Goes bevecht een gelijk spel tegen RBC STAD EN LAND OiL Publicaties EEN HARD GELAG! Geen suiker. Minder koffie. Minder cacao. We zijn er nog niet! Laten we, voor we kanke ren, even bedenken dat wij er alleen nog niet zijn. 't Is overal zoo. Een schrale troost, maar ge deelde smart is halve smart. Honger hebben we nog niet maar 't is toch een hard gelag. CHEERIO. Voor circa 4000 toeschouwers, waaronder een groot contingent Goessche supporters (plm. 500) is het Goes gelukt na felle strijd een gelijk spel te bevechten. Moeten we rond voor onze me ning uitkomen, dan is dit de juiste uitslag, hoewel wanneer de match even langer had ge duurd een overwinning voor Goes het resultaat zou zijn ge weest. Met man en macht ver dedigde RBC en corner op cor ner en aanval op aanval golfde op het RBC-doel af. Het eigen aardige was, dat diverse RBC- spelers zich na de rust lieten vervangen en dit liep zoo in de gaten, dat zelfs de scheidsrech ter er een opmerking over maakte. Het spel ging de gehele wedstrijd snel op en neer en er werd veel van de spelers ge vergd. Het veld was ondanks de felle regens van Zaterdag en landbouwers of landarbeiders kj?O0S zijnde, die minstens 8 maan den in boerenbedrijf werkzaam zijn) uitgereikte voorloopige vergunningen tot het houden van een varken, worden inge trokken in verband met het tekort aan granen Dhr. Stols wijst er op, hoe- velen door deze regeling gedu peerd zullen worden. Na aanschaffing van een dure big, na deze tot 5 maan den te hebben gevoed, zal men deze nu tegen een vastgestel- den regeeringsprijs moeten wegdoen. Dit is in alle opzich ten een schadepost, zoowel fi nancieel als wel en dit voor namelijk wat de voeding betreft voor den a.s. winter. Spr. stelt de vraag, of de Minister meent, dat alleen de in aanmerking komende cate- orieën Nederland opbouwen. Hij meent, dat door dezen maatregel het platteland de dupe wordt en leest in verband hiermede een artikel voor uit een dagblad, waarin wordt me degedeeld, dat de georganiseer de Katholieken in Brabant een request aan den Minister ver zonden hebben, onderteekend door een vertegenwoordiging van 200.000 Katholieken. Dit request is reeds op 14 er nog geen antwoord ontvan gen. Mei verzonden en 1 Ju"i was Dhr. Stols verklaarde in deze gemeente lang gewacht te heb ben tot iemand het initiatief tot iets dergelijks nam, maar wachtte tevergeefs, zoodat hij uiteindelijk zelf de beslissing nam en met een aantal ande ren deze vergadering bijeen had geroepen. Spr. meende dat het tijd werd om tot actie over te gaan. Daarna leest hij de bepalin gen voor, die de betreffende verordening behelzen. Na 1 Juli a.s. zal controle door den C. C. D. worden uit geoefend en zal inbeslagname van de varkens kunnen volgen Dhr. Stols is van meening, dat. waar meer dan een half millioen honden aan eten wor den geholpen, een middenstan der, of wie dan ook, die zijn eigen varken den kost geeft, niet op een dergelijke manier gedupeerd mag worden, en hij stelt dan ook voor een protest nota aan den minister van Landbouw te richten. Vervolgens leest hij het voor loopig opgestelde request voor 'waarin de bezwaren van de af gekondigde bepaling naar vo ren worden gebracht en aan 't eind dringend om opheffing wordt verzocht. Alle aanwezigen teekenen dit request. Voorts wordt be sloten een telegram te zenden van den volgenden inhoud: ,Aan Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, enz. Tallooze gedupeerde var- Vragen over de Sociale Verzekering. Voortdurend blijkt dat er on der de werknemers tal van vra gen zijn over de sociale verze kering „Invaliditeit-, ouderdom- ziekte-, ongevallen-verzekering, kinderbijslag, ziekenfondsen be sluit enz De Raad van overleg uit de plaatselijke vakcentralen besloot daarom een wekelijks zituur te organiseeren, waar de leden der vakorganisatie zich om inlichtin gen kunnen vervoegen. Genoem de raad vond een drietal des kundigen op dit gebied bereid el ken Woensdagavond van 7—8 uur in het gebouw van Volks herstel in de Wijngaardstraat 41 zitting te houden. Vergadering Ned. Verbond Gerepatrieerden. Onder leiding van het voor- loopig bestuur vond Zaterdag middag een vergadering plaats in het Schuttershof, georgani seerd door bovengenoemd ver bond. Na het openingswoord, waarin de voorzitter tot den heer van Noord alls hoofdbe stuurslid. een welkom uitsprak, werd door deze laatste een gloedvolle rede gehouden, waar in hij uiteenzette waarom elke repatrieerende uit Duitschland zich als lid van het Ned. Ver bond van Gerep. moet opgeven. De heer van Noord hekelde op scherpe wijze de behandeling, die onze repalrieerenden onder vinden en wees erop. dat Radio Oranje in de bezettingsjaren de in Duitschland tewerk gestelden tot sabotage aanspoorde. Dat zij dit hebben gedaan zeide spreker- bewijzen de woorden van Gene raal de Gaulle, die zei, dat de verplicht te werkgestelden Duitschland in hoogen mate, tot de overwinning hebben bijgedra gen. De heer van Noord besloot - zijn rede met een krachtige aan sporing tot de aanwezigen om zich bij het Ned. Verbond van Gerep. aan te sluiten. De voorzitter sprak nog en kele woorden over zijn persoon lijke ervaringen en de grieven de behandeling bij de aankomst in Goes. Velen gaven zich op als lid. Ook de collecte, die gehou den werd voor het ondersteu ningsfonds werd zeer goed be dacht. Zondag in prima conditie, maar leek ons aan de kleine kant. Voor den aanvang bood de RBC-voorzitter met een pittig toespraakje den Goes-aanvoer- der Bekenes bloemen aan, waar op den heer Koster bedankte en RBC veel succes toewenschte in de komende wedstrijd-serie. Klokke half drie laat scheids rechter Anssum uit Dordrecht beginnen. RBC wint de toss en verkiest met wind en zon mede te spelen. De volgende elftallen stellen zich op: RBC: A. de Vrede, doel, van rechts naar links J. Vermunt, J. v. Hal achter, J. v. Dijk, W. Beens, J. Kempenaars midden, P, Bruyninck, W. Gillissen, A. Beens, J. Knobbel, T. Schelle- kens voor. Goes: v. d. Vliet doel, van rechts naar links M. de Pan, H. Wijs achter, P. Wijs, J. Beke nes, J. Beuns midden, D. Mos, F, Leijnse, J. v. d. Sluys, A. Bonder en A. Lockefeer voor. Onmiddellijk is Goes in den aanval, maar deze zijn te door zichtig van opzet om de RBC- achterhoede te verontrusten. Langzamerhand neemt RBC het spel in handen en aanval aanval wordt op de Goes-veste ondernomen. Nu blijkt, dat 'iet in de eerste klasse spelen voor RBC een- voordeel was, want zo wel positie kiezen, plaatsen als snel reageren was in de eerste helft van de wedstrijd bij RBC beslist beter dan bij Goes. De afwerking van de aanvallen was echter slecht en herhaalde lijk ging de bal naast of over, terwijl de spaarzame schoten, die op het doel belandden steeds v. d. Vliet op hun weg vonden. Een benauwd ogenblik is het wanneer uit een corner van links tegen de paal wordt ge kopt. De enkele Goes aanvallen zijn echter niet van gevaar ont bloot en geven tevens de ach terhoede gelegenheid even op adem te komen. Na vijf en twin tig minuten spelen doet zich voor het RBC-doel de eerste serieuse kans voor en v. d: Sluys faalt niet, onhoudbaar vliegt de bal in de linkerbene- den hoek. Groot is de vreugde en aangemoedigd door dit suc ces vecht Goes door. Ze kun nen op een enkele uitzondering na echter niet uit de RBC-greep komen en speciaal spil Beens (RBC) beheerst het middenveld. De Goes-backs weten van geen VOETBALUITSLAGEN Kampioenschap van Nederland L>lmburgia—NAC 0—1, rust 0—2 District I HDVS—ADO 3—3 VSVAjax 42 Xerxes—'t Gooi 3—2 District II. Haarlem—DWS 0—2 HBS—VUC 2—0 StormvogelsSparta l—0 District IV. Baronie DNL—Eindhoven 4—3 Promotie-degradatie RBC—Goes 2—2 rsc—Helmondia 2—0 District VI. PSV— Sportcl Emma 24 Tholen ST, ANNALAND Protest-vergadering Woensdagavond j.l. kwamen een 60-tal personen in protest-, vergadering bijeen in de zaal van dhr. W. Rijnberg. Daar deze vergadering was belegd op initiatief van dhr. F. J. Stols en enkele bestuursleden van den varkenshond, opende de heer Stols de vergadering met een uiteenzetting van het doel der bijeenkomst. Volgens een sinds korten tijd afgekondigde Overheidsverkla- ring, moeten de eertijds aan verschillende categorieën (geen kenshouders, alhier in verga dering bijeen, protesteeren op deze manier met alle ten dien ste staande middelen tegen Uw drastische bepalingen, inzake huisslachtingvergunningen. Request met vele handtee- lceningen bereikt U binnen een paar dagen. Gaarne telegra fisch antwoord. Walcheren Vergadering en excursie van Zeeuwsclie polder en water- schapbond. Zaterdag hield de Zeeuwsche polder en Waterschapsbond haar jaarlijksche vergadering waar 230 leden en genoodigden aan wezig waren, 's Morgens werd een excursie gemaakt naar W. Kapelle waar onder leiding van eemge ingenieurs van de Rijks- v sterstaat de dijkwerken wer den bezichtigd. Ook werd een bezoek gebracht aan het ge- je(.i.e var de dijk waar men met behulp van machines mo menteel bezig is beton te stor ten en de dijk te versterken, legen de middag werd per bel- lev agen naar Domburg gereden teneinde in het badpaviljoen de te gebruiken, 's Middags weid in hetzelfde gebouw ver gadert. waarbij, na de opening door den voorzitter den heer H. F. Lantsheer, het lid der Gedep. Siaten, den heer A. M. Bom mel van Vloten een voordracht hifld over het onderwerp „De mogelijkheid tot centraliseering van het beheer en de financee- ring van de Zeeuwsche oever-, verdediging en zeewering". Na dat nog eenige leden namens di verse instantie's gesproken had den sloot de voorzitter de ver gadering. wijken en ook de halflinie speelt voor wat ze waard is. RBC dringt op en rechtshalf v. Dijk schiet enige malen rake lings naast en over. De RBC- voorhoede knoeit maar door en kan de weg naar het doel niet vinden. Een vinnige Goes aan val brengt de supportersschare aan het juichen maar de keeper bezweert het gevaar. Drie mi nuten voor de rust een onbe nullige RBC aanval, maar gebruikt middenvoor Beens zijn hersens. Handig omspeelt hij de G. backs en onhoudbaar voor v d. Vliet verdwijnt de bal in het net. Even hiervoor had Leijnse het veld verlaten en was vervangen door Flipse, die linksbinnen ging spelen ter wijl Bonder naar de rechtsbin- nenpiaats verhuisde. Met de stand 11 ging de rust in. Direct in de tweede helft zit RBC fel op de bal en het spel is nog maar een paar minuten oud als bij een RBC aanval H. Wijs over de bal heenmaait (vrijwel zijn eenige mistrap deze wedstrijd) en Beens van dichtbij via de paal doelpunt De moed schijnt er bij Goes eenigenszins uit. Beuns raakt ge wond en is even buiten kennis, speelt na eenigen tijd weer mee Langzaam maar zeker neemt nu Goes het initiatief en op som mige momenten staat heel RBC te verdedigen. Keeper v. d Vreede is in goede vorm en be- ze weert voorloopig ieder gevaar Het spel wordt feller, maar het is Goes, dat de toon aangeeft. De backs staan af en toe op het middenveld, waardoor de spo radische RBC aanvallen niet van gevaar zijn ontbloot. Een schot van Gillissen ketst op de deklat en nog meerdere gevaar lijke situaties doen zich voor. Met open aanvallen belaagt Goes de RBC veste en langzaam maar zeker wordt deze murw gespeeld. Eenige malen redt kee per v. d. Vrede keurig, maar 10 minuten voor tijd moet hij zwichten voor een listig, pun- tertje van v, d. Sluys dat pre cies in de rechterbenedenhoek zit. In deze periode laten drie RBC-ers zich vervangen, ter-, wijl voor de rust en vlak na de rust ook twee spelers waren vervangen. Goes blijft aanval len en nog eenmaal doet zich een pracht kans voor, als Bon der eenige spelers passeert, vlak voor de goal belandt, maar te lang treuselt. RBC valt nog eens aan, dan Goes weer, maar het wil niet meer lukken en met een stand 22 eindigt deze pro- motie-wedstrijd, waar vooral op het laatst bleek, dat Goes, nu het ingespeeld raakt, tot be hoorlijke prestaties in staat is. Het spel voor de rust van RBC, maar zeker bij vlagen na de rust van Goes stond op be hoorlijk peil. Het tempo lag hoog, aan de balbehandeling mankeerde af en toe nog wel iets. Spil Beens en keeper v. d. Vrede vielen bij RBC op. Goes had geen zwakke plekken, maar de achterhoede moet zich er voor hoeden te veel op rechts te spelen. Drie punten uit 2 promotiewedstrijden is geen slecht resultaat. Houdt vol Goe senaren, jullie zijn op de goede weg. Handbal. Uil hei Radioprogramma van Dinsdag. HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00 Nieuws en Gym. 7.30 Gramm. 8.00 Nieuws. 8.15 Gramm. 9.15 Morgen-"'' wijding. 9.30 Gramm. 10.30 Voor de vrouw. 10.36 Pianorecital. 11.00 Sprookjes. 11.15 Lyra-Trio. 11.45 Familieberichten uit Indië. 12.00 Ens Bandl Balogh. 12.30 Ons olat teland. 12.40 Orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Gars de Paris. 14.00 Met naald en schaar. 14.20 Strijktrio. 15.00 Wat vinden vrouwen van de politiek? 15.15 De zomer is op komst. 15.35 Kwintetspelen. lC.'iO Kindertijd. 17.00 Ned. pianisten voor de jeugd. -17.30 Skymasters. 17.45 Rijk over Zee. 18.00 Nieuws 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 En nu naar bed. 19.05 De waarheid over Java. 19.20 Zangrecital. 19.45 Dep. spreken. 20.00 Nieuws. 20.08 Bonte Dinsdagavondlrein. 21.30 Hoorspel „Niet volgens Goudsmit". 22.00 Contact. 22.15 Buitenl. overz. 23.00 Nieuws. 23.15 Gramm. HILVERSUM II, 415.5 M. 7.30 Morgengebed. 8.20 Gramm. 9 00 Vrouwenspiegel. 9.15 Gramm. 11.00 Pianorecital. 11.25 Herh. speeches Ge eeuwfeest Sacrament van Mira- ke:. 12.05 Arnh. Blaaskwarlet. 12.30 Metropole-orkest. 13.20 Ork. Klaas van Beeck. 13.45 Vormen grafische kunst. 14.00 Le Quaiuor en .,D"- Majeur. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Zitkenbez. 16.30 Muz. beschouwin gen 17.00 Strijkkw. van Mozart. 17.30 Or>tnv. v. h. lied met zang en plano. 18.00 Hawaiian Trio. 18.15 Kath. nieuws. 18.30 Sextet H. de Groot. 18.50 's Avonds als ik sla pen ga. 19.00 Nieuws. 19.15 Dep. uUz 19.45 Voor de arbeidersjeugd. 20.05 Te Deum van Marius Mon nikendam, t.g.v. GeEeuwfeest H. Sacrament van Mirakel te Amster dam. 20.35 Röntgenkwartet. 21.00 Film. 21.15 Ork. Klaas v, Beeck. 11.40 Wat doe ik met mijn vacan te 22.00 Nieuws. 22.15 Avondge bed. 22.30 Ens. Nina Dolce. 22.45 Voor ouders en opvoeders. 23.15 Gramm. DISTRIBUTIE KRABBENDIJKE BIJZONDERE ARBEID Voor de verstrekking van Toeslagkaar- :n en (of) Rantsoenbonnen voor zeer waren, swaren. langdurigen, glftigen of vuilen arbeid, dient in den vervolge de bij de vorige uitreiking aan den werk gever verstrekte naamlijst met c.v. ver volg vellen. volledig ingevuld en ondcr- tcckend. vergezeld van de bijbehoorende Tocslagbewijzen en copic-naamlijstcn van de vorige verstrekking, waarop door de werknemers voor ontvangst van den toe slag is gctccfccnd. van te voren te worden ingeleverd op het Kringkantoor of op de Agentschappen. Zij, die de Toeslag voor de 7de periode (Juni6 Juli) nog niet hebben afgehaald, dienen bovengenoemde stukken uiterlijk op Woensdag 19 Juni in te leveren. Op dien datum binnenkomende aanvragen n voor de 7de periode geen Toeslag :cr verstrekt worden. Ook nieuwe aan- agen dienen vóór dien datura ingediend worden. 3c aanvragen voor de volgende pe riodes dienen steeds in de 3de week van -oorafgaandc periode ingeleverd te worden. Voor de 8ste periode dus vóór 29 Juni -s. De op de naamlijsten vermeldde da- um van afbaling vervalt hiermee. Personen, die voor iEên artikel (melk of lccsch) rclfverzorger lijn. kunnen thans, indien ze overigens aan de voorschriften voldoen, ook Toeslag ontvangen. (ongecorrigeerd) Burgerlijke Stand Goes Overleden Jan Wagenaar. 44 jaar. te Borssclcn. M. Bour, 57 j„ echtgenoot v. M. Korstanje. J. de Bruin. 1 dag. Krui- ningen. J. A. A. Fransen v. d. Putte, 59 j., echtgenoot v. W. C. Wagiho. J. Quakkclaar. 50 j.. echtgenoot v. C. Lahr. J. J. Kole. 38 j. te Kruiningen, echtge noot van C. v. Tilburg. Zondag werci door de Goessche Handbalvereenigingen een hand baltournooi georganiseerd, waar aan behalve de drie Goessche vereenigingen Hellas, Tonido en Volharding, ook Sport-Ver- eent uit Zuilen deelnamen. De ze gasten, die reeds Zaterdag avond in Goes arriveerden heb ben ook nu weer laten zien, dat de handbal in Zeeland nog maar steeds in een begin sta dium staat. Ze wonnen steeds met groot verschil. De juiste uit slagen waren: He er en: Volharding I Sport Vereent comb. 4—16; To nidoSport Vereent II 28; Hel las I—Sport-Vereent I 114. Dames: TonidoSport-Ver- eent II 09; Hellas ISport- Vereent I 013. Dammen. Wereldkampioen komt in Goes. Naar wij van bevoegde zijde vernemen komt de wereldkam pioen dammen onder auspiciën van de Zeeuwsche Dambond Pierre Gesthem naar Goes waar hij op 20 Juni a.s. een simultaan seance zal geven in de Prins van Oranje om haif acht des avonds. Verder zal nog een vier kamp georganiseerd worden waaraan de heeren Blom, de Jonge en Sinke zullen deelne men. Met groote belangstelling zien wij de uitslagen tegemoet, daar gebleken is. dat de wereldkam pioen niet onoverwinnelijk is en onlangs in Rotterdam door Kei ler ges'agen werd. En onze Zeeuwsche dammers zijn ook niet voor de poes. Tusschen de heeren Anderson en Sinke werd geloot, wie zou deelnemen aan de vierkamp. De heer Sinke was de gelukkiee.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3