Stad en Land KANTOOR! 'Douwe Egberts THEE Grote Protest Vergadering Slot Ostende te Goes TURF ZONDER BON!! K. PIK Zn. Dansschool G. MICHIELS E N Geeft U thans op als cursist EEN JONGSTE BEDIENDE BEKENDMAKING Goes Het Jubileum van de Kolfsociteit „De Prins van Oranje" Zaterdagmiddag begon het negen 'fclgjarig feest van de Goesse kolf aociteit. Daar de komst der Utrechtse kol I broeders door autopech iets werd vertraagd was heft eerst 2 uur voordat men kon beginnen In de bovenzaal van de„ Prins van Oranje" kwam men samen en hier hadden wij gelegenheid de talrijke prijzen te bewonderen. In zijn openingswoord begon de heer H. J. Molhoek, voorzitter der kolfsociteil met de vermelding dat na zes jaar onderbreking, de ver eniging weer haar traditionele be kerwedstrijden kan gaan houden In een welkomstwoord tot de U- trechisc gasten was het spreker een voorrecht zoals hij zei hen in het ongeschonden Goes ie ontvan gen. De heren dc Hollander. Bliek, van Opdorp en Polderman dankte hij voor hun blijk van belangstel ling als oud-leden. De heer de Hollander werd om zijn buitengewone kwaliteiten als eerelid benoemd. In een plechtig moment herdach ten de aanwezigen de gestorven le den.Sprckende over dc geschiede nis der vereniging memoreerde spr. hoe in 1771 de eerste baan ge legd werd. Spr. eindigde met het uitspreken van de wens .dat de twee komenc'f dagen in sportiviteit (en jolijt doorgebracht mochten wor den. De heer A. G. Middelbeek, voorz. der Utrechtse vereniging wenste de Goesse vereniging geluk met het jubileum en overhandigde hem als geschenk een beker van Leer dam-glas en een tegeltableau met heft wapen der Oranjes. Ook de lieer Hollander dankte den heer Molhoek voor zijn waar derende woorden. Het was zijn vaste overtuiging, dat de vereni ging in bloei nog het honder<i'a- rig bestaan zou televen. Hierna vingen in ae feestelijk versierde achterzaal de wedstrij den aan. Heft bleek al gauw. dat de beide verenigingen n;et voor elkaar on der deden, en vele spe.ers wisten met onfeilbare -/•'Verheid ..een kolf je naar hun hand te zetien' s-Avonds bracht de muziekver. „Euphonia" de r-.Mlerende vcrenf ging een serc-wie. Gisteren werd. zoals wij reeds me dedcelden. een 'tocht door Walche ren gemaakt, terwijl rle dag met een gezellig samenzijn beëindigd werd. Vergadering N.IÏ.R.V. De Nederlandse Handelsreizigers Vereniging hield Vrijdagavond j.l. een propagandavergadering 1 in Ho- lel Centraal. Een der propagandis ten, den Heer Kreuler gaf een uit gebreid verslag over deze vereni ging gedurende de moeilijke tijd, der Duitse bezetting. De vak organisatie, die in 1939 reeds haar 65 jarig bestaan vierde, had, even als alle verenigingen, die de bezet ter vijandig gezind waren, gewei gerd om met hen samen te werken. Gedecideerd sprak hij de geruch ten tegen, als zou dc vereniging wellicht niet erkend worden; inte gendeel. de onderhandelingen daar over zijn. aldus spr. reeds in een vergevorderd stadium, terwijl zij nu reeds aan alle verplichtingen t.o.v. de loden zal kunnen voldoen Rondwandcfing „Excelsior" Zaterdagmiddag maakte het Tam boers en pijpercorps „Excelsior" een muzikale rondwandeling door de stad. Op deze tocht, die tevens als oe fentocht diende, werd een concert gegeven voor de TBC-patienten in het Ziekenhuis St. Joanna. Onder zeer grote belangstelling bracht het mooie corps de heer C. van de Reepe, die zeer grote finan ciële steun verleende tot het ver krijgen der paradetrommels, een serenade. TREIN 459 Vele weten blijkbaar nog niet dat het treinstel van 459, dat om 5.34 naar Vlissingen vertrekt, 's- morgens van het eerste naar het tweede perron wordt gerangeerd. Het gebeurt dan ook nogal eens dat een reiziger, in de mening ver kerend dat de trein al vertrekt op de rijdende wagens springt. Wij wij zen hier nog eens nadrukkelijk op het gevaarlijke van deze manoevre: wellicht herinnert men zich dat enige jaren geleden bij een derge lijke gelegenheid iemand het been werd afgereden. DE BLOEMENTENTOONSTEL LING IN HET SCHUTTERSHOF Bloemende vrienden dei fn deze geest sprak het hoofd van school A, den lieer Memelink in zijn openings en begroetingswoord. Spreker heette de aanwezigen, w.o. dè burgemeester en verschil lende andere autoriteiten hartelijk welkom en zette het doel der ten toonstelling uiteen: de Jeugd ken nis te laten maken met de zachtere gevoelens, welke bloemen over het algemeen bij ons opwekken. Dit in tegenstelling tot de geest van onver schilligheid, welke de afgelopen oorlog verwekte. Den heer Memelink dankte ver der de heren Goudswaard en de Fa. de Jongh, resp. voor het bijeen men uit de stadsplantsoenen en het zenden van een prachtige ver zameling dahlia's. Bovendien ont ving den heer Reyerse een woord van dank voor het aanbieden van een verzameling Begonia's, welke Zaterdagavond ten bate van de tentoonstelling werden verkocht. Ook hen, die zo vriendelijk wa ren om een geschenk te geven voor verloting ontvingen een woord Nadat de Burgemeester in een kort woord zijn waardering had uitgesproken voor het werk van de bloemencommissie gaf den heer Piaff, ambtenaar bij de plonten- ziektekundigen dienst nog een korte technische uiteenzetting over de verzorging van planten, waarna de aanwezigen de tentoonstelling, bezichtigden. Uitslag plantenverzorging; De uitslag van het opkweken der planten door de scholieren van school A is als volgt: Begonia's, le pr C. de Wijs, 2e pr. A. de Butter c-n P. Leupen, 3e pr L. v. Liere, N. Blommaart en K. Drogendijk, 4e pr. A. Pauwe, 5e pr J. Reyerse, 6e pr. R. Nederveen, 7e pr. J. Fokke. Geraniums: le pr J. Sinke, 2e pr J. Verheule, 3e pr R. Boon en J Stokmans, 4e pr L. Trimpe Burge, 5e pr M. Reyerse, 6e pr K. Brugge man, 7e pr. M. Jonkers. Knolbegonia's: le pr M. Noom. 2e pr M. Droogendijk, 3e pr M. Koo len, 4e pr J. Zwartepoorte, 5e pr N. Kerkliove. Coleus: le pr A. Brugge en T. Goedbloed, 2e pr F. Moens en I. Trimpe Eurger, 3c pr C. v. Bont- hem, 4e pr A. Lijnse. Fuchsia's: le pr A. Reyerse en H. Visser, 2e pr L. Huysink en R. Oudeman, 3e pr D. Jonkers. GOES Middelburg Geslaagd Geslaagd te 's-Gravenhage voor het Voorlopig diploma als scheeps werktuigkundige de Heer P. VAN ANRAAD, te Vlissingen, leerling van de Machinistenschool te Mid delburg. Vlissingen V.V. „Vlissingen" 30 jaar Ter gelegenheid van het 30 jarig bestaan der Voetbalclub „Vlissin gen" wordt vandaag een receptie gehouden in het Concertgebouw van 3—5 uur. Deze avond is er een feestavond in de zaal van het Zwitsers Barak kenkamp Havendorp. Voor geno digden en leden, terwijl ook Zon dag een feestavond werd aangebo den aan donateurs. Zuid-Beveland Verkoping Ten overstaan van Notaris D.C. van Werkum te Heinkenszand werd Woensdag voor de erven J. Bruinooge verkocht, de hofstede aan de Zeedijk no. 16 bestaande Uift woonhuis, schuren, erf enz. Tevens verschillende stukken bouwland, woonhuizen en boomgaard, Bij eindcombinatie werd alles verkocht aan de Wed. C. v. d. Velde voor de som van f 75100, exclusief de lopende on kosten. In een dezer dagen gehouden ge meenteraadsvergadering is o.m. een ingekomen sftuk behandeld be treffende hefc wachtgeld van den eervol ontslagen burgemeester de zer gemeente, de heer W. Hansens. Het schrijven van den Minister van Binnenlandse Zaken deelt dan mede, dat aan den heer Hansens een wachtgeld wordt toegekend, dat ten laste komt van de gemeen te Stavenis'e. Vanzelfsprekend worden er nu pogingen in het werk gesteld deze lasten af te wenden op het Rijk. YERSEKE Aan het postkantoor Yerseke en het daaronder behoorende ambtgebied werd gdurende de maand Augustus 1946 ingelegd f 18.629,57 en terugbetaald f 26." 48. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 25G709. KLOETING E Bloemententoonstelling Zaterdag werd de bloementen toonstelling geopend die gehouden werd onder auspiciën van de Ver eniging van oud-leerlingen van Land- en Tuinbouwcursussen. Om half 5 vond in de zaal van café Tol, op welles terrein de ten- toonsteling gehouden werd, voor een klein aantal genodigden de offl ciële opening plaats. Na een kort woord van den heer W. P. Bije, voorzitter der tentoonstelingscom- missie, sprak de Burg. van Kloe- tinge Baron Mr. H. O. Schimmel- penninck van der Oye een ope ningsrede uit. Spreker uitte zijn voldoening over het feest, dat na de laatste tentoonstelling in 1938 de vereni ging weer zo vlug paraat was. Na het spelen van het Wilhelmus wat door de aanwezigen staande werd aangehoord, was er gelegen heid tot het bezichtigen der ten toonstelling, die zeker aan de ver wachting voldeed, zo niet over trof De grote tent op het terrein naast „de Tol" was een bloemenzee e waren vooral de verschillende in zendingen dahlia's die opvallen, verder zijn er snijbloemen, potplan ten, kamerplanten en bloemenman Bijzondere aandacht trok de stand van de Gebr. Eversen uit Goes met tuinarchitectuur en die van den heer Briël uit Goes met bruidboquetten. Uitslagen Bloemententoon stelling. Decoratieve Dahlia's, le prijs J. M. van 'tVeer, Goes; Semicactus Dahlia's, le pr. P. Hermes, Goes; Cactus Dahlia's, le pr. A- van Loo, Wolfaarisdijk; Pompon Dahlia's, le pr. J. A. v. d. Guchte, Kloelinge; Mignon Dahlia's, le pr- J. A. v. d. Guchte, Kloetinge; Verzameling Dahlia's op naam, le pr. P. Hermes Goes; Verzameling 1-jarige zaad- bloemen le pr. (met lof) J. A. Hoogstraten, Kloetinge; Verzame ling potplanten, le pr. T. Bos, Kios tinge; Mooiste en grootste Dahlia's le pr. W. P. Beye, Kloetinge; Mooi ste Kamerplanten, le pr. L. Oele Kloetinge; Veldbouquetten le pr- J. v. d. Guchte Kloetinge. Tholen SCnERPENISSE OUDSTE INWONER. Op Woensdag 11 Sept. a.s. hoopt de oudste inwoner van deze ge meente, de heer Joh. v. d. Werff, zijn 94sten geboortedag te herden ken. ST ANNALAND Gouden jubileum Dinsdag 10 September a.s. is het 50 jaar geleden dat Willem Scher- penisse en Maatje van der Kloos ter in het huwelijk werden ver bonden. Zi.i hopen dan deze dag op feestelijke wijze te herdenken, waarbij het hen aan blijken van belangstelling niet zal ontbreken. Schouwen en Duiveïand BROUWERSHAVEN Benoeming Gerekend vanaf 7 Mei 1942 is tot Burgemeester benoemd de heer C. Gast. Burgemeestersbenoeming Tot Burgemeester van Renesse. Serooskerke en Noordwelle is be noemd de heer W. H. scholder. Zeeuwsch-Vlaanderen HULST Zuivering Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening is op grond van de bepalingen van het Zuiveringsbe sluit 1945, ontslag uit zijn functie verleend aan: .T. M. E. Koene te Hulst, plaatselijk bureauhouder al daar, zulks met ingang van 1 Juli 1945. Zeeuwse Volksuniversiteit In het Septembernummer van Zeeumeeuw" doet de ZVU alvast enkele medcdc-elingen over het pro gramma van het a.s. seizoen. Aller eerst de reeks kerkconcerten door Jo Vincent, waarover reeds een mededeling in ons blad is versche nen. Op 4 October a.s. zal in Mid delburg de vertolker van het inter nationale chanson. Harry van Oss, optreden. Eind October komt de Nederlandse meester-pianist Wil lem Andriessen een aantal compo sities spelen in de verschillende plaatsen, terwijl verder getracht wordt een schoolconcert door deze meester le organiseren. In Novem ber zal de toneelspeelster-chanson- nière Georgetti Hagendoorn in ver schillende plaatsen haar voordrach ten en liederen brengen. Verdere onderhandeling over to neelavonden. dansavonden enz. zijn nog in volle gang, zodat we er van verzekerd kunnen zijn, dat de Z.V.U. ook deze winter weer goe de kunst zal brengen en in rijke afwisseling. Tenslotte worden we der diverse cursussen georgani seerd. Ontdekking oude joodse documenten De Egyptische Professor, Sami Gabra, heeft in Tun-el Gebel (Egyp te) oude papyrusrollen ontdekt met Aramees schrift beschreven. De brieven bevonden zich in een aar den vat in de ondergrondse gala- rijen van de aan Ises gewijde do denstad. Uit de tekst van de brie ven kan men opmaken, dat in dc vijfde eeuw voor Christus in de na bijheid van Hcrmopolis, zich éen Joodso nederzetting bevond, die schriftelijk contact had met ande re Joodse kolonies in het dal van de bovcn-Nijl. De kolonies leefden in goede verstandhouding met de Egyptenaren en konden hun gods dienst ongehinderd uitoefenen. Deze ontdekking vormt de onlbre kende schakel in de vondsten, die in 1304 op het Olifantseiland wer den gedaan. Zij bevestigen de aan wezigheid van Joodse nederzettin gen in Egypte ten tijde van de Per zischc overheersing. BURGERLIJKE STANDEN GOES Geboren: Maria A-, d. v. Anto- nius J. M. Bitter en Maria A- Wil- lemsen; Adriana E., d. v. Abraham P. Magielse en Maria P. Pols; Ma- rinus P- J., z. v. Cornelis Houtman en Dina A. Jongepier te Kruinin- gen; Jan E., z. v. Pieter van de Geest en Hendrika J. Dijkstra; Ari- na C„ d. v- Teunis Bakker en van Frederika G. A. van Nimwegcn; Cornelis F., z. v. Adriaan van Oos ten en Janna Traas le Kapelle; Petrus A-, z. v. Cornelis J. Goos- sens en Francina M. Goedhart. Ondertrouwd: Kornelis J. Straub, 32 j. en Magteltje Nijhout, 38 j. Cijbrand v. d. Broeke, 28 j-, te Ta- rakan en Cornelia Scheffers, 29 j. Laurens Joosse, 29 j„ te Middel burg en Elizabeth F. van Hoorn 25 j. Gerhard H. Vijgeboom 39 j. en Johanna C. Lansen, 29 j. Hen drik Wijs, 26 j. en Maria N. Ra- jack, 26 j. Hendrik van 't Veen, 30 j. en Wilhelmina Zwartepoorte 31 j. Gehuwd; Daniel W. den Herder, 21 j. en Pieternella J. Th. van Holt- huijsen, 21 j„ te Middelburg. Hendrik Rejack, 23 j- en Maria Wil lemse 21 j. Jakob Mijnsbergon, 18 j. en Maatje de Coninck 17 j. Overleden: Jacobus G, Tromp, 70 j„ te Kruiningen, weduwn. van A. v. Witte- Jan J. Bos, 82 j., we duwn. van J. A. de Wagter. Ma- rinus Schrijver, 49 j„ echtgen. van J- Gunst. Hendrikus Hagman, 30 j„ te Delft. Marinus A. de Dreu, 10 maanden. Leijntje Lobbezoo, 34 j„ te Rilland-Bath, eentg. van C. van Vermerris- YERSEKE. Geboren: Dirk W„ z. v. Arie van de Merwe en Wilhelmina P. van Dalsen. Jacoba, d- v. Hubertus J. Lacor en Janna J. J. van der Endt. Ondertrouwd: Pieter Duinkerke, 25 j. en Jannetje J. Murre, 18 j- Pieter M. Hondersteijn, 45 j. te Zuidzande en Hendrika J. Kohier, 41 jaar. Getrouwd: Mattheus van de Vel de, 30 j., te Kruiningen en Dina P- van Poelje 20 j. KORTGENE. Geboren: Geertruida J., d. v. Ja cobus A. Vink en Elisabeth D. Mau- Ienberg. Dingenis M-, z. v. Si mon A. Meulenberg en Adriana Verhulst. Pieter J„ z. v. Jaco bus Lems en Sophia J. Broure- Neeltje J., d. v. Leendert van der Heijde en Adriana Huige. Cor nelis J„ z. v- Abraham van den Bos en Wilhelmina S. Smits. Ondertrouwd: Marinus Moerland 30 j. en Pieternella Janse, 23 j., te Kortgene. Getrouwd: Jan Brouwer, 24 j- en Cathalina Eikenhout, 22 j. te Kort gene. Overleden: Jan Douw, 67 j. echtg van Tannetje Bastiaanse te Kort gene. Jacobus J. Karman, 69 j-, eehtg. van Johanna de Looff te Kortgene- Barend N. W. Stof- koper, 60 j., echtg. van Paulina J. Antheunissen te Kortgene. STAVENISSE. Geboren: Barbara M„ d. v- A. K. Goedegebuure en B. de Kok. Cornelia, W. d. v. Joh- M. v. Oeve- ren en P. Moerland. Marinus A. z. i'- C. W. van Prooijen en M. M. van Zanten. Cornelia, d. v? J. v. Haaften en H. M- Hendriksc. Marinus J., z. v. C. F. Hout en J. Hage- Jannetje C., d. v. M. Moerland en W. C. Hage. Overleden: Levenloos aangege ven kind van A. Riedijk en C. M. Poufusse. Pieter W- Stoutjesdijk 58 j„ echtg. v. M. Rottier. Belangrijke verbetering telefoonnet Brabant-Goes Er is Weer een belangrijke ver betering in het automatisch tele foonnet van West-Brabant tot stand gekomen. Roosendaal kan weer automa tisch bellen met de netten van Bre da en omgeving, Tilburg, Eindho ven en Den Bosch- Hetzelfde geldt voor de op het net van Roosendaal aangesloten omliggende kleinere gemeenten- De mogelijkheid bestaat, dat Roo scndaal zeer binnenkort ook mch Rotterdam en Den Haag auto matische verbinding zal krijgen. terwijl getracht wordt, de auto matische verbinding Goes op kor te termen tje herstellen. Een moeilijkheid voor West-Bra bant is, dat Bergen op Zoom niet in het automatische verkeer is op genomen. Naar verluidt zou het vijf zes jaar duren voordat aan de automa tisering van het Eergen op Zoomse net begonnen zal kunnen worden. Finan. Berichten medegedeeld door Incasso-Bank N.V. te Goes. Amsterdamse Effectenbeurs. De scherpe koersdaling op de Ame rikaanse beurs op 3 dezer vormde weliswaar het middelpunt van het gesprek van de bij effecten geïnte resseerden, dooh was toch geen aan leiding hun belangen bij de effec- tenmarkt te verhinderen. Het ge beurde te New York ging dan ook geheel aan het Damrak voorbij: veel lijn viel er echter in het koers verloop niet te ontdekken, hierbij kwam nog, dat de affaire ten op zichte van gisteren teleurstelde. Van de industriëlen noteerden: aand. Aku 118 (123), eert. Lever- bros 261 (267) idem Calvé 146 (143 'it), Philipslampen 292 (300), Ned- Ford onveranderd 331 en Fokker 269'/: (260%). Van Berkel niet ge noteerd. Voorts noemen wij: gew. aand. v- d. Bergh 234 (235), Van Gelder 109'/i (106%), Heineken 237 (234), Holl. Beton 237 (233), Kon. Zout 325 (317), Ned- Gist 357% (351), Ned. Kabel 245 (243), Wilton 145 (147%), Wijers 139'/* (144) en Vrede- stein 124 (125). Bankaandelen weinig veranderd. Amsterd. Bank 129'/» (128'/»), Incas so-Bank 133 (1337»), Rott- Bankverg. 136''' (136'/!), Hersteibanken onver anderd 1017" en Holl. Disc. Bank onveranderd 111 b- Holl. Bank Unie 195% (196%), claims idem f 155 (f 161). Olies lagan gedrukt. Kon. Olie 398% (399%), grote claims idem f781 (f787) en kleine f78 (f79,50>, gew. Dortse Olie 435 (443%) en pref- idem 450 (458). Rubberwaarden nauwelijks la ger: Amsterdam Rubber 178 (180), Banda Rubber 1177» (118), Suma tra Rubber 140 (140'/:) en Deli Ba tavia Rubber onveranderd 117%. Hetzelfde was met tabakken hot geval. Deli Eatavia Mij- 128 (129), Deli Mij. 147 (148) en Scnembah 129 (131). Mijnbouwwaarden verdeeld. Bil- liton II 374% (373) en Sinkepting 123 (124). Billiton I niet genoteerd. Suikers beter voor H.V.A- 265 (263), Java Culturen 119 (118), la ger voor Nisu 118% (119%) en Vor stenlanden 61 (63%). Bij de scheepvaartfondsen wa ren de koersafwijkingen eveneens minimaal. Holl. Amerika Lijn 133'/' (134), Kon. Boot 157% (159%), Scheepv. Unie 131 (130), Rott. Lloyd 121'/* (121) en Stoomv- Mij. Ned. Hel Radio-programma voor Dinsdag. HILVERSUM I 301,5 M. 7.00 Nieuws; 7,15 Ochtendgymn-; 7.30 Morgengebed; 7,45 Gram.; 8,00 Nieuws; 8,15 Pluk den dag; 9,00 Vrouwenspiegel; 9,05 Pluk de dag. 9,45 Kerh. Lichtbaken; 10,10 Gram.; 10,45 Ned- Letteren; 11,00 Piano recital; 11,30 „Als de ziele luistert" 11,45 Fam. ber.; 12,03 Zang en Piano; 12,30 Lunchconcert; 13,00 Nieuws; 13,15 Verv. Lunchconc-; 14,00 Hartveld-Kwartet; 14,30 Z'.e- lcenlof; 10,00 Voor de vrouw; 16,30 Muzikale beseh,; 17,00 Hedendaag se Ned. Kamermuziek; 17,30 Sylvia Ballet; 27,45 He! Rijk Overzee; 18,00 Muziek voor den Maaltijd; 18,15 Sportpraatje; 18,30 Ned. Str.; 19,00 Nieuws; 19,15 Gram-; 19.30 Voor de jongeren; 19,45 Dr. L. Otto; 20,00 Nieuws; 20,15 Radio Philharmorflsch orkest; 21,00 Film kwartier; 21,15 Verv. R. Ph. ork.; 22,00 Nieuws; 22,15 Katholiek Nieuws; 22,20 Avondgebed; 22,35 Scherzo Capricio; 22,45 Klaas van Beek; 23,15 Gram.; 23,30 Slot- accoord- HILVERSUM II 415,5 M. 7,00 Nieuws; 7,30 Gymn.; 8,00 Nieuws; 8,15 Gram-; 8,45 Werk. v. Bach; 9,15 Morgenwijding; 9,30 Waters:, en politicbcr.; 9,50 Arbeidsvitami nen; 10,30 Korte gesprekken; 10.35 Jetty Cantor; 11,20 Voordracht; 11,35 Viool en Piano; 12,00 Ballroom orkest; 12,30 Ons platteland; 12,40 Pierre Palla; 13,00 Nieuws; 13,15 The Romancers; 24,00 Naald en schaar; 14,20 Aeolian Sextet; 15,00 Onbekend; 15,15 Gram-; 15,30 Fran se Kamermuz.; 16,30 Gram.; 16.40 De Schoolbel; 17,00 Dat kun jij ook; 17,30 The Skymasters; 18,00 Nieuws; 18,15 Deanna Durbin; 18,30 „The Vogage". 19,00 En nu naar bed; 19,15 Ned. Jeugdgemeenschap; 19,30 Pianorecital; 20,00 Nieuws; 20,05 Vaudeville-orkest; 21,00 André de Raaff en Jac- Schutte; 21,20 „Nieu we oogst", Revue. 22,00 Contact; 22,30 Contact; 23,00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23,30 Aansl. Utrecht, Jaar beurs- onveranderd 1337sV'. Pakketten niet genoteerd. Op de beleggingsmarkt golden de 3Nederland 1941 t.m. 1943 onveranderd 101 11/16 en de 3-3%% idem 1938 onveranderd 102 13/16- De gem.-leningen waren hoger ge noteerd. 3%'/o Amsterdam 1937 102% (02V.) en 3%7o R'dam 1937 i02 9/16 (102%). Intussen zijn participatie- en de- potfractiebewijzen tot den handel toegelaten. Part- bew. Beleggingen Nederland werden geadviseerd op f 500 a f 550 (f 645), Binnenland f 185 a f205 (f283) en Overzee f160 a f 180 (f 223). Volledigheidshalve vermelden wij, dat vandaag slechts advieskoersen mochten worden op gegeven, Zaterdag vond de handel plaats. Spaarcertificaten onver. 101%. (Ingezonden mededeeling) U hebt geluk gehad als Uw leverancier nog net een pakje Maïzena Duryea voor U kon I reservoeren. De aanvoer is nog I boporkt maar iedereen vraagt f Voor de vele geschenken en blij ken van belangstelling bij ons zil veren huwelijksfeest brengen wij onzen hartelijken dank. Lucas Luyckx- van 't Wesleinde 's-Heercnhoek. 07108 IVO NfjVG RUIL Wie wil mijn nieuwe woning rui len tegen woning met 5 kamers te Vlissingen? 07158 Wed. MUSTE, Meeldijk 326a, Haam stede. TE KOOP Grammofoon met CO platen (afzon derlijk te koop 15 klassieke en mo derne platen i.g.s.z.), 2-pits gascom foor, 1 paar linnen Amerik. schoe nen (mt. 45, nieuw). 07157 Violenstraat 15, Goes. Allen die iets verschuldigd zijn aan, of te vorderen hebben van de echtelieden Marinus Veerhoek Gz. en Maatje Eversdijk, gewoond heb bende te Kapelle. Dijkwel C 43, wordt verzocht daarvan betaling of opgave te doen ten kantore van Notaris J. C. KRAM te Kapelle, uiterlijk 21 September 1946. 07155 AANBESTEDING Het Hoofd van het Streekbureau Walcheren, Markt 19, Middelburg, zal op Maandag 16 September 1946 in het openbaar aanbesteden het slopen en opruimen van een bun ker te Oostkapelle en een bunker te Koudekerke voor rekening van hel Strec-kbureau Walcheren. Bestek en Voorwaarden zijn van af 10 Sept. 1946 te verkrijgen op genoemd bureau. Inlichtingen van 21 tot en met 20 Sept. 1946 van 9 tot 11 uur. Voor het College van Alge mene Commissarissen voor de Wederopbouw, Het Hoofd van het Streekbu reau Walcheren, Ir. J. GERBER De dag begint prettig als het zonnetje schijnt en het kopje D.E.-thee wacht. Hoeveel ver kwikking en goeden moed put U uit zoo'n eerste kopje D.E.-thee. vol geur en smaak! VOOR VARKENS-INLEVERING. DINSDAGMIDDAG DRIE UUR WALCHEREN ZUID-BEVELAND NOORD-BEVELAND EN THOLEN. VARKENSHOVDERSBOND. Terstond gevraagd: Fa, Sebr. COtt, Grossiers Rimmelandstraat 5 GOES 0716b DE PROV. VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZEELAND MAAKT BEKEND, dat alle geregistreerden verplicht zijn de aan hun toegezon den registratiekaart vóór 12 Sept. '46 bij den P.B-H. in te leveren, ongeacht of ze vee in hun bezit hebben of niet. Die geregistreerden, die geen kaart mochten hebben ontvan gen zijn verplicht hiervan opgave te doen bij den P.B.H. 07159 De Prov. Vocüselcommissaris voor Zeeland. Nog af te gaven: Prima Witte Legh., br. '45 d. d. rui 19 p. St., R'n. Isl- Reds, Patrijs Legh-, Barnev-, Excheq- Legh. br. '45 f 10 p. st. Witte Legh-, Rh. Isl. Reds, Barnev. 4 mnd. f 11 en 5 mnd. f 13 p. at. Khaki Campbell, Bergeend-, Spreeuwkop en Reelcl. eenden 5 mnd. f 8,50 p. st. Zelfde rassen br. '45 a f 6.50 p. st- 07156 HOENDERPARK „DE ONDERNEMING" VEENENDAAL- DEZE WEEK INLASSING van een lading AANMAAKTURF, ook uitstekend geschikt voor Centrale Verwarming. LANGE VORSTSTRAAT 9, GOES, TEL. 2235 07186 BAKKERS- VAK0NDERWIJS IN ZEELAND Tot 18 Sept. a.s. bestaat gele genheid zich op te geven voor de in de Provincie Zeeland op te richten Halfwassen-, Gezellen- en Patroonscursus. Allen die tot dusver geen op leiding volgden vragen om gaand een aanmeldingsformu lier aan bij het kantoor Jer Bakkerij Commissie Zeeland, Londensche Kade 42B, Middel burg. Na bovengenoemden da tum worden geen candidaten meer ingeschreven. 07152 Het bestuur van het Water schap „De Breede Watering bewesten Yerseke" maakt be kend, dat de rekening over het dienstjaar 1945—1946 van 7—16 September a.s. ter inza ge ligt ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Goes en biervan afschriften tegen be taling der kosten verkrijgbaar zijn. Verder wordt kennis gegeven, dat een Algcmccne vergadering van Ingelanden gehouden zal worden op Maandag 16 September 1946 's namiddags om 2 uur in „De Prins van Oranje" te Goes. Het Bestuur voornoemd, P. J. J. DEKKER, Dijkgraaf. A. MOL, Ontvanger-Griffier. 07I5I SLOT OSTENDE AANVANG DER LESSEN GOES Om 6.30, 8 en 9.30 uur. GEZELLIG EN LEERZAAM- 07161 Ten kantore v vraagd NOTARIS H- JONKERS te Goes wordt ge- 07167 Indiensttreding zoo spoedig mogelijk. Schriftelijke of mon delinge sollicitaties worden gaarne ingewacht. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat de reke ningen en kwitanties, betreffende evacuatie- en reëvacuatie- transporten, nog slechts tot en met 28 September a.s. bij mijn bureau kunnen worden ingediend. Bij latere indiening kan vergoeding dezerzijds niet meer in overweging worden genomen. De Directeur van het Provinciaal Bureau Verzorging Oorlogsslachtoffers, Gortstraat 30, Middelburg. 07169

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 2