STAD EN LAND Goes Middelburg Vlissincjen Walcheren Tholen Zuid-Beveland Duïveland Judas Maccabiius Veie belangstellenden waren Donderdagavond jl. bijeenge stroomd in de groote zaal van bét Schuttershof om dit on berispelijk uitgevoerde orato rium van Handel bij te wonen. Een uitvoering, die zeker in alle opzichten geslaagd mag heeten en die blijkens het applaus bij het publiek zeer in den smaak viel. Na een instrumentale inlei ding begint het koor met een klaagzang over den dood van Matathiae, de leider van den opstand tegen de Syriërs, die het Joodsche volk onderdruk ten. De profeet Simon (b; wekt op tot gebed en het koor zingt hierna: „Geef ons een man, vol moed en geest, die stoutmoedig onze banden ver scheurt". Judas wordt nu aan gewezen als legeraanvoerder en doet zgn intrede met een aria, waarin hrj het volk a: moedigt. Met een sterk ge zongen, dramatisch recitatief wordt het eerste deel besloten. Het tweede deel begint met het koor, dat in een machtig: „Val werd zijn noodlot" de zege bezingt, die op den vij and werd behaald. Hierna viert het volk zfln bevrijding en het koor zingt jubelend: „Sion heft haar hoofd omhoog. Stemt in met het jubelkoor" Doch temidden van deze vreugde komt een bo de zeggen, dat Antiochius Georgias zendt om Israël te verdelgen. Hierna heffen de sopraan en het koor en smar telijk gezongen: „Arm Israël" aan. Doch dan beveelt Judas: „Blaast de trompet! Heft een krijgsgeschreeuw aan. Roept de dapperen!" Dit tweede deel eindigt met een machtig koor: „Wij offeren aan God en God alleen". Het derde deel begint met een bede van de ïsr.aelietische vrouwen voor de strijdenden, waarna 'n bode bericht brengt dat Judas de vijand verslagen heeft en 'n vreugdekoor klinkt ter eere van den overwinnaar. Met een prachtige bas-aria en een indrukwekkend slotkoor wordt dan dit laatste deel be sloten. Stichting Nederl. Volksherstel zorgt voor de vacantie der jeugd Onder het motto: „De jeugd van de straat" leeft bij het bestuur van de afd. Goes van Ned. Volksherstel het voorne men om te trachten de Lagere schooljeugd van deze gemeen te een goede vacantie te be zorgen. Men wil dit bereiken door verschillende vereenigingen en Filmnieuws GOES Grand Theater. De madona der 1 manen. De?e film, die tot a.s. Maan dag in het Grand Theater drai ic moet men. niet in een al te nuchter licht beschouwen. Het is ni. een rolprent met een buitengewoon fantastisch en ro( mantisch gegeven doch tevensi zoo boeiend dat hij zeker een, ieder van begin tot eind in in-i tentse spanning zal houden. Een) jonge vrouw, die vlak vooif baar huwelijk roëi een gefortUT 1 neerd man een zeer schokkende gebeurtenis medemaakt, worfi in haar gevoelens der mate ger kwetst, dat ze als gevolg daan- van een zenuwstoornis krijgt die haar het gehuegen steeds np een nieuw schokkend voorval geheel doet verliezen. Zü moét dan gehoor geven aan een rogp stem die haar uit eigen millqu weg doet viuchten en haar in een tweede leven voert dat ze leid als de geliefde van een bandietenleider in de onderwe reld van Florence. Verder uit wijden doen we niet, maar kun nen u slechts aanraden deze film te gaan zien. Samen met het actueele voorprogramma waarin we o.a. zien. de voetbal! match België-Nederland te Ant werpen, het bezoek van het Prinselijk paar te Zwitserland *n de vlucht van de Vliegende Holander naar Amerika wordt her bezoek aan het theater voor u een paar uur van prettige ont spanning. VLISSINGEN Lux or Theater Tarzan en de Groene Godin Wie herinnert zich niet Tarzan, de aapmensch, die levend in de wildernis de zwakke dieren be schermde een strijd op leven en uood voerde met leeuwen en tij gers. Thans is Tarzan weer op het witce doek verschenen en wel ui een film die u een vol uur in de uiterste spanning houdt. Eert af- godsbeeld van een inlahdsche stam wordt door een Engelsche expeditie meegenomen omdat hst een geheime formule bezit. Een bende van gewetenlooze individu en weet het beeld echter te be machtigen terwijl ook de stam po gingen in het werk stelt haar fetish terug te krijgen. Een felle strijd ontstaat waarbij Tarzan üle tot de Engelsche expeditie be hoort, een werkzaam aandeel heeft. Tal van spannende momen ten ontstaan, terwijl u medegeno men wordt in de doodenstad van de kwaac$8«rdige stam, waarbij u ae haren ten berge rijzen. Het be hoeft geen betoog dat de formule daarbij dank zij Tarzan tenslotte in de juiste handen terecht komt. In het voorprogramma kunt u John Wayne de cowboy-politie inspecteur zien lrt „Grensbandie- ten" Een film vol avontuur en actie. Een tweetal films voor hen, die van spanning, actie en roman tiek houden. AJhambra Regenboog. Het gegeven dezer Russische film is onotrokken aan de ro man van de Poolsche schrijfster Wanda Wassilewska en brengt u weer terug naar de bezettings jaren met de wreede terreur van de Duitsche Gestapo en al zijn verschrikkingen. De dapper heid en zelfopoffering der Rus sische boerenbevolking komt in deze film prachtig tot uiting. De heldhaftige houding der vrouwen treft ons bijzonder of schoon ook daar een vrouw zich met de vijand ophield. Ail met al een prach'fcfilm met diepen achtergrond. Het voorprogram ma geeft ons de voebal wed strijd België-Holland 'te zien. Ook zien we een reportage van het verblijf van het Prinse lijk paar in Zwitserland. Duitsche steenkool voor Belgie Tijdens een banket heeft minister Defraiteur medegedeeld, dat Bel gië dagelijks, als herstelbetaling In natura, ongeveer 24.000 ton Duit sche steenkolen invoert, d.w.z. ll/t millioen Ion per jaar, hetgeen een gemiddelde waarde vertegenwoor digt van 3.750.000.000 franc. Daar bij komen nog de aanzienlijke hoe veelheden waren van allerlei aard die door de missies In bezet Duitsehland teruggevonden wer den. De taak van deze missles wordt grootelijks vergemakkelijKt door de aanwezigheid van de eigen bezettingstroepen. Huis voor Indische kinderen Op 8 Juli a.s. wordt door het Nederlandsche Roode Kruis, in samenwerking met het comfié „Nederland helpt Indië". een huis geopend voor kinderen van uit Indië gerepatrieerden. In aanmerking voor opname komen herstelbehoevenden, kin deren waarvan de ouders naar de Oriënt zullen terugkeeren en weezen, in den leeftijd van 3 tot en met 12 jaar. Inlichtingen te verkrijgen en opgaven in 'te dienen bij me vrouw Meihuizen-ter Braake, kantoor „Nederland helpt In dië". Berkheistraat 14, Wasse naar. clubs naast schoolbesturen en oudèrcommissles uit te noodl- gen hun medewerking te ver- leenen tot het organiseeren en maken van uitstapjes naar bui ten waar gymnastiek en ande re sport kan worden beoefend, en met allerlei spel een samen zang de dag genoeglijk kan worden doorgebracht. Hierbij streeft men er even eens naar, wanneer medewer king en deelname zulks mo gelijk maken, kinderen van elijite geloofsrichting onder leiding van gelijkgezinden te stellen, zoodat ook dat voor niemand een beletsel behoeft te zijn. Wjj prjjzen dit.zeer lofwaar dig initiatief en wekken een ieder op om Woensdag 12 Ju ni, te 8 uur in de Prins van Oranje, in het belang van de schooljeugd deel te nemen aan een vergadering om zoo doende tot een definitief pro gramma te komen. Molenwaterconcert Gisteravond gat het Middelburg- sche muziekkorps, begunstigd door goed weer wederom een Vrij dagavondconcert op het Molenwa ter. Uitgevoerd werden o.a. eenlge marschen en gedeelten uit de ope ra „Romeo et Juliette" en „La Colombo" van Chris Gounod. Ook de walsen van Straus ontbraken niet op het programma. Er was slechts matige belangstelling van de zijde van het publiek Bultenoefoningen Roode Kruis De afd. heerentransportcolonne van het Roode Kruis hield gister- kisr eerste buitenoefening van dit seizoen. Aan deze oefe ning werkten drie groepen mede welke tot opdracht hadden een zwaar gewonde te vervoeren van af de pulnhoopen achter de Grif fioen naar de Heerengracht. Dok ter Simons die de algemeene lei ding had, was zeer tevreden over deze welgeslaagde oefening. Candidaten Kath. Volkspartij. De candidatenlijst van de Katholiek Volkspartij voor de gemeenteraadsverkiezihgen is als volgt samengesteld: 1. L, J. van tWestende; 2. J. A. M. Lambermont; 3. J. P. Heeren; 4. J. P. Vriens; 5. A. Vermeys. Opening Bad strand Op Zaterdag 8 Juni a.s. zal het gemeentelijk badstrand vo:.:' het publiek worden open gesteld, terwijl dan tevens we der gelegenheid zal zijn van strandstoelen gebruik te ma ken. Met Pinksteren zal men te Vlisslngen derhalve weder van zon, zee en strand kunnen ge nietenals tenminste het weer wil meewerken. WESTKAPELLE Candidaten gemeenteraad Voor de Gemeenteraadsver kiezingen kwamen de onder staande partijen met de vol gende candidaten uit: Party' van den Arbeid 1. W. Gabriëlse Az.; 2. P. Verhage Lz.; 3. H. v. Rooyen Jz.; 4. K. Roelse Az.; 5. W. Westerbeke Hz.; 6. J. Cijsouw L2.; 7. D. Huibregtse Pz.; 8. W. v. Vaardegem Hz. Staatk. Geref. Party H. Cijsouw Lz.; 2. W. Si- monse Kz.; 3. A. Hendrikse Jz.; 4. J. de Visser; 5. A. San- derse Az. Party Gemeentebelang J. Lighart Schenk; 2. K. Minderhoud Jac.z.; 3. P. Min- derhoud Lz.; 4. J. Roelse Lz.; 5. L. Roele Az.; 6. W. Roelse Lz.; 7. A. Reynhoudt; 8. Jac. Minderhoud Jac.z. VEERE Candidaten gemeenteraad De candidatenlijst voor de Chr Hist, kiesvereen. voor de i. Gemeenteraadsverkiezing als volgt samengesteld: 7. S, Kodde; 2. J. Mesu Jz.; 3. P. Houterman; 4. G. M. Poppe; 5. M. C. Commelln; 6. W. de Buck Pz. k OUD VOSSEMEER Gemeenteraadsvergadering Een dezer dagen vergaderde de raad der gemeente onder vooz'zittersehap van burg. Mr. J. J. Versluys. Als eerste punt werd behandeld wel of niet ad- haesiebetuigingen aan het adres van het Alg. Ned. On derwijzers verbond inzake de vastgestelde regeling van het onderwijzend personeel. Na een korte discussie tus- schen de heeren Daane en Van Gorsel werd besloten dit na te laten. Wel werd het besluit ge nomen aan de Vereen, tot ver betering van het Geitenras een subsidie van f 15 te verleenen. Na gehouden stemming kwam men overeen aan het verzoek van verschillende caféhouders om de kermis dit jaar te laten doorgaan geen gevolg te ge ven. Besloten werd de restan te geldieeningen om té zetten tegen een percentage van 3 pet Nadat de begrooting 1945 was gewijzigd sloot de voor zitter de vergadering. THOLEN Candidaten gemeenteraad Door de R K. kiesvereeni- ging zijn voor de a.s gemeen teraadsverkiezing de heeren M. Verduit, M. J. Oerlemans, Math, van Oeffelen en L. J. Soomers Azn. caodidaat ge steld KAPELLE Concert Op Zaterdagavond 15 Juni hoopt de Biezelingsche mon- accordeonvereeniging alhier 'n concert op de tent te geven. QUDELANDE Chr. Hist, candidaten De Chr. Hist. Unie heeft haar candidaten voor den ge meenteraad bekend gemaakt. 1. D. Dees (aftr,); 2. P. Korstanje; 3. P. Meeuwse Cz.; 4. M. Schouwenaar; 5. J. Schip per; 6. P. J. Meertens; 7. C. Harthoorn. Een aantal Iinksche kiezers komt voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen uit met de volgende candidaten: 1. A. J. Bruggeman (aftr.); 2. C. Lous (aftr.); 3. A. Goe- ree; 4. J. de Beste; 5. Joh. Pyi; 6. Joh. Mol Jz. HFINKENSZAND Candidaten gemeenteraad Voor de a.s. gemeenteraads verkiezing zijn de volgende candidatenlijsten vastgesteld: Gemeentebelan g" 1. C. Cappon; 2. C. Nljsse Gz.; 3. C. Dellebeeke; 4. W. Karelse; 5. R. Nieuwenhuijze; 6. J. I. Wisse; 7. A. C. de Mol; I. M. Kuzee. R. K. Volksparty 1. A. Simonse; 2. A. Rijk Dz. 3. J. Priem; 4. D. de Winter; 5. A. v Leeuwen Az.; 6. A. Pieters Pz.; 7. L. Geus; 8. H. Vermue. A. R, Partfl 1. M. C. de Leeuw; 2. W. v. Baaien; 3. C. Pauvve; 4. G. Geschiere; 5. Matth. Zuidweg. Schouwen en NOORDGOUWE Candidaatstelling Door de kiesvereen. „Samen werking" zijn de volgende candidaten gesteld voor de verkiezing voor leden van den gemeenteraad alhier: F. van de Werve, D. Rentier W. Adriaanse; A. C. Visser, D. Viergever; G. van de Weele, D. de Rijke, T. A. v. d. Weele. Collecte De collecte, gehouden voor de Stichting 1940'45 bracht in deze gemeente op f 723,85, terwijl nog enkele giften moe ten binnenkomen. HET INRJCHTBN VAN BEN WONING IS NOG ALTIJD EEN MOEILIJK PROBLEEM Toch zijn de laatste maan den vele jonge echtparen en gedupeerden er in geslaagd dit probleem op te lossen Nu hebben zij een gezellig ingericht huis Komt U ook eens met ons praten Het inrichten van Uw huis zal dan veel ge makkelijker worden. Fa. H. BLOK EN ZONEN KAPELLE (Z.-B.) Tel. 200 (K 1102) OUWERKERK Candidas ts telling Na gehouden referendum onder de leden van de Partij van den Arbeid is de candida tenlijst ter verkiezing der ge meenteraadsleden als volgt vastgesteld 1. C. P. Kuyper; 2. A. de Later; 3. Joh. Smits; 4. C. v. d. Hulle5. A. Hage; 6. A. Boogerd; 7. L. Raamsdonk; 8. C.' B. Boogerd. Busdiensten Wij gunnen de inwoners van Dreischor en andere gemeen ten van harte hun trambus. Echter: de 540 Ou werkerkers zitten nog met smart te wach- teii op een verlossing uit hun isolement. Wij hopen, dat het weldra mogelijk zal zijn, ook voor de ze gemeente een of meer dien sten in te leggen. APOTHEKEN Geopend van 8 tot 15 Juni Vlissingen: Apotheek Ocken- burg, St. Jacobsstraat. Middelburg: Apotheek van de Garde, Noordstraat. Goes: Apotheek La Porte, Groote Markt. PREDiKBUERTEN 9 JUNI, EERSTE PINKSTERDAG VLISSINGEN. Doopsgez- en Luth, Gcm.: 10 uur Ds. M. van Etnpel. - Gercf. Kerk 9.30 en 5 uur Da. J. Hindriks. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. Slofscra. VEERE. Ned. Herv. Kerk: 1.30 u. Ds. Scboch. - Ger. Kerk 9.30 eo 3 uur Ds. Streefkerk. WESTKAPELLE. Ned. Herv. Gem.: 9 30 Leesdienat en 2.30 Da. W. Reus. - Ger. Kerk 9.30 en 2.30 Da. J. E. Visser. Ger. Gem.: 11 en 4.30 Lceadlcnst. MIDDELBURG. Oostkerk 9 uur Ds. Smits, 10 uur Ds. Beekenkamp, koor zang 1 18. 7 uur Ds. v. Woerden. - Hofpleinkerk Zaterdagavond 8 uur Avondgebed. - Ver. Vrijz. Hervormden Doopsgez. Kerk 7 uuc dhr. J. Gecrs, godsdienstonderwijzer. - Evang. Luth. Gem.: 10 uur Ds. J. S, Hartjes, Vlis singen. - Doopsgez. Gem.: 10,15 Mej, Dr. A. H. A. Bakker. - Geref. Kerk, Hofpleinkerk 9.30 Dr. N. J. Hom mes. openb, bel.. 5.30 Dr. A. H. Ous- soren. - Noorderkerk 9.30 Dr. A. H. Oussorcn, 2.30 Ds. N. J. Hommes. - Evangelisatie, Bogardzaal Zatrdagav. 6 Juni. Singelstraat 17, Bidstond. Oost- kerk 10 Juni 10 uur Ds. Smits. ST. LAURENS. Ned. Herv. Gem.: K uur Ds. Simoons 2.30 Ds. Smits. KOUDEKERKE. GEM. 'T ZAND. 10 Eerw. heer Geursen. GOES. Ned. Hév. Gem.: 9.30 Ds. Odt, 5.30 Ds. Elderenboscb: - Doopsgez Gem.: 2.30 Mej. Dr. A. H, A. Bakker Ver. van Vrijz. Godsd.: 10 uur Dhr Joh. Geers. BAARLAND. Ned. Herv. Gem-; 9-30 es 2 uur Ds. Beneder. BIEZELJNGE. Ned. Herv. Gem.: 9-M Dhr. C. L. Heyhoer 2 uur Ds. A Postma. - Ghr. Geref. Kerk 930 t 2-30 Leesdlcnst. Vervolg op pagina

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 4