STAD EN LAND Actie van den bond van Varkenshandeiaars geslaagd De landbouw tentoonstelling Middelburg Goes Gillette is er weer Noord-Beveland Walcheren Qcho"T"e" en Duiveland VOETBALUITSLAGEN Tholen HET VARKENTJE GERED Tri een Dinsdagmiddag ge houden vergadering in het Slot Ostende, maakte dhr. H. J. Coisen uit Sluiskil, voorzitter van den Bond van Varkens handelaren bekend, dat 't ver zoek door hem en nog acht commissieleden aan den mi nister van Landbouw, Dr. Mansholt gericht, succes heeft Voortaan zullen ook degenen wier hoofdberoep niet op het terrein van den landbouw ligt, doch die kunnen aantoonen, dat zy de beschikking hebben over voldoende ruw voeder en afval, ook voor het houden van een huisslachtingsvarken in aanmerking komen. De besturen van de plaatse lijke varkensvereenigingen en varkensverzekeringen moeten hiervoor lijsten opmaken van NAGEKOMEN BERICHTEN. GOES Nogmaals de Postkoets. Naar we vernemen is de Post koets. die door de vereeniging Handelsbelangen in samenwer king met de Hanze uit Leiden is gehaald een der koetsen waar de Leidsdhe studenten steeds hun tochten mee door de stad maakten. De koets is het model waar vroeger de Engelsche edellieden mee op jacht gingen. Het Tag eerst in het voorne men van de vereeniging Han delsbelangen en de Hanze om met een paardentram te komen. Daar dit plan echter niet door ging vond men een andere, min stens even brillante, oplossing, die in de vorm van de Post koets zeker evenveel succes zal hebben. De bonte moet er oü. Woensdagmiddag werden op het tentoonstellingsterrein der Z.L.M. eenige films vertoond ,voor de schoolgaande jeugd. On der groote belangstelling begon men oen half twee met „De ibonte moet er uit". Een propa- 'gandafilm der runder t.b.c. be strijding. Een boer wiens koe positief reageerde op de tuber- culineproef weigert dit die te laten afmaken. Nadat zijn zoon ook door de vreeselijke ziekte 'word aangetast en sterft komt hij tot bezinning en laat (he laas te laat) dit dier afmaken Hierna werden nog vertoond „Lief en leed der dieren". Een film voor dierenbescherming en 'de bloembollenfilm. Een prach tig kleurenfilmpje dat een goed beeld gaf van de schoonheid van onze bollenvelden, de roem van Holland. die personen, op welke boven staande van toepassing is. De besturen moeten deze lijsten met hun handteekenlng be krachtigen en zijn voor de juistheid hiervan verantwoor delijk. Ook de burgemeester van iedere plaats zal de juistheid van de opgemaakte lijsten moeten bekrachtigen met zijn haudteekening. Vervolgens moeten de ge noemde lijsten uiterlijk 15 Juli a.s. ter hand worden gesteld van den Secretaris van den Ned. Bond van Varkenshande laren, N. de Kunder, Noord straat 45 te Axel, die deze ge zamenlijke lijsten aan den Prov. Voedselcommissaris ter hand moet stellen. Het is in het belang van alle varkenshouders aan bo venstaande mede te werken en zich bij de plaatselijke var- kenshoudersvereenigingen i te sluiten. Door deze regeling is voor vele plattelandsbewoners een bevredigende oplossing gevon den. Gelegenheid tot het verzenden van «*en briefkaart met een nationaleü hulpzegel. Vanwege het comité dat te Goes is opgericht ter stimulee ring van den verkoop van het Nationale Hulpzegel, zal op het terrein van de tentoonstelling een tentje worden geplaatst waarin men een briefkaart met stadsgezicht van Goes of met de drie Prinsesjes op kan krij gen, welke met een Nationalen Hulpzegel gefrankeerd van de tentoonstelling naar of naar be kenden kan worden gezonden. Een brievenbus is bij den tent aanwezig en zal geregeld wor den gelicht. De winst op de zegels is be stemd voor de oorlogsslachtof fers en ter voorziening In de oorlogsnooden. Wij twijfelen er niet aan, of vele bezoekers zullen van de gelegenheid gebruik maken om aan familie of bekenden van de tentoonstelling een groet te zen den en daarmede tegelijk goede zaak te steunen. Ingezonden mededeeling. Na Jaren van scheerellende komt Gillette ons bevrijden! Gillette Standard 10 ct. p.mesje. Comité Vacantiesorg Dezer dagen vergaderde het Comité Vacantiezorg te Goes, teneinde de plannen voor de uitstapjes der leerlingen van de lagere school nader te be spreken. Als aanmeldings datums /oor deelname werden gesteld 9 en 12 Juli, telkens van 7 tot 9 uur op het kantoor van Ne- derl. Volksherstel, Wijngaard straat 41. Met goedkeuring van B. en W. zal een verloting worden gehouden om een deel der te maken onkosten te dekken. Overigens is het giro-num mer van de penningmeesteres- se (Mevr. Verhoeven) 275.904 Goes. Als datum voor het eerste uitstapje werd bepaald Dins dag 30 Juli. Mocht wegens on gunstig weer een tocht niet doorgaan, dan zal dit door het bij verschillende winkeliers op hangen van een bekendmaking worden medegedeeld, en wel om 8 uur 's morgens. Een circulaire voor aanmel ding tot deelname aan de uit stapjes zal deze week op de scholen worden uitgereikt; voor zooveel dit niet kan ge schieden, kan men op het se cretariaat een aanmeldings formulier halen. Medegedeeld werd verder nóg, dat voor de tochten ook over het sportterrein kan wor den beschikt. Ouden van dagen maken een rijtoer door Zuid-Beveland Gistermiddag maakten twee honderd ouden van dagen een rijtoer met autobussen auto's door Zuid-Beveland. De tocht was georganiseerd door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers samen met de Middenstandsvereen. Handels belangen en de Hanze particulieren, die voedsel, geld en auto's beschikbaar stelden om de oudjes eens een prettig middagje te bezorgen. Vanaf de Vlasmarkt ging de stoet naar den z.g. Smok- kelhoek, waarna hen in Ka- pelle een kersenfestijn werd aangeboden. Vervolgens reden zij naar Wemeldinge, waar in den tuin van Oud-Burgemeester Wa- beke een koffiemaaltijd werd gebruikt. Hierna reden de oudjes naar Goes terug, waar ze moe, maar voldaan om ongeveer zes uur arriveerden. Tent week Leger des Heils Op het terrein aan de Zus terstraat alhier, wordt door 't Leger des Heis een tentweek georganiseerd van Zaterdag 6 tot en met Zondag 14 Juli a.s. Op Zaterdag 13 Juli zal, ter gelegenheid van het 57-jarig bestaan, een Jaarfeestsamen komst worden gehouden, waar als sprekers zullen optreden: Mr. A. J. van der Weel, bur gemeester van Middelburg; Ds. W. H. Beekenkamp en ko lonel J. Grimijser van Rijswijk (Z.H.). 7uic!-Beveïcmd HEINKENSZAND Benoeming Benoemd tot secretaris pen ningmeester der Ned. Herv. Kerk, dhr. M. Rottier Mz. ELLEWOUTSDIJK Gemeenteraad De Raad dezer gemeente kwam Donderdagmiddag bijeen onder voorzitterschap van den wnd. burgemeester. Allereerst had een bespreking plaats om trent de te houden aanbeste ding van woningen en onteige ning ten behoeve daarvan. Daarna werd besloten een brandput in de kom der ge meente aan te leggen, aange zien bq brand niet alle gebou wen bereikbaar zullen zijn. Voorts werd B. en W. opge dragen den aanleg van een sportterrein onder de oogen te zien. Daarna werd een begro tingswijziging 1945 vastgesteld alsmede de rekening van het Burg. Armbestuur 1943. Te vens vond de vaststelling van de gemeenterekening 1944 plaats. Daarna werd de verga dering gesloten. NIEUWDORP Collecte De collecte ten behoeve van het Prins Bernardfonds heeft alhier f 217,40 opgebracht. OUDELANDE Rijtoer Met een viertal autobussen kwamen ruim 100 ouden van dagen uit Sluiskil onze ge meente bezoeken. Nadat de koffiemaaltijd ge nuttigd was, werd een kersen- boomgaard bezocht, waar de oudjes zich de sappige vruch ten goed lieten smaken. Anjercollecte De opbrengst van de Anjer collecte ten bate van het Prins Bernhardfonds heeft f 66,86 opgebracht. KORTGENE Concert Ter eere van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard af het harmoniegezelschap E. M. M. Zaterdag 29 Juni een concert in de Voorstraat onder leiding van haar directeur dhr. F. Smit. Er werd een gevarieerd pro gramma ten gehoore gebracht, wat zeer bij het talrijke pu bliek in den smaak viel. VEERE Ringrqdery Ter gelegenheid van den jaardag van Prins Bernhard werd alhier een ringrrjderrj te paard gehouden, opgeluisterd door de Veersche Muziekver- een. „Veere's Genoegen". Er waren 25 deelnemers en aan belangstelling van het publiek ontbrak het niet. De le prijs werd behaald door L. P. Brasser, die 26 rin gen behaalde. Den 2en en 3en prijs behaalden resp. A. Mal- jers Pz. 16 ringen en P. On- derdrjk 14 ringen. Den geldprijs ad f 2.50, be schikbaar gesteld voor de bes te van de 6 minst goede rijders Von A. Gideonse. De gouden wisselprrjs, be schikbaar gesteld door dhr E. Smit, vla de Vereen, voor het Vreemdelingenverkeer te Vee- re, werd gewonnen door A. Maljaars. De rijders A. Maljers, G. Koppejan en L. P. Brasser, behaalden nog een extra prijs, resp. de prijs van den Burg. van Veere, de prijs van V.V.V. Veere en een plaquette van het verdronken Walcheren. ge schonken door de Veersche So ciëteit „Belvedère". De traditioneele „pollepel" werd gewonnen door A. Mal jers. RENESSE Lijstennummering De nummering der ingedien de lijsten ter verkiezing van den gemeenteraad Is als volgt: 1. Christelijke Partijen; 2. Liberaal democraten; 3. Partij van den Arbeid. Verder zouden meerdere in gezetenen gaarne bewerkstel ligd willen zien, dat de lijst aanvoerders van de a.s. ge meenteraadsverkiezingen hun programma in een openbare vergadering uiteenzetten. Collecte De collecte, gehouden door leden der Jeugdgemeenschap op 29 Juni 1946 voor het Prins- Bernhardfonds bracht f 95,28 op. OUWERKERK Candidaten Gemeenteraad De lijsten van candidaten voor de op 26 Juli e.k. te hou den stemming ter verkiezing leden gemeenteraad zijn: 1. Partq van den Arbeid: G. P. Kuyper, A. de Later, Joh. Smits, C. J. v. d. Hulle, A. Ha- ge, A. M. Boogerd, L. Raams- donk, C. B. Boogerd. 2. Stk. Geref.: Jac. v. Klin ken. Joh. Hendrikse. 3. Kiesvereen. West Duive- land: J. L. Kuyper. J. H. Stol- r>e, P. Vijverberg Wz., M. C. Kuyper, A. J. Dalebout, W. de Vrieze, J. H. v. Damme. Harmonie „Nieuw Leven" De Harmonie „Nieuw Le ven" is door de gulheid van een zustervereen. in het voor- loopige bezit geraakt van een 9-tal goede Instrumenten, Deze worden gehuurd tegen zeer billijke condities. De uit breiding van het ledental zal nu wel niet lang meer op zich laten "wachten. Uitslagen van 3 Juli. Ajax—Limburgia 3—1 NECHeerenveen 63 Haarlem—NAC 4—1 NIEUYVERKERK Gemeenteraadsverkiezing Voor de verkiezing van den Gemeenteraad zijn de volgen de candidatenlijsten ingeleverd en door het hoofdstembureau als volgt genummerd: Lgst 1, C. H.: M. C. Boo- gert, C. Stoutjesdijk, A. W. Wandel, Ding. Heijboer. Lijst 2. A. R.: S. Overbeeke, W van Dijke, J. Rentier, J. Flikweert, Joz. Sijrier, D. J. Flikweert. Lijst 3. Stk. Geref. Partq: J. J. van Klinken, Jac. Flik weert, Hub. Flikweert, J. Flik weert, J. Kooijman, W. Flik weert Az. Lijst 4. Partij van den Ar beid: J. A. van Dienst, P. Schrier, Joh. Schiettekatte, N. Lemsom. Lijst 5. Gemeentebelang: C. Steendqk, L. Pantus, A. van der Linde, A. Bal, J. J. Stols, C. Heijboer Cz.; W. A. Brou wer, B. Heuseveldt, J. A. van Nieuwenhuijze. Lijst 6. Persoonlijke lijst: P. J. Smallegange. Deelneming muziekmiddag Het fanfarekorps O. en U., alhier, zal Zaterdag 13 Juli a.s. deelnemen aan de groote mu ziekmiddag te Zierikzee, waar aan door 16 muziekverenigin gen en zangvereeniglngen zal worden meegewerkt. Ook het emengde zangkoor uit deze gemeente zal hieraan deelne men. Collecte Prins Bernhardfonds De Zaterdag in deze ge meente gehouden collecte voor het Prins Bernhardfonds voor Geestelijke Weerbaarheid heeft f291,32 opgebracht. Dit mooie succes is behalve de groote medewerking van de collectrices van de Mandoline- vereen. mede te danken aan de medewerking welke het fan farecorps O. en U. hieraan heeft verleend. Deze vereeni ging heeft n.l. Zaterdagmiddag op verschillende punten van het dorp gespeeld, terwijl dan in dat gedeelte werd gecollec teerd. Korfbaluitslag De uitslag van de Zaterdag avond gespeelde korfbalwed strijd voor de competitie was als volgt: D.S.S. IS.S.S. I 8—4. SCHERPENISSE 40-jarig huwelijksfeest Vrijdag 5 Juli hoopt 't echt paar W. Bijl-v. d. Velde den dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar in het huwelijk traden. Het zal het echtpaar zeker niet aan belangstelling ont breken. 25-jarig huwelijksfeest Zondag 7 Juli hopen 't echt paar J. Quaak-Paulussen den dag té herdenken, dat ze voor 25 jaar in den echt zijn ver bonden. Wij wenschen 't echt paar nog vele jaren toe. ST. ANNALAND Dure rywielen In samenwerking met den C. C. D. is de politie een ver dacht rijwielhandelaar op het spoor gekomen, die rijwielen veel te duur verkocht. Hij vroeg prijzen varieeren- de tusschen f 300 en f 400. Er is proces verbaal opge maakt. THOLEN Hoog water in de week van 7 Juli tot en met 13 Juli 1946 7 Juli 9.48-22.15 8 Juli 10.47-23.20 9 Juli 11.46-23.54 10 Juli 0.27-12.55 11 Juli -1.24-13.47 12 Juli 2.14-14.36 13 Juli 2.59-15.16 Berekend naar zonnetijd hoogwater te Bergen op Zoom 15 min. later en te VlUsingcn plm. 2 uur vroeger dan te Tholen.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 4