STAD EN LAND Goes 7"'-51 p«veland Walcheren Schouwen en Duïveland Noord-Beveland Thoïen „Octavo" naar Concours te Doetinchem Naar wij vernemen heeft het Goessche Dubbelmannenkwar- tet „Octavo" o.l.v. dhr. Jan Kousemaker, ingeschreven voor het Groot Nationaal Zang concours, uitgeschreven door Doetinchem's Mannenkoor, te Doetinchem, welk concours ge houden zal worden op Zater dag 10 Aug. a.s. Het kwartet komt uit In de Eerste Afd. Dubbelmannen- kwartetten met als verplicht werk „Jeugd" van Van Brug gen en als vrij nummer „De Gypten" (De Zigeuners) van W. Hespe, gedicht van Guido Gezelle. Onze beste wenschen verge zellen dit nog jonge dubbel- mannenkwartet, hetwelk in den korten tijd van haar be staan al zooveel van zich heeft laten hooren, op haar reis naar Doetinchem. Uitspraken Tribunaal Goes (Zitting van 3 Juli.) Maatje C. Sinke, typiste uit Goes, beschuldiging vervallen verklaard. Hendrik L. v. d. Kaa, lee- raar uit Goes, beschuldiging vervallen verklaard. Adriaan van Boven, uit 's-Gravenpolder, ontzetting rechten. E. J. L/indenberg, echtg. van J. C. Koert, Wolfaartsdijk, 1 jaar interneering, ontzetting rechten. BORSSELE Nummering Candidatenlijsten De lijsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen zijn als volgt genummerd: 1. Gemeentebelang, 2. Anti Rev. 3. R. K. 4. Stk. Ger. partij Collecte De collecte, die ten bate van de reclasseering werd gehou den heeft f 49.84 opgebracht. heinkenszand Geslaagd Aan de R. K. Universiteit te Nijmegen slaagde voor 't can- didaatsexamen in de Rechts wetenschappen dhr. P. C. J. Goossen, alhier. WESTKAPELLE Benoeming Tot 3e ambtenaar ter secre tarie is benoemd dhr. L. Kal land alhier. De Muziekmiddag Zaterdagmiddag lag Zierik- ;ee in het middelpunt der be langstelling op Schouwen en Duiveland, daar er veel belang stelling bestond voor de pres taties der verschillende deel nemende vereenigingen. Onder groote belangstelling trok het harmoniegezelscnap „Kunst en Eer" 's middags om twee uur naar het station om de deelnemende gezelschappen af te halen, die per extra tram uit Burgh en Zijpe arriveerden. Hierna marcheerde men tot op het Havenplein en begon de middag, die zeker geslaagd genoemd mag worden. Uit het gepresteerde bleek wel, dat het muziekleven op Schouwen goeden voortgang maakt, wat ook wel op te mer ken viel uit de groote publie ke belangstelling. 's Avonds gaf Kunst en Eer nog een concert op de tent en was hiermede de geslaagde middag afgeloopen. Z1ERIKZEE Classicale vergadering Ned. Herv. Kerk In de een dezer dagen ge houden vergadering van de Classis Zierikzee der Nederl. Herv. Kerk werden tot afge vaardigden naar de Synode gekozen Ds. W. van Griethuy- zen uit St. Annaland, Ds Kurjff uit Zierikzee en Ds. Wester hof uit Nieuwerkerk. Tot secundair lid van het Classicaal Bestuur Ds. S. G. J. Goverts uit Oud Vossemeer en Ds. N. Kooreman uit Scher- penisse. Tot leden van de Classicale Zendingscommissie Ds. Tons- beek, Ds. Goverts en W. van Prooyen uit Stavenisse. NIEUWERKERK Muziekmiddag Aan de j.l. Zaterdag te Zie rikzee gehouden muziekmid dag, uitgaande van den Bond van Muziek- en Zanggezel schappen op Schouwen-Duive- land en tS. Philipsland, namen deel het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" en de zangvereen. „Con Amore-,' beiden alhier. Als eerste van deze twee kwam Con Amore op de mu ziektent. Onder de bekwame leiding van hun directeur, den heer S. Blok te Zierikzee, brachten zg een drietal num mers ten gehoore, n.l.: Geluk kig is het land, Reislied en Paaschhymne. Deze nummers werden uitstekend uitgevoerd, alleen waren de tenoren iets te sterk boven de andere stem men. Het fanfarecorps O. en U. kwam daarna aan de beurt, onder leiding van hun direc teur Jac. Heijboer. Ook zij speelden hun beide nummers: Maritana en Le Val de L'Am- blève op uitstekende wijze. Wanneer dit corps nog een aantal nieuwe leden zou we ten te krijgen, kan uit O. en U. zeker een uitstekend fanfare corps groeien. Korfbaluitslag Zaterdagavond werd de vol gende korfbalwedstrijd speeld: D. S. S. m (Nieuwer kerk)—S. S. S. H (Ooster- land) 40. Distributiedienst Nu de distributiedienst on langs is gewijzigd, blijken nog velen niet bekend te zijn met de zittingsdagen in deze ge meente. Deze zijn als vlogt: Op Maandag van 9.30 tot 13 uur en op Woensdag van 14.30 tot 16.30 uur. Geslaagd Voor het M. U. L». O.-diplo- ma A slaagde mej. Tiny Schrier, alhier, leerlinge van de M. U. L. O.-school te Zie rikzee. Korfbaluitslag Voor de 2e klasse van de S. D. K. B. werd Vrijdagavond gespeeld de wedstrijd D. S S. I (Nieuwerkerk)Z. E. V. A. I (Zierikzee), welke wedstrijd in een 73 overwinning voor de Nleuwerkerkers eindigde. OUWERKERK De Gemeenteraad vergaderde J.l. Maandag vergaderde de tijdelijke Raad dezer gemeen te onder voorzitterschap van burgemeester Romeyn. Allereerst komen enkele op merkingen uit de vorige ver gadering aan de orde. De ha ven te Viane zal worden ver beterd. Nu de woningen aldaar gesloopt zijn, is er een mooie gelegenheid het haventerrein ta verbreeden. Voor. de in te stellen ophaal dienst van huisvuil zullen ge gadigden worden opgeroepen. De kwalijk riekende aschbak- ken kunnen dan verdwijnen. De rioleering aan Zuid-Ach terom is nog niet verbeterd. Weth. Kuyper hekelt 't eigen machtig optreden van ae cen trale Dienst, die voor de ge meente weinig werk verricht (instemming). Adhaesie zal worden betuigd aan het bekende adres der ge meente Standdaarbuiten, om de oorlogschade-vergoedingen niet op basis van 1940 uit te kee- ren, doch naar werkelijke kos ten van herstel. Een uitbreidingsplan is in voorbereiding. Er is een sport terrein geprojecteerd en de plaats der nieuw te bouwen woningen is bepaald. Het tekort op de begrooting '44 kon worden terug gebracht van f 10.500 op f 5000. Deze wijziging wordt aangenomen, Goedgekeurd worden de re kening 1944 van het Burger lijk Armbestuur en de begroo tingen 1944 en 1945 van het B. A. De post subsidie gemeen te is ongeveer verdubbeld en gebracht op f 3500. Het vermenigvuldigingscij- fer van het schoolgeld lager onderwijs wordt vastgesteld op 2. Thans volgt aanbieding ge- meentebegrooting 1946. Alle leden zijn unaniem van oordeel dat de loonen van havenmees ter, gemeentewerkman en van schoonmaakster dringend her zien moeten worden en aan gepast aan het huidige prijs peil. De instructie van den ge meentewerkman zal worden gewijzigd. Voorts komt een ontwerp ter tafel voor den bouw van 2 arbeiderswoningen (bouw plan 1946). Voor elke woning zal plm. 300 mS. worden ver bouwd. De bouwkosten zullen ongeveer bedragen f 30 p. m3. Weth. v. d. Stolpe verzoekt spoedig de zijkanten der we gen te doen reinigen van on kruid. Het Arbeidsbureau zal menschen zenden. Dhr A. Hage vraagt, waar om de klok nog niet luidt. De voorz. antwoordt, dat er nog kogellagers moeten worden aangebracht. Deze zijn echter nog niet gearriveerd. Weth. Kuyper vindt het vreemd, dat „Wederopbouw" de kosten van het opstellen van den klokkenstoel raamde op f 200, terwijl deze zullen ko men op f 500. Uit een desbetreffende vraag van dhr. J. L. Kuyper blijkt, dat het aanbrengen van een uurwerk te kostbaar is. Dhr. J. Smits informeerd naar den toestand op de be graafplaats. Door nieuwe in zaai en beplanting zal hierin verbetering komen. Door het aanleggen van paden zullen dan alle graven vrij te berei ken zijn en de begraafplaats zal een geheel nieuw aspect verkrijgen. Dhr. Hage wordt op zijn verzoek ingelicht omtrent de busverbinding. Dit verkeert nog in een stadium van voor bereiding. Besprekingen met de R. T. M. zijn gaande. Hierna sluiting. RENESSE Gemeenteraadsvergadering Vrijdag kwam de Raad der gemeente Renesse in vargade- ring bijeen. In zijn openings woord bedankte burg. W. H. Scholder den Raad voor de woorden van waardeering, we gens zijn 30-jarig burgemees terschap tot hem gesproken. Hierna vingen de besprekin gen aan. Besloten werd de Oranjever- een. f 100 subsidie te verleenen voor de bestrijdingskosten van het bevrijdingsfeest. Verder kwam men overeen een leening van f 8000 te slui ten om de kosten te bestrijden welke door de uitbreiding der begraafplaats ontstaan. Het bouwplan van Renesse Zeeuwsche Zangersbond De Zeeuwsche Zangersbond zal op 20 Juli a.s. te Kortgene een zangconcours houden ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan. 15 vereenigingen uit alle deelen van Zeeland zullen hieraan deelnemen. De ontvan gende vereeniging is het Kort- geensche Jeugdkoor. Het laat ste concours werd gehouden in 1939 te Kapelle. De officieele ontvangst heeft plaats op het gemeentehuis, waarna in optocht naar het feestterrein wordt gemar cheerd, waar allereerst het Bondslied ten gehoore zal ge bracht worden. Daarna zingt elke vereeniging een verplicht en een vrij nummer. De jury bestaat uit de heeren Caro en Schijve. Na afloop worden op 't dorp de feestelijkheden voortgezet. Voor 's avonds staan op het programma muziek- en zang concerten en tot slot een fak keloptocht. ST MAARTENSDIJK Korfbal Woensdag 17 Juli spelen in deze gemeente twee korfbal twaalftallen, samengesteld uit verschillende clubs van het eiland Tholen. Door dit z.g. A en B twaalf tal zal de eerste van een se rie van drie wedstrijden wor den gespeeld. Door deze wed strijden hoopt men een eiland twaalftal te vormen, dat als het sterkste team beschouwd kan worden en tegen vereeni gingen buiten het eiland den strijd met succes zal kunnen opnemen. THOLEN Kerknieuws In het college van kerk voogden. der Ned. Herv. Kerk is dhr. Van Vessem benoemd tot secretaris-kerkvoogd. Tn de vacature M. v. Els- acker werd tot kerkelijk ont vanger benoemd dhr. J. van Voetbal De voetbalmath Tboofeche Boys-H. S. C. uit Heerlen ein digde met een 21 overwin ning voor Tholen. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het artsexamen, le ged., dhr. J. van der Maas, alhier. SCHERPENISSE Afstandsmarseh Zaterdag werd een marsch gehouden over een afstand van 25 km. Er werd goed getippeld, waaraan het mooie weer niet weinig meewerkte. Veel succes oogstte de 12- jarige L. de Wilde, die als loo- per in de eerste groep den afstand aflegde In 4 uur en minuten. OUD VOSSEMEER 40-jarige echtvereenigtng Vrijdag 19 Juli a.s. hopen de echtelieden M. van Drie! en J. Barendse hun 40-jarige echt- vereeniglng te vieren, waarbij het hen aan blijken van be langstelling zeker niet zal ont breken. omvat thans 8 woningen van verschillende grootte. HamerstukkenM. alg. st. werd besloten tot stichting van een kleuterschool over te gaan, terwijl nog enkele kleinighe den bohandeid werden. Bij de rondvraag informeer de de heer Stevense of er al vorderingen gemaakt waren wat betreft de duinovergangen. Hem werd medegedeeld, dat er besprekingen gevoerd worden om een trap voor deze doel einden te laten vervaardigen. Hierna volgde sluiting. Amerikanen zien Europa Drie gemiddelde Amerika nen een huisvrouw, een boer en een winkelier vol tooiden een zesweeksche touiv nooi door Europa. Bij hun te rugkeer betoogden zj met klem, dat Amerika zijn uiter ste best moet doen om den hongersnood In Europa te le nigen. Tijdens het niet officieele bezoek, onder auspiciën van een radio-omroepstation uit Cincinnati, Ohio, bezocht de groep Griekenland, Italië, Po len, Frankrijk en Engeland. Zij spraken met vele Euro peanen uit de bezette gebie den en gaven sedert hun terug keer reeds eenig commentaar voor de radio. Al Hokanson, de winkelier uit Porter, Indiana, somde zijn waarnemingen als volgt op: .Vrede is goedkooper dan oor log en indien wij kunnen hel pen den vrede te handhaven door meer voedsel te versche pen, dan is het, om het vier kant te zeggen, een goedkoo- pe verzekeringspremie". ERGERLIJK Scherp staat het zonlicht boven de straat. Urt een wo ning komen een jongen en een hond gevallen. Zoo „pats" in het zonlicht. Voor den jongen uit vliegt een stuk brood en nog een stuk, samen den inhoud van een korst. Uit het geheel had den ze zeker vier boterham men kunnen gesneden worden.1 De korst wordt gegeten, het verdere ligt in de zon op straat De hond ruikt er aan, maar laat het liggen. Al te ver wend? Waar is de fcrjd, dat de ste delingen het land opgingen en aan iedere boerderij bedelden om tarwe, melk of ander eten.- Het is wel ergerlijk derge lijke dingen te zien gebeuren, terwijl nu nog elders honger geleden wordt. Schaakwedstrijd ten bate van „Puttens Jeugd" Ten bate van het fonds „Helpt Puttens Jeugd" is er door de S. V. Putten, in sa menwerking met den Kon. Ned. Schaakbond een groote interregionale correspondentie" schaakwedstrijd op touw ge zet. Ons land is hiertoe ver deeld in negen groepen, waar onder ook de groep „N.-Bra- bant, Zeeland., Limburg". De bedoeling is, dat de deel nemers in dezen groep uit eüc der andere acht groepen een tegenstander naar speetefcerh- te krijgen toegewezen. Iedereen, hetzij sterk at zwak speler, heeft dus gelijke kansen, terwijl voor ieder, cöe in zijn serie de meeste punten behaalt, prachtige prijzen be schikbaar zijn gesteld. Wij doen dus een dringend bèroep op alle Zeeuwsche, spe ciaal de Goessche en verdere Z.- en N.-Bevelandsche scha kers zich voor dezen wedstrijd aan te melden. Vooral voor spelers, die niet regelmatig in clubverband spelen is dit een prachtige ge legenheid hun speïkennis te verdiepen. Ook niet-leden van den K. N. S. B. kunnen aan dezen wedstrijd deelnemen. Het inleggeld bedraagt min stens f 1,50, te storten op postrekening 260073 van R. Idema, Putten (Gld.). Inschrijvingen met zoo mo gelijk opgave van speelsterkte worden ingewacht, uiterlijk vóór 31 Juli bij den rayon-aan voerder J. v. d. Hagen, Ka- naalweg 8, Sluiskil. STAVENISSE Voor beroep bedankt Ds. J. W. Kolkert van Schalk wijk heeft bedankt voor het j beroep bij de Ned. Herv. Kerk alhier.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3