STAD EN LAND Goes Middelburg Z.-Vlaanderen Tholen D'üveland Noord-Beveland Walcheren Goede manieren Uit het Radioprogramma Kinderfeest Zaterdagmiddag organiseer de de buurtvereen. 's-H. H. kinderstraat wederom 'n kin- derfeeest, dat uitmuntend ge slaagd is. Op de weide van dhr. v. d. Endt werd de middag gevuld met verschillende spelen, af gewisseld door heerlijke trac- taties. Ook voor ieder kind was er een prijs of troostprijs. Met dat al kan de buurtver- eeniging op een welgeslaagden middag terugzien. Dienstjubileum Donderdag 25 Juli 1946 was het 50 jaar geleden, dat de heer P. C. Alleda te Middel burg, chef van de afd. Boek- houderij der N. V. Stoomv. Mrj. „Zeeland" te Vlisslngen in dienst trad dier Mij. Des morgens ontving hij van de directie een zeer fraai bloemstuk, terwijl hij Vrijdag 26 dezer met zijn echtgenoote naar Rotterdam werd ontbo den, waar hij aan boord van het m.s. „Beatrix" op treffen de wijze werd gehuldigd en Ge -familie een diner werd aange boden. Op zeer hartelijke wijze werd de jubilaris door de Di rectie toegesproken, die hem een geschenk onder couvert aanbood, terwijl verder door vele anderen het woord werd gevoerd, waarbij hij verschei dene bloemstukken In ont vangst had te nemen. Voor den jubilaris, die sedert het stor^eften van het kantoor der Maatsch. te VUssingen op wachtgeld staat, Is deze dag tot een onvergetelijke ge maakt. Benoeming De inspecteur van 's Rijks belastingen J. L. van Veeren, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Leeuwarden, is met ingang van 1 October 1946, verplaatst naar Vlissln gen en aangewezen als hoofd van de insnectie der invoer rechten en accijnzen aldaar. VOETBAL „DE SCHELDE" Zaterdagavond werd de voetbalwedstrijd gespeeld tus- schen de ambtenaren en ae machinefabriek van de Schel de. De machinefabriek won met een glansrijke overwin ning van 12—0. De belang stelling was niet groot. PRINS WILLEM I TE WATER GELATEN Gistermiddag is de Prins Wil lem I, van de Prov. Stoomboot diensten in Zeeland, op de Kon Mij „De Schelde" te water gela ten. Het bijzondere van deze te waterlating was dat de boot zij delings van de wal in het water gleed of beter op haar 'kant in het water viel. Het richtte zien echter weer omhoog, waarmede het experiment dus goed gelukt was. De tewaterlating geschiedde door Mevr. Smit, de echtgenoote van den directeur. De Prins Willem I is een van dc twee booten van de Prov. Stoom bootdiensten die klaar voor het gebruik in het dok van „De Schelde"' lagen en beiden mid scheeps getroffen werden door een bom. Ze zonken onmiddellijk doch werden gelicht en gerepareerd ter wijl men het schip tevens verleng de door er een middenstuk in te bouwen. Publiek was er op de werf niet toegelaten, aangezien het geen of- ficieele tewaterlating van een nieuw schip was. OOSTBURG Benoeming De inspecteur van 's Rijks belastingen, J. C. van Remor- tel, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastin gen te «Beverwyk, is met in gang van 1 Aug. 1946 overge plaatst naar Oostburg en aan gewezen als hoofd van de in spectie der belastingen aldaar. THOLEN Geslaagd Donderdag 25 Juli slaagde te Breda voor gezellen diplo ma heerenkapper de heer J. de Rijke, alhier. Afscheid Ds. A. J. van Oost Zondag 29 Sept. a.s. hoopt Ds. van Oost, Ned. Herv. pre dikant alhier, van zijn ge meente afscheid te nemen en zal Zondag 13 Oct. a.s. te Vrie zenveen zijn intrede doen. OUD VOSSEMEER Herbenoemd Bij Kon. Besl. van 29 Juni 1946 is Mr. J. J. Versluijs al hier met ingang van 1 April 1946 herbenoemd als burge meester van deze gemeente. Centrale verwarming Ned. Herv. Kerk De collecten voor het aar- schaffen van een centrale ver warmingsinstallatie in de N. Herv. kerk in deze gemeente heeft in totaal f 2377,50 opge bracht. POORTVLIET Benoeming De eenige sollicitante naai de betrekking van onderwijze res aan de O. L. school alhier, Mei. Oldeknmp, werd als zoo danig in deze gemeente De- noemd. i-chovwen en NIEUWERKERK Benoeming Bij Ken. Besl. is de heer H. C. van de Zande te Nieuwer- kerk (Schouwen) benoemd tot lid van de Grondkamer voor Zeeland. Eervol ontslag In verband met overname door gesubsidieerde instellin gen is door den Minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening aan de na volgende hoofden van Rijks Lagere Landbouwscholen, eer vol ontslag verleend: D. Eveleens, hoofd Rijks La gere Landbouwschool te Nieu- werkerk; H. Eckhardt, hoofd Rijks Lagere Landbouwschool te Scherpenisse. KATS Sportveld geopend Zaterdagmiddag is te Kats het nieuwe sportveld officieel geopend. Het de muziek voor op werd naar het terrein ge marcheerd, waarna door Gen burgemeester en nog enkele andere sprekers het woord ge voerd werd Daarna werd dooi den burgemeester het lint doorgeknipt en werd aller eerst een korfbalwedstrijd ge speeld tusschen Kats en Wil- helminadorp, welke door de laatste ploeg met 20 werd gewonnen. Hierna volgde hoogspringen kogelstooten, 100 m. hardloo- pen en voetbalwedstrijd Kats- Colijnsplaat. Colijnsplaat won met 21. De avond werd gevuld met muziek en zang. Tot slot volgde een fakkel optocht. Kleurenfilms van den Bijbel Naar de „Messenger" meldt heeft het Amerikaansche Bij belgenootschap medegedeeld, dat in Juni aangevangen is met het vervaardigen van de eerste drie van de 150 korte films, waarin de geheele Bij bel in woord en beeld ver haald zal worden. De eerste drie films zijn ge wijd aan de geboorte van Je zus. de Samaritaansche vrouw en de gelijkenis van den Zaai er. Als tekst voor het gespro ken woord wordt genomen de Eng. Bijbelvertaling, waar door een volkomen weergave verzekerd is in het overbren gen van de Schrift van den gedrukten tekst naar de ge luidsfilm. De films zullen ver krijgbaar zijn in het 16 mm. formaat, zoodat zij kunnen worden gebruikt in de kerken in de Vereen. Staten. Examen Staafspractijkdiploma voor Handel en Administratie Het examen ter verkrijging van het Staatspraktijkdiploma voor Handel en Administratie zal dit najaar worden afgeno men op 22, 23 en 24 October te Den Haag. WESTKAPELLE Ontploffende tankmijn vraagt slachtoffer Vrijdagmiddag had alhier een zeer noodlottig ongeval plaats. Tijdens werkzaamheden aan den dijk werd de dijkwerker P. Willeboorderdoor een ont ploffende mijn gedood. De plaats waar het onge luk gebeurde is sinds eenige maanden geleden al geruimd. Toen echter een basaltsteen kwam te vallei:, ontplofte Ge tankmijn, die daar verrader lijk lag te loeren met boven staande noodlottige gevolg. Het slachtoffer laat een vrouw met 2 kinderen achter VEERE Geslaagd Onze stadgenoot M. C. Gel dof, slaagde aan de M. T. S. te 's-Hertogenbosch voor het diploma Waterbouwkundig op zichter. Concert „Veere's Genoegen" Zaterdagavond gaf de mu ziek ver. „Veere's Genoegen" een geslaagd concert op een geïmproviseerde muziektent op de Markt ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Het Herv. Kerkkoor ver leende haar medewerking door enkele nummers ten gehoore te brengen. Jammer dat er een koude wind stond, zoowel voor de muzikanten en het zangkoor en het talnjlrc publiek, dat door herhaard applaus blijk van waardeering gaf voor de ten beste gege ven nummers. Het ongeval van de Christina Zooals wij reeds eenlgen tijd geleden meldden, is het m.s. „Christina", geladen met 150 ton cement, terwijl het voor de mijr.enloods lag, door on bekende oorzaak des nacnts gezonken. Later is gebleken, dat het schip doorx het afgaande wa ter op een voor het gebouw liggende mijn terecht geno men was, waardoor het lek werd. Marinepersoneel heeft de mijn opgev'y ht en buiten de haven in het Veersche Gat laten springen. Verbinding Veere Vrouwenpolder Met het bestraten van c?en nieuwen weg over den zeedijk naar Vrouwenpolder is een begin gemaakt. De weg, Gle voorloopig 2.50 m. breed ge maakt wordt, zal slechts tij delijk dienst moeten doen, daar er plannen zijn om een geheel nieuwen verkeersweg aan te leggen van Veere naar Vrouwenpolder. In de spoorwegcoupé's vindt men sedert eenigen tijd een mededeeling, dat jonge lieden beneden 21 jaar op eer ste vordering van het spoor wegpersoneel verplicht zijn hun zitplaatsen af te staan aan personen, die den leeftijd van ten minste 40 jaar heb ben bereikt, dan wel kennelijk invalide of ziek zijn. Dit is op zichzelf een toe te juichen maatregel, waartegen van de zijde der jongelieden geen bezwaren kunnen wor den ingebracht. Doch er is meer. Bij langere reizen is het ons meermalen opgevallen, dat personen van boven de 21 jaar, die het geluk hadden een zitplaats te bemachtigen, hierop gedurende de geheele reis rustig bleven zitten, hoe- Bij de steeds overvolle open bare middelen van vervoer is het niet steeds goed mogeirjk zijn zitplaats aan anderen af te staan, doch het komt ons voor, dat het tot de goede mr- mieren behoort, dat, bij het maken van langere reizen, iemand die een zitplaats heeft deze van tijd tot tijd afstaat aan dames of andere heeren, zelfs aan jongeren, waardoor dan iedereen in de gelegenheid is eenigen tijd van een zit plaats te kunnen genieten. Veel heeft ons volk door den bezettingstijd verloren, doch het mag niet voorkomen, cat hoffelijkheid, ridderlijkheid en andere goede manieren niet meer in acht worden genomen Indien men altijd enkel en alleen aan zichzelf denkt, heeft het leven zijn innerlijke waarde "verloren. Materieel kunnen we arm zijn gewor den, doch laten we toch geen koude egoïsten zijn of worden. Goede manieren zijn nog ai- tijd niet te onderschatten wel naast hen dames en an dere heeren gedurende dien geheel en tijd moesten staan. Zie. dat is niet juist. Daartegen zijn door de di rectie van spoorwegen en an dere openbare vervoermidde len geen maatregelen te ne men. Hierin een verandering te brengen moet van de be trokken personen zelf uitgaan van Woensdag. HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00 Nieuws en Gym. 7.45 Woord v. d. dag. 8.00 Nieuws. 9.30 Ger. Zon dagsschoolver. 10.30 Morgendienst 11.00 Gramm. 11.45 Fam. ber. uit Indië. 12.30 Liederenrecital. 13 00 Nieuws. 14.00 Piano. 16.15 Nieuws 19.15 Landbouwsituatie Schouwen- Duiveland. 19.30 Engelsche les. 20.00 Nieuws. 20.15 Residentie-ork. 21.00 Over Ned. bruggen. 22.00 Nieuws en act. 22.45 Avondover denking. 23.00 Vioolrecital. 23.30 Gramm. HILVERSUM II, 415.5 M. 7.30 Gramm. 8.15 Gramm. 8.50 Voor de •ouw. 10.00 Morgenwijding. 11.00 Gramm. 12.00 Ens. Frits Zindel. 14.00 Voor de vrouw. 16.15 Voor de jeugd. 18.15 Orgel. 19.15 Dep. uitz. 20.05 Over Emigratie naar Canada. 20.15 Kadiokrant. 22.45 Geestelijk leven. 23.00 Nieuws. 23.15 Kwartet Corduwener. 23.40 Gramm. Finan. Berichten medegedeeld door INCASSO-BANK N.V., GOES AMSTBRDAMSCHE EFFECTENBEURS "aersen van de meest actieve Fondsea per einde vorige weck BANKEN Amsterdamschc 125. Holl, Bank Unie 234)^. Incasso-Bank 129. Ko loniale Bank 86. Ned. Ind. Bank 73, Ned. Handel Mij. 106J4. Robaver 1 ">Y\. Twentsche 136. Nat. Hcrstelbank 101. INDUSTRIEELE ONDERN.: Aku 140, Van Berkcl 104, Calvê 146. Centr. Suiker 200, Fokker 282. Leverbros 248. Ford 318J^. Philips 303. v. d. Bergh 220J>£, Ele'etrozuur 198. Van Gelder 112. Heinc- kens F. :r 243, Holl. Meel 123. Holl. Beton 235. Hoogovens 133. Kon. Zout 325. 7 pCt. Leverbros 150,4- 6 P<-s- Le verbros 134. Gist en Spiritus 340. Ned. Kabel 230. Scheepsbouw 170. Nyma 198J4. Rott. Droogdok 254. Werkspoor 193, Wilton 193. Wyers 145. PETROLEUM Gcw. Dordtsche Olie 390, pref. idem 419. Kon. Olie 434. RUBBER Amsterdam Rubber 145. Bandar 110, Deli Bat. 120. Kendeng Lem- boe 86. Lampong 52, Majang 56. Oost Java 84, Scrbadjadi S3. Silau 61. Suma tra 120. Vico 85. Java Caoutch 55. Pre- angcr 38. Rotterdam Tap 36. Salatri 37. SCHEEPVAART: Holl. Am. Lijn ,134, Java-China-Japanlijn 101. Kon. Boot 157. Kon. Paket 130J^. Ncd. Scheepv. Unie 134J-SI Rott. Lloyd 130. Stoomv. Mij. Nederland 133. SUIKER H.V.A. 236. Javacultuut 105. Nisu 114J-3, Vorstenlanden 58J<5- TABAK Deli Bat. Mij. 126. Dcli Mij. 140)2, Senembah 126. GAS EN ELECTR.: Alg. Ned. Ind. Electr. 123L4, Ned. Ind. Gas 113)^. HANDELSONDERNEMINGEN Bor- sumy 90]/2. Cur. Handel Mij. 206J-3. In tern. Crcdict 125. Linde Tcv. Stokvis 107. Nw. Afrkaansche 121. MIJNBOUW: Alg. Ex.pl. 51. Billiton I. 396. Idem II, 335. Oost Borneo 105, pref. idem 128. Singkeptin 115. THEE A'dam Thee 50. Banjocwangi 31, Scdcp 160, Tclcga Patcngan 65-70. SPOREN Dcli Spoor 39. Ncd. Ind. Spoor 3IJ4. DIVERSEN: A'damschc Ballast 118. Blauwh. Vriesseveem 86. Bijenkorf 197]/2. Havenwerken 61. Buiten vervolging gesteld De Officieren-Fiscaal bij het Bij:. Ge rechtshof voor Zeeland hebben de vol gende personen buiten vervolging gesteld- onder de bij ieder hunner gemelde voor waarden Maria F. M.. Cadzand, onder toelicht- stelling S.T.P.D. en ontzetting van het recht tot kiezen en verkiesbaarheid bij krachtens wettelijk voorschrift uitgeschre ven verkiezingen. Marietta L. G. v. d. Abeele. Sas van Gent Rosalia Vemimmcn gcb. Blcijen- berg, Hulst Irma Rottier geb. de Nijs. Wcstdorpe Edmundus Fr. J. Boogaart. St. Jansteen Wilhclraina B. v. d. Hemel geb. Baedts, Sara Simpelaar gcb. Bron. Catharina J. van Reek gcb. Boidin. allen Oostburg Johanna A. Torleijn gcb. Swartelc, IJzendijke Theodora P. Hen- ning en Hendrika G. Angeraias gcb. Posthuma, beiden Vlissingcn Jannes L. Broeder, Oostkapelle Wilheimina F. de Broeder en Wilheimina Wanjon geb. Leijnse. beiden Souburg Jan A. Films, Goudina Ligtendag gcb. Overwecl en Jan M. Rcijnicrse, beiden Middelburg Lau- rina Bimmel geb. Maramcs. Domburg allen onder toezichtstclling S.T.P.D. en ontzetting rechten. Johanna E. Balnimker. Terneuzcn. on der toczichtstelling S.T.P.D., verplichting om te arbeiden en ontzetting rechten. Elodic M. R. de Roos geb. de Moor. Axel Janna J. Boersma. Cornelia Kaiser gcb. Overdulve. Cornclis v. d. Berge. Cornell's M. de Bree, allen Terneuzcn Anna M. S. Boer. Joseph J. Bakker. Aloysius Bogaert. Augusta M. dc Witte, allen Hulst Hendrika J. Blucmink. wed. Sara Boidin geb. Adriaanse, beiden te Oostburg Jacobus A. Bauer, Sluis Anna M. Bogaert. Hontenissc Maatje Bolier. St. Laurens Ludovica A. Gcers. Francina J. Leijnse. Machiel Mol. allen Middelburg Jannetje Mnrtijn. Veere Cornclis J. de Fouw, St. Maartensdijk Janna A. Gocdegebuure. St. Annaland Cornelia Dogger gcb. de Hooge Maat|e J. Grocnewegc geb. Koppcnhol Johanna van Bcvcren geb. Schoonen. allen Zic- rlkzee Jacomina C. W. v. d. Werf geb. Zalm. Burgh Ermcry J. Verdurmen en Antjc Timmei. beiden Hansweert MEDEDEELINGEN DIENST LANDBOUWHERSTEL De Rijks Land- en Tuinbouwvoorllch- iingsdiensten in Zeeland raden de Zecuw- sche landbouwers ten sterkste af. dezen herfst koolzaad of zaal van koolsoorten uit te zaaien, n verband met het sterk optreden van insectenplagen. Ook dc teelt Van wintergerst moet worden afgeraden, daar dit gewas in sterke mate het optre den van roest in zomergerst, die in de omgeving verbouwd wordt, in de hand werkt. De Rijksdienst voor Landbouwherstel in Zeeland zal dc bouwplannen voor ge ïnundeerde gronden waarop bovengenoem de gewassin voorkomen, niet goedkeuren. :oodat belanghebbenden die deze toch mochten verbouwen, van schadeloosstel ling zullen uitgesloten worden. Maria J. Ncderhar.d en Sara C. v. Maas- tript geb. Polak, beiden Goes allen onder toezichtstclling S.T.P.D.. verplich ting tot arbeiden en ontzetting rechten. Petrus J. Boel. Goes, onder toezicht stclling. verplichting tot betaling van f 2000 en ontzetting rechten. G. Rodden- hof. Goes, onder toezichtstclling, ver plichting tot betalen van f 12000 en ont zetting rechten. Maria T. Meylcr. Mid delburg. verplichting tot betalen van 500 gld. en ontzetting rechten. Pictemclla Acda gcb. Boone. onder toczichtstelling. verplichting tot het betalen van f 800 en ontzetting rechten. Marinus Minnaard, Krabbendijkc, Johannes Hnmclink. Krui- ningen en Tannctje Angerman geb. de Vos, Vlissingen, allen onder toezichtstcl ling, verplichting tot arbeiden en betalen van f 2000 en ontzetting rechten. Gcrar- dus C. C. Flipse. als voren, doch f 1000. Hubrccht v. Pckaar, Yerscke. zelfde, doch f 4500. Leonardus J. Verdaasdonk. Middelburg, zelfde, doch f 200. Maatje Vader. Middelburg, zelfde, doch f 500. Pieternclla H. Bliek gcb. Hijpe, Dom burg. onder toezichtstclling. verplichting om afstand te doen van haar radio en ontzetting rechten. Maria van Alten, 's-H. Arendskerke, als vorige. Picter Dogger. Zierikzee. onder toczichtstelling. verplichting tot afstand van bouwland, getaxeerd op f 17850 en ontzetting rech ten. Wilheimina dc Jonge Baas, Mid delburg. onder toczichtstelling. verplich ting om te arbeiden, tot 1 Juli 1947 haar voortdurend verblijf te houden in het huls van Bijzondere Jeugdzorg t% Hansweert en ontzetting rechten. Voor allen geldt zich te gedragen als goed Nederlander.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3