TRIBUNAAL GOES sahatoceh SPORT Meer publiciteit voor opLouw stadhuis gevraagd STAD EN LAND Goes Middelburg Vlissïngen Z.-Vlaanderen Uit hei Radioprogramma Het Tribunaal te Goes be handelde Woensdag de zaak tegen R. M, Wichers Wierds- ma uit Aagtekerke. Haar werd ten laste gelegd lid der N. S. B. en N, S. V, te zyn geweest, vriendschappelrjken omgang met Münzer en het vervaardi gen van een ontwerp voor een medaille, die Goering aange boden zou worden. Verd. gaf al het haar ten laste gelegde toe, doch deed zich verder kennen, als een dweepster, temeer daar zij met een weinig pathos verklaarde ,,door de Groot-Germaansche gedachte te zijn bezield". Toen Mr. Vlaming haar ech ter vroeg, of zij in deze „Groot Germaansche gedachte" de Jo denvervolgingen goed durfde te praten, verklaarde zij zich hiertegen verzet te hebben, doch dat zij zich niet had wil len terugtrekken, daar zij niet graag voor „laf" werd aange zien. Dat zij door het vervaardi gen van een medaille voor Goe ring, „de man, die Rotterdam liet bombardeeren" zooals de voorzitter opmerkte, haar in-1 genomenheid met dezen ge toond had, wilde zij niet inzien. Alles was idealisme, bij de ze verdachte en in het verhoor liet zij zelfs uitkomen, dat zij haar meening nog trouw was gebleven. In een kort debat, dat nu volgde, wees Mr. Vlaming er op, dat verd. zeer goed wist, dat het Ned. Volk tegen de N. S. B. was, doch dat verd. haar meening nog wenschtte op te dringen onder omstandig heden, dat het Ned. Volk werd uitgemoord. „Zooiets is geen idealisme mer te noemen", ai- dus Mr. Vlaming. De verdediger, Mr. A. Bolle, Uit den Middelburgscheu Raad die hierna het woord kreeg, begon met er op te wijzen, dat er in haar plaats een psychia ter behoorde te staan, daar ver dachte volgens uitgebracht on derzoek een onontwikkeld denkvermogen bezat en als 'n dweepster moet worden be schouwd. Wijzende op het feit, dat verd. geen werkeiyke daden van A'erraad ten laste konden worden gelegd en zij door het niet ter registratie brengen van haar effecten een zeer groot geldelijk verlies geleden had, bepleitte Mr. Bolle cle mentie. UITSPRAKEN In de 9 Mei gehouden zitting deed het Tribunaal de volgen de uitspraken: W. N. van Liere, landbou wer te Ovezande, verb, verkl. van het vermogen tot een be drag van f 300, ontz. uit rech ten. C. D. Hartog, echtgenoote van J. Knieriem uit Goes, ont zetting uit rechten. L. J. van Nleuwenhuijzen, landbouwer te St. Philipsland. Onderzoek hervat. De Minister-president b\j Holland-Bel gië Naar alle waarschijnlijkheid dal de Minister-President Prof. W. Schermerhorn bij den in terland-wedstrijd Holland België, welke a.s. Zondag in het Olympisch stadion te Am sterdam wordt gespeeld, tegen woordig zijn. In aansluiting op ons bericht van gisteren deelen wij over de gehouden vergadering nog het volgende mede: Bij de rondvraag werd eerst een vraag gesteld over de on welriekende vesten. Weth. L. J. v. Westende deelde daarop mede, dat dit onderwerp de volle aandacht van B. en W. heeft, en dat maatregelen zijn getroffen om dit euvel zoo spoedig mogelijk te verhelpen. Dan werden er nog eenige Vragen over 't aspect der stad Voor herstellenden en svoahken In dien moeilijken tijd van her- Wel wanneer de ziekte ge nezen is maar de krachten zoo langzaam terugkomen - is Sanfltogen een heerlijke uitkomst. Het ia een geconcentreerd kracht gevend voedsel, dat door de zwakste maag verdragen wordt en dat de krachten zienderoogeo ■doet toenemen. Ook gij kunt Uw herstel wet Sanstogen bespoedigen. Begin er vandaag nog mee. gesteld, o.a. of de bolwerken niet een beetje opgeknapt kun nen worden en of de bussen, inplaats van op den Dam niet ergens anders kunnen parkee ren. De ingenieurs Rothuizen en Vink vroegen meer publiciteit over den opbouw van het stad huis. Op de vraag van dhr. L. A. Schenk betreffende de bouw- hestemmlng van de noodwo ningen antwoordde de voorzits ter, dat er dertig steenen en dertig houten woningen waren toegezegd, die in Dec. 1945 klaar zouden zijn. Van de 30 houten woningen zijn er mo menteel acht bewoond, terwijl de andere 22 zoover zijn, dat ze 15 Mei door de daartoe aan- jewezen gezinnen zullen kun nen worden betrokken. In den loop van dezen zomer zullen alle andere noodwoningen ge reed zijn. Verder deelde de voorzitter op een desbetreffende vraag mede, dat er dezen zomer uit hygiënische overwegingen geen bezwaar zou bestaan om in het kanaal te zwemmen. Tenslotte informeerde Ir, Vink naar de mogelijkheid van herstel der beide molens op de bolwerken. De molen tegen over het park de Griffioen is in een dusdanigen staat, dat niet aan herstel wordt gedacht terwijl die op het Vlissingsche bolwerk een aanzienlijk be drag zal vragen om weer In de oude glorie te kunnen draalen. Ir. Rothuizen stelde voor, te dien aanzien de Vereeniging voor monumentenzorg ui den arm te nemen. Hierna sloot de wnd. Burg. Mr. v. d. Weel de vergadering STOUTE JONGENS? Booze tongen beweren, dat volgend jaar zomer, maar het kan ook winter zijn, de nood woningen in Zeeuwsch Vlaan deren betrokken kunnen wor den. 't Gaat overal langzaam, maar daar spannen ze wel de kroon. Daar werkt een aannemer, Pannegro, die schijnt de top punten van luiheid in dienst te hebben. Zou er anders alleen voor de lol op de tram geschreven staan: Heer, verlos ons uit d' ellende van Pan'gro en zijn luie bende! Stoute jongens natuurlek, die dit er op schreven CHEERIO. Feestavond Dinsdag 7 Mei 1.1. hield de Buurtvereeniging „Zuidvliet- -traat" een feestavond in het Slot Ostende ter gelegenheid van de herdenking van de be vrijding van ons land. De voorzitter opende dezen -wond met een passend woord en gaf, nadat door de aanwe zigen het Wilhelmus staande was gezongen de verdere lei ding van dezen avond in han den van den conferencier, dhr. De Coninck. Het programma dat uit een aantal aardige schetsen en liederen bestond werd vlot af gewerkt. Tusschentyds werden een aantal zeer nuttige artikelen verloot en werd den anwezi- gen eenige versnaperingen aangeboden. Met een zeer gezellig bal werd deze avond besloten. Eon woord van dank aan dhr. v. d. Driest en dhr. De Coninck Is hier zeker op zijn plaats. Johannes Passion Op Dinsdag 21 Mei a.s. zal in de Öostkerk door de Kon. Zangvereen. „Tot Oefening en Uitspanning" de „Johannes- Passion" van Joh. Seb. Bach worden uitgevoerd. Als solisten werken mede: To v. d. Sluys, sopraan; Jo van de Meent-Walter, alt; Jan Schipper, tenor: Willem Ra- velli, bas; Jan Duiveman, ba riton. Aan de plano: H. van Han gen; orgel: Th. C. Ferwerda; orkest: vereen, voor Instru mentale Muziek, versterkt met enkele Haagsche musici. Het geheel staat onder lei ding van Joh. H. Caro. Een voor-uitvoering zal op Maandag 20 Mei a.s. plaats vinden. Aanrijding Dinsdagavond reed op den Blauwendijk een motorrijder tegen een z.g. bellenwagen van de N. N. Stoomtram Wal cheren, welke daar bezig was te draaien. Doordat de motor rijder een matig gangetje reed bleef de schade beperkt tot een stukgereden voorlamp. MIDDELBURG Jubileum Woensdagavond gaf de Mid- delburgsche H. B. S. tooneel- club (Rhetorica) een uitvoe ring ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan. Door de le den werd een blijspel in 4 be drijven opgevoerd, af gewissel door muziek, die eveneens door de leden werd verzorgd. Een groot aantal leerlingen, alsmede oud-leerlingen en de andere aanwezigen gaven met welgemeend applaus blijk van waardeering voor het gebode- ne. Een bal beslot den avond. Han Rijnbeek Ook te Middelburg heeft Han Rijnbeek liet talrijke pu bliek in den Schouwburg met haar danskunst weten te boei en. Een rijk afwisselend pro gram, waarin de dansen soms als felle contrasten naast el kaar staand, ieder op zich zelf een sterken indruk nalie ten. Naast het prachtige, ethe rische Clair de Lune, het grie zelige, beklemmende rhythme van den Daemon, de vroolijke, zonnige Roemeensche dansen en de uitdrukking volle ernst van de Rhapsodie in grijs en rood. Peter Snelleman toonde zich eon volwaardige begeleider en af van zijn kunnen blijk door eenige piano-soli. Een enthousiast applaus dankte Han Rrjnbeck en haar begeleider voor den prachtigen avond, welke mede een succes voor de Z. V. U. is geworden. Wat de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in April 19-16 deed Uitgeleend werden: 942 Ned. romans, 79 romans in vreem de talen, 436 studieboeken, 260 kinderboeken, dat is dus 1717 in totaal. Hoeveel personen de zaal bezochten: tijdschriften- en krantensaai: 44 vrouwen, 213 mannen; jeugdleeszaal: 35 meisjes, 73 jongens, totaal 365. Verder werden er 26 nieuwe romans en 31 studieboeken aangeschaft. VtUrl-Reveland KAPELLE Ouderavond Dinsdagavond werd in de Chr. Geref. kerk een ouder avond gehouden van de Geref. school voor L. O. Het hoofd der school, dhr. A. Schout, hield een causerie over de z.g. vernieuwing van het onderwijs. Verschillende gestelde vragen werden op duidelijke wijze door den heer Schout beantwoord. Vooraf was in de school het werk der leelingen te bezich tigen. Speelplein Op den grond van de afge broken perceelen aan de Oost straat heeft men voor de kin deren van de bewaarschool 'n speelplaats aangelegd. Zij zul len hun vermaak hier best kunnen vinden. W. 'I. VLAANDEREN Athletiekvereen. opgericht Te Oostburg is een athletiek vereen, opgelicht voor West. Zeeuwsch-Vlaanderen. Het voorloopig bestuur be staat uit de heeren Ph. de Vuyst, voorz.; R. Belderok, secr., en R. Sondag. Een technische commissie is eveneens benoemd. Het is de bedoeling iu de andere gemeenten van het ge west onderafdeelingen te stich ten, waarna het definitieve be stuur zal worden gekozen. Als oefenlokaal wordt het gymnastieklokaal der R. H. B S. gebruikt. De vereen, zal zich aanslui ten by de K. N. A. U. van Zaterdag. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws en Gym. 7.30 Gramm. 8.00 Nieuws. 8.20 Gramm. 10.00 Morgen wijding. 10.45 Continubedr. 11.45 Krijgsgev. 12.00 Piano,. Chonln. 12.35 Eddy Walis. 13.00 Ncttl' Strijd kr. 13.30 MeU-opole-orkest. 14.00 Partij v. d. Arpeid. 14.13 Beoefe ning v. d. huismuziek. 14.45 Over het boek. 15.00 Philh. orkest. 10.00 Maleisch. 16.15 Men vraagt... en wij draaien. 16.45 Sport. 17.00 Om en nabij de twintig. 17.30 iTilm. 13.00 Nieuws. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Pianorecital. 19.30 Bybelver- telling. 20 .00 Nieuws. 20.05 En nu Oké. 21.15 Binnenl pol. weekoverz. 21.30 Novelty Sevenaders. 21.50 Klankbeelden „Dat gebeurt hier" 22.20 Gesprek van de week. 22.30 Ramblers. 23.00 Nieuws. 23.15 Speel liederen. 23.35 Gramm. HILVERSUM II, 415 M. 7.20 Morgengebed. 8.20 Gramm. 10.30 Violoncel en clavecimbel 11.00 Ziekenbezoek. 11.45 Clarinet-reci tal. 12.30 Joan Lancé. 13.00 Nieuws 13.45 De Tooneelkijkcr. 1-1.15 En- gelsch. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Piano-recital. 16.30 Bevr. Parijs. 17.00 Kiosk. 17.15 Bach-cantate. 17.45 De Ned. Vliegtuigindustrie. 18.00 Orgel. 18.30 Rijk overzee. 19.00 Nieuws. 19.30 Partij v. d. Ar beid. 19.50 Journ. weekoverz. 20.05 Lichtbaken. 20-30 Muz. potpourri. 21.30 Klankbeeld. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 22.30 Selecta. 22.45 Kath. Volksparty. 23.15 Gra- mofoonmuziek. s-Gra- Burgerlijke standen GOES Qvecledcn -. J. Wubckc, 46 j.. vcnpolder. wed. van J. van J-icrc. C. Bruinoogc. 61 j„ echtgenoote van D. de Rcgt. Huw. aangiften J. Blom, 24 j. cn J. de Pree, 20 G. Vleugel, 27 j. cn H. de Jager. 24 j. E. van der Male, 24 en J. dc Pree. 25 j. H. P. A. Bil, 27 en J. A. van Hese. 25 j. F. Wijs. 28 cn M. E. Verhaart. 30 j. Geboren Margaretha J., d, V. J. Ste- ketee en A. Deij. Hendrik G-, z. v. F. Blaauw en W. A. de Koster te Kruinia- i. Maria S., d. v. G. Luijk cn W. C, i Maasdam. Joost. z. v. W. Hoogcn- doorn en A. P. Baljé. Elly, d. v. A C. Rcu5en en M. Ligthart. Steven J.. z. v. J. H. van Harn en H. KoSc te Krabbcndijkc. Cornells J. W.. z. v, W< M. Rijk en J. Boonman te 's-Hcercnhoek. Bcrnardina A. M., d. v. H. A. van den log en C. A. van Haren. Jacob M., z, v, M. D. Peels en W. P. Kloosterman. Pieternclla J., d. v. S. van den Boom gaard en j. Harinck. VLISSÏNGEN Ondertrouwd M. Sierevogcl, 54 j. en A- Sinkc, 45 j. P. Koolwijk. 34 j. en A. Kemcling. 23 j. J. Vloetgraven. 31 j. en A. M. de Nooijer, 21 J. J. Bakker. 56 j. E. J. de Vries, -14 J. D. Dijkstra. 24 tn L. v. d. Plassche. 24 j. B. Mons, 25 j. cn J. C. Kolijn. 23 j. C. Bosschaart, 32 j. cn L. den Engelsman. 29 j. Gehuwd W. J. Verdonk. 24 j. en E. C. Kieboom, 22 j. W. L. M. Grofferf. 31 en M. "W. But. 24 P. J. RouW. 22 j. en J. J. van Mam. IS A. J. Roe- lofscn. 27 j. en J. Th. van Bcvcrcn. 20 j. Th. F. Stok. 22 j. cn A. M. Groene. 22 j. Geboren Wilhelmina M.. d. v. W. J. d. Brock en M. H. Siegers. Willem z. v. H. Hofman cn M. dc Bree. Adriaan. z. v. W. A. Flipsc cn D. Bras ser. Abraham D.. t. v. D. Butz en E. Maas. H. Irma, d. v. P. le Fcbcr cn J. W. de Koning. Henk, z. v. H- J. Har» kink en C. J. Baientacn. Lourcns C. H„ z. v. A. J. v. d. Brock crt S. P. Kramp. Gcrda, A. G., d. v. B. H. Zink en C. H. ienstra. Adriana C„ d. v. H. Sinnema i E. Guurink. Overleden .- B. A. v. d. Hof. 8 mnd. Levenloos aangegeven kind van J. B. Kannegietcr en E. M. v. d. Linden. D. Theune, 78 j., vrouw v. C. Huiszooa. HEINKENSZAND Gehuwd J. v, d. Guchte. 38 j. en T. Mculblok, 48 j. Overleden J. IJzerman. 73 j. G. Kri- :r. 80 j. POORTVLIET Over de maand April 1946 Geboren Nicolaas, z. v. W. Glad- pootjes en A. Nclissc. Lccndcrt. z. v. G*. J. Hock en A. C. Thcunisse. Lccn dcrt M.. z. v. G. Moerland cn G. W. in As. Steven, z. v. L. v. d. Hoven i M. P. van Egmond. Overleden A. van Tiggcle, SI wedn. van W. Bijl. L. J. Punt. 75 j.. cdn. van C. Punt. Ingekomen -. C. Poot uit Krabbcndijke. J. J. Franse en gezin uit Vrouwenpolder. J. van Houten uit Zuidborn. R. Veld uit Vlagtwcdde. Vertrokken E. J. van Boven, naar -Gravcnhage. P. dc Nie. naar Leiden. K. Bolluijt, naar Oud-Vosscmecr. C. Hoekman, naar Krabbcndijke. L. J. Bruijnzeel. naar St. Annaland. Th. Bocrs- naar Halsteren. VEILINGBERICHTEN Veilingsver. Kapcllc-Biezclingc en Omg. Kleine Veiling. 8 Mei 1946 Spinazie Sliet. Rabarber 8ji15 ct. Postelein 71— 74 ct. Uien B. 21 let. Brcekpcen 3J-2 Witlof 26-31 ct. Prei 29 ct. Alles per kg. Radijs f 2.50—f 3. Rammenas 7.—. Beiden pet 100 bos. Sla f 3.90— 6.10 per 100 stuks. Krabbcndijke Veiling van 8 Mei Kropsla f 4.20— f 4.60 per 100 krop. Kropsla II f 4.00 4.20 per 100 krop. Stool si a 1 15.pc: 100 kg. Radijs f2.50 per 100 bos. Ch 's f 2.50 oer stuk.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 3