Stad en Land Goes Middelburg Vlissingen Tholen SPORT Finan. Berichten Kattebelletjes uit België (Eigen correspondentie) 2. Reis naar Brussel Als u onzen raad hebt opge volgd en gehoor hebt gegeven aan de dringende uitnoodiglng van vrienden om een paar we ken in Brussel te komen lo- geeren, zult u, eenmaal op reis merken, dat het reizen geen moeilijkheden oplevert, tenmin ste wanneer u het voor de meeste menschen sensatielooze reizen per trein gewend bent. Hebt u er wel aan gedacht, dat de reisbureaux in Neder land voor u een reisbiljet heen en terug kunnen verzorgen? Zoo'n biljet is maanden geldig en u kunt gaan en komen op den dag, dien u schikt. Boven dien hoeft u met zoo'n reisbil jet op zak uw vrienden, die u toch wel een sommetje zul len moeten leenen (zwarte franken koopen doet u als gif- handel hatend Nederlander niet) niet lastig te vallen voor de kosten van de reis huiswaarts. Reist u per Pullmann, dan geniet u van luxe en interna tionalisme, maar u mist daar door de onmiddellijke aanra king met het Belgische leven, zoodra u de grens gepasseerd bent. Een Pullmanntrein is van alle landen en vormt een wereld op zichzelf. U voelt het land van Vlamingen en Walen pas, wanneer u in het Brus- selsche station uw fauteuil bij het breede venster, uw plaats je aan het tafeltje plus sche merlamp verlaat. Be visitatie van de Belgische douanen is te vluchtig en te weinig indruk wekkend (behalve voor smok kelaars, die op heeterdaad be trapt worden) om u duidelijk te doen weten, dat u een grens overschreden hebt en in een ander land aangekomen bent. De reis grens-Antwerpen per boemeltje doet wat gezel ligheid betreft heusch niet on der voor een Pullmannreis. Aan ieder stationnetje stap pen veel menschen in en uit. Dat moet heel vlug gebeuren, want lang stopt de trein niet. In de oude wagens, van dezelf de kwaliteit als de tegenwoor dige Nederlandsche wagons op kleine trajecten, komt daar nog bij, dat de portieken alleen van de buitenzijde te openen zijn. Het raam moet dus eerst naar beneden geschoven wor den voor de deur open kan ge maakt worden. Dit geeft wel eens moeilijkheden, want ook in de Belgische treinen hebben vandalen de leeren of linnen raamriemen afgesneden. Vele pasagiers leven met die moei lijkheden mee en zoo komt het boemeltreintje, dat overigens sneller rijdt*) dan in Nederl. dergelijke treintjes plegen te rijden, meteen midden in het leven van België. U hoort het gezapige taaltje, geniet van de boeitige grollen van uw mede reizigers, u kijkt, al schuddend en hotsend, uit over 'de landen en u voelt België om u heen. H^t schijnt dat Belgische treinen harder kunnen rijden dan de Nederlandsche, omdat de bodem bij onze Zuiderburen van degelijker makelij is dan onze drassige grond, die door al te snel denderende treinen aan verzakkingen kunnen gaan lijden. A. DE MTJYNCK. Kantongerecht Middelburg Overtreding Melkbesluit: P. d. J. te Veere f250 b. s. 1 mnd. h. Het loopen op verboden grond: A. J. G. te Oost- en W.- Souburg f2 b. s. 1 d. h. Overtreding van het Brood- besluit: J. B. te Vlissingen f3 b. s. 2 d. h. Overtreding Algemeene Po litieverordening van Krabben- dijlce: W. C. A. L. te Krabben- dijke f 5 b. s: 3 d. h. Gasthuis Oostwal. Geslaagd op 20 Mei 1.1. voor het diploma Ziekenhuisverpleging A, de zusters: C. Z. Bosselaar, E. v. d. Ende en G. C. de Dreu, die allen in bovengenoemd ziekenhuis werden opgeleid. 60-jarig huwelijksfeest. Gisteren vierde het echtpaar T. Bommeljé en M. Bommel jé-Ka- relse hun diamanten huwelijks feest. 't Ontbrak de belde echtelie den geenszins aan belangstelling, hetgeen wel te bdgrijpen is, daar den heer Bommeljé 45 jaar als koster aan de Vrij Evangelische Gemeente werkzaam is geweest 's Morgens hingen in de buurt de vlaggen reeds uit en werd hun n zanghulde gebracht, terwijl 's mid dag> in het feestelijk, met talrijke bloemstukken versierde zaaltje der Vrij Evangelische Gemeente een druk bezochte receptie plaats vond. 's Avonds bracht het Leger des Heils een serenade. Wij wen- schen beide krasse jubilarissen nog gezonde en voorspoedige jaar tjes toe. Tooneel. Voor de leden van de ver een i- ging „Het Nederlandsch Tooneel" bracht het Residentie Tooneel Ge zelschap het blijspel „Toontje heeft een paard geteekend". Het was geen wonder te noemen, dat de Schuttershofzaal, waarin de opvoering plaats vond, geheel uit verkocht was. De namen der spe lers als Fle Carelsen, Plet Bron, E Meunier en anderen waren hier zeker debet aan. Het geheel was dan ook een succes. Een principe kwestie, een kleine jongen met teekentalent en een vrouwtje, dat na een scène met haar man om dit talent het huis uitloopt en met de verloofde van haar zuster op stap gaat om eens uit te waaien vormden samen het gege ven voor een vlot en geestig spel, dat de toeschouwers voortdurend amuseerden en hen na afloop vol daan huiswaarts deed keeren met de gedachte ditmaal weer eens iets goeds te hebben gezien. Ongewenschte gasten. Zaterdagavond oms!reeks 10 uur hoerde de juwelier N. Th. de J. glasgerinkel in zijn winkel. Toen li j eens ging kijken ontdekte hij dat een van de ruiten was inge drukt en dat een 12-tal gouden verlovingsringen waren verdwe nen. De politie heeft de zaak m handen. Roekeloosheid. Proces verbaal werd opgemaakt tegen de 16-jarige H. W„ die met een tfansportrijwiel op een dus danige manier rondreed, dat daar bij een 5-jarig jongetje werd om ver gereden. Het kind kwam er gelukkig met enkele schammen en wat kleerscheuren af. Voogdijraad Bij Kon. Besl. is op zijn ver zoek aan Mr. P. C. Adriaanse eervol ontslag verleend uit zijn functie van secretaris van den Voogdijraad. Benoeming Bij beschikking van den mi nister van Sociale Zaken is, overeenkomstig de bepalingen der Wet op de Rijksverzeke ringsbank en de Raden van Arbeid, benoemd tot plaats vervangend werkgever-lid van den Raad van Arbeid: Ir A. A. Brevet, firma Al berts, houthandel; Middelburg; R. V. H. Verschaffel, N. V. Walzemolen v.h. J. Vuerschaf- fel en H. Mechelijnck, Sas van Gent. Bond zonder naam Voor de R. K. Cultureele Vereenlging zal de bekende radio-spreker Pater Henri de Greeve op Woensdag 22 Mei a.s. in de Schuttershof zaal „I-Iet vierde Beest" voordragen De opbrengst van dien avond komt ten goede aan den Bond zonder naam. Openlucht samenkomst Door de Evangelisatiecom missie werd Zaterdagavond een openlucht-samenkomst op de Markt gehouden. Als spre ker trad op Dr. Hommes, Ge- ref. predikant, terwijl, een zang koor met orgelbegeleiding zijn medewerking verleende. De be langstelling was niet bijster groot. Ongeval Zaterdagmorgen kreeg dhr. N. L. H. Hooidonk tijdens werk zaamheden aan het ziekenhuis „Bethesda" een pot met ko kende mastiek, welke van de stelling viel, op zich. De ma^ kreeg flinke brandwonden aan hoofd en hand en is ter be handeling in het -St. Joseph- ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is gunstig. Gedetineerden op de „Schelde" tewerkgesteld Toen een vorige maal getracht werd gedetineerden op de „Schel de" te werk te stellen voor min dere arbeid in de gieterij, stuitte mei. op bezwaren van de arbei ders. De arbeiders hebben toen zelf de ze werkzaamheden weer geheel ter hand genomen en hun tegen zin hiervoor overwonnen. Thans heeft men een 25-tal gedetineer den, waaronder bekende Vlissin gen. uit het kamp te Middelburg te werk gesteld op het schip de „Borneo" als roestbikkers. De schilders, die dit werk verrient- ten maakten hier bezwaar tegen en er waren zoodoende maar wei nig menschen voor te vinden. Zij hebben evenwel geen bezwaar ge maakt tegen het te werk stellen van de delinquenten zoodat deze thans geheel afgezonderd op de „Borneo" onder bewaking wer ken. Zilveren Priesterfeest van Pastoor Poppen Pastoor Poppen viert van daag zijn zilveren Priester feest. Zaterdag en Zondag is dit feit door de parochianen her dacht op plechtige en feeste lijke wijze. Zaterdagavond werd de pas toor ontvangen aan de pasto rie, waarna een Lof volgde, tijdens welke hem een ge schenk in den vorm van een boekenkast aangeboden werd. Zondagmorgen vonden even eens kerkelijke plechtigheden plaats, terwijl 's middags in de Scheldehal de feestelijke huldiging plaats vond door de geheele parochie. Onder de talrijke aanwezi gen merkten we o.a. op de heeren W. Poppe en H. J. B. Knoop, als vertegenwoordigers van het gemeentebestuur. Medewerking verleenden het R. K. zangkoor en Dames koor onder leiding van dhr. A. Theunis en door de jeugdbewe ging, welke o.m. den levens loop van den jubilaris met zang en declamatie schetste. Verschillende R. K. vereeni- gingen boden den Pastoor bij monde van hun voorzitters hun felicitaties aan. Dhr. Andriessen Jr., bij wifen de algeheele leiding berustte, sprak hierna nog een kort op wekkend woord, waarna de jubilaris zelf op het eonee' verscheen en in hartelijke woorden dank bracht voor het geen zijn parochianen voor hem gedaan hebben deze da gen. E.HJS.O. viert 10-jarig jubileum Zaterdagmiddag vierde de afd. Vlissingen van de Nederl. vereen.' voor E. H. B. O. haar 10-jarig bestaan. Er vond daar toe in het Concertgebouw een druk bezocht receptie plaats, waar afgevaardigden van het Roode Kruis te Vlissingen en Middelburg de kringcommissa ris van het Roode Kruis in Zeeland, Dr. Sissingh, en Dr. Oterdoorn, afgevaardigde van de Ned. Vereen. E. H. E. O. met vele anderen tegenwoordig waren. Na de receptie werden een drietal wedstrijdoefeningen ge geven van eerste hulp bij een auto-ongeval.. Na een korte analyse van het ongeval te hebben gegeven maakte Dr. Oterdoorn den uit slag bekend. Ie prijs had de afd. Middel burg met 61 punten; 2e was Roode Kruis transportcolonne Vlissingen met 59 punten; 3e prijs was afd. Vlissingen E. H. B. O. met 41 punten. De groepsleider van de Mid- delburgsche afd. mocht dan ook ure handen van den voor zitter van de Ned. Vereen, voor E. H. B. O. de prys, bestaande uit een taart, in ontvangst ne men. De voorzitter van de jubl- leerende vereeniging, dhr. C. Vader bracht allen dank, in, het bijzonder het hoofflbestuur en de .jury, welke bestond uit SCHEEPENIS,SE Brandje Bij dhr. C. v. d. Graaf is een brandje ontstaan, doordat bij ongeluk een brandend pe- troleumkookstel werd omge gooid. De olie vatte direct vlam en vloeide brandend over den vloer. Een gedeelte van de vloer bedekking ging verloren, even als enkele andere kleedjes, waarmede het brandje werd gebluscht. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. OUD-VOSSEMEER Gifhandel Wegens het te duur verkoo- pen van bruinkool groefbriket- ten werd een persoon uit Ber gen op Zoom aangehouden. Hij verkocht de briketten voor li gld. per 100 kg., terwijl de toegestane prijs f 8 per 150 kg. bedraagt Hiervan werd proces verbaal opgemaakt en de bri ketten wefllen in beslag geno men. VOETBAL Vlissingen-Veteranen Dosko-Veterdhen. 0-2 Op verdoek van de contactcommissie voor uitwisseling van sROrtmenschen met Engeland spelden beide bovengenoemde teams Zaterdag-avond voor een talrijk op gekomen publiek een aardige partij voet bal. Gezien uit het oogpunt van sport was het een en ander het aankijken ten volle waard, vooral- waar men niet moet vergeten, dat hier menschen aan het werk waren, tenminste van den Vlissingschcn kant. die in jaren geen voetbalschoenen hadden aangehad. Voor rust wogen de partijen aardig tegen elkaar op. hoewel' Vlissingen meer in den aanval was. Door een misverstand in de achterhoede wist Dosko met 10 de leiding te nemen. Na rust weer een sterk aanvallend Vlissingen. Door ech ter te ver opdringen komt ook nu succes van de andere zijde. 2—0. In dezen stand kwam geen verandering meer. 15 Juni komen de Vlissingsche veteranen weer in het veld tegen de Middelburgschc veteranen voetbalclub E.M.V.V.V. HANDBAL Het Vlissingsche vertegenwoordigende handbal-elftal, dat a.s. Zaterdag tegen een Bondsploeg uit Holland speelt, is door de elftal-commissie als volgt samen gesteld Doel: - LI Blind (dc Zeeuwen). Ach ter J. Parent en L. Minderhout (Ma rathon). Midden A. Parent (de Zeeu wen). J. Verkerk (Marathon). L. de Vin (de Zeeuwen).' Voorhoede J. de Rijckc* (Marathon), N. Zandcc (Marathon). H. Wielcma (de Zeeuwen). L. op 't Hof (de Zeeuwen). K. Speckcns (Walcheren). Reserves: Peppe (de Zeeuwen), J. D. Slooves (Marathon). A. de Vos (Ma rathon). C. Spcckens (Walcheren), J. Ne- dcrlof (Marathon). Als voorwedstrijd wordt gespeeld een wedstrijd tusschen het vertegenwoordi gend elftal van de R.H.B.S. te Goes en de Openbare U.L.O. te Vlissingen. Deze wedstrijd vangt om 6.15 uur aan. K.N.V.B., AFDEELING ZEELAND WEDSTRIJDPROGRAMMA ZATERDAG 1 JUNI le KLASSE 4763 Krabbcndijke I De Bevelanders I. J. C. Zuidcrwijk. 4764 Wemcldinge 1—Kloctinge 1.-5 uur. P. A. Kakebceke. 4765 Kattendijke I—Wissen- 1 kerke I. 3 uur. A. J. Picters. 4766 Nicuw- dorp IRilland Bath I. I. W. Bakker. 2c KLASSE 4767 Rilland II—Nieuw- dorp 11. P. Lindenberg. 4768 Kruiningcn III 's-Hcer Arendskerkc II. M. A. van Luijk. 4769 Arocmuiden I—Ycrscke III, J. J. Schipper. ZONDAG 2 JUNI le KLASSE A 4770 Cortgcne I-Vol harding 32 I, A. J. Pietcrs. 4771 Zeclan- dla IIHansweertsche Boys I, H. C. Dub beldam. 1c KLASSE B 4772 R.C.S. II-E.M. M. II. A. J. Zuidweg. le KLASSE C 4773 Corn. Boys II Hontcnissc I. J. Schauwacrt. 4774 Hulst, IIAxel II. H. Hamellnk. 4775 Steen II— Rapenburg 1. W. A. Riemcns. 4776 Sluis- 6 doktoren, voor hun aanwe zigheid en werk op dezen dag, 's Avonds bood de jubilee- rende vereeniging de genoo- digden een diner aan. In de zaal van het concert gebouw waren ter bezichtiging de bezittingen van de vereeni ging uitgestald, waarin voor al een uit elkaar neembaar E. H. B. O.-hulsje, wat op het strand en op de sportvelden geplaatst wordt, een voorname plaats innam. Enkele grafieken gaven het aantal ongevallen te zien. wel ke gedurende de 10 jaar be handeld waren door de vereeni- gmg-- Uit het Radioprogramma van Woensdag. HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00 Nieuws en Gym. 7.30 Gramm. 8.00 Nieuws. 8.20 Gramm. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gramm. 10.00 Morgen- Wijding. 10.20 Vo.or de vrouw. 10.35 Altviool en piano. 11.00 Contirfif* bedr. 11.45 Famili'ebcrlchten uit In dié 12.00 Orgel ,en zang. 12.35 Ork. Carlo Carcassola. 13.00 Nieuws. 13.18 Ens. Cantar<e. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Kamerkoor. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Strijkkwartet 17.30 Volksherstel. 17.35 Cantab iié- Septet. 18.00 Nieuws. 18.30 Nc'd. Strijdkr. 19.15 Dep. uitz. 19.30 Over de Openbaring. 20.00 Nieuws. 20.08 Piano, Debussy. 21.00 Gesprek van de week. 21.10 Ramblers. 21.10 Hoorspel Naamlooze Helden. 22.15 Kcor en orgel. 22.45 Geestelijk le ven. 23.00 Nieuws. 23.15 Gramm. Dansmuziek. HILVERSUM II, 415.5 M. 7.45 Woord v. d. Dag. 8.20 Gramm. 9.15 Voor jonge zieken. 9.50 Gramm. 10.30 Morgendienst. 11.15 Hoboreei- tal. 12.00 Vedelaars. 13.20 Gramm. 13.45 Rhapsodic Sextet. 15.00 Tenor en piano. 15.30 Strijkkwartetten v. Mozart. 16.15 Knapenkoor. 16.45 Voor de jeugd. 17.45 Celesta. 18.30 Rijk overzee. 19.00 Nieuws. 19.20 Met ban d en plaat. 19.30 Engel- scht les. 20.00 Nieuws. 20.05 Over de U.V.V. 20.20 Philh. Orkest. 21.10 Over oorlog en godsd. bij de Assy- riërs. 22.00 Nieuws en Oct. 22.30 Liedjes. 23.00 Gramm. 23.50 Schrift lezing. medegedeeld door INCASSO-BANK N.V., GOES AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS Vanzelfsprekend ging in de eerste plants dc belangstelling ter beurze uit naar de olie- en schcepvaartwaardcn. waarin, zoo als wij in ons laatste beursbericht hebben ge-Schreven, weer .handel mag worden ge- Aandcelcn Kon. Olie werden op den atopkoers geadviseerd, n.l. 360 pet. Later op den middag werden koersen gcadvi- serd van 365 pet. bieden en 400 pet. laten. De toonaangevende scheepvnartfondsen als Stoomv. Mij. Nederland. Rotterdam- sche Lloyd en Holl, Amerika Lijn werden gemiddeld 25 punten beneden de laatste prijzen (stopkoersen) opgegeven. Aand. Kon. Boot en Japanlijn zelfs 40 punten. De handel op de aandelenmarkt onder ging' een lichte uitbreiding, terwijl voor enkele fondsen meer evenwicht tusschen vraag en aanbod bestond. Amstcrdamsche Bank 130. Incasso "Bank 134. Rolt. Bank 135. Twentsche Bank 135. Holl. Bank Unie 216. AKU 138H- van Berkel 120. Calvé 169, Centrale Suiker 250, Fokker 210, Lever- bros 260, Philips 325. Alg. Norit 340, v. d. Bcrgh en Jurgens 247, v. Gelder en Zoon 131. Hcinekens Bier 245. Holl. Meclfabr.. 165, 6pct. Levcrbros 140. Rott. Droogdok 250 B. 290 L.. De Schelde 121, Werkspoor 171. Wilton Fcijcnoord 170, Wcijers 162. Bijenkorf 175 B, 185 L., Adamsche Ballast 125. De bclcggingsmarkt was voor de Ne derl. Staatsfondsen evenals voor de Ge- mecntclceningen over bet algemeen iets zwakker van toon. De Indische Staats leningen waren iets beter gedisponeerd. Spaarcertificatcn 100 11/16. V eilingberichten VEILINGSVER. ZUID -BEVELAND, GOES Vlissingen-VeteranenDosko-Veteranen ■Kropsla 1 f5.50 tot.f6.50 per 100 st.. Kropsla 1 afw. f4.00 tot f5.00 per 100 stuks, Bloemkool IA f 64.— tot f 90.— per 100 stuks. Bloemkool I f 43.— tot f61.per 100 stuks. Bloemkool II f 33. lot f 39.— per 100 stuks. Bloemkool III f 19.— tot f 27.pr 100 stuks. Violen- planten f 2.—' per 100 stuks. Ramcnas f3.50 tot f'6.50 per 100 bos. Radijs f5.— tot f 5.50 per 100 bos. Spinazie f 36.— tot f 40.— per 100 kg. Rabarber f 19.— tot f 20.— per 100 kg.. Groene Sjalotten f9.50 tot f 15.— per 100 kg. kil II—Terneuzen III, A. Stevens. le KLASSE D 4777 Schoondijke II- Cadzand 1. A. I. Jansen. 4773 Zuidzande ISluis I. J. A- de Rooij. le KLASSE E 4779 Burgh II—Schou wen II. J. v. d. Werf. 2c KLASSE B 4780 Hontenisse II- Axel 111, J. F. Goossens. 4781 Koewacht lil.Vogelwaarde II, 3 uur. J. P. Her mans. 4782 Koewacht 11Hulst HI, l uur. J. Valke. MAANDAG 10 JUNI 1946 (2de Pinksterdag) ZATERDAGCOMPETITIE. Ie KLASSE: 4783 Dc Bevelanders 1— Nleuwdorp I. A. J. van Boven. 4784 Ril- land-Bath 1Wemcldinge 1. 5 uur. S. 1. Hubregscn. 4785 Kloctinge I Kattendijke I. H. van Iwoarden. 47S6 Wissenkerke 1 —Krabbcndijke 1. H. A. van Luijk. 2c KLASSE 4787 Nieuwdorp 11-Yer. scke 111. A. Picters. 4738 Rilland-Bath IIKrabbendijke II. H. Alcwijnse. 47S9 Kruiningcn III—Arncmuiden I, J. F. Goos sens. ZONDAGCOMPETITIE. le KLASSE C 4790 Hontenisse I- Axel II. B. v. d. Plassc. 4791 Tcrncuz.-n III—Hulst II. J. C. Zulderwijk, 4792 Ra penburg I—Sluiskil II. J. P. Hermans. 4793 Vogelwaarde I—Stern 11, Schsu- W 2e KLASSE B 4794 Axel UI—Hontï- nisse II. A. Stevens. 4795 Hulst III Koewacht III. W. A. Ricmcns. Indien niet anders bepaald, vangen 'wedstriiden aan om bnlf drie.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3