SPORT Goes -Vlaanderen Thoüen OIL Publicaties Finan. Berichten Bijzondere Algemene Ledenver gadering van 't Sas Woensdagavond hield de Zwem en Badciub t Sas een bijzonde re ledenvergadering in verband rnet den wederopbouw van het Sas. Wegens afwezigheid van vice-voorzfoler Dr. H. Snoek, werd deze bijeenkomst geleid door den secretaris den heer P. I. Goedhart. Deze opende de vergadering met een welkomst woord en betreurde het dat slechts een klein aantal leden aan den oproep om deze bijeen komst böj te wonen, gevodg had gegeven- Bij na alles van het Sas ging tengevolge van den oorlog ver loren. Wederopbouw is dus een eerste vereischte. Voordat hier toe plahnen gemaakt kunnen worden dient eerst het bestuur voltallig te zijn. Hierin zijn ech ter vele vacatures ontstaan. Door bs^o bestuur werden en kele personen aangezocht zich als candidaat beschikbaar te stellen. Niemand van deze was echter aanwezig. Door de ver gadering werden nog als candi- daten voorge^üëld de heeren W. Hoogensdoorn en H. J. Weeze- poel. Ter bespoediging van de plan nen tot wederopbouw verzoch ten de aanwezige leden laatst genoemde heeren voorloopig aan het bestuur toe te voegen. Uit het bestuur werd een werkcom- missie gevormd, die voorloopig de plannen voor den wederop bouw onder het oog zou zien. Beslopen werd verder de al- gemeene vergadering op Woens dag 26 Juni a.s. 'te houden. De heer P. Goedhart sprak de hoop uit dat op deze vergadering de leden in een zoo groot mogelijk aantal aanwezig zouden zijn. BRESJKENS N.V. van' Melle Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, is thans defi nitief besloten, dat het bedryf der N„V. Van Melle's Biscuit- en Suikerwerken, dat thans te Rotterdam gevestigd is, niet meer naar huis terugkeert. Voor het toch reeds zoo zwaar getroffen Breslcens is 't besluit, dat deze belangrgke industrie, welke aan velen werk verschafte, voor goed voor deze' gemeente verloren is, een diepe teleurstelling, daar ipen nog steeds de hoop koesterde, dat de directie van het bedrijf op haar eerst ge nomen besluit zou terugkomen. THOLEN Kerknieuws Ds. van Oost, Ned. Herv. pred. alhier, heeft het beroep naar Vrlezenveen (Ov.) aan genomen. OUD VOSSEMEER GESLAAGD MIDDBNST. DIPLOMA De dames M. K. van Driel-Vageis, J. J. Bevelander. T. C. P. Gelok en dc heeren J. Aerüoudse. Jac. van Dienst. A. A. Douw. A. Kievit en Joh. Llndhout. DE ZOU oprrT Uiterst moeilijk voor hen, voor wie de zon nfet schijnt. Ondanks alles wat gedatan is leven nog duizen den landgenooten onder ondenk baar moeilijke omstandigheden. In de geteisterde gebieden klinkt nog overtri de klacht: door gebrek aan geld en dus aan goederen is terugkeer naar een eenigszins normaal levenspeil ondoenlijk. (Giften kunnen i*eds thans gestort worden op giro 405000 van N.V.H. Fonds NoodcjebiedeB, dwi Haag) Welke clnbs behaalden het kampioenschap in de eerste klasse Van district V werd dit.Hee renveen. Deze club, welke in het begin van de competitie inzinking kreeg, heeft zich hiervan prachtig weten te her stellen en zoodoende op fraaie wijze haar reeks afd. kampi oenschappen weten te vergroo- ten. Heerenveen heeft het dit sei zoen niet zoo gemalckelgk ge had als in de voorgaande sei zoenen. Dit zal deze club wel een aansporing zijn om de a.s. pro motie-wedstrijden niet te licht op te nemen, daar zij immers dan nog voor zwaardere wed strijden komt te staan. Zal Heerenveen er weer in slagen op eigen terrein geen enkelen wedstrijd te verlie zen? De toekomst zal het leeren. KORFBAL De Goessche korfbaivereen. T. O. G. O. heeft met Pinkste ren te Den Haag deelgeüomen aan de serie-wedstrijden, wel ke georganiseerd werden door H. K. C. „A. L. O.". T. O. G. O. wist in afd. II den eersten prijs te behalen, en zich hierdoor in het bezit te stellen van de groote zilve ren A. L. O. wissel-medaille. INGEZONDEN STUKKEN 1 Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) De promotiewedstryden van Goes Naar aanleiding van het in- gezonde-i stuk van dhr E. C. Boogerd in „Vrije Stemmen" van 12 Juni j.l., zou ik gaarne het volgende aan dhr Boogerd willen antwoorden. Dhr B. gebruikt in "een van zijn passages de volgende zin snede: „Maar moest ook onze eenige le klasser V. C. Vlis- singen er aan gelooven". Juist omdat dhr B. in deze zinsnede het zoo volkomen juist laat uitkomen dat het toch feitelgk jammer is, dat de provincie Zeeland slechts één le klasser telt, daarom heeft deze alinea, van het ove rigens vrij zwakke artikel, mij nog het meest getroffen. Want dhr. B. is hiermede aan het criterium gekomen waar alles om draait. Juist de gedachte, dat Zeeland slechts één le klasser telt, is voor de Goes sche supporters aanleiding ge weest tot het verzenden van het telegram aan den Minister van Verkeer en Energie. Wat wij daarmto bedoelen is dit. Iedere xechtgeaarde sport beoefenaar, ja iedere rechtge aarde Zeeuw, voelde een klein of groot stukje provinciale trots bg zich opkomen, toen hoorden, dat onze „eenige le klasser" zich in die klasse heeft weten te handhaven en aan het dreigende degradatie spook wist te onkomen. Bravo, spelers van Vlissingen! Gij hebt hiermede niet alleen uw club belang gediend, gy hebt hier mede tevens bereikt, dat de provincie Zeeland althans nog door één elftal in het hoogste voetbal-eldorado biyft verte genwoordigd. De sport, de Zeeuwsche voetbalsport in het bgzonder, en daar gaat het ten slotte toch om, kan daar alleen maar voordeel van trekken. Om nog enkele voorbeelden te noemen: ik weet zeker, dat b.v. dat kleine voetballertje uit Waterlandkerkje of de voetbalsupporter uit Retran- chement lederen Zondag by de radio zat te luisteren met de ze gedachte. „Hoe zou Vlissin gen hebben gespeeld V Nu staat weer zoo'n Zeeuw sche voetbalclub te kloppen aan de poorten van het aller hoogste voetbaldomein. "De deur staat zelfs al op een kier. Toevallig heet deze club nu de V. C. GOES, maar al was het Waterlandkerkje of wie weet welke andere Zeeuwsche- voet balclub, U gelooft toch ook wel, dat thans wederom geheel sportminnend Zeeland en nog vele Zeeuwen, die nog nooit of te nimmer aan eenige sport hebben gedaan, met spanning de resultaten van deze promo tie-competitie zullen volgen? En als dan misschien straks de Radio en Pers het heugelg- ke bericht verspreiden, dat 't elftal van de V. C. GOES ge promoveerd is naar de hoog ste klasse van den K. N. V. B., dan geef lk u op een briefje, dat iedere rechtgeaarde Zeeuw of hy aan sport doet of niet, dit bericht met dezelfde gevoe lens zal ontvangen, als het be richt, dat de V. C. Vlissingen zich in de hoogste klasse van den K. N. V. B. wist te hand haven. Dan zou allereerst de provincie Zeeland met twee vereenigingen in de le krasse van den K. N. V. B. geen slecht figuur slaan, het pres tige van het Zeeuwsche voet bal in 't algemeen doen sty gen, het vreemdelingenverkeer in onze provincie doen toene men en last but not least het spelpeil van onze heele Zeeuw sche voetbalsport ten goede komen. Er staan hier groote sport- belangen voor de geheele pro vincie Zeeland op het spel, daar gaat het hier om. De kans is er nu. U bent het met mij eens, dat een elftal door zijn sup porters tot grootere daden kan worden aangespoord, waarom dan n u deze kans niet met beide handen aangegrepen Waarom kan een rijksver- keersinspecteur dan n u geen uitzondering maken, vooral, en daar wil ik hier den nadruk op leggen, als hg niet in strijd komt met de van hooger hand gegeven voorschriften? Denk hierbg' aan de actie van den Ned. Bond van Auto bushouders, welke met succes werd bekroond en waarbg het directoraat van het Ministerie van Verkeer en Energie H. H. Rijksverkeersinspecteurs machtigt tot het verleenen van Toerwagenritten op beperkte schaal en we speciaal voor de getroffen gebieden (en daar mogen wy Zeeland toch zeker onder rekenen) of in die gebie den waar weinig of geen ont spanning is. Het zgn juist bovenstaande argumenten geweest, die In 't onderhoud met dhr Nieuwen- huis naar voren zgn gebracht. Onze vraag was zeer be scheiden, slechts twee bussen voor Oosterhout (per spoor niet te bereiken,) en twee voor Helmond (aankomst station Helmond le verbinding circa 2.30 uur). De gewone voetbalcompetitie is pracfisch uitgespeeld, het autobusverkeer op Zondag ligt nog steeds stil. En als U, om te besluiten, dan b.v. eens een kijkje neemt aan de parkeer plaats voor autobussen in Goes waarbg U reeds het nieuwste op autobusgebied kunt aan treffen en ook het aantal aan „vooroorlogsch" doet denken, dan kunnen wy, met al deze bovengenoemde argumenten, niet anders dan tot de conclu sie komen, dat het telegram aan den minister volkomen gewettigd was. In het belang van onze geheele provincie Zeeland, in het belang van de sport in het algemeen, in het belang van de voetbalsport in het bgzonder. A. VAN DOORN. Uit het Radioprogramma HILVERSUM I. 301,5 M., 7 00 Nieuws en Gym. 7.30 Grsmm. 8.C" Nieuws. 8.20 Gramm. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Bariton en piano. 19.45 Contlnubedr. 11.45 Familiebe richten uit Indié. 12.00 Gramm. 12.35 Novelty Serenaders. 13.00 Ned Strijdkr. 13.30 Ramblers. 14.15 Cont Quintet. 14.45 Boekbespr. 15.00 Philh. Orkest. „16.15 Over organen der Soc. Econ. Ordening. 16.30 See reoph. proefuitz. 17.00 A.J.C. 17.30 City. 18.00 Nieuws. 18.15 Kwartet Corauwener. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.0C Viool en piano. 19.30 Bijbel vertelling. 19.45 Dep. UitZ. 20.00 Nieuws. 20.08 Rijksinst. voor oor logsdocumentatie. 20.13 Weekend- serenade. 20.45 Binnenl. pol. week overz. 21.00 Klankbeelden Illegall- teit. 21.30 Pclltiemuz. 22.00 Gevar. progx-. 23.00 Nieuws. 23.15 Gramm. HILVERSUM II. 416.5 M. 7.30 Morgengebed. 8.20 Gramm. 8.55 Vrouwenspiegel. 9.00 Gramm. 10.15 Wat doe ik met mijn vacantia. 10.30 Fluit, clavecimbel, violoncel. 11.00 Ziekenbezoek. 11.45 Vioolre cital. 12.15 Uit Brabantschen Ro man. 12.30 Riccardo's. 13.45 De Too neelkljker. 14.15 Engelsche les. 15.- Voor de jeugd. 16.00 Pianorecital. 16.30 Stereof. proefuitz.; 17.00 Ki osk, 17.15 Ork. Klaas van Beeek; 17.45 Verloren schoonheid in Eu ropa. 18.00 Cinema-orgel. 18.25 Journ. weekoverz.; 19.00 Nieuws. 19.20 jonge Kunstenaars. 19.40 Over het Trappenhuis te Den Haag. 20.05 Lichtbaken. 20.30 Puzz les 20.45 Doornroosje. 21.30 Lui sterspel Angst. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 22.35 Selecta. 22.45 Slagwoorden van onzen tijd. 23.15 Vroolijke klanten uit Nederland en Z.-Afrika. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK TE VLISSINGEN Uitgeleend werden 1114 Ned. romans 1_9 romans in vreemde talen. 441 studie boeken. 265 kinderboeken. Totaal 1949. Bezoek Tijdschriften- en krantenzaal 56 vrouwen. 236 mannen. Jeugdleeszaal 34 meisjes, 55 jongens. Totaal 381. Aanwinsten. Romans. Dekker, De laars op dc nek. Dendermonde, Muziek in dc herfst. Dilnot. Scotland Yard. Jelusich. Don Jüan. Dc Vries. Verhalen uit land van Bartje. Austen. Pride and pre judice. Studieboeken -. Boeke. Algemeenc Biologie. Charivarius. Een ander woord. Davis. Mythen en legenden van Japan. Eekhout, Osmaansche strofen. Haveiaar. Vincent v. Gogh. Hier is Londen. B.B. C. Van der Mandere, Kleine geschiede nis van den grooten oorlog. Martini. Het handboek der auto- en rij techniek. Niermans, De Ijzergieterij. Wagenvoort. Augustus. V eilingberichten Veilingsvereen. Zuid-Bevcland, Goes. Veiling van Woensdag 12 Juni 1946 Kersen (Early Rivers) f 1.09—f 2.02 per kg. Idem (Luikenaars) f 0.69—f 1.30 per kg. Aardbeien 0.70—1.40 per kg. Bloem kool IA f 32f 41 per 100 stuks. Idem 1. 19—37. Kj-opsla 1.50—5.50 per 100 stuks. Wortelen f 21f 41 per 100 bos. Selderij 10—11. Kroten 25 per 100 bos. Spinazie 35 per 100 kg. Postelein 59. Peultjes 164. Rabarber 10. Sjalotten 1—1.50 per 100 kg. Goessche Supporters en V ervoerspr eblemen Geachte Redactie, Als vertegenwoordiger van de instantie, die het meest met de sportproblemen heeft te raa- cn en uit dien hoofde met de Rijksverkeersinspectie in aan raking komende, wil ik vast stellen, dat de heer Van Doorn den Zeeuwschen sportmen- sehen met zyn protesttelegram ai dienst heeft bewezen; dat z'n actie allerminst op prijs wordt gesteld, behoudens mis schien v een klein aantal Goesse.v ..i cn dat hij er mee in gevaar heeft gebracht, wat door ons met medewerking van de R. V. I. te Middelburg op gebied van het voetballers- vervoer bij het Ministerie van Verkeer en Energie moeizaam was bereikt. De heer Van Doorn heeft de, belangen van de Zeeuwsche Sport op dit punt kennelijk ge schaad en ik moge den heer Van'Doorn en de Redactie ver zoeken deze zaak verder te laten rusten en in vergetelheid te doen wegzinken. Juist dezer dagen is door de R. V. I. weer een verbetering voor het voetballersvervoer bij het Ministerie voor Verkeer en Energie bewerkstelligd. De Goessche supporters zou den slechte supporters zijn, als zij op deze manier voortgingen de belangen van de Zeeuwsche voetballers in gevaar te bren- A. IMANSE, Secretaris K. N. V. B. 4fd. Zeeland. (Discussie gesloten. Red.) Ki/ls eens, tcai ce:t heci l-jk vet sop! Dat i» tceer écht de ideale stukken Op 22 Juni a.s, moeten alle aardappe len van den ouden oogst, voor zoover ze nog voor consumptie geschikt zijn, dooi de V.B.N.A. -zijn afgenomen. Met hut oog hierop dienen telers de nog aanwe zige restanten onverwijld aan den betrok ken landkoopmau der V.B.N.A. voor le vering aan te bicden. Dit geldt eveneens voor partijen, welke wegens ouderdomsgebreken niet meer voor insumptie geschikt zijn. Ook op bovenmaatsche van goedge keurd pootgoed is dit van toepassing. VLISSINGEN De Gemeentelijke WONINGDIENST te iissingen wordt ingaande 15 Juni a.s. VERPLAATST naar het perceel WJ1- raat 39. hoek Rioolstraat. Het Bureau blijft voor het publiek ge opend op eiken werkdag van 9 tot 12-30 ir. inet uitzondering van den Zaterdag. Het Hoofd van Dienst houdt spreekuur elke Maandag. Dinsdag. Donderdag en Vrijdag van 1012 uur. Het Bureau ia telefonisch te bereiken op nr. 14. Tele- foonnr. Hoofd van Dienst 225 na kan toortijd nr. 240. medegedeeld door INCASSO-BANK N.V., GOES AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS Maandag a.s. zullen de rubberaandveleo dc note'ring worden opgenomen. Daar- cde zullen dan alle tape-fondsen in de steering zijn opgenomen. Wat het verloop van de markt betreft, ocst dc stemming gedrukt worden ge noemd. Dat wil echter niet zeggen, dat er geen fondsen aan te wijzen waren, welke o|. hoogere prijzen uit de markt werden genomen. Bepaalde motieven voor een zwakke stemming waren niet aanwe zig. Wat wel de aand.:.ht trok was. dat het aangekondigde wetsontwerp belasting herziening 1946. waarbij o.a. de vennoot schapsbelasting drastisch wordt verlaagd, geen enkele gunstige invloed op het koerspeil der aandcclen uitoefende. Slechts aan de Bankaandeelcn ging be doeld wetsontwerp niet geheel voorbij en n dan ook vast van toon. Ditmaal gingen Aand. Amsterdamsche Baak aan den spits, met een koersverbetering van 8 punten. Daarop volgden Aand. locas- Bank en Ned. Bank met gemiddeld 4 punten, terwijl Aand. Robaver met 3 pun ten konden verbeteren. Industrieels fondsen over de geheele lie 3 tot 5 punten lager, alleen Ketjen en Ned. Gist waren reep. 7 en 5 pontes hooger. Scheep vaartaandeel en mecrendeeli logee genoteerd. De grootste verliezen boekten Japanlijnen Kon. Boot. n.l. 7 en 6 punten. Van de Suikeraandeelen waren Jav»- cultuur en Nisu circa 4 punten hoogez. Aand. H.V.A. daarentegen 6 punten la in tabakken was hoegenaamd niets te Op dc beleggingsmarkt was de stem ming voor de Ncderl. Staatsfondsen vast. Spaarcertificaten 100U/16- Burgerlijke Stand VLISSINGEN Ondertrouwd L. C. Aerts, 26 j. en van de Ruit, 21 j. J. Harms. 30 j. en 9. Ch. Bclfroid. 36 j. G. G. Hodgoon, 25 j. en J. de Bruijne, 24 j. K. C. Riet bergen. 30 j. ca E. P. Janse~31 j. H. J. de Reus. 24 j. en B. A. Jorisscn. 22 j. Getrouwd H. G. Hassink, 31 j. en M. P. Ooms. 41 j. E. C. dc Kam, 27 j. A. Nicuwdorp, 24 j. A. A. Daamen, j. en A. S. van der Leijé, 22 j. Geboren Matthijs, z. v. Cbr, J. van Feij en E. Francke. Cornells, y. C, dc Best en J. A. Lauret. Jan F., z. C. D. Kodde en J. Roosse. Wlllemina S. F., d. V. D. H. Verweij en F. M. Muller. Johan A., z. v. J. A, Buijs en L. Kingmans. Tobias H., z. v. J. Lam- en S. B. de Visser. Hendrika A., P. C. Bouwman en H. Hekhuis. Maatje, d. v. C. Marijs en M. Poppc. Anthonie M., z. v, A. Sendersc cn P. Hulsman. Elisabeth M.. d. v. C. Brood- an en E. J. D. Boel. Overleden W. DoenSe. oud 4 mnd. 1. H. A, Wermlnk, 1 mnd. Ph. Gil lissen. 64 J.. mam van R. W. Tielrooij.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3