Zuïd-Beveland GOES weer een stapje nader T.S.C.-GOES 1-2 Z.-Vlaanderen u IERSEKE. Nederlandsch Verbond van Repatrieerenden. Voor de openbare vergadering iehouden door het Nederlandsch Verbond van Gerepatrieerden te Ierseke, was groote belangstelling. Het hoofdbestuurslid Gotjê gaf een uitvoerige uiteenzetting van doel en streven der vereeniging. Na vele vragen te hebben oe-1 antwoord, gaven alle aanwezigen zich op als lid. Ook de collecte Ondersteuningsfonds was een enorm succes, waarvoor spreker zijn groote dank uitsprak. Een voorloopig bestuur werd gevormd Secretariaat is Veerstraat 13, Ier seke. Sport KAPELLE 50 jaar getrouwd Woensdag 19 Juni herdacht het echtpaar M. de Jager-van Wingen alhier den dag, dat ze voor 50 jaar in het huwelijk traden. 's Avonds bracht het fanfare gezelschap „Ons Geno'egen" een serenade aan de jubilee renden. HEINKENSZAND Vergadering O. L. School Woensdagavond hield de Oudercommissie der O. L. S. in tegenwoordigheid der ouders een openbare vergadering. Na het openingswoord van den voorzitter, die er in zijn toespraak op wees, dat dhr. de Korte, die onlangs tot hoofd der school is benoemd, het on derwijs wil vernieuwen, sprak hij over den toestand waar de school zich thans in bevindt: zij werd n.l. door de oorlogs handelingen zwaar getroffen. Spr. deelde mede, dat het ge moeten verliezen, mogelijke medewerking toe zegde. Ook is er ernstig gebrek aan een derde leerkracht, en men zal trachten er zoo spoedig mogelijk een onderwijzer bij te krijgen. Hierna was het woord aan dhr De Korte, die in duidelij ke bewoordingen zijn plannen voor de toekomst uiteenzette. Spr deelde mede, zijn best te zullen doen de karakers der kinderen zoo te vormen, dat ze open staan voor barmhartig heid en liefde tot de kerk. Ook is er een schoolbiblio theek gevormd, waar de kin deren tegen een kleine vergoe ding gebruik van kunnen ma ken. De zittende oudercommissie, bestaande uit de heeren N. C. de Regt, voorzitter; W. Kareis en J. Almekinders, werd bij acclamatie herkozen, terwijl 't bestuur met nog twee leden werd uitgebreid, n.l. de heeren G Wisse en A. Minnaard. Na rondvraag werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. BORSSELE Kerknieuws Ds. D. L. Aangeenbrug te Leerdam is beroepen bij Geref. Gem. alhier. Voor ongeveer 3500 toeschou wers waaronder plm. 600 Goes- supporters is het Goes te Oos- i terhout gejukt beslag te leggen op 2 kostbare punten. Met 2- zegevierden onze stadgenoten en staan nu aan de kop van de promotie-competitie met 5 pun ten uit 3 wedstrijden. Deze met veel vrees tegemoet geziene wedstrijd is na een spannend verloop verdiend door Goes gewonnen. Wanneer scheidsrechter Vught uit Tilburg om even over half drie beginnen blaast, nadat eerst de Goes-voorzitter den heer Koster, aan zijn collega met toepasselijke woorden een ets in lijst heeft overhandigd stellen de volgende elftallen zich op: T.S.C.: Verwijmeren, doel; v.l.n.r. J. Zestig en J. Snoeren, achter; Vissers, Kools, Gerrit sen, midden; P. Hooymayers, W. Snoeren, Ernst, H. Snoeren en J. Hooymayers, voor. Goes: v. d. Vliet, doel; v.l.n.r. Wijs en M. de Pau, achter; J. Beuns, J. Bekenes, P. Wijs, midden; A. Lockefeer, P. Flip- se, J. v. d. Sluijs, A. Bodner en D. Mos, voor. Het weer is schitterend en niet te warm, het veld van normale afmetingen, met een goede gras mat, maar enigszins hobbelig. T.S.C. wint de toss en verkiest met wind en zon mede te spe len. De eerste aanvallen zijn voor TSC en reeds na enige minu ten mist de rechtsbuiten J. Hooymayers een prachtkans, als hij alleen voor van Vliet vor- schijnt en hard meters naast de goal schiet. TSC schijnt er zin in te hebben, want aanval op •aanval golft naar het Goes-doel maar de voorwaartsen, hoe aar dig zij af en toe combineren, vergeten te schieten, of doen het te haas'ig. De eerste m'nu- ten komt Goes er niet aan te pas en het wordt ons bang te moede, als wij de achterhoede zien ploeteren, met de lichte bal en op het effectvolle veld. Goes bepaalt zich in het eerste kwartier hoofdzakelijk tot uit vallen en deze zijn stuk voor op, hoe keurig Bonder de ballen voor Mos vrijmaakt. Er wordt bij Goes hoofdzakelijk over rechts gespeeld en bij een goe de Goes-aanval, die slecht wordt afgeslagen, zien we in eens Bonder opduiken, hij neemt de bal op zijn schoen en Verwijmeren is een geslagen man, 10 voor Goes. Grote vreugde bij de Goes-supporters, die met z'n allen, een staantri- bune bevolken. Verder heerst er op het veld doodse stilte Hierna schijnt TSC zo gedepri meerd te zijn en in deze perio de doet Goes wat ze wil. Met kunst en vliegwerk houdt de TSC achterhoede stand en noteren achter elkaar een vlie gend schot van Mos. dat Ver wijmeren vallend stopt, een harde schuiver van v. d. Sluys, die Verwijmeren op zijn plaats vindt en zien Flipse voor open goal de kans van de dag missen Langzamerhand herstelt TSC zich, maar alles gaat over links, terwijl de rechtervleugel ons de gevaarlijkste lijkt. Hachelij ke situatie® ontstaan nu voor het Goes doel, maar de verdedi ging is in prima vorm en speci aal P. Wiis redt enige malen schitterend. Zo tussen bedrij ven door sticht Lochef: r met enige gevaarlijke voorzetten, nadat hij de bal keurig heeft vrij gespeelt, gevaar voor hel TSC-doel, mrar Verwijmeren i: in goede vorm en laat zich niel verschalken. Een vrije schop net buiten het strafschong^hled van Goes levert geen resultaal op en eenzelfde op het TSC- doel gaat hoog. Wanneer v. d Vliet bij een TSC-aanval op '1 hiisfe moment uitloopt, schopt hij tegelijk met de rechtsbuiten naar de bal De nieuwe bal ver toont een scheur, de rechthui- ten is gelcwetst en uiteindelijk aat de bal corner. Vlak voor Ie rust is Mos zeHzucTVig en schiet zelf. terwiil v. d. Sluvs d"t van een kans had. Met Goes in de aanval wordt er voor rust gefloten. Stand 10 voor Goes. Onmiddellijk na de rust komt TSC overdonderend oozetten. maar nu toont v. d. V'iet wat hij waard is. Kalm zonder aarzelen bezweert hij de moeilijke situaties 'trouw bijge- VOETBALUITSLAGEN Kampioenschap Nederland. AjaxHeerenveen 2—1 NAC—Limburgia 2—0 NEC—Haarlem 3—4 HeerenveenAjax 2—1 HaarlemNEC 2—2 Eerste klasse District I RFCXerxes 0—2 Promotie 2e klasse 't Gooi—AFC 0—0 District n. VUC—Excelsior 1—3 District IV. HelmondiaRBC 1—0 TSCGoes 1—2 District V. Frisia—Velocitas 3—4 Sneek—HSC 2—1 Be QuickVeendam 5—2 Promotic 2e klasse. EmmenLSC 4—1 KORTGENE „Geuzerwaard" Op Dinsdag- en Woensdag- Kortgeensche Oranjevereen. de Tooneeiclub T. I. G. uit Coiijns plaat het tooneelstuk „Geuzer waard" opgevoerd in de zaal van hotel „De Stadswijnkelder" alhier. Het stuk, dat ons terug bracht naar 30 April 1943, de dag der staking, werd door de spelers op uitnemende wijze vertolkt en trok dan ook op beide avonden een goed gevul de zaal en een dankbaar pu bliek, getuige het enthousias me applaus. Na de voorstelling van Woensdagavond bood de voor zitter der Oranjevereen., met een woord van dank aan alle medewerkenden, de eenige meespelende dame, bloemen aan. stuk veel gevaarlijker, dan het [staan door de Pau en de gebroe hele TSC offensief. Na onge-|d?rs Wijs. Er is voor TSC geen veer 10 minuten werkt Goes doorkomen aan Wederom zijn zich enigszins los en het valt de Goes aanvallen gevaarlijker Biervliet, het oude Beukels- stadje, West Zeeuwsch Vlaanderen heeft, tengevolge van den oor log vele zijner monumenten Het Is dan ook geen wonder dat er in dit gewest stemmen opgaan om de resteerende his torische waarden, indien die maar eenigszins te herstellen zijn, in elk geval voor het na geslacht te bewaren. V. or den oorlog wees men in Biervliet een ander gebouw aan om als stadhuis te dienen, doch dit gebouw is nu afge brand. Nu bestaan er reeds plan nen om een nieuw gemeente huis op de markt te bouwen. Deze hebben niet de instem ming van de burgerij die in een dorpsvergadering unaniem beloot er op aan te dringen, dat het „Oude Raedthuys", dat nu als café is ingericht, weer het gebouw der „vroede vade ren" zal worden. Een besluit, waarmee de haring, het symbool van Wil lem Beukelszoon, die op het dak van het „Oude Raedthuys" prijkt, het wel eens zal zijn. WESTDORPE G. H. E. M. v. Waes benoemd tot Burgemeester Bij Kon. Besl. van 15 Juni 1946, no. 13, is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot burgemeester van Westdopte, dhr. G. H. E. M. van Waes, thans wethouder aldaar. Gerard Honoré Eugène Ma rie van Waes is geboren op 15 Maart 1913 te Westdorpe en doorliep de H. B. S. met driejarigen cursus met een-ja rig aansluitend hoogere han delsschool te Rolduc (Kerk- rade). Lid van den tijdelijken raad >an Westdorpe zijnde, werd hij tot wethouder benoemd. Naast deze functies is hy nog voorzitter van de Stichting Landbouw Zeeland, lid van het kringbestuur N. C. B. Oost- Zeeuwsch Vlaanderen, aismede gezworene en öykgraaf van verschillende polders. De nieuwe functionnaris is gehuwd en heeft één kind. Van godsdienstige gezindte R. K„ behoort hij politiek tot de Kath Volksparij. HOOFDPLAAT Burgemeester Temmerman treedt weer in functie Bij besluit van den Commis saris der Koningin in Zeeland van 19 Juni 1946 is met in gang van denzelfden datum het aan den heer J. F. C. Temmer man door den Militairen Com missaris d.d. 19 October 1944 opgelegde bevel tot staking van de uitoefening der functie van burgemeester der gemèen- te Hoofdplaat, opgeheven. Tegelykertijd is den heer G. A. Nelissen eervol van de waarneming van het burge- meesteresambt dier gemeente ontheven, zulks onder dank zegging voor de diensten door hem in die functie bewezen. De heer Nelissen werd reeds op 19 October 1944 met de waarneming belast. feer met Flipse van plaats ver wisselen, wint de voorhoede aan kracht, 8 Minuten na rust krijgt v. d. Sluys het ineens op zijn heupen, passeert schijnbaar achterloos enige tegenstanders en geeft met een hard strak 'ot Goes een 20 voorsprong. Lijkt wel of de staantribune kapot moet, zo gaan de Goes- supporters te keer. Weer volgt een Goes-overwicht en de achterhoede krijgt even lucht. Toch geeft TSC zich niet ge wonnen. De veteraan Zc komt naar voren, maar verder dan enige verre schoten vele corners komt het nief Mc-t moeite werkt Goes zich enige malen los en de aanvallen wor den meestal door Bonder inge zet en zijn doordat ze steeds over de vleugels gaan een voort durend gevaar voor de TSC- achterhoede. Bij een TSC-aan val koppen Snoeren en H. Wijs met de hoofden tegen elkaar en Wijs verlaat enige tijd het veld. Veel schoons voetbalgebied niet te -enieten nu de stand 20 voor Goes is. TSC vecht voor een goal en de Goes achterhoede moet alle zeilen bijzetten om onheilen te voor komen. v. d. Vliet ranselt enige ^n de hal uit de goal, stopt diverse schoten, maar moet na een half uur spelen zwichten voor een strafschop voor onge oorloofd aanvallen van rechts buiten J Hooymayers door P. Wiis Spil Kools voltrekt het vonnis. 21 voor Goes. Dit schijnt voor Goes het sein te zijn, de zaak anders aan te pak ken. Spil Beken es stuwt voorhoede nu flink op. Gevaar lï'ke situaties on+rtaan voor het TSC doel. Een prachtschot van v. d. Sluys ketst via de onder kant van de lat in het veld te rug. Bij een algemene Goes- aanval scoort Filipse, maar de scheidsrechter had reeds voor buitenspel van Lockefeer ge floten. Langzaam verstrijkt de tijd, van beide zijden wordt al les in het werk gesteld veran dering in de stand te brenger, hetgeen echter geen van beiden gelukt. En als de goed leidende scheidsrechter Vught voor het laatst fluit heeft Goes een Uii hei Radioprogramma van Dinsdag. HILVERSUM I, 301,5 M. 7.00 Nieuws en Gym. 7.30 Gramm. 8.00 Nieuws. 8.15 Gramm. 9.15 Morgen wijding. 9.30 Gramm. 10.30 Voor de vrouw. 10.36 Twee piano's. 11.00 Over herwonnen kunstbezit. 11.45 Familieberichten uit Indië. 12.00 Ballroom-ork. Guus van Opstal. 12.30 Ons Platteland. 12.40 Piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Gars de Paris. 1 Met naald en schaar. 14.20 Harpkwartet en Vrouwenkoor. 15.00 Wat vinden vrouwen van de politiek. 15.15 Gramm. 16.00 Cock tails for two. 16.30 Kindertijd. 17.90 Nederlandsche pianisten voor de jeugd. 17.45 Rijk over Zee. 18.U0 Nieuws. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 fin nu naar bed. 19.05 De waarheid over Java. 19.20 Kwintet Sjosta- kowitsj. 19.45 Dep spreken. 20.00 Nieuws. 20.08 Bonte Dinsdagavond trein. 21.30 Voordracht. 21.50 Con tact. 22.15 Buitenl. overz. 23.00 Nieuws. 23.1 S Avondmelodie. HILVERSUM H, 415.5 M. 7.30 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.20 Gramm. 9.00 Vrouwenspiegel. 9.05 Gramm. 10.45 Symphonie Brahms. 11.25 Herh. Lichtbaken. 12.05 Con cert. 12.30 Ens. Jcck en Aene3S, Purcell. 15.00 Vertel 1 cc ^htertje Jairus. 15.30 Ork. Alfredo Cam- peli. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Muz. beschouwingen. 17.00 Humo ristisch werk v. Strijkkwartet. „Mlnimax". 17.30 Kamerkoor. 1' 00 Grk. Jaap Meyer. 18.15 R.K. Boe- ren- en Tuindersbond. 18.'3 Avonds als ik slapen ga. 19.00 Nieuws. 19.15 G.O.I.W.N. 19.30 Voor de jongeren. 20.05 Stichtsch ka merorkest. 21.00 Film. 21.15 Orlc. Klaas van Beeclc. 21.40 Wat doe ik met mijn vacantie? 22.00 Nieuws. 21.15 Avondgebed. 22.30 Ens. Nina Dolce. 22.45 Oover bijz. jeugdzorg. 20.15 Gramm. Hoog water in de w elc van 23 Juni lot er met 29 .ni 1916 23 24 9.4!—2'.18 10.54—23.30 25 11.46-12.06 26 0.40-13.10 27 1.39-14.11 28 2.41-15-04 29 i (nieuwe maan Berekend naar 3.29-15.57 zonnetijd Hoog water te Bergen op Zoom plm. 15 nuten later en plm. 2 uur vroeger dan te Tholen. Wat zij bereikten Vele, ja honderden Goesche supporters wensten de wed strijd TSCGoes bij te wo nen. maar hoe er te komen? Ie Moest men dan met de trein van 7.15 uur uit Goes naar Breda, 2e moest men dan van Breda naar Ooster hout gaan lopen, wat dus nog wel het grootste be zwaar vormde. Echter enige trouwe Goesche supporters Kramer, Lu.twieler en van Doorn zochten naar een be tere oplossing. Inderdaad heeft Dhr. van Doorn de Ned. Spoorwgeen bereid ge vonden met medewerking v. Dhr. Verplank, stationschef alhier, en Dhr. Middelman om een extra trein te laten lopen, welke om negen uur van station Goes vertrok. Verder werkte ook de Rijks verkeersinspectie in 's Her togenbosch mede door extra autobussen te laten rijden van station BredaOoster hout v.v. Bovengenoemde commissie kreeg het toch voor elkaar dat niet minder dan 500 supporters de voet balwedstrijd konden bijwo nen. Bravo heren, de sup porters zullen U dankbaar zijp. zwaar bevochten, maar verdien de overwinning behaald. De achterhoede speelde buiten gewoon goed, de halflinie was zeker voldoende hoewel niet overweldigend. De voorhoede deed haar plicht, de reehtervleu gei was het beste deel, hoewel na de verwisseling op links ook deze vleugel aan kracht won. v. d. Sluys deed schijnbaar niet veel, maar scoorde een nuttig doelpunt. TSC viel na haar overwinning van vorige week op Helmondia, eerlijk gezegd tegen. De voorhoede peutert te veel. De kansen van Goes zijn, nu Helmondia van RBC won er weer op verbeterd. Krijgen we nu toch een tweede le klasser in Zeeland? De stand luidt: Goes 3 2 1 0 6—4 5 Helmondia 2 10 1 12 2 RBC 2 0 11 2—3 1 TSC 3 1 0 2 4—4 2 Welke clubs behaalden het kamp: oenschap in de eerste klasse (Slot.) Ons rest nu nog slechts één afdeeling en wel die van afd. L Hier was het Ajax, de oude Meerclub, die het afd. kampi oenschap behaalde. De Amsterdamsche ploeg be staat nu 46 jaar en zij heeft in den loop des tyds 14 dis trictskampioenschappen en ze ven landskampioenschappen op haar naam gebracht. Sinds zeven jaar speelde A- jax geen hoofdrol meer in de competitie, maar nu deze club weer onder leiding van Jac. Reynolds staat, hebben de Am sterdammers getoond, dat zij niet onder behoeven te doen voor het Ajax van vroeger. In hun laatst gespeelden wedstrijd stelde de elftalcom missie een nieuwen midvoor op en wel Michels, een 17-jarigen knaap, die rechtstreeks uit de juniorenploeg is gekomen. Door iiefst 5 doelpunten te :coren was hij den held van den dag. Zullen de Amsterdammers het record van H. V. V., dat icht maal landskampioen van tt?derland werd. evenaren? «4-

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3