STAD Goes Vlissingen LAND Mensch of Aap Zuïd-Beveland Schouwen en Duiveland FILMNIEUWS Het Grand Theater brengt tot en met Donderdag een "-veetal films die beiden de toeschouwers van: begin tot het einde in spanning, houden en danig humoristiscn zijn. Spoorwegduivels" met Jack Do novan, Alice Wahl en Tom Lon don is hoewel iets gecharcheerd, a on werk. waarin een gangster bende, na een strijd op razend voortdrijdende treinen door een tweetal energieke jongelui ont maskerd wordt. Me-r het voorprogramma, dat o.m. de Zeeuwen in Den Haag, het Ko ninklijk bezoek aan de Jaarbeurs toont, is het een goed programma.. Feestavond Burgemeester van Dusseldorpsohool Gisteravond had de eerste uitvoering piaats van het 3-tai avonden, dat door de leerlin gen dezer school wordt gege ven. De avond werd geopend; door den Directeur, de heer van Faassen, die na een welkomst woord de gevallen leerlingen der U.L.O.-school herdacht. In eeft korte toespraak zette spr. het doel der avonden uiteen. Zij dienen niet alleen als con tact tusschen leerlingen en lee raren.. doch ook als feest dei- herwonnen vrijheid, terwijl de opbrengst als financieelen steun de nesiaande uitbreidingsplan nen dient. In het programma dat nu volgde bewezen de leer lingen goede zangers en too- neeispelers te zijn. Het school- koor o-l.v. den heer Visser oogst ie evenals „School wel en wee in bezettingstijd" een door zes leerlingen voorgedragen gedicht zeer veel applaus. Ook het tooneelspel „Van in braak en liefde" en de gratieuze uitgevoerde lentedansjes vielen zeer in den smaak. Na de pauze kreeg A. Jansen met zijn vlotte liedje „Bevrijding" veel bijval »n in de daarop volgende „ar- tiaten-reven" was het vooral P. Duinkerken als „Flipje" die de aanwezigen door zijn komische spel deed gieren van den lach. Het was een zéér geslaagde «vond. Diefstal Eea zekere J. K. wordt ver dacht van diefstal van koffie en thee in een pakhuis in de Qssenhoofdstraat. De politie •telt een onderzoek in. Termiet Het rijwiel van B. S. in de Kort Vorststraat in als ver mist bjj de politie opgegeven. Biljarten Gisteravond werd in het club lokaal A.B.C. de wedstrijd om het kampioenschap van Walche ren ie klasse voortgezet. Er werd wederom een mooi en vlot spel te zien gegeven. De heer Gabrieëlse wist bij hoog ste serie met 7 te verbeteren. De heer Verhulst gaf ons echter ook een mooie partij' te zien. De uitslagen luiden als volgt: A. C. Kesteloo 176 29 29 6.03 J. v. d. Velde 200 29 32 6.89 C. Gabriëlse 200 16 57 12.50 C. Hoornicks 78 16 21 4.87 F. Verhulst 200 17 45 11.76 K. Peeman 116 17 23 6.82 W. Harting 200 35 44 5.71 A. C. Kesteloo 120 35 20 3.42 Hedenavond worden de vol gende wedstrijden gespeeld tus schen de heeren I. v. d. Velde C. v. d. Velde; C. Gabriëlse— R. Peeman; F. Verhulst—C. Hoornicks. „EENHEID EN STRIJD" In de Scheldehal sprak Dinsdag avond de N.V.V.-bestuurder, J. G Suurhof, over het onderwerp: „Eenheid en Strijd". De spr. zei o.a. dat de eenheid moet komen. Dit heeft het N.V.V. gezien en. was het reeds zoo, dat leder, ongeacht welke kerkelijke of politieKe richting, lid kon zijn van 't N.V.V, Thans heeft het N.V.V. onderhandeld met E.V.C. om tot een zoo groot mogelijke eenheid te komen. Zoodoende staan we sterker in den strijd, al dus spr. Er zal gestreden moeien worden voor een zoo goed moge lijte sociale positie te verkrijgen. Een voornaam punt is ook de economische basis van ons be drijfsleven. Spr. betoogde dat we den socialistischen weg op moeten Eer stap in deze richting is het ontwerp van wet op de bedrijfs- schappen van minister Vos. Het zai van de vakbeweging afhangen o£ dit verwezenlijkt kan worden De heer de Boo sloot de matig bezochte vergadering. LANDLOOPEBIJ Door de politie alhier is aange houden de zwerver P. uit Z.- Viaanderen, als verdacht van landlooperij. Hij overnachtte de laatste dagen in bunkers aan. de buitenhaven en bedelde overdag zijn kostje bijeen. Dit vond hij gemakkelijker dan werken. Blijkbaar was hij gauw moe, want wasschen deed hij zich al nie'. meer. Zijn overall had hij volgens eigen verklaring in bijna een jaar niet uitgetrokken en de ze droeg hij over het bloote li chaam. Hij verkeerde dan ook in zeer verregaande staat van vervul ling en zijn overall was in aanhou der.de beweging door het onge dierte dat er onder leefde. In het St Jozef-ziekenhuis is hij gerei nigd en daarna in het Huis van Bewaring Opgesloten. Getracht zal worden hem in Veen huizen wat werklust en sociaal gevoel bij te brengen. GOED NIEUWS VOOB DE TENNISSPELERS De tennisvelden aan den Zandweg worden weer In orde gebracht. De velden waren bedekt met een dikke laag klei, de omheiningen zijn vernield, in één woord het is een ravage. Daar men niet kon verwachten dat gemeentewerken zich eerst met een sportveld en daarna zich met de urgente kwes ties zou bezig houden, hebben ver schillende clubs de handen aan de schop geslagen (letterlijk!) en zijn thans druk bezig een en an der. weer in orde te brengen. De laag klei is reeds voor de helft verwijderd en gelukkig bleek de te voorschijn gekomen baan nog in goeden staat te verkeeren. De gebouwtjes worden, zij het provisorisch, hersteld. Netten, rackets en ballen zijn ook weer aanwezig. De omrastering z# nog wel eenige moeilijkheden opleve ren bij gebrek aan materiaal. De bedoeling is, dat begin Mei weer gespeeld zal worden. Zeer zeker voor de tennisspelers goed nieuws. HET WAS GOED BEDOELD Eenige militairen hadden in Vlis singen een mijnenveld geïnspec teerd en daartoe tevoren aan den kant van den weg een voormalige Dultsche legertasch met teekenin- gen van mijnenvelden neergelegd Toen zij van hun met levensge vaar ondernomen wandeling uit de mijnenvelden terugkwamen, was de laseh met teekenlngen ver dwenen. Hun verontrusting wa9 groot, want zonder die teekenin- Feuilleton ALOER MATiN-MAGOG Vrij »»ar het E«g«!sch door O.A.O 13 „Dat zou ik toch ook. mee- nen Savill hield op daar Violet de kamer binnen trad. verwijten, die haar ,op de tong lagen; ze pruilde niet langer, en, verlangend van onderwerp te veranderen, voegde ze er haastig aan toe: „Ik word vandaag één en twintig en ik heb een verras sing voor je". „Lieveling?" „Wat heb je toch, Roland?" „t Spijt a>.e", zei de hg, haar handen vattende, „dat ik het vergeten had! Vergeef me, maar - ik ben vreeselijk van streek!" „Wat is er dan?" herhaalde Violet dringender. „Ik iic moet weg". „Weg? Maar waarom?" „Het is een dringende zaak, liefste. Het ia het is abso luut noodzakelijk". Zijn oogen zagen in de har§, terwijl hij sprak. De vrees in haar groeide. Ze staarde hem strak aan. „Waar ga je heen?" vroeg ze langzaam. „Ik kan het niet zeggen." „Zelfs tegen mij niet?" Ze glimlachte. „Zelfs tegen jou niet, liefste" Ze zagen elkaar eenige oogen blikken zwijgend aan. J&n als lk er op sta het te gen waren de mijnenvelden bijna niet te herkennen en zal het op- ru.men zeker menschenlevens kosten. Een door de Vlissingsche recherche ingesteld onderzoek bracht aan 't licht dat de tasch in Domburg was. Een oud Walche- renr.eh boertje had tasch en in houd gevonden en mee naar huis genomen, meenende dat hij nu eens een echt Duitsch oorlogssou venir had gevonden, wat voor nie mand eenige waarde had. De Prinses Beatrix terug: Hoewel nog slechts voor re paratie en ombouwing is de „Prinsen Beatrix" van de Mij. Zeeland weer terug in de plaats waar /.e geboren is en waar zij hoort te zijn. Zaterdagmiddag om 3 uur werd het 3300 ton metende schip na vijf en een hall' jaar voor de Engelsche ma rine te hebben gevaren, offici eel in Nederlandsche handen overgedragen. De heer L. C. H. Kuyk. bedrijfsleider van de nau tische- en technische afdeeling van de Mij. Zeeland, herdacht voor de opgestelde bemanning in een toespraak de wederwaar digheden van het schip en de leden der bemanning die het leven verloren tijdens de opera ties. Hij bedankte de bemanning dat ze het schip zoo goed door de vele gevaren geloodst heb ben. De heer Kuijck werd door de R N.R. commander E. C. Stephans in een korte toespraak beantwoord, waarmede de „Prin ses Beatrix" officieel aan de Nederlanders werd overgedra gen. Verschillende autoriteiten, w.o. de heer A. Smit, directeur van de Mij. „De Schelde", de heer E. M. Albeel, vice-presi dent van de raad van commissa rissen, de heer H. J. van de Roemer, bedrijfsleider van de afdeeling commercieele zaken en de burgemeester van Vlis singen. Mr. B. Kol ff, waren bij da plechtigheid tegenwoordig. Het schip, dat in Mei 1940 nog juist naar Engeland gebracht kon worden, werd in Belfast omgebouwd tot landingsschip voor de Engelsche marine. Na dat het aan verschillende raids en landingen had deelgenomen, w.o. de landing in Frankrijk werd fcet weer#omgebouwd voor de tropen en was het bij de ca pitulatie van Japan tegenwoor dig. Nog steeds onbeschadigd, maandenlang met evacué's in den Oost. Tenslotte kwam de „Prinses Beatrix" Februari j.l. weer in Engeland aan. Vergadering; Voor de Chr. Hist. Kiesver- eeniging sprak Maandagavond in het Concertgebouw, na een inleidend woord van den voor zitter, dhr. Van Rooijen, dhr. H. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer over het on derwerp: „De Chr. Hist. en de verkiezingen". Ieder, die met overheidstaken In aanraking komt, aldus spr., heeft moeilijkheden. Wij zijn daarom ook blij, dat dhr. Ba ron v. d. Feltz tot lid van de Eerste Kamer gekozen is. Het woord van de Koningin, gesproken In de laatste Troon rede: „Nederland moet weer terug naar een rechtsstaat", had spr getroffen Rechtsverkrachting is thans aan de orde van den dag. Daar om is ook op de komende ver kiezingen de vraag, wat zij moeten doen en wat de C. H. wil. Wij wenschen in ieder ge weten?" zei Violet plotseling. „Als je er op staat Hij aarzelde. Ofschoon zjjn besluit genomen was, scheen dit nu te wankelen. Snel merkte Violet dit op en trachtte hem tot andere ge dachten te brengen. '„Je weet, dat ik vader afge dwongen heb dezen morgen een beslissing te nemen. Hij heeft toestemming tot onze verlo ving gegeven".. „Officieel?" Het bloed steeg hem naar de wangen. Ze knikte en trok hem neer op de sofa, „Je hebt het aan mg te dan ken, Roland. „Ik verzeker je, dat ik er voor vechten moest. Het wordt vanavond publiek. Maar raad eens wat er gebeurd is?" heb er piet het minste Bloesemweelde De natuur ontwaakt! In deze voor-zomersche dagen is het een lust op den buiten te gaan en de oogen den kost te geven. De bloesempracht op het boe renland is een genot om te zien en belooft als Moeder Natuur ons goedgunstig is veel voor de komende maanden. Kersen-, pruimen- en perenboomen wed ijveren met hun bloeiende krui nen om he hardst met elkander, vooral in de omgeving van Ka- pelle en Biezeiinge. Een tochtje per fiets zal veel natuurliefheb bers in de komende dagen ver lokken de ontluikende natuur in oogenschouw te nemen. val ons - beginsel voorop te stellen. Dit beginsel is Gods Woord. Dit is ons eerste en laatste punt. Als tweede willen wg wgzer financieel beheer. Thans wordt er enorm met het geld gesmeten en op de levens middelenpakketten wordt jaar lijks f 600 tot f 700 millioen toegelegd. Een behoorlijke sociale po litiek moet verzekerd zrjn. Het laatste en vierde punt dat spr. noemde, was de „eco nomische politiek", die zal ge voerd worden. Dit levert veel moeilijkheden op. Ingrijpen op het oogenblik van overheidswege mag mis schien op het oogenblik goed zijn, in de toekomst moeten wij in de economie onzen eigen weg kunnen volgen. Vervolgens gaf spr. nog een kort algemeen overzicht. Er zijn 7 8 nieuwe jaar gangen van kiezers, wat mis schien 30 pet. voor het eerst stemmende personen beteekent nu ook de kiesgerechtigde leef tgd verlaagd is". Groote veranderingen zijn te verwachten en wij moeten dus wel degelijk weten wat wij doen. Na een korte pauze beant woordde dhr Tilanus nog ver schillende hem gestelde vrh- gen. BORSSELEN Uitvoering De 'korfbalvereen. V. t). P. O. gaf voor leden en begunsti gers twee uitvoeringen. Zang, muziek en tooneel wisselden elkaar af. Aan het eind van den avond werden de aanwezigen opge wekt lid of donateur te wor den. OUDELANDE Benoeming Met ingang van 15 April is dhr. L. Evertse benoemd als gem.-secretaris te Baarland. Dhr. C. de Beste is met ingang van 15 April benoemd als ambtenaar ter secretarie. NOORDGOUWE Bevrijdingsfeest Er is een vereeniging opge richt die ten doel heeft, de or ganisatie op zich te nemen van alle te houden openbare feestelijkheden, als bevrij- idee van". „Iemand heeft me een aan zoek gedaan." „Wie?" „De compagnon van vader, de heer Borsetti. En vader wees hem niet dadelijk af. Hij nam zijn aanzoek in overweging en, drong er op aan, dat ik dat ook zou doen". „Dat je wat?" Roland zat als door den bliksem getroffen. „Hg is bang voor mijnbeer Box'setti", zeide Violet adem loos. „Het schijnt dat die vree- selijke milUonnair de macht heeft hem te ruïneeren. Maar moet dat ons geluk verstoren?" „Het zou mij zooveel niet de ren", verklaarde Roland. Maar jou?" „Roland!" riep Violet veront waardigd uit. „Vergeef me, lieveling. 1k dingsfeest op 4 Mei, herden king nationale dagen, school reisjes en schoolfeesten, tocht jes met ouden van dagen, be vorderen van sportbeoefening, het stichten en exploiteeren van een vereenigingsgebouw, het doen houden van enkele lezingen in het winterseizoen, kortom het leiding geven aan de algemeene cultureele ont spanning van de -geheele be- volking. Als eerste taak wordt aangevat het op bescheiden wjjze vieren van het bevrij dingsfeest. Om dit te kunnen financieren zal een beroep op de bevolking worden gedaan. De uit de vergadering geuite wenschen zullen worden uit gevoerd voor zoover tijd en materiaal dit toelaat. Begon nen wordt met een 40 leden. Terstond na afloop der open bare vergadering zette het be stuur een voorloopig program ma in elkaar. Indien de bevol king zjjn volle medewerking verleent, kan de 4e Mcl op gepaste wijze worden herdacht RENESSE Gemeenteraad Aanwezig alle leden, voorz. de burgemeester. De raadsle den. de heeren A. P. Bolle en W. Hoogenhuis, die de voriee maal ziek waren, legden den eed af. Tot onderwijzer wepd benoemd dhr. Brouwer uit I-ïonselersdijk. Het laten losloopen van hon den zonder begeleiding wordt verboden verklaard. Dit jaar zal er weer toestem ming tot kermis gegeven wor den. Staangeld fl per m2. De gemeentebode, dhr. J. v. d. Werf, krijgt van gemeente wege een toelage van f 150 bo ven zijn pensioen, na ontslag. Dhr. Bolle bedankte wegens asekte als raadslid. Partij van den Arbeid Alhier werd opgericht een afd. van de Partij van den Arbeid. Als voorz. werd ge kozen dhr. W. v. Klooster, als secr. dhr Z. Roozenboom, en als penningm. dhr. D D. v., d. Bout. vrees, dat ik je geluk in den weg sta". „Ondankbare jongen! Het zou me ongelukkig maken als ik mevrouw Pasquale Borsetti werd." „Maar' hoe denkt je vader er over. Violet?" „Hij komt er wel overheen. Dat' heb ik hem ook gezegd. Wat hindert het verlies van wat geld! Dat ie niet zoo be langrijk!" „Ja, zoo schijnt het jou toe." Hij schudde mismoedig hei hoofd. „In elk geval zie je dat je nu niet weg kunt gaan". „Ik moet", zei hij op vasten toon. „Je gaat weg in weerwil van wat ik gezegd heb?" „Ik moet". .(wordt v®rvoijgd>.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 4