STAD E: N[ LAND Goes Middelburg Vlissingen Schouwen en Duiveland Tholen Off. Publicaties Fïnan. Berichten Mr. Mas Slamet over Ned. Indië. Maandag 21 Juni komt in het Schuttershof de Docent aan de Rechts Hoogeschool te Ba tavia, Mr Mas Slamet, een causerie houden over Neder- landsch Indië. Deze lezing, die waarschijn lijk gevolgd zal worden door een actueele Indische film, had in Holland enorme belangstel ling. Laat niemand, die eenigs- zins op de hoogte wil komen en blijven van de tegenwoor dige toestanden in Nederl. Indië, verzuimen dezen avond bij te wonen. Mr. Mas Slamet werd op 2 October 1945 door de Indone sische nationalisten ontvoerd, en na eenige omzwervingen door Bantam in het Paleis van den Gouverneur-Generaal te Buitenzorg opgesloten tot 8 December, waar hij door de Britsche troepen werd bevrijd. Zijn woning te Batavia staat thans onder zware bewaking van Nederlandsche Militairen. Wij verwijzen verder naar de advertentie in dit blad. Kerknieuws Beroepen te Goes-Wilhelmi- nadorp (vacature Dr. W. F. Dankbaar)J. van der Sar uit Moerdijk. ZONDAGSDIENST Stoomtram „Walcheren" Met ingang van 23 Juni a.s. wordt door de N.V. Stoomtram „Walcheren" 'n Zondagsdienst ingevoerd. Op de lijn Middel- bui'gGoes zullen 6 ritten heen en weer worden uitge voerd; op de lijn Middelburg Vlissingen wordt vanaf 9 uur tot en met 23 uur (laatste rit 23.30) op de heele uren van Middelburg vertrokken en van 8.30 tot en met 22.30 uur (de laatste rit om 23.15) van Vlis singen. Ook op de lijn Middelburg Domburg zal met ingang van genoemden aatum op Zonda gen een beperkte dienst wor den gereden Staanplaats Autobussen Inplaats van op den Dam, waarover in de laatstgehouden gemeenteraadsvergadering ge klaagd was, hebben de auto bussen en vrachtwagens der N.V. Stoomtram „Walcheren" thans hun staanplaats op het terrein hoek Bodenplaats Gort straat. Buurtconcert Excelsior. De muziekvereeniging Excel sior hoopt bij gunstig weer Za terdag 22 Juni a.s. een buurt concert te geven in de Zacha- rias Jansenstraat. Aanvang 7.30 uur. Indien er echter Zaterdag een concert gegeven wordt op het Molenwater, zal het concert van Excelsior op een nader vast te stellen datum plaats vinden. Het programma luidt als volgt: 1 Residentiemarsch W. Schootemeyer. 2. Ouverture Antigone, Rousseau. 3. Mondnacht auf der Alster, Wals Oscar Fétras. 4 Groote fantasie uit de opera Carmen G. Bizet. Pauze. 5 Marsch du Héros Nicholls. 6. Strauss Herinneringen Herman Lureman. 7 Fantasie uit de operette Rose Marie Frimml. 8 Münchner Kindl, wals Komz^k. 9 Suite Oriëntale Fr. Popy. 10 Wellingtonmarsch W. Zehle. Met no. 9 werd op het con cours te Kapelle in de eere-af- •ieeling een le prijs behaald. Uniformfonds „Ons Genoegen" „Ons Genoegen" heeft de muzikale wandeling, door het oude stadsgedeelte, die ze j.l. Zaterdag begon, en door de hevige regen niet kon vol brengen, Woensdagavond voort gezet. Zaterdagmiddag zal door een ander stadsgedeelte een rondgang gemaakt wor den,waarbij weer gecollecteerd zal worden voor het Uniform fonds van de Vereeniging. Uitreiking goederen Amerikaansch Vakverbond Dinsdagavond had voor de tweede maal een uitreiking plaats van Amerik. goederen voor de Handels en Kantoor bedienden Vereen. Mercurius. Deze goederen, die ontvangen zijn van het Am. Vakverbond, worden gratis verstrekt en menigeen keerde dan ook blij met zijn geschenk huiswaarts. Er is toezegging gedaan voor nog een toezending goe deren, die men spoedig hoopt te ontvangen. Waarschuwing De wnd. Commissaris van Politie te Vlissingen maakt be kend Onbekende personen trach ten goederen in ontvangst te nemen, ter behandeling door de Chemische Wasscherij „De Volharding", Constantinoplein te Den Haag. Deze wasscherij bestaat niet en de goederen worden ver duisterd. Andere onbekenden trachten abonné's te werven voor de „Wereldkroniek". Het abonnement moet voor uit worden betaald, doch de administratie van dit weekblad kent deze colporteurs niet. Meerdere personen zijn reeds opgelicht. Eén persoon, genaamd L. T. W. Vermey, tracht het publiek te bewegen, door betaling van geldsbedragen, deelgerechtigde te worden in een erfenis, be heerd door de Stichting „Zwit- sersch Nederlandsche N. F. Stichting van geslacht op ge slacht". Alvorens hierop in te gaan, vrage men inlichtingen aan voornoemden politiecom missaris. Tenslotte waarschuwt hij het publiek, eerst nauwkeurig ken nis te nemen van de gedrukte leveringsvoorwaarden alvorens over te gaan tot het afgeven van gelden als vooruitbetaling op in de toekomst door het Handelsbedrijf „Minerva" uit Eindhoven, te leveren rijwielen. Er is ml. geen enkele zeker heid, dat binnen afzienbaren tijd rijwielen weer „vrij" gele verd kunnen worden, en zon der ditributiebon kan ook dit handelsbedrijf op het oogenblik geen ry wielen leveren. „Gemeenschappelijk Belang" In de vergadering van de Middenstandsvereen. „Gemeen schappelijk Belang" werd j.l. Woensdagavond een nieuw be stuur gekozen, daar het zit tende bestuur aan de beurt van aftreden was. Herkozen werden de heeren Jilleba en Groenouwe en nieuw gekozen de heeren C. Plasse, Danckaerts, J. v. d. Linde en J. Goedvolk. Aan den voorzitter, den heer1 J. Visser werd verzocht om de vereeniging voorloopig nog te leiden, tot een nieuwe voor zitter benoemd is, waarvoor eenige personen aangezocht zouden worden. De contributie werd opnieuw vastgesteld. Verblijdend was, dat vele oud-leden waren te ruggekeerd en nieuwe zich aangemeld hadden. Sluitingsvergadering N.C.V.B. Woensdagavond vond de laatste vergadering in dit sei zoen plaats van de Nederland sche Chr. Vrouwen Bond. Het was tevens een afscheidsver- gadering, daar mevr. Schmidt die 12 jaar lang de vergade ringen geleid heeft, aftrad als presidente. Mevr. Nonnekes sprak de scheidende presidente toe en overhandigde haar na mens de vereeniging een ge schenk. Het verdere deel van den avond werd als gewoonlijk doorgebracht. Prins Bernhardfonds. Het Frins Bernhardfonds Lon den, dal in de bezettingsjaren in Engeland veel goed werk ver richt heeft voor de bevrijding van ons vaderland, zal thans over andere banen geleid wor den. De bedoeling is. dat het fonds ingeschakeld wordt om de gees telijke weerbaarheid van ons volk te versterken. In het geheele land zullen daartoe collectes worden geor ganiseerd. Zoo ook in Vlissin gen waar een comité van actie is opgericht, dat bestaat uit de volgende personen: Ds. J. Hin- driks, Pastoor P. Poppe, f'm heer G. Lammers, Dr. Sta-, e - man, den heer E. Andriessen, mej. C. Groen, Ds. J. Hartjes, de heeren M. Poppe, L. P. van Oorschot en J. L. Verhage. Daar men het comité nog niet volledig genoeg acht, zullen po gingen in het werk gesteld wor den meerdere personen uit te noodigen hierin zitting te ne men. OUIVERHERK Ned. Landarb. Bond Fed. Schouwen-Buiveland Voor Puttens Jeugd Is door den Fed. Penn. afgedragen f 345.41, bijeengebracht door de leden van onderstaande af- deelingcn Burgh-Haamstede: f94,50; Brouwershaven f57,65; Ouwer- kerk f40 25; Dreischor f31,50; Zonnemaire f27,91; Noordg ru we f26,50; Zierïkzee f24 20; Noordwelle f 12,45; Seroosker- ke f 10,15; Eikerzee f 10,10; Christ. Bond, afd. Zierikzee f 10,20. Giften voor dit doel zijn nog steeds welkom Bewaarschool Deze week ls de kleuter school geopend. De lessen wor den gegeven ln een houten ge bouw aan den Noordkant der openbare school. De Harmonie repeteert thans in het gymna stieklokaal der O. L. School. Terug gekeerd Tot groote vreugde van zijn ouders en verdere familie keer de onze plaatsgenoot, de heer L. van der Werf een dezer dagen geheel onverwachts te rug uit het door Rusland bezet te gebied van Duitschland. STAVENISSE. Ernstig ongeval De heer A C. Gebraad raakte tijdens werkzaamheden met een boormachine, met ^ijn hand bekneld. Dit had tot gevolg, dat zijn ringvinger geheel werd opengescheurd en zyn pink af gerukt werd. Kerknieuws Ds. Boezer uit Etten en Drongelen heeft bedankt voor het beroep in deze gemeente. SCHERPENISSE. Afstandsmarsch Zaterdag a.s. zal alhier een afstandsmarsch worden gehou den over een afstand van on geveer 25 km.. Alle sportver- eenigingen worden uitgenoo- digd om hieraan mee te wer ken, terwijl ook niet leden, deel kunnen nemen. Nagekomen berichten MIDDELBURG Ontwikkelingsavond. De personeelsvereniging van het Gewestelijk Arbeidsbureau belegde gisteravond in het ge bouw van de P.Z-E.M. de eerste ontwikkelingsavond, die ook werd bijgewoond door vele be langstellenden uit diverse bedrij ven. Na een kort openingswoord door de voorzitter van boven genoemde vereeniging hield Ir. Fukken een interessante voor dracht °ver het onderwerp „Har monie tusschen mensch en taak als Efficiency maatregel". Spr. behandelde in het kort de ideën van Taylor de grondlegger van de moderne bedrijfsorganisatie. Daarna besprak hij nog loon systemen en verschillende vraag stukken op bedrijfs-organisato- risch gebied; in verband met ar- beidprestaties en de belooning daarvan. De avond kan zeer zeker als geslaagd worden be schouwd. VLISSINGEN Kunt u het niet dragen, de Padvinderij helpt! Zaterdag zullen de Vlissingers belast en beladen met bloem en rozijnen van de Schöldehal te rug keeren naar huis. Vermoe delijk zullen de groote gezinnen daar met kinderwagens en der gelijke voertuigen komen om hun bezit te kunnen vervoeren. In de vervoersmoeilijkheden zul len de Vlissingsche Padvinders een handje helpen. Een der verkennersgrocpen zal n.l. Zaterdag bij de Scheldehal klaar staan met wagens om de mensehen te helpen mot het weg brngen van de goederen. Gra tis wordt u dus de 1' m en ro zijnen thuis bezorgd. 'Venscht u nog meer? SPORT Welke clubs behaalden het Kampioenschap in de eerste klasse V. In de afdeeling II werd dit „Haarlem". Deze ploeg, welke reeds voor de eeuw-wisseling in de eerste klasse speelde, had nimmer het kampioenschap weten te behalen. Door al de jaren heen is de club behept geweest met 'n merkwaardige traditievan de sterkste te genstanders werd gewonnen, terwyl nederlagen volgden te gen zwakkere ploegen. „Haarlem" bleef op de rang lijst steeds in 't midden staan. Zelfs heeft het nog enkele ja ren in de tweede klasse moeten spelen. Sindsdien speelde deze club over het algemeen een flinke rol; uitblinkers waren in de laatste jaren: Smit en Roozen. Van eerstgenoemde bleek echter dit seizoen duidelijk, dat deze niet meer de groote speler van weleer is. Was hij vroeger dè man van zijn elftal, thans is dit onzen nationalen midvoor. Wim Roo zen. We zien met spanning de a.s. wedstrijden van de „rood- hroeken" tegemoet. REGISTRATIE VEESTAPEL Alle veehouders worden er op attent gemaakt, dat in de week van 24 tot 29 Juni 1946 registratie van den veestapel moet plaats hebben bij dc P.B.H.'s. zulks naar den toestand op 23 Juni 1946, des nachts 24 uur. COLORADOKEVER-WET GOES De Burgemeester van Goe9 maakt be kend. dat de einddatum van dc periode, waarin de eerste verplichte bcspuiling van h'ct aardappclgcwas met een oplos sing van celciumarsenaat uitgevoerd dien de te worden, uitgesteld is van 15 Juni tot 26 Juni 1946. Gemeenteraadsverkiezingen. De burgemeester van Vlissin gen maakt bekend dat geevacu- eerden uit andere gemeenten dèe hier verblijf houden voor 27 Juni a.s. een verzoekschrift kun nen indienen om voor de ver kiezing van leden voor de ge meenteraad hun stem uit te brengen in de eigen gemeente (gemeente van herkomst). For mulieren zijn verkrijgbaar ter gemeente-secretarie 3de afdee- ling. Uit het Radioprogramma van Zaterdag HILVERSUM I, 301.3 M. 7.00 Nieuws en gym. 7.30 Gramm. 8.00 Nieuws. 8.20 Gramm. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Mezzo-sopraan en piano. 10.45 Continubcdr. 11.45 Fa milieber. uit Indië. 12.00 Gramm. 12.35 Accordeon-orkest. 13.00 Ned. Strijdkr. 13.30 Novelty Serenaders. 14.00 Sport. 14.15, Huismuziek. 14.45 Boekbespr. 15.Q0 Philh. orkerst. 16.15 Men vraagt.... en wij draaien. 1G.45 Zang en orgel. 17.00 Om en nabij de twintig. 17.30 Film. 18.00 Nieuws. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Miller-sextet. 19.30 Bijbelvertelling 19.45 Voor Nederlanders in Duitschland. 20.00 Nieuws) 20.08 En nu.... Oké. 21.15 Binnenl. poli tiek weekoverz. 21.30 Klankbeel den illegaliteit. 22.00 The Ramblers 22.30 Weekeindserenade. 23.00 Nieuws. 23.15 Kwartet Jan Cordu- wener. 23.40 Gramm. HILVERSUM II, 415,5 M. 7.30 Morgengebed. 8.20 Gramm. 9.00 Uit het dagboek van cm b'-y. 9.05 Pluk den dag. 10.00 'i tn piano. 10.30 Ned. liefdespoëzie. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Piano-re cital. 12.05 Gramm. 12.30 Continen tal Quintet. 13.20 Kwartet Jan Cor duwener. 13.45 Tooneelkijker. 14.00 Band van de week. 14.15 Engelsche les 15.00 Voor de jeugd van 619. 10.00 Stlchtsch planokwartet. 10.30 De schoonheid van het Grego- riaansch. 17.00 Kiosk. 17.15 Psalm 112, Handel. 17.45 Sport. 18.00 Cow boy Songs en zigeunerliederen. 13.25 Journalistiek weekoverz. 18.45 Ballroom-Melodians. 19.00 Nieuws. 19.20 Verloren schoonheid in Euro pa. 19.35 Voor jonge kunstenaars. 20.05 Lichtbaken. 20.30 Fragmenten Calderon. 21.00 Concertgebouw. Beide laatste progr. ter gel van 0e Eeuwfeest H. Sacrament v. Mi rakel. 22.00 Nieuws. 22.35 Ens. De Riccardo s. 22.45 Slagwoorden van onzen tijd. medegedeeld 'door INCASSO BANK N.V. GOES Amslcrdnmsche Effectenbeurs. Dc aandeclenmarkt bad vandaag een lusteloos voorkomen. Aanbod bestond voornamelijk bij de Ovcrzecsche aandee- len. hetgeen voor de fondsen der ver schillende rubrieken met koersverlies ge paard ging. Dc prijzen, waarop gisteren affaire in. rubber-aandcelcn tot stand kwam. brachten vandaag verkoopers in de markt, met het gevolg, dat de rubbers naar een ongeveer 7 punten lager niveau werden gedreven. Amsterdam rubber 178, 3nndar cn Dcli Batavia 127. Sumatra 130, Vico 108 en Kendcng Lemboe 105 pet. Scheepvaart aandcelcn lagen eveneens zwaar in dc markt. Holl, Amer. Lijn 147)3, Kon Boot 162. Kon. Paket 140, Schecpv. Unie 146 en Stoomv. Mij. Ne derland 143. Bij dc Suikerfondsen waren dc verkoo pers eveneens in de meerderheid, al was hier bet aanbod recr beperkt. H.V.A. 260. Javacultuur 114 en Nisu 117. Tabakken ongcaniineerd. Dcli Bat. Mij. 136, Deli Mij. 144 en Scncmbab 142 pet. Van de binncnlandsche kidustrieelen ste gen Lcvcrbros tot 280 en Calvé's tot 155 pet.. Fokker tot 245 cn Ford tot 329 pet. Aku onveranderd op 158)3. terwijl Phi lips daalden tot 201)3 P«. Centrale Sui ker moesten 6 punten prijsgeven tot 207 pet. Van de minder courante iiidustrieelen noemen wij v. d. Bergh 256 (259). Holl. Meel 160 (165). Zout 299 (301). Lever- bros 157)',' (160), Kabel 271 (274). Rott. Droogdok 280 (276), De Schelde ca Werkspoor onveranderd op 122 en 195, Wilton 169% (172) en wyers 150 (155). Van dc banken verllren Twentsche 6 punten, Amstcrdamsche 131)3 (134), In casso Bank 133 (137) en Robaver 140 (Hl?4). Olicfondscn nauwelijks lager. Kon. Olie 425 (427). gcw. Dordtsche 365 (369) en pref. Dordtsche 409 (410)3). Op dc belcggingsmarkt waren 3)3 pet. Nederland 1941 t.m. 1943 ijagcr 101 pet., Lcenlng 1938 onveranderd lOD/lG- Gc- mecntelcenlngen weinig veranderd. 3)3 pet. Amsterdam 1937 10111/lG (101J3) en 3)3 pet. Den Haag 1937 101)3 (101%). Spaarcertififcatcn 100%. Burgerlijke standen STAVENISSE Geboren Jannis M., z. v. M- Leen- houts en M. J. Plansoen. Arie K., z. v. W. Ricdijk cn E. van Iwaarden. Abel M., z. v. L. Potappcl en S. W. Boogert, Izaak J.. z. v. D. I. Dorst en P. Oude- sluys. Gehuwd L. E. Heljboer. j. m.. 33 J, en J. D. C. dc Graaf, j. d.. 28 j. A. J. Priem, 48 j.. wedn. van C. de Kruyf en J. van Haaiten, 49 J. DISTRIBUTIE 's-H. ARENDSKERKE OPROEPING PUBLIEK In verband met een veranderde werk wijze dient het publisk in het vervolg steeds op het tijdstip, dat op het oprocp- kaartje is vermeld, het daarop aangege ven waarde materiaal af te halen. Wan neer dit niet op tijd gebeurt, zal het tot moeilijkheden aanleiding geven. Voor waardematcriaal. dat niet op tijd ls afgehaald, zal een tweede oproepings- kaart worden verzonden. Wanneer het bij tweede oproeping niet in ontvangst genomen Is, vervalt de toewijzing. Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd. dat na 22 Juni a.s. dc algemccne data van oproeping voot zieken cn a.s. moeders zijn vervallen. Vanaf dien da tum zullen betrokkenen elke 4 weken een oproepkaartje ontvangen. In alle gevallen dient de oproepkaart te worden ingeleverd. Zonder inlevering van de gezonden oproepkaart kan geen waardematcriaal worden verstrekt.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3