STAD EN LAND DE EERSTE DAG EEN SUCCES GEBLEKEN SPORT Voor den Zondag „HET HEIL GODS" „Opdat gij zoudt zijn tot heil". Hand. 23 AT is het heil, dat een W Apostel gevormd heeft tot een stuk dynamiet? Het heil, dat de Joden verwerpen en waaruit de hei denen leven mogen? Het heil tot aan het uiterste der aarde? Het heil Gods, geopenbaard in Christus, laat zich niet opslui ten binnen menschelijke beper kingen. Het gaat door alles heen, voortkomend uit de H. Schrift waaruit de Apostel pre dikt en waarnaar hij leeft. Hij zegt niet maar wat in het wilde weg, ongeremd, maar hij weet zich gebonden aan het Woord, dat hij heeft te verkondigen midden in deze wereld. Paulus weet zich een dienstknecht van den Heer. een uitverkoren in strument, dat veel moet doorma ken. Die het Woord Gods niet wilier, hooren. verwerpen het heil. sluiten zich buiten het le ven mei God tn Christus. Ont vangen ook geen licht in de duisternis van hun zielenood en geestelijk leven. Het heil in Christus, die Overwinnaar is- slaat een mensch ter neer als een "°au}us. Dat is de kracht heendringt. Het heil Gods is heendringt. Het heil Gods in van het licht, dat door alles heeft in den donkeren Kerst nacht, de liefde Gods, die op de heuvel Golgotha aan 't Kruis Is geopenbaard, de overwinning Gods, die met Paaschmorgen werd bezongen, de Troonsbe stijging van Hem. die het werk Gods had volbracht. Het heil Gods is daar, waar de H. Geest doorbreekt, werkt, aangrijpt, vernieuwt, levend maakt allen, die het Woord Gods hooren. Het heil is in deze wereld, om ons niet van deze wereld te doen zijn en in duisternis te doen on dergaan maar toch met een op dracht deze wereld te doen in gaan want het licht moet alles overwinnen, de wereld van iede ren "lag. het werk van eiken dag Jer mensch van nu. Dat de opdracht van Jezus Chris tus aan de Apostelen, aan de Kerk in de wereld. Het Evange lie, de blijde boodschap van Gods liefde en vergeving, door de 7oden verworpen, gaat tot de volkeren van alle landen, van Oost naar West, van Zuid naar Noord, zooals het in de 7de eeuw ook tot onze lage landen doordrong onder Willibrord, de Apostc. van het Christeno- m wiens gebeente rust in de Ba siliek van Echternach. De heidenen ten tijde van den Ape te, Paulus te Antioehië (in KI. Azië) verblijdden zich en ge loofden in Christus. Die de macht der duisternis had over- wonnenwonnen. Het Evangelie, breidde zich uit. En zoo gaat het nog Wanneer wij bet levende Woord Gods niet aannemen, d^n /.al het Evangelie ons ont nomen worden en gebracht aan hen, Hie er met verlangen naar hooren zullen. Mogelijk zullen de Christenen van Indonesië h-*ter het heil des Heeren aan vaarden dan oen doode kerk hier. God beware ons daarvoor en geve ons open ooreti en toe genegen harten, om Zijn bood schap te verstaan, die ons wak ker schudde.' Opdat ook w i. mogen worden tot een licht der wereld; nmdat wij zelf het Licht Gods hebben gezien het in ons brandt. Wij moeten allen trouw zijn in onze roe ping. Opkomen voor de belan gen van het Gods rijk en Kerk. durven spreken van het heil en de liefde Gods voor de ze wereld in Christus alléén Dat houdt in wederlegging en lastering Maar welke on-Chris telijke macht straks ook moge zegevieren, toch zul'len wij moe ten weten: het heil is des Hee ren, want Jezus Christus is de Eerste en de Laatste God kent geen staking, maar distribueert aan allen zijn heil in ruime ma te. Aanvaarden wij dan de goe de boodschap des heils. dan mo gen wïi vat) ons verblijden in den Heer. en alle tegenspraak- en tegenstand te niet doen door het Woord des Heeren Gelooft zij Jezus Christus, om he« heil ons toebereid, dat blijft en duurt in eeuwigheid! H. A De tentoonstelling, die gister met prachtig weer is begonnen heeft de eerste dag een schit terend verloop gehad. Duizen den bezoekers dwaalden over de terreinen en ook wij willen u een korte indruk geven van het geheel. Ons eerste bezoes. gold natuurlijk de stand van de jubileerende maatschappij. Di rect werd onze blik getrokken door de groote cirkelvorrmge maquette van Zeeland, die zich in het midden bevindt. Duide lijk wordt hier een beeld gege ven van de verschillende produc ten, die in de diverse rayons onzer provincie worden ge kweekt. De zijwanden toonen op duidelijke wijze hetgene, wat listeren de voorzitter der Z.L. M. Ir. Geuze, in zijn rede, „Ver leden, heden en toekomst" uit eenzette. De tegenstelling tus- schen 1843 en heden is dan ook wel zeer duidelijk tot uiting ge bracht. Groote vooruitgang is bereikt door het mooie werk, dat de Z.L.M. op alle mogelijk gebiec heeft verricht. Vervol gens brachten we een bezoek aan de stand van het ministerie van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening. Onder het motto „het ministe rie van landbouw is bij U" worden hier de werkzaamheden tot uitdrukking gebracht, die de verschillende afdeel ingen ressor- teerende onder het ministerie verrichten. Langs de andere stands dwalende beseffen wij wel. dat het onmogelijk is, ze allen uitvoerig te beschrijven. In de tent, waarin de afdeeling akkerbouw, voorlichting en ver- eenigingsleven zich bevinden-, wordt bij de ingang direct onze aandacht getrokken door d< stand der Keuringsdienst Zee land, waar Ir. Versteeg voor een groot aantal toehoorders een verkorte landbouwcursus geeft. Vol belangstelling wordt zijn uitleg over het „groen-rooden' door verschillende jonge boeren aangehoord. Verder dwalen we, ,en belandden, langs vele mooie stands bij die van de P.Z.E. maar de sprekende aparaten van vroeger en nu. aan het ver baasde publiek een uitleg geven van hun werkzaamheden een bezoek aan de tent van de afdeeling Tuinbouw, Veilings- wezen en Bijenteelt, begeven we ons op het stuk bouwland, gren zende aan de Westzijde van het Tentoonstellingsterrein, waar de inzenders van de meest moder ne landbouwwerktuigen en ook ,oude Beestjes" uit vroeger dagen de bijzondere aandacht trekken. de bioscooptent was het niet om uit te houden Transpi- reerend kwamen de bezoekers er uit, maar de operateur scheen de warmte niet te bemerken. Ongestoord draaide hij zijn pro gramma. dat. ondanks de groote hitte, steeds groote aandacht trok, ondertusschen vonden op het eerste sportterrein de ver schillende keuringen plaas. waar van wij enkele kampioensuitsla gen bekend maakten. De kampioensmerry. een Ju- liesfte D-amice, fokker-eigenaar A. J. Temmerman uit Hoofd plaat. Zij ontving een zilveren beker door de Z.L.M. beschik baar geste'd, terwijl ook de af deeling Zeeiand van het Ned Trekpaarden Stamboek een be- ker uitgeloofd had. De reserve-kampioen was de merry Blanks van Nico van A. Serrarens te Ossenisse. De kampioenhengst was Certain van de Marienhoeve. waarvan de eigenaars waren de Gebr. v. Campen te Grauw, ook dit prach tige beest behaalde voor zijn eigenaar een zilveren beker, be schikbaar gesteld door de afd. Zeeland van het N. Tr. S. De reserve-kampioen was Hautain van de Wieringermeer van den heer Jos de Waal, uit Kuitaart. De kampioen-stier was Wopke van de Stierenvereeniging „Ex celsior" Fokker is de heer N. van de Burg uit Jelsum. Zijn eigenaar had een zilveren beker in ontvangst te nemen, beschik baar gesteld door de firma L. Will ems en Zoon. Roosendaal. De reserve-kampioen was Roe land, de fokker was W. Groe- eldVedder uit Ruinerwolde, De eigenaar was de heer J. Mal- jaard uit Oost-Kapelle. De kampioen melkgeit was Maatje. Eigenaar de heer J. Hsrt uit Kerkwerve. Reserve-kampioen was het beest van den heer A. Blom- maerd te Axel. De kampioen der varkens was d. 19 van de stamboek en vol bloed zeugen. De fokker-eige naar Is de heer C. Mol uit Waarde. In ons volgend nummer hopen we de keuringsuitslagen van de voorgebrachte dieren volledig bekend te maken. Voelbaloverzicht Door een misverstand was bet ons niet mogelijk een voorbeschou wing te geven van de wedstrijden die J.l. Woensdagavond voor aet landskampioenschap zijn gespeeld. De returnmatches vinden Zondag a.s. plaats. Hoewel de Ajaxieden het niet gemakkelijk zullen heb ber te Brunsum hebben zij toch de grootste kans in deze wed strijd. Heerenveen ontvangt NEC en zal naar alle waarschijnlijkheid voor de tweede maai in één week het loodje moeten leggen. De wed strijd van dezen Zondag is NAC- Haarlem, daar de Bredanaars, wil len zij een kans op de titel be houden, verplicht zijn te winnen. Haarlem lijkt ons niet over een ploeg te beschikken die zoowel Zaterdag als Zondag een zware competitiewedstrijd op volle sterk te kunnen uitspelen, maar nu op Woensdag de eene en op Zond. de return wedstrijd wordt gespeeld geven wij de Haarlemmers toch de grootste kans. Het heeft er les van. dat uiteindelijk de titel van landskampioen 1945—1946 weer zooals reeds zoovele malen het ge val was in het Westen terecht komt. De stand luidt: Haarlem Ajax NAC NEC Heerenveen Limburgia 5 S I 1 7 12—14 5 2 12 5 5 2 0 0 4 5 10 4 2 14—12 12—16 8—12 Na de wedstrijden van Zondag .s zijn we dus op de helft en reeds, al is het dan bij Ajax slechts voor een beter doelgemld delde, staan de Westelijke kam pioenen aan de kop, waarbij men bedenke, dat zij bij elkaar reeds tweemaal hebben ontmoet. Goes Concert Hosanna. Donderdagavond gaf de muziek- vereeniging Hosanna een con cert op de feestelijk verlichtte muziek1 ent. De belangstelling was tengevolge van het slechte weer maar matig. Uilslag etalage-wedstrijd Smaakvolle etalage. Ie prijs mevr. Harmsen Meu belzaak. L Kerkstraat; 2e pr fa. de Groot. Bloemenzaak. St Adriaanstraat: 3e prijs C. J Adriaanse. Fruitzaak. Witte Paardstraat. Actueel. Ie prijs Jac. Kloosterman, Kruidenier, L. Kerkstraat; 2de Prijs W. Bos, Bedriifskleeding. Papegaaistraat: 3<& prijs mevr wed Snoodijk. Rijwielzaak, Kei zers'raat. Kooplust prikkelend. Ie prijs Simon de Wit, Manu facturen. Papegaaistraat: 2e pr. G. Bi-oekstra, Huish -artikelen, Koningstraat; 3e pr. fa. wed. Dominicus. Drankzaak, Korte Kerkstraat. Goes—Landbouwstndenten (3- Ter inleiding van de landbouw- tentoonsteüling speelde een Goes elftal een wedstrijd tegen d€ landbouwstudenten. Vanzelfspre kend hadden zij in verband met de promotiewedstrijden daarin geen spelers van het eerste op gesteld. doch verscheen een sterk tweede elftal. De heer Ir. Geuze, voorzitter van de Z.L.M. deed de aftrap en direct trok Goes flink van leer, doch de landbouwers laten zich al evenmin onbetuigd en een spannende strijd ontwikkelt zich. Met keurige snelle en open aanvallen gaat het van doel tot doel. Bij een mooie aanval opent midvoor Schrijver de score (1-0) Lang duurt deze voorsprong echter niet want vrij vlug ma ken de landbouwmgnschen door hun linksbuiten met een pracht schot gelijk. Bij een aanval over links geeft v d. Weert keurig voor en met een prachtige kopstoot maakt van Sabben er 2-1 van Voor de rust verhoogt Schrij ver nogmaals de voorsprong tot 3—1. In de tweede helft gaat het in hetzelfde snelle tempo door en beide partijen strijden met veel elan om een doelpunt. Hoe goed beide partijen zich ook weren doelpunten blijven uit en het is reeds duister ais scheidsrechter Huibrechts einde geeft. Zuid-Revelcmd 's-HEER ARENDSKERKE. De collecte voor Nederl. Volksherstel in deze gemeente heeft opgebracht de somma van f381.50. KAPELLE Gemeenteraadsvergadering Een dezer dagen vergaderde de raad onder voorzitterschap van wnd. burgemeester Bal kenende. Afwezig was dhr. de Klerk. Er werd mededeeling ge daan, dat van Gedeputeerde Staten machtiging is gekomen de slooten aan den Dijkwel- schen weg te dempen. Ook ligt het in de bedoeling)een de klok van Schore, waarvoor PROMOTIE COMPETITIE le Klasse, Afd. IV. HelmondiaGoes TSC—KDÓ. Beziet men de competitiestand, dan blijkt, dat Goes neg steeds de beste papieren in handen heeft. Gezien het spel van Zondag J.l. zou men niet zeggen, althans ge durende de eerste helft, dat men er in de Goeskamp van doordron gen is, dat deze kans om le klas- te worden nog nooit zoo mooi geweest als nu. Nu stond men gepasseerde Zondag voor de eer ste maal tegen een vereeniglng die een ander systeem speelde dar we tot nu toe in Zeeland ge wend zijn. Bleek dit vooral oor de rust een handicap, die maar niet een twee drie overwonnen kor worden, na de rust vlotte :iet beetje beier, maar dit lag hoofdzakelijk hieraan, dat Hei- mondia voor de rust te veel van haar krachten had gevergd. Een gewaarschuwd man telt voor twee, zegt het spreekwoord, aas we zullen er het beste van hopen. Speelt Goes in den vorm, die zij in de uitwedstrijden tegen R.B.C. en T.S.C. bereikte, dan is er voi gens ons geen vuiltje aan de lucht. Wint Goes Zondag a.s. -an Helmondia en slaaf T.S.C. R.B.C. dan is Goes le klasser. Er kan dus veel vreugde heersehen m Goes, wanneer de uitslagen gun stig uitvallen. Vele andere uitsla gen kunnen echter uit de bus ko men en al wordt er vevloren of gelijk gespeeld, de kans wordt na tuurlijker geringer, maar ze blijft. Laten we echter hopen, dat Goes Zondag de tweede eerste klasser In Zeeland is. GESLAAGD toelatingsexamen le ltlasse R.H.B.S. Goes B. E. Bax. Borsscle. J. S. Bostelaar. Kapcllc, P. v. d. Endt. Yecscke.- K. lis- koot. J. Jonker. W. v. Klaveren. Goes. W. M. Markussc, Kapelle, S. Rcmijnsc. J. Baaijens, L. R. Dekker. C. Stam. J. P. E. Wesscls. A. F. van Bcdaf. L. Burger. Goes. C. J. Kole. 's-H. Arendskerke, M. C. Vrecke. Goes. F. S. van Wel. Kloctingc. P. F. Colijn. M. B. J. Droo- gendi(k, M. M. Hamerslag. M. v. Heus- den. N. Huijsing. C. J. Koopman, i I. Krauwcl. Pilaar. E. van den Pol. Goes. J. C. Lindenbcrgh, Wolphanrtsdljk. P. O. Numans. Goes. J. D. de Raad. Hans- :rt. P. de Regt. Hcinkcnsrand. D. de Graag. P. v. d. Maas. Kats, J. v. A, J. Beenhakker. Kloetingc, F. M. Klaasscn. Kats. J. j. Maat. D. J. van wenhuijzen. Kruinlngen. M. Maas. .uidweg. Krabbcndijkc, M. Otte. Arendskerke. P. Ruissen, Wemcldlngi M, L. v. d. Velde. Wolpbaartsdijk, M. J. Marlen, Hanswcert. klokkestoel is besteld, elec- trisch te luiden. In de commissie voor het nazien der rekening van het Burg. Armbestuur zijn be noemd dhrn. Goud, L. Lavooij én D. van Maris. Er was verder van de buurt- vereeniging „De Postweg" een verzoek gekomen tot electri- ficatie over te gaan. Door on gunstige ligging achtte de P. 2. E. M. dit echter tot heden nog onuitvoerbaar, in verband met materiaalschaarschte. Van de oudercommissie der O. L. school te Schore was een verzoek ingekomen tot aan stelling van een 3de leerkracht Het aantal leerlingen is geste gen von in 1945, 42 tot 70 in 1946. Wil dit voortgang vin den, dan moet er allereerst 'n verzoek worden ingediend om het 7e en 8e leerjaar van Hans weert weer naar Schore terug te laten komen. Daarna kan hiervoor pas een aanvraag bij, den Minister worden inge diend. Volgens het rapport der con trole van de bliksembeveïli ling op den toren te Kapelle is het gewenscht dat er een 2e bliksemafleider wordt aan geschaft. Dit werd goedge keurd. Na nog enkele kwesties in de rondvraag te hebben be sproken, sloot Burg. Balkenen de de vergadering. APOTHEKEN Geopend van Zaterdag 6 Juli tot en met 13 Juli Vlissingen: Apotheek Ocken- burg, Badhuisstraat. H| Middelburg: Apotheek van Pienbroek. .Goes: Apotheek La Porte. Filmnieuws VLISSINGEN Luxor Theater. Een man werd veroordeeld. Het Luxor Theater brengt ona deze week een spannende detec tive-film. De Secetaris van een Olie-Maatschappij raakt buiten zijn schuld verwikkeld in een groot opgezette oplich ters-affaire. Een van de beheerders ziet zijn fout in en tracht zich uit deze zaak terug te trekken door zelfmoord te plegen. Hiervan wordt de secretaris beschuldigd en ter dood veroordeeld. Door de treinreis naar de gevangenis krijgt hij zijn vrijheid terug door toedoen van een mede-ge vangene, waaraan hij vast ge boeid is, na heel wat spannende en komische momenten, waarin een zendeling, zich als eerste klas bokser ontpopt, wordt zijn. onschuld toch nog vastgesteld. Daarna volgt natuurlijk het .happy end". In het voor-programma zien wij all-round wild-west film, waarvan de liefhebbers zeker genieten. Alhambra Theater. Dertig dag corvée. Wanneer U er van houdt eens hartelijk te lachen en wie doet dat niet gaarne in deze tijd, moet u deze film met de be kende Fernandel beslist gaan zien. Fernandal is zeker een komiek van groot formaat. „Een Koning van de lach" en dit wil heel wat zeggen. Hij laat ons lachen en dat door heel zijn wezen, zijn gehelen persoon, meer dan welke andere komiek, ook boeit hij door zijn voor dracht en weergalooze mimiek Zijn dertig dagen corvée weet Ferandal als oppasser van een kolonel in even grappige als verwarde situatie op onnavolg bare wijze de juiste én meest wijze oplossing te brengen. Hoe hij dit doet zullen wij u niet verklappen, maar dat uw lachspieren l'fe uur in werking zullen blijven en misschien ook daarna nog wel. daar kunt a van verzekerd zön. GOES Grand Theater. Waterloo Road. Deze week wordt er in het Grand Theater te Goes de film ..Waterloo Road" vertoond, waarin we de groote verleidin gen zien die de oorlog kan ver oorzaken. Een nog maar kort geleden getrouwd paartje treft dit ongeluk ook. Stewart Gran ger is in dit geval de verleider en als de echtgenoot van het jonge vrouwtje op het oorlogs veld is tracht hij het jonge vrouwtje te verleiden met hem mee te gaan. Het gelukt hem. totdat de echtgenoot terugkomt en van anderen hoort dat zijn vrouw het verkeerde pad opge gaan is Na veel vijfen en zes sen komt de zaak echter weer in orde, ze „leven lang en ge lukkig!"

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3