Goes Middelburq Vlissinqen Vlissingen Tholen Zuid-Beveland Walcheren Off. Publicaties Grootsche Pypersdag te Rotterdam Nu ons vaderland vrij van den gehaten bezetter is, heeft het Tamboer- en Pijperscorps „Excelsior" te Rotterdam-Zuid het plan opgevat en uitge werkt om in samenwerking met andere corpsen in Neder land gezamenlijk dezen dag op 30 Mei te herdenken. Een 18-tal corpsen, waaron der ook het bekende Tamboers en Pijperscorps „Excelsior" uit Goes, toezegging gekregen om met hun geheele vereeniging present te zijn. Het aantal deelnemers be draagt reeds 1300 personen, te weten: 200 hoornblazers, 250 tambours en 850 fluitisten. Ieder corps zal gelegenheid krijgen zich aan het publiek te presenteeren in de morgen uren van 10 tot 11 uur. Hier op volgt een kerkdienst en een boottocht door de Rotterdam- sche havens, waarna om 4 uur 's namiddags een marsch zal gemaakt worden, waarin alle corpsen gezamenlijk als éen tambours- en Pijpercorps zal mar cheer en en musiceer en met een groote taptoe tot slot, ge titeld: „Taptoe 1946". De Contrasten De cabaretvereeniging „De Con trasten" gaf Vrijdagavond in het Schuttershof een zeer geslaagde uitvoering, voor de pauze genoot het publiek van het vi'oolijke stuk „Als Ma aan de touwtjes trekt''. Pa gaat met zijn neef Tobias eens een avondje uit en lichtelijk bene veld komen zij thuis. De verwik kelingen, die uit het uitstapje voortvloeien worden echter opge lost en tenslotte geven vier jonge menschen te kennen, dat zij twee aan twee van elkaar houden, waar op ook Pa en Ma zich in vrede hereenigen. Op een smaakvol met bloemen en groen versierd tooneel was na de pauze de band van J. Groenewoud opgesteld, die een aantal bekende nummers ten beste gaf, afgewis- selo door zang van eenlge jonge dames, de Wildy's met liedjes bij de guitaar en accordeonspel door de 3 Argito's. Door een juiste veel kleurige belichting wist men aar dige effecten te verkrijgen. De fi nale bracht eenige hawaaiianlied- jes, gezongen door hula-meisjes bij een flets fosforlicht. Het geheele programma, dat een bijzonder goed verzorgden indruk maakte, genoo. Ue volle waardee ring van het puffliek, dat met een spontaan applaus dankte. Na af loop werd nog eenige tijd gedanst. Vlissingsche Oudjes komen in Der Boede Binnenkort zullen de Vlissing sche oudjes die thans in de als Tehuis voor Ouden van Dagen ingerichtte meisjesschool te Goes verblijven overgeplaatst wo. uen naar Dér Boede. De bui tenplaats Der Boede zall voor zoover hij beschadigd is her stelt» worden doof een Kouuei- kerkathen aannemer. De onge veer 100 oudjes onder leiding van Mevr. Preis zullen de ver andering zeker wel prettig vin den, daar ze nu heel wat dich ter bij hun vroegere woon plaats komen. Voor de meisjes school is het eveneens een voor deed dat het gebouw zijn vroe gere bestemming terug krijgt. Partij van de Vrijheid Voor de Partij van de Vrij heid spraken Maandagavond in de Scheldehal de'heeren J. L. Verhage en A. Smit. De voor zitter, den heer H. B. J. Knoop opende de vergadering met een kort woord, waarna den heer Verhage de politiek van de Par tij van de Vrijheid besprak. Spreker zag achter het pro gramma van de Partij van de v"rijheid, het vrijheidsbeginsel. Tot slot besprak de heer Verhage verschillende pun ten van het programma. De heer Smit zag in de Partij van de Vrijheid het tin voor de per soonlijke vrijheid, als wortel voor de Partij. Vervolgens zag spreker de provincie Zeeland achtergesteld in vergelijking met andere provinciën. De pro- vinsiale Staten hebben een be langrijk aandeel in het leven van de provincie en moeten veel verbeteringen aanbren gen. Spreker noemde in dit ver band" de verschillende provin ciale bedrijven. Den heer Knoop sloot de vergadering. Met volle kracht vooruit Voor de A.R. Kiesvereeniging te Vlisslngen sprak Vrijdagavond de heer R. Zuidema uit Goes over het onderwerp „Met volle kracht vooruit". De heer W. Poppe, wnd. voorzit ter, leidde de spreker met een kort woord in. De heer Zuidema schetste de po litiek van de A.R. Partij die con servatief genoemd wordt en net ook is maar dan in den goeden zin van het woord. Voorts ging spre ker in op de samenstelling van de Gedeputeerde Staten. De figuur van den Commissaris der Koningin noemde spr. zeer belangrijk vooral in verband met de Burgemeestersbenoemingen. Het is daarom noodlg dat de A.R. sterk staat bij de Statenverkiezin gen, aldus de heer Zuidema. De heer Poppe wees er nog op dat het de A.R. Partij niet gaat om de personen maar ora de beginse len. C.H. CANDIDATENLIJS* VLISSINGEN Op een dezer dagen gehouden ver gaderlng van de C.H. Kiesveree niging werd de candldatenlijst voor de Gemeenteraad vastgesteld waarop de volgende namen voor komen: De heeren: H. van Rooij- en (zittend), J. P. Ventevogel, A. H. Ie Fèber, F. C. Wijsveld (zit tend), W. J. Berg, S. Roose, J. de Lange, J. Adriaanse, L. Schmel- zer en Mevrouw A, D. Hartjes- Nijland. Cabaretavond Op Woensdag 29 Mei werd in de cantine van het „Zwit- sersche dorp" een cabaret- en muziekavond gegeven, welke was voorbereid door de cultu- reele zorg, Wederopbouw Zee land. In cle groote cantine, wel ke tot in alle hoeken gevuld was met werklieden der We deropbouw, speelde het Goes- sche show- en dansorkest „The Orpheans" o.l.v. Kees Broere, bijgestaan door den bekenden humorist-conferencier Jack de Coninck. Zoowel het orkest als den conferencier boekten bei den zoveel succes, dat van een ovatie kan gesproken worden. ST. MAARTENSDIJK Gouden jubileum Heden Is het 50 jaar geleden, dat Nelewart Noom en "Wllhelmina C. var: Nieuwenhuijzén in het huwe lijk traden. Zij hopen dezen heug lijken dag op feestelijke wijze te herdenken, waarbij het hen aan 'blijken van belangstelling en be wijzen van sympathie zeer zeker niet zal ontbreken. HANSWEEBT Tooneelavond Ten bate van bet verwarmings fonds der Nederl. Hervormde Kerk te Hansweert was in de zaal „Zeelandia" van dhr. P. Schot, een tooneelavond georganiseerd door leden en oud-leden der ver schillende Ned. Hervormde jeugd verenigingen. Opgevoerd werd het bekende blij spel in drie bedrijven „Muggen om de Kaars", hetgeen zeer goed ten tooneele werd gebracht. In de pauze werd een verloting •gehouden, waaraan een groot aan tal mooie prijzen verbonden wa ren. Een flink bedrag kon voor het be oogde doel aan de betreffende commissie ter hand worden ge steld. NISSE Orgel-overdracht Zaterdag 25 Mei werd het orgel der Ned. Herv. Kerk door de Stichting Orgelfonds Ned. Herv Kerk Nisse aan de gemeente overgedragen. De organist Gommert de Kok, die wegens ontstentenis van Ds. van Voorst Vader het woord voerde, memoreerde eerst in het kort het ontstaan van de „Stichting" en overhan digde daarna de oorkonde van schenking aan de Kerkvoogdij. Ds. J. W. Lely sprak na mens de kerkvoogdij en de ge meente woorden van dank aan1 de „Stichting" en wel in het bijzonder tot den organist zel ve, voor zjjn onverwoestbaar optimisme en bö'zonderen ijver, bij deze zaak aan den dag gelegd. Na deze dankwoorden werd een korte orgelbespeling ge geven, met medewerkink van het kerkkoor en van mevr. Remijnse-van Westen (viool), die o.a, de aria op de G-snaar van Bach vertolkte. Door velen werd daarna het orgel bezichtigd. Tot slot kon Ds. Lely na mens de kerkvoogdij mede- deelen, dat de oorkonde in den muur naast het orgel zal wor den ingemetseld, zoodat de naam van „onzen organist" ook voor het nageslacht zal bewaard blijven. SOUBURG Souburg neemt afscheid van het Deense he team Veel nattig werk werd verricht Ieder Souburger zal u kun nen vertellen, van de „Denen" het ploegje jonge mannen en vrouwen, dat een half jaar ge leden naar het overstroomde Souburg kwam, om daar te komen helpen. En de lof, die men van allei kanten hoort bewijst, dat er geholpen is Geen werfe is hun te zwaar of te vuil geweest. Vooral toen Walcheren's laatste dijlcgat dicht was en Souburg na 16 maanden ge heel droog kwam te vallen, kwam er heel wat werk aan den winkel, 's Morgens vroeg kon men ze er op uit zien trek ken in overall, gewapend mét emmer en bezem. Niet minder dan 125 woningen zQn door hen geheel schoongemaakt. De splinterwerende muur, die in de bezetting door de Duitschers was gebouwd en die 200 m. lang en een m. dik was, hebben de heeren van het team in korten tijd ge- gesloopt. Veel is door hen in de kapotte huizen hersteld en vooral is er veel gedaan voor ouden van dagen en zieken. Souburg herstelt zich van zijn wonden. Het vuile werk is gebeurd en de wederopbouw is begon nen. Vooral in het vuile werk, de modder, heeft het team een groot aandeel gehad. Aan den vooravond van hun vertrek werd op Vrijdagavond 24 Mei officiel afscheid van het team genomen. In 't gym nastieklokaal waren behalve 't team, het gemeentebestuur en« vele plaatselijke vereenigingen vertegenwoordigd, toen dhr. Deenhouts dezen afscheids avond opende. Namens het gemeentebe stuur van Souburg bracht dhr v. d. Putte dank voor het vele dat in dit half jaar door het team is gedaan. Hij momoreer de o.a., dat 'n 40-tal woningen geheel door hen was ln orde gebracht. Veel is gedaan voor zieken en hulpbehoevenden en het team zal dan ook altijd een aangename herinnering voor Souburg blijven. Als blijk van waardeering reikte hij aan ieder lid een oorkonde uit, vergezeld van eenige aardige dingen, zooals lepeltjes en vouwbeenen, met het wapen van Souburg er op. Dhr. S. Vreke als secr. van wijkverpleging, dankte daarna met eenige gevoelvolle woor den voor de hulp die in het bijzonder de wijkverpleging heeft ondervonden. Dhr. Leenhouts dankte na mens de Souburgsche bevol king. „Uit een mooi land zijn jullie gekomen om Souburg uit een modderzak te halen". Straks vertrekken ze van hier, echter niet allen gaan naar Denemarken terug. Ver- scheidenen gaan naar Polen, Frankrjjk of Noorwegen, om daar de noodlijdende -^ensch- heid te helpen", aldus spreker. Namens het Roode Kruis reikte hij aan ieder een aan denken uit, bestaande uit man chetknoopen en broches, ge maakt uit zilveren boeren- knoopen. De leidster van het team bracht daarna in een. geestig speechje dank aan allen, die zoo prettig met hen hebben samengewerkt, in het bijzon der de beide doktoren Bloos en Huijsman en het gemeente bestuur. Burgerlijke Standen GOES Huw. aangiften G. de Witte. 22 j. en M. Spruit. 22 J. te Kapelle. M. C. MoenS. 22 j. en C. Kribbe. 28 i, C. J. Bak, '23 j. te Kloetinge en M. Gecasen, 24 j. J. L.. de Glopper, 24 j. en M. Nieuwcnhuijze, 26 j. G. A. Schrijver, 26 j. en M- J. Rijn, 28 j. A. P. Molhoek. 29 j. cn N. D. Tramper, 25 j, te Wol- phaartsdijk. S. P. Buijs, 26 j. cn M. J. Mol. 27 j. te Kapelle. M. v. Dullemen. 35 j. en C. C. Ch. Openneer, 25 j. M. Geene, 23 j. en T. J. Hoogesteger, 24 j. A. K. Brusket, 33 j. en M. N. Hollemans 32 j. C. G. Timmerman, 23 j. en J. A. van Wendel de Joode. 23 j. te Haarlem. Huwelijken P. Bruel. 59 j. en M. C. Brusket. 53 J. J. Passieuï. 41 j, en I. K. Lockefeir, 31 J. P. J. Geluk. 22 j. en A. P. Machielse. 20 J. A. Kitchener jolliffe. 30 j. te Newport en M. C. Rosier, 23 j. W. C. Wilde. 34 j. en W. van Gessci. 29 j. S- Haltsma. 25 j. te 's-Gravenhage en E. J. Karelse. 26 j. A. W. Blondcl. 27 j. te Rotterdam en E. J. A. Janssens. 20 j. J. Blom, 24 J. en J. de Pree, 20 j. C. J. Voois. 22 J. en D. Schout. 20 j. te Kloetinge. 1. J. Scheele, 23 j, te Ascl en G. C. Harlnck. 22 j. E. van der Male 24 J. en J. de Pree. 25 J. G. de Witte, 22 j. en M. Spruit. 22 j. te Kapelle. Overleden: D, Reinhoudt.'13 j. T. L. dc Bart. 2 mnd. te Kloetinge. Looy. 16 dagen te 's-Gravenpolder. E. Gonst, 51 echtgcnoote ran C. Drinkers. VLISSINGEN Ondertrouwd J. F. Perwei, 31 j. en A. Philipoom, 24 j. P. de Ronde, 28 j. en J. Ph. Verstraeten, 28 j. F. G. Smit. 26 j. en M. K. v. d. Boogaert. 25 j. C. Karelse, 29 en W. Danielse. 23 j. Gehuwd J. Bakker, 56 j- en E. J. de Vries, 44 j. P. H. Hak. 28 j. en G. M. Dorlcijn. 25 j. C. Bosschaert, 32 j. en L. den Engelsman. 29 j. A. A. Knuijt. 22 j. en F. van der Heijden, 21 j. F. Daane 43 j. cn L. M. de Nooijcr. 41 j. B. Mons. 25 j. cn J. C. Kolijn. 23 j. J. J. de Jong, 24 j. en L. J. Schütz, 26 j. I. j. Slnkc, 25 j. en A. G. Brasser, 22 j. Overleden P, van Beveren, 75 vrodw van P. van Wouwe. H. van Olm, 40 j., man von J. Aarnoutse. WISSENKERKE Geboren Pictcrnclla, d. v. L. Karre- man en L. A. Schrier. Pieter. z. v, J. Bouterse cn M. A. Westcrweele. Pieter C.. z. v. A. J. Remijnse en M. H. van der VVcclc. Cirnells D.. z. v. D. Jillc en P. J. Vexmcule. Cornelia E., d. v. L. L. Koole en P. de Haze, llubrccht C.. z. v. A. W. Geluk en G. Geene. Maria L.. d. v. S. J. van Langeraad cn M. Remijnse. Ondertrouwd A. Filius. 28 j. eu C. P. Scherp, 25 j. A. A. de Nooijer, 27 j. en C. de Kam, 21 j. L. Verhuist, 28 te Kortgetic en A. L. van de Krceke, 24 j. M. 1. Bcgthcl. 23 j. en D. ter Veld 19 j. W: Goossen, 27 J. te Vlissingen en H. L. Maas. 30 j. Gehuwd M. Geene, 27 j. te Goes en W. A. Begthcl. 23 j. L. Bakker, 25 j. en T. van Liere, 23 j, Overleden A. C, de Fouw, 57 j. echt- genoote van J. J. Jeronimus. Zij vertelde van den eer sten dag na hun aankomst. Het water, dat bij eiken vloed tS-uburg belaagde, hadden zij nog niet gezien, totdat zij na een onderhoud op het gemeen tehuis bemerkten, dat alles blank stond en zij op den schouder van een brandweer man huiswaarts moesten ge dragen worden. Souburg zal altijd in onze herinnering blij ven voortleven. De rest van den avond werd in een gezellig samenzijn door gebracht. Er waren bloemen en mu ziek van de Mickymice band. Er werd een filmpje gédraaid waarop we oa. het Deensche team nog aan den arbeid kon den zien, en met een dansje 'werd deze avond besloten. Souburg nam op waardige wijze afscheid van een dozijn jonge menschen die hier belan geloos hun beste krachten in gezet hadden, om een bevol kingsgroep, ver van hun eigen land, uit de moeilijkheden te helpen. Wij sluiten ons gaarne aan bij allen dank, die dezen avond is uitgesproken en wenschen het beste voor dit team, dat op een andere plaats zyn krachten weer zal geven om noodlijden de menschen te helpen. V eilingberichten Veilingavereen. „Zttld-Beveland", Gics. Veiling van Maandag 27 Mei 1946: Aardbeien f 4.10—f 4.99 per kg. Bloem kool 1 f 68—f 70 per 100 stuks. Kropsla f 2—f 3 per 100 stuks. Wortelen £36.— f42 per 100 bos. Radijs f3.50—f5.50 per 100 bos. Ram en as f 1.50—f 5. Spi nazie f 9f 21 per 100 kg. Rabarber if 13—f 16. Sjalotten f 2.50—f 5.50. An dijvie f 16—f 17 per 100 kg. Coóp. Vealingsvcrecn. Walcheren W.A.i Middelburg Veiling van 24 Mei 1946 Aardbeien 57 ct. per stuk. Spinazie 31—44 ct. per kg. Idem afw. 9—29 ct. Stoofsla 10—11 Uit het Radioprogramma Woensdag HILVERSUM I, 301,5 M. 7.00 U. Nieuws en Gym.: 7.30 Gramm.; 0.00 Nieuws; 8.20 Gramm.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gramm. (Tsjaikofskl); 10.00 Morgenwijding; 10.20 Pianorecital: 10.45 Continube- dr 11.45 Familleber. uit Indie; 12 00 Orgel en zang; 12.35 Eddy Wa lis; 13.00 Nieuws; 13.18 Omroepor kest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Cocktails for two; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 Ork. Carlo Carcassola I7.su Ned. Volksherstel; 17.45 No vo: ly Serenades; iu.00 Nieuws 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Hawaiian Se renades; 19.15 Over het zieken fondswezen voor den oorlog; 19 30 Over cle Openbaring; 20.00 Nieuws; Tijdens het avondprogramma: v-.-r kiczmgsuitslagen; 20.08 GespreK. van de week; 20.15 Philh. orkest; 21.00 Radio-krant; 21.30 Ramblers; 22.4s. Gec-iel. leven; 23.00 Nieuws; 23.15 Gramm. HILVERSUM II, 415.5 M. 7.45 u. Woord v. d. dag; 8.20 Gramm 9.10 Voor jonge zieken; 9.50 Gram. mofoonmuz.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Orgel; 11.15 Vioolrecital; 12.00 Vedelaars; 13.20 Quatre Mains-re cital 14.00 Kamerorkest; 15.00 Bach progr.; 16.00 Voor jeugdige post zegelverzamelaars; 16.15 Meisjes zanglasse; 16.45 Voor de Jeugd; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Mandoll- nata'; 18.35 Gramm.; 19.00 Nieuws; 19.15 Dep. uitz.; lS-30 Engelsche les 20.00 Nieuws en verkiezingsuit slagen; 22.00 Nieuws en Act.; 22.30 Gramm. en verkiezingsuitsl.; 23.50 Schriftlezing. VLISSINGEN Ctwdidautstclliag voor den GEMEENTERAAD De burgemeester van Vlissingen brengt het volgende ter openbare kennis -. Op DINSDAG 11 JUNI a.s. zal plaats hebben de candidaatstclling voor den Gemeenteraad. Op dien dag kunnen, van des voormid- dags 9 uur tot des namiddags 4 uur. bij den burgemeester ter secretarie der ge meente worden ingeleverd LIJSTEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 35 candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteektud door tenmin ste 25 personen, die volgens de kiezers lijst, zooals deze luidt op het oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor den ge meenteraad in de gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan éèa lijst ondertcekenen. De cundidaten moeten, met vermelding van hun voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de ondertcckenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candid a at Is een gehuwde |vrouV of weduwe, wordt zij op de lijst vermeld met den naam van haar echtge noot of ov.-rieden echtgenoot, onder toe voeging van haar eigen naam, voorafge gaan door het woord ..geboren" of een afkorting van dit woord. Bij de vermel ding van een candidaat mogen de voor letters .geheel of ten deele door de voor namen worden vervangen. Dezelfde can didaat mag niet voorkomen op meer das £4n lijst. Bij de lijst moet worden over gelegd dc in artikel 4 van het Koninklijk Besluit van 12 December 1917 (Staatsbl. nr. 692) bedoelde schriftelijke verklaring Ivan icdcrcn daarop voorkomenden candi daat. dat hij bewilligt in zijn candidaat- stclling op deze lijst. Indien de candidaat zich buiten het rijk in Europa bevindt, kan de hicrbedoclde verklaring telcgra- phisch worden gedaan cn is zij niet oma het offfcieele formulier gebonden. De Inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door 6én der onderteekenaars. Dc candidaten kannen daarbij tegenwoor dig zijn. Van de inlevering wordt oen bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring van bewilliging, hierboven vermeld, zijn tec secretarie dezer gemeente kosteloos verkr^gbaar tot en met den dag der candidaalstelhng. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der kieswet, luidende als volgt Hij, die ecne lijst, als bedoeld in artikel 35, inlevert, wetende dat zij voorzien is va* handtcekcningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de ver kiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handtcekcningen geen voldoend aantal voor eenc geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste drie maan den of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt bestraft hij. die wetende dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan de verkiezing, eene voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld bij artikel 35. heeft ondertcekend. Vlissingen. 24 Mei 1946. De burgemeester voornoemd, B. KOLFF. DISTRIBUTIE 's-H. ARENDSKBRKE SLUITING OP HEMELVAARTSDAG t In verband met den Hemelvaartsdag zullen alle kantoren van bovengenoemdea dienst op 30 Mei 1946 gesloten zijn. De winkeliers te Kapelle en Kloetinge kunnen hun bonnen op Woensdag 29 Mei en die te Wolphaartsdijk op Vrijdag 31 Mei 1946 Inleveren op de gewone plaat- Voor dc zickeu en a.s. moeders kunnen de bonnen en bonkaarten op de eerst volgende zitting der agenten worden af gehaald. ct. Snijbict 220 ct. Postelein 64 —74 cc. Sjalotten 30— 34 ct. Alles per kg. Sla I 3-6 ct. Idem II 2-4 ct. Bliemkool IA 76-84 ct. Idem 1 64—71 ct. Idem 11 42— 53 ct. Idem Ifl 3136 ct. Al&? per stuk. Radijs 27 ct. Ramenas \0^^5 ct. Bo»- pcen 3756 ct. Ales per boe.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3