CU Hulpactie Scheldemonden Stad en Land Goes Middelburg Vlissingen Walcheren Noord-Beveland Z.-Vlaanderen Tholen SPORT Groote plannen - Het Amsterdamsch comité Hulpactie Scheldemonden zal Zaterdag 22 Juni een grootsch opgezette collecte houden -in Amsterdam, ten bate van de Sichtlng Hulpactie Schelde monden. Daar dit een reus achtige organisatie vereischt is de hulp ingeroepen van de Stichting Nieuw Walcheren en van de Vereeniging tot be vordering van de belangen in West Zeeuwsch Vlaanderen, i Zooals men zich zal herinne ren zgn destijds ook dergelijke collecten gehouden in Rotter dam, Den Haag, en een aantal andere plaatsen in Holland. Deze collecte zal wat opzet betreft althans volgens de plannen de vorige slaan. Het zal n.l. de laatste collecte zijn, die de hulpactie Sche<"e- monden zal houden. Het ge meentebestuur van Amster dam wilde eerst geen vergun ning geven tot het houden van dqze collecte. Zij achtte het n.l. aanvankelijk niet wensche- lrjk, dat speciaal voor Zeeland gecollecteerd werd, daar waar een instantie als Nederland's Volksherstel bestond, die de belangen van geheel geteisterd Nederland, dus ook van Zee land, behartigde. Na lang de- batteeren is men echter tot 'n compromis gekomen: Zaterdag 15 Juni houdt Nederland's Volksherstel in geheel Neder land, met uitzondering van Amsterdam, een collecte. Zee land zal van de opbrengst daar van zijn rechtmatig deel krij gen. Een week later collecteert de Hulpactie Scheldemonden in Amsterdam, waarvan de opbrengst ook ten bate van Zeeland zal worden aange wend. Er is echter overeenge komen, dat dit de laatste te houden collecte in Nederland zal zijn, uitgaande van de Hulpactie Scheldemonden. De opzet. De opzet is grootsch. 0.a. zullen 6 of 7 zangvereenigin- gingen mee gaan en in totaal zullen 800 Zeeuwen, afkomstig uit Walcheren, Zuid-Beveland en West Zeeuwsch Vlaanderen hun medewerking aan deze collecte verleenen. De Nederl. Spoorwegen hebben hun alge- heele medewerking toegezegd Wij kunnen het niet meer bijbeenen! Ons personeel moet daarom spoedig worden uitgebreid T Voor afdeeling Woningin richting zoeken wij •1 Woningstoffeerder. 1 Magazijnbediende. 1 Leerling- meubel- stoffeer der. Voor textiel afdeeling Voor kantoor 1 Jongste bediende. Sollicitaties richten aan Fa. H. BLOK EN ZONEN KAPELLE (Z£.) Tel. 200 (K. 1102) De laatste collecte en er zal dan ook op 21 Juni een extra personentrein rij den, om de medewerkenden te vervoeren. De trein loopt re gelrecht van Vlissingen, Mid delburg en Goes over Den Bosch en Ngmegen naar Am sterdam. Er zal bovendien een 20-tal Zeeuwsche „knollen" meegaan, waartoe van de spoorwegen extra wagons zyn verkregen. Het ligt n.l. In de bedoeling om in het Vondel park een echte Walchersche ringrijdertf to organiseeren. 's Avonds na do aankomst wordt aan alle 800 medewer kenden een rondvaart door de grachten aangeboden. En den volgenden dag zul len in alle deelen der stad de Zeeuwsche liederen weerklin ken en zullen tfoeren en boe rinnen de straten bevolken. Politie en brandweer zullen actief medewerken. Wagens met luidsprekers zullen van West naar Oost en van Noord naar Zuid rijden en niet min der dan 4000 collectanten zul len een beroep doen op de of fervaardigheid van den Am sterdammer. Alle Zeeuwen en alle Amsterdammers zullen hun best doen om de collecte te doen slagen en de opbrengst zoo hoog mogelijk te doen uit vallen. En gezien de opbreng sten van de vorige collecten kunnen we ook deze keer goe- moed hebben. Staking in Amsterdam breidt uit. De staking in Amsterdam gaat steeds verder. Gistermor gen hebben ni. de losse ploe gen van Wester Suiker Raffi naderij het werk gestaakt, daar da ruwe suiker, welke door hen wordt gelost, volgens hun mee ning afkomstig was van be smette schepen. Deze staking omvat pl.m. 100 arbeiders. F.ILMNIEUWS GOES Grand Theater. Spionnage in de Maginotlinie. Deze dramatische film speelt zich af 30 meter onder de be gane grond in de Maginotlinie. Op zekere dag krijgt het 4de Regiment een nieuwe comman dant, die enkele dagen na zijn installatie samen met een kapi tein vermoord wordt. Een kapi tein en drie luitenants worden van deze daad verdacht, doch de eerste weet na een serie spannende avonturen de juiste dader te ontmaskeren. Bij de jacht op de dader pleegt deze zelfmoord. In het voorprogram ma ziet men o.a. flitsen uit de voetbalwedstrijd Nederland-Bel gië en de benoeming van Chur- chil als eerelid van de Rotter- damsche gemeenteraad. VLISSINGEN Alhambra Theater Waltz Time. Deze film speelt zich af in het Weenen van voor de eerste wereldoorlog, in den tijd, dat de walst in opkomst was. De film toont u de liefde van een keizerin, voor een kapitein van haar lijfwacht, die ondanks het groote maatschappelijke ver schil tot een goed einde komt. De prachtige 18e eeuwsche cos- tuums en de Weener walsen ma ken deze film tot een le rangs product, dat zeker de moeite van het zien waard is. In het voorprogramma ziet u flitsen uit de voetbalwedstrijd Holland België en hog enkele momen ten. uit het bezoek van Chur- cb.il aan ons land. Luxor Theater 1 Op jacht naar een fortuin Het is begrijpelijk dat wanneer veertigduizend dollar worden ge stolen en een Journalist besluit ter wille van actueele copie en een lief gezichtje dit kapitaal aan den rechtmatigen eigenaar terug te bezorgen, er heel wat andere verwikkelingen en adembenemen de momenten moeten ontstaan: En hieraan is deze film, waarin ook het komische element uitste kend is vertegenwoordigd, dan ook rijk. In het voorprogramma ziel u wereldnieuws en ram. Tay lor in „De zilveren kogel", een spannende cowboyfilm. Aanrijding. Op den hoelc Patijnweg-Buys Ballotstraat bij de zg. 2de over weg heeft gisteravond om streeks half zeven een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer J. Kallemijn uit Kloetinge, die met de bestuurder van een vrachtauto had staan praten, stak zonder op te letten plotse ling de rijweg over. Te laat be merkte hij echter een motorrij wiel, dat uit de richting Kapel- Ie komende op hem toereed. Hij aarzelde, deed eerst een stap voor- en toen achterwaarts, zoo dat de motorrijder, die hem wil de passeeren, niet meer kon uit wijken en hem aanreed. K. werd zeker 3 meter meegesleurd waarbij de bestuurder van de motor, een militair, den macht over zijn stuur verloor en over de rechterzijde wegslipte. Daar door kwam hij met de duorijder Jhr. Majoor de Casembroodt, burgemeester van West Kapclle onder het motorrijwiel te lig gen. De aangeredene werd zwaar gewond met een boven beenbreuk en bloedend uit won dén aan gelaat en handen. Na dat hem ter plaatse hulp was verleend door Dr. Wouda en Dr. Snoek, evenals de bestuurder per auto van het Vrouwelijk Hulpcorps, naar het ziekenhuis St. Joanna vervoerd alwaar zij beiden onder geneeskundige be handeling werden gesteld. Jhr. de Casembroodt had slechts een lichte ontvelling aan de hand. Van de bestuurder, die over pijn in zijn schouder klaagde, werd een röntgenfoto genomen. Hij bleek echter geen inwendi ge kwetsuren te hebben opge- loooen. Men zij voortaan voor zichtig bij het oversteken van den rijweg. Zeeuwsch Volkshoogeschool In een vergadering, die door de Stichting Zeeuwsch Volks hoop school zal worden gehou den op 28 Mei, in de Prins van Oranje, om 2 uur, en te Mid delburg om 8 uur in de zaal „De Boer", Lange Giststraat 13, zullen een tweetal spre kers, Mr, O. V. L. Guermon Prez, en Dr. H. D. de Vries- ReiJingh, een causerie houden over het werk der Völkshooge- school. Wij kunnen een ieder aanra den deze vergadering te be zoeken, temeer daar de beide sprekers, als leiders van de Volkshoogescholen te Bergen en M :elo, als uiterst kundig kunnen worden beschouwd. Gedeelte van het Carillon terug Gistermorgen werd per schip hier een 34 tal klokken van het Carillon uit Amsterdam terug gebracht. Er ontbreken er dus nog 6. Men ziet in Goes met spanning het eerste1 carilloncon cert weer tegemoet. Molenwaterconcert Gisteravond concerteerde als eer ste in een reeks van Vrijdagavond concerten op het Molenwater het Middelburgsche muziekcorps on der leiding van Joh. Caro. De ge heele zomer door zullen bij goed weer, diverse muziekvereenigin- gen deze uitvoeringen verzorgen. Hoewel de belangstelling nog niet zoo groot was als vroeger, geno ten toch vele honderden van het gevarieerde programma. Noodwpjiingen gereed De 12 tal steenen noodwoningen op het Molenwater, die 10 Mei gè rèed gekomem zijn, worden lang zamerhand betrokken. Een dezer dagen vond daar het gezin van de heet Poene als eerste een nieuw tehuis. Het is wel te begrijpen dat dit gezin zich, na het bijna 20 maanden verblijven op een ka mer, zich in de nieuwe woning met 3 slaapkamertjes de Koning te rijk voelde. Disiributienieuws EXTRA BON VOOR AARD APPELEN Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat in de week van 26 Mei t.m. l juni a.s. op de bonnen 238 en 736 der aardappelkaarten 1 kg aardappelen verkrijgbaar zal zijn. Koopen op deze bonnen is van Maandag 27 Mei a.s. af geoor loofd. VOLGENDE WEEK EEN BON VOOR EIEREN Op 29 Mei zal een bon worden aangewezen, waarop voor perso nen geboren in 1932 of later een ei per verbruiker verkrijgbaar zal zijn. Gevaarlijk werk. De baggermolen die thans bezig is met het uitbaggeren van do buitenhaven vischt behalve mod der ook voorwerpen op, die een beetje gevaarlijk zijn. Herhaal de malen is het reeds voorgeko men dat bommen, mijnen en dergelijke opgehaald werden. Donderdagmiddag rees in een der bakken weer een mijn bo ven het wateroppervlak. Het bleek een Duitsche magnetische mijn te zijn. De Mnrinedienst werd er bij geroepen die het ge val moest demonteeren. Al de schepen die in de buurt lagen werden versleept en de beman ning van de baggermolen moest eveneens verdwijnen. Toen dit geschied was kon het demon teeren beginnen, wat overigens goed afliep. Voor de bemanning is dit werk lang geen pretje doch het moet voortgang vin den daar de haven niet eerder in gebruik genomen kan wor den eer deze op de vereischte diepte uitgebaggerd is. In dit ver band merken we nog op, dat ver scheidene menschen klachten uitten, dat er mijnen gedemon teerd worden achter de Vis- schershaven op de zgn. zeehon- denwerf. Gezien de voorzor gen die in de haven genomen worden lijkt het wel gewenscht, dat het demonteeren niet in de stad geschied maar op een plaats waar geen menschen werken en geen huizen staan. VEERE DLstributiedienst Per 1 Juni wordt het agent schap van den disributiedienst niét meer waargenomen door dhr J. de Voogd, maar door dhr J. Mes, thans agent te N.- en St. Joosland. KATS Jaarvergadering Dinsdagavond werd door de Harmonie vereen. „Excelsior" haar jaarvergadering gehou den. De voorz. gaf een over zicht over het jaar '45, het welk een succesjaar geweest was, mede door het muziek feest en de gehouden inzame ling, welke ruim f 1100 op bracht. Verder waren de resultaten niet zoo bijzonder goed te noe men, aldus de voorz., die met een woord van opwekking de vergadering sloot. RETRANCHEMENT Installatie Burgemeester De installatie van Burg. J. A. Leenhouts zal plaats heb ben op Dinsdag 4: Juni a*s. Hulpprediker Zondag j.L-werd Ds. P. J. Barnouw bij de gemeente in geleid als hulpprediker. Deze plechtigheid werd verricht door Ds ter Beek van Zuid- zande, waarna den hulppredi ker werd toegezongen: „Dat 's Heeren zegen op u daal". Ds. Br.rnouw predikte daar na naar aanleiding van het verhaal van den rijken jonge ling uit Lukas 18 18: „Wat moet ik doen om het eeuwige leven te beërven?" Geslaagd Onze oud-dtadgenoote mej. Cath. J. Krijger Bd., gedipl. zenuwen- en krankzinnigen verpleegster, slaagde aan het gem.-ziekenhuis te Dordrecht voor het diploma ziekenver pleging. ST, MAARTENSDIJK Geslaagd Mej. H. B. J. Polderman slaagde te Amsterdam voor 't eerste deel van he examen voor chemisch analyste. VOETBALOVERZICHT B.V.V—Willem II, Longa— N.A.C., RK.T.V.V.—Vlissingen, HelmondN.O.A.D., Eindho venR.B.O. Deze week moet er eenige teekening in den strijd komen, die er gevoerd wordt om het kampioenschap van de eerste klasse van afd. IV. Longa N.A.C. is een wedstrijd, waar van de verliezer na afloop praktisch is uitgeschakeld voor de eerste plaats. Gezien het eenigszins geforceerde spel van Longa de laatste maanden, zouden wij N.A.C. de beste kansen geven. Geluk kig is voetbalspel nog steeds een spel en kan eerst na het laatste fluitsignaal worden uitgemaakt, wie met B.V.V, den laatsten strijd zal voeren. Deze laaste zal zich niet door Willem n de kaas van 't brood laten eten. Helmond-N.O.A.D. is voor de Tllburgers, willen zij hun theoretische kans behouden. R.K.T.V.V.Vlissingen is de wedstrijd, die practisch beslis send is, welke, mocht R.B.C. ter elfder, ure nog plannen hebben van de laatste plaats te komen, hiervoor de ernstig ste gagadigde is. Wrj houden de Vlissingers voor de sterk- sten. Zijn de verhoudingen normaal, dan gaat R.B.C. te Eindhoven roemloos ten onder De stand in deze klasse is: B.V.V18 14 l 3 49—'10 29 N.A.C18 13 3 2 46—13 29 Longa 17 11 5 1 45-10 27 N.O.A.D17 12 1 4 37-25 25 Eindhoven 16 8 4 4 30—15 20 Willem II 18 8 4 6 40—28 20 Bar. D.N.L. .18 3 6 9 31—50 12 Helmond 17 2 6 9 17—36 10 Vlissingen 18 3 2 13 18-48 8 R.K.T.V.V. ..18 2 4 12 16-56 8 R.B.C. 17 1 2 14 15—53 4 In de 3de klasse G is Yerseke uitgespeeld en dient rustig af te wachten wat R.C.S. belieft te doen. Zondag moet R.C.S. n naar Goes n, dat nog degradatie kansen heeft. Normaal gesproken winnen de Souburgers, hoewel Goes II den laatsten wedstrijd die wij haar zagen spelen, niet slecht uit den hoek kwam. De Zeeuwen IIE.M.M. moet voor Goes zijn, gezien hun spel van afgeloopen Zon dag. Of was dat een uitschie ten Vlissingen IIZeelandia is van geen belang meer. Wy denken de Vlissingers te zien winnen. De promotiewedstrijden Ongeveer 6 of 7 weken te rug werd Goes kampioen van de 2de klasse C. Daar zg slechts 10 wedstrijden hadden te spelen is het logisch, dat zfl zoo vroeg waren. In de 2de klasse B behaal de T.S.C. 3 weken geleden het kampioenschap, tervvgl Zon dag j.l. Helmondia in 2a den titel veroverde. De „Sportkro niek" van deze week, d.d. 22 Mei, verm'eldt de wedstrgd- programa's voor 26 Mei, 30 Mei (Hemelvaartsdag) en Zon dag 2 Juni, -maar nog steeds zgn er geen promotiewedsTtg- den vastgesteld. Zoowel GoesT.S.C. als Helmondia zijn uitgespeeld, terwijl de degradatiecandidaat uit de 1ste klasse nog drie maal in 't veld moet komen. Is het wachten hierop, dan wordt er door deze clubs, die ieder zes wedstrijden moeten spelen, einde Juli nog gevoet bald. Ons inziens verdient het aanbeveling op te schieten, daar het anders geen eer, maar een straf wordt voor promotie in aanmerking te komen.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 4