Stad en Land SUNLIGHT ZEEP Mens of Aap Bedrijfsruimte M. VEENIS vrouwelijke administratieve kracht een onderwijzer(es) mmrnm groenes blauw® terra® Foto's aan huis!! Foto Timmerman i Goes EEN BRANDENDE KWESTIE. Zullen de fruithandelaren in bet gelijk worden gesteld? De Goesse fruithandalren. die geweigerd hebben aan de fruitdis- tributie deel 'ie nemen zijn nu voor een dilemna gesteld, aangezien zij nu zij geen bonnen kunnen inleve ren, niet van fruit op de veiling zijn voorzien. Zodoende dreigt Goes zonder fruit te geraken. Aangezien ech'ter de handelaars hun clientèle toch ^erwille willen zijn heeft de Goese Bond van Klein handelaren besloten een onder houd aan te vragen met het Be- drijfsschap voor Groenten en Fruit te 's Gravenliage. Op dit onder houd. dat Donderdag plaats zal vinden zal dus beslist worden hoe de fruitvoorziening zal geschieden. Naar wii vernomen bestaat reeds in de grote steden bij de groente en fruithandelaren een streven om van de distributie af te komen. Wij zijn dus benieuwd naar 'n op lossing van deze moeilijke kwestie. De 75 jongelui die in het kader der JVorid Friendship Association onac stad bezoeken arriveerden Dinsdagmiddag inpiaats van 3 uur om 6 uur. De oorzaak dezer ver traging was het ongesteld worden van een verpleegster, die In Breda moest achterblijven. Wij waren bij de ontvangst, die in het Schuttershof plaats vond tegenwoordig en het moet ons van het hart dat we zeer teleurgesteld waren. De organisatie was zodanig dat we bevreesd zijn, dat deze op onze gasten een zeer slechten in druk gemaakt moet hebben. Het verdien'; o.i. aanbeveling om in- p'aats van lijsten een kaartsysteem aan te leggen, zodat de administra tie een vlotter verloop kan hebben Het mag niet meer voorkomen dat van hen een plaats toegewezen krijgen. de vermoeide gasten twee uur moe Nederlandse kinderen uit BeSgie terug Nu de vacantie ten einde loopt, komen de circa 2000 kinderen uit Brabant. Limburg en Rotterdam, die in België een vacantie van 3 maanden genoten, geleidelijk weer terug. Wat direct bij hen opvalt is dat zii gezonder en dikker gewor den zijn. Geen wonder ook, zij zijn in de gezinnen, waar zij werden opgenomen en op alle mogelijke wijzen vertroeteld. Dat hebben wij z.elf kunnen erva ren. toen wij enige dagen ln het Vlaanderenland vertoefden en ver schillende pleegouders bezochten. Men kan niet aan den indruk ont komen, dat heel wat pleegouders zich opofferingen hebben moeten getroosten om het de Nederlandse kinderen zo prettig mogelijk te ma ken. Gedurende hun verblijf in België hebben de kinderen daar ook het schoolonderwijs gevolgd. Over het algemeen hebben öe- onderwijs krachten geen klachten over hen, al -leverden sommige vakken weO eens moeilijkheden op. ten wachten alvorens de laatsten Een hartversterking in de vorm van een kop thee of koffie was in dezen zeer zeker geen overbodige luxe geweest. DANSSCHOOL JANVIER OPENT HET NIEUWE SEIZOEN. Gisteravond opende Dansschool Janvier het nieuwe seizoen met een soiree voor haar leerlingen en oud-leerlingen. De reeds zo bekende band The Orpheans zorgde voor de music in style en de demonstraties, die ge geven werden vielen zeer in de smaak. Er werd dan ook enthou siast gedanst. Toch is ht'i ten zeer ste aan te bevelen, dat Janvier hier met zijn school komt. Immers beschaafd dansen is uit de mode geraakt en de demonstra ties door een viertal leerling paren lieten weü zien dat beschaafd dan sen mooier is dan swingen etc. Het was een geslaagde- avond waar ook door den heer en mevr. Jan vier een demonstratie van een tan go werd gegeven, die &f was. CONCERT EUrHONIA. De muziekvereniging Euphonia heeft, naar we vernemen, het p;an, om op 7 September, des avonds 3 uur. bij gunstig weer een concert te geven op de Grote Markt. Middelburg Naar wij vernemen staat nog niet définilief vast, of de Hold and-week welke van 23 September tot 2 Oct. a.s. te Zurich zou worden gehou den, doorgang zal vinden. Mocht dit echter wel het geval zijn. dan zal aan deze propaganda-week door de Stichting Herstel Zeeland 1945 met enkele stands van Zeeland wor den deelgenomen. Vb: Maandagavond vond de tweede en laatste uitvoering plaats van het openluchtspel Ontworsteld, waarvan ongeveer 5000 mensen ge- De heer A. Schout, voorzitter van den Bond van Buurtvereeniging sprak een kort welkomstwoord, o.a. aan Majoor de Feyter, die 't hoofd van hel hoogste Militaire Gezag in Zeeland vertegenwoordigd en de personen uit Zuid-Beveland en Zeeuws Vlaanderen, die flink ver tegenwoordigd waren. Daarna volgde het spol Ontwor steld. waarvan de bijzondèrheden in de krant van Maandag hebben gestaan. Jammer was het. dat de microfoon bij het begin van het optreden der Stedenmaagd weiger de, zodat velen het mooie gedicht van West-Kapelle niet gehoord hebben. Op het einde van de avond werd door den heer A. Schout, na mens de Bon dvan Buurtver. bloe men geboden aan den heer en mevr Abcleven-Labberton en aan mej. Groen, de heren J. Verhage en J. Boot en de A.V.R.O., die de geluidseffecten verzorgden en den heer J. Kuyler, die de leiding van het koor en orkest verzorgden. .Te vens werden er nog 2 manden met bloemen uitgereikt aan den heer J. Verhagen namens zijn bewonder aars en aan den heer J. Kuylen en aan het koor en orkest. De Siedenmaagd en Michiel de Ruytcr ontvingen" nog een stoffe- flljke herinnering van den heer en evr. Abeleven-Labbertón. De heer J. Boot sprak er nog zijn spijt over uit. dat hij geen Zeeuw is. wane niet alles wat de Zeeuwen beleefd hebben, heeft hij meege maakt! Recht op en fier met het hoofd omhoog. De heer J Boot heeft het diepste respect voor ons en brengt de Zeeuwen zijn dank uit namens Holland. JUBILEUM-WEDSTRIJD. Naar wij vernemen zal, ter gele genheid van het 30-jarig bestaan van de Voetbalclub Vlissingen. op Zaterdag 8 September a.s. op het terrein van Nispenpiein te Vlissin gen een voetbalwedstrijd" worden gespeeld tussen Vlissingen 1 en Middelburg I. Zuid-Beveland KAjPELLE GESLAAGD KONJNG1NNEFEEST Zaterdagmiddag werd in het vei lingsgebouw voor alle kinderen van 315 jaar een feestmiddag ge geven. Nadat door cien voorzitter van het Oranje Comité en den heer Baikenende en het hoofd der O.L. school een kort woord was gespro ken. werd het programma verder door hei gezelschap van Meurs uit Haarlem afgewerkt. De kinderen hebben zich kostelijk geamuseerd met hetgeen dit gezelschap ten bes te gaf. Den gehelen dag vond achter de veiling ringrijderij ie paard plaats. De uitslag hiervan luidt a's volgt: le prijs A. in 't Anker. Biezelinge; 2e pr. J. op 't Hof Izn.. 3e pr. C. op 't Hof Izn., 4c pr. M. Bruinooge. allen van Kapelle; 5e pr. W. Wat- Lei. Biezelinge. Na cle prijsuitreiking ook van de Stoelendans, vulden de zangvereni ging Sursum Corda en het fanfare gezelschap Ons Genoegen het ver dere gedeelte van de avond. s-IIEER ÜENDRIKSKINDEREN OPRUIMING MIJNEN. Volgens mededeeling van den Chef van den Generalen Staf zal het vermoedelijk nog een jaar du ren voor het gehele land gezuiverd is van mijnen. De mijnopruimdienst wordt thans aanzienlijk uitgebreid. Niettegen staande het gebruik van Duitse krijgsgevangenen voor de gevaar lijkste werkzaamheden, blijft een grote hoeveelheid Nederlands des kundig personeel nodig. VVOLPH AARTS DIJK VIERING KONINGINNEDAG. Ook te Wolphaartsdijk werd Za terdag de'jaardag van de Koningin gevierd. De viering stond groten deels in het teken van de sport. Om half twee werd begonnen met een wandeling door de ge meente. waaraan deelnamen de le den van de gymnastiekvereniging U.D.I., de korfbalvereniging Vites se en de voetbalvereniging W.V.V. en waaraan de muziekvereniging Advendo haar muzikale medewer king verleende. Ongeveer half drie begonnen de diverse sportwedstrij den. Eerst werden de athletiekwed- strijden afgewerkt, terwijl er ook nog enkele wedstrijden waren voor deelnemers uit he'é publiek. Vooral het schoenhalen had hierbij veel succes. Ten slotte werd een voet balwedstrijd gespeeld tussen de pas opgerichte voetbalvereniging W.V. V. en een veteranenelftal. Na een aardige wedtrijd won W.V.V. enigs zins geflatteerd, met 5—2. Om half 8 vond de prijsuitreikinj plaats van de talrijke prijzen, die door de Wolphaartsdijkse midden stand beschikbaar waren gesteld. Ook de schoolkinderen werden niet vergeten. Voor hen werden 's middags diverse kinderfilms ver toond. terwijl ze getracteerd wer den. Tot slot gaf Advendo 's avonds een concert; ICAPELLE ONGEVAL, De gymnast C. Vcrmaire kwam op een zoc'an'ge wijze van o'e rek stok te vailen dat zijn pols op twee Noord-Bevcland KOLIJN' PLAAT OPENING SPORTTERREIN. Zaterdag j.l. vond de officieele opening plaats door den burge meester. den heer Schuit, van hst sportterrein. Verschillende verte genwoordigers van verenigingen waren hierbij aanwezig, Begunrl'grl door hef mooie weer hebben de lairijke sportliefhebbers kunnen genieten van de fair ge speelde voet- en korfba'.wedstrviden Door den burgemeester werd aan iedere club een herinnerings-me- ciaöle uilgereikt. Schouwen en Duiveland OUWERKERK KONINGINNEDAG. De Koninginnedag is hier op ge paste wijze gevierd, 's Avonds con certeerde Nieuw Leven, voorafge gaan door de eerste klanken der in opleiding zijnde leerlingen, die hun instrumenten reeds aardig bespeel- Na Nieuw Leven volgde het eer ste optreden van ons Zangkoor. Het. publiek was tairijk en ge noot van het gebodene. NOORDGOUWE KON1NGINNEFEEST. Door en namens de Cultureele vereniging werd Zaterdag j.l. -in deze gemeente het Koninginnefeest en tevens de bevrijding gevierd. Een uitgebreid programma werd over de gehdie dag verdeeld en werd door een grote schare enthou siaste toeschou\yers bijgewoond. V/ij noemen o.a. gewijde zang. kin derspelen. optocht met versierde wagens, volksspelen, muziekcon- Geduro'nde de vele spelen collec teerden enige actieve dames bij het vrijgevige publiek om een auto tocht voor de ouden van dagen te kunnen organïseeren. Tot laat in de avond duurde de feestvreugde nog voort. Offic. Publicaties Finan. Berichten DIS IÏIBUTIED1ENST KKABBENDIJKE. Uitreiking Schoenenbonnen Fel si - TD FILMNiEUWS GOES CRAND THEATER. HET SPOOKHOL. Sinistere naam voor een dave rend lachsucces. Joe Brown, de mr n met het lieve mondje, gaat hu wen. Tegelijkertijd worden bij de jülie alie verloven ingetrokken omda. ec-n bekend gangster gepakt mort worden. Onze held. eveneens politieman, ziet derhalve zijn hu welijks reisje in het water vallen. Door een maximum aantal domme streken, zoals Joe Brown het al leen kan. verliest hij zijn baantje. Tijdens zijn huwelijksreis, die hij kost wat kost, toch doorzet, komt hij in aanraking met den gangster. Manmoedig neemt hij het besluit deze gangster te pakken en belandt zodoende op een kermis waar een z.g. grieielhuis oftewel Spookhol staat en waar onze held na fantas tisch dolle toeren de misdadiger weet te grijpen. Voor u echter deze film gaat zien, vergeet dan niet uw buikspieren eens goed te massee- ren, want ze worden zeer op de proef gesteld. d.gi o, kunnen, voorzover ze na 1 Janu 1S45 nog geen bon voor gewone beroepss "hooien hebben onivangen, een bon afhalen: te Voisek:- op Een der dag Sept. van 9.Gu 'ot i" e: 1.30 loi 3 :;0 uur; te Ril.and cio Dcnderdag 5 Sopt. van 9 Co- "i i.ur; Ie Waaide op Donder- 5 tent van 2 tot 4 uur; te Kruinlngeïi ou Vrëdat 6 Sept. van 9 tot 12 en 1.3.0 tot 2.30 uur: te Krabbendijke op Vrijdag 6 Sept. van 9 tot 12 cn 2 tot 4uur; te Hans v/eeit op Zaterdag 7 Sept. van 9.30 lot 11.30 uur. Kinderen die in September 10 -maanden oud worden, kunnen, on geacht hun TD nummer, een bon ontvangen. TD en In'egvel mee brengen. Na deze uitreikingen kan r'e bon nog afgehaald worden op het kringkantoor 'tot uiterlijk 25 September a.s. DISTRIBIJTJEDJENST 's HEER AP.ENDSKERKS. Uitreiking Schoenenbonncn. De uitreiking van schoenenbon nen voor degenen, wier nummer van de Tweede distributiestam- kaai'.. op 4 eindigt zal plaats vin den in de weck van 9 t.m. 14 Sent. 1946 op de uren. waarop v.--arde- materiaal wordt u'tgereikt. Zie daarvoor de public 'ie van mid den Augustus over onenrtelling der agentschappen en uitreiking waar de materiaal. Na 14 Sent. kunnen de bonnen nog tot 25 F at. worden urtgereikt op het kringkantoor le 's-Heer Arendskerke. Verder gelden voor het verkrij gen van een schoenenbon de reeds in vorige bekendmakingen gepubli ceerde voorwaarden. Ir. C. STAF opent de Jaarbeurs De Agrarische Afdeling, verbon den aan de van 10 tot en met 19 September as. 'te houden Najaars- beurs. zal. aangezien het de eerste maal is na de bevrijding, dat we der een Agrarische Jaarbeurs kan worden gehouden, op Dinsdag 10 September as. officieel worden ge ooend door den heer Ir. C. Staf. Directeur-Generaal van de Land- Amsterdamse Effectenbeurs. Vandaag was weer één van die dagen waarin de technische markt positie den boventoon voerde. Dien tengevolge viel er clan ook op het Damrak niet veei lijn te on'tdek- ken. Overigens weken de omzetten niet af van die. welke, wij den laat sten tijd gewend zijn. Bij de indus'trieole waarden, was het aanbod in. aand. Aku in de meerderheid, hetgeen resulteerde in een verlies van C punten bij een koers van 122'/o. Daarentegen steeg cie notering van eert. Calvé me'; 4'/: punt tü'ó 148°/o. Voorts monteer de eert. Lcverbro? met 2 punten tot 266"j4.y Philipsflampen golden 295 (296) van Eerkei 102 1011/»), Fokker 270 (270 L) en Ned. Ford 327 (326). Gew. aand. v. d. Bergh noteerden 224 (227), van Gelder Pa- Dier 10G (107). Holl. Meel 123 (122'/«) Hoogovens 121'/. (123>'<>. Kon. Zout 317 (316). Ned. Gist 340b )343), Rott. Droogdok 258 (257). Wilton 147'/* (148). Vredestein 129 (129'/') en Wij- ers onveranderd 140%> aand; Cen trale Suiker) Heineken en Werk spoor niet genoteerd. Banken eveneens verdeeld; Am sterdamse Bank 128'/» (128'/»), In casso Bank 133'/« (132":). Rott. Bank verg. 136'/: (1351/:) Hersteflbanken en Holl. Disconteeringsbank on veranderd 101'/* en 111 W/o en Holl. Bank Unie 195 (196'/«), caims idem f175 (176.50). Bij de oliefondsen waren bet spe ciaal aand. Dortse Olie. die in koers konden stijgen. Gew. Dordtse noteerden 455 (437) en de prefs, idem 458 (454), Kon. Olie practisch onveranderd 400'/s (400). grote en kleine cüaims idem f 795 (794) en f80 (80). Rubbers iels hoger voor Amster dam Rubber 164 (161) en Deli Ba tavia Rubber 109'/s (108). Aand. Su matra Rubber 130 (130b) en Ken- denjf Lemboe 8G'/i (89), Vico niet genoteerd. Bij de suikers waren aand. H.V.A. iets zwakker van toon. n.l. 246 (248'/t), Jav. Culturen 112b (110), Nisu 114 (112) en Vorstenlanden 60 (58). Een bescheiden aanbod van eert. Deüi Mij. veroorzaakte een verlies van 5 punten bij een koers van 129 'ItVt, Senembah's golden 121'/t (120) en Deli Bat. Mij. 122'/. (122'M. Van de mijnbouwfondsen waren Hel Radio-programmt voor Donderdag 5 September HILVERSUM I, 301,5 m. 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymn. 7.3 Morgengebed 8.00 Nieuws 8.15 Plu! den dag 10.00 Kamerorkest 10.1 Morgendienst 10.45 Viool en piam 11.00 De Zonnebloem 11.45 Fair Ber. uit Indie 12.03 Gramm. 12.3 Lunchconcert 13.00 Nieuws 13.4 Voor de Vrouw 14.00 Rhapsod: Sextet 14.40 Voor de Vrouw 15.0 Omroep orkest 16.00 Bijbellezin- 16.45 Concert 17:45 Celesta Ensen" ble 18.30 Nederl. Strijdkr. 19.C Nieuws 19.15 Dep. Uitz. 2S.C Nieuws 22.45 Overdenking 23.1 Staunton tournooi 23.30 Concer 23.57 Sluiting. HILVERSUM II, 415,5 m. 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymr 7.30 Gramm. 8.00 Nieuws 8.15 Opg wekt programma 8.45 Piano 9.) Morgenwijding 9.50 Arb. vitamine: 10.30 Vrouw tot vrouw 11.10 Orgel concert 12.35 Ballroom Orkest 13.0 Nieuws 13.16 Musette orkest 14.0 Voordracht 14.20 Kwintetspeler 15.00 Voor zieken en gezonden 15.2 Les Joyeux Bohémiens 16.00 Tri< 16.30 Italiaansch Concert 17.00 Ka leidoscoop 17.30 Orgel 18.00 Nieuw: 18.15 The Romanchers 18.45 Sport- praatje 19.00 Piano 19.15 Dep. Uitz 19.30 Licht progr. 20.00 Nieuw: 20.05 Radio Philharmonisch Orkes. 21.15 Hoorspel 21.45 Pierre Pall; Orgel 22.30 The Skymasters 23.01 Nieuws 23.15 Gramm. 24.00 Slultlni alleen aand. Billlton II genoteerd ni. op 374 (378). In den scheepvaarthoek werden adeen Kon. Boot hoger verhandeld n.l. op 157'/» (150). Aand. Holl. Ame rika Lijn noteerden 130'/» 132Ü), Pa- ketten 120'/» (123), Scheepvaart Unie 129 (130Vi) en Stoomv. Nedertand 130 (130'/i). Rot'i. Lloyd niet geno teerd. De stemming op de beleggings- markt was voor de meeste staats fondsen iets zwakker. 31/»'/» Neder land 1941 tJn. 1943: 101'/» (102). 3»/o idem 1937 102'/* (102s/„). De 3-3'/«V« idem 1938 echter kon met 9/16 punt tot 103'/» aantrekken. Van de ge- meentelenirigen noteerde de 3'/*% Amsterdam 1937 onveranderd 102 5/16°/o, terwijl de 3'/*°/o Rotterdam 1937 met tot 102»/o in koers te rugliepen. Spaarcertifica'ten 101 (100'/»), Feuilleton ALDER MATIN-MAGOG 51 „Je wilt me dus volgen waar ik ook heen ga en me helpen bij elke onderneming?" „Natuurlijk! Ik heb je altijd drommelsch knap gevonden en waarom zouden wij geen echte vrienden zijn?" „Luister dan! Een mensch heeft mijn ellende teweeg gebracht. Die mensch wil ik vinden." Joe Gregory knikte en keek veel beteekenend en critisch naar het groote lichaam van den gorilla. Hij floot zachtjes voor hij antwoordde. „Je hebt dus een vijand. Ik zou niet graag in zijn schoenen staan!" „Wil je mij helpen hem te vin den?" Gregory krabde zich verlegen op het hoofd. „Veronderstel dat er ruzie komt Je wint het, dat is zeker; maar wie is dan verantwoordelijk? Ik?" „Ik beloof, dat ik je niet ln moei lijkheden zal brengen. Ik zoek de clou slechts. De dag waarop lk die vind zullen we scheiden. Dan zal ik handelen op eigen risico." „In orde meneer. Ik ben er voor de rekening te vereffenen". „We beginnen direct," zei Roland. ..Waar gaan we heen?" „Naar Staines." Vijf minuten -later reden ze in die richting. De chauffeur hield volgens zijn orders stil voor de in gang van Moat Cottage. Gregory stapte uit. Roland had hem precies gezegd wat hij doen moest. Er was een bordje aan het hek bevestigd met de mededeeling dat het huis te huur was en dat zij die het huis wilden bezichtigen zich aan het be lendende perceel moesten vervoe gen. „Hink zoo1" mompelde Gre gory. „De zaak is even eenvoudig als het drinken van een glaasje Na eenig gepraat bracht een spraakzame oude vrouw hem naar de villa. Er verliepen drie kwartier voor ze terugkwamen. Toen stapte Gregory dc taxi weer is en reed terug naar Londen. „Be heb enkele dingen vernomen", zeide Gregory. ,.lk kreeg het heel gemakkelijk uit die oude dame. Toen lk wat geld in haar hand Liet glijden werd ze babbelachtig ge noeg. „Lieve help, lk dacht dat ze nooit meer op zou houden." „Zeg me allies," drong de aap- mensch aan. ..Zeker meneer Het huis was op' de datum, die U noemde, ver huurd aan een zekeren Roland Masterley. In zijn naam werd hel aanvaard door een bediende, een flinke kerel, die niet veel zei, maar goed betaalde. Het schijnt dat ze 's nachts aangekomen zijn op den 15 den Februari, heel in 't geheim. Op zekeren morgen vond de oude dame de luiken open en van dat oogen- blik af gebeurden er vreemde din gen gedurende een maand. Dokters liepen voortdurend af en aan. Toen verdwenen allen weer even rustig als ze gekomen waren en op de zelfde geheimzinnige wijze. Eén keer kwamen de dokters terug, maar vonden het huis leeg". (Wordt vervolgd) j Heden behaagde hel den j' Heere plotseling uit ons j midden weg te nemen, on geliefde Moeder, Be- huwd- en Grootmoeder AAGTJE DUVEKOT geb. Rottier, in den leeftijd van 77 jaar. Velp: .1. Vcrsluys-Duvekot Dr. J. C. Versluys Grordngen: M. J. van der Vcen- Duvekot H. R. J. van der Veen Soes: J Duvekot C. D. Duvckot- Van Aartscn P. O. Afrika: C. D. Dnvckot M. V. Duvckot-IIudson Rotterdam: K J. Duvekot C. Duvekot-van Weele Goes: L. Duvekot J. Duvckot-Glcrum En Kleinkinderen Goes, 2 September 1946. Opril Westwal 3. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 0 September a.s., 's namid dags 2 uur. 08072 VERLOREN Een reep autobinnenband (Zon dagavond) tussen Kapelle Post weg naar Biezelinge. Inlich tingen of terug bezorging aan JOH. GIJZEL Molentje, Schore. 08050 Te koop of te huur gevraagd te Goes 200 M!. of minder, met uitbreidings mogelijkheid. DRUKKERIJ „De PHOENIX" Parallelweg 46 Goes Te- lef. 2487 (8—6 uur). 08055 TE RUIL 1 p. damesschoenen m. 36; groot kinderledikant met bed je. Te ruil 1 p. schoenen _m. 35 voor 30. Kanaalstraat 7. Hans weert. 08045 F8.88SK PERSOON gsvraagtI r winkel- en magazijnwerk. Levensmiddelenbedrijf Goes. Groet HamieSskantoor te Goes vraagt in bezit Brieven onder n n MULO-diploma en kunnende typen. 934 Bur. v- d- Blad te Goes- 08034 Detaiiüiarcdei in Wis l Alle detaillisten in Zuid- en Noord-Beveland met z.g. Nood- erkenning, worden beleefd uitgenodigd ter vergadering te komen op a.s. DONDERDAG des avonds om 7 uur in de Heinekes Bar, Grote Markt te Goes. Komt allen voor deze belangrijke bespreking! Namens de Vakgroep Detailhandel in Vis, 08061 A. L. Beuns. Huisslachtingsvergunningen De Provinciaal Voedselcommissaris voor Zeeland deelt me de, dat de vergunningen voor het aanhouden van een varken voor huisslachting vanaf heden kunnen worden afgehaald bij de P.B.H.'s. Personen, welke niet voor een hulsslachtingsvergunning in aanmerking komen ontvangen binnen enkele dagen bericht van afwijzing. 08053 Gevraagd aan de openbare lagere school te Nieuwdorp Stukken a schijning v i den Burgemeester binnen 10 dagen na ver- i dit blad. 08051 I. Bij de Koninklijke Marine kunnen in groepsverband ge plaatst worden in* opleiding voor RADIOMONTEUR: a. zij, die in het bezit zijn van een geluigschrift als elec- tricien of instrumentmaker, behaald aan een DAG-AM BACHTSSCHOOL; b. zij, die theoretische kennis op het gebied van WISWERK- TUXG- en NATUURKUNDE hebben, welke overeenkomt met het bezit van bedoelde getuigschriften; c. zij, die ervaring hebben als electricien of radioreparateur, mits eenige ontwikkeling en kennis van rekenkunde aan wezig is. II. Bij den gronddienst der MARINE-LUCHTVAART DIENST kan op korten termijn 'beroepspersoneel geplaatst worden in de volgende dienstvakken: VLIEGTUIGMOTOUMECANO, VL1EGTUIGMECANO, HULPVLIEGTUIGELECTRICIEN, HULPVLIEGTUIG- INSTRUMENTMAKER, VLIEGTUIGKONSTABEL. Vereischten: Getuigschrift AMBACHTSSCHOOL als MACHI NE-BANKWERKER, INSTRUMENTMAKER of ELECTRO- MONTEUR. Praktijkervaring strekt tot aanbeveling. Voor ALLEN dienstverband 6 jaren; leeftijd 17 tot en met 24 jaar. ONGEHUWD. Gegadigden dienen zich ten spoedigste op te geven bij AANMELDINGSBUREAU OORLOGSVRIJWILLIGERS KOE POORTSTRAAT 8, MIDDELBURG, of kunnen zich schrif telijk wenden tot Hoofd Marine Wervingsgroep, Bezuiden- houtscheweg 123, Den Haag. 08028 Hoofd A.O., Middelburg. MELANGES KIEST OP UW BON GEE Litl CENT PER too GRAM Helden en heel aan de lijn W~^sk>^ms asa Zonder slijtage! Zoo hoort het en zoo kan het, als U maar SUNLIGHT ZEEP gebruikt. Daarin zit extra kwaliteit en extra schuimkracht. Het vuil lost vanzelf op in het rijke sop. fh Niet meer verplicht verzekerd Denkt om aanmelding bij de Vereen, voor ziekenhuisver- plcging Z. en N. Bcveland. Adres: Wllhelminastraat 9, Goes, of bij de boden en onder-af- deelingen. 08065 SchrijU ons en wij komen U overal bezoeken!! Binnen- en buitenopna- Ook kiekjes nemen wij bij HANSWEERT. 08045 I. T„ S, Technisch Onderwijs Soes Uitreiking Diploma's van het eindexamen 194$ op Zater dag 7 Sept. 2 uur in het schoolgebouw. Aanvang nieuwe cursus: lste jaar Maandag 16 September a.s. 2de jaar Dinsdag 17 September a.s. 3de jaar Donderdag 19 September a.s. Rooster 1946/'47 wordt toegezonden en hangt aangeplakt aan de school. 08056 Directeur. Vooroorlogse Wasknijpers smet veer Bij afname van 10.000 stuks fl. 27.50. VERKOOPKANTOOR ZEELAND EN BRABANT. ST. JACOBSTRAAT 20, GOES. 0305S

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 2