STAD EN LAND Middelburg Vlissingen Walcheren Off. Publicaties Zeeuwsch 'Oorlogsmuseum Zaterdag 3» Aug. a.s. zal het Zeeuwsch Oorlogsmuseum te. Middelburg officieel worden ge opend. VEERDIENST ZEELAND. Vorige week ias op de lijn Krui ningenPerkpxolder weer de motor-ferry boo t „Koningin Wil- helmina" in dhs vaart gebracht, die op 29 Mei j.l. op de steen- glooiing bij de Perkpolderhaven liep, waarbij roeren en schroe ven beschadigd werden. De invaller, .stoompont „Dor drecht" doet iwi weer dienst op de lijn VlissingenBreskens. Van Terneuz»an naar Hoede- kenskerke gaat vanaf eind Aug. het motorvaartuig „Prinses Ire ne" varen. Oorspronkelijk was dit een Duitsch .schip, dat thans bij „De Scheldegerepareerd wordt. Eveneens is btfj „De Schelde' in reparatie de ,rPrins Willem I" die Maandagmk'Jdag te water werd gelaten en aan de werf ver der zal worden afgebouwd. Het Schip is bestemd' voor de lijn VlissingenBreslfcens en zal ver moedelijk eind .Augustus in de vaart komen. Scheiding functies Burgemeester-Secretaris Bij Kon. Besl. van 12 Juli 1946, no. 43, is met Ingang van 1 Aug. 39416 de aanwij zing der gemeenten 's-Gra- venpolder, Nisse en 's-Heer Abtskerlce, als gemeenten, waar dc bediening van secre taris door den burgemeester wordt bekleed, ingetrokken. Goes Cirque de France Dinsdagavond had het eer ste optreden plaats van het „Cirque de France'". Reeds bij den aanvang stroomde het pu bliek naar binnen en het duur de dan ook niet lang of de groote tent was geheel ge vuld. Toen kwam er echter een moeilijkheid. Er bleken bui ten de tent nog tientallen per sonen te staan, die in het be zit van een kaartje waren en die toch niet meer naar binnen konden. Binnen was het een groot rumoer. Er werd op de ban ken gestaan om alles maar goed te kunnen zietn en ge schreeuw van „zitten" was niet van de lucht. Doch zoetjes aan werd het stil en genoot men van het mooie programma dat werd ten beste gegeven. Alle nummers hier afzon derlijk noemen zou oeis te ver voeren. Wat er vertoond werd, was af, en het publiek, dat nu eens in ademlooze spanning werd gehouden, dan weer m lachen uitbarstte om de grol len van Little Walter, de mu zikale clown, gaf bljjk van in stemming door een luid en langdurig applaus. Wanneer de andere avonaen bij het begin iets minder met de „Fransche slag" gewerkt wordt, dan valt er slechts re concludeeren, dat Goes iets goeds heeft gezien. Geslaagd Mej. E. S. den Herder, die 14 dagen geleden het aanvul lend klinisch diploma behaal de, slaagde heden te Utrecht voor medisch analyste. Benoeming Bij Kon. Besl. van 19 Juli 1946, no. 42, is met ingang van den dag van indienststre- ding tot vvederopzeggens toe benoemd tot secretaris van 't Tribunaal voor het arrondis sement Middelburg, de heer Mr. W. J. Koole te Goes, thans adjunct-secretaris bij genoemd Tribunaal. Overplaatsing De ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen N. M. J. C. Cikot, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Vlissingen, is, met ingang van 1 Aug. 1946, verplaatst naar Amsterdam en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der invoer rechten en accijnzen, aldaar. ARNEMUIDEN Benoeming Burgemeester Bij Kon. Besl. van 26 Juli 1946, no. 5, is met ingang van 16 Aug. benoemd tot burge meester der gemeente Arne- muiden, de heer J. Lange- beeke, thans wnd. Burgemees ter dier gemeente. Joos Langebeeke is geboren op 19 Maart-1892 te Arnemui- den. Onmiddellijk na de bevrij ding der gemeente Arnemui- den werd de heer Langebeeke door den Commissaris der Ko ningin in Zeeland met de waarneming van het burge meestersambt dier gemeente belast, welke functie hij tot dusver nog steeds bekleedt. De heer Langebeeke was tot 1944 Hoofdopzichter van de Prov. Aankocpvereen. voor Akkerbouwproducten. Voor dien was hij controleur en keurmeester gewassenkeurlng van den Ned. Algemeenen Keuringsdienst en Opzichter der Gew. Tarwe Organisatie. Door deze benoeming Is de tijdelijke in een definitieve omgezet. De nieuwe functionnarls is gehuwd en heeft één kind. Van godsdienst Ned. Herv., behoort hij politiek, alhoewel niet aangesloten, tot de C.H. TJi THOLEN U. L. O.-diploma Te Breda slaagden voor het U. L. O.-diploma *A de dames: M. Gebraad, M. v. d. Hoeve, A. Kramer, M. Beaudoux, S. v. d. Velde, allen te Thoren; K. v. Vessem te St. Annaiand, Fr. Knuist te St. Maartensdijk en de heeren: Joz. Beaudoux te Tholen, J. Scherpenlsse te St. Maartensdijk, B. Quist te Oud-Vossemeer, B. v. d. Gou we en A. Dujjnhouwer te Scherpenisse. Voor het diploma B slaag den: Mej. M. Melse, Tholen; en de heeren C. Schot Jr. en R. Quist te Tholen. Brugtoi Tholen voor den Rechter Het recht tot heffing van bruggeld door de gemeente Tholen op de brug over de „Eendracht" maakt zoowel ln de Prov. Staten van Noord- Brabant als in die van Zee land al jaren een twistpunt uit. Over de vraag of dit veer- recht door de staatsregeling In 179S is komen te vervallen, zijn de geleerden het niet esns De kwestie is opnieuw ur gent geworden, nu het tijdstip nadert, waarop het geldende tarief weer voor een jaar be stendigd moet worden. De Staten van Brabant hebben daartegen bezwaar gemaakt en men wil nu tot een defini tieve oplosing zien te komen door een rechtelijke beslissing uit te lokken. De gemeente Tholen put uit deze bruggeld heffing een jaarlijks inkomen van 40 tot 60 duizend gulden. POORTVLIET Kerknieuws Ds. W. Vroegindeweij, Ned. Herv. predikant alhier, heeft een beroep ontvangen naar Brandwjjk. Prijs van bokking en versche haring De aanvoer van haring i: thans van dien aard, dat een gedeelte van den aanyoer al naar gelang van de kwaliteit van het product voor de roo- kerijen kan worden bestemd. De prijs van gerookte bokking voor den consument is vast gesteld op maximaal 10 cent per stok. Verwacht wordt dat de aan voer van verschen haring zoo danig zal toenemen, dat spoedig de maximumprijs niet meer zal worden gevraagd. De maximumprijs voor gema- rineerden haring bedraagt 10 cent en die voor rolmops, be staande uit een geheelen haring 11 cent per stuk. Deze prijsbepaling der gerook te haringen zou wel eens moei lijkheden kunnen geven, in ver- basd met de onkosten der rooke rijen. Het werk in deze bedrij ven behoort niet tot het lichtste en meest aantrekkelijke. Het alternatief is tegenwoordig ab normaal hooge loonen of sluiten wegens gebrek aan per soneel. De oogst in den Wieringermeer De beide afgeloopen weken werd op groote schaal een begin ge naakt met de oogstwerkzaamhe- den. p«e aardappelen en het vlas waren na het hooi het eerst ian de beurt. Daarbij is gebleken dat de vlasplukmachine een groot deel van het werk kon verzetten. De combinatie van aandeelhou ders is de Coop. Vlasfabriek Din- teloord. Deze is zeer tevreden over de resultaten der beide door hen aangekochte machines. Dit aantal zal het volgend jaar met twee worden uitgebreid. GOES. Geslaagd. Geslaagd voor het 2e deel van het notarieel examen j. a. Overbeek. STAVENISSE Rechterlijke beslissing over de relletjes te Stavenisse. De vorige week Maandag plaats gehad hebbende relle tjes, waar 400 tot 500 perso nen aan deelnamen, kost zes personen een maand gevange nisstraf. De 20-jarige C. J. Brouw, de 23-jarige J. den Braber, de 22-jarige A. Stoutjesdrjk, zijn tweelingbroer J. Stoutjesdijk, en de 21-jarige A. C. Smits, aangemerkt als de hoofdda ders, stonden reeds Zatercag 27 Juli j.l. te Middelburg m een spoedzitting terecht. De Politierechter meende, dat dit „Wild-West-ideeen" zijn. Het gaat op een resolutie gelijken! De verdachten moe ten zich bij de door de autori teiten genomen beslissingen neerleggen en ze mogen niet optreden als een troep „wilde honden". De Officier van Justitie achtte de feiten gevaarlijk en ernstig. Dergelijke dingen werken aanstekelijk. En een strenge straf is hier noocig. Het is hoogst minderwaardig om met een club mannen 2 vrouwen aan te vallen. De Officier eischte daarop voor alen 6 mnd. gev. straf, waarvan 3 mnd. voorw. met 3 jaar proeftijd en schadever goeding binnen 9 maanden te vergoeden en opdracht aan de Rcclasseering voor toezicht. De verdachten meenden, cat deze straf zeer zwaar is. De hoofddaders lachen en wij moeten het opknappen zeicien zij'. Bij Wesdorp waren mis schien wel 300 menschen be zig den boel Kort en klein te slaan De Politierechter deed hier op uitspraak. Hij achtte een strenge straf op zfln plaats. Er zijn dingen gedaan, die, als we ze in ons land toelie ten, tot geweldige buitenspo righeden zouden leiden. De uitspraak luidde: 1 mnd gev. straf met onmiddellijke gevangenneming. Kruiningen krijgt een openbare U.L.O.-school Nu de goedkeuring op net besluit tot stichting van een Openbare U. L. O.-school te Kruiningen verleend is en öe- reids een voldoend aantal leer lingen zich aangemeld heeft, staat het thans vast, dat de nieuwe school met September a.s. haar deuren zal openen voor de studeerende jonge menschen van Oostelijk Zuid- Beveland. De school zal opleiden voor het volledige M. U. L. O.-al- ploma, en zal ondergebracht worden in het mooie school gebouw van de O. L. school aan het Nieuw Voorboute ce Kruiningen met een aparten ingang en aparte speelplaats. Het ligt in de bedoeling om ten behoeve van de leerlingen, welke tusschen den middag niet naar huls kunnen een ge schikte lokaliteit in orae te brgen, alwaar zij hun twaalf uurtje kunnen gebruiken en tegen geringe vergoeding kof fie of thee kunnen krijger- Gezien de voortvarendheid bij de voorbereidingen aan den dag gelegd, zien wij de verdere groei en ontwikkeling van deze nieuwe onderwijsin richting met belangstelling te gemoet. Toekomstig onderwijscentrum. Wij vernemen verder, dat van (je zijde der Z.L.M. een verzoek zal worden gericht tot het ge meentebestuur van Kruiningen tot stichting van een Lagere Landbouwschool, terwijl een ge lijkluidend verzoek te verwach ten is voor de stichting van een Landbouwhuishoudschool. Zoo doorgaande zal Kruinin gen een onderwijscentrum voor Oostelijk Zuid Beveland worden Wij wenschen het voortvaren de gemeentebestuur succes bij de uitvoering van deze groote plannen. Burgerlijke Stand VLISSINGEN Gehuwd J. Plarteeuw, 27 j. en B. de Rijcke, 23 j. J. J. Zijlstra. 33 j. en A. J. van Rosevcii. 23 j. C. Visch. 64 j. en H. M. J. Bak, 50 j. P. A. dc Bruijne. 23 j. en N. de Zwart, 23 j. F. L. Pison. 67 j. en I. Kouwenberg. 56 A. Meijer.. en J. Vader. 17 j. J. dc Nooijer. 37 j. en J. Wijkhuijs, 33 j. Geboren Jacomina C.. d. v. H. van Belois en J. E. Kok. Pictcrnella d. v. P. J. Rouw en J. van Ham. Edward B., d. v. L. K. van der Linden en J. Suijkerbuijk. Johannes M.. z. v. C. Rein- houdt en J. Houmes. Adriaan. z. v. D. in Beken en M. C. Hoogstad. Elisa beth G.. d. v. A. van Zalen en G. J. v. Oorschot. Christine B., d. v. A, cijenh- f en C. M. A. Doggc. Zwaan- •tte T., d. v. j'. Koning en B. BJer- ag. Overleden P. J. Rouw. 4 dagen. JUNIOREN-COMPETITIE Wcdstrijdprogramma Zaterdag 3 Aug. '4"> Robur AKrabbendijl.e. Middelburg B Luctor. Vlissingen A—Middelburg A. Goes B—Patrijzen A. Sluis—R.C.S. B. R.C.S. ADe Zeeuwen A. Aardenburg Zcelandia. E.M.M.-Vlissingen B. Ro bur B—Goes A. Kruiningen—Volharding. DUIVENSPORT De P.V. ..De Blauwe Doffer" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Mons. 111 kilometer. De prijzen vielen als volgt le en 10e M. H. Krombcen 2e. 3e. 7e en 15e C. Dorrepaal 4c. 12e. 14c en 17e J. P. Tbecnaart 5e. 6e. Se en 18c P. Verschuure 9c en 13c I. Se.ndcrse 12e en 16e Geb. v. Ertvcldc. Los 8 uur. Eerste duif 9.39.53. Laatste duif 9.54.59. Veilingberichten Middelburg 29 Juli 1946. GROENTEN. AnÜijvic 13-17 cent per kg. Postelein 1630. Pootuien 1216. Snijboonen 87130. Uien 21—23. Tuin- boonen 13. Dubb. Princcssen 80105. Wagenaars 66—69. Saxa 74—86. Was- pecn 8—13. Peen 2024 cent per bos. Savoye Kool 3136 cent per stuk. Sla 1, 2—7. Sla II. 16. Bloemkool IA. 66 76.. Idem I. 53-57. Idem II. 10-31. Idem III. 9-23. Komkimmer II. 18-20. Idem III. 13-18. FRUT. Perziken 11—63 cent per stuk. Meloenen 59—S0. Appels. Madelcin IA. 64-70 cent oer kg. Idem A. 51-57. Idem B. 3347. Perzik Roode Zomer- ippel IA. 6775. Idem A. 62. Idem B. 44—50. Kastomaat 56—57. Frambozen 199. Early Laxton 162—182. Rectificatie Burgerlijke Stand St. Philipsland Overleden A. P. Kuijsten,. 58 j.. nendc te Voorschoten. Officieele publicajie. De leider van de distributie kring Vlissingen maakt bekend dat ieder die rijwielbanden meent te kunnen aanvragen voor de uitoefening van zijn be roep of bedrijf en die denkt te voldoen aan de voorgeschreven dagelijks minium afstand, een aanvraag formulier M.D. 333-07 voor persoonlijke aanvrage. For muiier M.D. 33315 voor be drij fs aanvrage kan indienen tot 10 Augustus a.s. op het kring kantoor Brouwerijstraat 4 en bij de agentschappen. Toewijzingen op accoord be vinding aanvragen zal eerst kun nen plaats hebben in een der volgende maanden, waarbij iede re aanvrage tot nader bericht blijft gehandhaafd. Personen die tot dusverre geen afwijzend be richt hebben ontvangen hoeven geen nieuwe aanvrage in te dienen. Vlissingen: A t.m. C op Don derdag 1 Aug.; B t.m. G op Vrij dag 2 Aug.; H t.m. J op Zater dag 3 Aug.; K t.m. N op Maan- 5 Aug.; O t.m. Z op Dins dag 6 Aug. Souburg: Donderdag 8 en Vrij dag 9 Aug. Schoen en bonnen kunnen slechts worden uitgereikt aan personen die sinds 1 Januari 1945 geen schoenenbon voor gewone schoe nen hebben ontvangen. Werk schoenen uitgezonderd. Recht hebbenden boven de 15 jaar moeten persoonlijk met hun 2e Distributiestamkaart verschij nen. Medegebracht moeten wor den de 2e Distributiestamkaart en het nieuwe inlegvel DISTRIBUTIE 's-H.ARENDSKERKE Uitreiking Schoenenbonnen De uitreiking van schoenenbonnen voor degenen, wier stamkaartnummer op acht (S) eindigt, zal plaats vinden in de weck van 5 tot en met 10 Augustus 1946. op dc uren waarop door de agenten waarde- materiaal wordt uitgereikt. Zie hier voor de vorige publicatie betreffende uit- ■eiking schoenenbonncn. Na 10 Augustus is er nog tot 25 Aug. 1946 gelegenheid de bonnen op het Kri^g- kantoor te.'s-H. Arendskcrke af te halen. Verder gelden voor het verkrijgen van een schocnenbon dc reeds in vorige be kendmakingen gepubliceerde voorwaarden. DISTRIBUTIEDIENST GOES UITREIKING BONKAARTEN K-L 610 De bonkaarten zullen worden uitgereikt ilgens onderstaand schema Houders van inlegvel GA 605 (mannen i vrouwen) ontvangen een Bonkaart KA- LA 610. In te leveren bon van het inleg vel A 602 (violet) voor mannen en A 602 (blauw) voor vrouwen. Houders van Uit te In te leveren bon inlegvel reiken van het inlegvel GB 605 KB-LB 610 B 602 GC 605 KC-LC 610 C 602 GD 605 KD-LD 610 D 602 GE 605 KE-LE 610 E 602 Men dient mede te brengen de Tweede Distributicstamkaartcn met de bijbehoo- 'ndc inlegvellen. De uitreiking zal op dc navolgende da gen plaats hebben in 't BEURSGEBOUW ingang Stalstraat. telkens van 9.10 tot 11.45 uur en van 13.40 tot 16.40 uur. doch des Zaterdags van 9 tot 11.30 uur. Maandag 5 Aug. v.in. 1250 n.m. 251— 500 Woensdag 7 Aug. v.m. 501750 n.m. 751— 1000 Donderdag 8 Aug. v.m. 10011400 n.m. 1401— 1800 Vrijdag 9 Aug. v.m. 1801— 2300 n.m. 2301— 2800 Zaterdag 10 Aug. \.m. 25013300 Maandag 12 Aug. v.m. 3301— 3800 n.m. 3801— 4300 isdag 14 Aug. v.m. 4301— 4800 n.m. 4301— 5300 Donderdag 15 Aug. v.m. 5301— 5S0O n.m. 5801— 6300 Vrijdag 16 Aug. v.m. 63016800 n.m. 6801— 7'CO Zaterdag 17 Aug. v.m. 7301— 7"00 Maandag 19 Aug. v.m. 7801 t'OCO n.m. 8301— 8C00 Woensdag ...-21 Aug. v.m. 83018800 n.m. 9301— 9800 Donderdag 22 Aug. v.m. 980110300 n.m. 10301 10800 Vrijdag 23 Aug. v.m. 10801 11500 n.m. 11301—11800 Zaterdag 24 Auq. v.m. 14800 en hnoger tvangst der bonkaarten dient men te controleeren of de juiste bon kaarten zijn ontvangen, daar het niet mogelijk is. indien abusievelijk een ver keerde bonkaart wordt uitgereikt, deze later om te ruilen.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 7