. SV Kats—VZOD 2—8. 3e kl. D.: WHS—Eendracht 3-4. SVS—IVO 0—4. PROGRAMMA VOOR J4 SEPT. le kl. Unitas—Smêrdiek: 2e kl. Volharding 1I—SDO. CVW r TOGO II; 3e kl. A: Olympia—Dios. Sinoto—DOS: 3e kl. B: Scolto II— Elto; 3e kl. C: SSS I—VZOD. SSS II-SV Kats; 3e kl. D: Eendracht— SVO. Nagekomen bericht. UITSLAGEN KOLFWEDSTRI.IDEN. Kolfsocictcit Prins van Oranje. Hieronder laten wij da ui'tstagen volgen van de op Zaterdag en Zondag gehouden Kolfwedstrijden in de Prins van Oranje. Eerste Korps Goes. 1. M. Haasdonk met 122 pnt. 2. C. J. Sinke met 107 pnt. Totaal Korps Goes 562 pnt. de bankier heerschte. Mevrouw Savill genoot niet minder van zijn gezelschap dan haar echtgenoot; ze orilving hem met een vriendelijk vertoon van beminnelijkheid, die er een duide lijk. hoewel stilzwijgend blijk van gaf dat ze zijn zaak was loege- Allcen Violet bleef ontoeganke lijk voor zijn listen. Ten opzich'ie van haar was hij niets opgeschoten ze bleef even koel en op een af stand als te vorenen verdroeg zijn tegenwoordigheid met een onverschilligheid die ze zelfs niet trachtte te verbergen. Ze was be sloten in hei® slechts de compag non van haar vader te zien en hem te beschouwen als een indringer in hun buiselijken kring. Maar Borselti was niet iemand, die zich spoedig liet on'imoedigen. Hij voel de zich in deze twijfelachtige at mosfeer heel rustig en wachtte zijn tijd af. Wat Violet brtreft, vanaf het oogenblik dat haar vader haar zijn uitdrukkelijken wensch had te kennen gegeven, dat ze den Corsï- caan zou trouwen, er bijvoegende dat hij geen tegenstand zou dul den. leefde ze in voortdurende Het Radio-programma VRIJDAG 13 SEPT. Hilversum I 301,5 m. 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Grom. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Platen- nieuws uit dc U.S.A. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Diverti mento. 11.15 Zangrecital. 11.45 Fa- miliebct'. Indië. 12.00 Verzoekpro- gr. 13-OONieuws. 13.15 All Round Sextet. 13.55 Fluitrecital. 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers. 14 40 Indische Muziek. 15.15 Omroep Ka merorkest. 16.00 Declamatie. 16.30 Het Domstad Strijkkwartet. 17.15 Gram. 17.30 Celesta Ensemble. 17.50 Populaire orgelbespeling. 18.10 Ce lesta Ensemble, vervolg. 18.30 Pro gramma voor de Ned. Sir. 19.00 Nieuws. 19.15 Lezing. 19.40 Onder de N.C.R.V.-leeslamp. 20.00 Nieuws. 20.05 Weeroverzicht. 20.08 Radio Philharmonisch Orkest. 21.05 Le zing. 21.25 Hel Mannenkoor. 21.30 Kees van der Star. 22.00 Nieuws. 22.15 Vragen aan voorbijgangers. 22.30 Arthur Sehnabel. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Orgel en Koor werken. Hilversum II 415,5 m. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram, a 00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. 9.30 Walersl. en Politieber. 9.50 Gram. 10.00 Morgenwijding. 1029 De Regenboog. 10.45 Gram. 11.45 Voor de Vrouw. 11.30 Eddy Walis speelt. 12.00 Gram. 12.30 Sporta genda. 12.35 The Skymasters. 13,00 Nieuws. 13.15 Renova Septet. 14.00 Kookkunst. 14.20 Gram. 15.00 Or gelmuziek. 15.30 Herhaling hoor spel. 16.00 Orgelspel 16.30 De school is uit. 17.00 Gram. 17.30 Accordeon orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano duo.. 18.35 Muzikaal Babbeltje. 19.00 Denk orn de bocht. 19.15 Ru briek Handel en Nijverheid. 19.30 Ds. W Mackenzie. 20.00 Nieuws. 20.05 Bach-cantate. 20.30 „Huma nisme". 21.00 The Ramblers. 21.30 Men vraagten wij draaien. 22.00 Buitenlands weekoverzicht- 22.15 Jasz uitzending. 22.40 Avond wijding, 23.00 Nieuws. 23.15 Phila delphia Orkest. Offic. Publicaties VLISSINGEN. Scheerzeep voor Kappers. De Distributiekring Vlis singen maakt bekend, dat de he- renkappersbedrijven voor de 10e, 11e, 12e en 13e periode 1946 (1 Sepi. —21 Dec. 1946) een aanvraaglormu- lier no. 23341 kunnen indienen ter verkrijging van scheerzeep. De ze aanvragen moeten uiterlijk 23 September 1946 zijn ingediend. De formulieren zijn verkrijgbaar op het kringkantoor of bij de agent schappen. Het Jldznaatsehapsbewijs 19*6 van de Vakgroep Kappersbedrijven moot worden getoond. Zonder dit bewijs kan geen scheezeep worden verstrekt. Voor de 8e periode 1946 (4 Aug.-- 31 Aug) wordt door het Centraal Distributiekantoor geen scheerzeep ter beschikking gesteld. •s-HEER ARENDSKERKE. Scheerzeep Kappers. De leider van den distributie- dienst te 's-Heer Arendskerice maakt bekend, dot kappers weder om een form. MD 233—41 af kun nen halen ter verkrijging van scheerzeep voor de 10e, He, 12e en 13e periode. Het lïdmaatschapsbewijs van de Vakgroep moet worden meege bracht. Deze formulieren moeten uiter lijk 21 September a.s. ingeleverd zijn op het kringkantoor of de agentschappen. Eerste Korps Utrecht. 1. H. C. Verloop met 100 pnt. 2. A. N. Rapis met 73 pnt. Totaal Korps Utrecht 411 pnt. Bij de vrije spelers te Goes haal de de heer M. Schrijver en J. Th. Bleuzé het hoogrte totaal van 79 pnt.. terwijl bij Utrecht de heer G. A. Vermeer met 43 pnt. totaal de beste speler was. Na zes jaar gedwongen stilzitten bleek Goes toch nog in een beste vorm te zijn. Naar men ons nog meedeeldo werd Zondag door enkele Utrecht se en Goesse heren op het graf van wijlen de heer Mannhardt, bij le ven een enthousiast liefhebber van de kolf sport, bloemen neergelegd. Tijdens hrt diner, dat Zondag in, het Strandhotel te Vlissingen ger bruilct werd is door de leden van de Utrechtse Kolfclub nog een collecte gehouden ten bate van de bomenartie der Stichting Nieuw Walcheren. Door deze leden, tevens hosp:- tanten van het St. Eloyen. hospice te Utrecht werd de som van f200 bijeengebracht. Indien mogelijk zag men gaarne de bomen geplant in een laan. die dan de St. Bloyenlaan genoemd zou kunnen worden. vrees dat een beslissend woord van Borsettl het conflict tusschen haar ouders en haar zou openen. Maar daar er maanden verliepen en nieis onaangenaams voorviel begon zij zich te vleien dat hij zijn aanzoek niet zou herhalen. Savill echter, hardnekkig beslo ten wat hij noemde zijn dochters geluk te bewerken, vatte het P'an op zelf hel onderwerp te berde te brengen. Het was een kieschezaak en de arme man verkeerde in even groote verlegenheid als op den dag toen hij alle moeite moest doen om het onderwerp te vermijden. Na eenige bedekte toespelingen spelingen kwam hij op zekeren morgen 'tot de conclusie dat recht door zee de beste weg was. „Borsetii." zei hij plotseling, „je hebt dus je huwelijksplannen op geven?" Pasquale gaf voor door deze vrn zeer verrast te zijn, ..O. u herinnert u, hoe sterk het huwelijk eenmaal begeerd h „Ja, maar la'ter dan?" „He ben niet veranderlijk v aard," antwoordde de Corsic- ontwijkend. j.iWordt vervolg'!

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3